R. ES [No. 58. Kenteriu Gemengd Nieuws. Officieele Berichten. tferplaatiisif ons Bui»ei Tanaf Maandag 26 zal ONS BUREAU gevest LANGENDIJK (N -Scharwoude). Z o a d a g 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis met predikatie 's midd. 21/, uur Vespers 's avonds 6 uur Lof met Bozen- hoedje en Litanie der H. Maagd Maria. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Donderdag 's avonds 7 uur Lof met predikatie, tot voorbereiding van 't Aan biddingsfeest. V r jj d a g 's avonds 7 uur Lof met predik. Zaterdag gebeel den dag, behalve van 12—3 uur, gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 't Aanbiddin gefeest. Om 51/,, 7 en 8</s uur H.H. Missen, 10 uur plech tige Hoogmis. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Agatha Dekker, wed. van Jan Sntyders Jacobus Goudsbloem. In den Heer overleden Jacobus Kos, ASSENDELFT. Zondag 'js morg. 7 uur H. Mis voor de parochie 10 unr Hoogmis voor de levende en overl. leden v. h. Aartsbr. v. d. Lev. Rozenkrans 's midd. lx/i nur Oatech. 21/, uur Vespers. Maandag 's morg, 71/, uur H. Mis voor den WelEerw. Heer W. Gaal en overl. fam. 9 uur Maandstond voor Petrus Bierman. Dinsdag 's morg. 71/J uur H. Mis voor Alida Brakenhof, hvr. van Gerbrand Gaal 9 uur Jaargety voor Alida Brakenhof, hvr. van Gerbrand Gaal. Woensdag 's morg. 71/» uur H. Mis voor Grietje Kramer en overl. fam.; 8'/j uur H. Mis voor Eogeltje Krom en overl. fam. Donderdag 's morg. 71/s uur H. Mis voor Emmetje Kerssens, wed. van Jan Veenboer8'/» uur Jaargetij voor Emmetje Kerssens, wed. van Jan Veenboer. Vrijdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Oornelia Kroon en Nicol. Vrouwe81/, uur gez. H. Mis voor Joanna Margaretha en Engelina Cornelisse Kramer. Zaterdag 's morg. 71/, nur H. Mis voor Engel Vrouwe en Geertje Velzerboer »Vi uur H. Mis voor Elisabeth Zeegers, hvr. van Klaas van Steen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maartje Begter, wed. van Jan Wijsants Joannes Al en Gerrit Pieteree Gaal. In den Heer overleden Petrus Bierman. Heden na de Vespers gelegenheid om in de Broedersch. v. h. Scapulier v. d. Berg Oarmel te worden ingeschreven. KROMMENIE. Zondag 's morg. 7x/j uur H. Mis voor de parochie10 uur Maanddienat voor Hendrik van Assemana de Hoogmis Catechismus2'/i uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor overledenen 8'/j uur H. Mis voor Catha rina Huismans. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van den H. Antonius tot zekere intentie 8l/s uur H. Mis voor Petrus Bierman, als lid der Westl. Processie. Woensdag 's morg. 81/* uur H. Mis voor Willem Noom en echtgenoote. Donderdag 's morg. 81/, uur H. Mis voor Jacobus Olof 's avonds 7% uur Lof. V r y d a g, 's morg. 8 uur H. Mis voor overledenen 8^ nur H. Mis voor Simon Braatjes en echtgenoote. Zaterdag 's morg. 8 en 81/, uur H. Mis voor overledenen's nam. van 4—8 uur biechthooren. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Catharina Luiting, Brechtje Breeuwer Dievertje de Wit en Martinne de Wit. Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, Catecbismns. WORMERVEER. Zondag 's morg. te 71/g en 10 uur de H.H. Missen 's midd. 2 uur Oatehismus 3 uur Vespers. Maandag en Dinsdag te 8 uur de H. Mis, Woensdag 's morg. sVz uur £ez- Jaarg. Donderdag 's morg. 8 uur gei. H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. V r fl d a g en Zaterdag 8 uur H. Mis. Zaterdag 'smidd. van 6 —8 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 's midd. 12 uur Catechismus. Zondag 25 Juli, feestdag van den H. Jacobus, Apostel, organiseert de B. K. Volksbond, afd. Krommenie en omstreken, een bede vaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, worden uitgenoodigd tot de H. Sacramenten te naderen. ZUID-ZJjPE. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor Joanna Langedjjk en Jan Mak 91/, uur Hoogmis voor de parochie 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag 's morg. 7 uur H. Mis voor Matthias Blaauw. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij dag geen H. Mis wegens het schoonmaken der kerk. V r jj d a g 's avonds 7 uur Lof met preek tot voorbereiding van den aanbiddingsdag. Zaterdag H. Mis voor Jan Strooper en Wiihelmina Snijders. Den geheelen dag, behalve van 12—3 uur, gelegenheid om te biechten bij den Eerw. Pater. SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis91/s uur Hoogmis 's midd. 11/3 Catechismus 21/» uur Vespers. Woensdag 's morg. 8 nur gez. H. Mts. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Bozen* hoedje. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. Mis 101/, uur Hoogmisgeen Catechismus's midd. 3 uur Vespersgeen Congregratie der H. Familie. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gele genheid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morg. 71/1 uur H. Mis10 uur Hoogmis's avonds 61/® uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af gele- legenheid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen. Veel liefhebbers. Voor 20 plaatsen van agent 3e klasse te 's-Gravenhage hebben sich ongeveer 1300 sollicitanten aangemeld. Boringen bij Winterswijk. Uit Winter- swyk wordt aan de N. A. Ct. geschreven Met de boringen naar steenkool is men thans op een diepte van plm. 950 M. ge komen. Men kan echter niet verder, omdat de Kroondiamant, die bj) het boren gebruikt wordt, in het boorgat vastgeklemd is ge raakt en het werk niet verder voortgezet kan worden, of deze moet teruggevonden zijn. Van af 696,60 M. tot 947.70 werd gere geld door de zoutlaag geboord, waarbij het laatste gedeelte het rijkst aan kalizouten be vonden werd. Na die diepte trof men het gesteente weer aan. Mgr. Montagninl. Een bericht uit Bome meldt, dat Mgr. Montagnini, die tot aan het einde der diplomatieke betrekkingen tus ache de Fransche regeering en het Vaticaan te Parijs verbleef en toen op onwaardige wjjze door de Fransche regeering uit Frank rijk gezet werd, met de voorloopige leiding der kerkelijke aangelegenheden van het Pauseljjk secretariaat belast is. Volhardingsvermogen. Webster, ar- beidsafgevaardigde in het Australische Par lement, heeft een redevoering gehouden, die bijna tien uur duurde» Een bewonderens waardig mensch 1 Betooging. Eene betooging ter eere van Prins Albert van België, bi) zijn terugkomst uit Congo, wordt op touw gezet door de Brusselsche jeugd. De Brusselsche jeugd, zonder onderscheid van gezindheid wordt opgeroepen om aan de betooging ter eere van den prins deel te nemen. Deze zal bestaan uit de over handiging aan den prins van eenen gedenk penning en van een album, bevattend de namen der deelnemers. Brand. Te Heiligerlee is afgebrand de behuizing van den voerman J. Stunt aldaar. Het vee was juist in de weide. De inboedel is verloren. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Vreeselijk ongeluk. Te Nijmegen was de 18 jarige schoenmakersknecht Van G. met eenige jongelieden op de voormalige renbaan aan 't stoeien. Hy kwam daarbjj te vallen, met het gevolg, dat een open schoenmakersmes, dat hij bij zich droeg, in zjjn lichaam drong en de linkerlong en den hardslagader kwetste. Hij werd in bewuste- loozen toestand naar een politiepost gebracht en is hedennacht overleden. Arme kleine. In een dierentuin te Am berg in den Boven-Palts heeft een losgebro ken aap het kind van eene fabrieksarbeider op verschrikkelijke wijze gehavend. Het woeste dier liet zjjn prooi eerst los, toen hj) dood geschoten werd. Het kind ligt op sterven. Do C 11 gezonken. Een onbekende stoomboot heeft het onderzeesche vaartuig O 11 met de geheele bemannig bjj Louwe stoft in den grond geboord. Een ander on- derzeesch vaartuig kreeg averij, maar de be manning werd gered. 15 Personen van de C 11 worden ver mist. Het aantal erwtevpluksters in dienst aan de boerderij van de gemeente Groningen te Beiderwolderpolder bedraagt weder 85. Voor hen, die den arbeid neerlegden, kwamen an deren in de plaats. Cholera? In de dessa Sedaradja, district Telega, ef leeling Madjalengka, is een ziekte uitgebroken, welke volgens geruchte, zoo ver telt de »TjerImai« de cholera zou zijn, doch welke naderhand zou gebleken zijn het z g.n >médjén< te wezen. Dit médjén staat onge veer gelijk met catarrhale dysenterie. Tot heden kwamen 16 sterfgevallen voor, terwijl 45 nog aan de ziekte lyden. Sabotage. Te Asperen zijn een tiental werklieden der steenfabriek aldaar wegens >sabotage< ontslagen. De vormmachine was geheel onbruikbaar gemaakt. Onweder. Woensdagmiddag heeft er een hevig onweder gewoBd in het noordoosten der provincie Drente. Op verschillende plaat sen zijn telefoontoestellen gehavend en op het station Emmen ls het telegraaftoestel onbruikbaar geslagen. Groots brand. Men meldt ons uit En schedé De kapitale boerderij van J. G. ter M. te Twekkelo gemeente Lonneker is gehéél afgebrand. Het vee werd gered. De schade is zeer aanzienlijk. De oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Nationalisten tegen Orangisten. By de viering van den gedenkdag van den slag by Drogheda in 1690, waarin koning Willem III van Oranje James II versloeg, zyn ernstige onlusten voorgevallen. Een groot aantal nationalisten trok met straatsteecen naar de Orangisten (protestanten) wijk en vernielde er twee winkels en verscheidene huizen. By de komst van de politie ontstond een hevig gevecht, dat twee uren duurde. Pas daarna werden de onruststokers ver dreven. Het aantal gewonden is aan weerzyden zeer groot. Vele oproerlingen zyn in hech tenis genomen. Uit Liverpool komt bericht, dat het volk daar vreugdevuren aangestoken en de beel tenis van Willem van Oranje verbrand heeft. In verscheidene winke's zyn ruiten inge worpen. Valsch bankbiljet. Men meldt uit Bot terdam. Een bezoeker van den Franschen bazaar aldaar deed daar voor f 6,46 inkoopen en betaalde met een bankbiljet van f 40. Dit biljet, dat in ontvangst genomen werd, bleek later valsch te zyp. De kleur is hard groen, het papier dik en het watermerk ont breekt. Het valeche biljet, genommerd N. W. 3559, is by de politie gedeponeerd. Roovers. Een groote rooversbende uit het gebied van de Khosts heeft op 10 de zer een afdeeling van zeven soldaten en een onderofficier, die tot den post Kajoeri in het Tochl-dal (Noord-Indië) behoorde, over vallen en, op den onderofficier na, die ge wond ontkwam, omgebracht. Vyftig man van een Indisch regement joegen de roovers later op de vlucht. Dezen verloren drie dooden. Weer eens een overval. Blijkens tele grafisch bericht vay iden resident van Mena1- do seinde de assistent-resident van Dong- gala den 11 Juni via Samarinda: Naar aanleiding van het rapport van Lui tenant Van 'Ardenne jop zijn patrouillegang in de Pakawastreek dat het ressort Paloe nim mer te voren bezocht, werd door een pa trouille of ambtenaar, werd dezelfde tocht door den fungeerend controleur van Paloe, Hissink, met een groep ondernomen ter verkrijging van de eerste aanrakingen met de bevolking en tot onderzoek van de eerst toen gerapporteerde onwettige heffingen van Karaeng Poetil in die streken. In de bed ding van de Soeramanorivier bezuiden kam pong Malimo werd 1de groep overvallen door kwaadwilligen ten getale van 50 man, ge wapend met lans en klewang. De inlandsche korporaal Prawiroredjo, stamboek no. 66911, kreeg een lichte kle- wangwond aan het hoofd. De aanval werd afgeslagen. De kwaadwilligen lieten vijf doo den liggen; het aantal hunner gewonden is onbekend. De kwaadwilligen verspreidden zich onmiddellijk in het omliggende geacci denteerde, zwaar begroeide, terrein, zoodat een Vervolging niet mogelijk was. Daarin de Pakawastreek intensief moet worden op getreden verzocht de assistent-resident aan den militairen commandant van Posso om een groep van het Paloe-detachement om Luitenant van Ardenne in de gelegenheid te stellen, met twee groepen voorloopig in de Pakawastreek te blijven, voor de aan raking met de bevolking. Werkstaking. Men zchryft uit Kaats heuvel dd. 14 dezer: Nadat ruim twee maanden het vuur aan het smeulen is geweest, is heden de vlam uitgeslagen. De staking tengevolge der ge dwongen winkelnering is uitgebroken. Bij Ue firma 'J. Snoeren Waren 2 arbeiders ontslagen als reden werd opgegeven slap te in het bedrijf die op de vergadering van de R.K. Vakvereeniging geklaagd had den over het verplicht winkelen bij hun patroon. De overige arbeiders vonden dit allesbe halve aardig en stelden hun patroon voor de arbeiders in het werk te houden, dan zou den zij wel Vat (minder paren maken. De fa brikant ging op dit voorstel niet in, de ar beiders besloten daarop niet meer bij hun patroon te gaan winkelen, met het gevolg, dat 8 hunner minder loonend werk kre gen. Later werden wederom 5 arbeiders ontslagen. Hierop 'hebben 17 (andere arbeiders, zonder de dienstbetrekking op te zeggen, het werk neergelegd (en wel paar aanleiding van artikel 1639 B. W.„Poging tot verleiding van den arbeider tot onwiettige handelingen, n.l. het zijdelingsch verplichten van den arbeider om zijne levensmiddelen en andere benoo- digdheden bij den patroon te koopen". Ook bij andere patroons, n.l. bij de firma van Woensel en bij de firma .Vloeimans zijn arbeiders ontslagen. Wat het einde zal zijn? De toestand is spannend. Rljwleldief. Het is der politie mogen gelukken de hand te leggen op zekeren Bak ker, een der leden van de beruchte bende „De koperen ploeg" te Uitgeest, die gedu rende enkele jaren (zoowel de fcigen gemeen te als den omtrek onveilig maken. Bakker, die de laatste maanden reeds viermaal voor verschillende vergrijpen is veroordeeld, heeft .zich thans schuldig gemaakt aan rijwiel diefstal. Het rijwiel moet te Amsterdam te gelde zijn gemaakt. Het gevaarlijk heer is gevankelijk naar Ha'arlem overgebracht. Auto-ongeluk, De heer G. Salomonzon Hzn. te Almelo, mededirecteur der Koninklij ke Stoomweverij te Nijverdai, reed dezer dagen in zijne automobiel van laatsgenoemde 'plaats naar huis terug. Een kwartier buiten de kom van de gemeente Wierden geraakte het stuur onklaar, en hoewel de chauffeur uit alle macht remde, vloog de auto tegen een bij den weg staanden telefoonpaal, wel ke doormidden brak. De auto werd deerlijk gehavend; de as Was gebroken en de voor wielen geheel vernield. De; heer Salomonson en de chauffeur kwamen gelukkig met den schrik en enkele lichte kwetsuren vrijde reis kon met een andere automobiel ver volgd worden. Het beschadigde voertuig is voorloopig bij een landbouwer in de schuur ondergebracht. Misdadigers. De Geenteraadsleden van Cantania moeten op schandelijke wijze zijn omgesprongen met een bedrag van 150.000 lire door die stad gevoteerd voor de slacht offers van de ramp te Messina. Van deze 150.000 lire zijn nl. slechts 20.000 werkelijk aan het geteisterde Messina ten goede gekomen. De Gemeenteraadsleden verdeelden Het overige geld onder hun vrienden te Catania, die hoegenaamd niets van de aardbeving te lijden hadden gehad of 'wel.... zij staken het geld zelf op en verdwenen op raadsel achtige wijze. Ook werden sommige „vluchtelingen uit Messina", zooals de familie van den ver kiezingsagent Toscano aldaar op stadskos ten in een eerste-rangshotel onder gebracht, terwijl tienduizenden arme stakkers bij stroo menden regen geen onderdak en geen stuk droog brood hadden. De heer „assessore Galatioti, zou eens zorgen voor een daklooze familie van vijf personen. Hij vervalschte de papieren en vroeg 4800 lire aan voor een familie van zeven tig personen. Zonder er een cent van aan de recht hebbende vijf menschen af te dragen, stak Galatioti het geld zelf op. Groote bezendingen uit het buitenland voor de slachtoffers bestemd, werden te Catania in het Raadhuis, opgeslagen. Postdiefstallen, Sedert geruimen tyd voor 22 April werden aan het hoofdpost kantoor te Amsterdam lals brieven ter verzen ding toevertrouwde pakketten ontvreemd. Op genoemden datum werd door de oplettend'- heid van een ambtenaar bij het sorteeren van brieven de beambte S. E. betrapt toen hij een pakje in zijn zak liet glijden. Con form den eisch werd deze oneerlijke post beambte door de vacantiekamer der Amster- damsche rechtbank tot een jaar gevangenis straf veroordeeld, Diefstal. Woededngvoormiddag kwam de groentenboer J. K., uit het Oudland te Oudenbosch zich bij de marechaussee be klagen, dat tijdens zijn afwezigheid uit de lade zijner kast was ontvreemd een bedrag van ongeveer f35 aan zilver en de gou den sieraden zijner vrouw. Een viertal mare chaussee ging derwaarts 'om de zaak te on derzoeken, toen eenige boeren hun mede deelden, dat eenige verdachte personages in den omtrek waren gezien. Nu begon de jacht. Een aantal boeren en arbeiders met knuppels gewapend assisteerde de poli tie terdege, zoodat het gelukte een tweetal personen te arresteeren en ze voorloopig onderdak te brengen. Zij hadden zich ver scholen in de hooi-oppers, die thans op de weiden staan. Luchtvaart. De luchtvaarder» doen de zer dagen druk van zich spreken. Overal proeftochten met vliegmachines. Als Latham zich niet spoedt met zijn vlucht over het Kanaal, loopt hij gevaar dat graaf de Lam bert of Henri Farman hem zullen voor zijn, want eerstgenoemde ligt met zijn vlieg toestel klaar te Wissant, niet ver van San gatte, en de andere is met zijn tweevlakkig toestel op komst naar de kust. Zoodra de wind gaat liggen en de regen ophoudt is er dus over 't Kanaal een wed strijd te verwachten, zooals er nog nooit een zal gehouden geweest zijn. Wie zal nummer één zijn op de lijst van degenen die 't Kanaal zullen overge vlogen hebben? Dat zullen we misschien al spoediger weten dan we wel durven denken. Godard, een nieuwe aeronaut, deed te Juvisy een eerste opstijging per vliegma chine en legde een 500 meters af. Orville .Wrigt gaat te Washington voort met proefvluchten en te Mickcofa begint de Amerikaan Gleu Curies naam te maken. In 'een zijner Ivluchten legde hij 12 kilometers af met een snelheid van 40 kilometers per uur. Graaf Zeppelin, de beroemde Duitsche aeronaut Jrrijgt in de Yereenigde Staten van Noord-Amerika een geduchten tegenstander of mededinger Frank Goodale, een 20-jarig Amerikaansche luchtvaarder, heeft op 12 Juli met zijn bestuurbaren (luchtballon de Hudson- rivier van New Jersey naar New York over gevlogen, op een hoogte van 1500 Voet. Hij keerde na een vlucht van 10 mijlen naar New Jersey terug. Binnen kort hoopt hij Zeppelin's record op langen afstand te ver beteren. Een gevaarlijke opdracht. Maandag ion, op herhaald verioek van de familie, een krankzinnige vrouw te Dieren naar een gesticht gebracht worden, om op 'a Rijks kosten verpleegd worden. Maar zoodra twee ryksveldwacbters verschenen om haar te halen, scheen de familie van een andere meening te iyn en gingen, zoowel huisge nooten als patiënte de mannen te ïyf scheur den hnn kleeren en bewerkten het gelaat van een hunner met een yzeren haarkam. De veldwachters trachten nog de krankzin nige te overmeesteren, maar zy verweerde z'ch zoo hevig, dat zij ten slotte in zwym viel, waarna de beide veldwachters met ge havende kleeren en bloedend gelaat, onver richter zake konden" heengaan. De aardbeving in Sumatra. Men schryft dato 4 Juni uit Fort de Koek aan het Bui- tenzorgsch WeekbladIn den nacht van den 3n op den 4n dezer werden de ingezetenen van Fort de Koek door hunnen onbeleefden buurman senior Merapi op vry onzachte manier nit hun morgendutje gewekt. Om- stretks 12 nur (1 n. 23 min. bespenrden wij een vry hevige aardschudding die in twee gedeelten 4? 1° seconden aanhield de lampen in het mil. hospitaal slingerden erg en al de klokken bleven stil staan. De richting der schokken was van Znid Oost naar Noord-Weeteen duideiyk bewys dus dat die ongure Merapi ons deze minder aangename verrassing had bereid. Omstreeks 3 nur 31 min. werd wederom een schok waargenomen, die ongeveer 5 seconden dnnrde, maar was veel minder he vig dan zyn voorganger. De lucht was helder en de maan scheen mooi. Afsluiting Scheepvaart. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het vaarwater by de Turfmarktsbrng van Maandagnacht 12 unr tot Dinsdagmiddag 6 nnr as. voor het verkeer zal zijn gesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. Heiloo, (Juni). ONDERTROUWD en GETROUWD Abra ham Mattheus de Jong, wednr. van Grietje Koorn te Alkmaar, en Oornelia Weerstand, alhier. ONDERTROUWD: Pieter van der Peet en Klasioa Wokke, beiden te Limmen, laatstgen. onl. alhier. S man Morsch, alhier en Anna Commandeur, te Alkmaar. GEBOREN Maria Philomina Carolina, d. van Bernardus Veltman en Hortencla Maria van de Bilt. Gnurtje, d. van Cornells de Jager en Grielje Rus. Petrus Jacobns, z. van IJsbrand Kundert Maria Kops en Maria Butter. Cornells, z v. Cornelia de Waard Janezoon en Maria Kraakman. Catharina Hillegonda, d. van Bartholomeus IJpelaan en Catharina Johanna de Graaf. Geer- trudes, d. van Adrianus Deelis en Maria de Boer. Arie, z. van Arie Harder en Maartje Greeuw. OVERLEDENWillem Blokker, echtgen. van Pietertje Steyn, 61 j. Beemster, van 25 Juni tot 8 Juli. GEBORENJobauna, d. van Theodorus Greuter en Afra OudejaDs. Lourentius, z. van Jan Wittebrood en Geertruida de Wolf. OVERLEDENJohannes Nicolaas, 4 m., z. van Nicolaas Beers en Cornelia Stuijt. Jacob Pieter KoopmaD, 26 js. van Jan Koopman en Trijntje van der Stok. Broek op Langendijk. GEBORENCornells, z. van Arie Slot en Neeltje Keizer. Grietje Maria Mag dalena, d. van Ilsbrand Klos en Geertje Jansen. Jantje, d. van Gerrit Stins en Grietje Jansen. GETROUWDJacob Kostelyk en Johanna Bak. OVERLEDEN Jan Groen, 73 jaar, wedn. van Dieuwertje Hartland. Arien Hoog land, 73 jaar, wedn. van Jannetje Sremlls. Jantje Engel J.J. d., 1 jaar. Limmen, over Juni. GEBOREN9 Juni. Theodorus, z. van Albertus Hee en Sjoukje Veldman. 13 dito. Bernardus Bancras, z. van Klaas Beentjes en Grielje Commandeur. 17 dito. Petrus, z. van Nicolaas Kabel en Aagtje Snijders. 18 dito. Willebrordus, z. van Cornelia Glorie en Trijntje Gerrits. 19 dito. Geertruida Catharina, d. van Tewis Admiraal en Catha rina Stu'fbergen. 28 dito. Anna, d. van Jan Corne'isse en Engeltje Kuiper. 30 dito. Anne, d. van Arie van der Velden en Reino Veldman. GEHUWD: 28 Juni. Petrus Rietveld, 27 j., van Akersloot, en Anna Admiraal, 25 j., van Limmen. Jan van der Peet, 26 j van Limmen, en Jannetje Mors, 26 j., van Limmen. Pieter van der Peet, 24 j., van Limmen, en Klasina Wokke, 27 jvan Limmen. OVERLEDEN: 13 Juni. Barend Hes, 59 j echtgenoot van Petronella Krom. 26 dito. Petrus de Groot, 3 wekeD, zoon van Jan de Groot en Maria van der Eng Uitgeest. GEBOREN: 10 Juli. Nicolaas, z. van W. Groen en C. Pol. - 11 dito. Jan, z. aan P. Vrouwe en M. Admiraal. 12 dito. Tryntje, d. van Jb. Meyer en Tentje v. d. Eng. GETROUWD 11 Juli S. Zoet en H Oorver. OVERLEDEN12 Juli. Tryntje v. d. Eog, echtgen. van Jb, Meyer, 30 jaar. Heemskerk. GEBORENGerrit, z. van Albert Brands en Catharina van Haaften. Johannes, z. van Dirk de Roode en Grietje de Ruyter. Johannes Lourentius, z. van Jn. Hoogewerf en Guurlje Kramer. ONDERTROUWDHermanns Dirk Schip per, 25 j., van Heemskerk, en Hendriks Maria Groen, 23 j., van Velsen. Assendelft, van 9-16 Jnli. GEBOREN Nicolaas, z. v. Martinus Jak en Neeltje Kroon. Simon, z. van Nan Albertus. Bon en Anna Dora Bel. Wormerveer, van 3-10 Juli 1909. GEBOBENJohanna Cornelia, d. van C. Bos en J. Kuik. Tryntje, d. van K. Bakker en M. Schaap. Hendrik Pieter, z. van P. Vermeulen en M. van den Bosch. Eli sabeth Maria, d. van G. Roiemeyer en M. M. van Zeeland. GEHUWDK. Smit en A. Koeman. J. van de Geer en H. Bruyn (van Krommenie), ABONNE SO oents per drie maandei het begin vs Afzonderlijke nummers Breedsfraai tegenover de R. E Tientallen van jaren reeds aanzien van het vraagstuk vrijhandel en bescherming meeningen vooral elkander betwist. Tot dusverre hebbi standers van den vrijhandel kunnen behouden, terwijl d nisten zich tot nu toe tevn moeten stellen, met het kot verlangens. Beider stelsels zijl malen wetenschappelijk bert worden De dagbladpers hei gelaten het vraagstuk van v zijden toe te lichten en tt Een gemakkelijk werk Zeer dikwijls is met niet t< luchthartigheid bij de beoori het vraagstuk, over verschill heengegleden, die werkelijk sterk verband hielden met kwestie zelve. De gang va een of ander land buiten het niet zelden als een afdoem aangenomen voor verwach men bij gelijke voorwaarde te lande zou mogen koester schillende eigenaardigheden, overal, in onderscheiden vor allerhande wijzen voordoen, eens uit het oog verloren. eens zag men voorstanders vrijhandel, èn van bescheri uit dezelfde uitkomsten en heden, bewijsmateriaal pi eigen meening. Daar is een tijd geweei eenerzijds meende, dat aan van den vrijhandel slechts 1 van het liberale individu grondslag kon liggen, térwij werd aangenomen, dat he nisme slechts kon gelden al zeer theoretische bestrijding het individualistische beginsel economie; dat, met ander gezegd, men vrijhandelaar omdat men liberaal, of p moest wezen omdat men chri In die meening is een wijziging gekomen. Voora wetenschappelijke besprekin schouwingen aan het onderv en het toetsen van opgezett aan de leiten en ervaring! als elders waargenomen en is duidelijk geworden dat ni tectionist een christelijk, nö Aïda. Deze woorden hadden onde king een grooten schrikve achtten het niet alleen des vaarlijk het Moorenkasteel te na zelfs over dag, wanneer de schenen werd door de schiften stralen, droegen de herders z dicht bij de ruine te komen, gers vermeden leven schroomval dat naar de rots der voorma geleidde. Die schrik had weldra tussch He wereld een onoverkomelijke getrokken, die haar geheel ge Het jonge meisje, aldus aan overgelaten, van elk menschelijl gescheiden en niets rondom zie dan de zee, het treffend beeld lelijkheid, dacht gestadig aar diens macht. De heerlijke schep haar den wijzen algoeden Scl nen. Zij begreep dat Allah, z a's men haar dien had voorgest t 1

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6