Ruime keuze WINTER-ARTIKELEN. (Balschoenen») Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. Ofïicieele Berichten. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Agenda's Advertentiën. t Theodoras Wilhelmus Christianus van Woerdea, Hendrik van den Hamer Abz., R. ROSKAM A. KOOPMAN, R. Roskam A. Roskam-Hoopman ANTONÏÏÏS HAANDORP ANNS RANZ1JN Dankbetuiging. Teiephoon 267. Dorxitter van den polder heer D. de Geus. an het kantoor voor e Koophandel', alhier, er C. Brinkman, voor- iandel« en buigemseiter Iutusscben houdt de tusschen kooplieden ede aan en blijven de naast elkander voort- houden echter streng pelde eischen. Om hen treedt de heer 8. Zee- iris van de Naamlooss in vergaderingen en op. Thans is genoemde op te treden in een arspel, uit te schrijven •De Eendracht', pij het bestuur van de nbacht van de Nederl. bericht ontvangen, dat van Oudkarspel, Noord- lenhuizen hebben beslo- in eigen beheer af te af leeling. Dit jaar zal worden van de kweek- nen niet tot slechting vijvers ongebruikt laten kostenden prijs als huur omstandigheden gnnstig kweekvijvers weer in llag biljart wedstrijd ge- 18 October j.l. by den (kam. 24 deelnemers. Ie heer A. v. Benthem, de heer J. Liefting, 5,—, de heer G. Nan- premie f 3,—, de heer den bouw eener nieuwe in een nieuw stadium eenigszins vastere vor- heeft het noodig geoor- der inkomsten de mede lanen te vragen tot het ikker bloembollen, prden de gemeentenaren gesteld, tevens werd dat een commissie was een en ander zorg zou plattenlande onderwijs leerd, blijkt wel hieruit, echts 4 en aan school I het herhalingsonderwjjs aze R, K. leesbibliotheek op de gewone uren weder er tegen dien tijd bij ter lezing gehaald knn- ikele centen (van 21/» tot per boekdeel. Moge er in worden gemaakt, daar leesbibliotheek den lees- kan verschaffen, na afdeelingsbestuur van zit niet stil. Behalve zijn ering van den algemeenen zal het ook nu den fegen de vreeseljjke, en |rk verspreide ziekte, de dat doel heeft men zich Hollandsche vereeniging tuberculose aangesloten kort circulaires aan de Bn worden, waarin ver- de jaarljjksche contri- Ook zal de afdeeling lie zich daarvoor beschik- aid geven om den cursus In hsre bestrijding enz., arlem zal gegeven worden, ïov. a. s. zullen de leden Iets te hooren krijgen over fderwerp. Dokter Van der Zaandam, zal op dien ken over het onderwerp: .n den heer S. Bon, die als voorzitter van onze :uia« heeft gefungeerd en ontslag heeft ingediend, voltallige vergadering als de heer J. Kwantes. rij dag 16 October hield het n Lijden' zijn gewone drie- gadering, waarin tevens n werd herdacht, Uit het en penningmeester bleek ig saldo was van f 161,15'. ttingen bedroeg f 1801.47. rgadering geen feestelijk rden de heeren Knjjnen- ebach gehuldigd, als zijnde ereeniging. Verder werden de Jong en T. ten Wolde iten voorgedragen, waarin at verloop der vereeniging en. Door den voorzitter ng gebracht dat de bode, i 25 jaar zijn betrekking vervuld. 1 medegedeeld, dat het 3t 50 cent zal verhoogd lgde sluiting. Vrijdag 16 October) ver- isverbond' alhier in het e notulen der vorige ver door den inmiddels afge - werden niet goedgekeurd righeid en onvolledigheid, van de afdeeling Wormer- O. V. om met de lotings- op te treden tegen misbrnik ranken door gedrukte ztroo- lakken, waar dit mogelijk en bepaald bedrag daarvoor Hen, Indien nadere inHoh- tingen bevredigend luiden. De meerderheid der vergadering was er voor het aan te schaffen vaandel zoo mogelijk door een hol landsche firma te doen vervaardigen. De pen ningmeester deelde mede, dat de actie ge voerd om donateurs te werven goede resul taten had opgeleverdde jaarlijks toegezegde donaties overtroffen de verwachting. Algemeen was men van meening, dat het op den weg der vereeniging ligt de koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen. Ook zal men trachten te gelegener tijd hier een Maria-ver- eenlging op te richten. Na de gehouden vaan delcollecte, sloot de voorzitter de vergadering. SCHERMEKHOKN. Bij de gehouden stem ming voor hoofd-ingelanden van bet Hoog heemraadschap van den Hondsbosschen zeedijk en duinen tot Petten, verkregen de heeren Jb. Helder, alhier, en P. Oljj, burgemeester te Buiksloot, een gelijk aantal stemmen, nl. 22, zoodat Maandag 19 dezer een herstemming plaats had waarvan de uitslag is als volgt: de heer Jb. Helder 65 en de heer P. Oljj 75; alzoo gekozen P. Olij, burgemeester te Buiksloot. Laatstgenoemde had voor vier jaren de meerderheid van stemmen behaald op den heer E. Dekema, thans te Alkmaar. ZIJDEWIND. Voor het herhalingsonderwjjs aan de openbare lagere school alhier hebben zich 11 jongens aangegeven. Als molenmeester van den Westerkam- perpolder is herkozen de heer J. Nagelhout te W. Moerbeek, gem. Oude Niedorp. Uitge bracht waren 20 stemmen, waarvan 4 blanco en 16 op J. Nagelhout. SOHAGEN. Als men den laatsten tijd de veeprjjzen nagaat en deze vergelijkt by de marktprijzen in het vorige jaar, dan moet men wel tot de conclusie komen, dat er tegenwoordig hier en daar nog al eens een aardig sommetje besteed wordt. Hooge vee- pryzen zyn in den regel door den veehan delaar gewenscht, want daardoor is hy vaak in de gelegenheid een extraatje te verdie nen. Het volgende staaltje is een bevesti ging van het voorgaande. Dexer dagen heeft te Purmerend een bekend handelaar in hoorn vee op 16 stuks runderen niet minder ver diend dan twaalf honderd gulden, zegge 1200 pop. Wel een bewijs ook van vooruit gaande pryzen. Er zal hier in de komende winter maanden een cursus voor nuttige handwer ken voor dienstboden gehouden worden, van gemeentewege wordt wederom gratis afge- staan een schoollokaal met vry vuur en licht. De dames leden der schoolcommissie namen daartoe het initiatief. De lessen zullen als andere jaren wederom worden gegeven door mej. L. Mema, onderwijzeres aan de O. L. school alhier. De inspectie van verlofgangers, woon achtig in de gemeenten Behagen, Barsinger- horn, Sint Maarten, Zype, Anna Paulowna, Oallantsoog, Wieringerwaard en Petten, zal plaats hebben op Vry dag 10 November. Voor rekening van den heer Jn. Krans zal aan de Begentenstraat een burgerwoon huis met schilderswerkplaats gebouwd worden. Naar verluidt, wordt het werk den heer S. Overtoom opgedragen. Door eenige leerlingen van het jongens- patronaat wordt, onder leiding van den heer C. Veltman, een tooneelstuk ingestudeerd, dat zeer waarschynlijk dezen winter nog opgevoerd zal worden. De woningnood is in onze gemeente Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsleenlngen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 Hongarije Qoudl. 4 Oostenrijk Jan./Jull 4'/j„ Portugal Tab. 5 Rusland 1906 4 id. Rothschild 1889 4 b id- Hope Co. 41/ln Iwang Dombrowa 4 Turkije Goudl. 1890 5 Mexico Binnenl. 5 n Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. HoU. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver r Erie Kansas City Pref. id. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific r South. Railw. Union Pacific fi Wabash Warschau Weenen. Aand, Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned. Handel Mij. Resc. Redjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij. Comm. Marine Pref. ld. Comm. Peru Pref. id, A dam Langkat gew. Aand. ld. pref. Adam Serdang Asahan Plantage fell Cultuur Dell Mij. Langkat Tab. A. Medan id. Nieuwe Asahan Tab. J benembah premleleeningen. fi °/i Amsterdam f 100.— 3 ti Rotterdam -100.— 2 /Sn Antwerpen 4 71 Theiss 5 B Oostenrijk i860 5 b Rusland r866 ^Prolongatiskow» Jutd, Koers van 19 Oct. 20 Oct. 17 Oct. 91V16 9U/8 9°15/l6 93 93 92! U 92'/i 961/8 9513/16 95s/4 9I9/l6 9i0/l0 9'5/B 79K 795/8 797/S 79s/l6 79V8 79X 48s/8 89 89% 887/s 887/8 888/4 94 9° uhs 900/16 90V16 riX 288/a 287/10 3°2l/s2 3°7/l6 3°°/l6 28 28 278/4 6ils/iS 6i8/ie 6iVb 3<)17/s2 3°3ts 3°7/l6 4°u/l6 40V4 1 g^lss 19IS/u 1978/16 I03V8 102 i/t I02°/l6 2115/IÖ 2l7/8 2178/18 164! r/l6 1641/, 1648/8 126/9 127/8 i277/i6 98 99 40 396/s 3977/18 4511/l6 457/l6 4577/w 1297/6 131V8 129 *7lS/lC I71V8 I7°7/l0 920 915K iool/l 97>i 102 B/g 28s 2837/8 138V8 i387/8 i39s/4 ho 1098/4 110 i2iv4 6,l5/l8 7Vl6 678/ie 19V1G 19K 198/16 ioS/b 108/16 106/16 4IVlfl 4Is/M 417/8 736 157 '55/4 313>i 214 2IO 86Vi 86>* BsX 18V1 19K 112 112X 1108/4 44°K 440 441 87* 868/4 861/s 273 2738/4 275X ui 1088/8 i05s/4 400 400 io615/i8 IO57/l0 971/16 i»/4 lang niet meer zoo groot, dan eeu tijd ge leden. Op dit oogenblik wachten reeds 10 burgerperceelen op bewoners. Wij twijfelen niet, of deze toestand zal wel van invloed zyn op den huurprijzen. WIERINGERWAARD. De heer J. Zijp al hier, heeft bedankt als lid van den Voogdyraad. 'T ZAND. Aan de op Woensdag gehouden biljartparty werd door niet minder dan 22 personeD deelgenomen. De uitslag ia als volgt le pr. Kr. Koopman te 't Zand2e pr. A. Bult, idem 3e pr. J. de Wit te Schagerbrug 4e pr, A. de Wit Jzn. te 't Zand5e pr. O. de Wit Ozn., idem6e pr. N. Kossen te Tuitjenhorn. Aan den kolfwedstryd werd deelgenomen door 22 liefhebbers. De uitslag is als volgt le pr. P. Tuin te 't Zand, met 120 punten 2e. pr. Jan Veul te Het Buurtje, met 118 p. 3e pr. J. J. de Wit Jzn. te Alkmaar, met 116 p.; 4e pr. W. de Wit Azn. te Oallants oog, met 106 p. De eerieprys werd behaald door den heer A. Slijkerman Jzn. te 't Zand, met 42 punten. Kwade praktijken bij de keuring van lotelingen. De Burgemeester van Alkmaar, Overwegende, dat gebleken is, dat er nog steeds personen zijn, die er hunne praktijk van maken om aan lotelingen, tegen betaling van eene som gelds hunne hulp aan te bieden, ten einde hunne onge- schiktverklaring voor den militie-dienst te verkrijgen, WAARSCHUWT voor bovenbedoel de prakt ij ken en wijst belanghebbenden met nadruk op het bepaalde in art. 206 van het Wet boek van Strafrecht, luidende als volgt: „Met gevangenisstraf van ten hoog ste twee jaren wordt gestraft: i°. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de militie ongeschikt maakt of laat maken 2«. hij, die een ander op diens verzoek opzettelijk voor den dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd." Brengt verder te hunner kennis, dat de bemoeiing van bovenbedoelde personen in geen enkel opzicht tot afkeuring van den betrokkene kan leiden, terwijl de raadpleging dier personen den loteling slechts financieel nadeel kan berokkenen. De Burgemeester van Alkmaar, G. RIPPING. Alkmaar, 14 October 1908. Kennisgeving. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur te Alkmaar brengt op grond van artikel 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22) ter kennis der ingezetenen, dat bij hem ingekomen en aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overgegeven de aanvullingskohierea der Personeele belasting Nos. 2, 3 en 9, voor het dienstjaar 1908, executoir verklaard door den Directeur der directe belastingen in Noordholland te Amsterdam, den 12 October 1908; dat ieder verplicht is zijn aanslag op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken binnen welken daartegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Het Hoofd van het plaatselijk bestuur voorn., G. RIPPING. Alkmaar, 14 October 1908. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bren gen ter algemeene kennis, dat bij hun college zijn ingekomen verzoekschriften van: 1. M. Dekker, al daar, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Nieuwpoortslaan, E 94; 2. P. Peereboom, aldaar, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank in het perceel Omval, F 5. Binnen twee weken na deze bekendmaking kunnen tegen het verleenen der vergunning en van het ver lof schriftelijk bezwaren worden ingediend. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 14 October 1908. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bren gen ter algemeene kennis, dat zij bij besluit van heden vergunning hebben verleend aan J. C. Baan, aldaar, tot het uitbieiden van zijne cacaofabriek, door het bijplaatsen van een machine tot het roos teren van cacao, in het perceel Spanjaardstraat, wijk C, no. 37. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 19 October 1908. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar roepen sollicitanten op naar de vacante betrekking van: Concierge op het Stadhuis, tevens bewaker van het Stedelijk Museum, op eene jaarwedde van f500 met drie 3-jaarIijksche verhoo gingen van f 50, tot een maximum van f 650, bene vens het genot van vrije woning, vuur en licht en eene jaarlijksche toelage van fa 25 voor het dagelijksch schoonhouden van het gebouw en omgeving. Voor deze betrekking komen slechts in aanmerking gehuwde lieden zonder kinderen of met een klein gezin. Deelneming in het Gemeente-pensioenfonds is verplicht. Stukken (adres op zegel} in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór 26 October as, Peisoonljjk bezoek wordt voorloopig niet verlangd. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar roepen sollicitanten op naar de betrekking van Gemeentebode, op eene jaarwedde van f 550, met drie 3-jaarlijksche verhoogingen van f 50 tot een maximum van f 700 benevens eene jaarlijksche vergoeding van f 40 voor onderhoud van een rijwiel, dat den benoemde moet toebehooren. Gegadigden naar deze betrekking mogen den ouder dom van 35 jaren niet hebben overschreden. Deel neming in het Gemeente-pensioenfonds is verplicht. Stukken (adres op zegel) in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór 25 October a.s. Persoonlijk bezoek wordt voorloopig niet verlangd. Een droef drama. In 't Fransche stadje Villiers-ious-Praslin heeft een kurassier, die uit Tours gedeserteerd was, het echtpaar Bazin vermoordde arme oudjes waren ruim 80 jaar. De moordenaar stal hun eenige bezit, 2 fr. 25, en verdween, Konijnenmoord. Een aantal inwoners van Locham vond dexer dagen zyn konynen gedood, zonder dat men kon nagaan door wien. Een bewoner van de Emmastraat vond al iyn konynen geworgd, één kwam er weer boven op, doch een paar dagen later lag ook dit dood. De brievengaarder vond zyn twee konynen dood in den tuin, een daarvan netjes af gehaald. A. W., aan den Zwiepscben weg, vond zijn konynen opgehangen in een boom. Geen enkel dier wa* gestolen. Men begrypt niet, wat de dryfveer van den dader kan zyn. Zn eigen kot. De landbouwer B. L. Meyer te Gendringen had een lot in de Tuborgsche marktlotery genomen en kreeg daarop een koe. Met eenige buurlui trok hy naar Terborg om zijn prijs In ontvangst te nemen. Vreemd keek hij op toen hij zag, dat de koe welke hy gewonnen had dezelfde was die bij aan den koopman L. Heilbron te Dinxperlo voor eenigen dagen had verkocht. Ztoervers-ellende. Een woonwagen, vol gepakt en beladen aan de zijden en van onder behangen met huisraad en allerlei mogeiyke en onmogelijke dingen. By Marien daal te Oosterbeek houden ze halt, want het paard doet vreemd. Slingerend en krakend wordt de wagen op den wegberm gereden, het paard ontspannen, dat nu, bavryd van knellende riemen, op den grond zich om en om rolt. Het dier lijdt blijkbaar hevige pijnen. De baai loopt er vloekend om heen. Vrouw en kinderen huilen. Er wordt bier en tabak gehaald, in dubbelen zin een paardenmiddel. Het dier wentelt zich om met tussschenpoozen en biyft dan liggen als dood. Een talrijk publiek is getuige by den doodstrijd en geeft raad, maakt opmer kingen. Auto's snorren langs, trams rammelen voorby. In den schemer blijven de wagen bewoners alleen met hun zieltogenden makker. Nu zullen ze verder moeten sukkelen, zelf trekken en duwen, zonder bun trouwen helper, die was als een lid van bet gezin. Het wordt donker. Voorbygangers hooren alleen nog een brommende mannestem en zacht klagend vronwengeschrei. Faillissement Arnhemsche Bankvereeniging. Aan de philantropieche inrichtir gen, betrok ken by het failissement van de Arnhemsche bank, is thans het geheel barer vorderingen uitbetaald zynde 35 pCt als uitkeering van bet faillissement en 65 pCt door een com missaris der failliete bank daarby gevoegd. Ongelukken. In een onbewaakt oogen blik vlei te Middelbeers het kind van C. K. uit de wieg, met bet noodlottig gevolg, dat bet nog dienzelfden dag tengevolge van dien val overleed. Te Maastricht viel Zondagnacht een 80 jarige weduwe van de trappen harer woningzij overleed korten tyd later in het hospitaal. Maandagochtend brak in de fabriek van de firma Beynes te Haarlem een bok, waarin het onderstel van een spoorwegrijtuig hing. Het st.el kwam terecht op den rechter arm van den ruim 60 jarigen arbeider F. Het lichaamsdeel werd zoo goed als afgekneld. Antwerpen's burgemeester. De burge meester van Antwerpen, de heer Hertogs, is Zondag, toen hy een concert bijwoonde, plotseling overleden. Hertogs was als burge meester der Scheldestad voor enkele jaren den bekenden Jan van Rijswijk opgevolgd. f 1100 gestolen. Te Heemstede is uit de directiekeet bij de in aanbouw zynde gasfabriek een bedrag van f 1100 gestolen. De aannemer bad dit daar gedeponeerd om Zaterdag de werklieden uit te betalen. Parlementair stijlbloempje. Uit de Han delingen van 16 October j.l. 'Afgescheiden van een lonkje naar den kant van de pro tectie, dat ik voor het oogenblik uitschakel... hoorden wy van de ministerstafel alleen' enz. Onvoorzichtig. Een schipper, die met zyn vaartuig de Schoolpoortbrug te Delft passeerde, gooide met de vaarboom, bet yxeren ondereind vooruit, naar den brug wachter. Een passeerend werkman - werd echter aan het strottenhoofd getroffen. De wonde bloedde niet, maar bet hoofd van den man zwol zeer sterk op, zoodat on- verwyide opname in het gasthuis noodig bleek. Men vreest voor bloedvergiftiging. De ■chipper, die de zaak eerst met f 5 wilde susBen, wordt opgespoord. Diefstallen. Aan het centraal-magazyn van militaire kleeding en uitrusting te Delft, is men een belangrijke diefstal van militair laken op het spoor gekomen. De ontvreem ding moet gedurende langeren tijd hebben plaats gehad en vermoedeiyk door meer dan één persoon zyn gepleegd. Het onder zoek der politie neemt althans steeds grootere uitbreiding aan. Het gestolene vertegenwoor digt een aanzianiyk bedrag. Reeds is vast gesteld dat van bet fijnere laken japonnen werden gemaaktdat ander laken eerst geverfd en daarna gebruikt werd enz. Aan bondingen hadden nog wel Diet plaats, maar kunnen toch niet uitblyven. Ten huize van mejuffrouw Scheffer in de Jan Steenstraat te Amsterdam, is door middel van braak een mohoniehouten kistje met sieraden gestolen benevens een stuk, ter waarde van f 600. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. P. 8. en O. v, d. K., te Hoorn, verzet tegen de politie, ieder 6 maanden gevange nisstraf. N. B., te Wieringen, mishandeling, 2 weken gevangenisstraf. J. V. en A. K. T., te den Helder, diefstal, ieder f 5 boete of 10 dagen hechtenis. M. R., te Wervershoof, wederspannigheid tegen de politie, 112 boete of 12 dagen hechtenis. A. L., te Enkhuixen, beleediging van een politieagent, f 7 boete of 7 dagen hechtenis. H. v. D te den Helder, beleediging der politie, 2 maal gepleegd, 10 dagen gevange nisstraf. A. E., te Alkmaar, mishandeling, 3 weken gevangenisstraf. P. P., te Wognum, mishandeling, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. E. G., J. 8., D. Z., D. E. en J. J. V., allen te Hoorn, overtreding belastingveror dening, de le f5 boete of 1 dag hechtenis, de 2e f8 boete of 1 dag hechtenis, de 3e, 4e en 5e ieder f 6 boete of 1 dag hechtenis. FAILLISSEMENTEN. UitgesprokenJacob Rijk Jr. handelaar in groenten, wonende te Den Burg op Texel. Curator, mr. J. Verdam. Alkmaar. GEBOREN17 Oct. Jacoba Helena, d. van Leendert Gerardus Buutveld en Agatha Mulder. Maria Helena, d. van Johannes Leek en Maria van der Steen, 18 dito. Quirinus, z. van Cornells Snyder en Hen- drika Koreman. 19 dito. Agge, z. van Petrus Johannes Duivens en Aaltje v. d. Leek. OVERLEDEN 17 Oct. Cornells Witsmeer, 65 jaar. 18 Oct. Tbeodorus Wilhelmus Chriatiaan van Woerden, 51 jaar. Assendelft. Van 9—16 Oct. GEBOEENOtto, z. van Arie Cornells Schaap en Pieternella Bosawina Barendregt. Nicolaas, z. van Johannes Klous en Gnurtje Heyne. Johannes Franciscus Ferdinandus, z, van Gangericus Kuiper en Maria Petronella RandBhuizen. Cornelia Maria, d, van Jan Kroon en Elisabeth Veronica Bakker. Jacob, z. van Cornells Klooster en Duifje Steyn. ONDERTROUWD: Jan Schoone en Gerrigje van Hensbergen. OVERLEDENGerrit, z. van Klaas Schoone en Margaretha Grimm, 11 j. Tryntje Boon, wed. van Willem van Gelderen, 82 j. Broek op Langendljk. GEBOREN Pieter, z. van Cornells Vroegop en Helena Bruin. Cornells, z. van Jacob Kruk en Meinoutje Bakker. Catootje, d. van Reyer Berger en Anna Johanna Emmelot. Aldert z. van Pieter Dekker en Maartje Bommer. Cornells, z. van Arie Boon en Antje Kostelijk. Jan, z. van Cornells Kok en Dieuwertje Kloosterboer. OVERLEDEN Grietje Biersteker, 41 jaar, echtgenoote van Dirk Paarlberg, eerder van Willem Ootjes. Immetje Balder, 25 jaar, echtgenoote van Dirk Slot. Wormer veer, van 10—17 Oct. GEBOREN Grietje, d. van H. W. Duin en T. Smit. Hendrik Antonie, z. van M. Wynands en D. Beernink. Jannetje, d. van N. Smit en A. van der Meer. ONDERTROUWD: T. Stelling en V. Schollee. GETROUWD: H. de Wit en T. Groot. OVERLEDENTryntje Kraayer, 25 jaar, ongehuwd (overleden te Amsterdam) Antje Aafjes, 67 jaar, gehuwd met K. Besse. ALK.MAAR, 19 Oct. Aangevoerd 22 Koeien en Ossen 220 a 270,96 vette Kalveren f 40 a 104, per Ned. pond 80 a 98 ct. 27 nucht. Kalveren /8a 20 per Btuk0 magere Schapen 0.00 a 0.00, 1463 vette idem f 18.00 a 27.50, 269 vette Varkens 40 a 49 ct. p. Ned. pond, 32 mag. idem 15 a 20. PURMEREND, 20 Oct. Aangevoerd 634 Runderen, waaronder 436 vette /0.60 a 0.75 p. K.G., prijshoudend stug, 198 m. en g. koeien f 120 a 240, prijshoudend stug, 19 stieren, 138 vette kalveren f 0.80 a 1.00 p. X.G., stug, 211 nucht. f 11 a 28, ving, 27 paarden, 4364 schapen f 20 a 28.00 en 640 overhouders f 13 a 22, lager in prijs, stug, 386 vette varkens 44 a 48 ct. p. K.G. vlug. 62 magere id. f 14 a 24.00, stug, 275 biggen f 4 a 8,stug. 840 mand appelen f 1.50 a 2.50. 600 mand peren f 1.50 a 3.50. 790 ganzen /2.50 a 2.90. Kleine Kaas f 30.50, Middelbare f29.50, aange voerd 170 stapels. 1365 kg. boter f 1.50 a 1.55, per kilo, Kipeieren f 6.00 a 6.75, eenden dito 0.00 per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Oct. Heden werd besteed voor: Graafj. aardappelen f 0.k 0.Muizen aardappelen f 0.u 0.kleine f 0.a 0.ronde aardappelen f0.a 0.45 per %H.L,,wortelen!0.45 a 1.8 a per 100 boa, bloemkool (eerste soort) f 8. a 5.00, 2de soort 0.70 a 1.20 per 100 stuks, reu- zenbloemkool f 3.a 6.25, gele kool f 2.50 a 5.50, roode kool 3.00 a 6.25, witte kool f 5.00 a 9.25, koolrapen 0.—, zilveruien 0.—, kleine uien 4.30 a 0.—uien 2.25 a 2 45 per 50 K.G., bieten 6.a 9.rammenas 0. Station NOORD-SCHARWOUDE, 19 Oct. Eigen heimers 0.a 0.blauwen 0.a 0.per 25 K.G. Zilveruien 0.a 0.roode kool 1ste soort 5.75 a 6.2e Boort 5.00 a 5.50, kleinere 3.00 a 4.75, gele kcol lste .roort 5,a 5.50, 2e soort 4.C0 a 4.75, kleine id. 2.70 a 3*75, uien 2.35 a 2.45, witte kool 7.00 a 8.00, alles per 100, appelen 0.00 per H.L. BODEGRAVEN, 20 Oct. Kaas. Aangevoerd 278 wagens, te zamen 13,049 stuks, wegende pl,m. 77.456 kilo; le soort Goudsche i 27.50 a 29.00, zwaardere 80.00. 2e soort f 24.00 a 25.50, Derbykaas, le soort f 28 k 28.50, 2e soort a Edammer-kaas, le soort 00.00 a 00, 2e soort f k f Leidache kaas f 0.— a het schippond. Handel matig. Dinsdag 27 October a.s., des avonds te 8 ure vergadering van het Flaatseiyk Comité der K. S. A. alhier by den heer FrOot. Op deie vergadering zal de heer A. J. van Schaik, architect te Utrecht, eene rede hon den over het woningvraagetuk. Tevens zal in die vergadering eene commissie worden benoemd, teneinde pogingen aan te wenden tot oprichting eener R. K. vereeniging voor woningbouw. Ten overvloede verzocht men ons mede te deelen, dat in de desbetreffende circulaire een hinderiyke drukfout is geslopen en dat bachten natuuriyk moet zynambachten. Heden overleed plotseling tot mijne diepe droefheid, voorzien van do H.H. Sacramenten der sterven den, mijn innig geliefde Echt genoot, de Hoer in den ouderdom van bijna 52 jaren. Uit aller naam, Wed. M. VAN WOERDEN— Broers. Alkmaar, 18 Oct. 1908. laHHHHH Heden overleed onverwaohts onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader in den ouderdom van ruim 67 jaren. Namens de Kinderen, ALB. VAN DEN KAMER HZ. Heiloo, 17 Oct. 1908. Op den 30en October a.s. hopen onze geliefde Ouders R. Roskam en A. Koopman, hun 127,-jarige Echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, JOHANNA. NICOLAAS. CORNELIS. PETRUS. Bergen, (N.H.) Oot. 1908. Q«wSë5BÖ5535iöëBf *.Jii«i,iLumjuuiluibjuu)iuLU Den SOsten October hopen onze geliefde Broeder en Zuster en hunne 121/,-jarige Echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare Broeders en Zusters, Th. BIJMAN. A. BIJMANRoskam. P. ROSKAM. E. ROSKAM—Groot. N. MEIJNE. M. MEIJNERoskam. Bergen, Oct. 1908, H.^aaMrrmrnrratjaB.aaaii'"-HQ §1 Den 31 sten October hopen onze geliefde Broeder en Zuster en hunne 121/, jarige Echtvereniging te herdenken. Namens Broeders en Zusters, JAN TERRA. G. TERRAKoopman. C. KAPTEIJN. JKAPTEIJNKoopman 21 October 1908. Alkmaar, Den laten November hopen onze geliefde onders en hunne 25-jarige Echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Zondag 1 November van 24 nnr receptie. Alkmaar, 21 Oct. 1908. Voor de vele bewijzen van deelneming bjj gelegenheid van mijne 40-jarige ambtsvervulling ondervonden, betuig ik mijn hartelijken dank. P. H. KREKELBERQ. Voor de vele bljjken van belangstel ling ondervonden bij ons 121/, -jarig Huwelijksfeest, betuigen wij aan Familie, Buren, Vrienden en Kennissen en in het bijzonder aan den Heer W. VEEN- HUIJSEN en Echtgenoote onzen harte lijken dank. A. SLIKKER. L. SLIKKER—Kleverlaan en Kinderen. Bergen, (N.H.) Oct. 1908. 't' W' li'fi feta -a- o

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3