Tweede Kamer. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Castro. De correspondent der N. B. Ct. te Partys seintAan de bureaux der Oom pagnie Transatlantiqe heeft men aan den redacteur van den Temps verklaard, dat Oaatro tot heden nog geen plaatsen besproken had op de boot voor La Guayra. Wel waren aanvankelijk hutten gevraagd voor Castro en zQn gevolg, maar deze order was ingetrokken. Minister Taltna en de Arbeidswet. Naar wQ vernemen, heeft minister Talma zieh gewend tot het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen, met het verzoek om hem van eventueele aan- of opmerkingen op een ontwerp algemeenen maatregel van bestuur ter uitvoering van art. 4 der Arbeidswet mededeeling te doen. Door het bestuur is nu aan de bij het N. V. V. aangesloten organisaties verzocht, haar bemerkingen ter kennis van het dagel. bestuur van genoemd vakverbond te brengen, aange zien dit voornemens is, deze bemerkingen in één adres neergelegd, ter kennis van minister Talma te brengen. (Fad.) De toestand In de S. D. A. P. Het Hbl. schrijft o.a.Wat mr. Mendels betreft vernemen wij, dat het partijbestuur in zijn eerstvolgende vergadering de quaestie der door hem bezette zetels in den Utrechtschen raad en Prov. Staten met het Utrechtsche afdeelingsbestuur zal bespreken, en zoo goed als zeker mag worden geacht, dat men beide zetels voor de S. D. A. P. zal opeischen, op grond dat mr. Mendels geen deel meer uitmaakt van deze organisatie. Onder Amsterdamsche Marxisten heerscht de overtuiging, dat de nieuwe partij verschil lende candidaten zal plaatsen tegenover die van de S. D. A. P. Den heer Wijnkoop vooral wenscht men te candideeren. R. K. Tooneelbond in het Bisdom Haarlem. Zondag 21 Febr. j.l. had in de gehoorzaal van den Ned. R. K. Volksbond, Lange Haven te Schiedam, de wedstrijd plaats ln Komische Voordrachten en Duetten, uit geschreven door den R. K. Tooneelbond in het bisdom Haarlem, opgericht 8 Dec. 1907. Veel moeite en opofferingen had zich de regelings-commissie dezer wedstrijd, bestaande uit de heeren H. Alberts (voorz.), W. Kern per (secr.) en J. Scheffers (penningm.) ge- trooztdoch zij kunnen zich ruimschoots beloond zien in de algemeene symphatie en medewerking, welke zij van alle zijden ont vingen. Schoone medailles werden geschonken. De jury, daartoe aangezocht, stelde zich bereidwillig beschikbaar. Na opening van den voorzitter werd onmiddellijk, op een teeken der jury, het scherm opgehaald en achtereenvolgens, met slechts ééne pauze, het uitgebreide program afgewerkt. Reeds dadelijk bleek, dat ook de R. K. Tooneelisten voor den dag kunnen komen en dat de jury voorwaar geen gemakkelijke taak zou hebben. Ook het publiek amuseerde zich. Het slotnummer van het programma, n.l. de uitspraak der jury, werd met groote spanning aangehoord en was als volgt Afd. A. Komische Voordrachten. Ie pr. met algem. stemmen, den heer A. v. Velsen, Den Haag 2 pr. met 3—2 stem men, den heer A. v. Asten, Schiedam3e pr. met algem. stemmen, den heer O. Mlermans, Krommenie4e pr. met algem. stemmen, den heer L. Vredenbregt, Scheveningen. Afd. B. Duetten. Ie pr. met algem. stemmen, de heeren W. Kemper en A. Breuseker, Schiedam 2e pr. met 3—2 stemmen, de heeren P. J. B. Vervetjes en 0. Mlermans, Krommenie 3e pr. met 3—2 stemmen, de heeren Gebr. v. Efferen, Rotterdam. Prijs voor de beste zang de heer A. Breuseker, Schiedamprijs voor de beste uitspraak de heer v. Efferen, Rotterdam. De prijzen werden met een kort toepas selijk woord uitgereikt door den voorz. der jury, den WelEd. Heer Dr. O. J. Vinkesteyn. De heer E. Wilcke, adjunct, dankte met een hartelijk woord allen die iets tot het wel slagen van dezen avond bijgedragen hadden. Deze wedstrijd mag dan ook als een groot succes voor den R. K. Tooneelbond beschouwd worden. Ter navolging. De strijd tegen de kwak zalverij is een strijd tegen een groot maat schappelijk euvel. Dit inzicht begint uiterst langzaam meer en meer bij velen door te dringen. In dezen strijd moeten wij alle zeilen bijzetten. Daarom namen wij met vreugde kennis van de navolgende PUBLICATIE. De Gezondheids-Commissie, gezeteld te Winterswijk, waarschuwt een ieder in zijn eigen belang tegen het koopen van zooge naamde geneesmiddelen tegen alle mogelijke kwalen, ais b.v. Cozapoeder tegen dronken schap, Pinkpillen tegen verzwakking, Sangui- nose tegen lusteloosheid, Fosterpillen tegen nierlijden en rugpijn, Moeder Seigel's tabletten tegen ingewandsaandoening enz. enz. Deze en nog veie andere worden dagelijks in de nieuwsbladen met allerlei lokmiddelen aan gekondigd. Zoo is ook weer het dezer dagen verspreide geneesmiddel >Zambuk< voor allerlei kwalen zoogenaamd geschikt, gebleken te zijn een gevaarlijk middel. Zambuk bestaat uit paraffine (kaarsvet), eucalyptusolie en laurierolie, en juist dit laatste is erg prikke lend en heeft verscheidene personen, die het gebruiken, een hevigen huiduitslag, gepaard met koorts, bezorgd. Het koopen van alle dergelijke kwakzal versmiddelen heeft behalve het geldelijk nadeel van den kooper, ook nog het gevaar, dat de gezondheid wordt geschaad, aangezien de middelen vaak waardeloos zyn, soms zeer schadelijk en het inroepen van tijdige en geschikte geneeskundige hulp vertragen. De Gezondheids Oommissie. Nationaai-Historlsche partij. De partij- vergadering van de Nationaal-historische partij, waarin de algemeene verkiezingen zullen worden besproken, zal den 19en Maart te Utrecht gehouden worden. Kamerverkiezingen. Aan de Dordr. Ct. wordt uit goede bron gemeld, dat mr. J. Schokking, predikant bij de Ned. Herv. ge meente te Dordrecht en lid van de Tweede Kamer voor het district Harlingen, zich niet weer beschikbaar zal stellen voor het lid maatschap der Kamer, maar jhet predikambt zal blijven vervullen. Volgens het antirevolutionaire dagblad De Zeeuw wenscht mr. P. Lucasse, lid der Tweede Kamer voor het district Middelburg, geen hernieuwing van zijn mandaat. Teekenend. Uit het Kamerverslag in het Volk knippen wij de volgende regelen De heer Van Vuuren (r. k.), de West Indische specialiteit van de katholieke staatspartij, die de eilanden Onder en Boven den Wind voor het kloosterwezen bewaart tegen dat het oude Europa de monniken en nonnen gaat verjagen... Commentaar is bij deze schunnige ont boezeming overbodig. Deze Volk redacteur zou blijkbaar gaarne het werk van de Fransche kerkvervolgers overnemen. Waar het hart van vol is... C. Herhalingsoefeningen in 1909. Infanterie: Lichting 1902: bjj alle regimenten van 11 tot en met 21 Augustus. 1904 en 1906: bij het regiment Grenadiers en Jagers en bij het le, 2e, 5e, 7e, 8e, 9e en lie Reg. Infanterie van 30 Aug. tot 24 Sept.; by het 3e en by het 6e Reg. Inf. van 24 Aug. tot 18 Sept.; by het 4e en b(J het 10e Reg. Inf. van 7 Sept. tot 2 Oct. Hospitaalsoldaten: Lichting 1902: bij de le Compagnie van 28 Juli tot 7 Aug.; bij de 2e Comp. van 4 Aug. tot 14 Aug.; bij de -3e Comp. van 11 Aug. tot 21 Aug.; bij de 4e Comp. van 18 Aug. tot 28 Aug. Lichting 1904: bij alle Compagniën van 1 Sept. tot 25 Sept. Lichting 1906: bij de le en 2e Comp. van 1 Sept. 25 Sept.; bij de 3e en 4e Comp. van 8 Sept. tot 2 Oct. Huzaren: Lichting 1906bij het le Reg. van 6 tot 25 Sept.; bij het 2e Reg. de helft van 3 tot 21 Aug., de andere helft van 23 Aug. tot 10 Sept.; bij het 3e Reg. van 16 Aug. tot 4 Sept.; by het 4e Reg. van 6 Sept. tot 25 Sept. Voor de opkomst bij de korpsen Artillerie en Genie raadplege men de Staatscourant no. 48 of de ochtendbladen van gisteren gaarne bieden wij deze aan belanghebbende lezers ter inzage op ons bureau. In de vergadering van Woensdag jl. wer den door den voorzitter tot leden der com missie van voorbereiding, betreffende de wets ontwerpen,' beoogende een einde te maken aan den achterstand by de rechteriyke col leges, benoemd de heeren Tydeman, Smidt, Loeff, Van Veen en Jannink. Daarna kwam aan de orde de motie van de heeren Duymaer van Twist en Van der Velde sedert 1905 aanhangig luidende >De Kamer, van oordeel dat regeling van de positie van den Indischen officier by de wet wenschelijk is, gaat over tot de orde van den dag<. De heer Duymaer van Twist lichtte deze motie uitvoerig toe, nagaande waarom rege ling der positie van de Indische officieren by de wet in plaats van by Koninkiyk besluit noodig is en of er besliste behoefte bestaat van de door voorstellers gewenschte wijziging, welke beide vragen spreker, op motieven van etischen en practischen aard, bevestigend beantwoordde. Tegenover de officieren in Indië, die een zelfde plichtsbetrachting aan den dag leggen als die van het Hollandsche leger, is het een plicht van dankbaarheid de regeling hun ner positie niet te doen achterstaan bij die hunner kameraden in Nederland. De heer v. d. Boogaardt betoogde dat aan wetteiyke regeling inderdaad behoefte bestaat. Deze is alleen mogeiyk. wanneer de minister zelf van de noodzakeiykheid overtuigd is. De heer Van Deventer betwijfelde, dat de wettelijke regeling de bestaande ontevreden heid in het Indische leger wel zal wegnemen en beriep zich op de meening van het lid van den Raad van Indië Mr. Nederburg, die oordeelt dat behoefte aan wetteiyke regeling in den zin van art. 61 Grondwet niet bestaat. De Minister vau Koloniën ontkende met nadruk dat door de regeling by Kon. Besluit de positie van de Indische officieren op min derwaardige wijze zou zijn geregeld en daar door achtergesteld zou zyn bij die der Nederl. officieren. Indien de minister de overtuiging had dat die achterstelling inderdaad een feit zou zyn, zou hij de eerste wezen om er een eind aan te maken. Ook ontkende de minis ter, dat de practyk de behoefte aan wettelijke regeling zou hebben aangetoond en ontried aanneming der motie. De motie werd Donderdag, na repliek van de heeren Van Twist, Boogaardt en den Mi nister en na verdediging door den heer Ver- hey, verworpen met 50 tegen 11 stemmen. Zonder hoofdei, stemming wordt daarna aangenomen het wetsontwerp tot wyziging van het reglement op het beleid der regee ring van Ned. Indië. Goedgekeurd werd het ontwerp betreffende den aanleg van een spooriyn Tjikampek— Cheribon. By het debat over het wetsontwerp, hou dende bepalingen omtrent openbare inzame lingen, betoogde de heer de Beaufort, dat men op wetgevend gebied spaarzaam moet zijn met bescherming van het publiek tegen misleiding. De heer Hugenholtz vreesde voor een bron van willekeur, waar het oordeel over de wenschelykheid der inzamelingen werd overgelaten aan B. en W. De heer van Doorn achtte het wetsontwerp eenigszins overbodig en de heer van Vuuren deelde het bezwaar des heeren Hugenholz en wat overtuigd van het weinig doeltref fende van de tusschenkomst der dagbladen. De Minister van Binnenl. Zaken verde digde het ontwerp. Vrees voor willekeur van de zyde der gemeentebesturen behoeft door het ontwerp niet te vermeerderen, wyi thans ook het gemeentebestuur collecten kan ver bieden. Op de advertenties in de bladen wenscht de regeering geen censuur. De pers is vry in Nederland, behoudens ieders ver antwoordelijkheid. ALKMAAR, 27 Febr. 1909. IJsongelukken. Bijna geen dag gaat voorbyx of men hoort van ongelukken ten gevolge vhq het zich begeven op onbetrouw baar ys. Het gevaar schijnt ook hier aan te trekken. Woensdag moesten 4 jongens gered wor den uit de Geestersingel. Het gelukte met veel moeite. De werk man J. Koster, die zich te water begaf redde een zinkende. Donderdag had een noodlottiger ongeval plaats by de Helloërbrug. Van een paar jongens die zich daar op het ys hadden begeven, zakte er een door. Pogingen tot red ding bleken hier vruchteloos. De 13 jarige J>. Lakeman werd na eenigen tijd levenloos opgehaald. Zijn makker trok zich het onge luk zoo aan, dat hij het bewustzijn verloor en by den heer Stam werd binnengedragen. Bij de poging tot redden van den zoo ongelukkig omgekomen jongen, verdient de naam van den metselaar Johannes Kaandorp extra vermeld te worden. Deze toch begaf zich geheel gekleed te water om hem te helpen. Het gelukte hem den jongen aan een haak te krijgen. Hy zakte evenwel zelf door het ys, zoodat men hem met behulp van een dreg moest redden. Dadelijk daarop bond hy zich weer een touw om het lichaam, maar het mocht hem niet gelukken zijn pogingen met succes bekroond te zien. Aan het gymnasium. De motie door den heer Uitenbosch ingediend in de vorige raadsvergadering, gevolgd door het antwoord van de curatoren en leeraren van het gym nasium hebben tot heel wat gissingen en praatjes aanleiding gegeven, 't Is hier de plaats niet om uit te maken wat er heeft plaats gehad. Met de Alkm. Crt. zyn we het evenwel een», waar zij aandringt op een spoedige behandeling in den Raad. Nog een zangvereeniging. Hier ter stede is weer een zangvereeniging opgericht >De vereenigde zangers geheeten. 't Is eén man nenkoor en staat ónder directie van den heer Frans Richter. Subsidiën. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben de op de gemeente begrooting voor 1909 te hunner beschikking gestelde som van f 100 voor drankbestrijding, by wyze van subsidie toegekend aan de vyf hier ter stede gevestigde vereenigingen, aan elk hunner f 20, t.w. 1. de afdeeling Alkmaar van de Nederl. vereeniging tot afschaffing van alcoholhou denden drank 2. de afdeeling Alkmaar van de Maria- vereeniging, tot bestryding van het alco holisme 3. het R. K. drankbestryderegenootschap, genaamd >het Kruisverbond< 4. het Leger, des Heils en 5. de afdeeling Alkmaar van den Volks bond, vereeniging tegen drankmisbruik. De vereeniging vBn huurders is Don derdagavond in een matig bezochte verga dering ontbonden. Benoemd. De heer J. Schut te Dedems- vaart is benoemd tot onderwyzer aan de Ohristeiyke school alhier. De Quint. De IJsvereeniging >De Quint< alhier is koninkiyk goedgekeurd. Uitslag veiling gehouden by opbod op Woensdag 24 Februari 1909, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden notaris Mr. A. P. H. de Lange, van het winkel en woonhuis, waarin een brood- en koek- bakkery wordt uitgeoefend, met schuur en erf, aan de Voorstraat No. 130 te Egmond aan Zee, groot 3 aren, 57 centiarenstaande in de onmiddeliyke nabyheid van het strand en het station der stoomtram Alkmaar— Egmond, straatbreedte 16 en diep 20 meter en voor alle doeleinden geschikt. Strykgeld de heer H. J. Conyn, f 2760. De afslag en toewyzing zal plaats hebben op Woensdag 3 Maart 1909, des morgens te 11 uur, in het koffiehuis >de Vergulde Valk« van den heer Jb. Half te Egmond aan Zee. Aangaande de doodsoorzaak van den 17-jarige B., die te 't Zand door zijn ka meraad dood in bed gevonden werd, kan worden meegedeeld, dat verstikking door kolendamp is buitengesloten. Intusschen is het onderzoek niet afgeloopen. De andere schipper was en is gezond en doet zyn werk, zoodat wy bet gerucht aangaande zyne ongesteldheid gelukkig kunnen tegenspreken. EGMOND a/d HOEF. Dezer dagen ver gaderde de vereeniging voor schoolfeesten alhier. De voorzitter deelde mede, dat het aantal leden in het afgeloopen jaar 37 had bedragen, doch dat zich nu wederom een paar nieuwe leden hadden aangemeld, zoodat de vereeniging gestadig groeit. De penning meester verbiydde de vergadering met een batig saldo van de rekening over 1908. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. Pepping en P. J. Hubers, die zich deze herbenoeming lieten welgevallen. Besloten werd dit jaar wederom een schoolfeest te organiseeren. Het bestuur zal weder als andere jaren voor de noodige financiën zorgen. De heer R. Fischer werd tot secretaris gekozen. V. EGMONDBINNEN. Alhier heeft zich gevormd een comité tot ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen. Het bestuur bestaat uit de dames Pranger—Kieviet, Fischer— Schim van der Loef en Bosch—Jelsma. De inkomsten zullen bestaana uit de rente van een vast fonds, b uit de contri butie der leden en e uit giften. Het vaste fonds is de som geld, die vroeger door de gemeentenaren is byeenge- bracht voor de Koningin. Hare Majesteit heeft deze gelden in dank aanvaard, doch ze daarna weder in handen van het comité gesteld voor een liefdadige stichting in de gemeente zelve. De dames comitéleden meen den toen geen betere bestemming aan het geld te kunnen geven, dan het over te dragen aan de bovengenoemde vereeniging, welke op de eerste plaats bestaat uit de dame», die de gelden hebben ingezameld. V. RINNEGOM. Woensdagavond vergaderde het Kruisverbond »St. Bernardus< in het St. Vincentiusgebouw alhier'. Ook de aspirantleden, die zich na de lezing van den WelEerw. Pater Orie hadden opgegeven, waren present. Hoofdzakeiyk was men hedenavond byeengekomen om statuten en reglement van den Bond te bespreken. Deze werden dan ook door den secretaris voorgelezen en de wyzigingen, welke werden voorgesteld, zullen aan den secretaris van den Bond worden opgezonden. Na de installatie van een nieuw lid en een mooie voordracht van den heer G. de Goede ging men huiswaarts. V. LANGENDIJK. De tooneelvereeniging >St. Lucas» hield Maandagavond eene uit voering. De ZeerEerw. Heer Pastoor opende met een kort woord de byeenkomst. Na het' zangnummer >Ode aan Langendyk» werden opgevoerd 1. Het Spook of de be driegers bedrogen 2. Een half uur in den kapperswinkel en 3. Eene gemeenteraadsver gadering te Wauweldam. De stukken werden zeer aardig ten tooneele gebracht. Dinsdagavond werd met hetzelfde pro gramma nogmaals voor het voetlicht getreden. Beide avonden hebben de vele belangstel lenden zich goed geamuseerd. b. De Winkeliersnering en vakvereeni- ging aan den Langendijk had, zooals we vroeger reeds meldden, subsidie gevraagd aan Ryk en Provincie Voor den opgerïchten cursus in boekhouden. Daar deze echter niet voldeed aan de voorwaarden, gesteld ter verkryging van subsidie, werd op het verzoek afwyzend beschikt. Nu heeft men echter met algemeene stemmen 'besloten den cursus te reorgani- seeren en behalve lessen in boekhouden, ook onderwys te geven in lezen, rekenen, stellen en aardrykskunde. Voor leeraar in boekhouden is voorgedragen de heer I. Prins Ai. te Alk maar en voor de overige vakken als hoofd der school, de heer J. Ham te Zuid-Schar woude. N. Thans is met groote meerderheid van stemmen der Tuinbouw- en Handelsvereni ging aan den Langendyk en Omstreken be sloten aan de kooplieden 40/ioo horting te geven voor contante betaling en zoo dit niet door hen wordt aanvaard, de korting geheel in te trekken. N. Alle 4 gemeentebesturen aan den Lan gendyk hebben thans het besluit genomen aan Gedeputeerde Staten te verzoeken goed te keuren, dat voor gezamelyke rekening een steenkoolgasfabriek zal worden gebouwd. De plaats, waar deze zal worden gevestigd ia nog niet bepaald. Men vermoedt te Broek op Langendijk. Met October hoopt men gereed te komen. N. De Coöperatieve Verbruiksvereeniging te Zuid Scharwoude zal op voorstel van het Bestuur dit jaar 8 °/o dividend uitkeeren. In 1908 bedroeg de omzet f 24031,255, tegen f 11631,61' in 1907. Het aantal leden klom tot bij de 100, terwyi het getal verbruikers nog steeds toeneemt. N. De tuinbouwvereeniging »De Eendracht» te Oudkarspel heeft besloten om, zoo ook Landbouwbelang te Noord-Scharwoude zulks doet, van Maart tot Mei 15 cent premie uit te loven voor iedere doode, ingeleverde rat. Te Zuid-Scharwoude geeft de tuinbouwver eeniging slechts 10 cent. N. HEER-HUGOWAARD. Woensdag j.l. ge raakten paard en wagen van den heer Jb. Buren, met 7 inzittende kinderen, in de Ringvaart, 't Mag wel een wonder heeten, dat noch de. kinderen, noch 't rijtuig eenig letsel bekwam. Met den schrik en een nat pak kwam men dus er af. Het pBard was geschrokken van een melkbus, die aan den weg stond. Pe. HARENKARSPEL. Dinsdagavond verga derde by den heer Kossen te Tuitjenhorn de afdeeling Harenkarspel van de tuinbouw en bandels vereeniging >Langendy k en Omstreken» Na een gepast openingswoord door den voorzitter las de secretaris de notulen der vorige algemeene vergadering voor, welke on veranderd werden goedgekeurd. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gegeven over het afgeloopen jaar. De ontvangsten bedroegen f 171.08, de uitgaven f 163.14', batig saldo f 7,93'. Het ledental der vereeniging bedraagt 142 leden. Tot bestuurslid werd gekozen de heer P. Hof te Harenkarspel. Vervolgens werd de beschryvingsbrief voor de algemeeDe vergadering behandeld. De heer J. Slot deelt mede, dat er eene commissie is benoemd om te onderzoeken of een sorteering van uien wenscheiyk is. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. E. ANNA POULOWNA. Uitslag veiling boerenhofstede met wei- en bouwland in den Anna Paulownapolder genoemd >de Zuidpol», groot H.A. 30.76.70, gehouden ten overstaan van notaris P. J. Laurman te Schoorldam, op 23 Februari. Huis. erf wei- en bouwland groot H.A. 13.45.90, S. Klaver te Anna Paulowna, f 10172.60 Weiland groot H.A. 8.28 40, Jb. Stammes aldaar, f 9402.25Wei en bouwland groot H.A. 7.65.80, W. Blaswbloer, te Zype, f 4287.60Bouwland groot H.A. 1.36.60, Jochem Blauwboer te Annapaulowna f 1803.12, samen f 25665.57. Afslag combinatiën en eindtoewyzing in café >Volder», te Anna Paulowna op 2 Maart a.s. te half een precies. Hoog water. Volgens schatting zouden door het hooge water in Duitschland 140.000 morgen overstroomd zyn. Voor het ys niet verdwenen is, kan men geen flinken val van het water verwachten. Plotselinge dood. Aan het Boterdiep te Groningen is de 38 jarige J. D., wonende aan het Schultendiep in elkaar gezakt. Hy werd naar het politiebureau gebracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te »yn over leden. Mist. Woensdag hing er over New York een dikke mist, waardoor verschillende sche pen aan den grond raakten en vele niet binnen konden loopen. Eenige oogenblikken was het zelfs zoo donker of het midden in den nacht was. Een jubllé geschenk. By de talryke geschenken, die de H. Vader by gelegenheid van zyn jubilé ontvangen heeft, wordt nu nog een kostbaar cadeau uit de naaste om geving van den Paus gevoegd. De hoog- waardigheidbekleeders der pausetijke anti chambre hebben den H. Vader een behangsel van kostbaar rood damast, versierd met de emblemata van Pius X ten geschenke ge geven. Het zal 't oude behangsel van de troonzaal vervangen. Valsche banknoten. Te Milaan zyn, vol gens de Daily Chronicle, vier Italianen ge vangen genomen, die voor twaalf mlllioen lire aan valsche banknoten, versch van de drukpers, by zich hadden. Die zouden te Londen en New-York aan den man worden gebracht. De inbreker-uitbreker. Men meldt uit Breda Door een raam op te schuiven heeft een inbreker zich toegang verschaft tot de wo ning van den heer Goedhart te Terheiden, by Breda. De brandkast is geforceerd eu zilverwerk gestolen. De indrukken op het hout passen op den medegenomen sabel van den gevangenbewaarder van het huis van bewaring te Breda, zoodat de diefstal blijkbaar gepleegd is door den inbreker uitbreker Alfred Thomas. Prins verdronken. Prins Oasimir die verdronken is, was 26 jaar oud en de oudste zoon van prins Wladislaus Sapiela Kodenski, erflijk lid van het Oostenryksche Hooger Huis. Prine Alexander een der andere dren kelingen kon zich, na langen tyd gezwommen te hebbeD, redden. Suffragettes. Onder de kiesrechtvrouwen die te Londen tot gevangenisstraf wegens wanordeiyk gedrag zyn veroordeeld zij hadden Woensdag het Parlementsgebouw bestormd was een zuster van Lord Lyt- ton en de weduwe en een .dochter van Saul Solomon, by zyn leven een Zuid Afrikaansch politicus. Holland op zijn malst. In een Zuid- Hollandsch dorp, nog onder den rook van Den Haag, leest men boven de deur vau een inrichting, waar men zich kan laten scheren, het wonderiyk woord Caiffenr. Is dit soms een uitheemsch woord voor het Nederlandsch woord Kaffer vraagt de heer Aug. Sassen in Neerlandia. Geheimzinnige meteoor. Uit Cherbourg wordt van een geheimzinnige meteoor be richt. Daar zag men een ster van onbeken den vorm, buitengewoon schitterend van Zuid-Oost naar West, het hemelruim door klieven. Aan den horizon verdween de me teoor, na een uur lang te zyn zichtbaar ge weest. Een talryke menigte sloeg op straat het schouwspel gade. Een huwelijksmakelaar. De rechtbank te Wiesbaden heeft Paul Becker, uit Dols. heim wegens zwendel in het beroep van hu- weiyksbemiddelaar tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld. Er werden by hem ongeveer 13,000 brieven van cliënten en tusschen de 300 en 400 portretten in beslag genomen. Het inkomen, dat Becker als huwelijksbemiddelaar had, werd geschat op ten minste 15,000 mark in 't jaar. Verscheidene portretten van dames had by van fotografen betrokken. Of er wel ooit een huweiyk door zijn bemiddeling is tot stand gekomen, schynt zéér twyfel- achtig. Als Becker de 'voorschotten» binnen had, liet hy gswoonlyk niemendal meer van zich hoorsn.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2