Binnenland Plaatselijk Nieuws. ij ii drie kiesrechtvrouwen, dié in de ge van genia zaten wegens bet veratoren van een vergadering te Dundee, waar miniater Samuel aprak, op vrije voeten geateld, omdat zij al vier dagen hadden geweigerd eenig voedsel te gebruiken en dientengevolge geheel u'tge put waren. De lersche landwet ia in derde lezing in het Lagerhnia aangenomen. Ia het Hoogerhuia zal zij nog wel duchtig onder handen worden genomen, want daar zetelen de groote Iereche (Engelrche) landheeren. MANTSJOER1JE. De Petersburgsche correspondent van de Londensche Globe beijvert zich reeds a'nds eenigen tijd met het zenden van alarmeerende telegrammen over militaire toebereidselen, die in Mantajoerije worden getroffen. Die toebereidselen zouden dan gericht zijn tegen de Ruisen. Het jongste telegram van dezen dagbladman behelst, dat nit Peking berichten zijn ontvangen, naar luid waarvan het Ohineeache legeraysteem aan een volledige reorganisatie wordt onderworpen. De oude huurlingen worden afgedankt, en in de plaats daarvan wordt algemeens, dienstplicht inge voerd. Reeds is de reorganisatie van 35 divisies gereed gekomen. Ook de verbetering der grenaverdediging is krachtig ter hand genomen. Op verschillende belangrijke punten aan de rivieren in Mantajoerije zijn verde digingswerken aangelegd, waarvoor tot een bedrag van twee millioen jen is uitgegeven. Blagoweatejenk wordt zeer krachtig versterkt en op verscheiden punten lange de Soengari en de Amoer hebben de Ohineezen garni zoenen gelegd. Bij de monding van de Soengari wordt een fortenketen aangelegd. MAROKKO. In Marokko gaat men thans, nu blijkt dat de Spanjaarden niet met geweld te verdrij ven zijn, lange diplomatieken weg den vijand trachten onachadeljjk te maken. Hit Tandzjer wordt gemeld Het Magzen heeft bij het diplom atfiske korps een protest ingediend tegen da han delingen der Spanjaarden en verzocht om tuaschenkomat der mogendheden ten einde de onschendbaarheid van het Marokkaanachs- gebied te beschermen, alsiaeda om een etede? te maken aan het bloedvergieten. 't Zal wel niet veel; baten. It Vereenigde Vergadering -«inde beide Kamers op Dinsdag 21 Sept. 1909, tot opening van de gewone zitting der Stalen Generaal. De heer Schimmelpenftinck van der oye die Iden voorzittersstoel bekleedt, opent, na- dat de leden der beide Kamers zich naar de vergaderzaal der Tweede Kamer heb ben begeven, des namiddags te 12% uur de vergadering en laat twee Koninklijke Besluiten een van 8 September 1909 no. 88, houdende zijne benoeming tot Voorzit ter van de Eerste Kamer gedurende de zitting die heden, zal aanvangen, en een Van 10 Septembler. 1909, (Staatsblad no. 307), betreffende de opening van de gewone zit ting der Staten-Oeneraal, door den grif fier van de Eerste, Kamer voorlezen. De voorzitter benoemt eene commissie, die de Commissie, door Hare Majesteit de Koningin benoemd tot opening der gewone zitting, in het gebouw der Tweede Ka mer zal ontvangen en uitleiden? De heeren Ministers, hoofden van Ministe- riëele Departementen, 'die de Commissie van opening uitmaken, worden kort daarna de vergaderzaal binnengeleid en nemen plaats achter de ministertafel. De heer Heemskerk, Minister van Bin- nenlandsche Zaken, houdt daarop de voL gende rede: Mijne Heeren! De Koningin, wier moederplicht Haar verhindert in persoon deze zitting: van de j Staten-Generaal te openen, heeft ons op- i gedragen in Haren naam die taak te ver vullen? De geboorte van prinses Juliana, waarbij zoo ruimschoots is gebleken, van hartelij ke deelneming in het geluk van Hare Ma jesteit ten Haar Huis en van dankbare vreug de over den zegen, daarin aan het vader land geschonken, heeft een nieuwen band: tusschen het Koninklijk Huis en het Volk gelegd. Onze betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden zijn van den meest vriend- schappelijken aard. Ofschoon de toestand vati land- en tuin bouw niet onbevredigend kan worden ge noemd, staat te vreezen, dat, tengevolge van de voor het gewas ongunstige weersge steldheid, de uitkomsten van 1909 in me nig opzicht belangrijk bij die van vorige jaren zullen achter blijven. In den toestand van handel en nijverheid kwam eenige verbetering. Ook het scheepvaartverkeer is dit jaar, althans voor sommige havens, toegenomen; in het scheepvaartbedrijf bleven echter ook de uitkomsten van die algemeene vracht vaart beneden hetgeen mag worden ge- wenscht? De toestand dier koloniën is over het alge meen bevredigend. De gunstige berichten omtrent den gang van zaken in Atjeh doen vertrouwen, dat de bestuursvoering in dat gewest in de goede richting wordt geleid. Zoo hier te lande als in de koloniën kwijten burgelijke en militaire landsdiena ren zich op lofwaardige wijze van hunne taak. Evenals tot hiertoe blijft de Regeering naar de toepassing van christelijke rechtbe- ginselen streveiij De financieele toestand des Rijks eischt dringend voorziening. Een voorstel tot ver hooging der successiebelasting zal u on verwijld bereiken, terwijl een ontwerp tot herziening van het tarief van invoerrechten, naar de Regeering vertrouwt, nog vóór den afloop van het zittingsjaar zal kunnen wor- deni tigediend en 'eene algemeene inkomsten belasting in bewerking is. Het zeer aanzien lijk tekort op den komenden dienst vordert echter dat, in afwachting van blijvende ver sterking der Rijksinkomsten, buitengewone maatregelen worden genomen tot aanvul ling der middelen.; Behalve de voortzet ting van de heffing van opcenten op de vermogenbelasting en op de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten zal daartoe dienstbaar kunnen worden gemaakt de voor gestelde verhooging van tien accijns op bin nen- en buitenlandsche gedistilleerd, alsme de eene voorloopige verhooging van het tarief van invoerrechten. Een wetsontwerp tot regeling van de be grooting en rekeningen van Staatsbedrijven is ter indiening gereed. in zake de arbeidsjverzekering zullen u voorstellen worden aangeboden tot regeling der verplichte ziekteverzekering en tot na dere wijziging der Ongevallenwet, terwijl een ontwerp betreffende de verplichte in- validiteis- en ouderdomsverzekering in be werking is. Indiening van een wetsontwerp tot instel ling van een fonds ter aanvulling en ver betering van de kustversterking en van het materieel der zeemacht, bestemd voor de verdediging van de zeegaten, kan eerlang worden tegemoet gezien. De reeds in uit zicht gestelde herziening der Militiewet 1901 is in voorbereiding. Op de noodzakelijkheid om, ter verze kering van een behoorlijke aanvulling van het kader van het leger eene regeling te treffen, blijft de aandacht der Regeering gevestigd. J8. Op onderwijsgebied blijft de werkzaam heid der Regeering eenigszins belemmerd, zoolang de hoogst gewichtige arbeid der ineenschakelingscommissie nog niet is vol tooid. Niettemin zullen overeenkomstig de reeds aangenomen gedragslijn maatregelen van urgenten aard, welke met de taak dier commissie niet in nauwi verband staan, niet worden utgesteld. Een plan is in overweging tot meer doel treffende subsidieering in de kosten van schoolbouw, welke thans het bijzonder la ger onderwijs menigmaal al te zwaar druk ken. Naar de mogelijkheid1 eener vervroegde uitbetaling der subsidies aan het bijzonder lager onderwijs zal een onderzoek worden ingesteld? Het voornemen blestaat om eene Staats commissie in het leven te roepen ten einde te onderzoeken, welke wijzigingen in de Grondwet behooren te worden aangebracht. Uwe medewerking zal voorts, behalve voor de, reeds bij' u aanhangige of ten vori- gen jare u toegezegde wetontwerpen, wor den ingeroepen voor verschillende andere, waaronder: eene herziening van het straf rechtelijk deel der kinderwetten; wijzigin gen, van de gezondheidswet, van de wo- ni.ngwet en van de armenwet; eene regeling Van de pensionneering van leeraren aan bijzondere hoogere burgerscholen en gym nasia; wetsontwerpen tot toekenning van pensioen aan de weduwen en weezen van minder (geëmployeerden, werklieden en be dienden, werkzaam bij inrichtingen van 's Rijks zee- en landmacht; tot oprichting van een landstorm; tot het aanbrengen van wij zigingen in de arbeidswet, waaronder die betreffende het verbod! van vrouwenarbeid, welke noodig zijn geworden door. de toe- treding van Nederland tot de desbetreffen de internationale conventie; tot instelling vaiï bakkersraden; tot bescherming der steenhouwers en der bootwerkers; tot her ziening der hinderwet, inzonderheid bedoe lende het tegengaan van de vervul ling der openbare; wateren; tot het vast stellen van regelen, betreffende de aandui ding van handelswaren; tot bevordering van Regeeringswege van eene deskundige en onpartijdige voorlichting der ondernemers meer bepaald van den middenstand; tot ver nieuwing der wettelijke regelen in zake het tegengaan van overstroomingen en tot be vordering van het tot stand komen van spoorweglijnen voor het locale verkeer.: Mede zijn voorstellen in voorbereiding, ten einde belangrijke waterstaatswerken te kun nen uitvoeren, waaronder de verbetring van de groote rivieren, De Regeering blijft doordrongen van de roeping van Nederland! om het welzijn der bevolking van de koloniën te bevorderen. Naar inperking van het misbruik van opium in Nederlandsch-1 ndië zal ernstig worden gestreefd. De economische ontwikkeling der buitenbezittingen zal krachtig worden be vorderd. Bij de organisatie van het bestuur aldaar zullen de inlandsche zelfbesturen zoo veel mogelijk worden in stand gehouden. Met de bevordering van het volksonderwijs zoo op Java! als in de buitenbezittingen, zal worden voortgegaan. De herziening van de thans geldende bepalingen op de toe lating en op het verblijf en het verkeer in Nederlandsch-Indië zal eerlang tot stand ko men. Een wetsontwerp is in bewerking tot wijziging van p;e Indische mijnwet, waar door de gelegenheid zal worden geopend om aan de Indische geldmiddelen eengroo- ter aandeel te verzekeren in winsten uit mijnbouw? .Veel zal weder van uwe toewijding wor den gevraagd. Moge uw arbeid onder den zegen Oods tot heil des vaderlands strekken. In naam der Koningin verklaren wijde zitting der Staten-Oeneraal te zijn geopend. De 'heeren Ministers worden 'door de Com missie uitgeleid en, nadat deze in de ver gaderzaal is teruggekeerd, sluit de voorzit ter de vereenigde vergadering. H. M. de Koningin-Moeder bij de Manoenvres. De manoeuvres van de IVe divisie, welke in den omtrek van Amers foort gehonden worden, sijn Zaterdag bfjge woond, behalve door den minister van oor log, ook door H. M. de Koningin-Moeder. Drankbestrijding. De beschrijvingsbrief voor de 5de algem. vergadering van den Diocesanen Bond van B. E. Drankbestrijders- vereenigingen in het Bisdom Haarlem, te houden op Maandag I Nov. a s. te 12% uur. in het gebouw van den N, R. K. Volksbond te Leiden, bevat o.m. de volgende pnnten Verkiezing van bestuursleden wegens pe riodlek aftreden van de heeren J. G. Potharst en Jac. Oreyghton en het aftreden van den heer Fr. Wisse. Voorstellen der afdeeling 's Gravenhage s. De Algemeene Vergadering enz. draagt het Bestuur op de wenrchelfjkheid en de mogelijkheid te onderzoeken van de uitgifte door »8obrietas« van een drankbestrijding! scheurkalender. b. De Algemeene Vergadering enz. draagt het Bestuur op pogingen in het werk te stellen, die de oprichting van fruitcafé's (zie •Sobriëtas» Juli 1909) zouden kunnen be vorderen. FiicadvlesConform de voorstellen. Herziening van de Statuten en het huish. reglement (zie Kruisbanier» Aug. 1909, bijbl.) Staten Generaal, Zaterdagmiddag 3 uur werd (de zitting ider Staten Oeneraal door Mi nister Heemskerk, namens 'H.M. tie Koningin gesloten? De Hanze» Da 8«te Vergadering van den Centralen Raad van den Bond van R. K. Vereenigingen van den „Handeldrijven- edn en Industrieëlen Middenstand" in het Bisdom Haarlem, wordt gehouden op Dins dag 19 October a.s. in het gebouw van de Sociëteit der R. K. Leesvereeniging te Delft, Voldersgracht. De Agenda der centrale vergadering ver meldt o.m: Welkomstrede door den Voorzitter der af deeling Delft: Opening tioor den Alg. Voor zitter, Behandeling ontwerp-statuten-crediet- bank. Sluiting. Persjubilé Op iiitlathf en onder voor zitterschap van Jhr. Mr. Ruys de Beeren- brjouck, lid der Tweede Kamer te Maastricht, heeft zich te Maastricht een comité gevormd dat Zondag 26 Sept. een openbare hulde zal brengen aan den heer Jacques E. van Term, die op 22 dezer zijn zilveren jubilé viert als journalist. Hij was eerst redacteur van „De Maasbode", weid daarna hoofdre dacteur van „De Gelderlander" en is thans hoofdredacteur van „De Limburger Koerier", Katholiekendag te 's Gravenhage. Het uitvoerend comité van den Katholiekendag verzoekt ons mede te deeleD, dat tot de vertchillende vergaderingen ook dames toe gang hebben. De mededeeling is noodig omdat men het deed voorkomen alscf alleen voor heeren de tcegacg open stond. Amsterdam II. Bjj de gisteren gehouden verkiezing voor den gemeenteraad in district II werden uitgebracht 2575 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. W. Sleef (»oc. dem.) 1533; J. W. Smit (R K.) 1042. Zoodat gekozen is de heer J W. Sleef (scc dem ALKMAAR, 22 September 1909. Donderdagavond vergaderde in café Hazes de efd. Alkmaar van den Bond van R Kath. openbare onderwijzers, onder voorzitterschap van den heer Veltman. De eerw. Adviseur was door ongesteldheid verhinderd, overigens was slechts één lid afwezig. Als voornaamste punten kwamen op de agenda voorcontri butie regeling de contributie voor het loopende half jaar werd aanzienlijk verlaagd en behandeling van de Viagenl\jet«. Het Hoofdbestuur heeft nl. eene reeks van vragen rondgezonden met het doel zich op de hoogte te stellen van de meening der leden betreffende het godsdienstig karakter van het openbaar onderwijs en om tevens ge gevens te verzamelen aangaande he'geen In dit opzicht gedaan wordt of nog gedaan kan worden. Deze vragen lokten ter vergadering een zeer geanimeerde bespreking nit, en verschillende beschouwingen en mededeeiln- gen werden gegeveD, die aantoonden hoe de meeningen nog uiteen liepen. De gedachten- wisselirg mag zeker heel vruchtbaar genoemd worden, en daar de vragen slechts voor een heel klein gedeelte konden behandeld worden, werd besloten begin October eene nieuwe bijeenkomst te beleggen tot verdere bespre king van deze onderwerpen, die den R. K. onderwijzer zoo ra aan 't hart liggen. Mariavereeniging en Kruisverbond stelden Zondag gratis ter bezichtiging de prijzen van de ten voordeele dier vereenigingen gehouden verloting. Allen die in >Het Gulden Vlies» een kijkje zjjn gaas nemen, hebben met lof over de verzameling van meer dan tweehonderd prjjzen van allerlei aard ge sproken. Nietswaardige prulieD, zooals men bij dergelijke verlotingen dikwijls aantreft, waren bier niet aanwezig. De eerste prijs bestond uit een fraai slaapkamerameublement. Bijzondere vermelding verdieDt o. m. het fraaie lillgraan werk, door Mej. G. Bruno alhier met kunstige band vervaardigd. Maande g werd de verloting gehouden en zijn een paar honderd koopers van loten eigenaars geworden van nnttige en fraaie voorwerpen. Naar wij vernemen zal Mej Ohr. Vetter uit Zu'phen den 17den October a.s. in de Harmonie» alhier, een voordracht honden over drankbestrijding voor de leden der Mariavereeniging en dames nietleden. Benoemd. Benoemd tot adjunct directeur van het RQksopvoedingsgesticht de Kruis berg, de heer G. 5. Wind, adjunct directeur van het R. O. G. alhier en tot adjunct directeur van het Rijksopvoedingsgesticht alhier de heer G. J. Pieters, adjunct-direc teur van den «Kruisberg.» Vuurwerk en waterpartij. De feestcom missie van de landbouw tentoonstelling zal het vuurwerk anderhal ven meter hooger stellen, en wel zoo, dat het van de Frlesche brug goed te sien is. Zij versoekt, dat hooge vaartuigen, die niet aan de waterpartij meedoen, zooveel mogelijk rechts in het Kanaal sullen worden aangelegd, en niet links en niet het gezicht op de deelnemende verlichte vaartuigen zullen belemmeren. Reedz kwamen verschillende aangiften bij de commiesie in, zij vertrouwt echter, dat er nog meerderen zullen komen en dat dit nummer van het programma schitterend in beide beteekenlssen zal worden. Ambachtschool. Naar ons wordt mede- gedeeld, worden de lessen aan de Ambachts school, met de daaraan verbonden avond cursussen in het schoenmaken, behangen en stoffeeren en voor gezellen in het kleeder- makersvak, bijgewoond door 199 leerlingen. Het onderwijs aan de Burgeravondschool en Avondschool voor Handwerkslieden is aan gevangen met 222 jongens, terwijl aan de lessen van den Handelsavondcursns verbon den aan de Burgeravondschool, 60 leerlin gen (3 meisjes en 57 jongens) deelnemen. Het onderwijs aan genoemde inrichtingen, wordt alioo door een niet onaanzienlijk getal van 481 leerlingen gevolgd. Voor het Museum. Naar wij vernemen zijn van den kunstschilder Karl. Hentschel voor het museum aangekocht een tweetal teekeningen van den Kooltuin en de Waag. Kracht en Vlugheid». Zaterdag was het vijf en-dertig jaar geleden, dat de Alk maarsche turncluh «Kracht en Vlugheid» werd opgericht. Het was niet denkhaar dat dit jubileum van de zoo populaire gymna stiek-vereeniging onopgemerkt zon voorbij gaan. Men mocht verwachten, dat op een of andere wijze deze gebeurtenis in de ge schiedenis van «Kracht en Vlugheid» zru worden herdacht. Dit is geschied door het houden van twee uitnemend geslaagde feestavonden. Zaterdag en Zondag, in de Harmonie. De zaal was voor deze gelegenheid aller aardigst versierd, waarvoor den heer Tee rink een lof toekomt. Veel >Alkmaarsche kleuren» en aan weerzijden van het tooneei, midden tusschen groote planten, het vaan del en de banier van den cursns, de kin- dernfJeeiing die met dezen naam is aan geduid. Beide avonden zjjn uitnemend geslaagd en dit Is ongetwijfeld te danken aan de feestcommissie, die een aardig, afwisselend programma had saamgesteld. Deken Horning. Tot ons leedwezen ver nemen wij, dat aan den ZeerEerwaarden heer H. A. Horning de laatste H.H. Sacra menten zijn toegediend. Zilveren jubileum. Zaterdag herdacht de heer 8. J. Sieuwerts den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma Vermeer, Kooltnin, alhier. De heer G. Groot, tegenwoordige eigenaar der firma, sprak op het versierde kantoor den jubilaris in hartelijke en waardeerende bewoordingen toe en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Het personeel bood den jubilaris bloemen aan. Ongeluk. Eergisteravond ongeveer 8 nur had hier op 't Heiligland een ongeluk plaats. Een fietsrijder reed daar een vrouw onderste boven, zoodat deze bewusteloos ter aarde stortte. Hevig bloedende werd zij b\j den heer Willemse binnengedragen. De fietsrijder, welke direct afstapte en de vrouw de be hulpzame hand bood, had geen schuld aan dit ongeval. Landbouwfeesten. Heden voormiddag is de tentoonstelling op de Kaasmarkt officieel geopend. De opening werd opgeluisterd door de opwekkende tonen van goede fanfare muziek en bijgewoond door eene talrijke menigte. Ouder begunstiging van prachtig herfst weer heeft de jaarljjkrche landbouwtentoon stelling een aanvang genomen. In de stad wapperen van vele huizen de schitterende kleuren van Nederland's vlag en eene be langrijke menigte beweegt zich op de ter reinen der tentoonstelling. De etad is in opgewekte stemming en als het weer zich houdt zooals het hedenmorgen was, dan be loven dese twee dagen recht gezellig te worden. Op de terreinen zjjn we voor het afdruk ken van dit nnmmer nog een kjjkje gaan nemen. Wel zijn de beste beestjes nit Hol land's weiden en de beate voortbrengselen van Holland's landbouw hier samengebracht.' Het geheel maakt een goede indiuk. Onder de bekomende dingen merkten we op, o.a. een groote collectie machines van de firma Ohmstede. De heer O. Kaai] staat op de Nieuwesloot met eene inrichting voor de bewerking van zijne ingevoerde Oost- Indische landbouwproducten, terwijl de heer A. Hildering naaimachines en rjjwielen expo seert, die ook al niet gemist kunnen worden bij de landbouwende bevolking. Hedenvoormiddag was er concert in de Korenbeurs, eveneens 's namiddags van 2—5 uur. Hedennamiddag van 3-5 en van 8-10.30 uur groot concert op het Hofplein. Te 12 ure had hedenmiddag de nitreiking der prijzen plaats in café >Oentral.< Morgen con cours bippique in de Berger hout te 1.30 uur. Verlichte waterpartij met concert te 7 unr op het Groot N. H. kanaal. Schitterend vuurwerk te 830 nur op het afgesneden Kanaalvak. Concertenvoormid dag* 10 uur in de Korenbeurs en 's avonds 9 30 op het Hofplein. Hedenmorgen werd door de beman ning van een tonnenvlet nit het Paardenwed het lijk opgehaald van een net gekleed, iwaarljjvig man. Men denkt dat het een vreemdeling is, daar h(j niet werd herkend. Hoe de man te water is geraakt wordt on derzocht. Het lijk werd ter schouwing naar het gasthni* vervoerd. HEILOO. Een veertienjarige jongen uit Utrecht, S. V., die het vorige jaar hier bij den tuinder D. Klopper door de vereeniging •Tot Steun» werd besteed en in Januari j.l. met den bjj Klopper inwonenden U-jari gen pupil in den nacht de woning verliet, kwam na enkele dagen awalkens aan de ouderlijke woning te Utrecht aan. De pupil werd door sijn oom weer afge haald, maar dexe wensebte den beztedeling niet meer terug, die dan ook by zijn onder» te Utrecht bleef. In het begin dezer week kwam hy echter weer hier en hield zich in het land verzcholen. Hy trachtte den pupil van Klopper over te halen, met hem de wyde wereld in te gaan. Zy maakten afspraak om gisterenavond als het donker was, den hit van Klopper voor "den wagen te spannen en daarmede te ver trekken, wat echter door den pupil aan Klopper werd medegedeeld. Terwijl zy dus te zamen den hit in de weide trachtten op te vangen werd hij door K. gegrepen en ter beschikking gesteld van de surveilleerende politie. Bij zijn verhoor verklaarde de deugniet, dat hij wegen* inbraak hy zyn baas te Utrecht gepleegd, naar het opvoedingsgesticht moest, waarom hy was gevlucht, nadat hy eerst van zyn vader een bedrag van f 35 had ontvreemd, welk geld grootendeels was besteed aan kleeding, sieraden en reisgeld en waarvan nog een klein bedrag, f 4.53, in zyn bezit was. Hy is naar Utrecht getransporteerd en aldaar ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. BERGEN Vrydagavond 1.1. is ia de woning van O. Koppes op het Zaregeeit alhier ingebroken. Koppes had- zich dien avond even naar zyn buurman N. Bont begeven en toen hy te ongeveer 9 uur thuis kwam bemerkte hy direct aan een matje, dat voor syue plaats lag, dat er on raad was geweest. Het geheele bed was doorsnuffeld, althans het beddegoed lag door elkaar. Er werd echter niet* vermist. Het is den gemeente-politie niet gelakt op dt(t>) dader(«) de hand te leggen. Zondag hield de schietvereeniging •Diana» alhier op hare schietbaan in de duinen baar gewoon jaariyksch ichietcon- cours. Jammer dat het wtör niet wat beter was. Het conconrs mag echter xeer goed! geslaagd heeteo. De uitslagen zyn als volgt Baan 300 Meter. Ie prfs, Th. A. van Pelt2e prijs, W. J. van der Steen3e pry*, P. Blokker 4e pry*, B. Hulzinga. Baan 150 Meter. Ie pry*, Th. A. van Pelt2e pry*, SnoecksW. J. van der Steen 4e pry*, C. Meyer 5e pry*, L. Bty- nierece6e prijs, P. Liefhebber7e prijs, J. van Reenen8e prys, P. Blokker. Cylinder baan. Ie prys, C. Meyer2e prys, Th. A. van Felt3e pry*, E. Schild j 4e pry*, L. Rijniersce. Personeele baan. Ie pry», W. J. van der Steen2e pry», Th. A. van Pelt3a pry», Snoecks4e pry*, P. Liefhebber. - Met de uitvoering der werkzaamheden van de algemeene 9e tieojaarliyziehe volks stelling in dese gemeente zjjq van gemeente wege aangewezen de Heeren: N. J. Punt, J. van der Kerk, Meyer en O. Bogt- man Az. EGMOND AAN ZEE. R. K. klein her stellingsoord, Heden, Zaterdag 18 September, zyn de laatrt verpleegde kleinen vertrokken. Alzo» werden dit eerste jaar 35 kinderen naar het R. K. Klein Herstellingsoord uitgezonden. Ameterdam zond er 12, Rotterdam 11, den Haag 3, Leiden 3, Alkmaar 4, Viaardingeit 1, Warmenhuizen 1. Met byzonderen lof mag van de verpleging worden melding: gemaakt. Voor het bestuur bestaat er nog: een byzondere reden tot dankbaarheid voor: de werkeiyke hulp, welke geschonken lig geworden vanwege het comüé tot uitzendt», van R. K. kinderen te Rotterdam, de Vicentius afdeeling te 's Gravenhage, jje( Liefdewerk Oud Papier te Amsterdr m en van eenige particulieren. Hat bestuur Egmond aan Zee is zoo gelukkig te Munten mededeelen dat het welhaast ^at zal zyn het villatje te Egmond aam den Hoef aai te koopen, waar plaats ruim* 8 lal voo( 30 bedden. Een warm V5W fd van dank tea slotte aan de verschillend 8 R. K. Redacties, die medegeholpen bebbe-j, om aan de zaak der eerste R. K, kLndervacantie kolonie bekendheid te geven. PAN CR AS» De tninman 8. K., die *!ch Zaterdagmorgen, ongeveer half vijf paard en wagen naar de affllag te Alkmaar begaf, geraakte nahy de Halvemaanabrng water, doordat bet lemoen van den wageD afliep. Hy had fle tegenwoordigheid vaa geeit bytydi van den wagen ai te ïpiiog®11 en kwam met den schrik vry» BROEK OP LANGENDiJK. De afg* loopen week werdem aan de veiling albW

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2