1 T m i|| Kir Bi H Plaatselijk Nieuws. Landbouw. iisi lil li Officieele Berichten. KERKH LSUWS Gemengd Nieuws. (Amsterdamse] Hp Ki;.,- Kil löfflS1 lip I» Kf li - verwacht de vreugde van het moederichap, one vaderland den roem van een troonop volger(ster) uit 't fiere geslacht van ons Koningshuis. Straks wordt er feest gevierd en sal het •Oranje boven 1< spontaan worden aange heven en weerklinken van Noord tot Zuid. Straks wordt ^er "feest gevierd en elke rechtgeaarde Nederlander doet daaraan mee. Ook de groote massa onier werklieden want het ie gelukkig maar een seer klein getal,dat aich ook in dit opsicht met de socialisten buiten de redelijke gemeenschap met ons volk heeft geplaatst. llfOok^ de werkman zal zijn liefde voor Oranje willen toonen. En van sQn patroon krijgt^hy wellicht een »vryen dag» om aan de algemeene feestvreugde te kunnen deel nemen. Een >vrye dag». Kan deie nu geen dag syn met behoud van loon Heeren werkgevers, denkt daar eens aan. Uwe werklieden hebben een crisis van werk loosheid, van bittere armoede, ofwel een strenge winter doorgemaakt. De verdiensten «yn by^ stijgingen van levensbehoeften niet groot en voor menig arbeidersgezin zou een vrye dag zonder behoud van loon geen vreugdedag zyn. Heeren werkgevers denkt daar eens aan. Laat men ter eere onzer geliefde Voretin om nu maar eens van alle rechten en plichten te swygen eens eenige honderden beste den aan vergoeding voor een >vrye dag» der werklieden bij gelegenheid van het nationale feest. Dan zal er vreugde zyn, ook in 't werkmansgezin. Besluiten. Bij Kon. Besl. is een pensioen verleend aan H. J. van Wijk, hoofd eener openbare lagere school te Zaandam, f 1678, K. H. Heerema, id. te den Helder, f 1200. is, voor den tijd van één jaar, belast met de waarneming van de betrekking van ont vanger der directe belastingen en accijnzen te Behagen, W. Kuypers, verificateur der in voerrechter! en accynzen te Rotterdam. Het Soc.-Dem. Congres. Gedurende de Paaschdagen is te Rotterdam het jaariyksche congres gehouden der S. D. A. P. De heer Vliegen opende. Verschillende voorstellen werden ingetrokken, verdaagd of verworpen. Bij de a.s. verkiezingen zullen op voorstel van het partijbestuur de volgende punten van practische politiek op den voor grond geplaatst worden Algemeen kiesrecht, Staatspensionneering, tienurendag, uitbreiding van de ongevallenwet en woningkwestie. Al deze punten werden breedvoerig besproken. Ten opzichte der houding van de party bij de herstemmingen bepleit mr. Troelstra een andere tactiek dan die tot dusver gevolgd wordt. Tot nog toe werd steeds de vryzinnige candidaat gesteund. Spr. zou liever een ka tholiek democraat dan een oud-liberaal willen steunen. De heer Helsdingen waarschuwde voor het steunen van een katholiekhij zou dat nooit doen. Zy doen wel erg democra tiscb, zeide hy, maar als 't Paechen is loopen se hard naar den pastoor. Men ziet alweer, de socialisten zijn niet tegen den godsdienst? Besloten werd nog op het program de moederschapversekering als eisch te plaatsen. In de zitting van Dinsdag werd o. a. de volgende motie des heeren Troelstra aan genomen •Het Oongres constateert dat niet de anti these der burgeriyke partyen den politieken strijd beheerscht, maar de maatschappeiyke tegenstelling van arbeid en kapitaal en dat het de plicht der party is, voor deze tegen stelling de oogen der arbeiders te openen, opdat zy zich onttrekken aan den invloed der kapitalistisch gezinde partyen en zich scharen by de party hunner eigen klasse, de sociaaldemccratie. Het draagt het P. B. op de principieels beteekenis van den aanstaanden verkiezlngs- stryd in een manifest aan de arbeiders uiteen te zetten en daarin het standpunt te ont wikkelen, dat de arbeidersklasse zoowel bij de eerste stemming als by de herstemmingen heeft in te nemen, alles in den geest als in de inleiding tot het onderwerp op het Oon gres is geschied. Met name dient daarbij den arbeiders te worden aangeraden, zich ook by de her stemmingen niet te laten leiden door de zucht om hetzij de vryzinnige, hetzij de kerkeiyke partyen een regeeringsmeerderheid te verschaffen, doch alleen om de econo mische en politieke verheffing der arbeiders klasse te bevorderen. De uitwerking van dit beginsel bij de herstemmingen wordt over- gelaten aan het P. B., dat daarby overleg zal plegen met de andere leidende organen der partyen voor elk bepaald geval met de betrokken afdeelingeD, met dien verstande dat in elk geval de steun der Party wordt verleend aan voorstanders van algemeen kiesrecht.» ALKMAAR, 14 April 1909. Het stedelijk archief heeft het afgeloo- pen jaar o. m. ten goschenke ontvangen Een geschilderd portret van Prins Willem V drie portretten van den 18den eeuwsche schilders T. P. O. Haag, voorstellende le Wigbold Adriaan, graaf van Nassau, heer van Woudenberg, burgemeester van Alkmaar, 2e diens vrouw Hester van Foreest en 3e hunne dochter Adriana Petronellatwee portretten van den eveneens 18de eeuwschen schilder J. P. v. Horstok, waarschijniyk voor stellende Joachim Ernst Mulert tot de Leem- cule en diens echtgenoote Adriana Petronella gravin van Nassau Woudenberg. Het museum werd bezocht door 511 be talende bezoekers. Schaken. De heer P. vau 't Veer, lid van de Schaak en Damclub V. V. V. alhier behaalde eergisteren te Amsterdam in den schaakwedstryd, uitgeschreven door de Am- sterdamsche Schaakclub in de eerste klasse den eersten prys met 2 punten by lotigg tegen den heer L. J. Haak, die den 2den prys verwierf. Benoemd. Mejuffrouw J. ManD, oud-leer linge van de Alkmaarsche Huishoud en In dustrieschool is benoemd tot onderwyzeres aanjde Huishoud- en Industrieschool. Jubileum Klein. Zondag vierde de heer J. G. Klein, alhier, zyn 25-jarige ambtebe diening als deurwaarder by de Arr. Recht bank. Een deputatie van de orde der advo caten kwam den heer Klein bij monde van den Deken, de heer N. P. de Lange geluk- wenschen in een keurige toespraak, waariu de verdiensten des heeren Klein werden herdacht. Vele biyken van belangstelling, alsmede verschillende geschenken werden den jubilaris aangeboden. 't Laatst uitgekomen «Vliegend Blaadje» van de K. Soc. Actie heet Werkstaking'. Naar wij vernemen heeft 't bestuur der K. S. A. alhier 2500 stuks besteld en zullen die eerstdaags met behulp van de R. K. Propa gandaclub worden verspreid zoowel by Katho lieken als niet Katholieken. Wy meenen dit zeer actueele geschriftje in de aandachtige lezing onzer stadgenooten te mogen aanbevelen. Neemt men 't daarna mee naar werk, kantoor of winkel, dan vindt 't zyn weg allicht nog bij een kennis, die 't niet ontving of ter zyde legde zonder 't gelezen te hebben. De staking by de firma Terbaak duurt nog voort. Gisteren moeten een 20 tal jongens uit Egmond aan Zee om werk ge vraagd hebben aan de fabriek. 14 werden er aangenomen. Een werkman, wien werk werd opgedragen vroeger door stakers ver richt en zulks weigerde, werd ontslagen. De commissie, Donderdagavond ter open bare vergadering samengesteld om de be schuldigingen tegen den heer Terhaak in gebracht, te onderzoeken, verklaart thans dat zij woordbreuk niet heeft kunnen vast stellen. Naar wy vernemen hebben de anti revolutionairen in dit district candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heer Glinderman. SCHERMERHORN. Ter gelegenheid van de aanstaande blijde gebeurtenis, zal zeer waarschijniyk het muziekgezelschap een om gang door het dorp houden en is de zang- vereeniging voornemens door eene uitvoering van enkele zangnummers uiting te geven aan de gevoelens van vreugde en dankbaar heid. Wordt dan nog op een bepaald uur de klok geluid en wappert huis aan huls de vaderlandsche driekleur, dan zal ons dorp op een eenvoudige, waardige wyze het feit herdenken. Nu de Tuinbouwvereeniging »Scher merhorn en Omstreken» besloten heeft geen eigen afslagmarkten meer te houden, worden sedert eenigen tyd pogingen aangewend om de tuinbouwproducten op een gemakkelijke wyze te kunnen overbrengen op de veiling te Purmerend. Aan de N. H. Tramwegmaat- echappy is daartoe verzocht bij het veilirgs- terrein te Purmerend een wissel met zylijn te willen leggen, zoodat de aangevoerde producten in de onmiddeliyke nabijheid van het veilingsgebouw kunnen worden afgeladen. De Directie der Maatschappy heeft toegezegd mede te zullen werken om de totstandkoming van dit zyiijntje te bevorderen. Tot voorzitter van de Tuinbouwvereeniging •Schermerhorn en Omstreken» is benoemd de heer P. de Boorder alhier. F. AKERSLOOT. Zoodra de biyde gebeur tenis een feit is geworden, zal dit der bur- gerij door het gelui der gemeenteklok worden bekend gemaakt. De burgemeester verzoekt de ingezetenen door het uitsteken der vaderlandsche driekleur, het liefst versierd met den oranjewimpel, van hunne belang stelling biyk te geven. Y. LANGEN DIJK. Evenals het vorige jaar zullen de Langendykers ook dit jaar wederom een bedevaart houden naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. De reis van Broek op Lan- gendijk naar Heiloo zal geschieden met een extra trein, uitsluitend voor de pelgrims. De bedevaart werd het vorig jaar gehouden in September, nu echter zal zy reeds plaats hebben in de volgende maand. De juiste datum is nog niet bekend. Tot bestuursleden van de te Noord- Scharwoude opgerichte Coöperatieve Boeren leenbank zyn gekozen de heerenK. Opper does, J. Ootjers, P. de Wit, A. van Nienes en G. Barten. Tot leden van den Raad van Toezicht werden benoemd de heeren J. Sijn heer, D. Barten en S. Opperdoes. Als kassier werd benoemd de heer K. de Geus te Noord- Scharwoude, Yoor deze betrekking waren 7 sollicitanten. De betaalkantoren van »De Koophandel» en >Groentencultuur< te Broek op Langendyk en Noord Scbarwonde, zullen, nu bouwers en kooplieden overeengekomen zyn, worden op geheven. Gedurende den tyd, dat zy bestaan, is er voor een aanzienlyk bedrag over ver handeld. Van de laadplaats te Broek op Lan- gendijk werden de vorige week nog slechts 36 wagonladingen groenten verzonden. De vooraad begint langzamerhand te slinken. Gedurende het heele seizoen werden ruim 5700 wagons verzonden. De personen, welke het meeit vertransporteerden, waren de heeren R. Slot en K. Wagenaar te Broek op Lan gendyk en C. Trompetter te N. Scharwoude. Op de groentenvelden aan den Lan gendyk en omstreken was het de laatste week voor Paschen verbazend druk. Het langdurig ongunstige weer maakte, dat alle werkzaamheden tegeiykop zich lieten wachten. Aardappelen moesten worden gepoot, uien, koolplanten en wortelen gezaaid. Dit is voor een groot deel onder begunstiging van prachtig weer geschied, doch blyft het weder goed, dan zyn nog tal van andere werkzaamheden te verrichten. Er breken weer drukke tyden aan voor de Langendykers. De heer^S. Zeeman te Zuid Scharwoude is gekozen inj het hoofdbestuur van den Nederlandschen Tuinbouwraad voor de prov. Noordholland. HEERHUGOWAARD. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdag 7 April ten 11 uur, onder voorzitterschap van den heer P. Wonder Azn., burgemeester. Na opening der! vergadering en vaststelling der notulen wordt mededeeling gedaan dat de heer J. Hermes eervol ontslag vraagt als onderwijzer aan school 2, wegens zyne benoeming te 's Gravenlande, ingaande 1 Juni '09. Dit ont slag wordt zonder bespreking verleend. De door den Ryksbetaalmeester aan den ontvanger gedane betalingen worden voor- gelexen en voor kennisgeving aangenomen. De Centrale Gezondheidsraad te Utrecht berichtte de vacature in de gezondheids commissie ontstaan door het ontslag, ver- leendjaan den heer Hengeveld, en verzocht den^Raad een voordracht in te dienen. De gezondheidscommissie te Hoorn stelde voor de woningen, thans in gebruik by Jb. Koning, K. Blom en de Wed. W. Vader onbewoonbaar te verklaren. Dit scbryven wordt gestéld in handen van den gemeente- opzichter ter fine van advies. Het hoofd der school meldde de aanne ming van zyn benoeming tot lid der Com missie tot wering van schoolverzuim. De heer Hemke gaf kennis, dat bij voor de benoeming bedankte. De verslagen van de Commissies tot we ring van schoolverzuim, voor het herhalings- onderwijs en van de plaatseiyke school commissie werden voorgelezen. Uit het proces verbaal van kasopname d.d. 25 Maart bleek dat toen in kas was f 1888.79 hetwelk was conform de boeken en stukken. De Centrale gezondheidsraad te Utrecht berichtte dat in de vacature moet worden voorzieD, ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren van den Berg en E. Kluwer, met versoek een aanbeveling in te dienen. Al deze mede- deelingen werden voor kennisgeving aan genomen. De voorzitter stelt voor als keurmeester voor het vleesch te benoemen den ambtenaar Holstein, want den veearts te laten komen kost telkenmale f 4.—. De heer van Slooten vraagt of de heer Holstein in staat is te keuren. De voorzitter geeft inlichtingen, gesteund door voorbeelden, waarna het voorstel zonder hoofdeiyke stem ming wordt aangenomen. De voorzitter maakte den raad er opmerkzaam op, dat de jaar wedde van de armenvoogden zijn verhoogd met f 25 voor iedertoen is echter niet bepaald den datum van ingang van dat be sluit. B. en W. wenschen dien datum te bepalen op 1 Juli '08, wat zonder bespre king wordt goedgevonden. Als datum waarop de sollicitanten naar de betrekking van onderwyser aan echool 2 hunne stukken moeten hebben ingeleverd, wordt bepaald 1 Mei. In plaats van den heer Hemke als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aan school 1 wordt benoemd den heer Jac. Met. De heer v. d. Oord merkte op, dat de muur aan de Noordzijde van het raadhuis zoo afsteekt bij het andere gedeelte. De voor zitter zal straks een onderzoek instellen. De vergadering wordt gesloten, om na pauze een vergadering en comité te houden ter vaststelling van het kohier van den hoof- delijken omslag. LIMMEN. Maandag 12 April hield het PI. Com. van de K. S. A. eene algemeene vergadering, waarin als spreker optrad de WelEerw. heer Joh. O. Aalberse, kapelaan te Krommenie, met het onderwerp >de Kath. Actie». In zeer duideiyke bewoordingen schilderde de eerw. spreker wat is de Kath. Soc. Actie, wat wil zy, wat doet zy en wat- heeft zy reeds gedaan in haar ruim 3 jarig bestaan. Door het glasheldere betoog kwam de vergadering tot het besluit, dat van uit de K. S. A. een werkkracht uitgaat, welke be wondering en eerbied afdwingt niet alleen, doch welke verdient gesteund te worden naar ons vermogen en wel door toe te treden als donateur en het nemen van abonnementen op het maandschrift van de K. S. A. De opwekkingen welke de eerw. spreker hiertoe deed, sullen dan ook zeker niet in eene gemeente als de onze zonder vrucht blijven. Na de keurige en leerzame rede van den eerw. spreker sprak de voorzitter zyn oprech ten dank uit en riep hem een tot weerziens toe, waarna de vergadering werd gesloten. De op 22 Maart j.l, vastgestelde kie- zersiyst 1909—1910 dezer gemeente bevat 294 kiezers voor de Tweede Kamer, 294 voor de Provinciale Staten en 279 voor den gemeenteraad dit aantal bedroeg ten vorigen jare respectieveiyk 285, 283 en 264. Het aantal sollicitanten naar het ambt van veldwachter bode alhier bedraagt 37, allen politiebeambten of marechaussées. C. CASTRICUM. Sedert een paar jaren is het gewoonte geworden, dat er in één of meer herbergen te Bakkum gelegenheid wordt gegeven tot dansen. Wanneer daaromtrent een volksstemming werd gehoudeD, geloof ik, dat de overgroote meerderheid er zich tegen zou verklaren. 't Is wel een beetje gek, dat ter wille van een enkele herbergier zoovelen het twijfelachtig genot smaken het getingel-tangel te moeten hooren en zich te moeten ergeren aan het gezang of liever geschreeuw langs de straat. Moet alzoo in een^overwegend katholieke gemeente het Hoogheiig Paaschfeest gevierd worden R. Naar wy vernemen^ zullen hier*! op Donderdag 22 April 62 kinderen tot de 1ste H. Communie worden^toegelaten. R. Voor de betrekking van onderwyser met verplichte hoofdacte (salaris f 800—1075) heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld, zoodat een herhaalde oproeping geplaatst is. R. HEEMSKERK. A.s. Donderdag om 101/» uur komt de Raad in openbare vergadering byeen. De agenda bevat1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Verslag school toezicht 1908. 3. Verslag volkshuisvesting o ver j 1908. 4. Gemeenteverslag over 1908. 5. Reclame H. O. ASSENDELFT. Naar aanleiding van het overlyden van onzen Z.Eerw. heer pastoor, heeft het bestuur van het R. K. Ziekenfonds Onderling Samenwerken» besloten, de uit voeringen welke zouden gegeven worden op 18 en 19 dezer ten bate der kas, voor on bepaalden tyd uit te stellen. Be WAARLAND. Donderdagavond 7 uur vergaderde alhier de Groentenvereeniging •Waarland en omstreken». Aanwezig waren 25 leden, alsmede de Rijkslandbouwleeraar Hazenloop. Na opening door den voorz. werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna werd besproken de vervelende procentkwestie met koophandel. Tot commissielid voor de uienkeur werd gekozen den heer J. Bakker Jz. Jr. Tot commissielid voor het regelen van gecom bineerde vergaderingen met andere besturen, regeling der kosten enz. enz,, den heer B. Plaatsman. Vervolgens werd door den heer Hazeloop zeer duidelijk uiteengezet de augurkenteelt op welke wyze men daarin het best zou kunnen slagen, De voorz. bracht nlt naam der vergadering een woord van dank aan deze geachte leeraar. Na tweemaal vrye stemming en herstem ming werd tot bestuurslid gekozen in plaats van den heer Jb. Krabman, die bedankt had, de heer Andr. Dekker, terwyi de bestuurs leden tot secr. kozen de heer J. Bakker Jz. Jr. By rondvraag wyst de heer F. Jong op het uitschrijven dezer vergadering, wat ten tweede male op een zeer ongeschikten avond is. De voorz. zegt dat dit de schuld is van een afwezige (onbekend). De heer Corns. Bakker wou gaarne ver betering zien in den bandel, en keurt de opkooperij van kool ten zeerste af, spreker vreest dat men ten slotte 2 a 3 handelaars zal overhouden, waaraan men zich dan kan verplichten. Na eenige bespreking tusichen de heeren Kroon en Plaatsman, alsmede een pleidooi van den heer A. Bakker Smz. werd op voor stel van de voorz. goedgevonden om deze zaak eens te bespreken in een gecombi neerde vergadering, waarna de vergadering onder dankzegging werd gesloten. Burgemeester en Wethouders van Alk maar roepen sollicitanten op naar: a. de vaceerende betrekking van Havenmeester, op eene jaarwedde van f 6oo; bekendheid met de binnenschipperij is vereischte, en deelneming in het gemeentelijk pensioen fonds verplichtend. b. de met i Juli a.s. open te vallen betrekking van Stadsvroedvrouw, op eene jaarwedde van f 350. Stukken (adres op zegel) in te zenden vóór 26 April a.s. Burgem. en Weth. voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 9 April 1909. Landbouw-ongevallenverzebering. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Boerenbond heeft een schrijven aan de pro vinciale besturen van dien bond gericht, waarin 0. m. wordt gezegd: Onze meening is en is steeds geweeit dat het niet meer dan biliyk is, dat de veldarbeider, die door een ongeval wordt getroffen, daardoor niet aan de publieke lief dadigheid vervalt. Om dit te voorkomen, is een verzekering tegen ongevallen, welke slechts gedurende korten tyd werkloosheid met zich brengen, ten plattelands voorsbands onnoodig. Tegen de gevolgen daarvan wordt de arbeider door onze werkgevers reeds voldoende ge vrijwaardanders handelen zouden dezen in strijd achten met hun moreele verplichtingen. Maar by ernstige gevallen is verzekering geenszins overbodig. Iedere grens is natuurlijk altyd eenigssins willekeurig, toch meenen wy, dat een ver zekering tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, tengevolge waarvan de werk nemer gedurende 4 weken of meer redeiyker- wyze niet verplicht kan worden zyn gewone dagtaak te verrichten, noodig is om ten dezen misstanden te voorkomen, terwijl by dezen termyn van ingang der verzekering wellicht grootere deelneming by de werk gevers is te verwachten. Een onderlinge vereeniging tot verzekering hunner arbeiders in dezen geest met facul tatieve eigen verzekering der werkgevers, zouden wy derhalve gaarne door de leden van de afdeeÜDgen van den Ned. Boerenbod zien opgericht, en wy hebben derhalve de eer uwe medewerking hiertoe met aandrang in te roepen». Teneinde de oprichting te vergemakkeiyken, heeft 'het hoofdbestuur statuten van onder linge ongevallenverzekeriugs vereenigingen ont worpen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem is gisteren naar Rome vertrokken. Tot nadere kennisgeving zal Mgr. geen audiëntie ver- leenen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot deken en pastoor te Purmerend den weleerw. heer J. F. M. Busch tot pastoor te Watergraafsmeer den weleerw. heer Th. J. Zoetmulder tot pastoor te Oude- Schild (Texel) den weleerw. heer J. G. Groot, die kapelaan was te Den Heldertot pastoor te Assendelft den weleerw. heer F. A, W. Ahouttot pastoor te Aarlanderveen den weleerw. heer J. W. van der Bom, die kapelaan was te Middelburgtot pastoor te Tholen den weleerw. heer J. M. J. van Rooytot rector der H. Sacramentskapel te Rotterdam den weleerw. heer L. Dolle en tot kapelaan te 't Veldt met den last tot het treffen van maatregelen voor de oprichting eener nieuwe parochie in de nabyheid van Heer- Hugowaard den weleerw. heer O. J. F, Heiwig, kapelaan te 's Gravenhage (H. Joseph). Retraitehulzen. Onder hooge goedkeuring en bescherming van HH. DD. Hoogwaardigheden Mgr. H. van de Wetering en Mgr. A, J. Callier, zal door de Congregatie des Allerheiligsten Verlossers binnen min of meer korten tyd een begin gemaakt worden met den bouw van twee retraitehuizen, één in het Aartsbisdom van Utrecht, het andere in het Bisdom van Haarlem, waar afwisselend manneiyke en vrouwelijke personen gelegenheid zullen heb ban de gesloten retraiten by te wonen. Het roode haar wordt mode. Tegen de roodharigen bestaat, men mag zeggen wat men wil, in breeden kring nog altijd een vooroordeel, ofschoon het aan den anderen kant een feit is, dat rood gelokte vrouwen op een groot ^leel der mannen eèn heel bixondere, byna magische aantrekkingskracht uitoefenen. In ieder gevalde roodharigen zyn verontwaardigd en zetten een beweging op het touw, die geen ander doel heeft dan om rood zoover het de haren betreft tot modekleur te verheffen. Voor dit doel heeft mevrouw de Perrol een club van roodharigen opgericht, welke zy naar den grooten meester in 't schilderen van roodblonde vrouwen da Titiaanclub heeft genoemd. Een der eersten, die de Fransche dame met de oprichting dezer club geluk heeft gewenscht, was de Duitsche keizer. De Titiaanclub bestaat uit slechts 100 leden uit de hoogste kringen president is de beroemde violist Francis Macmillen. Het zal de Titiaanclub wel niet aan leden ontbrekentot de roodharigen behoort b.v. de onvermydelijke Bernard Shaw, verder Sarah Bernhardt, evenals Lady de Bathe, die ais miss Langtly op de planken evenveel bewondering door hare schoonheid als door hare acteerkunst verwekte. Overreden. Vrijdagavond werd, vermoe delijk door trein 2647, ten 10.49 te Drie bergen passeerende, bijseinhuis A een onbekend manspersoon overreden metdoodeiykenafioop. De onmiddeliyk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. 't Lyk is ter beschikking van de politie gesteld. Overdaad schaadt. Vader, moeder en talryk kroost passeeren op de schemeravond- wandeling een prentbriefkaarten winkel. Moeder een beetje nieuwsgierig blijft staan, geboeid door een kaart, waarop een ooievaar met byiagen. Och man, kyk eens hoe aardig.» •Neen, liefste, kom maar, wij zijn voorzien.» Ouders en toebehooren vervolgden hun wan deling. Kinderzegen. Woensdagavond werd te Vlissingen een drieling geboren, twee jongens en een meisje. De kraamvrouw is 44 jaar oud, en de kinderen zyn welvarend. In de 16 jaren van hun huweiyk werden 17 kinderen geboren, waaronder 2 levenloos. Thans zyn er nog 9 kinderen in leven. Rijwieldief. Aan den Goudschensingel te Rotterdam wilde een inspecteur van politie een man aanhouden, gezeten op een rywiel merk »Wolff«, dat aan de Schiekade was ontvreemd. De man wierp de fiets onmid dellijk tegen den grond en nam de vlucht, doch werd aan de Schiekade W.Z. gearres teerd. Het was de 17jarige C. V. uit de Woelwykstraat. Het rywiel behoorde toe aan Th. L. P. de R. uit de Baan, Roodhuidenconcert. Naar Engelsche bladen mededeelden, heeft dezer dagen in Port Samson, Britsch Columbia, een uitvoering plaats gehad van Handels Messias door een 50 tal Roodhuiden. Ook de solisten waren allen van het roode ras. De uitvoering moet een prachtig verloop gehad hebben. De moeite niet waard. In het Servische plaatsje Kragkovac heeft een man van 115 jaar, Kosta Nikolic, de oudste bewoner van ServlS, door een geweerschot een einde gemaakt aan zyn leven. Hy was in den laatsten tyd aan het sukkelen geraakt en dat maakte den onden heer moedeloos. Ju woelen diefstal. By de politie is op sporing verzocht van eene groote hoeveelheid gouden en diamanten voorwerpen, ter waarde van ongeveer 80.000 frs., die in den nacht van 2 op 3 April in een ju weiiers winkel van den Passage du Nord te Brussel zyn ont vreemd. Door middel van valsche sleutels hadden de dieven zich toegang weten te verschaffen, Beklemd. Bij het loss boord van het in de "V ss. •Salland», had de 29 ja; wonende Wastraat 76 te De met zyn lickerhand beklei gchen een merkhout en u-door hy aan twee v jwondlngen bekwam. I ërd hem heelkundige hu. Volksstemming. Door gas onder haar lezers ei bonden wie ze op 't ooge! yootste Amerikanen hiel. «d een misschien wel Uitslag, daar als de groot» gangewezenThomas Edisoi Pierpont Morgan, John Twain, Kardinaal Gibbons Alexander Graham Bell. Men kan wel zien, wie _ollar 't grootste zyn. Rc poeders Wright niet eens f yn de lezers van de >He| natie niet. Viiegproeven. Santos de buurt van Parys weei nomen met zyn toestel 1 iy bereikte een hoogte v en legde een afstand af v Sen talrijke menigte juichte onderzoeker, die zooveel barteiyk toe. Vergiftiging. In het Öldenburg gaf een werkmi jkindereo, die verkouden en waarschijniyk bedorvt drie de kinderen stier vei onder vergiftigingsversehyr Heiligverklaring. Eves verklaring van Jeanne oor de heiligverklaring vs Pater O. M. Hofbauer O Rome plaats hebben za elen gemaakt. Een groot aantal Ooste 0n vooral talryke inwon allen by de plechtigheid fcnder leiding van den bi waarschyniyk ook vai [mrgemeester van Weenen Ook uit Warschau, wi angen tyd heeft gepredü vaar hij zeer wordt ver rimsstoet naar Rome trel Een honderdjarige. Oud-Beierland vierde vé genot eener goede gezondha fer jaardag. Rijke landlooper. Zek ang als landlooper rondzi enigde Staten, is onlan. geworden. Hy erfde een aa van zyn moeder. Zoodra «etaiing daarvan ontving - t- noodigde hy een aantal nit tot een feestmaal, waa: moesten komen, al werd het voornaamste hot Springs, aan tafels vol zilve Een geheels week act zulke feestmalen, die gerej gerijen ontaardden; maar vas, stierf de man aan d; Ergerlijke baldadighe knapen van 9 a 12 jas vijze baldadigheid gepleei Opgave ons verstrek Firma MULDER Dijk C 14. - A Staatsleeningen. °/o Ned. Werk. Schuld n Bulgarije Tabak n Hongarije Goudl. Oostenrijk Jau./Jull Vin Portugal Tab. Rusland 1906 ld. Rothschild 1889 n ld. Hope Co. /in Iwang Dorabrowa r Turkije Goudl. 1890 Mexico Binnenl. Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. Jtoll. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. IComm. Atchison Denver Erie Kansas City tref. id. omni. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific l n South. Railw. I n Union Pacific 8, r Wabash •Varschau Weenen. Aand. j 4% Wladikawkas Sp. Diversen. .oram. Car Foundry n Steels Vorstenl. Aand. ÏJed. Handel Mij. Resc. G«tnêobaerbong* Aand' Komnki. petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. rvi"AnhStoomv-M1J- Comm. Marine Pref. ld. Comm. Peru Pref. id, A dim JranKkat gew. Aand. la. Dre/ A'dam Serdang Asahan Plantage Dell Cultuur Del! Mij. Langkat Tab. A. Medan ld. Nieuwe Asahan Tab Senembah ^«nteleeningen. 8 /o Amsterdam l ion 3 Rotterdam /in Antwerpen 4 n Theiss 5 Oostenrijk t86o 5 Rusland 1866 Prolongatiekoen

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2