Plaatselijk Nieuws. Advertenti Gemengd Nieuws. 388ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Uagekoman Kerkli Marktberieh Agenda4 Den lOen December h geliefde OuderB J. 0LDENBU2& en A. A. FBAAIJMA hunne 12Vi-jariga Echtvi te herdenken. CATHAR1 BETSY. JA COB A. HENRIËT AGATHA MARIETJ Bergen, 28 November Gevraagd om met 2 Pebi te treden een R. K. Boerenkr Den lOen December ho geliefde Broeder en Zns A. A. FBAAIJMi hunne 127j-jar5g0 Echtv te herdenken. D. SPIL. JACOB A SPIL-L H, SCHOUTEN. M. SCHOUTEN— A. LEIJEN. j A. LEIJEN—VAN J. LEIJEN. A. LEIJEN—Pbpk MARIE LEIJEN. Jb LEIJEN. E. LEIJEN. Bergen, 28 November ketten te echrQven en, waar opplakking of aanhecbting van een adres onvermQdeigk ia, dit zoodanig vaat te hechten, dat voor het verloren gaan daarvan, tijdens het vervoer, geen vreea behoeft te bestaan 3e. in de pakketten een tweede, loa adres te aloiten. Dr. Kuyper. Dr. Knyper, die zioh reeds het vorige jaar op advies van dr. Roesaingh genoodiaakt aag in Nauheim genezing voor een hartkwaal te «oeken, volgt nn een knnr by prof. dr. Martin Mendelaon te Berlijn, Wedden. Door den Minister van Binnenlandache Zaken is aan de Commissarissen der Koningin inlichting gevraagd, of in hnn provincie gemeenten zijn, waar geregeld wedrennen worden gehouden, en zoo ja, of daar een plaatseiyke verordening bestaat op die wed rennen of het wedden, of het heffen van een byzondere belasting en op bet tegengaan van bedriegiyke handelingen by het wedden. Iets voor Bergen 1 ALKMAAR, 28 Nov. 1908. Deze week Maandag en Donderdag vierde de afdeeling Alkmaar van den Ned. B. K. Volksbond haar Patroonsfeest en ver bond hieraan tevens een herdenking van het vyftig-jarig priesterschap des Pausen. De groote zaal van >Harmonie< was beide dagen geheel gevuld, toen de voorz. met een woord van welkom aan leden en geln- troduceerden, waarin hy o. a. de dames versocht te zorgen dat hunne ega's op de maandvergaderingen even trouw tegenwoordig waren als thans, de byeenkomst opende. Het glanspunt van den avond was voor velen zeker de opvoering van het bekende drama van pastoor Menten >De twee Broe ders*. Vooral de hoofdrol bleek een uit stekend vertolker in den heer van Kessel te hebben gevonden. Deze speler paart aan een losheid van beweging een beschaafde en duideiyke uitspraak, wat het aantrekkeiyke in zyn spel verhoogt. Ook de overige rollen bleken goed ver zorgd. Wanneer enkele spelers zich meer toeleggen op beschaafde en vooral duideiyke uitspraak, zal hun spel er by winnen, terwyi in het laatste bedryf de rolvastheid van enkelen iets beter had kunnen zyn. Voegen we hier nog by dat costuums en decor weinig te wenschen overlieten, dan is de eindconclusie dezede Bederykerskamer •Vondel* kan met genoegen op deze uit voering terugzien. In de pauze sprak de Weleerw. adviseur Quant een kort afscheids woord tot den Bond, daarby wenschende steeds als vriend en gast welkom te biyven. De voorz. vertolkte zeker de gevoelens aller aanwezigen, toen hy een harteiyk dankwoord tot den eerw. spreker richtte, daarby wen schende, dat het hem in zyn nieuwe plaats welga. Na de pauze voerden de beide B. K. Kerk koren, onder de verdieneteiyke leiding van den heer Mühren, de Pins cantate van Elb. Pranssen op keurige wyze uit. De solo's voor tenor en bariton werden gezongen door de heeren Endel en Simons die beiden over een goed geluid beschikken, vooral de bari ton doet aangenaam aan door de uiterst gemakkeiyke wyze waarop de stem zich weet te buigen. By de laatste woorden der Pins-cantate rees het scherm wederom en vertoonde zich voor de bewonderende blikken een keurige apotheose. Het borstbeeld van den jubilee renden Paus, geflankeerd door een Pauseiyk en Nederlandsch officier, symbolische voor stellingen betrekking hebbende op het de creet over de veelvuldige H. Oommunie, de Encycliek•Pascendi Dominici Gregis* waarin het modernisme wordt gevonnist, de ver schillende onderafd. van den N. B. K. V. enz., alles op hoogst artistieke wyze gear rangeerd, onder prachtige bengaalsche ver lichting doet den ontwerpers eer aan. Hiermede was het feest geëindigd en gin gen de aanwezigen na het zingen van >Aan U, o Koning der Eeuwen* uiteen. De afdee ling Alkmaar van den Ned. B. K. V. mag met trots op deze welgeslaagde feestviering terugzien. By Kon. besl. is aan mr. J. J. Oarsten, lid van het college van regenten over de gevangenissen alhier, op zyn verzoek, uit die betrekking een eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de daarin bewezen diensten, en is benoemd tot lid van het college van regenten over de gevangenissen alhier, mr. H. G. van Sonsbeeck, officier van justitie by de arr.-rechtbank alhier. Dinsdag a.s. 's avonds om half zeven zal de handelsavondcursns een aanvang nemen. Woensdagavond gaf de mannenzang- vereeniging «Excelsior*, directeur de heer J. F. de Haas, een concert in het lokaal •Diligentia*, met medewerking van het •Alkmaarsch Strykkwartet*, bestaande uit de heeren J. M. Otto, W. J. Hollenberg, O. Tonneman en A. Tjeertes. De verschil lende nummers werden goed ten gehoore gebracht en verwierven telkens een luid applaus. Het was een hoogst gezellige avond voor het talryk opgekomen publiek en •Excelsior* heeft alle eer van haar werk. Voor de levering van levensmiddelen ten behoeve van de Cadettenschool voor het jaar 1909, zyn de volgende leveranciers aan gewezen aardappelen en groenten, O. J. Erkampbrood, H. van der Walbier, D. Blaauw; boter, B. de Groot-, gelei, Wed. M. F. Beudekergeconserveerde groenten, B. de Grootkaas, A. Hennemankruidenierswaren, Wed. M. F. Beudekermelk, A. Hugtenberg var kens vleesch, D. de Groot; rundvleescb, J. de Bover; brood voor het personeel, Jb. Pronk. Het weghalen der spoeling J. van Dyk. Het wasschen van ïyf- en linnengoe deren, Wed. Kes en Zonen. BERGEN. De straatverlichting dezer ge meente over 1909 is by openbare inschry ving gegund aan den eenigen inschryver L. Kle verlaan alhier, voor de som van f 400. EGMOND AAN ZEE. Donderdag gaf R. K. •Jong-Egmond* zyn uitvoering in de zaal van den heer Van Schalk alhier. Ondanks het slechte weer, was de zaal goed bezet. >De nieuwe dokter*, gevolgd door het biyapel •een kleine vergissing*, gaven volop te ge nieten. Meesteriyk werden dan ook de ver schillende rollen gespeeld, niet alleen waren de jeugdige spelers rolvast, maar ook toonden ze hnn rol te verstaan. Tydens de pauze en na afloop van het spel gaf het muziekcorps van Egmond aan de Hoef eenige nummers ten beste. AKER8LOOT. 6 en 7 December zullen alhier voorstellingen worden gegeven door de Eerw. Paters Missionarissen van den H. Geest, ten voordeele der Afrikaansche Missie. ZUID-SOHARWOT7DE. Dinsdagavond 24 en Donderdagavond 26 November gaf het B. K. Fanfarecorps >Kunstgenot< haar eerste uit voering van dit seizoen, onder directie van den heer Alb. Boon, in de Kolfbaan van N. van Kleef. Spel en zang vielen byzonder in den smaak der toehoorders, een bewys, dat het aan goede handen is toevertrouwd. Dins dagavond spoorde de Weleerw. heer kapelaan de aanwezigen aan om de fanfare zooveel mogeiyk te steunen, wyi zy door uittreden van leden wel een beetje achteruit zou ge raken. Spr. hoopt, dat er weer nieuwe leden zullen toetreden. Na de aanwezigen en het gezelschap bedankt te hebben, sloot spr. de gezellige byeenkomst. Van Woensdag op Donderdagnacht zijn er van den koopman G. T., aan de laad plaats van het station Noord Scharwonde, 140 stuks kool ontvreemd. Het is te wenschen, dat de daders niet aan de politie zullen ontsnappen. By den voortgezetten nationalen kolf- wedetryd, gehouden te Krommenie, behaalde de heer W. Kosteiyk alhier, den 2den prys met 135 punten, het maximnm aantal was 180. In de tweede klasse behaalden de heeren O. Wagenaar en J. Reiner, beiden alhier, den lsten en 3den prys 146 en 118 punten. By de gespeelde beslissingsparty tusBchen de heeren W. M. van Vliet te Krommenie en A. Kist Sr. alhier, die in de eerste afdeeling geiyk hadden gespeeld en thans moesten o verkol ven, werd de party door den eerst genoemde gewonnen. De volgende week wordt de byzondere school voor Chr. Nat. onderwys geopend. Het nieuwe gebouw maakt van binnen en van buiten een zeer prettigen indruk en is inge richt naar de laatste eischen des tyds. Met Januari komt men gereed met de school te Noord Scharwonde, bevattende 2 lokalen, waar door een 30 40-tal kinderen op die schooi sullen overgaan. Met 1 Januari zal Mej. N. Buurs, on- derwyzeres alhier, in het bezit der acte Fransch, een cursus openen in de Fransche Taal voor meisjes. Een dergeiyke cursus be staat aan den Langendyk nog niet. HEEE-HUGOWAABD. Zondag 1.1. trad het fanfarecorps >Laudate Dominum in sono tubae* in het vorige jaar door de zorgen van onzen pastoor opgericht, voor het eerst in het openbaar op. Of de Katholieken van Heer Hugowaard met deze oprichting waren ingenomen, daaraan valt niet te twyfelen. De overvolle zaal ook op Woensdag daar aanvolgende, toen er eene herhaling plaats had, leverde genoegzaam bewys. Dit eerste optreden mag inderdaad geslaagd heeten. Getuige het applaus, getuige de opgewekte vrooiykheid, die er heerschte. De pastoor bedankte na afloop dan ook de leden van het corps voor hetgeen zy te genieten had den gegeven. Als beschermheer beloofde hy voortdurend zyn steun. Hy beloofde om het niet by woorden alleen te laten, zoo spoedig mogeiyk stappen te doen tot het verschaffen van een schooner en doelmatiger ingericht tooneel. Dan zal het fanfarecorps, zoo hoopte Zyn Eerw., in broederiyke samenwerking met de ook reeds opgerichte tooneelclub •St. Ohrysostomus ons nog vele genoegeiyke avonden kunnen verschaffen. De heer K. aan den Waardyk alhier, ging Zondag per rytuig volk afhalen naar het station van dien naam. Onderweg schrikte het psaTd van een op den kant der vaart liggende schuit, waardoor het op hol sloeg en het rytuig met inzittenden omver viel. Het voertuig was heelemaal stuk, zoodat het niet meer hersteld kon worden, terwyi een der inzittenden zich ernstig bezeerde. Betrek- keiyk liep dit ongeval nog goed af, beter dan dat, 't welk den volgenden dag op den Laanweg voorviel. De bierwagen van den heer K. te Oudkarspel kwam daar in aanraking met een in tegengestelde richting komenden koolwagen, waardoor de bestuurder van het laatste voertuig ervan viel en de wagen hem over het lichaam ging. Per vaartuig werd de ongelukkige naar zyn woning vervoerd, waar hy inwendige pynen lijdt. Op 't oogenblik is zyn toestand bevredigend. TUITJEHORN. Vervolg van de vergade ring der B. K. Kiesvereeniging te Haren- carspel, door district I op Woensdag 26 Nov. 's avonds 7 uur ten huize van den heer Bleeker. Aanwezig waren 43 personen, waar onder de Z.eerw. heer W. M. Nix. De voorz. de heer A. J. Bosch neemt het woord met te zeggen, dat men volgens art. 14 van het reglement verplicht is geweest, wegens een opengevallen vacature, een vergadering byeen te roepen tot het stellen van een candidaat; vervolgens heet hy allen welkom en ver zoekt den secr., den heer Jb. Moolnaar, lezing der notulen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Aan de orde is gekomen, de candidaat- stelling van een lid voor den gemeenteraad. De voorz. deelt de vergadering mede, dat daarvoor Dinsdag reeds is vergaderd door district II te Waarland en vraagt den secr. om vóór tot de stemming over te gaan de notulen dier vergadering eerst te lezen, waaraan met juistheid werd voldaan. Nadat de aanbevelingsiysten voor de twee bedoelde candidaten waren voorgelezen, werd tot het stemmen overgegaan, waarvan de uitslag was, dat de heer J. Bakker Jnz. Sr. 36 en de heer P. Nieuwboer 7 stemmen verkreeg, waarna door den voorz. wordt medegedeeld, dat de heer Bakker aldus met 57 van de 85 stemmen tot candidaat is gekozen. Nadat punt 2 der agenda door den heer Bos is toegelicht, vraagt de heer J. Burger het woord en zegt het ten deele met den heer Boa eens te zyn, omdat de jaariyksche bydrage zwaar drukt en de kans van slagen zeker klein is, maar naar aanleiding van de vroegere woorden door den heer Bos gesproken schyut genoemde heer buitenge woon veranderd te zyn, toen was n. 1. zyn gevoelen, dat elke stem een protest was. Ook dit was toen het oordeel van den heer Burger en dit ia nog zyn gevoelen. Men moet zooveel mogeiyk tegen het liberalisme protesteeren zegt de heer Burger en niet den moed verliezenhoe minder kans van slagen, hoe krachtiger protest en stelt daarom voor aan te biyven als onder - afdeeling der Centrale te Schagen, het spreek woord gedachtig, 'n goed voorbeeld doet goed volgen. De uitslag der stemming van de belde districten gezameniyk was, dat het voorstel-Bos met 43 van de 85 werd ver worpen. Wegens vertrek van den heer A. J. Bosch, werd overgegaan tot de verkiezing van een bestuurslid waarvoor by tweede stemming werd gekozen de heer W. Strooper, met 27 van de 45 stemmen. Evenals te Waarland, wordt ook hier op verzoek van den voorzitter, door den vice- voorzltter rapport uitgebracht van de op op 18 April 1908 te Alkmaar gehouden vergadering. Hierna volgt de rondvraag, waarin de heer J. Boe de vergadering in overweging geeft, om het reglement te wyzigen, ten op zichte van de inlevering van aanbevelings iysten voor candidaten te weten 24 uren voor de vergaderingdit wordt voorloopig aangehouden, om het in eerstvolgende be stuursvergadering te behandelen. Niets meer aan de orde zynde, beveelt de voorzitter den candidaat ten zeerste aan en hoopt dat ieder trouw ter stembus zal komen om den gestelden candidaat te sten- nen; de verkiezing zegt spreker, valt juist op een verplichten kerkdag, zoodat men dien dag een dubbele-'-, plicht moet vervullen hierna dankte hy de vergadering, voor het prettig en gezellig samenzyn en den wensch uitdrukkend, dat het steeds zoo moge door gaan, sluit spr. deze vergadering en neemt bovendien afscheid van allen wegens zyn aanstaand vertrek. De Z.eerw. heer Pastoor neemt het woord en zegt, dat het hem leed doet, dat de heer Bosch deze parochie gaat verlaten Z.eerw. moet eeriyk bekennen, dat hy was zyn rechterhand, drukt den wensch uit, dat ge noemde heer te Spierdyk weer hetzelfde aantal vrienden zal mogen vinden, die hy hier achter laat, hoopt dat hij niet te lang op Spierdyk zal behoeven te wezen, maar dat hy spoedig op de een of andere plaats als hoofd eener school zal moge optreden en brengt hem vervolgens uit naam van allen een woord van dank voor het goede wat hy hier gedaan heeft. Na de vergadering werd door het bestuur tot voorz. benoemd, in plaats van den heer A. J. Bosch, de heer J. Burger met 9 van de 10 stemmen. WARMENHUIZEN. Donderdagavond waren als proef de achterste gaskroon en twee zy- pitten in de B. K. Kerk verlicht. De proef voldeed best en deed het verschil met ge woon petroleumlicht flink uitkomen. De heer Masteling van Warmenhuizen en de heer Kenter van Alkmaar hebben eer van hun arbeid. Naar men zegt, wordt met Kerstmis de kerk en pastorie geheel verlicht. HEEMSKERK. Dezer dagen vierde de heer A. Henneman onder vele biyken van belang stelling zyn vijfentwintigjarig jubileum als koster der B. K. Kerk. De coöperatieve aardbeien-vereeniging •Kennemerland* vergaderde Donderdagavond alhier in 't café Jb. Henneman. Aanwezig waren ongeveer 90 leden, een flink getal we gens het slechte weer. De heer Pirovano, voorzitter, opent op de gebruikeiyke wijze de byeenkomst. Punt 1 der agenda, verkiezing voor den tyd van één jaar een correspondent- boekhouder, komt na eenige discussie tns- schen voorzitter en leden, aan de beurt. Her kozen wordt L. Tromp te Beverwyk, die zyn benoeming aanneemt en verklaart zyn beste krachten te zullen aanwenden om de ver- eeniging tot grooter groei en bloei te brengen. Punt 2, onderlinge aankoop van latten, wordt door de vereeniging gewezen van de hand. Punt 3, mededeelingen, hield ina. het stich ten van een onderafdeeling te Oastricum. Het voor en tegen wordt door den voorzitter aan de leden in overweging gegeven en besloten wordt thans, omdat de vereeniging nog te jong is, geen onderafdeeling te stichten, wie zich aansluiten wil by het hoofdbestuur, is welkomb. mededeeling van een schryven uit Botterdam, dat een Botterdamsche firma te Beverwyk een slofjes en mandjes-depót zal oprichten; c. dito van een rykstuinbouw- leeraar, die na 5 Deoember een spreekbeurt zal komen vervullen over kunstmeststoffen. De voorzitter hoopt, dat leder lid deze lezing zal bezoeken. Plaats en tyd zullen bepaald en bekend worden gemaaktd. Voorzitter doet mededeeling, dat een som van f 25,25 is Ingekomene. Rondvraag en sluiting. Het einde dezer vergadering had een zeer kalm en ordelievend verloop, wat het begin dezer byeenkomst niet deed verwachten. Deze vereeniging bezit een voorzitter, die van het juiste hout gesmeden is. zyn bezadigd, hu maan en energiek optreden dwingt bewonde ring af en daardoor beheerscht hy zyn man netjes, die allen al lang niet van de poes zyn en die niet op hun mondje zyn gevallen. En hiermede basta I KROMMENIE. Door het bestuur van het PI. O. der K. S. A. is, in overleg met den WelEerw, heer Oh. J. Aalberse, besloten, dezen winter weer een socialen cursus voor personen boven de 16 jaar en een apologe- tischen cursus voor jongens van 12 tot 16 jaar te houden. Voor beide cursussen zal Z.Eerw. optreden. De eerste lezing zal ge houden worden op Dinsdag 8 December en de eer-te apologetische op Dinsdag 15 Dec. WOBMEBVEEB. De heer J. Groenewold, onderwyzer aan school B alhier, is benoemd tot hoofd der Openbare School te Wormer. De heer G. van Hilten is benoemd tot lid van den Raad van Administratie van het Werkhuis, alhier. Uitslag van de op Donderdag 26 Nov, gehouden verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad (vacature O. J. Laan). Aantal kiezers 1225. Aantal uitgebrachte stemmen 848. Van onwaarde 13. Aantal geldige stem men 835. Volstrekte meerderheid 418. Hier van verkregenA. Houttuyn Pieper (liberaal) 329, P. Klokman (sociaal-democraat) 380, W. 8. Thepen (vryzinnig democraat) 126 Dus her stemming tuifcoeu A. Houttuyn Pieper en P, Klokman. De katholieke kiesvereeniging •Ieders Beoht* alhier had de candidatnur Houttuyn Pieper gesteund. UBSEM. Met ingang van 17 Januari 1909 is tot onderwyzeres aan de B. K. School al hier benoemd Mej. M. Blommestein, thans onderwyzeres aan de B. K. School te Bode- graafsche Meye. Met algemeene stemmen op één na heeft de gemeenteraad met ingang van 1 Januari 1909 tot gemeentearts benoemd den heer J. N. van der Kley te Delft. Met ingang van 1 April 1909 is Mej. S. Bakker, onderwyzeres aan de B. K. School alhier, in geiyks betrekking benoemd aan de R- K. School te Zwaagdyk. Op Vrydag 20 en Zondag 22 dezer gaf de Eerw. Pater Seynave van de Paters van den H. Geest te Weert eene voordracht met lichtbeelden, ten voordeele zyner Missie. Wij gelooven, dat in de Eerw. Pater in ook het publiek, dat vooral Zondag in grooten getale was opgekomen, tevreden kunnen zyn. SOHAGEN. Als eene groote bysonderheid vermelden wy, dat onder eenige kuikens var. den heer L. Koomeu zich een haan bevindt met vier pooten. De bypooten zyn niet zoo goed ontwikkeld als de ware en ze Lebben 2 teenen vóór en een achter. De oud leerlingen der Byks-landbouw- winterschool alhier, zullen den 21sten Decem ber hunne algemeene vergadering houden in de Landbouwsocietelt >Oeres< van den heer B. Kaan. Onze vroegere plaatsgenoote, Justina Veltman, leerlinge van de 2de klas der B. Kath. Kweekschool te Vucht, heeft te Breda met gunstig gevolg het examen afge legd voor de orde- en vrye oefeningen. Overreden. De fabrieksarbeider Ketelary te Aalten werd eergisteravond 11 uur door den locaaltrein overreden en gedood. De ongelukkige laat een weduwe met twee kin deren na. Katten. Uit een groote Duitsche haven is dezer dagen een transport van... 5000 katten naar Jokobama gezonden. Men heeft nl. in sommige Japansche steden schrik barend last van ratten en men heeft geen poesen genoeg om die te verdelgen. Van daar de hulptroepen. Nog twee transporten zullen volgen. Gevaarlijk werk. 'n Zekere juffrouw Guesterre, de geweer koningin bygenaamd, gaf in een Londentche tingel-tangel geregeld een voorstelling als Wilhelm Teilze echoot een glazen appel van iemands hoofd Den laatsten keer echter heeft ze niet den appel maar het hoofd van den man geraakt. Half dood van schTik is ze zich zelf gaan aangeven. Op avontuur uit. Een viertal jongens, dat te Hoorn vermist werd. is onder Ny- kerk by Elburg aangehouden, waar ze trach ten eenig zilverwerk te verkoopen. De knapen hadden heel wat op hun ge weten. Te Harderwyk hadden ze in het Militair Tehuis ansichten ontvreemd, op den huize •Klein Essenburg* namen ze een koperen pomp weg, terwyi ze by den horlogemaker Karssen te Nunspeet zich meester maakten van een zilveren horloge, 2 koperen klok- gewichten en een stuk rood koper. Ze zyn ter beschikking gesteld van den officier van justitie. De inktwerper. De «Inktwerper*, door den militairen rechter ontoerekenbaar ver klaard, schynt weer in orde te zyn. Hy is ten minste weder ingeiyfd by het 7e regi ment en ligt te Amsterdam in garnizoen, wat natuuriyk niet het geval zou zyn, indien hy niet weer geheel op orde was. Of het goed gezien was hem in zyn vroe gere omgeving terug te brengen, is intus- tnsschen een andere vraag, vooral omdat zyn kameraden uit vroegere dagen kennende zyn droeve historie, zich niet byzonder tot hem aangetrokken kunnen gevoelen Mtnschenschuw. Te Harderwyk is een alleenwonende weduwe, die sedert lang om hare menschenvrees de aandacht had getrok ken, dood in hare woning gevonden. Gedu rende drie dagen bleef haar huisje dicht en vernam niemand iets van haar. De politie stelde een onderzoek in en vond haar dood op den grond liggen, by den haard. Het bleek dat zy minstens 2 dagen geleden was gestorven. De politie deed haar naar het ziekenhuis brengen. Gruwelijk ongeluk. In den Alcoy schouW- burg te Barcelona is Maandagavond een gruweiyk ongeluk gebeurd. Er werd sterk gedrongen tegen de leuning van een galery de leuning brak en eenige honderden men- schen vielen in het parket, twaalf meter diep. Drie personen zyn doodeiyk gewond, geen van allen die neergekomen zyn, is er zon der zware verwondingen afgekomen. Gevaarlijk. Een ziekenverpleger in het hospitaal Ohocin te Parys had de gewoonte als hy belast was met het toedienen van bier aan een patient, zelf daarvan mee te proeven. De opzichter-apotheker en de kel dermeester wilden hem van dat kwaad ge nezen en vulden een bierfleschje met braak middelen. De ziekenverpleger kreeg dat bier in bewaring. Hy gaf een kleine hoeveelheid er van aan een byna genezen patiSnt, de rest van de flesch dronk hy zelf op. De patiönt werd onpasseiyk. De ziekenverpleger stierf. Hy had een dosis binnengekregen die een mensch niet verdragen kan. De apotheker en de keldermeester hebben oergisteren terecht gestaan. Beiden zyn on besproken menschen. De rechtbank overwoog dat de ziekenverpleger het ongeluk heeft mogeiyk gemaakt door zyn eigen gulzigheid. De apotheker is tot 50 frank boete, de keldermeester tot 100 frank boete veroor deeld. De weduwe van den ziekenverpleger heeft een schadevergoeding van 3000 frank toegewezen gekregen. Zy eischte 30.000 frank. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van klerk ter secretarie te Arnhem op een jaarwedde van f 500 f 800 hebben zich 117 personen aangemeld, onder welke 12 dames. Gestolen een sabel en... de kachel. Te Oud-Beierland is uit het politiebureau ge stolen een sabel en... de kachel. Of het nu juist te doen was om te stelen valt te be- twytelen, want de kachel werd in de haven en de sabel in een sloot geworpen. Belde zyn teruggevonden. Van den dader geen spoor. Een dure historie. Het vorige jaar werd tydens de kermis te St. Oedenrode (N. B.) het circus >Roberti<, dat op particulier ter rein was opgeslagen, op last van B. en W. afgebroken. Hieruit ontstond een proces, hetwelk door de gemeente verloren werd. Deze week werd in den Raad medegedeeld, dat de ten laste der gemeente komende proceskosten ongeveer f 750 bedragen, be halve de schadevergoeding. Tot delging van een en ander zal de gemeente een leening moeten aangaan. Kamp in een dorpsschool. Een ver- schrikkeiyke ramp had plaats in hst dorp Doroszma Szegedin. Tydens de lesuren stortte het plafond van een school in, waardoor de meeste kinderen onder de puinen werden begraven. Vier kinderen werden opslag gedood en vyftig gewond, vyttien zéér zwaar. De slachtoffers zyn tnsschen zes en zeven tien jaar oud. De school verkeerde in bouw- valligen teostand. Van een boer, een varken en een hek. Te Neede reed een boer met paard en wagen de dorspstraat door met het plan zyn varken aan het station af te leveren. Het varken stond onder in den wagen, daar om was een gebogen hek gelegd en op dat hek zat de landsman. Spoedig echter werden de rollen verwisseld. Het varken n.l. wist het hek in de hoogte te stooten, waardoor de man op de straat terecht kwam, daarna volgde het hek (net zoo&ls het op den wagen had gelegen) over den man en eindeiyk het varken op het hek. Wonder boven wonder bekwam man of varken weinig of geen letsel. Een poosje later gingen beiden, het varken natuuriyk voorop, als goede vrienden naar het station wandelen. De man met het doel geld te ontvangen, het varken om wel dra per spoor verzonden en daarna geslacht te worden, Ie Klasse. Trekking van 21 Nov. No. 17420 f 2000. No. 736 f 1500. No. 3164 en 10962 elk f 1000. No. 8467, 11380, 18604 en 20914 elk f 400, No. 18206 f 200. No. 752, 13313 en 13492 elk f 100. Ie Klasse. Trekking van 26 Nov. No. 11682 f 5000. No. 733 en 11436 elk f 100. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Simon Kossen, landbouwer te Barsingerhorn. Our, mr. D. Sluis. Alkmaar. GEBOBEN27 Nov. Lodewyk Nicolaa», z. van Nicolaas Ramakers en Anna Marl* Gilles. 28 dito. Lodewyk Oornelie, z. van Jan de Waard en Neeltje Waleb. ONDERTROUWD: 26 Nov. Cornells van der Hilst, wednr. van Maria Oatharina Duit, alhier, en Maria Henderika Flokker, ts Amsterdam. Johannes Jacobus Beinierse, wednr. van Begina Heiliger, en Tryntje ds Haan, wed. van Simon Langendyk. OVERLEDEN25 Nov. Aaltje Levy Bsr- iyn, wed. Simon Wolf la Balance, 80 jaar, 26 dito. Barnardus Johannes Veer, 76 jaar. CASTRICUM. Zondag 's morgens 7 en 8 H.H. Missen10 uur Hoog: 1 uur Catechismus2 uu> daarna Catechismus. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. voor Petrus Theisslingh. Vrydag, le Vrydag, 's avo Lof met toewyding aan het Jesus. Zaterdag 's namidd. 3 i heid om te Biechten's avo Maria Lof met Rozenhoedje. Cateohismus volgens gewoonte. ALKMAAR, 27 Nov.: A ar gevoerd 287 ttapela, wagende Fabriekakaaa.- Kleine kaas f 81.6( Boerenkaas.- Kleine kaas 86.50, eon middelbare t 81.50 ALKMAAR, 27 Nov. Aangevoerd 2041 Hectoliters ale a S.10, H.L. Rogge 6.25 a 6.75 I 0.— a id. Chev. 6.35 a 6.75 a 8.80, Paardeboonen/7.00 a 7.25, I a 11.10 Citroen id. 13.a 14.25, I a 0.—. Witte id. I 13.— a 14.00, K a Mosterdzaad Rood 15a 0.—, Kanariesaad 0.— a 0.Erwten a 15.granwe id. f 12.a 16. a Blauwmaansaad f 1G.00. ALKMAAR, 28 Nov. Aangevoerd 4 Paarden f 70 a 150 Ossen f 100 a 235, 26 nacht, Kalv 189 magere Schapen f 12 00 a 22,00 4 16 a 24, 120 Biggen I 6.00 a 10.00 Geiten f 8.a 7.—, 0 kl. Bokjes Boter per kop 70 s 80 et. KipeiereL SCHAGEN, 26 Nov. Aangevoerd 170 Paarden f 50 a 4 f 100 a 150, 0 Stieren f 00 a 00, f 120 a 160, 64 vette Koeien f J Kalfkoeien f 140 a 270, 12 Graskalv 35 Vaarzen 90 a 135, 0 hokkelin 25 nuchtere Kalveren 16 a 28.—I magere f a 190 id. vette 1320 Overhonders f 14 a 19.0 I a 00.00, 0 bokken en geiten i a Varkens a 22 vette id. f K.G. 75 Biggen 6.a 9.00. 1C0 a 1.50, 100 Kippen l 0.50 a 1.50, 6 a 1.00. 400 K.G. Boter p. P. 65 a 7 Kaas f 0.40 a 0.50, 600 Kipeieren 00 Eenden dito I 0.00 a 0.00 per II HOORN, 26 Nov. Ter waag zijn gewogen 110 stapel 87200 kilo. Hoogste prijs Kleine 31 29.00. Commissie f 81.G0, Fabrie' Handel willig. KROMMENIE, 27 No' Aangevoerd 149 krppen boter f 1 kop. 175 kipeieren f 8.00 a 9.00 de GOUDA, 26 Nov. Kaas le qual. i 28.— a 81.00, 2 a 27-50 zwaardere f aN kaas f.00. Aangevoerd 37 partijen. WOERDEN, 25 Nov Kaas. De aanvoer bedroeg 172 par le soort 26.a 80.00, 2e aoort 1 id. zwaardere f 30.00 a 80.50. Eda f a per 50 kilo. Handel UTRECHT, 27 Nov. Op de kaasmarkt waren heden wagens met 18040 kilo kaas. De prija le qnal. f 26.00 a 28.50, 2e qnal. f zwaardera f—per 50 kilo. (lande Vergadering van >De Jonge parochie 't Veld, op Maandag 's avonds 7 uur, ten huize van Punten van behandeling 2. Notulen 3. Reglementa wijzi werving leden5. Rondvraag Kunne dankbare B die goed kan melken, b(j Btrytn, J. OLDENBUBG Hunne dankbare ii Broeders Wed. J. LEIJEN.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 4