3E£©rlsXijst©a.. Gevonden voorwerpen. Jan kreeg een kleur, keek den chef even aan en zeide: Als 't u zelfde is kor'nel, zou u dan dat briefje niet op mijn borst spelden en dan dat blikkie op, de spaarbank doen? Uit Rotterdam. Eergisteravond werd de politie te hulp geroepen in de woning van den werkman H. N. d. O., aan de Rech ter Rottekade alhier, die zijn stiefzoon mis handelde. Een agent van politie, die zich in de woning van d. O. begaf, kreeg van hem met een hamer twee slagen op het hoofd, werd daardoor vrij ernstig verwond en is in het ziekenhuis verbonden. Ook de O. zelf, die met de hulp van de buren gearresteerd werd, is aan het hoofd verwond en in het ziekenhuis verbonden. De agent van politie is buiten dienst gesteld. Natlonallteiten-haat. Welk een ingekan kerde haat er bestaat tusschen Italianen en Slowenen in Oostenrijk is nu weer eens ge bleken ter gelegenheid van een.... afstandsrit, georganiseerd door 'den wielrijdersbond te Triest. Aan dezen wedstrijd, die gehouden werd van Triest naar Cormons en terug werd deelgenomen door wielrijders ook uit Italië, bepaaldelijk uit Udine en Venetië. Bij den terugtocht viel voorbij Nabresina telkens een rijder van zijn wiel, doordat de weg kort tevoren bestrooid was met spijkers en stuk ken ijzer. .Voorbij Opchima zag de Wiel rijder, die aan het hoofd van den stoet reed, zelfs, dat een troep Sloveensche boe ren een kar dwars over den weg legden, hij kon echter bij de Snelle vaart, die hij had, niet stoppen ten reed dus met geweld tegen den Wagen aan. Zijn wiel werd verbrijzeld en hij zelf vloog een heel eind ver weg tel gen een rots, waar hij bewusteloos met een bloedende wonde aan het hoofd bleef lig gen. Den vjolgenden wielrijders trof een zelfde lot. Tien hunner liepen wonden op en toen zij de Slovenen hunne lafhartige daad verweten, gaven deze antwoord met een regen van steenen! Luchtvaart. Farman organiseert een groote reis van stad tot stad per vliegmachine. Paulman heeft zich aangemeld voor deel neming aan den vliegwedstrijd Londen— Manchester, uitgeschreven door de Daily Mail. Blériot probeeren, het Kanaal over te vliegen. Hij zal het van |de windrichting laten afhangen, of hij van de Engelsche kust vertrekt of van de Fransche. Het luchtschip „Zepp. I" heeft Dins- dig van half acht tot half negen in prach tige vaart boven de grenzen bij Noveant gekruist, wachtend op het Fransche lucht schip „Ville de Nancy". Dit laatste echter bleef uit. De prefect van Nancy had op het laatste oogenblik zijn toestemming ge weigerd. De Fransche luchtvaarders waren over dezen kleingeestigen maatregel, die door het te Nancy verschijnend blad. „1' Etoile de '1 Est" was uitgelokt, zeer verontwaar digd, maar des te opgetogener over de ma noeuvres fvan de „Zeppelin I". Het nieuwe reuzenluchtschip, waarvan professor Schutte te Danzig het model ont worpen heeft, zal binnenkort door de firma Lanz worden gebouwd naar het stijve sy steem. Het zal 19.000 kubieke meters water stofgas bevatten, de motorkracht zal 500— 600 paardenkrachten behalen en de snelheid 50—60 kilometer per uur. Het Belgische bestuurbare luchtschip „Belgique" heeft een welgeslaagden proef tocht gedaan. De Wright's beginnen dan toch einde lijk ook in Washington iets van hun waren vorm als vogel-menschen te toonen. Maan dag heeft Orville Wright twee prachtige vluchten uitgevoerd boven het exercitie-ter rein bij Fort Meyer. Prville is, zonder eenige hapering, 25V2 maal het veld rond gevlogen en toen zacht op den grond neergekomen. Later ging bij nog eens op, bleef een half uur in de lucht en landde pas ha 29V2 maal het veld te zijn rondgevlogen. Niet erg schuchter. In een wagon 2e klasse aan het station te Dinxperlo is een roodstaartje bezig vijf eitjes uit te broeden. Amerlkaansche burgers. Sinds 1820 heeft het aantal in het buitenland gebore nen, die zich in de Vereenigde Staten zijn ko men vestigen met het oogmerk het Ameri- kaansche burgerschap deelachtig te worden, over de 20.000.000 bedragen. In de jaren 1905, 1906 en 1907 is het aantal immigranten aanzienlijk over het millioen per jaar ge weest. Bij de laatste volksstelling in de Ver eenigde Staten was gebleken, dat er toen 10.460.000 Amerikaansche burgers waren. .Van deze Amerikanen van buitenlandsche afkomst wonen 90 pCt. in de noordelijke staten. Wat de afkomst der inwoners be treft zijn New-York, Boston en Chicago buitenlandsche steden. In Ohio bestaat de bevolking misschien voor minder dan de helft uit Angel-Saksers. De bevolking van den staat Wisconsin is in hoofdzaak Scandinavisch of Duitsch; en hetzefde geldt voor Minnesota. Men moet zoeken bij de blanke bevolking van de zuidelijke staten der Unie om een werkelijk nog tamelijk zuiver Angel-Saksisch ras te vinden. Elders in de Vereenigde Sta ten is daarvan geen sprake meer. Loos alarm Een ontiettende menigte nieuwsgierigen werd Maandagavond op de been gebracht in de Lepelstraat Amsterdam en omgeving. Twee jongens hadden een tweetal verdachtuitziende personen de school zien binnensluipen. De politie, gewaarschuwd kwam met 8 man, onder leiding van een inspecteur, opzetten. Met de nieuwe lantaarns gewapend doorzocht men het geheele ge bouw, ontbood zelfs het schoolhoofd; alles te vergeefs, de inbrekers wisten van ach teren uit te ontkomen. De buren en kna pen hielden Vol dat de mannen, het gebouw waren binnengegaan. Het geval veroorzaak te een enorme oploop in de volkrijke buurt. Chlneesche Almanak. Het meeat ver spreide boek in de geheele wereld is een Chineesche Almanak, die jaarlijks te Peking door de Keizerlijke drukkerij uitgegeven wordt. De oplaag bedraagt 8 millioen exemplaren, die naar de uiterste hoeken van China ge zonden worden, en de Chineezen stellen zulk een belang in het boek en zulk een vertrouwen in den inhoud en 1de geloofwaar digheid daarvan, dat geen enkel van de 8 Imillioen exemplaren als onverkocht naar de drukkerij terugkeert. Niet een boek, tijd schrift of krant heeft, op het Westelijk half rond, ooit zulk een record-oplaag gekend. Moordaanslag op een deken. De Zeer- Eerw. heer Mateme, pastoor-deken van Borg worm (België) is Maandagmorgen het slacht offer geweest van eene moordpoging, ge pleegd door twee personen, die zich gedu rende dien nacht in een tuinhuisje schuil hadden gehouden. Zij sloegen den priester ,met hamers op het hoofd en brachten hem vier zware wonden toe. Daar de aanval in den tuin plaats had, konden de moorde naars, op zijn hulpgeroep, gemakkelijk door eene tuindeur op straat vluchten. De meid en de buren kwamen toegesneld toen de pastoor bloedend in den tuin lag. De dokter, die aanstonds geroepen werd, kon de beangstigde omstanders gerust stel len omtrent den aard der wonden, die, hoe wel zeer ernstig, toch niet levensgevaarlijk zijn. De gendarmerie nam aanstonds de noodi- ge maatregelen om de moordenaars op te zoeken. En 'het duurde niet lang of zij wer den aangehouden te Darton. Het zijn beiden Duitschers. Zij zijn dadelijk ondervraagd en reeds een paar uren na de misdaad was het parket 'van Luik ter plaatse. Men tl,wijfeit niet of de twee bandieten, waren Van zin de pastorie te bestelen. Brand te Borne. De machinefabriek Holland van de firma Ledeboer te Borne ii Woensdag afgebrand. De brand ia 'a nachts ruim een uur ont staan. Toen de nachtwacht de éénuur ronde deed, bespeurde bij nog niets. Een poos later sloegen de vlammen uit modelmakerij, waar de brand is onistaan. De modelmakerij sloot de fabriek aan drie zijden in en be vatte een enormen voorraad van jaren her. Daar had dus de vlam voedsel in over vloed. Aan bluiscben was dan ook niet te denken, ook al beschikte Borne over beter bluschmiddel dan thans het gev^l is. Van de modelmakerij deelde het vuur zich mede aan het overige deel der fabriek. Tegen den morgen was alles afgeloopen. Een deel der muren, is alleen blijven staan, waartusschen de zwartgebrande machines, raderen en werktuigen. De gieterij, die apart stond is blijven staan. De pl.m. 80 werklieden der fabriek zijn natuurlijk voor langen tjjd werkloos. Treurige toestanden. De politie te Sint Petersburg heeft aldaar al de kinderasielen doen sluiten der Johannieten. Volgens Reu ter werden in die gestichten kinderen, tus schen den leeftijd van 2 tot elf jaren en meestal van boerenafkomst, opgesloten ge houden in hokken, zonder licht of lucht, waar ze ten prooi waren aan de grootste vervuiling. De verklaring van deze onmen- schelijke behandeling zou te zoeken zijn in een dwaas en dweepziek godsdienstige op vatting omtrent een opvoeding van tucht en versterving! De politie heeft een inval gedaan in vijf dier huizen en daar 120 kinderen aangetrof fen, afgrijselijk vermagerd en levend in een toestand, die niet te beschrijven valt. Tach tig procent leed aan oogziekten, tengevolge van de duisternis en de onzindelijkheid. Een groot aantal had wonden aan de knieën, veroorzaakt doordat zij urenlang geknield moesten liggen. Het meerendeel der kinderen is tubercu leus en thans in verschillende hospitalen op genomen. Tegen de Johannieten zal een vervolging worden ingesteld. Drankmisbruik bij brand is de gewoon te in oostelijk Groningen, dat er bij branden veel wordt gedronken. Te Heiligerlee was brand in de behuizing van den voerman J. S. Tientallen liters jenever werden daar ge dronken: een totaal van 35 L. wordt ge noemd. De gevolgen bleven niet uit. De brigade marechaussee van Winschoten had handen vol werk, om de orde te handhaven, zoodat de s abels moesten worden ontbloot. Tegen eenige personen werd proces-verbaal opge maakt. De hyena's van den Biesboscb. De hyena's van den Biesbosch doen weder van zich spreken. Arbeiders uit Sliedrecht en andere plaatsen uit de omgeving van de Bies- boschpolders, die zich des Maandags naar die polders begeven ten des Zaterdags weer naar hun dorpen terugkeeren, vonden j.l. Maandag op De Springer onder Dubbeldam hun keet openstaan. De kisten, waarin zij hun kleeren, provisie enz. bewaren, waren opengebroken en de inhoud verdwenen. Naar wij vernemen is ook in 'andere keeten op de polders diefstal met braak gepleegd. Moord en zelfmoord. Een telegram uit Parijs meldt: Blot, de onderche- van den veiligheids dienst, wiide gisteravond vergezeld van ver scheidene inspecteurs, een wegens in musea gepleegde diefstallen gezochten persoon ar resteeren, toen deze een revolverschot loste, waardoor Blot en teen inspecteur gedood wer den. De moordenaar heeft daarna zelfmoord gepleegd. De voortvluchtige ontvanger. Donder dagmiddag U op last der justitio te Breda de brandkast der gemeente Ginneken open gebroken de kaet werd totaal ledig bevonden. Tegen den voortvlnchtfgen ontvanger H. v. G. is bevel tot aanhonding uitgevaardigd. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 'e morgens 61/, en 8 uur stille H.H. Missen 10 uur geiongen Hoogmis 'e namidd. 2 uur Catechismus 3 uur Ves- pere's avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere v. b. Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 'e avonde 7 uur Congregatie der H. Maagd. Dinsdag 's morg. 8 uur ges. Requiem als uitvaart vcor Cornelia Oostmejjer, ale lid van de Congregatie der H. Maagd. Woensdag 's morg. 9 uur ges. Jaargetij voor den heer Petrus Hujjer 's avonds 7 uur Lof ter eere van Sint Jozef. Donderdag 's morg. 9 uur ges. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en 't H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof tot derelfde Intentie. V r ij d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden v. h. Broederschap v. h. Oeb. Hart van Maria voor de bekeering der aondaren. Dames, zangkoor. Maandagavond 81/J uur repetitie van het dames zangkoor der Con gregatie van O. L. Vr. Boodschap bij den heer A. Hazc-s, Zaadmarkt Parochie van den H. Dominions. Zondag 'e morg. 6, 71/, en 9 uur stille HH. Mieeen 101/, uur Hoogmis's midd. 2 en 31/g uur Catechismus 3 uur Ves pers5 uur Congregatie. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius's avonde 7 uur Lof, Woensdag 's morg. 8 uur uitvaart voor Petronella Delver—Streng en een uitvaart voor Oatharlna Droog—de Koning, beiden leden der H. Familie's avonds 7 uur Congregatie. V r ij d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Zondag 1 Aug. a.s. St. Joseph Club, Afd. A lOVj uur Afd. B 71/, uur Afd. O 9 uur HEILO. Zondag, Jaarfeest van den H. Apostel Jacobus, 's morg. 7 uur H. Mis met onderrichting en Generale Communie van den R K. Volksbond voor Krommenie en Omstreken, bij gelegenheid van hun pel grimstocht ter eere van O. L. Vrouw ter Nood; 97» uur Hoogmis, waaronder pre dikatie 11 uur pelgrimstocht van den R K. Volksbond te Wijkeroog naar Kapel 's midd. l'/j urn- Catechismus; 21/, uur Vespers Gedurende deze week de H.H. Missen ten 71/, en 8 Va nur. Maandag Jaarfeest van de H. Anna, moeder der Allerh. Maagd. D.i n s d a g 'e morg. 10V4 uur H. Mie, opge dragen door Pastoor S. C. M. J. J. B. Meeuv, voor de processie van Haarlem, die per extra trein aankomt 10 05 uur en vertrekt 5,12 uur, na eerst in de Heilosche kerk eene godsdienstoefening te hebben gehouden. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid om te biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. Zondag a s. Ie Zondag van de maand, te verdienen volle aflaat. Op dien dag begint de Auguriusmaand, toegewijd aan het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria. BERGEN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 97, uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna De Profundis. Ia de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Woensdag 's morg. 8 uur Vroegmis 9 uur gel. H. Mis voor Bruid en Brui degom. Zaterdag 's midd. van af 4 uur gelegen heid tot biechten. Catechismus op de gewone dagen. SCHOORL. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis 97, uur Hoogmis's namidd. U/s uur Catechis mus2 uur Vespers. Deze week de H. Mis om 8 uur. Zaterdag, van 5—8 uur biechthooren. Deze week Catechismus volgens gewoonte. EGMOND-BINNEN. Parochie van dm H. Adelbertus. Zondag, feestdag van den H. Jacobus, Apostel, 's morg. 7 uur H. Mis voor de ziel van zaliger Maria van Dam91/, uur Hoogmis voor de parochie 's midd. 1 uur onderrichting in de Ëijb. Geschiedenis 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag, feestdag van de H. Anna, Moeder der H. Maagd. Donderdag, feestdag van de H. Martha, 's avonds 67, uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag, feestdag van den H. Ignatius, Belijder. De laatste dag dezer maand. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 3e Zondag na Pinksteren, 'a morg. 7 uur H. Mis 91/, uur Hoogmis 's midd. 2 uur Vesperss av. 6 uur Congregatie. Gedurende deze week de H. Mis ten 8'/4 uur. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. Zaterdag 'smidd. van 3 7 uur Biecht hooren 's avonds 61/, uur Lof met Roz. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Cornelia Kwakman. AKERSLOOT. Zondag, feestdag van St. Jacobus, patroon dezer parochie, 'e morg. 7 nur H. Mis 91/, uur Hoogmis 's midd. 2 uur plecht. Vespers, daarna lied no. 119. Maandag feestdag der H. Moeder Anna. V r y d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere vau het H. Hart v. Jezus, daarna lied no. 47. Zaterdag, 's morgens na de H. Mis en 's middags van 3—6 uur gelegenheid om te biechten. Deze week Catechismus volgens gewoonte. LANGENDIJK (N -Scharwoude). Zondag, feest van Aanbidding, 's morg. 57j, 7 en 87j uu^ H.H. Missen, 10 uur plechtige Hoogmis. Na de eerste H. Mis gelegenheid om te biechten. Na de Con secratie van iedere H. Mis wordt de H, Communie uitgereikt, 's Avonds 61/, uur plechtig Lof met processie en sluiting* predikatie. Donderdag 'e avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrj|dsg 's avonds 7 uur oefening van den Kruisweg voor de overledenen die op de doodceel zijn ingeschreven. Zaterdag van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jacobus Goudsbloem. In den Heer overleden Jacobus Kos. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie 10 uur Hoogmis voor R. Grib ling en Gr. Groot's midd. I1/, uur Catechismus 27, uur Veepers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk 9 uur H. Mis voor N. Hoogebcom. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor overl, ouders9 uur Maandstond voor A. Bnisman. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor M. Hof9 uur H. Mis voor de familie Oudhuis -Schouten. Donderdag 'smorg. 7 uur H. Mis voor K. Snel en M. Zweers9 uur H. Mis voor C. Konijn. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor M. de Wit en J. Konjjn 9 uur H. Mis voor M. de Wit en A. Konjju. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor J. Bjjvoet en Gr. Schermerhorn 8luur H. Mis voor K. Weiter, Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Gewone dagen Catechismus. CASTRICUM. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor Fran- ciscus Pepping en Anna Louter 87, uur H. Mis voor Marjjtje Scheerman en overl. familie 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag 's morg. 7uur H. Mis voor Cornelia Schuit, geb. Castricnm8 uur H. Mis voor pastoor O. v. d. Deii. Dinsdag 's morg. 7l/t uur H. Mis voor Guurtje Brakenhof en Anna Louter 8 uur H. Mis voor den WelEd. Gestr. Heer Nic. Bruinsma. Woensdag 's morg. 7uur H. Mis voor de Wed. Olbers, geb. Koper, als lid van het H. Hart8 uur H. Mis voor Jacobus Kuijs. Donderdag 'a morg. 71/, uur H. Mis voor de offeraars in de bur8 uur H. M's voor Thsodorus Verdwaald. V r ij d a g 's morg. 77, uur H. Mis voor Maria van Benthem. geb. Res8 uur H. Mis voor Pastoor v. d. Deil, als lid <van het H. Hart. Zaterdag 's morg. 77, uur H. Mis voor Hoogs Erven8 uur H. Mis voor Dora Brantjes, hvr. van Corn, de Ruiter. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jacobus de Zeeuw en Jan Vader. In den Heer overledenMaria de Nagel, Maria da Groot, geb. Dijkman, de wed. Olbers en Theodorus Verdwaald. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 nur H. Mis voor de gemeente 91/, uur H Mis voor Afie Stam, wed. van Jan Koojjn 's midd. 1 uur Catechismus2 uur Vespers. Maandag 's morg. 81/, uur H. Mis voor Maarlje Schee en Nicolaas Meijne. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van den H. Joseph87, uur H. Mis voor Antje Duinmajjer. Woensdag 's morg. 8 uur jaarl. H. Mis voor Dirk Leek 81/, uur H. Mis voor Maarttje Groen, hvr. van Pieter Leek. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Mijntje Kuijs, hvr. van Herm. Terra 87, uur gez H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrgdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jan Willemsz. Groen 87, uur H. Mis voor Mjjntje Groen. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Joanna Cornelisse 87, uur H. Mis voor Bacilius Zonjée en Clasina Melker 's midd. 4 uur gelegenheid tot biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. HEEMSKERK. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis's namidd. I1/, uur Oatech. 27, uur Vespers's avonds 67, uur H. Familie. In de week de H.H. Missen ten 77, en 874 uur. Zaterdag alleen te 8'/, uur. Catechismus als naar gewoonte. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament, Zaterdag 's midd. van 3 uur af gelegen heid om te biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis voor de parochie 10 uur Hoogmis voor over ledene oudersna de Hoogmis Catechis mus 27, uur Vespers. Maandag 's morg. 8 en 87, uur H. Mis voor overledenen. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie81/, uur H. Mis voor Jacobus Olof. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Petrus Bierman, als lid der Westl. Proc. 81/, uur H. Mis voor Catharina Maria Al, hvr. van Hendrik Noom. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit81/, uur H. Mis voor de leden van de Gedurige Aanbidding's avonds 77, uur Lof. V r ij d a g, 's morg. 8 uur H. Mis voor een overledene vader87, uur H. Mi* tot zekere intentie. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie 81/, uur H. Mis voor de familie MeijerMolenaar 's nam. van 4—8 uur biechthooren. Van de laatite H.H. Sacramenten voorzien Catharina Luiting, Brechtje Breeuwer Dievertje de Wit en Martinne de Wit. Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, Catechismus. ASSENDELFT. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie10 uur Jaargetij vt>or Petrus Landrman en echtg. Geertje Bakker 's midd. l7, uur Catechismus; 21/1 uur Vespers. Maandag 's morg. 77, uur H. Mis voor overl. familie Kuiperelders voor den WelEerw. Heer W. Gaal. Dinsdag 'e morg. 77, uur H. Mis tot zekere intentie elders voor Cornelia Kroon en Nicolaas Vrouwe. Woensdag 's morg. 77, uur H. Mis tot zekere intentie elders voor den ZeerEerw. Heer Stephanas Korf en famtlie. Donderdag 's morg. 77, uur H. Mis voor Antoon Schaper en Guurtje Kramer en zoon elders voor Grietje Kramer en overl. familie. Vrijdag 's morg. 71/, uur H. Ml* voor Jacob Jacobse v. d. Laan, Engeltje Kroon en overl. familie. Zaterdag 's morg. 7 7, uur H. Mis voor Engel Vrouwe en Geertje Velzerboer 81/, uur H. Mis voor de priesters die in deze parochie hebben gearbeid. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maartje Regter, wed. van Jan Wjjnants Johannes Al en Gerrit Gaal. In den Heer overleden Petrus Bierman. Deze week dagel. Catechismus. WORMERVEER. Zondag, feest van den H. Joannes de Meerdere's morg. te 77, en 10 uur de H.H. Missen 's midd, 2 uur Oatehismue 3 uur Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag te 8 uur de H. Mis. Donderdag 's morg. 8 uur get. H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. V r (j d a g en Zaterdag 8 uur H. Mis. Zaterdag 's midd. van 3-8 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag, Vrgdag en Zaterdag 's midd. 12 uur Catechismus. ZUID-ZIJPE. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie omstreeks denzelfden tyd voor Agatha Weel91/, uur plechtige Hoogmis tot Z8kere intentie 's avonds 7 uur plechtig Lof met predieatie en processie. Maandag H. Mis tot zekere intentie. Dinsdag H. Mis voor Nicolaas Blaauw, Maria Groot en overl. familie. Woensdag H. Mis voor Cornells Hoedjes en Theodora Molenaar. D 0 n d e r d a g H. Mi* voor Matthias Blaauw. Vrgdag H. Mis voor Arie Schouten, *gn hvr. Geertruida Polder en Nicol. Schouter. Zaterdag H Mis voor Pieter Polder, Geer truida Meijering en hunne nakomelingen, SCHAGEN, Zondag, feestdag v. d, H, Obriatophorus, patroon dezer parochie, 's morg. 7 uur H. Mis97, uur Hoogmis, waaronder feestpredikatie 's midd. U/, Catechismus 2 7, uur Vespers. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Vrgdag 's morg. 9 uur gez. Maandstond voor Trijntje Tames, wed. van Cornells Konig. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. Te bevragen aan het bureau van politie, Langestraat, op werkdagen van 's morgens 9-12 uur. Een broche. Een troffal. Een dek kleed. Een postduif. Een oorbel. Een taschje. Een manchetknoop. Eed halsketting. Een portemonnaie. Twee armbanden. Een pakje vetloog. Een haarkam. Een hoepel. Een huissleutel. Een handschoen. Vier kinder poitemou- naitjes. Een zakdoek. Alkmaar, 21 Juli 1909. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHÜIJZEN.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 8