SSferklssstoa. IngezondenStukken. Gemengd Nieuws. meld, betreffende de oorzaak yen den dood of de liekte van den ontslapene, het begin en het verloop der ziekte, de geneesmiddelen die hem werden toegediend, de gunstige of ongunstige uitwerking die iQ hadden enz. ALKMAAR. Parochie van den E. Laurcntiut, Zondag 's morg. 7 en 8'/j uur stille H.H. Missen10 uur ges. Hoogmis 'smidd. 2 uur CatechiamuB3 uur Ves pers 's avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de be keering der sondaren en oefening van den H. Kruisweg. Maandag 's morg. 9 uur gez. Jaargetyde voor mej. Maria Graaf, echtgenoote van Hermanns Jansen 's avonds 7 uur Con gregatie der H. Maagd. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof met Meditatie over 't Lijden des Heeren. V r y d a g 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Joseph 's avonds 7 uur Lot ter eere van den H Joseph, Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis ter eere van bet Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den E. Dominion. Zondag 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille H.H. MissenIQ1/, uur ges. Hoogmis 's namidd. 2 en 31/, uur Catechismus 3 uur Vespers 's avonds 5 uur Congregatie. Dinsdag 's morg. 9 uur ges. Maandstond voor Cornelia Keesom 's avonds 6 uur gelegenheid om te biechten7 uur Lof en Meditatie. Woensdag, laatste der 7 Woensdagen ter eere van den H. Joseph, 's morg. 9 uur ges. H. Mis 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's avonds van 5—7 uur ge legenheid om te Biechten, Vrydag, feestdag van den H. Joseph, 's morg. 9 uur solemneele Hoogmis 's avonds 7 uur pl. Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur plechtige Con gregatie tot voorbereiding der plechtige opdracht van de nieuwe leden der Mannen- Congregatie op Zondag a.s. Zondag 14 Maart a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 10*/, uur Afd. B 71/, uur Afd. O 9 uur HE1LO. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis91/, uur Hoogmis, w.o. predikatie 's midd. 1 uur Catechismus 21/, uur Meditatie en Lof. In de week de H.H. Missen om 71/, en 81/, uur Woenadag 's avonds 6'/, uur voorge schreven Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's avonds van 5—7 uur ge legenheid om te Biechten. V r y d a g, feestdag van den H, Joseph, dag van devotie, 's morg. 7uur gez. H. Mie; 's avonds 6'/, uur Lof met pl. uitstelling van het Allerh. Sacrament. Beiden volgens voorschrift. Zaterdag 's namidd. van 4 uur af gelegen heid om te biechten's avonds 6Vj uur Lof ter eere van Maria. Op de gewone dagen de Cateohismns. EGMOND-B1NNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zondag, 3de Zondag van de vasten, by ron dere tyd van boete, 'smorg. 7 uur H. Mis; 91/ï uur Hoogmis voor de parochie; 'smidd. 1 uur onderrichting in de Byb. Geschie denis 2 uur oefening van den H. Kruisweg; 's avonds 61/, uur Boetelof met Ltydens- overweglng. Woensdag 7de der 7 Woensdagen van den H. Joseph, 's avonds 61/, uur Lof met Rozenhoedje. Donderdag feestdag van den H. Aarts engel Gabriël. V r ij d a g feestdag van den H. Joseph, 's morg. 71/, uur gez. H. Mis met uit stelling van het Allerheiligste Sacrament 's avonds Ö1/, uur Lof met Rozenhoedje ter eere van den H. Joseph. Yan de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Wed. Joanna Glorie, geb. Stokman Elisa beth Wittebrood, en Margaretha Duinmeijer. In den Heer overleden Wed. Adriana de Waard, geb. Madder, en Cornelius Kuiper, SCHOORL. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis 91/, uur Hoogmis 's namidd. 17» uur Catechis mus 2 uur Lof met lijdensmeditatie. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 's namidd. van 4—-5 uur ge legenheid om te biechten. V r y d a g, feestdag van den H, Jozef, 'smorg, 71/, uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's namidd. van 4—7 uur gelegen- heid om te biechten. Deze week Catechismus volgens gewoonte. AKERSLOOT. Zondag 's morg. 7uur H. Mis10 uur Hoogmis 's namidd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna lied no. 36. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Daarna lied no. 75. Donderdag 's morg. 9 uur gez. Jaar getijde voor Geertje Molenaar, hvr. van Jan Zoon. Na de H. Mis en "s middags van 3—5 uur gelegenheid om te Biechten. Vrydag, feestdag van den H. Jozef, 'smorg. 8 uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof met Lydensmeditatie, daarna lied no. 74, Zaterdag na de H. Mis en middags van 3— 5 uren gelegenheid om te biechten, In deze week dagelijks Catechismus. Sf? LANGEN DIJK (N.-Schar wou de). Zondag 's morg. 7 uur H. Mis met onder richting10 uur Hoogmis met preek en schaalcollecte voor de armen 's middags 21/, uur Vespers's avonds 6 uur Lof met Lydensmeditatie. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag gelegenheid tot biechten van 61/s tot ll1/, uur en verder van 4 uur af 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. V r y d a g, feestdag van den H. Joseph, 's morg. 51/, uur opening der kerk, ten 6 uur en verder ieder haif uur uitreiking der H. Communie en gelegenheid om te biechten 7 uur H. Mis 9 uur gezongen Hoogmis's avonds 7 uur pl. Lof, w.o. feestpredikatie. Zaterdag van 4 uur af gelegenheid om te biechten. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie 10 uur Hoogmis voor P. Krom en M. Ruiter; 'smidd. 21/, uur Meditatie en Lof. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk81/, uur H. Mis voor M. Zuurbier. Dinsdag 'smorg. 8 uur H. Mis voor de overleden familie Bruins9 uur gez. Jaargetyde voor de wed. Konyn—De Wit. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor A. Siykerman en A. Weel9 uur gez. Jaargetyde voor N. Hoogeboom. Donderdag 's morg. 7 uur H. Mis voor G. Appeldoorn en Gr. Zuurbier9 uur H. Mis voor K. Snel. V r y d a g 's morg. 7 uur H. Mis voor zekere intentie9 uur H. Mis voor de overleden familie Smit. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor J. Bijvoet en Gr. Schermeihorn81/j uur H. Mis voor J. Rood. Woensdag 7 uur Lof, Vrydag 7 uur Kruisweg. Catechismus gewone dagen. LIMMEN. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's namidd. I1/, uur Catechismus 27* uur Lof met lijdensmeditatie. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. V r ij d a g, feestdag van den H. Jozef, 'smorg. 8uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof. Catechismus volgens gewoonte. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. v. d. Eng wed. Dekker, geb. Zonne veld wed. Meyer, geb. Oornelisse Nico laas Verver. UITGEEST» Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis voor de gemeente; 9l/t uur Hoogmis voor Jan Butter en Agie Groen 's namidd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers 's avonds 7 uur Lof en Meditatie. Maandag 's morg. 81/, uur H. Mis voor Basilius Zonjee en Clasina Melker 9 uur H. Mis voor Maria Voets, wed. Frans Zonjee. Dinsdag 's morg. 87, uur H. Mis voor Maar»je Blankert, hvr. van Herm. Oorne lisse 9 uur H. Mis voor Jan Meyne. Woensdag 's morg. 81/* uur jaarl. H. Mis voor Maria Verdegool9 uur gez. Maand stond voor Maria Voets, wed. Frans Zonjee, 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 'smorg. 81/» uur H. Mis ter eere van den H. Joseph 9 uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrydag 's morg. 81/, uur H. Mis voor overleden ouders 9 uur gez. H. Mis voor Arie Groen en Grietje Blankert's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag 's morg. 81/, en 9 uur H. Mis voor pastoor Wynandus van Ryn en familie Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Petronella Kos, hvr. van Willem Duin- mayer, en Tryntje Cornelisse, hvr. van W. Groen. In den Heer overleden Maria Voets, wed. van Franciscus Zonjée. HEEMSKERK. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis 's namidd. lVj uur Catechismus; 27, uur Kruisweg's avonds 61/a uur H. Familie. In de week de H.H. Missen om 71/, en 81/* uur, Zaterdag alleen om 874 uur. Catechismus als naar gewoonte. Woensdag 's avonds 61/, uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's namidd. van 4 uur af ge legenheid om te biechten 's avonds ö1/» uur Lof met Meditatie. Vrydag 's morg. 9 uur gez. H. Mis 's avonds 61/» uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag 's midd. van 3 uur af gelegen heid om te biechten 's avonds 61/, uur Lof ter eere van de H. Maagd. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis tot intentie van bet Houtbewerkersgilde »St. Joseph» 10 uur Hoogmis voor de parochie. Na de Hoogmis Catechismus'e avonds 7 uur Lof met meditatie. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor overleden ouders81/a uur H. Mis voor Willem Schaper. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jacobus Dlof, als lid der Westl. processie 8 7. uur H. Mis voor zekere intentie. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van den H. Joseph 81/, uur H. Mis voor Willem Noom en echtgenoote 's avonds 7 J/3 uur Lof. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Anna Duin 81/, uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit; 's avonds van 6—7 uur biechthooren. Vrydag 'e morg. 8 uur gez H. Mis voor Petrus Breeuwer81/, uur H. Mis tot zekere intentie's avonds 71/3 uur Lof. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van de H. Maagd tot bekeering der zondaren 81/, uur H. Mis voor Guurtje Molthof 's midd. van 4—8 uur biechthooren Eiken dag catechismus. Dinsdag en Donderdag geen Cursus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien; Catharine Luiting en Anna Rozemeyer. In den Heer overledenAdriana Diemeer, Oatharina Koning en Guurtje Molthof. ZUID-ZIJPE. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Petrus Kraakman en Elisabeth Comman deur 98/4 uur Hoogmis voor de parochie 's midd. 2 uur oefening van den H. Kruisweg Maandag H. Mis voor Agatha Weel. Dinsdag H. Mis voor Jacobus Kruyer. Woensdag H. Mis voor Matthias Blaauw 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag H. Mis voor Pieter Polder, Gerlruda Moering en hunne nakomelingen Vrydag H. Mis voor Arie Schouten, zyn hvr. Geertruida Polder en Nicolaas Schouten Zaterdag H. Mis voor Arie Louwe. SCHAGEN. Zondag s morg. 7 uur H. Mis91/,, uur Hoogmis 's midd. I1/, uur Catechismus 27, uur Verpers 's avonds 7 uur Lof en lydensmeditatie. Woensdag 's morg. 8 uur gez, H. Mis. 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Vrydag, feestdag van den H. Jozef, 's moig. 8 uur gez. H. Mis's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. Mis 101/, uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 8 uur Vespers 41/, uur Congregatie der H. Familie. Woensdag 's avonds 7 sur Lof ter eere yan den H. Joseph Donderdag 's avonds 7 uur Lydens meditatie. Vrydag, feestdag van den H. Joseph, 's morg. 8 uur gez. H. Mis's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gele genheid tot Biechten. Deze week de Oatech. op de gewone dagen. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis 's avonds 61/» uur Lof en Lydens meditatie. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Vrydag, feestdag van den H. Joseph, 's morg. 77, uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gele genheid tot Biechten. Deze week de Oatech. op de gewone dagen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redac'ie). (De copie wordt nimmer teruggegeven). Alkmaar, Maart 1909. Mynheer üe Redacteur. Namens na te noemen Commissie verzoek ik beleefd eenlge plaatsruimte in TJw blad. By het Kruisverbond en de Mariaveree- niging, alzoo samen uitmakende de R. K. Drankweer te Alkmaar, kwam verleden jaar het plan op om voor gezameniyke rekening eene lotery te organiseeren. Na bekomen goedkeuring van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem 23 Oct. 1908 en by Koninkiyk Besluit van 24 Nov. 1908 is men aan het werk gegaan en nu ia gevormd eene Oom missie voor de verloting, die de verdere werkzaamheden zal leiden. (Voorz. dezer Comm. is den heer C. W. Keysper, voorz. van het Kruisverbond). Vele pryzen zyn reeds ingekocht of is toezegging daartoe gedaan, maar nu moeten loten aan den man gebracht worden. Wy verzoeken nu aan allen, die de R. K. Drankweerbeweglng een goed hart toegedaan zyn, om een of meer loten te betrekken. Laat ieder in eigen kring zelateur of zelatrice voor onze verloting zyn en daardoor onze beweging steunen. De prys van een lot is 25 cents, terwyi de hoofdpry* bestaat uit een ameublement (buitendien nog 500 verschillende pryzen). De verloting heeft plaats op eenen nader te bepalen datum in 1909, ten overstaan van den WelEerw. Pater E. J. Jansen en den WelEd.Achtb. Heer A. J. van Benthem, lid der Prov. Staten. Loten worden na toezending van 25 ets. per lot franco toegezonden door Mevr. M. Kenter—van Baar, Steynstraat 11, penningm. der Commissie voor de Lotery. U, Mynheer de Redacteur, dankzeggend. Namens de Commissie voornoemd, De Secretaris, A. W. BORST. Ritsevoort 38. P.S. Voor Alkmaar zijn verder loten verkrygbaar by de heerenO. W. Keysper, Laat 92J. Vlaming, Oudegracht, en A. W. Borst, Ritsevoort 38. Katholieke Missie In" Natal en Transvaal. Ieder, die zich voor de Boeren, gedurende en na den oorlog, geïoteresseerd heeft, en dat is zoowat elke Hollander, tot welke Kerk hy ook moge behooren, verheugt zich over den keer, die de zaken in Zuid Afrika nemen sinds den vrede, die alle hoop scheen te vernietigen. Hollandsch en Engelsch gelijke rechten in school en parlement, dat is wel het beste, wat onder de gegeven omstandig heden te wenschen en te verkrijgen was. Sinds de oude Boeren Regeering tot de geschiedenis behoort, is er meer vryheid van godsdienst gekomen door het groote Iersche contingent voor het meerendeel katholiek is er meer katholiek leven en het is van overwegend belang, de Boeren in de gele genheid te stellen hun groote vooroordeelen tegen het Catholicisms te overwinnen. Eenige invloed kan daarop uitgeoefend worden door de Bisschoppen van Oranje en Transvaal, die reep. hun zetels hebben in Kimberley en Johannisburg, maar daar beide deze hoog waardigheidsbekleders Engelschen zyn, biyft die invloed noodzakeiykerwyze gering. Trou wens, wie nieuwe denkbeelden by een volk ingang wil doen vinden, moet met de jeugd beginnen. Dit hebben Duitsche dochters van den H. Dominicus ingezien en hebben daarom reeds verscheidene scholen in Natal en Transvaal opgericht, wenschend nog meer te doen, zoo haar slechts de middelen, financieel zoowel als moreel, daartoe verstrekt worden. Het voornaamste klooster, het Moederbuis der Dominicanessen, is te New Castle in Natal opgericht. In dit klooster bevindt zich eene bloeiende kostschool, waar onder anderen de dochter van generaal Botha en nichtjes van hem, hare opleiding ontvangen en nog ver scbeidene andere Boerendochters. Dit is eene zoog. High School, waar de meisjes voor de Cambridge University examens worden klaar gemaakt en voor die van Trinity College of Music. Op eenigen afstand vao New Castle, te Lennexton hebben de Dominicanessen een groote kostschool voor jongens tot 12 jaar. Hier worden kinderen van Boeren en Kolo nisten opgevoed. Te Dundee hebben zy een groote school voor arme kinderen en voor zwarten. Te Heidelberg in Transvaal hebben de Dominicanessen eene kostschool en te Ger miston, een voorstad van Johannisburg, een groote dagschool en zy zyn van plan er eeDe kostschool te bouweD, zoodra zy slechts de middelen er toe vinden, Daar het de wensch der Boeren is, dat hunne kinderen zooveel mogelijk in het Hollandsch onderricht ontvangen, heeft de eerw. moeder Rosa, de provinciaal voor Zuid- Afrika eene Engelsche dame van voor namen stand op middelen gezonnen om aan dien wensch te gemoet te komen, te meer daar anders allicht de voorkeur wordt gegeven aan protestantsche scholen, waar geëxamineerde Hollandsche onderwijzeressen werkzaam zyn. Tot dit doel heeft hare zus ter, mevrouw de Falloux Schuster, te Blerik, in de prov. Limburg, dicht bij de Duitsche grens, onder bescherming van den Bisschop van Roermond, een postulantenhuis opgericht, waar zy hoopt, voornameiyk Hollandsche meisjes te vereenigen, die roeping gevoelen Dominicanes te worden en zich aan het onderwys te wyden, om als zoodanig in Zuid-Afrika werkzaam te zijn. De meisjes biyven daar één jaar, opdat men zeker zy van hare roeping, en gaan dan onder leiding eener oudere, aan reizen gewende, non naar New Oastle, waar zy verder opgeleid worden. Verleden jaar vertrokken vier postulanten, drie Duitsche en één Hollandsche, Josephine Maas, die zeer tevreden schryft. Onbekend maakt onbemind. Het hooge nut dezer instelling inziende, heb ik dus gaarne aan het tot my gerichte verzoek gevolg gegeven, om er het een en ander van mede te deelen, in de hoop, dat in Holland, het land der vocaties by uitnemendheid, zich verrcheidenen genoopt mogen voelen zich te richten tot de Eerw. Moeder Alberta, Villa Paulina te Blerik, Limburg. Het spreekt van zelf, dat vooral wél op gevoede, goed geschoolde meisjes verlangd worden wie reeds eene of meer akten heeft, is dubbel welkom, zoo ook wie vreemde talen machtig is, daar het vooral geldt het con- curreeren met gediplomeerde protestantsche onderwyzeressen. Behalve het wegnemen van vooroordeelen, worden zy, die werken en zy, die dit schryft, ook bezield door den wensch langzamerhand Zuid-Afrika te winnen voor het ware geloof. B. T. P. WASZKLEWIOZ VAN SOHILFGAARDE. Andere katholieke bladen worden dringend verzocht dit over te nemen. Moderne regen makers Op Nieuw Zee land zyn eenige merkwaardige proeven ge nomen, welke op practirche wyze antwoord helpen geven op de vraag hoe het mogeiyk is kunstmatig regen te verkrygen. Het land had in den laatsten tyd veel te ïyden gehad van langdurige droogte, welke veel schade veroorzaakte. Daar aan den hemel regenwolken voorby trokken, zonder de dorstige aarde te besproeien versmachte het land in droogte. In de Monthly Weather Review wordt be richt op welke wyze beproefd werd de wol ken van het regenwater te bevryden. Er werd eene opeenhooping afgewacht, en toen liet men op drie heuvels met tusschen- ruimten van elk een kwartier vyf en twintig pond kruit en dynamiet ontploffen en een kwartier later zestig pond van een bizonder gemengde ontploffingsstof. Het gevolg liet niet lang op zich wachtenterstond viel een plas regen neer. De pogingen werden herhaald met gunstig resultaat. By een derde grootere proefneming gelukte het zelfs een regen te doen losbreken, welke meerdere uren duurde en zich over eenige kilometers in den omtrek uitstrekte. De hoofdman der Apachen. Na 22 jaar als krijgsgevangene te hebben geseten in het fort Sill, in den staat Oklahama, is Geronimo, de hoofdman der Apachen-In dianen, aan de gevolgen van een longont steking overleden. Deze roodhuid had zyn leven gewijd aan den bitteren stryd om het land van *yu vaderen in het wilde Westen tegen de blanken, de beschaving uit het Oosten en de staatsmacht van de Noord- Amerikaansche republiek, en vreeseiyk is de stryd, die hy gevoerd heeft. Slechts met de allergrootste moeite^kon^hy verwonnen worden. De thans in den ouderdom van 68 jaar overleden hoofdman heeft meermalen ge tracht, zijn vryheid terug te krygen. Eerst in de laatste jaren was het gemoed van den hoofdman der Apachen zachter ge worden. Hy werd Christen, en het vorige jaar werd hem toegestaan, met eenige syner stamgenooten zich naar Washington te be geven, waar hy president Roosevelt trachte te winnen voor zyne belangen. Dit gelukte hem echter niet, en toen hij zyn verzoek om invryheidstelling zag afgewezen keerde de vroeger zoo gevreesde hoofdman der Apachen, oud en gebroken, in de gevan genschap teiug. Op het land. Zondagmorgen trok een 4 tal straatsiypers van Enschedé naar de Broekheurne, Lonneker, en bracht aan de landbouwers aldaar een minder gewenscht bezoek door allerlei baldigheden te bedry- ven en bfl verschillende bewoners de ruiten in te slaan. De boeren, hiervan niet ge diend, achtervolgden de belhamels en slaag den er in de beide hoofddaders in handen te krygen. Nadat hun een flink pak slaag was toegediend werden ze opgesloten in een goederenwagen aan 't station Broek heurne. De chef waarschuwde de mare chaussee, die het tweetal arresteerde. Het bleken te zyn zekere W. en B, Eerstge noemde heeft nog 3 maanden gevangenis straf te goed, waartoe hy veroordeeld werd door de Rechtbank te Zutfen, terwyi hy ook verdacht wordt van diefstal van een party koper, te Ellerbeek gepleegd. Aan de beide andere leegloopers gelukte het te ont vluchten. Hunne namen zyn echter by de politie bekend. BURGERLIJKE STAND. Helloo. (Februari). ONDERTROUWDKlaas Muys, alhier en Grietje Strooker, te Egmond-binnen. GEBORENJacobs, d. van Oasper Ooye vaar en Antje de Pater. Engeltje, d. van Andries Leusink en Zwaantje Boer. Agatha, d. van Oornelis Kaandorp en Wyn- tje Leering. Matthys, z. van Matthy» Dekker en Maria Bruin. OVELEDEN Nicolaas Monsieur, 80 j. Pieter Mulder, echtgen. van Jannetje Zyp, 70 j. Maartje Twisk, wed. van Jacobus Kraakman, 69 j. Noord Soharwoude. (Februari). GETROUWDSimon Bos en Maartje Smit. Cornelis de Boer en Oatharina Schilder. Klaas de Vries en Suzanna Borst. GEBOREN Geertruida, d. van Bernardus Beemsterboer en Marytje Mak. OVERLEDEN Johannes de Graaf, 6 m. Brechtje Stam, 17 w. Oudkarspel. (Februari). GETROUWDJan Tuinman, wedn. van Elisabeth Meyiis, en Jannetje Jonker. GEBORENJacob, z. van Pieter Maakal en Aagje Blokdyk. Oatharina, d. van Pieter Spaans en Aagje Dekker. Martinus, z. van Johannes Goudsblom en Maria Bruin. OVERl EDENAdelaar Eecen, 72 j., wedn. van Neeltje Meyiis. Tryntje Kuiper, 72 j., wed. van Jan Marsmans. Maartje Pa ter, 78 j., wed. van Pieter Paarlberg, echtge noot van Evert Zeeman. Bergen over de maand Februari. GEBOREN5 Febr. Grietje, d. van Jacob Swaan en Jannetje Kuyper. 16 dito. Ohria- tiaan Frederik, z. van Pieter Blankendaal en Jannetje Broertjes. 25 dito. Theodoras, x. van Jacobus Oornelis Leyen en Aafje Nanne. Oornelis, z. van Jacob Meijer en Doortje Zwakman. OVERLEDEN1 Febr. Johannes, z. van Jan Byi en Geertruida Roobeek, 8 maanden. 5 dito. Johanna Geertruida Dyk, 81 jaar. Castrlcum, over Februari, GEBOREN Hendrika Theodora, d. van J. B van Benthem en M. van der Park. Anna, d. van G. van den Akker en W. van deD Berg. Gerarda Margaretha, d. van J. L. Huysman en J. J. M. Boon. Qulri- nus, z. van W. de Ruyter en O. Ster. Johanna, d. van J. Zonneveld en T. Ypelaan. Anna Agatha, d. van J. Twisk en A. Lote. Cornelia Margaretha, d. van M. Duyn en G. de Graaf. Oornelis Petrus, z, van A. Ohr. Borst en G. Kuys. Guurtje, d. van A. Oh. Inte en O. Nanne. Johanna, d. van J. Brakenhoff en A. Levering. GEHUWD Oornelis Bakker en Elisabeth Margaretha Sophia Thiesen. OVERLEDENPetronella Hendrlca Dek ker. Laurentlus Adrianus v. Velsen 2 j. Oornelis Ory 1 j. Krommenie, van 4—11 Maart. GEBORENHendericus Wilhelmus, v. v. H. W. v. Eig en I. E. Oorver. Jan Gerrit, z. v. M. van Zaanen en A. Heymerig. OVERLEDENG. Molthoff, 85 j., echtg. van B. v. d. Laan.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6