Provinciaal Nieuws. Gevonden voorwerpen, Oplossing van raadsel no. 41een HORLOGE. RAADSEL No. 42, moerassen, waar giftige krulden en planten welig tieren. De steden zijn groot, de dorpen armelijk en half vervallen, telkens weer door nieuwe aardschokken verwoest en ook telkens weer opgebouwd door een aantal halfver- hongerde boeren, arme vlijtige menschen, die uit den bruinen stoffigen grond maar een schamel stukje brood winnen. Dag en nacht strjjken de winden over het land. Galabrië is bijna altijd koud en voor den reiziger weinig aantrekkelijk. In dit arme land vindt de verwoesting geen rijken buit en in enkele jaren is Calabrië weer wat het geweest is. Maar bitter stemt het, te denken, dat Sicilië, de >Bella trinacira< van Dante, de geboortegrond van Theokritns, den zanger der ongekunstelde blijheid, dit land van onmetelijke schoonheid, verwoest is. Brand B. K. Leesvereeniging te Gouda. Men seint ons nit GoudaAlhier is het ge bouw der R. K. sociëteit afgebrand. Bij den brand is eene vrouw om het leven gekomen. Doodgebloed. Men seint ons uit Akker- woude: Een fietser reed met een bijl in de hand. De bijl trof een kind. Het kind is doodgebloed, daaa de slagader getroffen was. Gestikt. Men seint ons uit LeidenIn de Bouwe Lauwensteeg te Leiden is een be jaard echtpaar, dat by kinderen inwoonden, dood te bed gevonden. Bij den man slaagde men erin, de levensgeesten op te wekkeD, bij de vrouw bleven echter alle pogingen daartoe vruchteloos. Een kraantje van de gasleiding had opengestaan. Droevig ongeluk. Uit Coevorden wordt aan de Asser Crt. gemeldMaandagavond had alhier een droevig ongeluk plaats. Willempje Veenstra van BargerCampascunm, oud 27 jaar, bezocht met haar aanstaande met wien zij reeds in ondertronw was opgenomen, de Coe- vorder markt. De man bad reeds plaats ge nomen in de tram. De vrouw wilde instap pen, terwijl de tram reeds in beweging was. Ze struikelde en kwam onder een personen wagen terecht. Beide beenen werden zoo goed als afgereden. Terstond is ze in de Aleida- Kramerstichting opgenomen. We vernemen evenwel, dat er bijna geen kans bestaat, dat ze het leven zal behouden. Een later bericht meldt, dat de vrouw reeds ia overleden. Gasontploffing te Amsterdam. Zaterdag om 5 uur wilde een bediende aan de ach terzijde van de Oude Franziskaner aan den Dam een gaslicht opsteken in een der groote ballons, toen deze met een luiden knal uiteensloeg, waarbij een oude heer door de glasscherven werd getroffen, gelukkig zonder hem te verwonden. Hij was intusschen zoo geschrokken, dat het noodig bleek, hem naar een apotheek in de Damstraat te brengen, waar hij weer bjj kwam. De ontploffing was ontstaan door een lek in de gasleiding. ~v Bij den Nederlandschen Boerenbond zijn aangesloten 1. De Noord-Brabantsche Christelijke Boe renbond met 23.000 leden 2. De Limburgsche Landbouwbond met 14.000 leden 3. De Provinciale Geldersche Boerenbond met 7000 leden 4. De Provinciale Overijielsche Boeren bond met 2500 leden 5. De Provinciale Noord-Hollandsche Boe renbond met 2700 leden 6. De Provinciale Z. Hollandsche Boeren bond met 900 leden 7. De Stichtsche Boerenbond met 1300 leden S. De Boerenbond In Zeeuwsch Vlaanderen, waarvan het ledental niet opgegeven is. In het geheel dus ruim 40.000 leden. Stichtingen van den Boerenbond zyn De Coöperatieve Centrale Baiffeisenbanken te Utrecht (met 270 aangesloten banken), Eindhoven (met 224 aangesloten banken), en te Alkmaar (met 31 aangesloten banken). ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius. Zondag 's morg. 7 en 8l/a uur stille H.H. Missen10 uur gez. Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers 's avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Woensdag 'savonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof voor dezelfde intentie. V r y d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis ter eere van het H. Hart van Maria voor de be keering der zondaren. Parochie van den E. Dominicus. Zondag 's morg. 6, 7% en 9 uur stille H.H. Missen 10% uur gez. Hoogmis 's namidd. 2 en 3'% uur Catechismus 3 uur Vespers 's avonds 5 uur Congregatie. Maandag 's morg. 8 uur Uitvaart voor Obdam 9 uur Maandstond voor Elisabeth Ouwens. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's morg. 9 uur H. Mis tot V zekere intentie met Veni Creator. Vrydagen Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. I Zondag 10 Jan. a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 10l/i uur Afd. B 7l/i uur Afd. O 9 uur BERGEN. Zondag 's morg. 7% uur Vroegmis 10 uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna De Profundis. In de week de H.H. Missen 7 en 81 uur, behalve Donderdag. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis 9 uur gez. Maandstond voor Brigitta van Schagen, wed. van Nicolaas Buur. Gelegenheid tot Biechten Zaterdagmiddag van af 4 uur. Catechismus volgens gewoonte. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zondag, feestoctaaf van Driekoningen, 's morg. 7% uur H. Mis 10 uur Hoogmis voor de parochie; 'smidd. 1 uur onder richting in de Bijb. Geschiedenis's namidd. 2 uur Vespers met Rozenhoedje voor de zielen in het vagevuur. Woensdag 's morg. 9 uur ges. H. Mts tot intentie eener Huwelijks-inzegening. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis van Requiem als Jaargetijde voor de s. v. z. Maria Liefting 's avonds 6% uur Lof met Rozenhoedje voor onzen H. Vader den Paus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. Joanna Glorie, geb. Stokman, en de wed. Adriana de Waard, geb. Madder. In den Heer overleden Cornelius Zuurbier. EGMOND AAN ZEE. Zondag, octaaf van Driekoningen, 'e morg. 77» uur H. Mis10 uur Hoogmis 's midd. 2 uur Vespers. In de week de H. Mis ten kwart over acht. Woensdag 'e avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag 's namidd. van 3—7 uur Biecht- hooren 's avonds 61/» uur Lof met Rozen krans. Maandag, Woensdag en Vrijdag Catechismus. In den Heer overleden Cornelia Veen, geb. Heijdenrijck. HEILO. Zondag 'smorg. 71/, uur H. Mis; 91/, uur Hoogmis met Predikatie's midd. 1% uur Catechismus 2% uur oefening van den H. Kruisweg, waarna vereering van de Reliquie's avonds 61/» uur Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood. In de week de H.H. Missen om 8 en 81/> uur. Zaterdag 's namidd. van 4 uur af ge legenheid om te biechten 's avonds 6% uur Lof ter eere van Maria. Op gewone dagen de Catechismus. Zondag a.s. feest van den Zoeten Naam. LIMMEN. Zondag 'e morg. 7% uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's namidd. I1/» uur Catechismus 21/, uur Vespers. Donderdag morg. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week Catechismus volgens gewoonte. UITGEEST. Zondag 'smorg. 81/» uur H. Mis voor de gemeente 9'/j uur Hoogmis voor Joanna Cornelisse 's namidd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. Maandag 'e morg. 8uur H. Mis voor Jan Meyne 9 uur H. Mis voor Mevr. Anna Maria Theodora Herkenratb, hvr. van den WelEd. Heer Jacobue Waterschoot van der Gracht. Dinsdag 's morg. 8% uur H. Mis voor Mpartje Schee en Nicolaas Meyne9 uur H. Mis voor Arie Bakkum en Cornelia Groen. Woensdag 's morg. 8% uur H. Mis voor Cornelia en Willem Smit9 uur H. Mis tot zekere intentie. Donderdag 'a morg. 81/» uur H. Mis voor Mijntje Ruijs, hvr. van Herm. Terra; 9 uur H. Mis voor Arie Stam, wed. van Jan Konjjn. V r ij d a g 'e morg. 8% uur H. Mis voor den Z.Eerw. Heer Joannes Vermeulen, pastoor van Diemen9 uur Maandstond voor Keetje Stierp. Zaterdag 's morg. 8% uur H. Mis tot zekere intentie9 uur Maandstond voor Cornelia van der Gracht; 's namidd. 4 uur gelegenheid om te Biechten's avonds 7 uur Lol ter eere der Allerh. Maagd Maria. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Maria Voets, wed. Zonjee. In den Heer overledenOornelis van der Gracht en Keetje Stierp. SCHOORL. Zondag 's morg. 7'/i uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. 1% uur Catechismus 2'/4 uur Vespers. Donderdag 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag 's namidd. van 4—7 nur Biecht- hooren. In de week de H. Mis ten 8 uur. Deze week Catechismus volgens gewoonte- AKERSLOOT. Zondag 'smorg. 71/» uur stille H. Mis; 10 uur Hoogmis's midd. 1 nur Catechis mus 2 uur Vespers, daarna lied no. 5. V r ij d a g 's avonds 7 uur Lof, daarna lied no. 16. Zaterdag 's morgens na de H. Mis en 's namidd. van 8—5 uur gelegenheid om te Biechten. A.s. Zondag feestdag van den Zoeten Naam Jesus. In den Heer overleden Jan Verduin Jcbz. Donderdag 's morg. 9 uur Maandstond voor Aagje Bruin, wed. van Gerrlt Bakker 's avonds 7 nur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Trijntje Bekker, hvr. van Bertus van Straaten. In den Heer overledenAagje Bruin, wed. van Gerrit Bakker, en Willem Snijders. WARMENHUIZEN. Zondag 's morg. 7 nur Vroegmis 9'/j uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. In de week de H.H. Missen ten 81/» uur. Donderdag 's avonds 6% nur Lof. Zaterdag 's midd. van 3—7 nur gelegen heid om te Biechten. ASSENDELFT. Zondag Vroegd. voor de gemeentelaatd. jaarg. voor de ziel van zaliger Aafje Boonkamp, wed. Klons 's midd. 1 uur Catechismus; 2V» uur Vespers. Maandag le H. Mis voor de W.Eerw. Heer Willem Gaal en familie2e H. Mis voor de ziel van zaliger Gerrit J.Ez. Kramer. Dinsdag le H. Mis voor de ziel van zaliger Engel Vrouwe en Geertje Velzer- boer2e H. Mis voor de ziel van zaliger Jan Zonneveld. Woensdag le H. Mis voor de ziel van zaliger Corn. v. d. Laan, echtg. van Gerrit Kroon2e H, Mis voor de ziel van zali ger Klaas Gerrz. Kroon. Donderdag le H. Mis jaarg. voor de ziel van zaliger Marijtje Simz. Kroon 2e gez. H. Mis voor Grietje Tol en overl. kinderen's midd. 2 uur vergadering der zelatricen. V r ij d a g le H. Mis voor de ziel van zaliger Jacob Gaal en Agatha Al2e H. Mis voor de ziel van zaliger Cornelis Groen, Paulus Kerssenz en echtg.'s avonds 7 uur Lof en Rozenkrans. Zaterdag le H. Mis voor de ziel van zaliger Engeltje Kroon en fam.2e H. Mis voor de ziel van zaliger Grietje Kramer en overl. fam. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Piet Bierman, Marijtje Mijnen, wed. van Antonius Mulder. KROMMENIE. LANGENDjJK (N -Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur stille H. Mis 10 uur Hoogmis. Onder beiden predikatie. Hoogmis voor bruidegom en bruid, 's Middags 2% uur Vespers 's avonds 6 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie. Zondag 'e morg. 71/» uur H. Mis voor de parochie 10 uur Jaargetijde voor Engel- bertus Bos. Na de Hoogmis Catechismus, 's Namidd. 21/» uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor de overleden leden der Begrafenisvereeniging 81/, qur H. Mie voor Cornelia Maria Bloetjes. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit 81/, uur H. Mis voor Maarten Klous. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie tot dankbaarheid8% uur H. Mis voor Willem Noom en eeht- genoote. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jacobus Neeft8% uur H. Mis voor Clemens Kessen 's avonds 7% uur Lof. V r y d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Cor nells Mantjes en familie 8% uur H. Mis voor Walterus Vosse. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor de familie Meijer—Molenaar 81/J uur H. Mis tot zekere intentie 's namidd. van 4—8 uur Biechthooren. Eiken dag de Catechismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Catharina Koning, Catharina Luiting, Maria Bliemer, wed. van Jacobus Koning. ZUID-ZIJ PE. Zondag 's morg. 71/» uur H. Mis voor Arie Louwe; 9'/i uur Hoogmis voor de parochie's midd. 2 uur Lof met Rozen hoedje. Maandag H. Mis voor Matthias Blaauw. Dinsdag H. Mis voor de overleden leden van den Levenden Rozenkrans. Woensdag H. Mis voor Nicolaas Blaauw, Maria Groot en overl, familie. Donderdag H. Mis voor Adrianus Over toom en overleden familie. V r d a g H. Mis voor Pieter Polder, Ger- trudis Meyering en hunne nakomelingen. Zaterdag H. Mis voor Joës Groot Gz. en Anna Koning. SCHAGEN. Zondag s morg. 7 uur H. Mis9% uur Hoogmis 's midd. 1% uur Catechismus 27s uur Veipers. Woensdag 's morg. 8 nur gez. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morg. 6 uur le H. Mis 8 uur 2e H. Mis10% uur Hoogmis 's midd. geen Catechismus geen Congre gatie der H. Familie3 uur Vespers 's avonds 7 uur plechtig Lof en predicatie en Te Deum. Donderdag 'e avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gele genheid tot Biechten. Deze week de Catech. op de gewone dagen. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morg. 7% uur H. Mis19 nur Hoogmis 's avonds geen Lof. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gele genheid tot Biechten. Deze week de Qateeh. op de gewone dagen. ASSENDELFT. De zaDgvereeniging >St. Geeilia< heeft op Driekoningenavond de le van de vier aangekondigde uitvoeringen ge geven. Van deze uitvoering kan getuigd worden en moeten zelfs de jaloerschten (zulke loopen er in Assendelft ook nog rond) getuigen, dat ze schitterend, prachtvol en plechtig was. De Tableaux met de heerlijke, liefelijke muziek leverden een kranig stuk echte Roomsche kunst. Hartverheffend, om naar zulke muziek te luisteren en naar zulke tableaux te schouwen, muziek en tafereelen, waarin onze innigste godsdienstige gevoelens vertolkt worden. O, hoe banaal komen ons nu de gewone tooneelvoorstellingen voor, welke door een wuft publiek worden bezocht en waarin veelal gewerkt wordt op de lage hartstochten van den mensch. Rukken dusdanige vertoo ningen den mensch zedelijk naar beneden, een Oratorium, als het hierboven genoemde, verheft hem, want het heeft opvoedende kracht, zoowel op godsdienstig als zedelyk gebied. Terzake echter. Men krijgt 10 ver schillende groepen te zien, waarin meestal een of andere episode uit de geschiedenis der H. Driekoningen aanschouwelijk wordt voorgesteld elke groep wordt in 3 verschil lende standen vertoond, zoodat het oog zich kan verlustigen in de aanschouwing van 30 tableaux, zoo prachtvol, zoo schitterend als men het zich maar denken kan. De goud schittering en kleurenpracht bereiken haar culminatiepunt in de 3e en 5e groep, Koning Balthazar op zyn kameel en Herodus op zijn troon. Eén groep, het sterfbed van Jozef, mist al die pracht en schittering, maar treft toch door z^n soberheid en eenvoudde fijn besnaarde godsdienstige ziel wordt bij den blik van den stervenden Jozef, omringd door zijn dierbaren Jezus en zijn lieve Maria en twee Engelen, tot in het diepste geroerd. Al deze tableaux worden begeleid door de heerlijke muziek van Deken Maller en van onzen grooten Oratorium componist, pastoor Van Schaik. Van de zangeressen en zangers wordt'zeer veel geëischt. Maar met entrain worden de solo's, de duo's, de quartetten, de vier- en zesstemmige koren, begeleid door piano en orgel en onder aanvoering van onzen muzl- kalen kapitein, de heer Engel Boon, uitge voerd. De zangvereeniging »St. Cecilia* heeft een knap stuk werk geleverd. Hulde aan de leiders, niet het minst aan den kunstenaar Jan Bleys. Hulde aan allen die hebben meegewerkt om dat prachtig geheel te ver kregen. Aan de Assendelfters en de bewoners der omstreken is nu gelegenheid gegeven om iets schoons te genieten. Mogen zij in grooten getale optrekken, opdat de zaal van het patronaatsgebouw telkens goed gevuld zij. Trekt het Driekoningen-Oratorium voile zalen, dan kunnen de reusachtige kosten, voor de opvoering gemaakt, gedekt worden en is het tevens een spoorslag voor de zangvereeniging om op den ingeslagen weg voort te gaan. Liefhebbers van echte kunst, trekt op 1 trekt op I naar het patronaatsgebouw te Assendelft. KROMMENIE. Dinsdag 5 Januari zette den weleerw. beer Joh. C. Aalbersse zijn sociale cursus voort over het arbeidersvraag stuk en wel over de bestanddeelen daarvan. Ten le samentrekking vanproductie en kapi taal, scheiding tusschen kapitaal en arbeid. In het bloeitijdperk der gilden, bad het handwerk of den arbeid eeu plaatselijk karakter, maar door de uitbreiding der verkeersmiddelen, alsmede door de vele uitvinding, verkreeg de productie als handelsartikel een andere vorm. De daardoor ontstane concurrentie was oorzaak, dat in steeds grooter wordende om vang in fabrieken werd geproduceerd, wat wederom oorzaak was, dat verschillende kapi talen noodig waren om het bedrijf te kunnen voortzetten. In Duitschland vermeerderde in het tijdperk 1882—1895 de kleine bedrijven met slechts l8/i0 pCt., terwijl de groote be drijven met 90 pCt. steeg. Doordat het kapi taal de industrie beheerschte, werd het oor spronkelijk verband tusschen patroon en arbei der verbroken. Het 2e bestanddeel is samen trekking der bevolking in de groote steden en industriemiddenpunten. Hierdoor ontston den de z.g. arbeiderswijken, zoodat in Londen op een oppervlakte van 600 vierk. M. zich 1400 woningen bevinden, bewoond door 12000 personen. De tegenstelling tusschen arbeid en kapitaal kwam hierdoor sterker uit en bracht het klasseverschil. Het 3e bestanddeel is: Opeenhooping van menschen van ver schillende leeftjjd en geslacht in de fabriek, losscheuring van het huisgezin. Dank zij de vooruitgang wordt het nu beter, maar voor eenlge jaren werkte personen van verschil lend geslacht door elkander. Ook zeer jeugdige kinderen werden de fabriek ingestopt. Vol gens een rapport van een enquete commissie in het jaar 1840, werkte in de Ecgelscbe mijnen kinderen van 5 a 6 jaar van zons opgang tot zonsondergang. Door de verdrin ging van de menschelijke kracht, door de machine kon vrouw- en kipderhand het werk verrichten, wat weleer door een man moest worden verricht. De kinderarbeid is ook oor zaak van een td vroege zelfstandigheid van het kind, waardoor het zich aan het ouderlijk gezag wil ontheven zien. De verdere bestand deelen van het arbeidersvraagstuk zyn Scheiding van producent en consument. Ge brek aan overzicht van het afzetgebied der waren-overproductie. Crisis. Arbeid als koop waar. Arbeidsloon. Gevaarloopen der persoon lijke goederen leven, gezondheid, zedelijk heid en familieleven. Hiermede had de eerw. spr. het arbeidersvraagstuk als deel van het maatschappelijk vraagstuk uiteengezet. Aan de oplossing derzelve die uit haar aard en omvang zeer moeilijk is, moeten allen mede werken, arbeiders, patroons, de Kerk en Staat en gemeente, doch in de eerste plaats de arbeiders zelve, en het eerste en laatste middel voor hun isvakorganisatie. Een krachtig applaus was des sprekers loon. Na het beantwoorden van enkele vragen werd deze cursusvergadering gesloten. BURGERLIJKE STAND. Oudkarspel. Geboren: Klaas, z. van Jacob de Vet en Jantje de Boer. Hetje, d. van Dirk Slot en Trijntje Liefhebber. Jacobus, z. van Jacob Beers en Urania Bos. Cornelis, z. van Dirk Schuit en Francina Jansen. Overleden: Maart je Koster, wed. van Klaas Waal, 78 j, Noord-Scharwoude. Geboren: Claudius Egidus, z. van Ide Zyp en Cornelia Bolten. Lucia Cornelia, dochter van Johannes Tromp en Catharina Meiten. Nicolaas Bruno, z. van Jan Brujjn en Hillegonda Dekker. Cornelis Pieter, z. van Pieter Blokker en Elisabeth de Ruiter. Arie, z. van Ootjers en Cornelia Petronella Zonneveld. Zuld-Scharwoude. Geboren: Reinier, z. van A. Winder en A. C. Koppers. Elisabeth, d. van P. Berkhout en L. Zjjp, Ondertrouwd: P. Beemsterboer en W. Schrijver. Overleden: Willem Snijders, 45 j. Heemskerk. Geboren: Maria Elisabeth, d. van Engel Bruins en KI. van der Park. Eva, d. van Corn, de Ruiter en D. Brandjes. Nicolaas, z. van G. Glor ie en Petr. de Graaf Johanna, d. van Adr. Meijland en J. Beentjes Krommenie. G o b o r e n Tennis, z. van J. J. Kok en A. Tavenier. Johannes Albertus, z, van P, Bas en C. M. van Luyt. Wormerveer, van 28 Dec. 1908 —8 Jan. 1909. Geboren: Hendrik en Pieter, zoons van J. Valk en S. Weeteling. Geertruida, d. van P. Brouwer eu A. Zwart. Pieter, z. van P. van Straten en K, Fontjjn. Jo hannes Franciscus, z. van D. Graas en M. J. van Kessel. Gerritje, d. van S. Stam en G. Nat. Hendrik, z. van H, de Wit en T. Groot. Getrouwd: K. Gengjes (van Zaandam) en D. de Boer. W. O. Teeling en R. Boekman. G. Heimering (van Zaandijk) en M. Kok. Overleden: Neeltje Visscher, 70 jaar, echtgen. van K. Kerkhoven. Hendrik, 3 dagen, z. van J. Valk en S. Weeteling. Pieter, 5 dagen, z. van J. Valk en S. Wee teling. Simon Boot, 68 jaar, gehuwd met D. Heere. Jacoba Zyp, 19 jaar, d. van J. Zyp (overleden) en O. Krook. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van 's morgens 9—12 uur. Een rozenkrans. Zes portemonnaie's met eenig geld. Een duimstok. Twee zilveren armbanden. Een beddelaken. Een ceintuur. Een manchetknoop. Een gouden medaillon. Een eend. Een doublé ring. Een notitieboekje. Een koperen dop van een wagen. Een ijsstok. Een fietszadelkleedje. Een fietslantaarn. Een gouden heerenring. Alkmaar, 6 Jan. 1908. De Comm. van Politie, W. Th. VAN GRIETHUUSEN De plaat is verzonden aan Arie Veenboer, HeemskerkO. Sael, AlkmaarJan Zuurbier, UitgeestLena Plas, AlkmaarMej. Pancras, N. Niedorp. BERICHT. Volgende week wordt het O. L. Vrouwebeeld verzonden. Stuurt dus allen oplossing mat 5 cent postzegel aan G. SNOEKS, Egmond aan Zee. Mijn geheel bestaat uit 5 letters en is een sieraad in ieders huis. 1 2 3 4 5 6 2 1 3 4 is naast de deur. 12 5 staat in de slaapkamer. OPLOSSING NAAM: ADRES:

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6