Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Laatste Be 5* gg ^.1 Amsterdamse] PERZIE. De toeitand In de hoofdstad wordt al ernitiger. De oproerige atam der Bachtiaren ataat tegen Teheran op, onder voorwendael dat de grondwet beschermd moet worden. Bnaland heeft nu een bataljon infanterie en een battery artillerie gezonden, om de vreem delingen te beschermen, ale de Bachtiaren de Fersiche hoofdatad zonden binnendringen. Tusschen de kozakken van den Sjah en de opstandelingen is het al reeds tot een treffen gekomen. De eersten hebben de laat ste verslagen. De kozakken van iden Sjah hadden zich uit Keredsj, 20 K.M. ten W. van Teheran, waar een groot militair kamp is, teruggetrokken, daar zij bang waren afgesneden te worden. Hier werden zij Zondagmorgen door de op standelingen aangevallen. Voor het vuur van twee machine-geweren moesten de aanval lers afdeinzen. De troepen van den Sjah vermeesterden een kanon en vier vaandels. De opstandelingen kregen twaatf dooden, terwijl de troepen van den Sjah, drie doo den hadden en een officier verloren. De Sjah heeft den overbrenger van de tropeën, een majoor, tot generaal bevor derd en den soldaten eene geldelijke be looning geschonken. Serder Assad, de aanvoerder van de Bachtiaren, zou den Engelschen gezant' me degedeeld hebben, dat hij niet van plan was, iets tegen den Sjah, te ondernemen. Zijne bedoelingen waren, zoo zeide hij, vre delievend. Te Teheran heerscht onder de bevolking groote opgewondenheid, die nog vermeer derd wordt door de, telkens voorkomende geweldadigheden. Zaterdag bijv. werd een bom geworpen in het zuidelijk gedeelte van de bazar, waardoor vier personen werden gewond. Talrijke kleine kozakkenpatrouilles door kruisen Üe stad, teneinde de orde te hand- fhaven. 't Ziet er dius in Perzië lang niet •riDioskleurig uit. MAROKKO. De nieuwe Sultan van Marokko slaapt ook niet op rozen en zal zoo langzamerhand wel tot de overtuiging komen dat Sultan wezen ook zfjn schaduwzijde heeft. Al xfjn pogingen om het Rjjk vooruit te helpen lfjden schipbreuk. Allerwege maakt Moulay Hafid zich vijanden, omdat hij veel hervormen wil, terwijl zyn broeder zich vijanden maakte omdat hy niets uitvoerde. De Sultan heeft behoefte gevoeld zyn gemoed eens uit te storten en dat heeft hij gedaan tegenover een verslaggever van de >Times<. »Ik doe al wat ik kan<, zeide hy, >om in myn land orde te brengen en alleen degenen die Marokko kennen, kunnen zich een denkbeeld vormen van de moeieiykheden van die taak, vooral omdat ik nog steeds gebogen ga onder de lasten, die myn voor ganger op my geladen heeft. Ik wensch niets anders dan dat men mij recht late wedervaren, dat men in Europa eenig geduld oefene en ophoude met laster praatjes. Ik heb gerekend op de sympathie van Europa of althans op het rechtvaardigheide- gevoel der Europeanen, maar tot myn leed wezen bemerk ik thans, dat men daar niets beters weet te doen dan my voor een moor denaar nil te kryten<. Niet alleen dat de Sultan met zyne viziers overhoop ligt, ook zelfs Europa baart hem zorg. Hij schynt de kunst niet te verstaan de eene mogendheid tegen de andere uit te spelen, of hy is er mee bezig het te leeren. Dat zal ook de eenige manier zyn om zyn prestige te handhaven. Prinses Juliana. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld,dat de gezondheidstoe stand van H. K. H. Prinses Juliana in alle opzichten gunstig is. De groei en ontwikke ling der Prinses mag zeer zeker dank zy de ongestoorde natunriyke voeding een zeer voorspoedige worden genoemd. H. B. S. te Eindhoven. Het Definito rium der Nederlandsche Augustynen Provin cie, vergaderd in het St. Monica klooster te Utrecht op Vrydag 2 Juli j.l. heeft beslo ten, mits de noodige medewerking onder vonden wordt, te Eindhoven een byzondere Katholieke Hoogere Burgerschool met 3 ja rigen Cursus te openen uiteriyk in September 1911. De gevallen beslissing in den Gemeente raad van Eindhoven van j.l. Zaterdag n.l. om met 1 Sept. e.k. een 3 jarige gemeen- teiyke H. B. S. te openen zal op het besluit der Eerw. Paters Augustynen van geen in vloed zyn (E. Ct Verkiezingsmisdrljf. Naar aanleiding van het feit, dat by de jongste stemming voor een lid van de Tweede Kamer in het kiesdistrict Beverwyb, J. S. te Santpoort, hoewel geen kiezer zynde, gebruik heeft gemaakt van een hem abusievelijk in han den gekomen oproepingskaart, heeft de offi cier van justitie een onderzoek ingesteld. Ridderorden en verklezlngsgeld. In De Standaard komt een ingezonden stuk van Dr. Kuyper voor, van den volgenden inhond: Liefst was ik niet op reis gegaan, zonder in de bekende zaak nader van my te heb ben doen hooren. De wyxe echter waarop men, als ware 't by druppels, zyn onder steld bewys-materiaal publiceert, maakte my dit niet wel doeniyk. Ik kan niet nogmaals het woord nemen, zoolange ik niet weet, of nu al de stukken voor my liggen. Dr. Kuyper. Naar wy vernemen, is dr. Kuyper voor eenigen tjjd naar bnitenland vertrokken. De Trappisten te Tilburg. Men schryft ons uit Tilburg De voormalige Abt is naar Rome ver trokken om zijne onderwerping aan te bieden, zooals hy verklaard heeft. Een zes- a achttal kloosterlingen zyn achtergebleven, om voor de afwikkeling der loopende zaken en de bewaring en bescherming der eigendommen en der zich daarin bevindende goederen zorg te dragen. Noodgedrongen doen zy dit, terwyi zy volkomen bereid zyn zich naar de beslissingen van Rome te ge dragen. Tyd. Staatspensloneertng. De Bond, die een oogeDblik erin scheen te slagen, het geheele politieke slagveld van dit voorjaar te beheer- schen, maar die nog intyds teruggedrongen werd naar de plaats, waar hy thnisbehoort, heeft nieuwe groote plannen. Op de te Utrecht gehouden 9de algemeene vergadering werd na veel discussie, die aan toonde hoe ook in de Bond verschil van meening en bedoelen zich openbaart, een motie aangenomen, welke tot niet minder dan een volkspetitionnement zal worden uit gewerkt. En by de rondvraag werd het plan te berde gebracht om telkens als dequaesiie der staatspensionneering in de Kamer zal komen, monstermeetings te organiseeeren. We hebben dus van dezen Bond met zyn eigenaardige leuze nog veel te beleven. Maar gelukkig zal bij de Regeering en de Kamermeerderheid niet kunnen verhin deren, op verstandige en duurzame wyxe te zorgen voor ouden en invaliden. Dat de Bond thans niet anders kan doen dan wat rumoer maken en niet meer de echte sociale wetgeving in den weg staan is mede een der goede gevolgen van de overwinning, door de Rechterzijde behaald. C. Bij verkiezing van den heer Gulden. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. R. Ct. De toeleg' der sociaal-democraten om den verleden jaar als gemeenteambtenaar ont slagen heer Gulden in den gemeenteraad te brengen, is gelukt. Gelukt, dank zij de slappe opkomst der, wij durven nauwe lijks zeggen: weldenkende kiezers. Ruim 4000 van de 13.000 kiesgerechtigden zijn thuis gebleven! Dit is het bedenkelijke van de geschiedenis: het gebrek aan public spi rit en verantwoordelijkheidsbesef bij de niet-socialisten in district 111. Als staalje van distructieve politiek bij de socialisten is voor 't overige deze ver kiezing teekenend. Waar de belangen der burgerij er zóó nauw bij betrokken zijn, dat. het dagelijksch bestuur der gemeente in zijn gezag tegenover het heirlegervan ambtenaern en beambten in gemeentedienst krachtig gesteund wordt, hebben de soci aal-democraten niet geschroomd burgemees ter en wethouders en den raad voor het feit te plaatsen, iemand in hun midden te moeten ontvangen, (die door hen niet waardig is gekeurd, de gemeente ambtelijk te dienen, aangezien hij door zijn optreden als verant woordelijk redacteur van een ambtenaars orgaan het vertrouwen in Iden rechtvaardige heidszin en de goede trouw der overheid trachtte te ondermijnen. De Ministers. De gezondheidstoestand van den minister van oorlog heeft generaal Sabron genoodzaakt zijn ontslag te vragen aan H.M. de Koningin, die het dezer da gen ontvangen verzoek in handen stelde van den ministerraad. De minister van justitie is welvarend en hoopt te zijner tijd zijne werkzaamheden te hervatten. Van verdere persoonsverwis selingen in het kabinet in verband met de a.s. gouverneur generaals-vacature is tot dusver niets bekend. 1 r De „aanslag" doorgezet. Men moet dan toch de socialistische pers maar lezen, om naar waarheid over de vraagstukken van den dag te worden ingelicht. Met onnavolg bare nauwkeurigheid wordt daarin vooral elk woord, elke uitdrukking overwogeD, waar mede de intentie?); en wenschen van de tegenparty worden verklaard. Van leugen en valsche voorstellingen is dan ook Het Week blad, by voegsel van Het Volk niet gediend en doet er niet aan mee. Wanneer het dan in zijn jongste nummer herinnert aan den slag die thans is geslagen en het pleit dat beslecht is en zyn blik laat gaan over hetgeen de toekomst brengen zal, dan ziet het in zijn ongerepte waarheidsliefde de juiste ïynen en verhoudingen van het wetteiyk gebouw dat de christeiyke regeering stichten gaat. Het ziet de hervormingen die tot stand zullen gebracht worden. Het ziet de standeD, die gaan profiteeren van de regeermacht der meerderheid. Het ziet de instellingen die zullen worden gesteund en voortgeholpen. En dan roept het nit, dat o.m. de'aanslag' op de neutrale school zal worden doorgezet. Nu zyn de arbeiders ingelicht over de be doeling van de meerderheid van Neerland's bevolking by haar stryd voor de byzondere school. Nu weet het wat het zeggen wil, rechtsgeiykheid te pleiten en te brengen tusschen byxonder en openbaar onderwys. Nu ziet het dat de stryd van het recht van het bijzonder Onderwys niets anders is, dan een aanslag op de neutrale school. 't Is niet een eisch van recht, niet 4e zorg voor een christeiyke opvoeding der jeugd, maar een aanslag op het neutraal onderwys. Wat hebben wy dat altyd anders ingezien I Gelukkig dat we nu uit den droom ge holpen zyn. Leve de waarheid I De Kavalleren. In tegenspraak met het stuk van een >Kavalier< in de »N. R. Gt.«, wordt aan »De Tyd« verzekerd, dat de mededeelingen van >De Gelderlanders vol komen juist zyn. «Het is intusschen nog niet dnideiyk of de troep nog in den Mus scbenberg bijeenkomt. Uit de mededeelingen van den «Kavalier in de >N. R. Ot.< schynt men te mogen opmaken, dat de «Tempel* op Duitsch gebied alleen voor bivak in den nacht moet dienst doen. By de gisteren gehouden gemeenteraads verkiezingen te Rotterdam werd slechts één candidaat gekozen, nam. Mr. Rombacb, lib., in district III. Overigens moeten in alle districten herstemmingen plaats hebben. ALKMAAR, 10 Juli 1909. De boottocht der Alkmaarsche Winke- liers-vereeniging op 8 Juli 1909 met de Alkmaar Packet VII ving aan c.a. 9 ure, met aaniftzlg 70 leden. De inscheping onder goede contióle plaats gehad hebbende, werden de meertouwen losgemaakt en de pleiziertocht nam een aanvang. De jaarver gadering werd geopend door den vice voor zitter en nadat de notulen der vorige ver gadering waren voorgelezen en goedgekeurd, werd de eerewijn onder een toepasselijk woord en onder pianolamuxiek rondgediend, Daarna werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan die door eene com missie tot onderzoek nagezien en waarvoor hij onder dankbetuiging gedechargeerd werd. Daarna kwam als een litterair juweeltje het op dichtmaat gezette jaarverslag van den secretaris ons verrassen. Nadat verschillende afwisselingen hadden plaats gevonden en de feeet cantate, ter gelegenheid van de «biyde reize* van Alkmaar's verdrukten Middenstand naar Amsterdam gezongen. Onderwijl te Am sterdam gekomen zijnde begaf men zich naar het tentoonstellingsterrein, waar eerst werd gebruik gemaakt van ververschingen en men zich daarna op het tentoonstellingsterrein begaf, waar de winkeliers hun oogen en ooren de kost konden geven, en men zyne kennis op veelzijdig gebied kon verrijken. Daarna had om 6 uur een gemeenschappelijk diner plaats in café »Neuf«, in de Kalverstraat waar een gezellige toon heerschte en men zich aan de goede en vele gerechten tegoed kon doen, zooals men dat van feestvierenden kon verwachten. Daarna werd het bezoek op de tentoonstelling herhaald tot 11 uur, waarna men te 121/4 uur afvoer en te c a. 3'/4 uur te Alkmaar voor den steiger aanlagher denkende de gezellige terugreis onder leiding der feestcommissie verhoogd door allerlei kwinkslagen herdenkende de aangename en vriendschappelijke toon die den geheelen dag heerschte by de leden en bestuur, kunnen de leden der A. W. V. zeggen dat hunne jaarvergadering met boottocht uitnemend ge slaagd kunnen heeten. Misschien geschiedt zulks in de toekomst nog wel eens meer Eervol ontslag. Burgemeester en Wet houders hebben aan den eervol ontslagen opperman bij de gemeentewerken, J. Miol- levanger op grond "van de bestaande veror deningen, een pensioen toegekend van f 214 's jaars. Abbattoir. In vasten diénst zyn benoemd aan het gemeente-slachthuis tot stalknecht W, Swart, tot werkman-stoker Jan Zorg man en tot werkman G. van der Meu- len, die tot n(og toe tijdelijk werkzaam, en tot den dienst der plantsoenen M. D. A. de Jong, eveneens thans tijdelijk werk zaam, Onderwijs. Donderdagvoormiddag is hier gehouden de jaariykscbe vergadering van onderwyzers en onderwyzeressen in het arrondissement Alkmaar. De byeenkomst had plaats in Dillgentia, onder leiding van den heer O. van Bnijsen. Behalve een groot aantal onderwyzers en onderwyzeressen, waaronder ook zusters van het St. Antoniuspensionaat te Bergen, waren aanwezig de Burgemeester van Alkmaar, de leden van de commissie van Toezicht, de heeren Altena en Dr. Kooy en de heer J. A. Verkuyi als lid van het bestuur van Volksonderwys. De heer S. Boon, hoofd der school te Groet, behandelde het onderwerp. «Het taal- onderwijs in nieuwe baven*, terwyi dr. Sehiöier eene voordracht hield over «de school in den stryd tegen de tuberculose*. De kinderen van de openbare scholen hebben Woensdag kunnen genieten. De reis naar Schoorl is goed geslaagd. Het weer hield zich best tot aan de afreis toe. Een paar Hollandsche Jongens ston den op de vlotbrug te wachten met een groote menigte op de feestende schoolkin deren. Zy sprongen plotseling te water, dooken onder en waren verdwenen. De menschen angstig en zinden op redding. Aan den anderen kant van de brug kwa men de guiten goede zwemmers weer te voorschyn. Het laat zich denken dat de jongens meer pleizier hadden dan de om standers. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad in district II was als volgt Uitgebracht werden 612 stemmen. De heer de Groot, aftr. lib. verkreeg 420, de heer Wanna, aftr. Kath., 348 en de heer Van 't Veer, Soc.-Dem., 224 stemmen, zoodat de beide aftredende leden herkozen werden. Over den uitslag kunnen we niet anders dan ons verheugen. Niet alleen dat de aftre dende heeren hunne zetels met eere ingenomen behielden, maar vooral omdat er uit biykt dat de overeenkomst inzake samenwerking eeriyk is uitgevoerd. Het iykt o. i. wel een weinig op groot spraak, wanneer «Het Volk* zegt, dat het zeker is, dat wanneer alle partyen afzonder ïyk opgekomen waren, het stemmencyfer van den heer Van 't Veer 't hoogst ware geweest. Une bonne mine a mauvais jen I Een vrooiyk gezicht by een ongewenschte uitkomst 1 in de stad. Hy was voor zaken naar de stad gegaan. Tegengevallen was het hem niet. Tamelyk goede zaken gemaakt. Van pleizier eens eentje gekocht. Toen nog een drupske, later nog eens en nog eens en toen kon hy niet meer tellen en verloor de reke ning uit het oog. Allengs ging het pleizier in de stad op en toog hy huiswaarts. Maar dan komen gewooniyk de misères en dan kan men in een stad wat beleven. De wonder lijkste dingen gebeuren daar soms. Hem ging het ook wonder. Zoo'n nieuwerwetsch rytuig, 'n snelrydende auto, kwam langs zijn weg. Daar wordt men allicht duizelig van. Hy wil wyken, de chauffeur remt, maar een van beiden doet 't niet goed en de botsing heeft plaats. Gelukkig een lichte botsing. Hy valtop de steenen Later bemerkt hy dat ie in banden van de politie is ge vallen I Ten stadhuize alhier vergaderde Don derdag de Bond van Archivarissen, onder voorzitterschap van den heer Bondam, ryks archivaris in Gelderland te Arnhem. In het jaarverslag werden verschillende archiefzaken besproken, terwijl de heer dr. H. E. van Gelder eene lezing hield over het college der z.g. «Sociëteit* in den Haag. Eene com missie werd benoemd tot het instellen van een onderzoek naar de salarissen der ge meente-archivarissen. Na afloop der vergadering werd een rytoer gemaakt naar de buitenplaats des heeren jhr. van Foreest te Heiloo. Gisteren en vandaag vergaderde eveneens ten stadhuize de Nederl Ouiheidkundige- Bond. De leden van den Bond werden door den burgemeester, den heer Ripping, met een woord van welkom begroet, waarby spr. er op wees, dat in Alkmaar nog veel schoons te zien is, niettegenstaande het doen ver dwijnen van veel moois, ondanks raad en gemeentebestuur. De eerewijn ging rond, terwijl de voorzitter, Jhr. van Riemsdijk, dankte voor de plechtige ontvangst in deze stad met zoovele herinne ringen aan het verleden. Spr. bracht hulde aan den nestor der oudheidkundigen, den heer Bruinvis, en aan den heer v. Gelder voor zijne degeiyke beschrijving van Alkmaar. Na de ontvangst werd de Groote Kerk bezichtigd. Ter vergadering werd het jaarverslag uit gebracht en verschillende zaken behandeld. Hierby werd gewezen op den vervallen toe stand van het kasteel Assenburgh. Na afloop der vergadering werd een rond gang door de stad gemaakt en verschillende openbare gebouwen bezichtigd, 's Avonds werd gedineerd in de Heeren-Societeit, waarna een concert gegeven werd door het Stedelijk Muziekkorps, onder leiding van den heer Maas. Heden zou door de leden van den Bond een bezoek gebracht worden aan Bergen en Schoorl. BERGEN. De in deze gemeente gehouden collecte ter ondersteuning van het fonds voor den gewapenden dienst in den Neder landen heeft opgebracht de som van f 13.10'. De aanbesteding van een postgebouw met Directeurswoning alhier zal plaats hebben op Dinsdag 13 Juli e.k., 'e midd. ten 12 uur, ten raadbuize dezer gemeente. HEILO. Woeasdag had alhier in heb sta tionekoffiehuis, bij den heer J. Morscb, de jaarlijksche verpachting van grasgewas en verhuring van etgroen plaats onder leiding van den notaris M. Gouverne. Integenstel- ling met berichten uit andere plaatsen, die van zeer hooge prijzen spreken, was hier de opbrengst zeer laag. Het grasgewas en et- groen van «Barlaken*, dat in 't vorig jaar opbracht f 441, gold nu slechts f 263, het grasgewas en het etgroen van de «Zeven Geers*, in 't vorig jaar opbrengend f415, besomde nu slechts f 217, het grasgewas en het etgroen de «Groote Noord* in 't vorig jaar verpacht en verhuurd voor f 454, werd nu gegund voor f 325, enz., enz. Een groot verschil die Heilosche verpachting en ver huring met de berichten uit Friesland, waar de verpachtingen tweemaal zooveel opbren gen als in 1908, zoodat de notaris meende te moeten herinneren onder het tegen elkan der opbieden, dat niet het land, maar alleen hetgeen er op gegroeid was, door hem ver kocht werd 11 Volgens rooster moesten als gemeente raadslid hier aftreden een Katholiek en een liberaal. De R. K. Kiesvereeniging stelde beiden als candidaat, doch de liberalen stel den twee liberalen, n.l. de heeren Mulder en Maas Geesteranus en verspreidden onder de hunnen een kiesbiljet, waarby de onkatho- lieken werden aangespoord niet toe te laten dat de Katholieken den baas wilden spelen in de school (waar van de negen onderwys krachten ééa Katholiek is) etc. etc. Het Katholieke aftredend lid, N. Apeldoorn, moet niet worden herkozen. Welnu het plan is volvoerd, Woensdag werden de twee libera len gekozen. Nu kunnen de Katholieken niet langer de baas spelen in de twee Hei losche staatscholen met acht onkatholieke tegenover één, zegge één Katho lieke onder wijskracht 11 Het strooibiljet wae onderteekend door... Jhr. P. van Foreest, oud-liberaal, lid der Tweede Kamer. Het zielental der Katholieken te Heilo is grooter dan dat der onkatholieken, doch... de onkatholieken hebben het grootste getal kiezers. Er zyn hier vele gepensioneerde amb tenaren gevestigd en, zooals bekend is, de ambtenaren zyn verreweg onkatholiek. OESDOM, (onder Heilo). De R. K. Volks bond te Krommenie komt hierheen Zondag 25 Juli a.s. te bedevaart. Zy wenschen 'e mor gens vroeg b.v. 4 uur, of iets later, te ver trekken, ten einde te voet hun pelgrimstocht hierheen te maken. De verdere regelingen, zooals drukken van ultnoodigingen enz. zou den in de bestuursvergadering van Woens dag worden besproken. Dienzelfden feestdag van de H. Jacobus komt ook de R. K. Volks bond nit Wykeroog, die hier 's morgens 11 uur aanwezig hoopt te zyn op de aloude bedevaartplaats van O. L. Vrouw ter Nood. Hun pastoor zou deze Wykeroogsche Volks bonden hierheen vergezellen. EGMOND-BINNEN. Wi] meenen, dat wy goed doen de ingezetenen van de binnen Egmonden eraan te herinneren, dat er ge legenheid zal gegeven worden tot heryk van maten en gewichten op Dinsdag 20 Juli '09 in de bewaarschool te Egmond aan Zee. De bewoners van Egmond a/d. Hoef kunnen terecht 's morgens van 10—12 uur en de Egmondbinners 's namiddags van 2-5 uur. EGMOND AAN ZEE. Bij de Donderdag gehouden stemming voor twee leden van den gemeenteraad zyn gekozen de heeren v. Hall (aft., lib.) en De Groot (nieuw lid, oud kath.). De laatste in de plaats van den heer v. Pel, die niet herkozen werd. LANGEND1JK. By de Donderdag j.l. gek) houden stemtming werden tot leden van de gemeeneraad van Noord Scharwoude gekozen de heeren P. de Geus Az. lib. (aftr), A. Barten ant rev. (aftr.) en J. Heeman lib. met reep. 236, 136 en 148 van de 263' geldige stem men. De heer J. Barten lib, verkreeg 110 en de heer G. DuyveB kath. 105 stemmen. De anti revolutionairen hebben dus met 3 stemmen boven de volstrekten meerderheid, bunne zetel in den raad behoudeD, doch aan den rechtmatigen eisch der katholieken werd ook nu weer niet voldaan. De liberalen hebben voor de zooveelste maal getoond, geen katholiek in den raad te willen, ofschoon zij zei ven het recht der katholieken op een raadszetel hebben moeten erkennen. Op 't oogenblik doen zich te Noord- scharwoude reeds vijf gevallen van roodvonk voor. Reeds zijn er een 20 tal schoolkinderen, die daardoor de school niet kunnen be zoeken. Tot directeur van de nieuw te bouwen gasfabriek aan den L-mged(jk is uit 6 solli citanten benoemd de heer J. W. Smit, adjunct- directeur van de gasfabriek te Almelo. De benoeming gaat in met 1 Augustus, terwijl men hoopt op 1 November met alle werk zaamheden klaar te zijn. De heer W. van Loo, inspecteur van de Onderlinge Brandwaarborg Maattchappij te Oudkarspel, heeft gisteren onder talryke blijken van belangstelling zijn 25 jarig jubi leum als inspecteur gevierd. Op een stuk grond van den heer J. Kliffen, zal de vereeniging «Landbouw belang* te Noord Scharwoude een nieuw veilingsgebouw laten inrichten. Tot nu toe behoorde het gebouw, dat echter niet meer voldoet, aan de gemeente. Voor verschillende bouwers kan deze wyziging een aanmerke- ïyke verbetering zyn. In de plaats van den heer J. du Burch te Zuid Scharwoude, die niet meer in aan merking wenschte te komen voor een her kiezing, werd als bestuurslid van de Onder wijzers vereeniging in het arrondissement Alkmaar gekozen de heer J. Ost te Alkmaar. LIMMEN. Bij de op Woensdag 7 Juli gehouden stemming voor twee leden van den gemeenteraad, wegens tusschentijdsche aftre ding van de heeren A. de Groot en Corn. Breedveld, verwierven de heer Jb. Dekker Wz., Jb. Jongejans, P. Kuijs en O. Repping respectieveiyk 62, 23, 189 en 159 stemmen, zoodat de heeren P. Kuys en O. Repping als zoodanig zijn gekozen. HEEMSKERK. Onze gemeente zal dan eerstdaags verrykt zyn met de telefoon, een zeer nuttige instelling, die in een diepge voelde behoefte zal voorzien. Reeds zyn alle toebereidselen in vollen gang, zooals palen aanleggen, het ifl orde brengen der spreek cel enz. He8l spoedig zullen dan de Heems kerkers niet meer naar Beverwyk behoeven te gaan om te telefoneeren, doch zulten zy in hun eigen «hokje* telefonische gesprek' ken met de buitenwereld kunnen voeren. De uitslag der stemming voor den Gemeenteraad van Woensdag 1.1 is als volgt, OandfdatenP. Rozenbroek, J. Scheerman, G. K. J. Seignette en W. J. A. de Wlldt. Uitgebracht 356 stemmen, waarvan 5 van onwaarde, zoodat de volstrekte meerderheid 176 was Respectieveiyk werden uitgebracht 159, 203, 132 en 199 stemmen, zoodat J. Scheerman en W. J. A. de Wildt tot de gekozenen behooren. URSEM. Het nieuwe tarief, door de be- grafenisvereeniging «Onderlinge Hulp* alhier vastgesteld en reeds in dit blad gepubliceerd, schynt aanleiding tot verwarring te geven. Dit maakt opheldering en aanvulling noodig. Hier zijn ze Zij die leden van de bsgrafenisvereeniging waren, betalen zoo zy beneden 10 jaar zijn 2 cents per week en zoo zij boven 10 jaar zijn 4 cents per week, al worden zy ook honderd jaar. Degenen echter die geen lid van de bsgrafenisvereeniging waren, en nu lid worden, betalen beneden 40 jaar ook 4 cents per week, beneden 45 jaar 5 cents es beneden 50 jaar 6 cents per week. BEVERWIJK. Donderdag is alhier tot J raadslid gekozen de heer G. Poel (Kath.! met 337 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Eyking (Kath.) met 306, Van Zanten (a. r.) met 300, Gorter (lib.) met 268 en Tfli* sen (s. d.) met 166 stemmen. ZIJDEWIND. De voordracht voor hoofd j der school alhier is door Burgem. en Wett en den Districtsschoolopziener opgemaakt I „1< volgtNo. 1. Terpslra, •j Tromp, van Warmenhui Gennep. SCHAGEN. Tot leden gemeente werden den 6den de heeren P. Buis, D. Sn met resp. 329, 291 en 295 uitgebrachte stemmen. De verkreeg 143 stemmen. ASSENDELFT. Uitslag raadsverkiezing op 9 Juli. 612. Uitgebracht 472 geldig van onwaarde. Hiervan ver] Engel Boon 269, D. Klei Schoone 216 en G. IJff Jb zoodat zijn gekozen de heer Kleijne Gz. en G. Yff Jbz. WORMER, 9 Juli. werd in deze gemeente gehouden op verzoek van ten doel hebbende teene R.K op te -richten. Na een opwekkend wooi heer pastoor dezer* geme ruim tachtig parochianen welke allen eenstemmig ver oprichting te zijn. zoodat overgegaan tot het kiezen hetwelk de verdere regelin zich nam. WORMERVEER Op d( den stemming va0|P# leden teraad werden uitgebracht stemmen. Volstrekte meert kozen de heeren Dr. P. C 705, J. W. Dekker met 66 met 607 en D. Schouten C men. Deze heeren werder de liberale vrijzinnig-demo volutionaire en katholieke k De sociaal-democratische Hofland, van Sluis en KI door de Arbeiderskiesveree Wormerveer van den Bont werklieden hadden 451, 443 Er was ongewone belan. verkiezing. Tegen den tijc bekend ko-n zijn, stonden nabijheid van het gemeer ten. Uit Zaandam arriveert van 8 uur een honderdta feest te vieren, wijl de ro« overtuigd was, dat hun zen zouden worden. Imme bij de Tweede Kamerverk men gehaald, terwijl van 489 had. Er viel evenwjl ren en daarom keerden z stillet rom naar Zaandam Dinsdag 13 Juli, 's 4 fen! 5 iuur is er in de R genheid tot aangifte van geboren in het jaar 1903. zocht een duidelijke opgi naam, voornamen en ge kinderen en van naam, vo-c plaats der o/uders. LONDEN, 9 Juli. Het s- voerend comité van de S kers aanbevolen heeft op ken, op* voorwaarde, dat staking voor Engeland op touw gezet. De kwe: Opgave ons verstrel Firma MULDER Altmaar, Dijk 14. Purml Staatsleningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 r Hongarije Goudl. 4 Oostenrijk Jan./JuU 4l/jr Portugal Tab. 5 Rusland 1906 4 Id. Rothschild 1889 4 n ld. Hope Co. 4Vx„ Iwang Dombrowa 4 n Turkije Goudl. r8go 5 Mexico Binnenl. 5 n Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. n Comm. Atchison n Denver n Erie n Kansas City Pref. id. Comm. Missouri n Ontario n Roclc Island n South. Pacific n South. Railw. r Union Pacific n Wabash Warschau Weenen. Aand. 4% Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry t) Steels Cult. Mij. VorstenL Aand. Ned.aHandel Mij. Resc. Redj.ng Lebong. Aand. Grea Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enlm Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.MU. Comm. Marine Pref. |d. Comm. Peru Pref. in. A dam Langkat gew. Aand. A-a Pre'- - A dam Serdang Asahan Plantage Cultuur Dell Mij mSC' Tdb*A* Senemba^ahan Tab' 1 V»Tn!ClMnll,8°n- ThC*11 Prolongatiekoer,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2