AMsterdamsche Bears, Laatste Berichten. Marktberichten. Advertentiën, t Firma de Wijs Broers. Üit de Zaanstreek, Gevonden voorwerpen. Burgerlijke Stand. A g e el d a 's MARIA BAKKER, ~~ïïiDEN OürmiTGEïï: de volgende hoeveelheden groenten aange voerd 69700 bos wortelen, 331 sak aard appelen, 1561 baal uien, 2527 bal nep (kleine uien), 316100 slaboonen, 2500 augurken, 3900 rammenassen verder 123500 stuks bloem kool le soort en 31000 stuks 2e soort, samen 154100 stuks, 351800 stuks roode, 99700 stuks gele en 54300 stuks witte kool, samen 505800 stuks sluitkool. In 't geheel, gednrende dit seixoen, werden nu aar gevoerd 2307410 stuks bloemkool, 1663980 sluks roode, 182564 stuks witte en 248684 stuks gele kool, samen 2095228 stuks sluitkool, o£ iu 't geheel ongeveer 4Ys millio8n stuks. Van de laad plaats werden 123 wagons verzonden, sedert 1 Januari 2802. De prijzen varieerden tus schen wortelen f 1,90 a f2,90 per 100 bos, aardappelen f 1,30 a f 1,65 per '/i H.L., uien f1,20 a f1,60, xilvernep f 1,40 a f 2.50, gewone nep f 2,— a f 2,50, slaboonen f 0,45 a f 0,55 per 1000 stuks, rammenassen f 0,75 per 100 stuks, bloemkool f7,a f 9. reuzen f 8,50, roode kool f 2,50 a f 4,50, gele 12,50 a f 5,witte f 4,a 1 6,50. Met het leggen der gaiibulzen is men nu gereed met de gemeenten ZuidSchar- woude en Broek op Langendijk, alzoo van af de fabriek bet geheels zuldeiyke gedeelte. Thans is men weer by de fabriek begonnen in noordelijke richting. Boven verwachting gaat de aanleg ving. Ook met den bouw van de fabriek schiet men flink ap. Was in 't begin de algemeene opinie, dat men met November niet gereed zon komen, tbans is men reeds heel wat meer optimistisch gestemd. Als het weer ttiaar wat meeloopt, kan men wel klaar zijn op den vastgestel- den tyd. Van drie gemeenten aan den Langen- dijk zijn de stembiljetten geopend over het referendum, dat de plaatselijke geheel ont- houdersvereeniging hield over de vraag of deze vereeniging zicb sou aansluiten bU de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoho lische dranken. Van Noord-Scharwoude kon den de briefjes nog niet worden gecontroleerd, doch dit aantal kan geen wijziging meer brengen in den einduitslag. Nu reeds staat vast, dat de plaatselijke vereeniging met groote meerderheid van stemmen tot die aanslniting heeft besloten, Tot voorzitter van het Veefonds «Oud- karspel—Noord-Scharwoude» is benoemd de heer M. Borst Mz te Oudkarspel. Zooals we de vorige week meedeelden, hebben de onderwijzers van de Christelijke scholen aan deu Laugendjjk het plan opge vat met half October een winteravondcursus te openen, indien zich een genoegzaam aantal leerlingen aanmeldden. Nu de tijd van aan gifte voorbij is, blijkt dat een 25 tal jongelui de lessen wenschen te volgen, een aantal, dat voldoende wordt geoordeeld, om den cursus op te richten. Deze zal drie jaar duren en de lessen zullen gegeven worden door de heeren Ouwehand, Aalders, Jasrsma, IJtsma, van der Koog en Ten Hoeve. Naar wij vernemen zal in de eerstvolgende verga dering van de Winkeliersvereniging aan den Langendijk een voorstel ter sprake komen om vanwege deze vereeniging een dergelijke cursus op te richten. Door twee invloedrijke personen uit Zuid Scharwoude is onlangs een oproep ge daan om giften voor een onbemiddeïden longlijder, die, bij eenig verblijf te Davoe, naar alle waarschijnlijkheid kongenezen. Voor de verpleging en andere kosten was Opgave ons verstrekt door de Vjrma MULDER Se QÜAX, Alkmaar D'Jk 14. PuTmerend, Kaasmarkt '66. 3 5 4 4 41/» 5 •4 i '4 1 'tVli 3 1 St#atsIei>D'n8®n« 0/0 Ned. Wei Schuld 7) Bulgarije 'i *ba* Hongarije Gl>wJJ* Oostenrijk Jan.# 'Ju" Portugal Tab. Rusland 1906 ld, RothscMld 1889 ld. Hope Co. Iwang Dombrowa Turkse Goudl. 1890 Mexico Blnnenl. Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. n Comm. Atchison Denver Eric Kansas City Pref. ld. Comm. Missouri Ontario Roek Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4°/o Wladlkawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry Steels 'Cult. MIJ. Vorstenl. Aand. Ned.aHandel Mij. Resc. Redj ng Lebong. Aand. Urea Cobar Koninkl. Pctr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned,-Am. Stoomv.Mlj. Comm. Marine Pref. ld. 'Comm. Peru Pref. ld. A dam Langkat gew. Aan if, ld. pref. 'A'dam Serdang Asahan Plantage Dell Cultuur Dell Mij. Laugkat Tab. A Medau ld. Nieuwe Asahan Tab. Senembah Premleleeningen. ft 0/0 Amsterdam f 100. 3 n Rotterdam - zoo.— "U/i,, Antwerpen 5 Tbelss 1 Oostenrijk i860 5 -Rusland 1866 Prolocgstlekoer* Koers van so Sept. 94 987/IO 95u!IW 96Vs 971k 967/S Wh Ww 9xl/t 49 87V8 nB3/i 47H 35J/8 47/s 73716 4i'/8 49s/l6 39s/ie I29bil6 3i7/S 207>j 20ll/ie 7o3/8 833/4 i'75s/s 9 t-9% raS 45'K i887/e 1658/8 I46 7s/s 2216/l6 8S/4 3315/l6 225 79% 459K 573/i 249V4 773/4 404 1067/W 97 Jia 166K 4 21 Sept.122 Sept. 93B/l6 96% ®77/lö 877/ie 4k7/s 105V4 tV/s n,5/s 47% 359/lS 47s/l0 72 5/g 4l5/l6 487/B 387/S 13 rM 3I,5/l6 207V8 20% 7°Vs 174% l777/8 9ISJi 1243/8 45* 190 1641/10 146V4 7% 233/8 83/4 34 225 7SI/4 455 56b» 248 77 407 io8>£ ■r7/a 93s/4 957/» 997» 968/4 87% 87M 93Vi 91% 49 105 ugt/i 476/s 35H 46% 723/8 4*14 49®/s 3®9/l6 3* 207 H 211/4 7°l/s 8s3/4 J741/» 178 129R 45° I64 1461/4 7h i. 170 225 76 455 56 *45 78 4°5 r8/l ongeveer f 500 noodig. Thans is Uit alle deelen des lands niet minder dan ongevser f 700 ontvangen, zoodat er ruimschoots vol doende is, om tot de uitvoering van het plan over te gaan. Vandaag is het de laatsts kermisdag te Zuid Scharwoude. Dit Is de drukste. Gis teren was het al heel slapjes, terwijl er Zondag ook niet zooveel menschen op de been waren, als dat wel placht voor te komen. Veel bijzonders is er don ook niet te zien. Toch vormen de schommelschuitjes en de kinomatograaf e8n zeer gewaardeerd aantrek- kingspunt. Daaromheen concentreert zich hoofdzakelijk de kermis, 't Spreekt van zelf, dat de danslustigen hnn hartje ophalen in de herbergen, waar daartoe gelegenheid wordt gegeven. De voorstellingen in de kolfbanen van de heeren Van Kleef en Kist trokken gisteravond heel wat menschen. Toch is de kermis op de Langedijker dorpen (te Broek op Langendijk heeft de gemeenteraad haar sedert jaren afgeschaft) al zeer weinig aan trekkelijk. Ongetwijfeld is de wijze, waarop de dorpen gebouwd zijn, 11.I. geheel in de lengte, met geen enkele uitgezochte plaats, waar een geschikte gelegenheid is, 't een of ander op te slaan, oorzaak, dat de kermissen heel weinig te beteekenen hebben. HEER-HUGOWAARD. Tot tijdelijk hoofd der school te Heerhugowaard is be noemd de heer G. Klok, gepensioneerd hoofdonderwijzer te Haarlem. WARMEN HUIZEN, De heer J. Byuders thans besteller voor Warmsnhuizen en Krab bendam is met ingang van 16 Oct. a.s. benoemd tot brievengaarder alhier in de plaats van den heer G. J. ter Plegt, die met 1 Sept. is vertrokken. Vorige week was het 12'/, jaar gele den dat onze dokter de heer H. Mulder als arts in onze gemeente in functie trad. De gemeente Warmenhuizen is over- gegaan tot bet bouwen van een regenwater bak, groot 30.000 Liter, bij de Ned. Herv. Kerk. Een afdeeling groot 4000 L. is bestemd voor de filtratie. Da teekening is ontworpen door den heer Inspecteur der Volksgezond heid voor Noordholland en waar de uitvoe ring van het werk is opgedragen aan de heeren De Geus en Grooters, betonwerkers te St. Maarten, belooft het een degelijk sluk werk te worden. HEEMSKERK. Het personeel, sauge wezen door het gemeentebestuur voor de 91e volkstelling, bestaat uit de heeren M. Mok, O. Maters, Jn. Tromp en A. van Wcesik, onderwijzers alhier. Onze «gemeeDte verlichting» is weer verrijkt met een gasoline gloeilichtlantaam van de firma F. W. Seebolt te IJselmonde, en is thans in het bezit van twee zulke lampen. Het licht, dat deze lantaarns óp vrij groooten afstand verspreiden, is zacht, hel der en voldoet uitstekend aan de eischen, die gesteld kunnen worden aan bet licht voer straatverlichting. Het is te hopen, dst mettertijd in onze gemeente alle «glodende spijkers» verdwijnen en veranderen in gas oline gloeilicht lantaarns, Zondagavond brak in het Spoellaantje by 8, KI. een binnenbrand nit, die door de vroegtydige ontdekking en de toegesnelde personen in zyn loop gestuit werd. Slechts enkele voorwerpen verbranddtn. Alhier is aan de ingezetenen de vol gende circulairs verspreid «Feestcommissie Koninginnedag. Bescherm heer de HoogEd.Geb. Heer Jbr. Mr, H. Gevers. Eere Voorzitter de EdelAchtb. Heer A. Seret. Velen uwer zal het nog wel heugen, hoe het volksfeest van verleden jaar voor oud en jong, klein en groot, een dag geweest is van vroolljke stemming en bfijjde opgewekt heid en hoe allen daaraan deelnamen. De commissie wenscht ook dit jaar zoo'n dag en twijfelt niet aan uwe medewerking en steun. By voldoenden steun zal er op het einde van September of in 't begin van October een feest zyn, bestaande in ring rijden, fietswedstryden, volksspelen voor jon gens van 13—20 jaar, kinderwedstrijden en gymnastiek uitvoeringen, opgeluisterd door muziek, terwijl er gelegenheid zal xQn om te dansen. Het Dag. Bestuur en de Gemeente raad hebben hunne Instemming met dit plan betuigd. Beleefd verzoekt de commissie n voor dit doel een geldeiyke bijdrage, waartoe het inteekenbiljet hieronder kan worden Inge a vuld, dat binnen vier dagen wordt terugga haald door leden der commissie, die tevens- bet bedrag zullen innen. Na efloop wordt, evenals het vorige jaar, de rekening en ver antwoording der gelden voor ieder ter inzage gelegd. Namens het bestuur Schipper, w.d. Voor zitter, Mok, Secretaris.» Een jong paartje zou gaan trouwen. Ter bestemder tyd waren zy op het raad huis aanwezig. Na ruim een half nur op den wethouder W„ die als ambtenaar van den Bnrgeriyken Stand het huwelijk zon vol trekken gewacht te hebben, ging een der getuigen met een rijtuig op onderzoek uit. Hy vond dra den wethouder, gemoedeiyk in zijn blauwen kiel voor 't raam zitten en toen hij zyn komst verklaard had, klonk het heel gemoedelijk van onzen wethouder: «Schoon vergeten I» ANNA PAULÓWNA. De schoonrydery, j.l. Zondag aan de spoorbunrt gehouden, had met den volgenden uitslag plaats le pry«, een schemerlamp, de heer Jb. Koning te WleriDgerwaard2e prys, een kaarten-conpe, de beer D. Stammes te Anna Paulowna3e prijs, een inktstel, de heer S. Raven, te Anna Paulowna. Het aantal deelnemers bedroeg aebt, ter- wyl het concoure openstond voor paarden bespannen voor tweewielige rytuigen, De schoontijdf rij is uitstekend geslaagd en werd bygewoond door een groot aantal toeschouwers. De leverantie van brandstoffen ten behoeve dezer gemeente is bij inschrijving opgedragen aan den heer J. Langendijk, alhier. HOORN. Zondagmiddag is de automobiel van den heer P. Verschoor uit Amsterdam lusschen Veonhuizen en Hoogkarspe! geslipt, waardoor de heer V. het stuur niet meer meester was en de auto lacgs den berm en tnsrehen de boomen vloog. De heer V. slaagde er in de auto tot stilstand te brengen, doch werd zelf door den hevigen schok uit den wagen geslingerd en een eind wegge worpen. Het bleef gelukkig by eenige schram men en kneuzingen, zoodat hy 's avonds per trein de reis kon vervolgen. De auto werd in geschonden toestand per paard naar Hoorn gesleept. Op de Zaterdag gehouden bloembollen- beurs was weinig handel. Murillo gold f 1 25 per halven hectoliter. De Nederlandsche Christelijke Geheel onthoudershond zal op Dinsdag 26 en Woens dag 27 October a.s. alhier zyn algemeene vergadering houden. SCHAGEN. Onze gemeente werd Vrydag vereerd met een bezoek van de Commissaris der Koningin in deze provincie. De aanbesteding van de perceelen van den heer O. van Ham, die Vrydag zou ge houden worden, is tot nader aankondiging uitgesteld. KOEGRAS, Zaterdag 1.1. kwamen de gebr. B. naby de Blauwe Keet alhier tot de ontdekking dat hun hooi een zoodanigen warmtegraad had, dat zy er den herfat niet verder mee inkonden. Spoedig een gat gemaakt, maar heel spoedig moesten zij ook hiermede eindigen, daar er reeds vuur in 't hooi aanwezig was. Dadeiyk om de spuit, ten einde onder bescherming van deze de werkzaamheden voort te zetten. Spuit zal water geven, maar slangen zijn zoo lek, dat zy onbruikbaar zijn, dus naar Den Helder om slangen. Eindelijk 't zaakje klaar .en bleven met behulp van de Koe grasser spuit met Heldereche slangen de gebouwen behouden. Uit Assendelft schrijft men ons: De bewoners van tien Veenpoiderdijk na bij Wet Zaandammerpad in onze gemeente' boffen verbazend, want zij hebben het voor recht, dat, bijna onder den rook van hun schoorsteentje, een harddraverij en ringïij- derij zal gehouden Worden. Ja, omwoners van Assendelft, kijkt maar niet zoo- ver baasd! !o|p! Wij, Assenidelfers hebben op den Kermis Dinsdag een heusche harddra verij en ringrijderijWet laatste nog wel in Oud-Assendelftsche kleederdracht. Dat zal een feest zijndj ij dezen voortgang van het regenweertje echter zal een goed brood je te verdienen zijn met de verhuring van bagger en klomplaarz-en op het feestter rein. Ik zie in m'n geest al zoo'n tentje met dat hooge voet- en kuitschoeisel staan! Boffen de Veenpolderdijkers met het oog op de harddraverij en ringrijderij, zij heb ben pech wat betreft de waterleiding. Tjon ge, tjonge! Wat is er dan toch? Wel de Veenpolderdijkers zullen gedoemd zijn hun geheele leven lang regenwater te drinken, eenvoudig omdat de vroede bestuurderen van den Veenpoltier aan de Zaanlandsche Waterleiding de onmogelijkste concessie voorwaarden gesteld hebben voor het aan leggen van eenige honderden meters lei dingsbuisjes door de kruin van den dijk. Zie hier enkele hoofdvoorwaarden. Komt, ziet en oordeelt! De Maatschappij betaalt omdat de dijk door het graven zooveel te lijden????? heeft jaarlijks 1000gld.ge durende de eerste 5 jaren en daarna- elk jaar 100 poppie's. Voorts moet de maatschappij den dijk weer goed opleveren en het gebruikte ge deelte steeds tengenoegen van het bestuur onderhouden. Nu, 't laatste is billijk. Maar de geldeisch? 't Is voorwaar geen peu leschilletje, wat de polderbestuurders eischen; als ze; dat alles, ik bedoel, die eischen uit der eigen hebben, zijn ze op zijn zachtst uitgedrukt, niet slim ge weest. Met dat al, geheel Assendelft kan duin water krijgen, doch de Veenpolderdijkers kunnen toezien, want het voorzichtige be stuur der Assendelftsdie .Veenpolder heeft' zijn: „Non possumus" de Zaanstreek in- geslingerd. Geulengraven, buizenleggen, dijk- verzwakkenoverstrooming..... brrrrrrrrr. Ziedaar den gedachtengajng van genoemd polderbestuur. Nu verder! De Harddraverij"-vereeniging, bij monde van den voorzitter den Eerw. Heer Heep, predikant bij de Ned. Herv. gemeente al hier, was gelukkiger tian de Zaanlandsche Waterleidingsmaatschappij. Deze vereeniging verkreeg toestemming om op den Veen- polderdijk een harddraverij en ringrijderij te houden'. Daarvoor was de dijk stevig genoeg; maar geen geulengraven en buizen leggen! brrrrr. Overstrooming!! 't Slot van de Weele geschiedenis? Wij Assendelfters hebben ieen harddraverijbaan en de bewo ners van den Veenpoiderdijk kunnen.......... regenwater drinken, zoolang Kun kleine bak jes het toelaten, en op Kermis Dinsdag volop genieten van de Harddraverij en ring rijderij van tten eersten tot den laaatsten rit. In dat opzicht, dus van harddraverij- standpunt beschouwd', zijn de Veenpolder dijkers toch gelukkige snurkers. Daarmee boffen zij toch maar! Het Kruisverband houdt Woensdag avond acht uur in het patronaatsgebouw een algem. leden-vergadering. Voornaamste punt van behandeling is tie Beschrijvings- brief van tie Algeine-ene vergadering te 1 Leiden op 1 Nov. a.s. Leden komt allen ter vergadering! Het plan bestaat om in October een gecombineerde vergadering (Ma riavereen. en Kruisv-erbond) te houden. Op die vergadering zal het woord gevoerd wor den door een vreemden spreker en tevens het nieuwe vaandel door het Bestuur aan de vereeniging worden overgedragen. Een avond, gewijd aan pret, muziek, voordrach ten enz. zal in Januari 1909 gegeven wor den. Verder mag er niet meer uit de school geklapt worden! Men ziet, Kruisverbond en Mariavereeniging leven toch nog! WORMERVEER. Aan het pa« verachenen verslag der gemeente over 1908 ontleenen wy het volgende Op 31 December 1908 telde dexe gemeente 6680 inwoners. De gemeente rekening bedroeg aan ontvangsten f 175404,21B, aan uitgaven f 168962,05. Batig saldo f6442,16». In 1908 kwamen 67 gevallen van besmet telijke xiekten voor, namelijk 8 gevallen van typhus, 27 van roodvonk en 32 van diphte- ritis. Op de begraafplaats werden 67 ïyken ter aarde besteld, n.l. 61 op de algemeene en 6 op de katholieke begraafplaats. In het ziekenhuis werden 18 personen verpleegd met 331 verpleegdagen. Geen enkel der verpleeg den overleed daar. Dat er in Wormerveer nog al wat gegeten wordt blijkt uit het volgende. In het jaar 1908 werden geslacht 285 runderen, 149 kalveren, 681 varkens, 53 paarden en 6 scha pen, terwyt er bovendien ingevoerd werd 7470 K.G. rnndvleesch, 1653'/! K.G. kalfs- vleescb, 800 K.G. varkensvleesch en 41001 K.G. paardenvleescb. Er waren 90 jongelieden voor de nationale militie ingeschrevenvoor deze gemeente werden er 30 ingeiyfd. Wat het onderwijs betreft, de vier open bare lagere scholen telden 746 leerlingen, waarvan 105 kosteloos school gingen. De M. U. L. O. school werd bezocht door 87 leerlingen, waarvan 2 kosteloos werden onder weien. Aan die 5 scholen waren 20 onder- wyzers en 9 onderwyzeressen verbonden. De twee byxondere scholen werden bezocht door 231 leerlingen, waarvan 32 kosteloos onder wije ontvingen. Aan eik der scholen was veibonden een hoofd, een onderwyzer en een onderwijzeres. Cook. New-YORK, 21 September. Het stoom schip 'Oskar II met Idr. Cook aan boord, is bij het quarantaineeiland aangekomen en werd hedenmorgen begroet door het stoomschip Grand Republic, waarop zich Ide commissie van ontvangst, de waarnemende burgemees ter en andere ambtenaren bevonden. De vrienden van tien ontdekkingsreiziger hebben geweigerd (de houding'van Peary te bespreken. Zij zeiden, dat Cook de aantee- keningen omtrent zijn reis bij zich heeft, maar Whitney heeft zijn instrumenten en eenige „delicate" gegevens omtrent zijn suc ces. FRANKFORT a/d. MAIN. 21 September. De Zeppelin 111, die hedenvoormiddag om 9 u. 50 te Dusseldorp is opgestegen, is hier om kwart over vijven vlot geland. De tocht had een schitterend- verloop, het luchtschip heeft niet de minste schade geleden. He den wordt de tocht naar Friedrichshafen voortgezet. MADRID, 21 September. Een telegram uit Melilla meldt, dat de colonn£ van het Westen zich meester gemaakt heeft van Jatel el Taxdirt. De Marokkanen leden zware verliezen; van de Spanjaarden zijn er 16 gesneuveld en 70 gewond. KRRKMUSUWS. tan. ZD. H. de Bisschop van Haailem heeft benoemd tot pastoor te Edam den weleerw. heer J. J. Biuning, kapelaan te Haarlem (St. Jozef). FAILLISSEMENTEN. Failliet verk'aardJan Smit Hzn., bloe mist te Winkel. Recht. Coram Mr. H. W. van Tienhoven, Cur. Mr. J. P. Bosman te Alkmaar. B. J, Smit, rijwielhandelaar te Alk maar, Recht, Comm.Mr. A. D, H. Fockema Andreae, Cur. Mr. A. Pi ins. ONS NIEUWE FEUILLETON Heden maken we een begin met een nieuw Feuilleton. aZoelct en gij zult vinden', is een boeiend verhaal, dat onzen lezers veel genot belooft. Te bevragen aan bet bureau van politie, Langestraat, op werkdagen van 's morgens 9-12 uur. Een taschje. Een oliespuilje. Een rolletje goed. Twee armbanden. Een horloge. Een zakmes. Een barret. Een zak. Een dekkleed Een ceintuur. Een ring. Een kerkboek. Eeu rozen krans. Een portembnnaie. Een schop. Een sleuteltje. Alkmaar, 21 September 1909. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJ ZEN. Alkmaar. GEBOREN18 Sept. Elisabeth, d. van Bernardus Johannes Smit en Elisabeth Geerting 19 dito. Joseph, x. van Ëlkan Spijer en Grietje Spyer. Theresia Wille- mina, d. van Franciscus Hendrlcus Welechen en Cornelia Wilhelmina Niesveld. 21 dito, Ba tinus Arie, z. van Arie Visser en Harm- tien Harsevoort. Nicolaas IJsbrand Johan nes, z. van Johannes Gerrit Termaat en Maria Hopman. 22 dito. Nicolaas Lonrens Johannes, z. van Jan Boots en Cornelia Alida Bakker. Jannetje, d. van Jan Albert de Groot en Jannetje Koster. GETROUWD22 Sept. Hendrik de Jong en Hilberta de Flart. OVERLEDEN: 18 Sept Dirk Min, 51 j. 19 dito. Aryaantje Butter, wed. Frederik Clermont Rike, 65 jaari Aafje Ondejans, wed. Pieter Wortel, 77 jaar. 20 dito. Anna Barnardina Dekker, 1 jaar.—21 dito. Aafje Grietje Klerk, 4 maanden. Purmerend. GEBOREN Pbilippns Lambertu», z. van Andries Lambert van Groningen en Neeltje Snholfanue. Jacob, z. van Simon Waal en Duifje Hoogland. Caroline Louise, d, van Leon Louis Johannes Brantjes en Jose- pbina Augusta Maria van Kalken. ONDERTROUWD: Adolf Starreveld en Antje Eggors. GETROUWD: Bastlaan Dobber en Elisa beth Klok. Volkert Wilms en Hester Klok. Jan Klok en Frederika Wilhelmina Mostert. OVERLEDENTennis Koomen, echtgenoot van Grietje van den Broek, 64 j. Een levenloos aangegeven kind van het manneiyk geslacht van Hendrik Hein en Maria Gans. Aaltje Waal, echtgenoote van Tekke Kloppen burg, 71 j. Stedelijk Museum. Bezichtigirg tegen betaling van 10 cent per persoon op Zondag 26 September a.s., 's middags van 1 tot 3 uur. Het is verboden in de lokalen te rooken, ALKMAAR, 20 Sept. Aangevoerd 11 Koeien en Ossen f 200 a 290, 91 vette Kalveren f 40 a 84, per Ned. pond 75 a 80 ct., 40 nucht. Kalveren f 8 a 20 per stuk, magere Schapen f a 1810 vette idem f 20.a 26.199 vette Varkens 50 a 56 ct. p. Ned. pond, 18 mag. idem. f 17 a 20. PURMEREND, 21 Sept. Aangevoerd 754 Runderen, waaronder 420 vette f 0.56 a 0.74 p. K.G. prijshoudend, matig, 334 melk- en geldekoeien f 110 a 240, prijshoudend matig, 27 stieren, 193 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.G., handel matig, 285 nucht. idem f 9 a 23, matig, 42 paarden, 4945 schapen f 16. a 24. en 440 lammeren f 7 a 16, prijshoudend,matig, 230 vette varkens 51 a 55 ct. p. K.G., ha-del matig, 49 magere id. f 16 a 28.Btug, 288 biggen f 8.a 12.li. matig, 700 manden appelen f 2.— a 3.50, 1100 manden peren f 1.50 a 3.50. Kleine kaas f 31.—Middelbare f 28.50, Goud- scbe f Aangevoerd 162 stapels. 712 Kilo boter f 1.45 a 1.55 per kilo. Kipeieren f 4.50 a 5.eenden dito f 0.a 0.— per 100 stuks. NOORD-SCHARWOÜDE (dorp) 20 Sept. Bloemkool, le soort f 4.a 5.25, 2e soort f 1.a 1.50, Reuzen bloemkool f5.— a 5.75, 2e soort f 1.a 1.50. Aangevoerd 8500 stuks. 21 Sept. Bloemkool le soort f 3.a 6. 2e soort f 1.a 1.50. Reuzen bloemkool le s. f 4.a 0.50, 2e soort f 1.a 1.50. Aange voerd 17500 stuks. Alg. R. K. Prop. club „St. Petrus". Den leden wordt bekend gemaakt, dat da jaarvergadering plaats vindt Dinsdag 28 SepL Aan de beurt van periodieke afireding zyn de heeren C. Jonker, B. Wehnei, F. Din» gerdis en J. O. M, Burkuuk. Opgaven van eventneele candldafcen wor den derhalve ingewacht bij den len Secr. J. O. M. Burkunk, Stationsstraat 59. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder laatst weduwa van den hear ib. BLOM, in den ouderdom van 74 jaren. Namens de Familie, M. A. EEtKAMP, Echtgenoote en Kinderen. Alkmaar, 20 Sept. 1909. Mevrouw SCHOUTEN, Verdronken- oord 65 vraagt met 1 November een flinke nette R. K. DIENSTB3DE. T JK HCURi met 1 November, een Renteniers» woning, nabij de R. K. Kerk te Oudorp. Te bevragen bij P. KONIJN, aldaar. levraagd een flink R. K. DAGMEISJE, niet beneden 18 jaar, waech buitens huis. Adres bureau van dit blad onder No. 195. de nieuwe AANBEVELEND,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 3