Plaatselijk Nieuws. Kameroverzicht. politieke beginselen voldoende bekend iQn en wel ie hij niet ongeneigd zijn ideeën over nienwe onderwerpen voor zijn kiezers bekend te komen maken, doch h(] wenicht niet verplicht te worden z g. »den boer* op te gaan en genoodzaakt te zijn telkena en telkens weer te moeten gaan debatteeren. Naar wij vernemen, had de heer De Boer speciaal de voorwaarde gesteld, dat hij niet met den socialist Dnjjs zon behoeven te debatteeren, en heeft het liberale bestnnr die voorwaarde voor onaannemelijk verklaard,* omdat het zich van zoo'n gedragslijn een uiterst ongnnstigen indrnk op de kiezers voorstelde. De blijde tijding. De Nederlandsche Staatscourant van gis teravond bevat, zooals de minister president, mr. Th. Heemskerk, gisteren reeds aan de Tweede Kamer der Staten Generaal mede deelde, de volgende verklaring >Met groote blijdschap voldoet de raad van ministers aan de opdracht, welke het Hare Majesteit de KoDiDgin heeft behaagd, hem te verleenen, om openbare bekendheid te geven aan de volgende verklaring 's Gravenhage, 21 Dec. 1908 Aan Hare Majesteit de Koningin. Mevrouw I Wij achten ons gerechtigd tot de ver blijdende verzekering, dat bij Uwe Majes teit ontwijfelbaar zwangerschap bestaat en dat deze tot in de 2e helft van baar daar is gevorderd. Het verheugt ons tevens te kannen verklaren, dat alle verschijnselen in over eenstemming zijn met den toestand van volkomen ongestoorde gezondheid. Dr. Roessingb. Prof dr. B. J. Konwer.* De Waterstaat-begrootingsdebatten hebben de spotlust der jonrnalisten opgewekt wegens de zeer vele aanvragen door de leden van bruggen, dijken etc. voor hunne respectie velijke districten. De Telegraaf verslaggever heeft er zelfs een spotdicht op gemaakt met aan het slot de opmerking>Gij zult her kozen worden IToch is deze opmerking misplaatst I Want het is waar, ieder Kamerlid moet het belang van het geheele land be hartigen en niet uitsluitend de districtbe- langen, maar dat neemt toch niet weg dat ieder district recht er op heeft dat zijn af gevaardigde, beter dan de anderen, bekend met dat district, toch wel de nooden en behoeften van zijn district mag voordragen. Aan de Kamer dan de beslissing of het wegnemen van dien nood, het inwilligen van dien wenzeh in 's lands belang is of niet. De heeren hebben nu zelf ook om betere huisvesting gevraagd en Jhr. de Stuers heeft weer een mooie rede kunnen houden over het vandalisme waarmee sommige oude gebouwen worden verkracht. Voor de rechten van het spoorweg personeel is ook gesproken. Een interessante mededeeling deed de minister hierbij. Hij zeide nl. van de commissie in zake het beleid der spoorwegen, antwoord te verwachten op de vraag of de financieele krachten der spoorwegmaatschappijen wel voldoende zouden blijken om nieuwe lasten ten behoeve van haar personeel te dragen. Dat kan wel koren worden op den molen van de voorstanders der Staats-exploitatie. De minister heeft allen reeds geantwoord en was nogal lang van stof. Het einde is geweest dat de Waterstaats begrooting is aangenomen. ALKMAAR, 23 Dec. 1908. Maandagavond hield de Alg. R. K. Prop. club >St. Petrus*, den tweeden Apolo getischen cursusavond op de bovenzaal van den heer Peperkamp. De ruime zaal was ook nu tot in de uiterste hoeken bezet. Aangezien ons uitdrukkelijk werd verzocht geen uit voerig verslag te geven, volstaan wij met de mededeeling, dat door den inleider glas helder werd betoogd en aangetoond>de Godheid van Christus*, waarbij spr. de stellingen ontwikkelde, dat dit bewezen werd uita. De eigen getuigenissen van Christus b. Zjjn wonderenc. Zijn verrijzenis. Na een korte pauze volgde een zeer geanimeerd debat, waaraan door een drietal heeren werd deelgenomen. Na beantwoording door den eerw. inleider sloot de voorz. de belangrijke vergadering, als gewoonlijk met den Chris- telijken groet. Gisteren vergaderden in het lokaal van den heer Proot de besturen der verschillende Katholieke vereenigingen te dezer stede, ten einde de mogelijkheid te bespreken tot op richting van een eigen gebouw voor alle Katholieken. Na een inleidend woord van den voorzitter der voorloopige commissie, mr. A. Dorbeck, werd het woord gegeven aan den weleerw. pater De Bruin, die in een keurig betoog uiteenzette het nut en drin gende noodzakelijkheid van een eigen Katho liek tehuis. Duidelijk werd uiteengezet wat dit gebouw behoort te zijn, en spr. wees er op, hoe in den boezem van den Ned. R. K. Volksbond en de Alg. R. K. Prop.-Club deze dringende behoefte reeds lang was gevoeld. Spr. weeB er op, hoe daardoor steeds eene zekere pressie werd uitgeoefend door velen om verbeteringen te maken, terwijl bij Room- sche feestavonden, die moeten gehouden wor den in een gebouw, waar morgen misschien onzedelijke tooneelvoorstellingen etc. worden gegeven. De jeugd verwildert en wij kunnen daartegen weinig doen, omdat wij die niet kunnen onttrekken aan den omgang met andersdenkenden, die zij vinden op ambachts scholen enz., waar dikwijls de meest schan delijke taal wordt gebezigd, Pogingen om te komen tot oprichting van een patronaat enz., alles heeft fiasco geleden door de ééoe oor zaak >geen eigen gebouw*. Met uitspraken van mgr. Callier en v. d. Ven staaft spr. zijn betoog en wijst ook nog op het heerlijk gebouw te Bergamo (Italië) waarmede de Paus zijn ingenomenheid betuigde, en nit dit Blies luidt de conclusieeen eigen ge bouw is noodzakelijk. Spr. gaat vervolgens over tot de beant woording der vraagIs dit gebouw bestaan baar Ja, als er eendracht, neen als twee spalt heerscht. Van Alkmaar's katholieken verwacht spr. echter veel, maar betoogt tevens dat ook elke vereeniging zich contractueel dient te verplichten. De geest van onder werping is steeds noodig. De financieële zijde is moeilijk vooruit met juistheid te bepalen; aan de hand evenwel van cijfers uit exploi tatierekeningen van Rotterdam, Eindhoven, Enschedé, Hilversum, resumeert spr., dat de mogelijkheid zeer wel bestaat om terstond een gebouw dat >up to date* is, te stichten, beter dan klein te beginnen en successiefeljjk uit te br&den, ook dit wordt door spr. met cijfers toegelicht. De groote vraag is, kannen en willen de Kath. vereenigingen allen krachtig medewer ken, desnoods floancieel iets meer offeren dan thans, om het eigen gebouw in stand te houden. Spr. brengt hulde aan de >Alg. R. K. Prop.club* en wanneer zij zich er voor spant, zal de zaak tot stand komen. Ten slotte brengt spr. een warm dankwoord aan den WelEerw. kap. Qaant, die door zijn bisschop naar elders is geroepen en wien wij noode missen, en vertrouwt ten slotte, dat een vruchtbaar debat zal lelden tot positieve resultaten. Na eene korte pauze voeren het woord o.a. de WelEerw. Pater Jansen en de heeren Fransen, Eggers en Key«per, terwijl na re en dupliek van den Eerw. inleider de ver gadering eenstemmig hare sympathie betuigt aan de aanhangige plannen. Vervolgens worden bij stemming benoemd tot laden der commissie die de zaak verder zal ter hand nemen de heeren Mr. Dorbeck, J. G. Lutz, P. A. FranseD, O. W. Kejjsper, B. J. Al, F. Eggers, J. H. Jacobse en F. Bak, terwijl enkele stemmen over verschillende personen bleken verdeeld. Ten slotte werd nog besloten een woord van erkentelijkheid te richten aan den Wel Eerw. heer Quant, als een spontane hulde dezer vergadering, een woord van hulde gebracht aan den heer Mr. Dorbeck voor zijn uitnemende leiding en de vergadering na een dankwoord aan den Eerw. inleider voor zijn petillant betoog en de aanwezigen voor hunne belangstelling, de vergadering om 11 nur gesloten. X. Gisteravond gaf >Toonkunst< eene uit voering in de Harmonie. Dat deel van den avond, wat >Toonkucet< zelf presteerde, «Requiem van Brabms* was ver dienstelijk, hoewel nn juist niet boven lof verbeven. Er was meer dan ééo minder gelukkig moment vooral in het 6e koor. Ook hingen niet allen aan de dirigeerstok de tenoren vooral klonken erg mager. Het werk was te zwaar voor deze krachten, al valt er nog te loven. Het 2e deel bood meer te genietende solisten vonden dan ook een warm onthaal. Tot slot gaven mej. Oort en de heeren Oushoorn en Gaillard van Amsterdam een trio voor viool, cel en klavier, wat zeer in den smaak viel. De directeur van het postkantoor te Alkmaar geeft belanghebbenden kennis, dat zijn kantoor op de beide Kerstdagen zal zijn opengesteld als op Zondagen, maar dat op 2e Kerstdag de openstelling zal worden ver lengd tot4.30'sn m (spoortjjd)en dat gedurende den geheelen openstellingstijd dan alle tak- ken van dienst worden behandeld. Zaterdagmorgen heeft een droevig on geluk plaats gehad. De 15-jarige L-, die aan toevallen leed, is in de Bleekerssloot, waar h(j met een netje viscbjes wilde vangen, ge vallen, vermoedelijk tijdens een toeval. Een agent van politie vond het lijk, dat naar de ouderlijke woning werd gebracht. Wij berinneren onze lezers en lezeressen er aan, dat de bekende bioscope voorstel lingen van de firma Pathé zullen beginnen Vrijdag 25 a.s. en tot Woensdag 30 Decem ber met zeldzaam fraaie programma's den bezoekers veel schoons te genieten zullen geven. Een bioscope voorstelling blijft altijd hoe dikwijls ook bijgewoond, een aardig uit gaan, en wel vooral als de films afkomstig zjjn van zulk een firma. Groote opkomst mag dan ook wel ver wacht worden, de firma verdient hetl By de aanbesteding voor de nieuwe R. K. Kerk alhier, waren ingekomen de volgende biljetten 8. Frayman te Alkmaar, f 92930van der Pluim Giele, f 83430 M. Bakkeren, Prinsenhage, f 78250Gebrs. Dossing, Gouda, 77950A. P. J. Leuzen, Gouda, f 74890M. J. H. van Groenendaa), Breda, f 69500. De bouw is voorwaardeiyk toegekend aan den laagsten inschryver. Den heer J. Zyp, lid van den voogdij raad van Alkmaar, is met ingang van 1 Ja nuari 1909 eervol ontslag verleend, Herbenoemd werden mr. A. Prins, M. Uitenbosch en P. J. O. van Toornenbnrg. Met ingang 22 Dec. jl. zyn de soldaten A. van Vliet, Ph. J. Strok en de tamboer H. Geerling, respectieveiyk van het 11e en 7e Reg. Infanterie aan de Oadettenschool gedetacheerd. De soldaat A. O. J. Badart is van zyne detacheering aan bovengenoemde inrichting ontheven en overgeplaatst by het 8o Regiment Infanterie. Het plaatsen van een kerstboom in winkels komt in de laatste jaren meer en meer in zwang. Vermeldenswaard vinden wy den kerstboom, die wQ zagen in de salon van de Patisserie Soecker niet alleen wegens hare grootte en smaakvolle decoratie, maar vooral omdat deze clec'ricch is verlicht. De boom is behangen met een groote sorteering chocolade- en marcepainartikelen, welke be stemd zyn voor de kinderen van de gere gelde clienten. Blijkens achterstaande advertentie, is de boom heden en morgen nog te bezichtigen. In den winkel van den heer Hildering, Hekelstraat, is ook een fraaie, draaiende kerstboom te zien. BERGEN. Maandagavond vergaderde in het lokaal van den heer Veenhuyzen de afdeeling Schoorl en Omstreken van de Vereeniging tot bevordering der byenteelt in Nederland. Verschillende byenhoudere uit Schoorl, Bergen, H. Hugowaard enz. waren aldaar tegenwoordig. Nadat door den heer Peeck, voorzitter der afd., de vergadering was geopend en den aanwezigen een woord van welkom was toegeroepen, werd het woord gegeven aan den heer L. van Giersbergen, leeraar in byenteelt. Als onderwerp was door de afd. opgegeven >welke eischen stellen de byen aan hunne woning*. Het antwoord hierop werd door laatstgenoemde uitvoerig en op aangename en voor een ieder be- grypeiyke wy«e gegeven. Niet alleen voor houders van byen maar ook voor leeken was deze lezing van den heer van Giers bergen, een op het gebied der byenteelt by uitstek bevoegd deskundige, zeer leerzaam. Het is zeer interessant van het leven en werken dezer werkzame en yverige diertjes iets te hooren uitleggen en verklaren, voor- nameiyk dan, wanneer, evenals Maandag avond, een en ander aanschouwelijk met lichtbeelden wordt voorgesteld. Tot deze voor stelling had de heer Kelten uit Santpoort die ook meermalen voor byenteelt lezingen heeft gehouden en zelf groot byenhouder is, zich bereidwillig beschikbaar gesteld. Op deze vergadering, die een huishoude- lijk en vriendschappeiyk karakter droeg, werden nog verschillende andere vragen door den heer van Giersbergen beantwoord. Ook de heer Kelten, van wien uit alles biykt dat hy een groot liefhebber van byen is, gaf nog menige voor byenhouders nuttige wenken. Nadat op voorstel van den heer Rusch was besloten de heer Kelten tot eere-lid der afd. te benoemen, welke benoeming door dezen onder applaus werd aangenomen, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. EQMOND AAN ZEE. Maandag 21 Dec. vergaderde de raad dezer gemeente. Aanwezig waren de voorzitter en alle leden. Na de opening en lezing der notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd, werd voor kennisgeving aangenomen, dat er een som van f 14625,71 in de kas van den gemeente ontvanger aanwezig was. De voorzitter deelde mede, dat aan de leden een ontwerp voor de woning van de verloskundige was rondgezonden, waarop door den heer Middelkamp een kleine aanmerking was gemaakt over de gang- en trapbreedte. De heer Oonyn, in zyn kwaliteit van bouw commissie lid, deelde een en ander mee en gaf te kennen, dat, daar hier en daar wel eens kleine zonden tegen de bouwverordening werden begaan, men nu ook niet zoo angst vallig behoefde te zyn, te meer, daar door een andere plaatsing van de trap een kamer geheel misvormd zou worden. Besloten ont werp goed te keuren. De voorzitter liet nu uitkomen, dat de leening voor deze woning, groot f 2500, te klein bleek en hy adviseerde deze te brengen op f 3000, wat aangenomen werd. Naar aanleiding van deze leening komt men te spreken over de verkoop van den grond naast de te bauwen woning, welks waarde geschat wordt op een som groot genoeg om de meerdere bouwkosten te dek ken, meende men. Over de waarde van dezen grond zal men nader uitspraak doen. Medegedeeld wordt, dat de directeur van de gasfabriek met 1 Januari een jaar in functie is en alzoo zyn tydeiyk aanstelling met dien datum ten einde loopt. De voorzitter vraagt nu of de raad gene gen is den heer Blauwboer een vaste aan stelling te geven. De raad heeft hier niets op tegen en zoo is de directeur vanaf 1 Jan. a.s. vast verbonden aan de gemeente. Tevens stelt de voorzitter voor een wyziging in de verordening voor de gasfabriek te brengen en wel, wat de kasgelden betreft. Tot nog toe werden die maandeiyks aan den ontvanger afgedragennu wil de voorzitter de gelden in deposito geven, omdat dan zoo noodig gemakkeiyker gelden kunnen gebruikt worden, dan wanneer de gemeente ontvanger ze in kas heeft. De heer v. Hall kan zich daar niet mee vereenigen, doch wil de gelden aan den gemeente-ontvanger afgedragen zien. Na nog eenige besprekingen over deze kwestie kan de heer v. Hall wel meegaan met de ziens- wijze van den voorzitter en de leden der gascommissie, wanneer de raad by iedere raadszitting maar inzage krygt van de aan wezige gelden. Hierna werd de gewyzigde verordening goedgekeurd. Gedurende deze besprekingen had de heer v. Hall wederom de gelegenheid gehad (welke hy altyd met beide handen aangrypt) om eenige opmer kingen te maken over het al of niet kennen van den gemeentewet door den heer v. Pelt. Alsnu kwam de hoogst onverkwikkeiyke geschiedenis der gemeente-rekening weer aan de orde. De voorzitter deelt mede, dat in de vorige vergadering die rekening voorloopig vastgesteld had moeten worden, dat eischt de wet en G. St. hebben dan ook een schryven tot den raad gericht, waarin zy aandringen, dat zoo spoedig mogeiyk te doen op welke wyze, dat komt er niet op aan. De voorzitter leest dat schryven. Hy zegt nog, dat G. St. cyters willen hebben om dan zoo noodig te kunnen ingrypen. Toen de voorzitter in de vorige raadszitting er op had gewezen, dat een voorloopige vaststelling moest plaats hebben, had de raad gezegd •dat moeten G St. dan maar weten I* De heer v. Hall kwam weer met dezelfde grie ven voor den dag, n.l. dat er geld was bygestort, zoodat er iets moest haperen aan de mandaten en wel tot een bedrag van ruim f 2000. Hy zou nooit zyn stem geven aan een goedkeuring van deze rekening en stelde voor om een motie van wantrouwen tegen het beheer van den burgemeester in stem ming te brengen. De voorzitter, die de sluwe handelwyze van het raadslid v. Hall zeer goed doorzag, ontraadde den leden deze motie ter tafel te doen brengen. Van Hall wil evenwel stemming. De voorzitter gaat door met besprekingen over de rekening, welke dan ook na veel discussie voorloopig wordt vastgesteld. De voorzitter wenscht nu over de ver hooging van het salaris der wethouders te spreken, doch de heer v. Hall komt terug op zyn motie, die hy behandeld wenscht te zien. De eerste wethouder verzoekt, evenals nog eenige heeren, den heer v. Hall te wachten met zyne motie tot na de afwik keling der hangende zaken. Doch de bom moest nu barsten, misschien komt er later geen gelegenheid meer, daarom verzoekt de voorsteller nogmaals stemming. Nu staat de heer Gul op en spreekt met de grootste verontwaardiging ongeveer het volgende •Mynheer de voorzitter er hangt een zwaard boven u I v. Hall, die u reeds twaalf jaar heeft gezocht, wil u eruit hebben 1 Een neef van my heeft hy ook zoo getergd I* De heer Gul had gaarne den heer v. Hall eens te pakken willen nemen, zooals het ons voor kwam. De man sprak evenwel woorden, die hem uit het hart welden en het goed keurend gemompel, dat wg achter ons uit de talryke toehoorders hoorden opgaan, gaf ons te kennen, dat de heer Gul gesproken had naar den wemch van de meeste ge meentenaren. Na deze coup détat trok de heer v. Hall zyn motie in. De salarissen van de wethouders werden niet verhoogd, doch daar de stemmen staak ten, werd dit punt tot de volgende ver gadering aangehouden. De voorzitter deelde mede, dat aan het ryk een subsidie voor 1909 was gevraagd ter tegemoetkoming in kosten onderwys, groot f 6000 en aan de provincie een subsidie voor de gemeente huishouding groot f 1000. Van de begrooting voor 1909 werden eenige posten afgevoerd om andere te kun nen dekken. De begrooting werd nu voor loopig vastgesteld op f 38602,32 in ontvang sten en uitgaven. De beer v. Hall vroeg nu, hoeveel geld er op 't grootboek stond. Antwoord was een kapitaal, dat k 2x/s f 57,5 rente opleverde. Heel nuchter ant woordde vrager, dat hy nu wel kon uitre kenen, hoe groot het kapitaal was. Over de benoeming van een onderwgzer met of zonder taaiakten werd lang gespro ken daar men evenwel niet overtuigd was van de noodzakeiykheid, werd niet ingegaan op het verzoek van den heer Middelkamp om een leerkracht met taaiakten op te roepen. De heer Zwart zou graag den prgs weten van den bouwgrond in het begin van ons verslag genoemd. Bepaald werd. dien te stellen op f 8 per Ma. By de rondvraag verlangde niemand het woord en werd de vergadering gesloten. BEEMSTER. Dinsdag 15 December vierde de heer A. Langereis alhier, zyn 12'/,jarig jubilé als directeur-boekhouder van de Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en omstre ken. Het ontbrak den heer Langereis niet aan belangstelling was het aantal schrifte- ïyke felicitaties groot, niet minder kwamen hem persooniyk gelukwenschen. Den geheelen d8g kwamen en gingen de belangstellenden, terwyi 's avonds het bestuur der vereeniging hem een welverdiende hulde bracht. Het is een merkwaardige en gelukkige dag, zoowel voor de vereeniging als voor den heer Lange reis. We hebben maar te denken aan de groote bloei die de Afslagmarkt, welke nu twaalf en half jaar bestaat, heeft bereikt. Was de omzet de eerste jaren 10 a 12 000 guldeD, thans gaat deze reeds naar de 150 000 gulden en dan de groote verbetering van het laatste jaar. Het is te wenschen dat de heer Langereis, die als het ware met de Afslag- markt is samengegroeid, nog lange jaren zgn taak op dezelfde wyze, die hem by ieder geacht maakt, zal kunnen vervullen. De vereeniging Liefdadigheid naar Ver mogen alhier, zal bg circulaire een beroep doen op de medewerking der ingezetenen, ten einde de mingegoede gemeentenaren een Nieuwjaarsgave te kunnen uitreiken. Het is te hopen dat de gegoeden op deze circulaire ruim zullen teekenen, want velen zien reik halzend naar die gave uit. SCHERMERHORN. Op den gehouden Tuinbouwvergadering in 't lokaal van den heer Nierop hield de heer J. G. Hazeloop, Tuinbouwleeraar te Alkmaar, zyn aangekon digde lesing. Onderwerp was >De teelt van tafelvruchten in struikvorm*. Jammer, dat zoo weinig tuinders en anderen getuigden van hun belangstelling in dezen tak van tuinbouw. Wy kunnen den heer H. niet anders dan geiyk geven, dat hy zyn tyd en moeite niet ten volle besteedde aan den kleinen kring van toehoorders, doch reeds met de tram van half negen huiswaarts keerde. Het gerechtshof te Amsterdam heeft 15 Dec. j.l. arrest gewezen in de zaak tegen den wethouder van de gemeente Schermer hom, O. de G. die, zooals bekend is, terecht heeft gestaan wegens het hinderen en belee- dlgen van ambtenaren. Men zal zich herin neren, dat de eendenvererdening in de Scbermeer ontevredenheid had gewekt bij belanghebbenden, omdat aan de waterschaps ambtenaren het recht van vrijen toegang werd gegeven op eens anders erf. De weth. de G. had zich verzet toen een ambtenaar van het waterschap, vergezeld van een veld wachter, op zyn land kwam om onbeheerde eenden op te vangen. Bovendien had hy den ambtenaar eenige leeiyke woorden toe gevoegd. De Alkmaarsche rechtbank, waar de officier van justitie f 75 boete eiechte of 15 dagen hechtenis, had dien weth. vrygesproken. De advocaat generaal bg Let gerechtshof had evenwel veroordeeling gevriagd tot f 60 boete of 15 dagen. Het hof, arreit wijzende, ver nietigde het vonnis in eersten aanleg gewezen en opnieuw recht doende, veroordeelde be klaagde, wegens het opzetteiyk L-jemmeren van een ambtenaar, belast met het insporen van strafbare feiten, en wegens eenvvqdlge beleediging, tot f 100 boete subs. 20 dagv> hechtenis. By de op 16 Dec. plaats gehad heb bende verkiezing zyn benoemd tot voorz. van de banne Noordschermer en Schermer horn van den Eilandspolder, de heer K. Rodenburg te Schermerhorn en tot secretaris penningmeester de heer K. Oiy Dz. te Alkmaar. KROMMENIE. Zaterdag 19 Dec. hield de Ouöp. Vereeniging »Werkmanskracbt« hare jaarvergadering. Het jaarverslag, het welk door den administrateur, den heer J. v. Eig, werd uitgebracht, toonde de volgende cyfers aan. De totale omzet van den winkel was f 46 688 75'/s, van de bakkerg f 24 920. 7, van de melkinrichting, die met Juli was be gonnen, f 3 629.29. De gezameulgke bruto winst bedroeg f 14.360.94. Na afschrg ving der onkosten en na afscbryving op de gebouwen en inventaris, bleef een netto winst van f 4100 Na affchry ving van 5 voor het reservefonds, werd het dividend bepaald op 6 *7o voor den winkel en 7 voor het broodverbrulk. Als bestuursleden werden de heeren J. Mantjes, H. Reijne en W. Besse gekozen. Als commissieleden de heeren O. Knap en K. Wouda. Ten slotte werd nog besloten om gedurende de feestdagen de bakkers niet te laten werken. Zondag 20 December werd vanwege den Naaikrans St. Elisabeth, onderafdeeling van de Maria-Verseniging, in het lokaal van den heer J. Buuhuizen de kleederen tentoon gesteld, die door haar waren vervaardigd. Deze jonge vereeniging, die in Maart is opgericht en slechts 16 leden telt, heeft ge toond wat gver en goeden wil vermag, als het een goede zaak geldt. Niet minder den 215 stuks waren uitgestald. AlsJongens broeken, jurken, bloasjes, hemden, borst rokken, meisjeshoeden, jongenemutsen, nacht ponnen, schortjes, kousen, wantjes, enz., ent. Al deze kleederen zullen deze week als kerstgave aan behoeftige huisgezinnen wer den toegezonden. Deze tentoonstelling, die veel belangstelling trok, zal ongetwgfeld tot gevolg hebben, dat nog meer finantieele en moreele hulp deze vereeniging ten deel zal vallen. Het bestuur, bestaande uit mej. J. Boon—Vrouwe, N. Palmboom en A. Al, verstrekte de bezoekers de gewenschte inlich tingen. Behalve deze kleederen, werd ook nog door den Krans hulp verstrekt aan huisgezinnen die door gemis aan vrouweiyke hulp zich in directe verlegenheid bevonden. Gods zegen en velen medewerking zal onge- twyfeld het voortbestaan van dezen Krans waarborgen. WORMERVEER. De rywielbandelaar C. van der Meulen alhier, is voor een rywiel opgelicht. Een hem onbekend persoon, die voorgaf O. Steur te heeten, heeft in het laatst der vorige week een fiets bg hem gehuurd en is daarmee tot heden nog niet terugge keerd. Tot dusver mocht het de politie nog niet gelukken den zonderlingen huurder op te sporen. Dezer dagen is een begin van uitvoe ring gegeven aan het Raadsbesluit tot invoe ring eener nieuwe huisnummering. IJzeren plaatjes met nummers in hoog relief zijn reeds in het zuideiyk deel der gemeente aan de huizen aangebracht. Iedere straat, weg, kade of pak krijgt zgn eigen nummering, wat een groot gemak zal opleveren, 't Zal nog wel eenigen tijd duren, vóór de twee duizend plaatsjes aangeschroefd zullen zyu. De Wormerveersche lezers van dit bericht dienen er op te letten, dat hunne polissen van brandassurantie moeten veranderd wor den, willen zy later niet in ongelegenheid komen. SCHAGEN. Verleden Donderdagavond werd in het café van den heer A. Visser Azn. een vergadering gehouden van H.H. eigenaren der perceelen aan de Hoog- en Laagzgde, in de Molenstraat en aan den Stationsweg, teneinde eene mogelgke verbetering van den Stationsweg, mede een entree van Scbageu, te bespreken. Een feit is, dat dezen weg in den zomer een stuifnest, in den winter een moederpoel geiykt. Besloten werd zich tot den Raad der gemeente te wenden, met het verzoek om algeheele bestrating met riolee- ring. Men achtte dit de rationeelste oplossing en de beste afdoende verbetering. Vooral ook wilde men verbetering van dezen toe gangsweg, omdat sedert de aanleg van de Landbouwstraat vele reizigers van en naar den trein dien weg kiezen, waardoor de neringdoenden van genoemde straten aan- merkeiyke schade in hun winkelbedrgf lijden. Door verbetering nu van den Stationsweg meent men hierin eenigszins tegemoet te komen. Zon de wensch van genoemde eigena ren niet behooren tot de vrome wenschen?

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2