Laatste Berichten. Marktberichten. Ad verten tien. Amsterd&msche Beurs» Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Gevonden voorwerpen. Burgerlijke Stand. Agenda's B. M. te Riele-Weijeaborg, ülQtel W©ml SCHILDERSKNECHT Schilders gevraagd Voor spotprijs TE MffiOP: 1 compleet nieuw VEERENBED en 1 goed onderhouden EI&DERWAQEN, alsook 1 en 2-persoons LEDIKANTEN. Te zien KONINGSWEG B 36. Galanthussen of Sneeuwklokjes, Te Zuid Scbarwoude heertcht in enkele huisgezinnen het roodvonk. De gemeenteraad van Zuid-Schaiwoude heeft besloten, naar aanleiding van een ge- zonden adres, de beide onderwijzeressen een grstificatie van f 25 te verleenen voor band werk-onderwijslessen, welke zij niet verplicht zijn te geven. ZIJDEWIND. Zot dn ga vond vervulde de heer Moerel, bestuurslid van den Zuid Hol landschen Bond van B K. Kiesvereenigingen, een spreekbeurt in de kolfbaan van den heer P. Bruin alhier. Ruiin 150 personen, meerendeele R E. kiezers en leden der Jonge Garde in de parochie 't Veld, hadden aan de oproeping gevolg gegeven. De vergadering werd geleid door den heer J. F. W. Scbuchart, voorzitter der R. K. parochiale kiesvereeniging. De spreker van den avond beantwoordde in de eerste plaats de vraag Mogen en kun nen wij, Roomechen, op een liberaal stem men Na een korte pauze behandelde spreker de vraag Kunnen wjj in het district Alk maar Foreest stemmen 1 Met een ernstige opwekking te stemmen op den heer Glinderman sloot spr. zijn rede. Met hartelijke woorden dankte de voor- zilter den heer Moerel en sloot de weige slaagde vergadering. In plaats van den heer O. D. Baas, die de gemeente en tevens de parochie gaat verlaten, is tot voorzitter van de R, K. kies vereeniging «Eendracht maakt macht» in de gemeente Oude Niedorp benoemd de heer p, D. M. Scholtan tot secretaris penningmeester van de R. K. kiesvereeniging in de parochie 't Veld de heer O. de Jong. HEEMSKERK. Tijdens een kort, doch hevig onweder, vergezeld van knetterende slagen, sloeg alhier de bliksem in een woning van H. v. d. K. De luiken en de spiegel weiden afreiukt en weggeslingerd. Vróuw, kinderen 6n een dochter van P. O. waien als verlamd van schrik en een paar schenen getroffen te xjjn door het hemelvuur. Zoos's wij echter vernemen moet zulke, na onder zoek van den dokter, niet het geval zijn en heeft alleen de schrik twee bewoners van het perceel bewusteloos gemaakt. Gelukkig 1 kerknieuws! Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Schiedam (O. L. Vr, Visitatie) den weleerw. heer M. A. Pieper tot kapelaan te Rotterdam (H. Laurentius) den weleerw. heer L. J. Boogman»tot kapelaan te Amsterdam (H. Bonifacius) den weleerw. heer Ch. N. J. Meijsing; tot kape laan te Asseudelft den weleerw. heer A. J. M. Hoogeveen tot kapelaan te Amsterdam (H. Maria Magdalena) den weleerw. heer M, J. van der Burg tot kapelaan te Egmond (Rinnegom) den weleerw. heer N. Appelman, die kapelaan was te Oude Tongetot kape laan te Amsterdam (O. L. Vr. Onb. Ontv.) den weleerw. heer C. J. Boekhorsttot kape laan te Rjjswijk den weleerw. heer A, J. J. Leusen, die kapelaan was te Haarlemmer meer (St. Joann. de Dooper)tot kapelaan te Dordrecht den weleerw. heer P. J. A. van der Cammen tot kapelaan te 's Graven bage (H. Jacobus) den weleerw. heer J. A. Hendrikx tot kapelaan te Hoorn den weleerw. Opgave ons verstrekt door de Firm* MULDER QUAX, Alkmaar, Dijk 14. Purmerend, Kaasmarkt 66. Staatsleenlngen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 Hongarije Goudl. 4 Oostenrijk Jan./JuU ♦Vin Portugal Tab. 5 Rusland 1906 4 ld. Rothschild 1889 4 n ld. Hope Co. 4l/»n Iwang Dombrowa 4 Turkije Goudl. 1890 5 Mexico Binnenl. 5 Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. 21 Juni 92'/ 8 967/8 96% 9S6/S S4°/l6 Comm. Atchison Denver Erie r Kansas City Pref. id. Comm. Missouri n Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. e Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4°/o Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry D Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned.aHandel Mij. Resc. Redj.ng Lebong. Aand. -Urea Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Ara. Stoomv.MIJ Comm. Marine Pref. M, Comm. Peru Pref. id. A'damLangkatgcw.Aand. pref. A'dam Serdang Asahan Plantage Deli Cultuur n Dell Mij. Langkat Tab. A. Medan ld. Nieuwe Asahan Tab. Senembah ^«"leleeulngen. I /0 'oo it/ 1Qtter<lam I00 Antwerpen 4 n Theiss Oostenrijk i860 n Rusland 1866 ProlongaUekoon Koers van 91 "3V8 48 6/g 357/l6 44K 72V8 4°7/l6 S3Vl6 3°7/l6 12SX 3°X 191 22V16 89V16 S45/8 6S15/l6 '75S/l !74 H 907 llSX 43t 183 i583/i 142 7s/l 238/is 9716 3S1/» 170 80 «S'/l 52% 252 777/l6 392 22 Juni 93Vl6 95X 84V4 5° ros7/8 II2l/t6 468/1 3315/16 439/l6 70 39Vl Sl5/s 293/i6 1268/4 298/4 189 20l5/l6 mX 898/16 537/s 638/1 i76S/8 I747/is 9IO "3% 4343/4 1S1X IS81/8 142 7% 228/8 35'/a i6Ül/i 222 80H 1058/4 448 54 25' 77X *6/s 23 Juni 93 971/» 9SX 965/B 97 956/s 84'/S «4 50 104 112X 46% 34Vl 428/4 7rVi 395/l6 508/8 297/l6 126>i 2915/l6 I89 21 III MX 55 648/8 174V1 "4X 430 182 I58V4 142 91/* 35 168 222 4.48 454 77X 391 al/4 zeergel. heer Dr. E. M. M Hamer, die afeis ten t was te Delft (H. Hippoiytus); tot kape laan te Middelburg den weleerw. heer J. A. Annegarn, die kapelaan was te Bovencarspel tot kapelaan te Amsterdam (H. Dominicus), den weleerw. pater fr. J. D. Janseen O. Pr. en tot kapelaan te Alkmaar (H. Dominions) den weleerw. pater fr. R. E. J. van der Heijden O. Pr. GRANJA, 22 Juni. De Koningin van Span je is van een meisje bevallen. GERA, 22 Juni. Bij de mijngasontploffing in |de mijn Vulkan; zijn 7 personen gedopd en 8 -gekwetst. ST. GALLEN, 22 Juni. In het doifpje Flotz is een brand uitgebroken. Tien Itali- aansche werklieden zijn daarbij door ver stikking omgekomen. De tunnel te Bruggwald van den spoor weg Toggenburgmeer van Constanz, is over een lengte van- 25 M. ingestort. Tien menschen worden vermist; er zijn nog geen lijken gevonden. BERLIJN, 22 Juni. De financieele com missie uit den Rijksdag heeft het beslis sende artikel ,vian het nieuwe wetsontwerp op de erfdeelbelasting verworpen met veer tien stemmen der conservatieven, van het centrum en der Polen tegen veertien stem men. Alle amendementen werden daarop even eens verworpen. De Rijksdag heeft in de voltallige ver gadering de effectenbelasting naar het voor stel der commissie, mat 203 tegen 155 stem men en één onthouding, aangenomen. De nationaal-liberale groep in den Rijksdag heeft het besluit genomen, voor het geval de erfdeerbelasting wordt ver worpen, het plan van de conservatief-cleri- cale meerderheid tot hervorming der finan ciën, in al zijn onderdeden te verwerpen. PETERSBURG, 22 Juni; Sedert gisteren zijn er 61 gevallen van cholera bijgekomen en zijn er 15 personen aan die ziekte ge storven. Een slachtoffer der liberalen. Men schrijft nit Waddinx veen aan de Maasbode Ten onzent is een koetsier, die ruim een 10-tal jaren z\jn patroon trouw en eerljjk heeft gediend, zelfs zoo dat zjjn heer daar over ten volle tevreden was. Sinds Dec. j.l. nu is deze man ziek geworden en ontying sinds dien tijd toch zijn weekloon, totdat hij op 11 Juni j.i. zijn plicht deed door zijn stem uit te brengen op den candidaat der A. R. Na zjjn te rugkomst heeft zjjn patroon hem gevraagd of hy Colijn gestemd had, waarop de man bevestigend antwoordde. Zijn patroon deelde hem daarop mede dat hij als gevolg daar van Zaterdag ontslag kreeg. Een dominéé die niet bidden wil. Bij de class's Leeuwarden is door den kerke- raad der Ned. Herv. Gemeente Roodahuizum een klacht ingediend tegen den socialistische predikant ds. B. Boert C. Jzn. Deze zou nl. naar men ons van betrouw bare zijde mededeelt, van den kansel heb ben afgekondigd, dat hij in het vervolg niet meer zal bidden. Ook zou hjj Zondag j.l. de overwinning der kerkelijke partijen bij de stembus hebben besproken en daarbij op deze partijen hebben gescholden. Verleden jaar werd de. Boers wegens beleediging van den kansel van een ouderling drie maanden geschorst. Tel. Een rariteit. Als groote zeldzaamheid kan worden gemeld, dat zich onder de gemeente Ouddorp een gele koekoek vertoont, In groot te en in zijn ééntonig geroep wijkt hij niet van den gewonen koekoek af. Treurig. Men meldt uit Beek (L): Vrijdag werd naar het huis van bewaring te Maastricht gebracht zekere L. D. een 77 jarige grijsaard, verdacht van poging tot doodslag. Het geval is zoo. Woensdag werd de man door verschillende jongens gesard en met steenen gegooid. De grijsaard ont stak in woede, liep naar huis, kwam naar buiten met een geladen geweer, schoot op de te hoop geloopen menschenmasea en trof een bierbrouwer en een 10-jarigen knaap. Beiden werden gelukkig niét levengevaarlijk verwond. Het geweer werd in beslag genomen, bene vens tal van hagelkorrels. Aan wien de schuld van dit treurig voorval Drie menschen verdronken. Zondag middag omstreeks drie uur heeft een treurig ongeluk plaaats gevonden op den Amstel. Vier jongelui van naar schating 20 —23 jari gen leeftijd, hadden een zeilbootje gehuurd, een z.g. «tjotter», en waren lustig gaan vareD, voortgestuwd door een flinke bries. Zij begingen echter de groote onvoorzichtig heid, den schoot van 'het zeil vast te zetteD, met het noodlottig gevolg, dat, toen ter hoogte van «Zorgvliet» hun zeil door een hevigen windstoot getroffen, dit niet direct «gevierd» kon worden en de boot omsloeg, alle inzittenden te water weipende. Slechts ééa van hen kon al zwemmende, den wal- lekant bereiken en redde zich dus het leven. De overige drie, 't zij dat ze niet zwemmen konden, 't zij dat ze misschien in de tou wen verward zijn geraakt, kwamen jammer lijk om. Twee van hen werden spoedig op gehaald. Pogingen om de levensgeesten we der op te wekken bleven echter zonder resultaat. Ook het derde ïyk is later opgehaald. Voorloopig werden ze naar «Zorgvliet» ge bracht. De drie jonge mannen, die hun onvoor- zichtig varen op den steeds gevaarlijken Amrtel zoo duur moesten betalen, waren J. Grootegoed, P. Schopper en A. Hagen. De geredde is P. Scheen. Jerusalem, De N. Y Herald verneemt uit Conetantinopel, dat de toestand te Jeru salem onrustbarend is. De orthodoxe Arabie ren hebben een hevig protest gericht tegen het voornemen der regeering cm aan het Broederschap van het H Graf verlof te ge ven in Jerusalem terug te keereti. Onder dete Broederschap bevinden zich de ergste vyan den van patriarch Damianos. Eu deze vijan den van den patriarch hebben de jongste troebelen te Jeiujalem veroorsaakt. Slecht weer. Men schrijft uit de provin cie Groningen Een groot aantal arbeideis uit dit geweet en het aaugrenzende Oost Friesland keerde de laattte degen uit Friesland terug, zonder daar werk by het grasmaaien of later bij den hooioogst te hebben bekomen. Dagen én dagen badden ze rond gezocht van plaats, tot plaats, overal een ontkennend antwoord op -bun vragen naar werk bekomende. (Buiten verantwoordelijkheid der Redac'ie). (De copie wordt nimmer teruggegeven). Met dank voor de bereidwilligheid, waar mede de geachte inzenders mij trachten antwoord te geven op mijne vraag, betreffende de gasfabriek-quaestie te Oastricum, moetik tot mijn spijt op deze zaak terugkomen, omdat de heereu mijne, door hen onjuist veronderstelde meening, in hun nietsbeduidend antwoord dooreen mengen, terwijl daar door my niets wordt beweerd, maar gevraagd. Hoewel ik in dusdanige, nog al ingewik kelde zaken, mijne meening gaarne op den achtergrond houd, meen ik vrijheid genoeg te vinden, haar thans te zeggen. Niet, omdat z(j lijnrecht in strijd is met de hunne, maar met datgene, wat zij van de mijne gelieven te veronderstellen. Waar gij, heeren, u't mijne vraag concludeert, dat ik tegen beter verlichting ban, kan ik niet helpen, maar legt die conclusie dan als 't u blieft niet den geachten lezers voor, want gjj hebt 't glad mis. Ik dacht, dat de tweede inzender mg wel beter kende. Verlichting urgent? Dat weten wy allen en zouden mgne schoenen wel kunnen ver tellen. Nog minder wenschte ik te zien aan getoond, «dat goed licht in het belang eener gemeente is». Kom 1 kom i O, wat duister I Maar, of by concessie verleenen, wel zoovéél mogehjk de belangen der gemeente worden in acht genomen. Dit is heel iets anders I Men kan zeer goed eene goede verlichting hebben, waarbij de gemeentekas direct of indirect vele voordeelen heeft, maar ook eene goede verlichting, waar niet alleen de gemeente, maar ook «zonder eenige opoffe ring» de gemeentekas wordt verlicht. Ik prefereer «geen eindje kaars», maar goed licht en eene goede gemeentekas. Waar de heeren denken, dat bij eene positieve ver klaring van des Raad de gemeentebelangen voldoende zouden zyn behartigd, ben ik zoo vrij, hen dit ten zeerste te bestrgdeD, wijl naar mijne bescheiden meening die belangen meer zijn gebaat door eigen beheer, dan door concessie. Gy zult misschien zeggen, ja, maar daartoe besluit de Raad toch uiet. Bewyst dat eens Waar hij heeft bewezen, de lichtquaestie te willen oplossen, «de be langen» der gemeente volgens u niet ook in deze dus te behartigen, door dadelijk een onderzoek te doen instellen, daar zal hij ook wel inzien, dat thans een anderen weg moet worden ingeslagen. Dat de resul taten van het onderzoek beslist niet bevre digend waren en, de zaak werd afgewezen, kan hy niet helpen. Dat was plicht en geen «onverklaarbare houding». Die afwgzing juist, is m. i. de eerste en beste stap naar eigen beheer. «Het particulier initiatief ontbreekt nooit, als er maar geld te verdienen is», heb ik u bg mijn vraag voorgelegd. En vaD even groote waarheid is het, dat over het algemeen exploitatie van gasbedry ven winstgevend is. Als nu zulke mooie voorwaarden zyn aan geboden, waarover «men» verbaasd staat, daar ligt m. i. het vorenstaande reeds voor de hand. Particuliere industrie toch kan moeielijk iets anders beoogen dan voordeel of winst. Dit is 's mans eenige reden. Zoo rationeel mogelijk. Doch weet wel, wat de gemeente doet, als zij voor veertig jaren contracteert en, vergeet niet, dat deze indu strie in casu monopolie is, een uitsluitend recht, den concessionaris gegeven, die zeker moet zyn, dat hij en hij alleen dien tyd leverancier van gas is en blyft van de ge meente en hare ingezetenen. Eu al moge in den beginne het voordeel niet zoo groot zijn, dan dient men in aanmerking te nemen, dat de behoefte aan gas en de omvang van het bedryf steeds grooter worden en van zelf ook de voordeelen. En al zijn nu de voor waarden volgens U nog zoo mooi, ik zal de laatste zijn om aan te nemen, dat de kun dige particulier industrieëi, met het contract in de hand, uiet meer voordeel ziet, dan de gemeente-contractante, in casu dé Raad. Alles zóó te regelen en te berekenen, als de Raad ca dien tyd zou wenschen te hebben gedaan, neemt gy misschien aan, ik niet. De toe nemende voordeelen, in dat tydsbestek ver kregen, gaan grootendeels voor de verbruikers verloren en zullen hoofdzakelijk strekken ten bate van den leverancier. Men moet hier niet biyven staan kyken naar het gas, maar ook doorloopen en zien naar de toekomst I De leverancier als particulier, kan, mag en zal alleen vragenhoe kan mijn fabriek de meeste voordeelen afwerpen, maar de ge meente, als publiekrechterlijk lichaam, is verplicht te vragen, op welke wyse kan het belang van deu gasverbruiker het best wor den bevorderd en zal de toepassing daarvan worden belemmerd door het contract, dat in den regel wel zal domineeren ten gunste van den concessionaris. Zeker, er zijn ge meenteD, die het beheer in handen van particulieren hebben gegeven. Doch bij eenige studie van dit onderwerp zal men ervaren, dat eocceee ëu nimmer hebben geleid tot groote voordeelen voor de gemeente, maar viel tot vele en groote onaangenaamheden. Zeldzaam is het, waar by het eindigen eener concessie deze wordt verlengd en dan alleen nog daar, waar de concessionaris wegens te hooge eischen de gemeente van haar plan tot overname doet afzien. Laat de concessie zoo gunstig mogelijk zijn, ja zelf», dat zij om de vijf of tien jaren op zegbaar is, sou het dan zoo onwaarscbijnlyk zyn, dat die termijnen op strijd uitloopen, hetzij wegens nieuwe eischen van den con cessionaris, hetzij wegens poging naar ge meentelijk beheer Hat particulier belang van den concessionaris, belanghebbenden, leveranciers enz. komt dan in het gedrang eD, waar de concessionaris eenmaal lit, daar zal hy ongetwijfeld zegevierend uit den strijd te voorschijn komen. Ziet hy den tyd der termijnen aankomen, dan zal hy, bij nieuwe, voor hem minder aangename eischen, ook by den stoutsten drang, den stryd wel zóó lang zien te rekken, dat bij de verschyning, de zaak niet is opgelost. En wat dan De gemeente in donker en de moeielykheden grooter. Werkelijk zouden de eindjes kaars onzer voorouders dan nog voor den dag moeten komen Werd aanvankelijk veel concessie verleend, do meeste gemeenten hebben dat stelsel laten varen, terwijl dat van gemeenteiyke exploitatie altijd is behouden. Dit zeg ik nu niet, maar is geschiedenis. De gemeente heeft de exploitatie in haar macht. Vandaar dat de me^te gemeenten, groot en klein, het bedryf in eigen beheer hebben. Niet, omdat daar het initiatief heeft ontbro ken. Integendeel. Doch de gemeenten, ook Castricum, hebben in twee voorname dingen de overhand. Eerstens, zij zyn de grootste gasverbruikers en op de tweede plaats, de aasleg van buizen enz., onder de gemeente gronden moet doorgaan. Die koeten zouden misschien in den beginne voor de gemeente duurder zyn, maar dit ééae nadeel staat tegenover veie voordeelen. Ziet daar, waarom ik 's Raads besluit toejuich en ik acht het niet van belang ontbloot, de zaak ook van dezen kant te bezien. De particulier komt wel weer terug. Plaatsruimte doet mij beperken en ik meen hier voldoende «zakelijk» te zyn geweest, niet om voor den Raad te pleiten, die heeft mij niet noodig, maar U te doen zien, dat de zaak niet eenzijdig is, voldoend onderzoek vereischt, men baar niet in een uurtje bepraat, men niet staat zakenman tegenover zakeu man, gelijk een der drie bekende opposanten mij te kennen gaf. Mogen de kiezers, door u reeds opgeroepen, in hun vaait worden gestuit en moge hy, die reeds jaren voor lid van den Raad is gedoodverfd, welk lidmaat schap ik hem van harte toewensch, geen zitting nemen als deze quaestie aan de orde komt, want dan krijgt gij zeker een gasfa briek, maar gebouwd op de belangender gemeente. Voor hen, die de zaak niet zoo opper vlakkig beschouwen, wensch ik te etipuleeren, dat ik heb getracht haar te verdedigen op publiek rechterlijke gronden en niet op eco nomische, wyi ik zeer goed weet, dat dan nog wel iets anders te vermelden valt. Doch het gaat hier over «de belangen». En waar nu het grondwettig beginsel luidt, dat aan den Raad behoort de regeling en het bestuur van de huishouding der gemeente, en die huishouding niet alleen datgene omvat, wat speciaal de gewone wet aan de gemeente heeft opgelegd, maar alles wat in het alge meen belang der ingezetenen noodig of wen- schelijk wordt geacht, daar meen ik èn tevens als oud Castricummer èa uit den aard myner positie, de prioriteit te moeten toekennen aan «de belangen» dier geachte burgerij en niet aan die van den concessionaris. Of voor deze overwegingen niet valt te pleiten, laat ik beleefd aan het oordeel van de geachte lezers over. HERMAN VAN BENTHEM. H., 19,6 '09. Wy achten deze zaak thans voldoende besproken en sluiten het debat. De Red. Hoe het er met veikiezingstyden doorgaat, het is te betreuren. Te Castricum loopt de eerste wethouder by neringdoenden rond met een lijst, om toch asjeblieft de aftredende leden weer candidaat te stellen. Dus, kiez9rs van Castricum, kunt ge toch wel begrypen hoe het er daar doorgaat. Zulks moest aan de kiezers overgelaten wor den, maar niet neringdoenden daartoe dwingen. Mijn dank. X. Te bevragen aan het bureau van politie Langestraat, op werkdagen van 's morgens 9—12 uur. Twee brochjes. Een reticule. Een hoedenspeld. Een R. K. kerkboekje. Een kinderarmbandje. Een kussensloop. Een kanarie. Een zakkammetje. Een tabaksdoos. Eenige huissleutels. Een paar handschoenen. Een eend. Een manchetknoop. Een bril. Een hon denhalsband. Alkmaar, 23 Juni 1909. De Commisiaris van Politie, W.. Th. VAN GRIETHUIJZEN. Alkmaar. GEBOREN18 Juni. Hendrik, z. van Adrianus Elirgs en Tentje van Letjen. 20 dito. Jan, z. van Hendrik Boerwinkel en Maria Dubbeld. Jan Mfchiel, z. van Louius v. Rooijen an Susanna Cornelia JanBon. 22 dito. Frank Arie George Bernard, x. van Pieter Cornelis Kousen en Geertruida Fran- circa Maria Witte. Hermanus Adrianus Albertus, z. van Cornelis Antocius Johannes vftu Ballegoij en Anna Wilhelmina Oost- weegel. Jannetje, d. van Christiaan Stroo ker en Tryntje Lafarge. GETROUWD 23 Juni. Jacques Holsmuller en Maria Margaretha Johanna Burger. OVERLEDEN: 20 Juni. Johanna Catha- rina Zydewind, 4 j. Helena Maria Schrie- ksD, echtgen. van Dirk Balder. 41 j. 21 dito. Anna Bek, echtgen. van Matthijs Kam per, 45 j. Dirk Zoetelief, 76 j. Guurtje Bouman, 51 j. ALKMAAR, 2i Juni. Aangevoerd 12 Koeien en Oasen f 200 a 260,201 vette Kalveren f 40 a 90, per Ned. pond 80 a9J ct. 38 nacht. Xv.iveren 8 a 20 per stuk. 00 magere Schapen f 00.00 a 00.0, 328 vette idem f 20.00 a 25.00. 277 vette Varkens 44 a 51 ct. p. Ned. pond. 19 mag. idem /16 a 22 Den leden der R. K. Prop', club «St. Pe trus» wordt herinnerd dat door het aftreden van 3 bestuursleden, (2e voorz., 2e penniugm. en 3e commis».), candidaten voor de vacante plaatsen schriftelijk kunnen worden opge geven bij den ondergeteekende (art. 27 huish. reglement). Candidaten lijeten, onderteekend door.min stens 5 personen, worden ingewacht tot en met 25 Juni. Namens het Bestuur, J. C. M. BURKUNK, le Secr. Heden overleed te Deventer, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moe der en Grootmoeder, Mejnffr. in den ouderdom van 78 jaar. Wed. J. BOTS-TB RIELE en Kinderen. Dankbetuiging. Bij dezen betuigen wij onzen harte- lijken dank aan den WelEerw. Kapelaan C. W. J. MEIJSING, Doctor VAN ROSSEM, het polderbestuur van Assen- delft en velen Yrienden, voor de hulp en belangstelling, betoond bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon en Brpeder P. BIEEMAN. Namens de wederzijdsche Familie, J. BIERMAN. Krommenie, 21 Juni 1909. Dankbetuiging Aan den heer J. KLAVER onzen oprechten dank voor de gezellige uurtjes ons verschaft met bet vieren van zijn 24sten geboortedag. Eenige vrienden. Alkmaar, Juni 1909. vraagt voor 1 Juli een nette JONQSN als Commissionair. Persoonlijke aanbieding. Een het BURGiERMSISJJ! biedt zich aaD ter assistentie in de huishouding. Br. fr. lett. G, bureau van Ons Blad. Gevraagd met Augustus, wegens hu welijk dér tegenwoordige, BEN FLIKEE DIENSTBODE. Loon f 100. Waeehgeld f 20. Adres bureau van dit blad, onder no. 169. gevraagd, R. K., bij G. LOUTER, Schoorl. Er biedt zich aan met 1 Augustus of later een bekwaam R. K. BROOD- en BANERTB&mBSBEDIENDE, v. g. g. v. Fr. br. lett. H, bureau van „Ons Blad." voor geruimen tijd werk, bij G. GROOT, Laat 133, Alkmaar. TE KOOP gevraagd: door A. P. GAARTHUIS, Limmer» hoek D 6, Alkmaar.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 3