T Binnenland. Plaatselijk Nieuws. nomen of er aan wordt toegevoegd. Zoo denk ik niet alleen, maar 100 denken ook alle partygenooten van me, dat kan ik xeker zeggen. WjJ bonden dat bondgenootschap voor een noodsakeiyken grondslag van een getonde bnitenlandsehe politiek van beide ryken. Zoo staan das de christeiyk socialen pal voor dat bondgenootschap. Deze besliste verklaring nit den mond van zoo een invloedrijk man zal in Dnitsshland wel voldoening wekken. Dn Aardbeving. De overweldigende stroom van berichten der eerste dagen is na een weinig aan het afnemen en men kan de aangerichte schade thans beter overzien. Omtrent het aantal slachtoffers bestaat nog altyd geen zekerheid, zelfs by benadering is het cyfer niet te noemen. Men kan het echter volgens schat ting op minstens 200 000 bepalen. Een precies getal zal men wel nimmer kannen opgeven. Wat de geleden materieels schade betreft, daaromtrent teint Central News het volgende nit Rome Naar rnwe schatting kan het verlies aan particulier en staatseigendom berekend wor den op ongeveer 140000.000 p.st. Enkele detail cijfers laten wy hier volgen De versterkingen van de Straat van Mes sina 12 millioen pd., de havenwerken van Messina 6 millioen pd., de haven van Reg- gio 2 millioen, de haren van Villa San Giovanni 1.250 000 pd., de vnnrtorens 80 000 pd. Men raamt verder het aantal verloren gegane schepen op 2200, samen een waarde vertegenwoordigend van 1.250000 pd. De waarde van vernielde particuliere eigendommen te Messina wordt berekend op 80 millioen en te Beggio op 40 millioen pd. In de geteisterde streken zelf moet, vol gens de mededeelingen van een der vele verslaggevers van een Italiaantch blad nit Messita, de aanblik van de pninen nn een heel andere zyn. De aanblik van de stad, zoo schrijft hy, is tragisch verschillend van dien der vorige dagen. Tot dnsver was alles troosteloosheid, duisternis en ellende onder den al maar neerplassenden regen. Ha verdry ft de zon de somber gryze wolken, volgens de laatste berichten is intnsschen het slechte weer in Messina weder begonnen en verlicht een panorama van niet te vergeten smart. Talryke mensohen, die eerst weggevlucht waren, keeren naar de pninen terng, gedreven door honger en dorst. Ze dringen opeen by de haven en vechten om een plaats op de booten. Zoo veel mogeiyk laat men nog de vrouwen het eerst aan boord gaan. Velen gaan zoekend langs de pninen rond, hartverscheurende kreten slakend; niemand antwoordt hen. Een vronw op de pninen gezeten van WnVziyeens haar hnls noemde, jammert als een lngnber »lamento< de namen uit van haar eehtgenoot en van haar vyf kin deren. Een detachement reddings-soldaten komt voorby. De vronw smeekt de sol daten om de pnnten op te ruimen, waar zy zoo juist een doffe smartkreet nog nit hoorde opstygen. De soldaten laten zich verteederengaan aan het graven en werkeiyk, daar wordt de echtgenoot van de radelooze vronw levend nog te voorschyn gebaald. Onbeschryfelgk is de verwarring nog onder de overlevenden, de mannen loopen hier en daar in vrouwen kleederen, de vrou wen in de uannen-kleederen, die zy inder haast gevonden hebben. Maar nn tenminste in de laatste dagen de kalmte een weinig terugkeert en de bezinning haar rechten herkrygt, nn kan alles een weinig meer geregeld en geordend gaan en wordt het reddingswerk meer systematisch en daardoor natnuriyk veel meer succesvol ten uitvoer gebracht. De Paus onder de gewonden. Geiyk wy elders in dit blad reeds ver melden ging te Bome het gerncht, dat de Fans het Vaticaansehe hospitaal zon be zoeken. Hn lezen wy in de Time» dat de H. Vader werkeiyk een bezoek aan de ge wonden heeft gebracht, een bericht, dat wy in nog geen enkel ander blad zagen ver meld. De Fans bereikte bet hospitaal langs de sacristie van de St. Pieter, vandaar gaande over het plein, dat tusschen de Sint Pieter. en het hospitaal gelegen is. De verscbyning van den Pans temidden der zieken en gewonden wekte een onbe- ■chryfelijke ontroering. Sommige minder zwaar gewonden richten zich op in bed en knielden neer om de hand des Pausen te knssen, welke vochtig was van de tranen der arme ïyders. De Paus troostte hen allen en zelde, dat hy sedert de aardbeving slechte leefde om te denken aan de arme slachtoffers en mid delen te bepeinzen om hen op de beste wyze te helpen. Frankrijk. Aartsbisschop van Bordeaux. De Paus heeft kardinaal Andrieu tot aartsbisschop van Bordeaux benoemd. (Kardinaal Andrieu, tot dnsver bisschop van Marseille, is een van de vier bisschop pen geweest, die op 16 Dec, 1907 door Pans Pins tot kardinaal verheven zyn. Z.Em. werd 7 Dec. 1849 te Seysses To- losane geboren. Men verhaalt van hem, dat hy op den dag xyner eerste H. Communie de genade vroeg een goed priester te mo gen zyneen genade, die hy biykbaar ver kregen beeft. 80 Mei 1874 werd hy priester gewyd. Ha vtearie te zyn geweest te Rienmes, Volgde hj| 11 April 1*01 Mgr. Robert op als bisschop van Marseille. Hy deed zich kennen als een onvermoeid en onversaagd stryder voor de belangen van de Kerk. De Senaatsverkiezingen. Er hebben over een groot deel van ïrank- ryk verkiezingen plaats gehad voor de her- nienwing van een derde deel der zetels van den senaat. Volgens een algemeene statistiek dan zyn 19 linker republikeinen herkozen, en 7 nieuwe gekozen19 radicalen herkozen en nieuwe 12socialistische radicalen herkozen 15, nieuwe 15onafhankeiyke socialisten her kozen 1progessistische republikeinen her kozen 6, nieuwe 4conservatieven herkozen 4, nieuwe 1. De ministerieelen zouden volgens dit slaatje 15 overwinningen hebben behaald. Clemenceau heeft te Draguignan by gelegen heid van die verkiezingen en onder den indrak waarscbynlyk van den afloop, en mogeiyk ook wel van den «eerewyn» een toast gehouden, waarvan Benter ons een uitvoerig overzicht seint. Een rede, zooals we die van Clemenceau van ouds kennen, over de republiek en zyn regeeringsdaden, hol en schetterend en zonder samenhang. Het opmerkeiykste was wel de verklaring, waarin Clemenceau met een gezicht, of hij het zelf geloofde, zeide, dat de republiek ook de rechten harer vijanden erkent en tracht ze te doen verdedigen I Daarop zouden de Katholieken antwoord kunnen geven I Benoemingen. By Kon. Besluit zyn benoemd Waterschappen in de prov. Hoord Holland tot heemraad van het ambacht van West- Friesland, genaamd Geestmerambacht, D. Appel, te Heerhugowaardtot heemraad van den polder Assendelft, J. Al Kz., te Assendelft. Arbitrage. Stscrt. no. 3 bevat den tekst van het op 1 Oct. 1904 tusschen Hederland en Portu gal gesloten en op 29 Oct. j.l. bekrachtigde verdrag tot het onderwerpen van zekere geschillen aan het Permanente Hof van Arbitrage. Lezlng«n te Leuven. Haar wy vernemen is prof. 3. M. J. Knaapen, van Heeswyk, uitgenoodigd om in Maart a.s. een drietal lezingen te houden voor het St. Thomas genootschap te Leuven. Provinciale Staten. By de g herstemmming in het kiesdistrict Helder, voor de verkiezing van een lid van de Provinciale Staten (vacature J. S. Jaring) werden uitgebracht 4050 geldige stemmen. Gekozen werd de heer A. P. Staalman (Ohr. Dem.) met 2144 stemmende heer J. J. Verfaille (lib.) verkreeg er 1906. Mr. J. M. H. baron Mollerns van Westkerke. f Te Arnhem is overleden, in den ouder dom van 68 jaar, mr. Johan Mello Hendrik baron Mollerns van Westkerke, sinds 1880 commissaris der Koningin in Gelderland. De overledene was ridder in de orde van den Hederlandschen Leeuwcommandeur van de Leopoldsorde van België, van de Eikenkroon, van den Gouden Leeuw van Hassan en van de Oranje Hassauorde. Mr. N. G. Pierson. Haar wy vernemen is de toestand van mr. H. G. Pierson eenigsiins vooruitgaande. N. R. Ct. Tijdelijke waarneming. Haar wy vernemen is de Minister van Landbouw, Hyverheid eh Handel, Talma, belast met tydeiyke waarneming van het Departement Waterstaat. W. J. G. S. Bevers, f Over den plotselingen dood van den Mi- nieter van Waterstaat lezen wy J. G. 8. Bevers Minister van Waterstaat, is tegen den avond te 's Gravenhage plot seling overleden. Het droevige feit, het schok kend onverwachte daarvan en de omstandig heden waaronder het voorviel, wekten groote ontsteltenis en deelneming. Hadat de Minis ter het Departement, na afloop der gewone werkzaamheden had verlaten, deed hy eene wandeling door het Bosch in de richting syner woning. De heer Bevers was verge zeld van mevrouw Van W., Mauritskade, met wier eehtgenoot het vroegere Kamerlid, de thans ontslapene in nauwe vriendschaps betrekking stond. Op het wandelpad langs den Koekamp gekomen, gevoelde de heer Bevers zich plotseling onwelhy zeeg ineen en was bewusteloos. Een kwartier later gaf de heer Bevers den geest. Het leven van nu wyien mr. Bevers is nog pas kort geleden geschetst, toen hy, nauwelyke een jaar geleden (11 Februari 1908) als raadsman der Kroon optrad in bet Ministerie-Heemskerk, waarin hem de portefeuille van Waterstaat, werd toever trouwd. Zyne juridische bekwaamheden werden erkend, toen hy als lid der com missi e van voorbereiding voor de faillis- sementswet werd aangewezen. De heer Be vers had zich toen reeds in het staatkundig leven bewogenkorten tyd was hy n.l. lid van de Tweede Kamer voor Doetinchem en na de jongste ontbinding van de Eerste Kamer, nam hy in dat hooge wetgevend college zitting. Het Ministerschap van den bBer Bevers had nog te kort geduurd om ham gelegenheid te geven al zyne krachten is deze betrekking te ontwikkelesu Toch werd onder zyn bestuur reeds menige be- langryke maatregel van wetgeving voorbereid. De heer Bevers was een beminneiyk man. Is voor zyn naasten familiekring zyn plotseling verscheiden een zware slag, niet minder onder zyne collega's, zyne vroegere ambsbroeders in de balie, die hem inder- tyd in den raad van toezicht en discipline voor de orde van advocaten kozenin de chariteits-kringen vooral waarin de nu ont alapene zich met voorliefde bewoog, zal zyn heengaan een smarteiyken indruk maken. Op betrekkeiyk weinig gevorderden leeftyd is mr. Bevers zyn gezin, het vaderland, zyn velen vrienden, der Kerk ontvallen. Op 66- jarigen leeftyd is hy gestorven. Hy was den 23sten September 1852 te Roermond geboren. Zyne gedachtedis zal in zeer ruimen kring in eere blijven. Z. K. H. de Prins der Hederlanden heeft Woensdag, ook uit naam van H. M. de Koningin, een bezoek van rouwbeklag af gelegd by mevrouw Bevers. 's Ochtens is er een buitengewone minister raad gehonden in verband met het plotseling overlijden van den minister van Waterstaat. De begrafenis van minister Bevers ia be paald op Zaterdag op de B. K. begraaf plaats te 's Gravenhage. Posterijen en Telegrafie. Klerk, Post en Tel. In het laatst van Febrauri of begin Maart 1909 zal een onderzoek plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van klerk der posteryen en telegrafie. Daarvoor wor den 20 plaatsen opengesteld, waarvan 2 voor vrouweiyke candidaten. Zy die zich aan het examen verlangen te onderwerpen, moeten zich vóór 1 Fe bruari 1909 aanmelden by het hoofdbestuur der posteryen en telegraphie, door een op zegel eigenhandig geschreven verioek, met nauwkeurige opgave van naam, voornamen en woonplaats. Voor zoover de candidaten buiten de woonplaats van hunne ouders of voogden verbiyf houden, behoort die woon plaats afsonderiyk vermeld te worden. St. Ct. Friescho St.-Bonifaclusvereeniging. Men schryft ons Door het bestuur der Friesche St.-Boni- facius vereeniging zyn de volgende vooratel len tot reorganisatie aan de aangesloten vereenigingen gezonden 1. Hadat het bestuur der Fr. 8t.-Bon. ver. de plaats voor de algemeene vergade ring heeft aangewezen, benoemt de plaatse- ïyke vereeniging aldaar een comité van voor bereiding, dat een algemeenen voorzitter voor de algemeene vergadering benoemt, en een concept-agenda opmaakt, welke drie maanden van te voren aan het bestuur der Fr. 8t.-Bon.-ver. wordt aangeboden. 2. Zooveel mogeiyk treedt elk jaar een ander al* algemeen leider op. 3. De vergadering neemt den congres- vorm aan, door het benden van verschillende sectie-vergaderingen vóór de algemeene by een komst. Daar worden de in de aeeties ge nomen besluiten bekend gemaakt. 4. Het comité noodigt een spreker uit om in de algemeene vergadering op te treden. 5. Het hoofdbestuur wordt opgedragen een reglement te ontwerpen voor het hou den der algemeene vergaderingen. Socialisme en godsdienst. Wy weten het sinds lang, het wordt by herhaling verzekerd, dat het socialisme niet tegen den godsdienst is en de socialisten dat evenmin zyn. Maar wy weten ook allen wel, dat dit leugenachtig beweren herhaaldeiyk weer legd wordt door teekenende woorden en luid sprekende daden... der socialisten zelfl Het is echter byna niet mogeiyk op meer ergerniswekkende manier dit tegenbewys te leveren, dan het weer geschiedde in het jongst geïllustreerde Zondagsnummer van Het Volk. Wy zouden ons diep schamen, indien wy onze lezers voor oogen legden een gedicht als >Het Kindje», waarin achter lederen versregel de haat grimt tegen den godsdienst. Genoeg zy het er op te wyzen, hoe in dat wansmakeiyk product van Ohristus-haat de Gezegende Moeder des Heeren geiyk gesteld wordt met eene gevallen vrouw en de Hei land zelf met een kind der zonde. Er woedt baat achter deze brutaal kille verzen tegen den Christus en zyne gezegende Moeder. En wel moet deze haat tot hoogen graad van felheid gestegen zyn als men zoo smadeiyk onteerende vergelijking instelt voor Hsm, Dien millioenen als hun Verlosser aanbidden en voor Wisn een beruchte spotter ale Heinrich Heine zyne vereering niet be dwingen kon, maar die uitzong in >Frieden< een syner schoonste gedichten. ALKMAAR, 9 Jan. 1909. Krniaverbond. Woensdagavond hield het Kruisverbond zyn jaarvergadering. De voorzitter deelde mee, dat a.e, Dinsdag avond in >Harmonie< weer een propaganda- avond gehouden wordtde bekende heer Brnna, van Utrecht, zal spreken, zoodat we er voor instaan kunnen, dat men zyn loopje naar de vergaderzaal niet behoeft te betreuren bovendien wordt er geen entrée geheven. Wat kan dat anders geven dan een volle Harmonie Een heel aardige propaganda der drank- weer-ideeëa zyn ook de genoegiyke, gezellige feestavondjes, die Alkmaar'* Maria vereeniging en Kruisverbond haar leden en donateurs telken jare aanbieden. 1909 biyft in dit opzicht by zyn voorgangers niet aohter. Datum: 14 Februari. Enfin tegen dien tyd zullen we er wel Tan haoran. Hu bracht de seeretaris, de keer Janssen, een mooi gesteld jaarverslag uit, waaruit bleek, dat er dit jaar, dank zy de toewyding der propagandisten, weer heel wat werk verricht wasen nam bet ledental ook al niet toe, toch was er reden, over 1908 te vreden te zyn. Ook de le penningmeester, de heer Vla ming, had zyn balans opgemaakt, die een batig slot van ruim f 30 aanwees. Vooral len en 2e penningmeester, die onder min- aangename omstandigheden hun taak aan vaard hadden, paste een woord van dank, dat hun dan ook niet onthouden werd. De 3 aftredende bestuursleden, de heeren Key»per, Erkamp en Vlaming, werden alle met flinke meerderheid herkozen en namen 't weer aan. Minder fortuinig was men met de ver vulling eener tnsschentyds ontstane vacature, zoodat daarin maar de volgende maal voor zien zal worden. Hierna sprak de Eerw. Adviseur over de dit jaar te honden verloting ten bate der kassen van Maria-Vereeniging en Kruisver bond. Bisschoppeiyke- en Koninkiyke goed keuring tot het houden dier lotery waren reeds verkregen, zoodat 't nu nog maar afhangt van een goede regeling. Z.Eerw. spoorde de leden aan tot het zoo mogeiyk schenken of verkrygen van pryzen, het plaatsen van loten en het zooveel mogeiyk propageeren. De voorzitter noemde later de vsrmoedeiyke hoofdpry»nu, wie dien wint, zit fijn in de spulletjes, hoor I Hogal onder den indruk der gewichtige oogenblikken zoo'n verloting is geen kleinigheid werden we op aangename wyze verrast door eenige beschouwingen van den Hestor der vergadering. Die oude heer is altyd present, maar zegt doorgaans niet veeldien avond scheen hy echter vry praterig. Hy sprak op heel eenvoudige wyze over enkele misstanden in onze samenleving, die dikwyis oorzaak van drankmisbruik zyn. Hiet altyd treft den man schuldzyn schoone wederhelft heeft er ook wel eene deel aan, en vaak ligt de grond van beider wangedrag in een niet oordeelkundige opvoeding. We zien 'ternstige waarheden maar de aardige oude heer kwam er zoo leuk mee voor den dag, dat hy de vergadering eenige hoogst- aangename oogenblikken verschafte. 't Was zoo en passant al vry laat ge worden, zoodat de Eerw. Adviseur zyn toe gezegde lezing, die volgens Z.Eerw. nog een uurtje vorderen zou, maar liever een vol gende maal wenschte te houden. Hadat nog eenige onderwerpen van huis- houdeiyken aard besproken waren, sloot de voorzitter onder dank aan de aanwezigen voor hunne komst, de wel geanimeerde ver gadering. Krniaverbond en Marla-Vereenlglng. Biykene achterstaande advertentie, zal de heer G. Brnna van Utrecht als spreker op treden ter propagandavergadering, door boven genoemde vereenigingen georganiseerd en tegen a.s. Dinsdagavond aangekondigd. Het spreekt wel vanzelf dat iedereen gaarne den als redenaar zoozeer bekenden heer Brnna zal willen hooren en daar bovendien de entrée vry is, zal een groot publiek ver wacht mogen worden. K. S. A. Donderdagavond vergaderde het plaatse- lyk Comité der K. 8. A. alhier. Ha opening door den voorzitter, brengt de secretaris verslag uit over het afgeloopen jaar, waaruit om. bleek, dat door de be moeiingen van het Comité eene nieuwe nut tige vereeniging is in het leven geroepen, nameiyk de St. Maztha-Vereeniging, tot be scherming van Meirje*. Deze nieuwe Vereeniging en de B. K. Handelereizigers-Vereemging sloten zich by het Comité aan. Aan het verslag van den penningmeester ontleenen wy, dat de ontvangsten hebben be dragen f 446 82s, de uitgaven f 362 88, zoo dat het batig saldo f 84 44s bedraagt. Tot bestuursleden, in de plaats van de bedankende heeren mr. Dorbeck en Goes, werden gekozen de heeren Endel en Ver meulen. De heer J. G. Lutz, periodiek aftredend, werd herbenoemd. De Z.Eerw. heer pastoor Hey* en de heer C. B. Wanna werden tot leden van het Comité benoemd. Ha mededeeling dat de heer Engels van het Centraal Bureau den 3en Februari a.s. hier zal komen spreken en na afdoening van eenige hulshoudeiyke zaken, werd de ver gadering gesloten. Curayao-avond. Haar we vernemen, gaat de aangekondigde Curapao-avond niet door. Schaap gestolen. De politie hield een lfijarige knaap aam verdacht van het stelen van een schaap uit een weide onder de stad. Armenbus. De inhoud der armenbus, geplaatst in het stadhuis by het trouwen, heeft over het jaar 1908 bedragen 'f 64.95'/2. Haar verluidt zal het Sevcik-kwartet 21 Januari in de Harmonie optreden. Bllksemschaakwedstrljd Zondag e.k. 's namiddag* 2 nar, zal in het lokaal van den heer Schermerhorn aan het Waagplein, een bliksem- en scbaakwed stryd worded gehouden, uitgeschreven door de schaak- en dam vereeniging V. V. V. Het vlugge spel voor lederen zet mag maar Vs minuut gebruikt worden zal vermoedeiyk eigenaardige tooneelen te aan schouwen geven op het slagveld, waarop het manovretran anders zooveel tyd in beslag neemt, In de op S Januari 11. gehouden ge wone vergadering van «Liefdadigheid naar Vermogen», is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van f 153 15. Abattoir, In de maand December had het volgende aantal slachtingen plaats 55 paarden, 2 stie ren, 4 ossen, 79 koeien, I pink, 33 vette kalveren, 14 graskalveren, 147 nuchtere kal veren, 44 schapen, 1 bok en 340 varkens, totaal 720 stuks. Uit noood werden geslacht 1 koe, 1 nuchter kalf en 1 schaap, totaal 3 stuko. Ingevoerd werd: 125l1/» K.G. paarden- vleesch, 158 K.G. ruudvleesch, 168 K.G. vet kalfsvleesch, totaal 1577l/s K.G. en 918l/j K.G. rnndvet, 305'/2 K.G. schapenvet en 147x/9 K G. varkensvet, tolaal 13717s K.G. Afgekeurd werden 3 varkens, 1 nuchter kalf, 1 schaap, 1 koe. van koeien60 longhelften, 8 levers, 7 milten, 3 nierhelften, 4 nieren, 1 buikspeek selklier, 1 hart, 1 pens, 1 stel darmen, 80'/j K.G. vleesch met been, 41 K.G. vet, van paarden72 longhelften, 3 levers, 1 milt. van varkens484 longhelften, 34 levers, 15 bnikspeektelklieren, 1 tong, 15 stel dar men, 6 harteo, 12 milten, 14 nieren, 42 K.G. vet. van schapen70 longhelften, 5 slokdarmen, 4 levers. van nuchtere kalveren: 6 longhelften. van graskalveren1 kop, 1 tong, 1 hart. Alg. R. K. Prop.-clnb „St. Petras." Haar wy vernemen heeft het Z. D. H. Mgr. Gallier behaagd, tot geesteiyk advisenr van bovenstaande corporatie te benoemen, de weleerw. pater P. H. Habere, O.P. alhier. Kloosterman. Haar wij nit goede bron vernemen, is de vroegere anarchist Kloosterman tot betere inlichten gekomen en vent hy thans met goede lectuur. Mutaties bij de politie. De heer P. Korstanje is bevorderd tot agent le klas, de heer M. Koster tot agent 2e klas, de heer P. Steyn werd benoemd tot agent 3e klas en de heer H. Schnmer aangesteld tot plantsoenwachter. De Hooge Baad heeft het caesatieberoep van den heer Elleis te Oegatgeeat, speciali teit in het genezen van tnbercnlose, afge wezen, zoodat genoemde heer 3 maanden gevangenisstraf wachten. Cadettenschool. De soldaat B. K. Goy is heden van zyne detacheering aan den Cadettenschool ont heven en overgeplaatst naar het 7e regiment infanterie, en werd op heden by de Cadetten school gedetacheerd de soldaat G. d. Berg van het 5e regiment infanterie. BÊRGEN. Zaterdagavond werd door de schiet vereeniging Diana» alhier in het lokaal van den heer Veenhuysen, hare gewone jaarl. vergadering gehonden. De opkomst was niet groot daar van de 36 leden, die de vereeniging telt, Blechts 12 aanwezig waren. Hadat door den voorzitter, de heer Huizinga, de vergadering was geopend, werden door den secretaris de notulen der vorige jaar vergadering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Hierna werd door den penning meester rekening en verantwoording gedaan. De ontvangsten in 1908 bedroegen f 125.79 en de uitgaven f 108 93, zoodat de rekeniDg sloot met een voordeeiig saldo van f 16 86. De voorzitter stelde voor een commissie te benoemen om voortaan de rekening te onder zoeken eenige dagen voor de jaarvergadering. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen en tot leden dezer commissie werden benoemd de heeren H. 8. Modderman en H. J. Punt. De aftredende bestuursleden, de heeren B. Huizinga, C. Meyer, W. J. van der Steen, L. Bijniersce en IJ. Oldenbnrg Sr. werden pillen herbenoemd en namen hunne benoeming aan. De heer Modderman vroeg of bet niet weuschelyk zou zyn de contri butie te verlagen daar het voor vele per sonen te bezwarend is een bedrag van f 5 te betalen. Hierop werd geantwoord dat de mogelijkheid reeds is opengesteld om voor f 1.50 de zomer of winteroefemngen by te wonen om zoodoende ook de mindergegoeden in de mogelykheid te stellen lid te worden. De contribntle voor alle leden op minder dan f 5 te stellen is niet mogelijk daar dit te bezwarend op de toch al niet groote kas der vereeniging zon werken. De klacht werd geuit, dat de knilknecht somtyds te vroeg van zyn post wegliep, zoodat dan de leden niet altyd gelegenheid konden vinden om te schieten. Geoordeeld werd dat dit niet meer te pas mocht komen. Hy behoort des zomers tot des avonds 8 unr voor de schyf- bediening enz. aanwezig te zyn. Voor vele leden die eerst 's avonds, na gedanen arbeid, gelegenheid kannen vinden om te gaan schieten, is het zeer onaangenaam wanneer zy daartoe dan niet in de gelegenheid zyn, omdat de knilknecht vóór den vastgestelden tyd is vertrokken. De bestnnrsieden namen op zich voortaan beurtelings conti die hierop nit te oefenen. Hadat aan versohillende leden dank was gezegd voor hetgeen zy in het afgeloopen jaar in het belang der vereeniging hadden verricht, sloot de voorzitter, onder dankzegging aan de leden voor de opkomst, de vergadering. Door de nog kort geleden opgerichte Tooneelvereeniging «Eendracht maakt Macht» werd Zondagavond in het lokaal van den heer Weyers alhier eene openbare uitvoering gegeven. Yoor een vry talryk en een aan dachtig en dankbaar publiek, niet gestoord of bemoeilykt door rumoer of flauwe uit latingen van domme of ruiiezoekende bel hamels, worden opgevoerd de bly»pelen

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2