iSa/ur Laatste Berichten. Wcggeloopen. Amsterdamsche Beurs. ögf- Tab" - Uit de Zaanstreek. Gemengd Nieuws. Correspondentie. Burgerlijke Stand. M&rkt berichten. Agenda's Advertentiën. gezondheidsredenen de functie niet aan neemt Na herhaalde stemmingen en herstem mingen, wordt eindelijk tot wethouder ge kozen Ue heer P. Valkering, met 4 st. tegen 3 st. op den heer P. Duijn. (De gemeenterekening sluit met een na- deelig saldo van ruim f 150. Aan de orde komt nu (de benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte voor school I, De voordacht bestaat uit 1 He heer Dohmen van Melissant; 2 Mej. A. C. v. d. Heijde, 3 de heer C. Carsten van Hoogezand. De heer Goes wenscht de onderwijzeres benoemd te zien, terwijl de andere leden liever een onderwijzer hebben, wat ook de voorzitter gewensscht acht. Op verzoek van den heer Goes wordt in geheime zitting nader over deze benoeming gesproken. Na hervatting der openbare vergadering wordt benoemd no. 1 den voordracht met 6 st. terwijl 1 st. wordt uitgebracht op Mej. v. d. Heijde. Tot onderwijzeres voor het her- halingsonderwijs worden aangewezen de hee- ren C. J. Bussen en H. A. Nijsen en de dames Veen en Beneüic» Een adres van het stoomtram-comité mond-Castricum, wordt op voorstel van den .Voorzitter aangehouden tot de volgende ver gadering, als zijnde te laat ingekomen, Bij de rondvraag, deelt de voorz. op een vraag van den heer Schuijt mede, dat reeds f 27, van de f 35, voor Ide gebroken lantaarn paal is betaald. Hierna wordt de vergadering gesloten.. De kermis, die dit jaar bijzonder ruim van allerlei vermakelijkheden was voorzien, behoort weer tot het verleden. Ten nadeele van A'. C. werd Zondagnacht op de kermis een fiets ontvreemd, die ech ter tioor de goede zorgen der politie, Maan dag weert huis werd bezorgd. Iemand uit Uitgeest had ze bij vergis sing)?) medegenomen. (Dinsdagnacht werd bij den slager de B. worst ontvreemd. Door een gebroken ruit had men met behulp van een stok met een spijker de worsten naar zich toegehaald. Verleden jaar werd ook bij dien slager gestolen. Aangifte is gedaan bij de politie,- PURMEREND. Het Stedeljjk Muziek korps, directeur J. P. Groot, gaf Zondag avond eeu goed geslaagd concert in den Doelentnin. Zondagmorgen half negen gingen van bier per extra boot een honderdtal pelgrims op ter bedevaart naar Heilo. Het weder liet zich niet gunstig aanzienvan negen uur tot ongeveer half één was het een aanhou dende zachte regen, na dien tijd hield het evenwel op. De oefeningen werden geleid door den zeereerw. heer kapelaan F. Knitel. Gisteren was alhier Mej. A. de Wit 25 jaar in dienst van den heer J. Kimman. Het heeft de geachte jnbilaresse niet aan blijken van belangstelling ontbroken. Zondagavond werd alhier door den zeereerw. pater Rejjnenberg onder het Lof eene pred'.catie gehouden voor de leden van de Mariavereeniglng. Zondagavond hield de Ned. R. K. Volksbond alhier hare gewone maandelijksche vergadering. Door afwezigheid van den voor sitter werd de vergadering met gebed geopend en geleid door den vice voorzitter J. C. Jansen. Na het lesen der notulen werd verslag u!t Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER Q U A X, Alkmaar, Dijk 14. Purmerend, Kaasmarkt 66. Stcatsleeningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 n Bulgarije Tabak Hongarije Goudl. 4 Oostenrijk jan./Juli 41/1» Portugal Tab. 3 Rusland 1906 4 ld. Rothschild 1889 4 ld. Hope Co. «Vin Iwang Dombrowa 5 Turkije Goudl. 1890 5 Mexico Binnenl. 4 Brazilië Fund. Loan Spoorwegleenlngen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen, r Comm. Atchison Denver n Erie j, Kansas City Pref. ld. Comm. Missouri n Ontario n Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4°/o Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry i) Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned.aHandel Mij. Resc. Lebong. Aand. Sre* Cobar Koniokl. Petr. Mij. Mmara Eulm Sumatra Pafcmb. Stoomv.MiJ. Marine ™f- ld. Peru ld. Langkat gew. Aand. ^tdang^ J Plantage Koers van 13 Sept.;] .^««ielMnlngcn. 3 RÜÏfe,:Ciam ,I00-- »>/l dam too.— s i ter* ftaloagaüakoen 94>i 94s/8 94>4 98,s/l6 988/S 9SlU 95H 9514 967/IO 96% 96U/16 97Vs 9714 97 96S/4 87/4 875/S 875/8 8?>4 8713/i6 1058/8 85% 85 6/s 87K 1171/4 II7/4 H77/8 46 46 47 34®/s 34 358/16 467/l6 4644 478/8 728/4 73 73Vs 4°IS/l6 40 5/s 4I1S/l6 468/t 468/4 487/l6 3711/16 37IS/ie 38IS/i6 125II/16 1258/16 12 7 3°'/l6 3°7/l6 31V16 204 2041/4 205 20K 201/4 2013/l6 «3V1 I20S/g I24>4 66^/l 67V8 681/4 78B/l6 78 8o'/l6 1767/S I76J4 177% i?8 I77M/l6 I78V8 910 906 910 llSl-Vw Ii8>4 I207/g 449M 4528/4 45lV4 i881/l 189 791 164I/4 1641/4 i66'/ie 144# 144 >4 1448/8 7 78/16 7V8 218/16 22 2I9/l6 8B/I6 S9/l6 89/l6 331B/l6 3318/l6 33u/l6 172 172 227 848/8 82S/4 8iJ4 108^ 106 in 46414 458V4 468 X 578/8 59 55>4 257 250 256K 83 81 32>4 4168/4 410 414 -- 1081/4 109)4 - 325 - i>4 D4 gebracht van de processie naar Heiloo. Ver volgens kwam de exploitatie van het Eigen Gebouw te berde. Na eenige dUcuselën werd besloten, indien geen andere maat regelen waren te vinden, de huur met Januari op te zeggen. Tevens werd goedgevonden, dat de St. Barbaravereenlging circulaires van adbaesie betuigingen zon rondzenden en dat er in plaats van een spaarbank een spaarkas zou worden opgericht. De waarnemende adviseur, den zeereerw. beer kapelaan J. G. Jansen, bedankte de afdeeling namens den zeereerw. heer Pastoor, die dezen avond was verhinderd, voor het prachtige cadeau hem bij zjjn Zilveren Priesterfeest geschonken. Ten slotte werd de vergadering na de ge bruikelijke rondvraag na een woord van dank met gebed gesloten. Aan den heer P. de Groot alhier ie concessie verleend voor een te Nibbixwoud aan te leggen drinkwaterleiding, mits voor 1 Juli 1910 uitgebreide plannen omtrent watervoorziening worden ingediend. CALLANTSOOG. In verband met de beweerde knoeierijen aan de rijkswerken bij Oallantsoog, brachten de Kamerleden de heeren Helsdingen en Duys dezer dagen een bezoek aan die werken. Daaromtrent meldt de Tel. nog, dat. de werklieden, die de knoeierijen aan het licht hadden gebracht en na dien ontslagen waren, mededeelden, dat de gevonden basaltsteenen van de duinen waren afgerold en daarna begraven, en dat in plaats van 't basalt gruis op de strek dammen was gestort, dat later bedekt werd met basalt. Ook moesten palen geslagen worden van 21/, M. doch men bad deze palen, tot 2 M. afgezaagd. Op last van den ingenieur waren van deze palen enkele uitgetrokken en deze bleken b\j meting werkelijk slechts 2 M. te zjjn. Ook de toestand der woningen was aller treurigst, 0. a. ontbraken de voorgeschreven afscheidingen. DE RIJP. De gemengde zangvereeniging Excelsior, directeur de heer J. Maasdam, is na een kwijnend bestaan van nog geen jaar, deze week ontbonden. HOORN. Alhier is de vischrookerjj aan het Visscherseiland, toebehoorende aan den heer Wormsbecher, een prooi der vlammen geworden. De brandweer wist de belendende perceelen te behouden, doch de rookery brandde tot den grond toe af. De schade wordt door verzekering gedekt. BURGERBRUG. In een op Zaterdag 1.1. te Burgerbrug gehouden vergadering is besloten tjjdens de a.s. kermis een ïingrjj- derij voor paren te houden. SCHAGEN. De beer A. Blok, rijwiel handelaar alhier, verhnnrde Maandagmorgen twee rijwielen aan een heer en dame, die voorgaven een tochtje te zullen maken naar een naburige gemeente. Tot heden zijn de fietsen bij den heer Blok nieet teruggebracht. De politie stelt een onderzoek in. ASSENDELFT. Alhier is met 90 leden een harddraverij-vereeniging opgericht, welke reeds den 5en October een harddraverij zal doen bonden, met een ringrijderjj in oud Assendelftsche kleederdracht, WORMER. Naar aanleiding van een open gevallen plaats in de gemeenteraad (vac. Re- zelman) had Zondagavond in >'t Wapen van Wormer» van den heer Es. Kramer een ver gadering plaats van de R. K. Kiesvereeniging »St, Odulfns». De vergadering werd geopend met gebed door den voorzitter. Toen hield de secretaris voorlezing van de besluiten der bestuursvergadering. Hierna volgde eenige discussie. Daarna ging men over tot het kiezen van een candidaat. De nltslag was dat met algemeene stemmen werd gekozen den heer A. Meijer Gz. Onder wijl werd medegedeeld dat ook de andere kiesvereenigingen bier ter plaatse met deze keuze instemden. Bravo 11 I Maandagmidddag bad het 3 jarig zoontje van den arbeider H, Yeken bet ongeluk al spelende in 't water te raken waaruit bet levenloos werd opgehaald. WORMERVEER. Aan het Ministerie van Justitie werd ten behoeve van de voeding der bevolking in de gevangenissen, rijks- werkinrichtengen, tuchtscholen enz. Onder meer aanbesteed 79526 K.g. gort. Laagste inschrijvers waren Gebr. Laan, alhier voor f 8.75 per 100 K.g. Bij een aanbesteding vanwege het De partement van koloniën waren onder meer de laatste inschrijvers. Voor perceel 24,2520 K.g. gele zeep firma J. Dekker alhier voor f 451,08. Perceel 26, 5300 K.g. naphtaline firma J. Dekker voor f 860,19. Perceelen 29 en 30 divers vaatwerk W. Stelling en zoon, alhier ^voor f 1036 en f 752,22. Zaterdagmiddag werd de bloementen- toonstëlling van „Floralia" in de Nieuwe Sociëteit" alhier geopend. Van de 378 uit gereikte stekken aan volwassenen kwamen er 290 in. Van de 780 stekken aan kinderen uitgereikt 691. Het aantal veidbloemenbou- quetten bedroeg 47. Verschillende prijzen werden aan de inzenders van de mooiste bloemen uitgereikt. Wanneer in Maart 1910 weder gelegenheid bestaat stekken bij Flo ralia te halen voor 2i/s 'cent per stuk, hopen wij, dat de deelname nog grooter zal zijn dan idezen keer, wijl men niet alleen voor een klein bedrag eigenaar van een mooie plant wordt, maar ook het zelf opkweeken van planten en bloemen door kinderen ver edelend op Ihun gemoed werkt. Kinderen, die thuis met zorg eigen bioemen en planten opkweeken, vernielen geen planten en bloe men in parken en plantsoenen,; Uitslag der veiling gehouden op Don derdag 9 Sept. 1909 in het Hotel de Jonge Prins, alhier ten overstaan van den notaris G. H. A. Tjeenk Willink. Perceel 1. De boerderij, H 30, met stalling voor 20 stuks vee, hooiberg, erf, weiland, en water, in de Middel te Westzaan nabij de Vauernasche vaart, groot 8 H.A. 26 A. 90 c.A. werd op gehouden op f9000. Perceel II. Een wei land genaamd „De Tweebeen" aan de Wa tering te Wormerveer groot 54 A.: 20 c.A. strijkgeld 190. Gemijnd voor f 610 door M. Sikkes. Bij afslag niet verhoogd. Perceel III. Een perceel weiland, achter de boerderij van J. Koopman te Westzaan, groot 3 H.A. 51 A. 70 cA. werd opgehouden op f 3000. Het hier voorgekomen ziektegeval bij een schipper, die hevige krampen had, ge paard met diarrhee en braking, blijkt niets met cholera uitstaan te hebben. Zaterdag morgen te ongefveer half twaalf kwam be richt, jd'at bij het bacteriologisch onderzoek geen sporen van cholera bacillen ontdekt waren. Daarna werd de politiepost, bij het schip geplaats, opgehesen en vertrok de schipper' ten spoedigste. Van Donderdag tot en met Zaterdag was niemand der opva renden van boord geweest» ZAANDAM. De vereeniging Volkeonder- wijs, onderafd. Zaandam, zond indertijd een request aan B. en W,, houdende verzoek tot meerdere toelating van begaafde kinderen tot de inrichtingen van uitgebreid en voort gezet onderwijs, hetzij kosteloos of tegen verlaagd tarief. Was tot heden het aantal kostelooze leerlingen tot 10 beperkt, thans stellen B. en W. voor, dit aantal tot 30 te doen stij gen, zoover plaatsruimte is in de klasse, waarvoor toelating wordt verzocht. Waarlijk voor de afdeeling een mooi suc- cns voor baar streven tot verbetering in deze. lederen Zondagavond G a 7 nur wordt Zaandam verrast door bezoek van eene tal rijke schare jongens en meisjes uit Amster dam, van 15 of 16 jarigen leeftijd. Dit op zich zelve zou niet vermeldens waardig zijn, indien dit geregeld bezoek zich niet kenmerkte door buitengewone losban digheid dier jeugdige nitgaanders. Bij de aankomst der booten wordt bnnne tegenwoordigheid reeds kenbaar gemaakt door geschreeuw en gejoel en gillende onderlinge seinen. Is ecbter voet aan wal gezet, dan komt de aap eerst recht los. Joelend en tierend, de zedelooste liederen uitgalmend, met verduidelijking nog van onnoemelijke lichaamsbewegingen, wordt langs Zaandam's straten getogen, zeer tot ergenis van de omwonenden. Zingen langs den openbaren weg of straatschandaal maken is toch by de Wet verboden zou er du» niet wat meer poli tietoezicht tegenwoordig knnnen zijn, opdat aan dergelijke zedeloosheid paal en perk werd gesteld. 't Wordt waarlijk al te erg. N. Den lGIen September zal het 40 jaar geleden zijn, dat de beer G, Braak als kaaskruier op de markt alhier in dienst trad. Bovendien zal het dien dag 40 jaar geleden zijn, dat de weekmarkt werd opge richt. Peary en Cook. NEW-YORK, 14 September. In een ge sprek met den correspondent van de Asso ciated Press te Battle Harbour heeft Peary gezegd: Ik ben Idle eenige mensch die ooit de Pool bereikt heeft. Ik ben bereid dit te bewijzen; ik weiger over de bijzonderheden te spreken; die zullen, later aan den dag kómen. Ik heb gezegd, dat Cook de Pool niet bereikt heeft en ik heb een concreet bewijs ter staving van die bewering. De geheele geschiedenis zal waarschijnlijk in 6 maanden bekend zijn; het zou niet poli tiek van mij zijn thans te volle in debat te treden, want ik zou dooreen bericht gaan verspreiden, waarvan door een ander ge bruik zou kunnen worden gemaakt. Ik ben voornemens te wachten totdat Cook zijn verhaal openbaar maakt en dan zal ik mijn inlichtingen publiceeren, op grond waarvan de wetenschappelijke lichamen hun oordeel zullen vellen. Dan zal er niets overblijven van Cook's bewering. De Duitsche sociaal-democratie. LEIPZIG, 14 September. In de bijeenkomst op heden van het sociaaldemocratische con gres is Bebel verschenen» Het congres heeft zich hoofdzakelijk bezig gehouden met Ide parlementaire werkzaamhe den van de sociaal-democratische groep in den Rijksdag. Het rapport dat Ledebour uitbracht, be- perkte'zich tot een bespreking van de hou ding der sociaal-democratie in de financieele hervorming. Cholera, Men meldt uit Amsterdam Door den gemeentelijken gezondheidsdienst wordt mededeeling gedaan van een hier ter stede voorgekomen geval van cholera asiatica bij een werkman aan den Zeeburgerdjjk. De man is overleden. Van B, en W. is verschenen een ken nisgeving, waarbij de sluiting op heden gelast wordt der openbare bad en zweminrich tingen. De burgemeester bericht dat er een geval Aziatische Cholera te Amsterdam ge constateerd is en richt waarschuwingen tot de ingezetenen. Ook de directie van de bad- en zwem inrichting aan de De Rnyterkade (Obelt) te Amsterdam, zal, voorzichtigheidshalve, met ingang van heden, de bnitenbaden sluiten. De senaat van het Amsterdamsche Studentencorps heeft, na advies (van prof. dr. R. H. Saltet te hebben ingewonnen, uit gebreide maatregelen tegen de cholera ge nomen. Men meldt nit IJmnlden Het stoomschip Bylgia, van Pernau hier aangekomen voor Zaandam moet voorloopig te IJmuiden blijven liggen, omdat er zich bij den kok verdachte ziekte verschijnselen hebben voorgedaan. De man is in observatie opgenomen in de ziekenbarak, Fernau is niet besmet verklaard. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat ten einde het gebruik van ongekookt drinkwater zoo niet geheel, dan toch zooveel mogelijk te beperken, aan den troep voor rijksrekening op mime schaal koffie en thee moet worden verstrekt. Bij de oefeningen zal een dezer dranken in de veldflasschen worden medegeven, ter wijl by groote rusten mede voor de ver strekking van koffie of thee de noodlge maatregelen moeten worden genomen. Naar uit Wormerveer aan bet Bbl. wordt gemeld, is het geval van den schip per uit Meppel, die met zyn vaartuig te Wormerveer ligt, by ondersoek gebleken geen cholera te zyn, zoodat bet politietoe zicht is opgeheven. De schipper is 100 goed als hersteld. Te Antwerpen is een geval van cholera met doodeiyk6n afloop geconstateerd by een vrouw in het Kiel Kwartier. Het ïyk is on- middeliyk ter aarde besteld; de hnisgenooten der vrouw zyn in observatie genomen. Uit Hoek van Holland meldt men Het van Kroonstad in den Nieuwen Water weg aangekomen Nederlandsche stoomschip »Vlug« ligt in observatie by het quarantaine station voor nader onderzoek, omdat er een verdacht ziektegeval aan boord is. Twee tnenschen verbrand. Nader schrijft men ons uit Ierseke, dt. 11 Sept.: Een vreeselijke brand heeft eergisternacht omstreeks half twaalf te Ierseke gewoed. Omstreeks dien tijd stond het schuurtje ge legen achter de woning van den heer Poel man in lichte laaie. De vlammen grepen met zulk -een ontzettende snelheid om zich heen, Idat Ide schuur in een oogenblik door het vuur was verteerd. Geen wonder, want de vlammen vonden een welkome prooi in de groote massa's koolzaad, welke op zolder lagen opgestapeld. Zoo als men weet bevat (dit zaad veel olie. Op denzelfden zol der sliepen 'de 27-jarige knecht en de 23- jarige meid. De vlammen schenen hun niet alleen geen tijd te hebben gelaten om te ontvluchten, doch het schijnt dat de beide ongelukkigen, die bij dezen brand het leven lieten, Hoor Iden rook direct verstikt werden. Men vond hun beider lijken geheel verkoold nog lin hun bed liggende terug. De brand- .weer uit Ierseke deed alle pogingen om het vuur te stuiten, en mocht er inderdaad in slagen Ide omliggende perceelen te beveiligen en grooter onheil te voorkomen» Poelman en zijn vrouw redden zich nagenoeg in nacht gewaad» De (geheele Wijngaardstraat waar de ramp plaats vond, was den ganschen nacht in 'rep en roer len nog des morgens bevonden zich tal van nieuwsgierigen ook uit Üe omlig gende plaatsen nabij de plaats des onheils. Verzekering dekt de aangerichte schade wel ke eenige duizenden bedraagt. Moord bij Koekango. Aan de Avondp. hebben we het bericht ontleend, dat de ge arresteerde B. Zaterdag had bekend mede plichtig te zijn aan den moord te Koekanger- vel'd» Men schrijft evenwel P» B., de verdachte in zake den drievou- djgen moord te KÖêfeangerveM, die in de gevangenis te Assen fs' opgesloten, laat niets los en g'eeft geen antwoord op hem ge stelde vragen. Niettegenstaande er zeer zwa re vermoedens tegen hem gerezen zijn, heeft men nog geen vat op hem kunnen krijgen. Het Wisselen van een bankbiljet van f200, de in beslag genomen met bloed bevlek te broek en het vertellen van bijzonderhe den van Iden moord te Staphorst, toen daar van ter plaatse nauwelijks iets bekend was, zijn zeer sterke aanwijzingen. Aanklacht. Da heer H. J. Eilers, te Oegstgeest, deelt in een circulaire mee, dat hij bij den officier van justitie tegen E. J. Abrahams, arts secretaris-penningmeester van de Vereeniging tegen de Kwakzalverij, een klacht heeft ingediend wegens beleediging, in artikelen in de „Enkhuizer Courant" van 17 'en 24 Juli 1.1. Ook heeft de heer Eilers een request gezonden aan H.M. de Koningin, waarin hij verzoekt een enquete naar het door hem toegepaste middel tegen tubercu lose» Een nieuwe Zuidpool-expeditie. Kapi tein Scott, idie de leider is geweest van de Engelsche Zuidpool-expeditie met de Dis covery (1900'04), zal in Juli a.s. een nieu we Zuidpool-expeditie ondernemen. Een hoofddoel der expeditie zal naast de be reiking der Zuidpool zijn, het Edward VlI-Iand te exploreeren. De kosten ider expeditie zullen naar schat ting 40,000 pond bedragen; en Scott heeft een oproeping gericht om steun tot zijn landgenooten. De meeste dagbladen steunen de oproeping met warmte» Een man verbrand. Gisternacht was de poelier J. Sutherland werkzaam in de veerenbërgplaats achter zijn winkel aan 'den Oppert te Rotterdam. Eensklaps werd daar brand ontdekt en de poelier brandend op de trap gevonden. Een politieagent verleen de hulp en bekwam ook brandwonden. Zwaar verminkt werd hij naar het politie bureau gebracht, waar bleek, dat de poe lier reeds overleden was» De brand werd beperkt tot de bergplaats. Eenige lezers te Castriaim. Aan uw verzoek zal zoo spoedig mogeiyk voldaan worden. Alkmaar. GEBOREN10 Sept, Hendrika, d. van Albertus Gerritsen en Pietronnella Johanna Geertrnida Seunks. Cornelia Gerardus, z. van Gerrit Buijsman en Tentje Kempe. 12 dito. Klaasje Catharina, d. van Jacob Schntz en Johanna Klasina Soth. Jo hanna Fetronella, d. van Dirk Storm en Johanna Petronella Ooijevaar. 13 dito. Neeltje, d. van Floris Albertus van der Meulen en Guurtje Zwaan. 13 Sept. Agatha Maria Wilhelmina, d. van Jacob Brouwer en Maria Cerarda Josepbina Bol ton. Agatha Hendrica Wilhelmina, d. van Willem Eduard de Haan en Wilhelmina Joeephina Majjnser. OVERLEDEN: 13 Sept. Fredericus Jaco bus JohanneB Conneman, 18 jaar. ALKMAAR, 13 Sopt. Aangevoerd 11 Koeien en Ossen 200 a 250,116 vette Kalveren f 40 a 108, per Ned. pond 80 a 90 ot. 40 nticht. Kalveren 8 a 22 per stuk. 2191 magere Schapen 18,00 a 24.00, 00 vette idem f .00 a .00. 257 vette Varkens 50 a 56 ct. p. Ned. pond. 24 mag. idem 16 a 18. PURMEREND, 14 Sept. Aangevoerd 908 Runderen, waaronder 530 vette ƒ0.56 a 0.73 p. K.G,, lager in prijs, stug, 378melk- en geldekoeien f 110 a 240, lager in prys stug, 53 s'ieren, 228 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.G., handel stug, 380 nuchter idem f9 a 24, matig, 32 paarden, 4513 schapen 16 a 23.50 en 400 lammeren 6 a 14 prijshoudend stug, 210 vette varkens 52 a 56 ct. p. K.G., handel matig, 78 magere id. f 16 a 32.00, matig, 278 biggen f7.00 a 12,li. stug. 558 mandeu appelen f 1.50 a 4.00,1000 manden peren f 1 50 a 4.00, Kleine Kaas f 30.00, Middelbare i 28.00, Goud- Bche f 00.00, aangevoerd 173 stapels. 85% Kilo boter 1.30 a 1,40 per kilo. Kipeierea f 4.35 a 4 85, eenden dito 0.00 per 100. BROEK OP LANGENDIJX. 13 Sept. 12100 bos Wortelen i 1.95 a f 2.90, 00 zak Aardappelen graafjes f 1.55, muizen f 0.00, blauwe f 1.55 per halve H,L., 412 Balen Zilveruien f 0.40 a 0.80, Gew. Nep f 2.00 a 2.50.144 Baal Uien f 1.20 a 1.45, 10500 Slaboonen f 0.58 a 0.00 Bieten f 0.00 a 0.00. 00 Rammenas f 0.00 a 0. 13 Sept. 30000 stuks bloemkool le soort ƒ7.a 9.00, Reuzen le soort f 7«a 8.50, 6000 stuks 2e soort 1.75 a 2.80. 44000 stuks Roode kool f 2.50 a f 4.30. 9000 Gele kool f 2.70 a f 5.—. 10000 Witte kool t 5.00 a f 6.50. 14 Sept. 32000 stuks bloemkool le soort 6.00 a 8.75, Reuzen le soort 7.a 8.50.140G0 stuks bloem kool 2e soort 1.90 a 2.50- 60500 stuks Roode kool 3.a 4.60. 12000 stuks Gele kool 4.00 a 5.00. 7500 stuks Witte kool 4.50 a 6.00. „NIEUW LEVEN", Station Noord Scharwoude. 13 Sept. Aardappelen. Groote muizen f 0.80 a 0,90. drielingenf 0.40 a 0.60, per 35 K.G., Zilveruien f 1.a 1.70, driel'ngen f 0.50 a U70, Gele Nep f 2.10 a 2.50. Uien f 1.10 a f 1.40 per 50 K.G. roode kool f 8.a 4.gele kool f 4,a 5.— NOORD-SCHARWOUDE (dorp). 13 Sept. Bloemkool, le soort 6.ÖC a 8.50, 2a soort 1.00 a 2.00. Reuzen bloemkool f 6.a 7. Aar gevoerd stuks. 14 Sept. Bloenkool Ie sooit 7-— a 9.50, 2e soort 1.a 2.Reuzen bloemkool 9.a 0Aange voerd 24000 stuks. De afd. Alkmaar van den R. Kath. Openb, Onderw. Bond houdt hare gewone vergadering op Donderdag 16 dezer, avonds 7 uur, in het café van den heer Hazas. Agenda1. Openen. Notulen. 2, Mede- deelingen en ingekomen stukken. 3. Wijzi ging hnish. regl. Contributie-regeling. 4. Be spreking Vragenlijst» van het Hoofd Bestuur. 5. Vragenbus. 6 Rondvraag an sluiting. Dankbetuiging aan Familie, Vrienden en Buren, voor de vele bewijzen van belangstelling, cna bij onze 25 jarige Echtvereeniging ge geven. G. JONKER, Echtgenoote en Kinderen, Warmenhuizen, Sept. 1909. Voor de vele blijken van belangstel ling op den 8sten dezer ontvangen, betuigt ondergeteekende, in het bijzonder aan zijn patroons, de WelEd. Heeren A. KÜSTER3 en Zoon, zijn hartelijken dank. E. HOEKMAN. Gevraagd in een klein gezin, een flink en net DIENSTMEISJE, boven 16 jaar voor den dag. Te bevragen aan het bureau van „Ons Blad". Een E. E. DIENSTBODE gevraagd, niet beneden 20 jaar met Kersttijd, bij C. WESTER DzWinkelier te Heer- Hugowaard. Een TIJGERHOND, reu, ongeveer 50 c.M. hoog, merkbare teekenen Een wrat ter hoogte van den rug en een aan de zjj, Bericht of inlichtingen worden inge wacht bij den Gemeente-Veldwaohter te Egmond-Binnen,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 3