Binnenland. Plaatselijk Nieuws. nemers, dat er bijzondere redevoeringen in de verschillende moedertalen zullen gehouden worden. Zoo bQv. in 't Duitsch, Franicb, Engelsch, Poolach, Italiaansch en Spaansch. Uit België zal de deelname bijzonder groot zQn, want reeds nu zijn 4 extra-treinen be sproken om de Belgen naar de grootsche plechtigheid te brengen. Meer dan 500 Ita lianen en even zooveel Engelschen hebben reeds kaarten aangevraagd en vele Franscben zullen in de dagen van 4—8 Augustus den RQn oversteken om het Eucharistisch CongreB bij te wonen. De processie schijnt een schitterende ge loofsgetuigenis te worden. Daaraan zullen volgens de Köln. Volksztg, ook twee broeder schappen van het H. Sacrament deelnemen, één uit Antwerpen en één uit 's Hertogen bosch, die in 1480 is opgericht, en die in hun oude costumes een indrukwekkende groep znllen vormen in de plechtige processie. Vijf Fransche Bisschoppen, de Aartsbis schoppen van Parys en Aix, en de Bis schoppen van Verdun, Autun en Montauban hebben reeds hunne deelneming toegezegd. In 't geheel heeft men nu van 3 Kardinalen, 42 Aartsbisschoppen en Bisschoppen de tij' ding ontvangen, dat z\j het Oongres met hunne hooge tegenwoordigheid znllen vereeren. Voor de Hollandsche deelnemers zal in de kerk van de Kolumba een Hollandsche Bisschop preeken. ENGELAND. De Engelsche kiesrechtdames hebben zich deze week weer dapper geweerd. Ze hebben een aanval trachten te doen op het Parle mentsgebouw te Londen. Een der dames werd met een brief naar het Parlement af gevaardigd, doch is daar niet toegelaten. Deze weigering is het sein geweest voor een ernstige vechtpartij tnsschen de dames(?) en de politie. Het gevolg is geweest dat de 1500 politie agenten de baas bleven en de dames met de kous op de kop thuis of in de gevan genis kwamen. Om die gevangenis schenen ze niet veel meer te geven. Ze moeten toch wat te doen hebben en dan is martelares spelen wel iets dat ligt in de lijn van die 20ste eeuwsche mode .volgsters. Vorstelijk bezoek. Uit Groningen wordt gemeld [^Nog nimmer zagen wij te Groningen zoo veel [menschen als Woensdag. De straten zagen allen j zwart. Het gedrang was som wijlen ontzettend. De verlichting schitterend. De Vorstelijke personen, die den geheelen dag in het getouw waren, werden overal toegejuicht. Na de dankbetuigingen aan den Commis saris der Koningin, den Burgemeester, den Commissaris van politie, is Woensdagavond H. M. de Koningin Moeder en Z. K. H. den Prins met den sneltrein vertrokken. Sterke drank bij rijkswerken. Het hoofdbestuur van den Volksbond tegen drank misbruik heeft zich gewend tot den minister van waterstaat met het verzoek de «Alge- meene voorwaarden voor de uitvoering en het onderhoud van werken onder het be heer van het departement van waterstaat* in dien zin te willen wijzigen, dat niet ai- leen het gebruik maar ook het aanwezig zjjn van alcoholische dranken op het werk verboden is, behoudens bijzondere gevallen ter beoordeeling van de directie en dat be schonken personen niet op het werk wor den geduld. De sluizen te IJtnuiden. Aan de nieu we sluizen aan het Noordzeekanaal te IJmul- den is eene inrichting aangebracht, welke ia decimeters de hoogte aangeeft van het water boven den drempel der sluizen. Overdag worden langs katrollen groote witte cijfers naar boven geheschen. Des avonds zullen electrische gloeilampjes de cjjfers vormen. Deze lampjes worden zoodanig geplaatst, dat met een beperkt getal alle cijfers ge vormd kunnen worden. (*IV. v. d. D.«) Eigenaardig geval. Te 't Bosch heeft zich bij de candidaatstelllng van leden voor den Gemeenteraad een eigenaardig geval voorgedaan. In district II namelijk moesten een ka tholiek en een vrijzinnige periodiek aftreden. Nu heeft men Woensdag van vrijzinnige zijde vergeten, het aftredend lid, de heer E. de Jong, weder op de lijst te doen plaatsen, zoodat thans de katholiek alleen bQ enkele candidaatstelling is gekozen. Alsnu zal nog een nieuwe vrije stemming voor deze vacature moeten plaats hebben. Onderscheiding. Dr. N. P. van Spanje, directeur van het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam, die Zondag 11. zijn 25 jarig ambtsjubileum herdacht is benoemd tot officier in de orde van OraDje Nassau. Een paar Cijfers. Wjj lezen in de Ne /erlander Het is al eenigen tijd geleden, dat men van de zijde dei voorstanders van de open bare acbool aanmerkingen maakte op de bewering, door voorstanders der bijzondere genit, dat de oprichting hunner scholen vol strekt niet méér aan het land kostte dan de openbare school. Wij konden ons toen niet verdiepen in het legio cjjfers, dat uit verschillende be scheiden zou moeten worden opgezocht, om die aanmerkingen met die stnkken te weer leggen. Een onzer vrienden zendt ons thans ech ter in een paar cjjfers het resultaat zjjüer vergelijkingen, Zij mogen hier een plaats vinden Het aantal kinderen op de openbare scholen was op 15 Januari 1907 564 445. Door de gemeenten werd betaald 19 millioec, 267 duizend gulden. Aan schoolgeld werd ontvangen2 milüoen 191 duizend gulden, zoodat elk kind f 30.25 koste. Natuurlijk komt bjj dit alles ook nog het sticbtings kapitaal etc. Aantal kinderen op de bijzondere scholen (15 Jan. 1907) 202.305. Door het Rijk betaald 4 milüoen 880 duizend gulden, 't Bedrag der Rijksbijdrage per kind f 17.441/s Aan de schatkist alszoo bespaard door de voorstanders van bjjz. onderwijs in één jaar tjjds 3 milüoen 869 duizend gulden plus de kosten schoolbouw. In 1907 steeg het getal leerlingen der bjjz. scholen met 13783 en daalde dat der openbare scholen met 1258. En ten slotte aan het adres, dergenen die zoo schrikkelijk, hoewel zeker niet ge heel ten onrechte, afgeven op de kleine schooltjes, door de voorstanders van bijzon der onderwjjs in 't leven geroepen er waren openbare scholen met 12, 9, 7 en 5 leerlingen, voor wier hoofden van f 960 tot f 1700 salaris betaald werd. Oommentaar is hier verder overbodig. Vrouwenkiesrecht, Het is biet onze bedoeling hier een pleidooi te houden voor vrouwenkiesrecht, noch voor de argumenten van de tegenstanders van dat instituut. Wel wenschen wjj te wijzen op de meer dan ergerlijke manier, waarop de Eogeleche zusters onzer kiesrechtdames voor dat recht 7 in de bres meenen te moeten springen. Deze zusterkens in de beweging grijpen alle middelen aan om haar doel te bereiken. En waren het goede en edele middelen, men zou er niets tegen kunnen hebben. Doch men schroomt niet de meest dwaze reclame- middelen uit te denken en in praktijk te brengen en schrikt zelfs niet voor vecht partijen en ordeverstoringen terug. Gevange nisstraf wordt slechts meer beschouwd als een middel tot propaganda. Wanneer men uit de middelen die tot het doel gebezigd worden gevolgtrekkingen mag maken ten opzichte van de innerlijke waarde van het beoogde doel zelve, dan zijn die middelen werkeljjk geen aanbeveling en heb ben de dames het aan zich zelf te wjjten wanneer de actie voor hun kiesrecht onder de goedwillenden verflauwt en by de tegen standers een grootere afkeer ontstaat. Wanneer de tegenwoordige propaganda een voorspel moet beteekenen van de actie dier vrouwen wanneer zj] eens het kiesrecht zullen hebben, dan is het niet te vernon- deren dat het Engelsche Parlement zich met hand en tand tegen de invoering gaat ver zetten. Nederland blijve van zulke propaganda verschoond. De Paus en het schooltoezicht. Onder dit hoofd vinden wij het volgende bericht in Het Volk »De Paus heeft, geljjk Beiersche bladen meedeelen, aan de bisschoppen in Beieren zijn erkentelijkheid erover te kennen gege ven dat zij in de schoolkwestie de rechten der kerk zoo goed hadden weten op te houden. Verder zegt de Paus, en dat is van belang: «Het is noodzakelijk dat de volksschool aan de inspektie en de waakzaamheid van de priesters onderworpen bljjft. De tegenstanders van het geestelijk schooltoezicht willen dit slechts van de school verwijderd zien om des te gereeder de teedere gemoederen der kinderen met een opvoeding te kannen ver vullen, die den christeljjken geest ontbeert.* «Ook het schooltoezicht aan de Kerk, is dus de leus van den Paus*, voegt het blad er schamper aan toe. Het kan aan Het Volk wel niet onbekend z(jn dat de Kerk de plicht heeft te waken voor de geestelijke en zedelijke belangen harer kinderen, ook harer schoolgaande kin deren, en dat die waakzaamheid zich dus ook moet doen gelden ten opzichte van het onderwijs en der volksschool in Beieren, die hare kinderen nog niet, evenals hier, door eene verderfelijke z.g. neutraliteit heeft uit gedreven. Die waakzaamheid is dus geen leus, maar een recht., waarvan plicht den grondslag vormt. De taak van het Ministerie. Sprekende over de taak, die het Ministerie wacht in dit vier jarig tijdperk, zegt Het Huisgezin dat het Ministerie thans de oplossing bren gen moet van het zeer netelige vraagstuk der sociale verzekering. Het is een ver van gemakkelijke taak, maar een taak, welke tot een goed einde moet worden gebracht. Indien het ministerie en de recht er zij de hierin mochten te kort schieten, dim zouden zjj voor het land en voor hun eigen partyen veroordeeld zijn. Volkomen juist ia dan ook de opmerking van de Tijd, dat, wanneer de christelijke bewindsleden er niet in slagen ons tydig aan een deugdeiyke sociale wetgeving te helpen, zy hun eigen vonnis vellen. En na de sociale verzekering moet het kiesrecht geregeld worden. Te meenen, zooals de Tijd schynt te doen, dat er na een deugdelijke sociale wetgeving buiten de socialisten zoo goed als niemand naar een oplossing van het kiesrechtvraag- stuk zal talen, is meer dan optimistisch, nadert het -naïeve. De Trappisten te Tilburg; Aan De Tijd wordt nog geschreven. «Tot heden kan men aannemen, dat de kloosterlingen te goeder trouw zyn, omdat zy niet ten volle zyn ingelicht. Dit biykt hieruit, dat diegenen onder hen, welke men, trots alle moeiiykheden, kon bereiken en overtuigen, dat de abt werkelijk is afgezet, onmiddeliyk de abdy verlaten en zich naar andere kloosters begeven. Reeds zeven van de twintig priesters, die zich in het klooster bevonden, zyu vertrokken en met hen ver scheidene, andere geprofesten, novicen en oblaten, te zamen een zestiental. Waarschyn- lijk zullen morgen nog velen volgen.* ALKMAAR, 3 Juli 1909. De verkiezing In District II. Katholieke kiezers weest op uice hoede. De toeleg van de socialisten, die in dit district alleen een candidaat stelden, is overduideiyk. 't Is hun sterkste district. En door één candidaat te stellen hopen zy deze in her stemming te brengen. Daarby verwachten en hopen ze dat hun candidaat dan in herstemming komt met den heer Wanna. 't Is hun om dien zetel te doen. Zy weten immers al te goed dat de gang voor de liberalen by de herstemming moeieiyker zou vallen dan by de eerste stemming, waar hun geestverwant, de heer de Groot, zich mede aan stemming moet onderwerpen. Daarom moeten onze beide candidaten er by de eerste stemming door. Stemt dus trouw a s. Woensdag op de heeren 9. DE 9E0QT Jz. en E. J. F. WANNA. De eer van de vlag. Zes jaren geleden hebben wy Katholieken, met behulp onzer bondgenooten, de Anti- Revolutionairen, in zwaren stryd onzen vier den raadszetel veroverd. Nu loopt deze werkelijk gevaar. De socialisten, die het op dezen zetel ge munt hebben, werken in stilte, maar met des te grooter yver. Wy moeten onzen zetel behouden. Het zou dubbele schande zyn als wy dien ver loren in zoo gunstige omstandigheden. Wat wy wonnen door inspanning van rechtsche kiezers alleen, dat kunnen wy behouden met de hulp der liberalen, die ons eeriyk toegezegd is en ons ook eeriyk ge geven zal worden. Het is dubbel plicht Woensdag op onzen post te zijn. Wij kunnen onzen vierden raadszetel be houden. Derhalve moet die behouden worden. Het moet voor de eer van de vlag. Daarom kiezers gestemd op de heeren 9- DE 9EQQT Jz. en H. J. P. WANNA. Trouw aan het gegeven woord. De katho lieke kiezers weten, dat de beide rechtsche kiesvereenigingen zich met «Vooruitgang* hebben verstaan en dat wederzyds steun is toegezegd voor beide candidaten. Dat eeriyk gegeven woord moeten wy trouw nakomen. Dat wy op onzen partygenoot den heer Wanna stemmen, spreekt van zelf. Maar niemand onzer mag verzuimen een tweede stem uit te brengen en wel op den heer de Groot. Dat is eeriyke afspraak. Bovendien heeft de beer de Groot zich altyd als een hoogst kundig raadslid doen kennen. Daarom op twee candidaten gestemd en wel de heeren 9. DE 9RQQT Jz en E. J. P. WANNA. De vlag in top. Gisteren wapperde de vlag van het dak der St. Joseph kerk aan den Singel. Als men bedenkt, dat 10 Maart j.l. met het metselen werd begonnen en het werk nu reeds zoover gevorderd is, dan verdient de energieke leiding van de heeren Hoes en Welschen, onder wier toezicht het werk wordt uitgevoerd, wel een woord van lof. Daarvan valt te leeren. A. Muziekuitvoering door het Stedeiyk Muziekkorps, directeur de heer H. A. Maas, op Zondag 4 Juli a.s. van 71/, tot 9'/j uur, ln den Stadshout. Programma 1. Die Olocken von Chicago, marsch van Sousa. 2. Ouverture «Prinz Conti*, van Lecocq. 3. Espana Walser, van Waldteufal. 4. Potpourri populaire Nr. 6. van Renaud. Pauze. 5. Marsch over Ivanovici's «Donau Wellen* Walser, van H. A. Maas. 6. La Manola, Serenade Espagnole. van Eilenberg. 7. Fantaisie de l'operette «La Mascotte*. van Audran. 8. Potpourri marsch Nr. 3. Opgepast. Het kan z'n nut hebben er op te wyzen, dat ondanks de actie van ver schillende vereenigingen, toch nog steeds getracht wordt jonge meisjes door verlok kende annonces enz. over te halen dienst betrekkingen te aanvaarden in huizen van verdacht allooi en erger. Groote omzichtigheid is in deze raadzaam en plichtmatig. Ouders en overheden kunnen niet een te groote waakzaamheid aan den dag leggen op dit punt. In onze kerken hangen geel—witte kaar ten, waarop adressen voorkomen van dames, die alle mogeiyke inlichtingen kunnen en willen geven. Men neme geen dienst aan in vreemde plaatsen, zonder vooraf aan deze adressen om informaties te hebben verzocht, Uit armoede. Bij den bakker R. alhier, is een brood ontvreemd. De Alkm. pleit voor clementie, als 't nit nood geschied is. In dat geval mag zeker iets door de vingers gezien worden. Pas op je zakken 1 Hier ter stede moet zich een oplichter hebben gevestigd, die onder geiykluidenden en solieden naam belaugryke bestellingen doet, maar voor geen cent goed is. Men kan informatiën krijgen by het bestuur van onze Alkmaarsche Winkeliers-Vereeniging. BERGEN. De heer en mevrouw van Ree- nen hebben het plan opgevat Zondag 11 Juli a.s. te Bergen aan Zee volksfeesten en wed- stryden te geven ter viering van de opening der tramlijn Bergen—Bergen aan Zee. Wij vernemen dat hierby als genoodigden tegen woordig zullen zijn alle werklieden die in dienst zyn geweest van den heer van Reenen en die hebben medegewerkt tot het stichten van de badplaats Bergen aan Zee. In eene op den huize «Kranenburgh* gehouden ver gadering zyn tot leden der feestcommissie gekozen de heeren C. Nannes Gorter, te Alkmaar, en de heeren C. Bogtman, J. Weyers, O. Meyer, P. J. Brouwer, C. F. Blankendaal, W. J. van der Steen, P. Bra- kenhoff en W. Rampen, allen te Bergen. De wedstryden zullen 's middags om half twee een aanvang nemen en bestaan in boegsprietloopen, mastkümmen en tobbespel op rails voor mannen slofloopen, prij«knip pen en turfloopen voor vrouwentonkruien en geblinddoekt kruien voor jongens van 10—15 jaarzakloopen voor jongens van 7—10 jaar; touwtje springen met een bal op een blaadje en houtjes rapen voor meisjes van 10—15 jaar en balspel voor meisjes van 7—10 jaar. Verder zal er gelegenheid gege ven worden voor jongens en meisjes om forten te bouwen op het strand. Voor al deze wedstrijden hebben de heer en mevrouw van Reenen fraaie prysen uitgeloofd. Het Berger Fanfarecorps zal deze feesten weder met muziek opluisteren. Des avonds zal eenig vuurwerk ontstoken worden, terwyi op het strand een «Rozengalop* zal worden georganiseerd. Aan de wedstrijden zal alleen mogen worden deelgenomen door ingezetenen van Bergen en genoodigden. Omtrent de aanmelding voor het een en ander vernemen wy het volgende. Voor de wedstrijden voor mannen kan men zich aan melden by de heeren Brouwer en Blanken- daal, voor die voor vrouwen by de heeren Brakenhoff en Weyers, voor die voor kin deren van 10—15 jaar by de heeren Bogt man en Rampen en voor die voor kinderen van 710 jaar bij de heeren Meyer en Van der Steen. Als een byzonderheid kunnen wy melden dat Zondag e.k. aan de eerste 500 bezoekers van Bergen aan Zee aldaar een gratis kaartje zal worden uitgereikt voor het doen van een tochtje met de nieuwe «duinslede* op de glijbaan, even voorby het hotel «Nassau Bergen*. Werkelijk het belooft interressant te worden. Donderdagmiddag te 1 uur werd in het bijenpark «De Linden* van den heer C. F. Blankendaal alhier, door den leeraar in byenteelt, den heer L. van Giersbergen, eene practische les gegeven ter bevordering der byenteelt. Deze. les, welke uitging van de afd. Schoorl en Omstreken van de Ver- eeniging tot Bevordering der Byenteelt in Nederland, werd door een vry groot aantal leden en belangstellenden bygewoond en met zeer veel aandacht gevolgd. Na afloop van deze les werd den heer van Giersbergen door den heer F. A. Ruscb, namens de afd., dank gezegd voor zijn leerryke onderrichtingen. Was de regen van de laatste dagen menigeen zeer welkom, als zynde voor de landeryen en bouwvelden zeer noodig, thans beginnen velen naar warmte en zonneschijn te verlangen. Dit niet alleen de land en en tuinbouwers, maar evenzeer den pension en caféhouders. Hoewel het nog niet in het drukst van het seizoen is, toch kon het, wat het vreemdelingenbezoek betreft, veel drukker zijn, wanneer het niet alle dagen zulk buiïg en koud weer was. We zullen echter hopen dat hierin spoedig verandering mag komen. Het aantal pensiongasten neemt dagelijks toe. Ieder die maar half de gelegenheid daartoe heeft, gaat tot verhuring van een of meer kamers overs, waarvoor hooge prij zen worden gemaakt. Woensdagmorgen te half tien was de Raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. Het lezen der notulen werd tot eene volgende vergadering uitgesteld. Besloten werd tot het doen van af- en overschrijvin gen op enkele posten der gemeente begrooting dienst 1908, en het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven. Na vaststelling eener suppletoire begrooting over 1908 sloot de voorzitter de vergadering, waarna werd overgegaan tot de jaariyksche schouw over de wegen. SCHERMERHORN. Bij enkele candidaat- stelling zyn de drie aftredende leden van den gemeenteraad, de heeren Th. J. Wester hof, W. Hartog en K. Govers als zoodanig herkozen. LANGENDIJK. Te Zuid Scharwoude zyn candidaat gesteld voor den raad, de heeren 8. de Boer Kz., J, Greidanus en E. Vlug, de beide laatste aftredend. De heer Grei danus is door twee partyen gesteld. De tegenstand is dan ook alleen gericht tegen den heer Vlug, die zich by een groot aan tal bouwers onbemind heeft gemaakt door zyn houding in den raad ten opzichte van de eendenkwestie. De landbouw vereeniging had den raad verzocht een politieverorde ning in het leven te willen roepen, waarby verboden werd de eenden een bepaalden tyd van het jaar te laten zwemmen, aangezien deze dieren aan de producten veel schade doen. Da heer Vlug verzette zich daar steeds tegen en meende, dat de eenden geen schade aanrichten. Vandaar het verzet. Te Noord-Scharwoude zyn candidaat gesteld de heeren J. Barten Kz., A. Barteu Pz. (anti rev. aftr.), G. Duyves (Kath.) P. de Geus Az. (aftr) en J. Heeman Az. De 3 liberale candidaten zyn gesteld door de vooruitstrevend liberale kies vereeniging al daar. Op 't oogenbük is er slechts één kerkeiyk lid in den raad. De vooruitstrevend liberale kies vereeniging zal nu zorgen, dat deze er uit moet, zoodat het rechtsche ele ment heelemaal niet meer zal vertegenwoor digd zijn. We hebben echter zooveel ver trouwen in het gezond verstand van de kie zers, dat ze aan dezen onrechtvaardigen reactionnairen eisch niet willen voldoen. Wat zyn intusschen die liberalen in Noord- Scharwoude toch vooruitstrevend. Te Broek op Langendijk heeft men niet minder dan 9 candidaten voor 2 plaatsen, waaronder I vacature. De candidaten zyn Ch. de Does, A. Glas Cz. (aftr.), H. J. Hout- kooper, J. Huibera, P. J. Kloosterboer, O. Oyevaar, O. Slot Kz., D. Wagenaar Dz. en O. Zem. Er zyn liberale candidaten en anti- revolutionnaire, terwyi eilandbewoners en neringdoenden mede candidaat hebben ge steld. Den 9den Juli wordt de stemming gehouden. HEILO. 't Was Donderdag een niet te vergeten dag voor de Heilosche parochie, aooala wel door «O. B.< zal worden vermeld wy zagen een redacteur van «O. B.* tydens de le steenlegging opteekeningen maken, doch niet minder treffend was hètgeen aan de eigenlijke eerste steenlegging op «Kapel* voorafging. Woensdagavond 7 V, uur zon door Pastoor Seuter het kruis worden ge plant op het versierde terrein der in aanbouw zynde kapel op de oude bedevaartplaats van O. L, Vrouw ter Nood onder Oesdom. Zeer velen waren daarby aanwezig. Treffende gebeden en heerlijke lofliederen, die déér op den f eestelijken vóóravond ten hemel werden opgezonden, werden afgewisseld door herinneringen van den Pastoor, aangaande de vroegere tijden en uitlegging over de plechtige eerste steenlegging, dien den lsten Juli zou plaats hebben. LIMMEN. De twee periodiek aftredende leden van den gemeenteraad, de heeren F. Val- kering en Jb. Kleef, zyn bij enkele candi daatstelling als zoodanig herkozen. En voor de twee tusschentyds aftredende leden, de heeren A. de Groot en Corn. Breedveld zyn vier candidaten gesteld, n.m. de heeren Jb, Dekker Wz., Jb. Jongejan, P. Kuys en Oom. Pepping. Wij zijn overtuigd dat het nazien der candidatenlijst voor R K. Kiezers een aansporing zal zyn, om a.s. Woensdag 7 Juli als één man ter stembus te trekken. CASTRICUM. Donderdag j.l. herdacht de heer D. Dekker den dag, waarop hy vóór 30 jaren in dienst trad by het open. baar lager onderwys in deze gemeente Gedurende al die jaren heeft hij zich doen kennen als een onderwyzer, die volkomen zyn moeielyke taak als opvoeder der jeugu begrijpt. Steeds heeft hij getoond veel voor zijne leerlingen te voelen en zich voor hun welzijn te beijveren. De ouders zenden dan nu ook met het volste vertrouwen hunne kinderen naar de klaBse van hem, die reeds vroeger ook hun meester was. Van vele zyden werden hem dan ook blijken van belangstelling ,etoond op dezen feestdag. Jammer echter, is het gemeente bestuur hierin ten achter gebleven. Bij de op 29 Juni gehonden verkie zing van twee leden voor den Raad werden candidaat gesteld de heeren C. Spaanse en J, Turek aftr. leden en P. Valkering, J. Sengers en G. Kuis. De Raad dezer gemeente besloot op voorstel van Burgemeester en Wethouders, de hier bestaande afd. van «Het Witte Kruis* te steunen, door een jaariyksche subsidie van f 25. Tot Onderwyzer aan het gesticht «Duin en Bosch* is benoemd de heer H. A. Nijsen, hoofd der schoei II, alhier, HEEMSKERK. Maandagavond werd M. B. alhier door twee ryksveldwachter naar «den kelder* (gevangenis) getransporteerd, naar men zegt, voor het stelen van een fiets, die hij «gegapt* moet hebben op de «Bus* gemeente Assendelft. B. is Dinsdag weer op vrye voeten gesteld. Op den 29 Juni 1.1. zyn bij de heer Bur gemeester twee candidatenlijsten, wegens ver kiezing voor twee leden van den raad in geleverd. De eerste bevat de namen P. Ro zenbroek en Jn. Scheerman, de tweede 0. K. J. Seignette en W. J. A, de Wildt. A.s. Woensdag 7 Juli zal alhier de stemming plaats hebben voor twee leden van den gemeenteraad. OUDE NIEDORP. In deze gemeente zyn by enkele candidaatstelling tot leden van den gemeenteraad gekozen de heerenA. Scrij- bis (aftredend lid) en J. Wit Jz. Het aftredende lid, de heer Hille, wenschte niet meer in aanmerking te komen. ZIJDEWIND. Alle vier sollicitanten naar de vacante betrekking van hoofd der open bare school alhier zyn tegen 5 Juli a.s. op' geroepen tot het geven van een proefles, 't Schynt, dat twee der vier sollicitanten katholiek zyn. URSEM. Donderdag 1 Jnli werd alhier eene vergadering van de Begrafenisvereenl- ging «Onderlinge Hulp* gehouden, waaraan 9 van de 559 leden deelnamen. 40 jaar lang heeft deze vereeniging be staan en telkens by het overiyden van een harer leden zestig gulden aan de naastbe- staanden uitgekeerd. Deze zestig gulden werden

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2