Gemengd Nieuws. Gevonden voorwerpen. ZUID-ZIJPE. Zondag morg. 7 uur H. Mia voor Arie Schouten, xijn bniavr. Geertrnida Polder en Nicolaas Sc-outen 91/, nnr Hoogmia voor de parochie'a midd. 2 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag H. Mia voor Hermanna v. d. Veld, Joanna v. Beusekom en overl. fam. D i n a d a g H Mia voor Joea Strooper en Wilhelmina 8<yders. Woenadag H. Mia voor Oomelis Nelis. Donderdag H Mia voor Pieter Polder, Gertrnda Meijering en hunne nakomelingen. V r ij d a g H Mia voor Arie Schouten, *ljn huiavr. Geertrulda Polder en Nicolaaa Schouten. Zaterdag H. Mia voor Matthiaa Blaauw. KROMMENIE. Zondag 'a morg. 71/, uur H. Mia voor de parochie 10 uur Hoogmia voor Adriana Diemeer. Na de Hoogmia Catechiamue 's midd. 21/, uur Veapera met Meimaand oefening 7 uur Encycliekfeeat bij den heer Wagemeeater, spreker de WelEerw. heer J. Oh. Aalberae, Kapelaan. Maandag 'a morg. 8 uur H. Mia voor Willem Bell, ala lid der Begrafeniaveree- niging8'/i uur H. Mia voor Willem Schaper. Dinsdag 'a morg. 8 uur H. Mia ter eere van den H. Antonius 81/s uur H. Mia voor Jacobus Palmboom 's avonda 71/, uur Lof. Woenadag 'a morg. 8 uur H. Mia voor Maria Boon, hvr. van Petrna Bierman 8l/j uur H. Mia voor Willem Noom en echtgenoote. Donderdag 'a morg. 8 uur H. Mia voor Brechtje Olie81/s uur H. Mis voor Gouwe Boon en Marijtje Terra71/, uur Lof. V r d a g, 's morg. 8 uur H. Mia voor Joannea Huisman81/, uur H. Mia voor de leden van de Lev. Rozenkrans. Zaterdag geboden Vastendag, die men ook Vrijdag kan houden, doch Zaterdag mag men geen vleeech eten. 'a morg. 7'/i uur wijding van het Doopvont8 uur H. Mis voor Anna Duin 81 /3 uur H Mia voor Agatha Duin'a namidd. van 4—8 uur biechthooren 'a avonds 71/, uur Lof. Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Catechismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Catharina Luiting, Brechtje Breeuwer en Dievertje de Wit. In den Heer overleden Hendrik van Aaaema, Jacobus Palmboom en Willem Bell. ASSENDELFT. Zondag Vroegmis jaarg. voor Egberdina van 't HoffHoogmia voor het geestel. en tijdel. welzijn der gemeente 'a midd. 21/» oor Veapera'a avonda 7 uur Lof. Maandag le H. Mie voor den ZeerEerw. Heer W. v. Gaal en overledene familie 2e H. Mis voor Cornelia Jansen Al. Dinsdag le H. Mia voor Engeltje Kroon en overl. familie 2e H. Mia voor Joannea Roskam. Woenadag le H. Mia voor Cornelia Kroon en Klaas Vrouwe2e H. Mia voor Grietje Kramer en overl. familie. Donderdag le H. Mia voor Cornelia Jansn. Kramer en MaTla Hoogewerf2e H. Mia voor den ZeerEerw. Heer G. F. Scblüter. V r ij d a g le H. Mis voor de gezusters Joa Margaretha en Engeltje CorneliBse Kramer2e H. Mis voor de priesters die in de parochie hebben gearbeid. Zaterdag le H. Mia voor Jacob Betjea en overl. kinderen 2e H. Mis voor Cornelia JanBen Al. Deze week Zondag, Dinsdag en Vrijdag 'a av. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. Dageljjk* Catechismus. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zondag 'e morg. 8 uur H. Mis101/, uur Hoogmis's midd. 2 uur Catechismus 4'/j uur Congregatie der H. Familie. Woenadag avonda 8 uur Lof der Meimaand. Zaterdag Vastendag, 's Midd. van 4 uur af gelegenheid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen. O. L. Vromve-Kerk. Zondag 'a morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis 's avonds 6l/j, uur Lof van het H. Hart met predikatie. Dinsdag 's av. 8 uur Lof der Meimaand. Zaterdag 's middags van 3 uur af gele- legenheid tot biechten. Daze week de Catechismus op Vrijdag. Moordaanslag. Te Baarn heeft de 27jarige B. een moordaanslag gepleegd op zijne echt genoote met wien hij in onmin leefde, en daarna eenige revoivertchoten op zichzelf gelost. De vrouw ia alechia licht gewond. De man ia er leeljjker aan toe en werd daarom naar het ziekenhuis te Utrecht ver voerd. Hollandsch schip gestrand. Reuter seint uit Londen, dat blijkens bericht van Lloyd, het Hollandsch atoomschip Prins Willem I, van den Kon, Weat-Indiachen Maildienst gestrand ia op Gonaives eiland (Haïti). Er schijnt geen groot gevaar te zijn. Een deel der lading moet worden gelost. Doodelljk ongeluk. Te Steenbergen ver slikte de echtgenoote van den heer v. T. zich Dinsdag onder het eten aan een stukje vleesch. Ondanks alle aangewende pogingen kon men er niet in elagen het te verwijde ren de vrouw stierf Dinsdagmiddag onder hevige benauwdheden. Een ondeugendheid. Een inwoner van Ems had aanschrijving gekregen, het water van zijn put te laten onderzoeken. De man zond een monster water naar Wiesbaden, dat hij evenwel niet uit zijn put, maar uit de stedelijke waterleiding genomen had. Al spoe dig kwam het rapport van het onderzoek Het water is ongezond, de put moet ge dempt worden I Branden. Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken by de kinderen J. v. W. Azn, te Haatten. Hooiberg, schuur, achter huis en een kamer van het woonhuis brand den uit. Twee kalveren, 4 varkens en een 30 kippen kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. Het huls, bewoond door J. van B. te Blaricum, is Dinsdagnacht afgebrand. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Dinsdagnacht brandde de brandstoffen schuur af van den broodbakker D. in de Kloosterstraat te Beverwyk. Eenige voorraad takkenbossen ging verloren. De schuur waa niet verzekerd. De brandweer kwam ter plaatse, toen de schuur verbrand was, Oplichting. Men meldt uit Den Haag Hier ter stede zyn aangehouden twee Amsterdammers, die er hun werk van maakten aan de woning van een familie, waarvan het hoofd was overleden, valscheiyk opgemaakte en onderteekende kwitanties aan te bieden ten name van den overledene, waarop als laatste bijdrage wegens over- ïydenc voor het een of ander fonds voor weduwen en weezen of voor de Vereeniging tot opvoeding vaD half verwaarloosde, ver waarloosde of verlaten kinderen in het huis gezin, ter betaling van het daarop vermelde bedrag (f 15 of f 25) Op sommige kwitantiëD stond gedrukt«Beschermvrouwe H. M. de Koningin Moedert. Zy verzamelden biykbaar de namen en de adressen van de overledenen uit de in de couranten geplaatste advertentiën van overiyden. Een melksiyter in de Noorderstraat te Amsterdam ia dupe geworden van een op- lichterstruc. Ongeveer 7 uur kwam by hem iemand een glas melk drinken en vroeg aan de juffrouw, die hem te woord stond, of zij terug had van een rijksdaalder. >Jawel<, antwoordde zy en gaf hem twee gulden, een kwartje en twee dubbeltjes. Op zyn verzoek hem een dubbeltje centen te willen geven, voldeed de juffrouw eveneens. Na haar even aan de praat te hebbsn gehouden wilde de bezoeker den winkel verlaten, doch juffrouw Finck vroeg natuurlijk naar haar rijksdaal der. Op hoogen toon beweerde by echter deze reeds gegeven te hebben. Joffrouw F, bevreesd voor ruzie, liet hem ongehinderd vertrekken, hoewel buurvrouwen haar ie kennen gaven hem in gezelschap van nog een persoon en een meid reeds eenigen tijd in de buurt te hebben gezien. Toen stelde juffrouw F. de politie van het geval in kennis, terwijl zy en een buurvrouw een signalement van den oplichter gaven. Een brigadier van het bureau Ferdinand Bolstraat ging er op uit en had reeds spoedig de voldoening den bewuste in de buurt aan te treffen. Op het bureau werd by gecon fronteerd met mej. F. die den dief herkende, By het verhoor verklaarde bij in de meening te hebben verkeerd het geld te hebben terug gegeven. Men hield den man in bewaring. Een mooie vangst. Dinsdagmiddag werd opgemerkt, dat in de villa >Bleyenhoeve< in de Breestraat by IJmuiden was iugebrokec, aangezien alle toegangen geopend waren. Door de ryksveldwachters V. te Beverwyk en K. van IJmuiden is naar aanleiding daar van een inval gedaan ten huize van zekeren W. N., nabij Rootwijk woonachtig en daar werden aangetroffen twee uit Rotterdam af komstige personen, nl. v. d. H. en K., be nevens een aanzieniyke hoeveelheid tafel zilver en andere kostbaarheden, aliea ont vreemd uit genoemde villa Bij visitatie vond men in 't bezit van deze personen dolken, pistolen, loopers, zaklantaarns en ander in brekersgereedschap. Zy werden door genoemde veldwachters in arrest gestsld. Vermoedelijk hebben deze heeren ook de inbraak in de pastorie te IJmuiden gepleegd. Lijk opgehaald. Naby de Haltestraat Rotterdam ia uit de Rotte alhier opgehaald het lijk van een onbekende vrouw, volgens gissing ongeveer 23 jaar oud. De vrouw is flink van postuur, heeft donkerblond haar en grijze oogen en ia gekleed in blauw ge ruite katoenen japon, bont schort, zwarte kousen en lage achoenen. Op het ïyk wer den gevonden een portemonnaie met f 4.06, een fantasie broche en dito oorknopjes, een zakspiegeltje en eenige snuisteryen. Het is naar het doodenhuis op de algemeene be graafplaats gebracht. Vermist. Binds een week ongeveer wordt te Schoorl (N. H.) vermist de 14-jarige W. v. W. Hy is spoorloos verdwenen. Te water. Te de Ryp is het 3 jarig meisje van G. B. aldaar, spelende te water geraakt. Het mocht niet gelukken de levens geesten weder op te wekken. Krankzinnig. Dinsdag is door de mare chaussee uit het Huis van bewaring naar het krankzinnigengesticht te Medembllk over gebracht J. R., uit Geertruidenburg, die wegene diefstal van rywielen in voorarrest zat. Hy waa tydens zyn gevangenschap krank zinnig geworden. De zwarte hand heeft weer een misdaad begaan. Zekere Pioggio Puccio is, toen hy de deur zyner verdieping woning opende, doodgeschoten door een lid van de Zwarte Hand-Bende, die zich op een hoogere ver dieping verscholen had. Men veronderstelt dat deze moord gepleegd werd op grond, dat Pioggio een vriend was van den ver moorden detective Petrosino. Een praatje. Van bevoegde zyde wordt medegedeeld, dat beslist onwaar is het in vele bladen opgenomen bericht, als zouden te Avezaath kransen van het kerkhof ge nomen en deze voor versiering gebruikt zyn. Het praatje schynt in de wereld gekomen te zyn doordat de doodgraver eenige ver dorde kransen had opgeborgen 1 Jnlianapleln. De gemeenteraad van Maas tricht heeft den naam van het plein het Anker veranderd in Julianaplein. Een gemeene daad. Een der plantsoen wachters van den Haarlemmerhout vond in den Hertenkamp een der herten dood liggen. Het dier had een diepe snywond aan den hals. Onverlaten achynen het beest (hinde) te hebben gedood. Aanvaring. Woensdagnamiddag ruim zes uren is de passagiersboot Vlaardingen IV, komende van Vlaardingen, op de rivier te Rotterdam, ter hoogte van de Veerhaven, in aanvaring gekomem' met de motorboot Schiedam II. De passagiersboot, die aan stuurboordzyde, voor aan den boeg ernstige a very kreeg en water maakte, werd de Veer haven ingesleept waar de passagiers aan den wal gingen en sleepbootjes met pompen het schip dovende hielden. De motorboot, die eveneens avery bekwam, is dadeiyk naar Schiedam gesleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het zilveren jubllé van de katholieke regeering en het gouden jubilé van de st!ch ting van den Katholieken Volksbond in het arrondissement Brussel zyn Zondag met luister gevierd. Na een H. Mis, gevolgd door het >Te Deum< in de St. Gudule was men byeengekomen in Patria, waar aan een groot banket de leden uit de verschillende kantons aanzaten. O.a. namen deel aan bet feest de minister van justitie de Lantsheere, de minister van industrie en arbeid Hubert. De president van den ministerraad zegt, dat de regeering vastbesloten is, het tradi tioneel program van de party trouw te biy ven. Treurige toestanden. Men meldt uit 's Graven hage Door de ouders werd eergisteravond aan het politiebureau Van der Vennestraat aan gifte gedaan, dat hun kinderen, meisjes van elf en zes jaar, het ouderiyk huis waren ontloopen. Het oudste meisje, dat slecht oppaste en wegens diefstallen al met de politie in aanraking was gekomen, was door de ouders gedreigd met opzending naar een gesticht. Daarop had het kind gezegd, dat als zij naar een gesticih moest, zij haar zusje zou verdrinken:. Toen, dan ook de kinderen waren verdwenen, dachten; de ouders niets anders, of de oudste had haar dreigement gevolg gegeven. De politie stelde dadelijk alles in het werk en modht er in slagen de kinderen den volgenden ochtend op den strandbou- levard te Scheveningen te vinden. Toe bleek wat zij gedurende den avond en den nacht hadden uitgevoerd. Nadat de kinderen het ouderlijk huis wa ren ontloopen, hadden zij zich door ont- sluiping dn verschillende huizen van geld meester gemaakt. Daarvoor hadden zij zich aangeschaft: een petroleumlamp, petrole um, een broodmes, brood, prachtige pop pen en kinderwagens. Met een en ander hadden zij intrek ge nomen in een in aanbouw zijnd huis en daar den nacht door gebracht, 's Morgens vroeg werden de kinderen, daar gevonden door de werklui, die aan den arbeid wilden gaan. De meisjes liepen toen weg met ach terlating van de met het gestolen geld ge kochte voorwerpen. De politie werd gewaarschuwd en nam een en ander in beslag. Bij het verhoor door de politie nam de oudste van de, twee een zeer brutale houding aan. Thans zal er voor gezorgd worden, dat zij onder strenge tucht wordt geplaatst. Flink. Men meldt aan de N. R. Ct. De examen commissie te Leeuwarden heeft verleden week een candidaat van 35 jaar te examineeren gehad en hem de akte ala onderwijzer kunnen uitreiken. Bedoelde per soon, gehuwd en in bezit van twee kinderen, was timmermansknecht, kreeg intusschen privaatles, doch werd de laatste anderhalf jaar in staat gesteld de rijksnormaallessen te Sneek te bezoeken, waar hy al spoedig een uitstekend leerling werd. Nog flinker. Eene andere examen com missie heeft het diploma als onderwyzer uit gereikt aan iemand, die als petroleumventer den kost verdiende en zich zelf voor bet onderwyzers examen bekwaamde zonder hulp van anderen. Luchtscheepvaart. Om half twee is Maandagmiddag tusschen Ewijk en Winssen een luchtballon gedaald, bemand met drie personen, 's Morgens om 10 uur was men te Essen opgestegen. De landing geschiedde in volmaakte orde. Aardbeving. Zaterdagavond om 1017 is er te Winnipeg in Canada en 800 K.M. ver westwaarts een aardbeving gevoeld, die ruim een halve minuut aanhield. Het zwaarst waren de schokken in Saskatchewan. Terug. De drie zoons van den bedienaar ter begrafenis J. N., van den Sumatraweg alhier, te Rotterdam die vermist werden, zyn teruggekeerd. Met hun roeiboot kwamen zy te Hoek van Holland aan, overnachtten daar by een schipper en keerden met den trein terug. Zeldzaam jubllé. De fabrieksarbeider Jan Dekker te Hilversum, heeft Zondag den dag gevierd, waarop hy vóór 75 jaar als 9 jarige jongen in dienst trad by de firma Tymen de Wit, tapytfabrikanten aldaar, 's morgens kwam de firma, H. de Wit hem mededeelen, dat hy voortaan niet meer be hoeft te werken en toch zyn loon zal ont vangen. Des middags werd den jubilaris ten huize van zyn patroon door de burgemees ter van Hilversum de eere-medalje in zilver van Oranje Nassau op de borst gespeld, hem door H. M. de Koningin op dezen gedenk- waardigen dag geschonken, 's avonds heeft het harmoniekorps Wilhelmina Dekker een serande gebracht. Vechtpartij. By een vechtparty op het Roodezand te Rotterdam is vrouw J. B., wo nende ini de Zandstraat aan het hoofd ver wond door C, J. S. wonende op het Roo dezand. In idiens woning was kort te vo ren door C. de B., den, man waarmede vrouw J. B. op vriendschappelijke voet staat, een ruit ingeslagen. De vrouw is op het politiebureau in de Pauwensteeg ver bonden. Opnieuw winter- In Noorwegen, met name in het Noorden en Westen, is 't opnieuw winter gewondenAan wei en ak ker is er groote schade door toegebracht. In het Noorden heeft een wintersche or kaan gewoed, waarin, vreest men, velevis- schers- en andere booten zijn vergaan. Doodrijders. Wij lezen in het Hbld. van Antu>. Te Leuven, wierden, op den Thienschen Steenweg, twee kinderen van 10 en 12 jaar, door eene automobiel omvergereden. Het eene vloog naast de baan en werd zwaar gekneusd. Het andere werd echter door het zware voertuig overreden en doode. lijk gekwest. In het Luiksche, tusschen Tilff en Ang- lieur, reden vier automobielen over de baan. Een der voerders M. Gregoire, candidaat notaris van Luik, wilde op eene plaats, waar de steenweg zeer smal is, de anderen vooruit rijden. Hij botste tegen eene muur, die den steenweg van de spoorbaan scheidde. De muur viel om op eene stilstaanden trein en twee reizigers werden erg gekwetst. De automobielrijders vlogen uit hun rij tuig. M. Gregoire werd zeer erg gekwetst en zijn chauffeur nog erger, zoodat het hem 't leven zal kosten. Daarenboven zijin twee kinderen, die, on? automobielen te mijden, tegen den muur schuil hadden gezocht, het een met ge broken been en het ander met gebarsten schedel opgenomen. Een derde ongeluk gebeurde te Sint Gil lis, waar een 13-jarigen jongen die voor een tram op zijl ging, gevat werd door een automobiel, die hem over het lichaam reed en hem zo.o zwaar kwetste, dat zijn leven in gevaar is. Luchtvaart We hebben al gemeld, dat Wilber Wright in de vorige maand te Rome herhaaldelijk met zijn vliegtoestel is omhoog gegaan, zonder van den valbok gebruik te maken. Ook elders had hij dit, onder zeer gunstige omstandigheden, wel eens een enkele maal gedaan, maar te Ro- me zijn het blijkbaar proefnemingen van Wright geweest om den valbok met het zware gewicht voorgoed te kunnen af schaffen. Naar de Duitsche kapitein Hilde- brandt meedeelt, had Wright zijn houten rail een beetje langer gemaakt en daar aan een zekere (hlelling gegeven, waardoor het toestel aan 't eind van de rail de noodige snelheid om omhoog te gaan ge1- kreegen had. Eens is Wright te Rome ook zelfs zon- zonder de kail opgestegen. Dat was op een morgen vroeg, toen het grasveld door den dauw zeer glad geworden was. Moord te Sneek. Men meldt nit Sneek d.d. 21 Mei: Gisteren, na afloop van den feestavond ter gelegenheid der internationale kaatsparty alhier, heeft de negentienjarige veedrijver Ale Vieser nit minnenyd den vierentwintig jarigen Jan Lemstra, hulpbesteller der pos teryen alhier, met een knipmes doodgestoken. De dader is gevat. Hy bekende. BURGERLIJKE STAND. Oudkarspel. GEBORENDaniel, s. van Ernestus van den Ham en Geertje Dnineveld. Cornells Pieter, s. van Pieter Jacobns IJff en Alida de Vries. GETROUWDPieter Piers, wedn. van Brechtje Kromhont en Anna Admiraal, wed. van Gerrit Maars. OVERLEDEN: Tentje Stapel, 72 jaar, wed. van Nan Snooy, eerder van Willem Langendyk. Alida Agatha, 2 jaar, d. van Bartholomens Bommer en Jacoba Broersen. Cornelis, x. van Dirk Schuit en Francina Jansen, 4 mnd. Beemster, van 30 April tot 6 Mei. GEBOREN Pieter, x. van Cornelis Hare maker en Grielje de Waal. Reina Maria, d. van Rein Peerenboom en Maria Hogetoren. ONDERTROUWDArie Leegwater en Aaltje Jongert. Klaas Buiten en Merytje van Noord. GETROUWDHendrik van Diepen en Johanna Margaretha de Wit. Floris Heyn en Aaltje Ton. Willem Smit en Guurtje Ruiten. Daniel Qwerner en Barbaia Paling. OVERLEDENTeukje Jan «je, d. van Leendert de Brnyn en Maartje Schnt, ond 4 maanden. Assendelft, van 7—21 Mei. GEBOREN Jacoba, d. van Cornelis Nieu- wenhuiien en Catalina Glas. Jacomyntje en Esther, ds. van Nicolaas van Staveren en Anna Claslna Tromp. Catharina Ma ria, d. van Cornelis Gaal en Sophia Veen- boer. - ONDERTROUWD Jan Keyzer, van Krom menie, en Kaatje Smit. Gerrit Knap, van Krommenie, en Guurtje Schipper. GETROUWD Jacob Koómen en Wiegertje Kleyn. Hendrikns Kaayk en Aafje Nagel. Jan Koomen en Maartje Bak, van Krom. menie. Nicolaas Kerssene en Agatha de Wit. Thennis van 't Veer en Geertrulda Bakker. Cornelis Kok en Tryntje Kroon. Johannes Rijkhofl en Jansje van Gelderen. Uitgeest. GEBOREN8 Mei. Nicolaas Johannes Jacobus, x. van J. Ooms en G. Kwantes. 10 dito. Aaltje Klasina, d. van C. Kanneers berg en M Lont. ONDERTROUWD 11 Mei. G. H. M. Wie ken en O. de Gens. OVERLEDEN: 6 Mei. Neeltje Kerssens wed. W, Sely, oud 61 jaar. Wormerreer, van 8—15 Mei. GEBOREN Adrianus Johannes Maria, x. van O. Bakker en 0. Mantjes. Diederica, d. van R. J. Prins en M. F. Mandereloot. Lodewyk, z. van O. Oosthnixen en M. Fon- tyn. Johanna, d. van H. Schnddeboom en G. de Roo. OVERLEDENNeeltje, ond 21 dagen, d. van C. van der Toom en A. de Boer. Mar tinne Petrue, ond 2 jaar, x. van M. P. Schoen en A. M. Hofman. Dirk Stam, ond 54 jaar, echtgen. van J. Koomen. Gysbertus Nielen, oud 23 jaar, ongehuwd. Jacob Rol, ond 67 jaar, ongehuwd. Klaas Vis, Ax. oud 65 jaar echtgen. van M. A. Keg. Limmen, over April 1909. GEBORENCornelia Klasina, d. van Pie ter Groot en Jacoba v. d. Peet. Jacohu», x. van Simon Knijper en Aaltje Smit. Ger rit Aris Pieter, x. van Pieter Ooijkaas en Maartje Kwantes. Petrus Paulu», z. van Dirk Oonijn en Catharina Pepping. Nico laas Pieter en Dirk Jacobus sns. van Pieter van Til en Antje Veldhuis. Geertrulda Catharina, d. van Arie Dekker en Barbara Schut. ONDERTROUWDKlaas Commedeur en en Cornelia Kabel. Cornelis Willebrordus Weyers en Petronella Nuijens. Johannes de Waard en Geertrnida Pepping. OVERLEDEN Klaas Verver, echtgen. van Leentje Fraayman, oud 59 jaar. Neeltje Breedveld, echtgen. van Arie Winder, ond 72 jaar. Heemskerk. ONDERTROUWD Jan de Wit, 27 j. van Wijk aan Zee en Duin «n Nicola Fatels, 21 j. van Heemskerk. Pieter Zoon, 31 j. van Akersloot en Elisabeth Maria Duin, 23 j, van Heemskerk. Martinua de Ruijtsr, 29 j. en Oolumba Bleeker, 26 j. beiden van Heemskerk. Pieter de Vries, 23 j. en Guurtje Kluft, 23 beiden van Heemskerk. Marinus Kluft, 24 j. en Aaltje Keyzer, 22 j. beiden van Heemskerk. Johannes Beentjee 28 j. en Guurtje van Duivenvoorde, 30 j, beiden van Heemskerk. Arie Bntter, 31 j. van Heemskerk en Clasina Dnin, 27 j. van Caitricum. Jacob de Ruyter, 24 j. van Heemskerk en Cornelia van Zelf, 22 j. van Beverwyk. Johannes Docter, 22 j. van Uitgeest en Dorothea Wentink, 27 j. van Heemskerk. GETROUWD Gerbrandus Welboren, 28 j. en Alida Lammer», 27 j. beiden van Heemskerk. Willem Brnin, 26 j. van Akersloot en Maria Velthuy», 28 j. van Heemskerk. Pieter Schipper, 21 j, van Velsen en Catharina Cornelia Schoehnys. 23 j. van Heemskerk. Krommenie, van 1 tot 19 Mei. GEBORENGeertrulda, d. van J. van Gelderen en G. Bank. Pieter, z. van W. Noom en N. Huisman. Barbera, d. van B. v. Buatsma en M. Sint. ONDERTROUWD: Mr. L. Th, Jorlssen, van Amsterdam en M. J. 0. van Leijden. M Kok en T. Schermen. K, Brasser, van Wormerveer en T. Kaper. GETROUWD; Mr. L. Th. Jorissen en M. J. O. van Leyden. OVERLEDEN: W. F. Bel, 66 jaar. T. van 't Padje, 58 jaar. J. Max, 72 jaar. Uitgeest. GEBOREN 12 Mei. Jan Willem, x. van J. Turik en F. Blokker. 17 dito. Johan nes, z. van G. Willemse en P. Stuifkergen. ONDERTROUWD: 14 Mei. J. Doeter en D Wentink. GETROUWD: 19 Mei. N, H. Alle» en K. Stierp, Te bevragen aan het bnrean van politie, op werkdagen van morgens 9—12 nnr. Vier zakmessen. Vier ceintuurs. Een R. K. kerkboek. Tien portemonnaie» met eenig geld. Een broche. Een cricket bal. Een embrasse. Vijf slentels. Vier rozenkransen. Een band van een kinder wagen. Een paraplnie. Drie horlo ges. Een benrsje met eenig geld. Twee kinderxakken. Eén halsketting. Een notitieboekje. Een ketting. Een pet. Een tafelzeiltje. Een schoen. Een dasspeld. Een ryzweep. Twee zakdoe ken. Een rywiel. Een onderdeel van een klarinet. Twee taschje». Een post duif. Een boezelaar. Een gouden ring. Een bril. Een paar sokken. Een tabaksdoos. Een haarspeld. Een hals juk. Een handwagen. Een muts Een mnxiekhouder. Alkmaar, 19 Mei 1909. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJZEN.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 8