rolf Hoofdl MOOT,Lal RIITIM. Geldersche ÊatïssëriëSÏ Plaatselijk Nieuws. Laatste Berichten. Markt berichten. A cl vertent iën. Kalfshool G. M. J. B Uit de Zaanstreek. Corespondentie. Burgerlijke Stand. Agenda's. P. D. VAN K. K. Huish TË~Hül gemeubileerde zit- ei Aangebo PARTICULIER H roomboter. Hofiëvs-ancier, VEEDI cent de Langestraa IV' blad te vertellen waarschijnlijk optredan de tegenwoordige administrateur mr. Br. Roest. Huisindustrie. By suppletoirs begrooticg wordt een bedrag uitgetrokken van f 8740, als subsidie aan de Vereeniging voor de Nederlandsche Tentoonstelling van Huis industrie. Het komt n.l. den Minister alleszins aan bevelenswaardig voor in te gaan op» het voorstel van genoemde vereeniging om van haar tegen vergoeding van de daarvoor ge dane uitgaven over te inemen het reeds door deze vereeniging verkregen enquete-materi- aal betreffende de huisindustrie in de ver schillende vakken en in de verschillende) deelen des lands. Werk voor de K. S. A. Enkele weken geleden ging er een btem op, in de Kath. pers, die wees op de niet-voldoende belang stelling, welke er in verschillende plaatsen voor de Kath. Soc. Actie bestaat. Het was de „N. H. Ct. die o.m. schreef: „Het is een feit van te groote bekend heid om het weg te moffelen, dat on danks de geestdrift, die er is in het hart van velen en' ondanks de algemeene er kenning van hare voortreffelijkheid, de Kath. Sociale Actie toch niet zóó in het Katholieke leven is ingeburgerd ien er mede samenleeft, als bij de oprichting was ver hoopt, dat spoedig gebeuren zou. „Men leest er artikelen over, men houdt vergaderingen, de comité's doen wat ze kun nen althans vele, want ook onder de comité's zijn er zelfs, die aan sociaal wer ken den brui geven maar de medewer king van het heele Roomsche publiek, het medewerken, van heel de Roomsche maat schappij in al hare geledingen, dat heeft de K. S. A. niet. „Noch hier, noch elders. „Misschien is er een plaats wél aan te wijzen in ons goede vaderland, waar de toestand ideaal is, maar wij hoorden daar tot dusverre niet van. „Integendeel, zoowel uit Leiden wordt ge klaagd als uit den boezem der plaatselijke comité's. 't Is kortom niet zooals het wezen moet met de K. S. A." Er is veel waars in tl'eze woorden gele gen1. En 't is te hopen dat het komende seizoen verandering brenge. Ontploffing op zee, zes dooden. Bij het opruimen van het wrak van de Cale donia is in de (nabijheid van Katwijk een ma rine barkas, door ontploffing in de lucht gevlogen. Zes personen verloren daarbij het leven. De gedooden zijn: luitenant J. Oost- rijck, uit Den Haag, getrouwd, 2 kinderen; sergeant-majoor Vreugdenhil, uit Den Bril', getrouwd, 3 kinderen; sergeant Smits, uit Den Briei, getrouwd, 1 kind; milicien Vis ser, uit Scheveningen; sergeant Stigte, uit Den Helder. (Vender is binnen gebracht het lijk van den stoker Van Luipen, dat totaal verminkt is. De korporaal van Dijk heeft zich weten te redden door uit de sloep te springen. De minister van. Oorlog heeft aan den commandant van het fort aan den Hoek van Holland opgedragen aan de familiebe trekkingen van de verongelukten bij de ont ploffing op de torpedobarkas in de Noord zee, 's ministers diepgevoelde deelneming te betuigen met het treurig verlies. Het „Vaderland" schrijft nog: Het mocht ons in den loop Van eergisteren avond gelukken te Katwijk aan Zee het verhaal van de ontzettende ramp te hooren, zooals het door een ooggetuige gedaan was. Deze,„een garnalenvisscher, bevond zich op zee offgeveer ter hoogte van 'den Wassenaar- scherTSlag, waar het wrak van de Caledonia die met ijzererts geladen daar 14 of 15 jaar geleden is gezonken, zou worden opgeruimd Een sloep met 5 man aan boord was op ongeveer 150 vaam afstand van hem bezig met den opruimingsarbeid, toen hij plotse ling een ontploffing hoorde en zag hoe de sloep uiteen werd geslagen, terwijl een ge weldige hooge waterzuil opsteeg. De man bleef ter plaatse en vischte een kist ge reedschappen, eenige zuidwesters en stuk ken wrakhout van verschillende groote op. Eergisteravond om 10 uur werd te Was senaar bericht ontvangen, dat bij paal 5 dus eenigszins ten Noorden van den Was- senaarschen Slag het lijk van een der verongelukten was (aangespoeld. De man was gekleed in een blauwe trui en had hooge waterlaarzen aan, naar men ons ver telde. Er werden onmiddellijke maatregelen getroffen om den ongelukkige, die door een schelpenvisscher was ge- Jen, naar het dorp over te brengen. Om middernacht was te Wassenaar niets bekend van andere aangespoelde lijken. Tjalk gezonken. Uit Berlijn wordt ge meld d.d. 15 Oct.: Het Deensche stoomschip „Riberhus", dat hedenavond te Esbjerg binnengekomen is, had vier man van een Hollandsche tjalk aan boord, die 23 dagen geleden Frederik- stad had verlaten, met bestemming naar Bra ke. De j,Riberhus" had de tjalk in lekken toestand aangetroffen, en de bemanning aan boord genomen. Werk over den Atjeh oorlog. Naar wQ vernemen heeft de minister van koloniën besloten tot bet doen samenstellen van een op officieels bescheiden berustend werk op krijgshistorisch gebied, n.l. over den Atjg^i- oorlog. Een hier te lande met verlof ver toevend officier van het Ned, Indische leger, die ifjn sporen op dit gebied reeds heeft Verdiend, is aangezocht sicb met dit werk te willen belasten. ALKMAAR, 16 October 1909. Gezonken. Gisteravond circa 8 nur wei gerde op de Alkmaardermeer de motor van de motorboot van de schippers van Pel en de Graaf uit Egmond aan Zee. Door de hevige wind en zware golfslag dreef de boot naar den kant en werd daar op de steenen gesmeten, zoodat al aanstonds het ergste te vreezen was. Het water sloeg over de boot en droop naar binnen, ter wijl elk oogenblik een lek in de kiel te wachten was door het schuren en stampen op de steenen. De bemanning kon zich nau welijks aan boord staande houden en kon niet dan met de grootste moeite van het schip afgehaald wonden, wei heeft men nog getracht hulp te vinden om de lading te redden, maar niemand was daartoe bereid zoodat zij genoodzaakt waren schip en la ding aan wind en golven over te laten met de zekerheid dat over ©enige uren alles wel gezonken zou zijn. Eervol ontslag. Den lsten Novembir a.s. herdenkt onze stadgenoot, den heer J. de Vries, den dag, dat hij voor 34 jaar en 4 maanden bij de Rijks Posterijen in dienst trad. Vanaf dien dag heeft hij zijn eervol ontslag, met pensioen en wij hopen, dat hij nog vele jaren een welverdiende rust mag genieten. De Boerenbond. By de ten kantore der Amsterdamsche firma B. Sandere Ein. ge houden inschrijving op de obligatie-leening, groot f 500 000.5 pet. obligatiën met winatuitkeering van de Coöperatieve veevoe derfabriek en oliealagery «De Boerenbond', geveatigd te Alkmaar, werd het bedrag ruim overteekend, zoodat niet alle aanvragen ten volle kunnen worden toegewezen. In de op 13aQct. 1.1. gehouden gewone vergadering van «liefdadigheid naar Vermo gen', ia voor diverse peraonen hulp toegeataan ten bedrage van f 139.52. Cadettenschool. De aergeant de Jonge ia van zyn detacheering by de cadetlenachool onthevën en by het 8e Regiment Infanterie, te Deventer, overgeplaatat. Overgeplaatst. De aergeant Viaeer van het 8e regiment infanterie ia naar de Cadettenachool alhier overgeplaatat. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat 't concert van 20 Oct. a.s., waarvan wy in ona vorig tammer melding maakte, niet doorgaat tengevolge van 't nog ongeateld zyn der zangeres. Bekroond Op de tentoonstelling te 's Gra- venhage, gehouden ten bate van de «Ver eeniging tot opvoeding van verwaarloosde en verlaten kinderen', behaalde de inzending van de Industrioschool alhier twee diploma's (één met toekenning van kunstvoorwerp). BERGEN. In de deze week gehouden raadszitting werd o.m. medegedeeld, datP, Castricum den grond van zijn woning ac cepteert tegen den koopprijs van f175; dat de (hieer Mann te Zijpe duizend gulden1 vraagt voor het maken in duplo van der^ legger Ider wegen. Van deze som wordt doei r de provincie de helft betaald; dat de assi- tente-vroedvrouw bij Mej. Hoogvorst haar intrek heeft genomen. Besloten wordt den heer Stroomer 1 maand uitstel te verleenen voor de opleve ring van het postkantoor, en aan C. Briefje^ een strook grond meer onderhands te ve*r_ huren. De rekening 1908 Burg. Armbestuur wor(p goedgekeurd in ontvang van f 580.17 er gaaf van f 374,ó1/^. dus met een batig sag do ad f 205.563/2- De begrooting dezer instelling voor lsjjq met de volgende cijfers: ontvang f524, Up_ gaaf f516.50, verm. saldo f7.50. De Gemeentebegrooting wordt vastgesteld in ontvang en uijjg^f op f 30972.251/2. De verordening op de jaarwedden van, de onderwijzers Wórdt vastgesteld. Aan D. Dekker wordt de leverantie va n brandstoffen voor de scholen opgedrag-.n Voor de eerste steenlegging van het PcJSt_ kantoor weid f25 'uit de gemeentekas L,e_ schikbaar gesteld. De voorzitter deelde mede dat de B er_ gervaart bij de losplaats aan het veer js uitgediept op 1.60 M.—A.P. Een stratenplan van de bouwcommif sje werd goedgekeurd. Eveneens een gewijzi„^ plan van aanleg van wegen op de B*em_ sterkrocht. De heer P. van Hoorn werd met al^ mecne stemmen benoemd tot hoofd van h'.t herhalingsonderijws. Den heer J, v. d. Kerk werd met ingan;. Van 1 Janu;ari 1910 met algemeene stemme benoemd tot gemeentebode. Hierna werd de vergadering gesloten. HE1LOO (Oezdom) 12 October. Heden kwamen, onder leiding van den zeer Eerw- pater Schaapman S. J,, een zeventient»l Dames leden der congregatie van de Aller heiligste Maagd uit 's Gravenhage, alhier ter Bedevaart naar O. L. V. ter Nood. By het binnenkomen in de kapel, zongen de Ifames ontniddeiyk een lied tor eere van de zoete Naam van Maria en werden een paar fraaie bloemstukken met vazen op de communie bank geplaatst. Na eenige gebeden en fraaie tweestemmige gezangen, sprak Pater S. de aanwezigen toe, en zeide geen predikatie te willen houden, maar de historische beteeke nis van deze plaats te willen uiteen zetten, waarnit de Z.Eerw. opreker de ge volgtrekking trok, hoe zeer deze «door God. een zichtbaar gezegende plek, de katholieke n van Nederland behoort te trekken. Na dfeze uiteenzetting werd nog eenigen tyd gebvden en gezongen, waarna de Dames het «Hei lige Loo« verlieten, dankbaar en zeker vol daan. Het wil ons voorkomen, dat deze eerste kleine bsdevaart der kinderen van Maria nit den Haag, wel het begin kon zyn van eene groote Haagsche Bedevaart, wat God moge geven «ter eere zyner Lieve Moeder. X. Toen de vrouw van den landbouwer S. alhier, gisteren aan een paar familieleden de nienwe dorscbmacbine, getrokken door twee paarden wilde laten zien, geraakte zy met de kleeding tmschen het raderwerk. Doordat men oogenbllkkeiyk de paarden tot staan wist te brengen, werd een groot onge Ink voorkomen. Na liep alles af, met ver lies van japon en rok, die stak gesneden moesten worden om de vranw nit haar benarde positie te redden. Dinsdagmorgen kwam de wed. Haas man tot de onaangename ontdekking dat haar dien nacht, drie vette konijnen, waar voor ze een paar dagen geleden nog vijf gulden kon krygen, ontstolen waren. Onge- twyfeld zyn de langooren Dinsdag te Pur; merend aan de markt gebracht en verkocht. De mazelen, die onder de kinderen van school 2 zeer erg heerichten, begint af te nemen, terwyi ze aan school 1 zyn uitgebroken. Gelukkig is de ziekte van goed aardig karakter. Woensdag werd onze gemeente bezocht door den Z.Eerw. heer Deken Th. F, Ebbink- hnijzen van Alkmaar voor het houden der jaariyksche visitatie. Na afloop begaf de Deken zich, vergezeld door onzen Pastoor, in den namiddag naar Maria's genadeoord. Bij hnn aankomst was een eerbiedig biddende menigte in de kapel van O. L V, ter Nood en langs het terrein in de nabyheid, waar onder Prof. A. Hollenberg met familie werd opgemerkt. Na een gebed in de kapel werd de sacrisly en de RuDxput met de drink- kranen in oogenscbouw genomen, waarbij de Paetoor inlichtingen gaf over den aankoop van het terrein, de gedane opgravingen, het Bisschoppelijk comité en over hetgeen dit commiié reeds gedaan had en zich nog voor stelde te doen in de toekomst. Met de grootste belangstelling nam de Deken kennis van een en ander en betuigde zijne tevre denheid. LANGENDIJK. In stryd met de loopende geruchten deelen wij mede, dat de buiten leiding voor gas verstrekt, wordt tot aan den gasmeter. Met dien verstande evenwel, dat de meter zoo dicht mogelijk bij den hoofdingang van het perceel worde ge plaatst. Om 30 Nov. te kunnen branden, moe ten degenen, die voor aansluiting getee- kend (hebben zorgen, dat hunne binnen leiding op dien tijd gereed is. Aldus eene advertente in (de „N. L. Ct." Wij deelen dit mede, omdat het „zeker" is, dat er onder de lezers yan ons blad zijn, die belang hébben bij deze zaak en niet de „N. L. Ct." lezen. Wellicht doet het den heeren er ook nog eens aan denken dat oök „Ons Blad" door - fn l angendiW weWw aan- hondemeii a— gewezen orgaan is voor zoodanige aankon digingen. HARENKARSPEL, a.s. Maandag 18 dezer viert den Weled. heer E. Mijer Drees, hoofd der school te Dirkshorn zijn 40-jarig jubile als hoofdonderwijzer, welke betrekking hij tevens ook onafgebroken aan die zelfde school heeft vervuld. Mede viert den 1ste November a.s. den Weled. heer A. Blad hoofd der school te Harenkarspel (Kerkbuurt) zijn 25-jarig jnbelie als hoofdonderwijzer, welke betrekking ook door deze achter een volgens aan die school met de meeste plichtsbetrachting is vervuld. Beiden jubilarissen zal het zeker aan geen bewyzen van belangstelling ontbreken. ZIJDEWIND. Deze week vergaderden ten huize van den heer J. Wit te Blokhuizen eenige veehouders, om te zamen te koopen de sedert 19 jaar bestaande kaasfabriek te Zydewind. 't VELD. Tot Directeur van het R. K. sangkoor alhier is benoemd, den heer D.' Veldman Gz., te Nieuwe Niedorp. WAARLAND. Het voor eenige jaren terng gebouwde koffiehuis, genaamd de «Post hoorn» is afgebroken, terwyi een flinke nienwe localiteit, uitmnntende in hoogte en licht daarvoor inplaats komt. DEN HELDER. Bij Kon. Besluit is tot kantonrechter alhier benoemd de heer mr. W. de Sitter, thans griffier bij het kanton gerecht te - neer L. G. van der Eyz, „-.-ui. Voor 'de verkiezing van een lid van den Raad dezer gemeente ter voorziening in de vacature-Schokking, op 19 Oct. a.s. zijn de volgende heeren candidaat gesteldW. van Breda, kath., J. Spruit, christen-dem. en A. G. A. Verstegen, soc.-dem. Terwijl de weduwe H. de B., woon achtig in Langstraat alhier, een oogenblik af wezig was, is door insluiping uit haar wo ning een houten kistje met een bedrag van circa vijftien gulden ontvreemd. KROMMENIE. Zondag 24 October a.s. 2: uilen de Maria vereeniging en het Kruisver- 'oond wederom hunne gewone jaarlijksche feest- en propaganda-avond houden in het locaal van den heer S. Waagmeester. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van 't Kruisverbond zal (dezen avond bijzon, der luisterrijk worden gevierd. Als spreker zal optreden (den MKf.elEd, heer F. Wust uit Dokkum met het onderwerp: De grootheid der Katholieke drankbestrij ding, terwijl door eenige damesleden der Mariavereeniging het anti-alcoholisch tooneel stukje „Kiespijn" genaamd wordt opgevoerd. Verder zal de avond worden aangevuld: door eenige dames: met eene natiornale zangvoordracht; voordrachten van enkele heeren en eenige toepasselijke feestliederen. Vrijen toegang hebben de leden, donateurs en begunstigers van Mariavereeniging en Kruisverbond, terwijl voor niet-leden de toe gang is opengesteld tegen betaling van een Verplicht programmiaj a 15 cents. Te hopen is het dat zeer velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken eens na der kennis te maken met het schoone en edele doel der Drankbestrijding. WORMERVEER. Van wege de Plaatse- lijke Schoolcommissie wordt om de twee jaar aan de leerlingen der bijzondere en open bare scholen in deze gemeente een school feest aangeboden. De leerlingen der hoo- gere klassen maken dan meestal een reisje naar het Gooi, terwijl de jongere leerlingen in de gemeente onthaald worden. Donder dag 14 October vierden dan ook de kin deren van de lagere klassen der katholieke school fen van de school aan de Goudastraat feest in de „Nieuwe Sociëteit." Ongeluk kig (was de kinematograaf wegens defect niet aangekomen, zoodat dit punt van het pro gramma niet uitgevoerd kon worden. Het opgetreden piccolo-theater viel nogal in den smaak der kinderen. Inmiddels had de heer Wildschut, lid' der Plaatselijke schoolcom missie ten einde de teleurstelling, veroor zaakt door het ontbreken van de kinemato graaf goed te maken, om een tooverlantaarn gestuurd. Afgewisseld door het zingen van liedjes, en het uitdeden van biscuits, ijs- wafeltjes, taartjes en limonade werd de too- veirlantaarn vertoond en nu genoten de kim deren. Ten slotte kreeg ieder der kleinen bij het naar huis gaan een busje fondant chocolade mede. Dat de avond nog zoo goed geslaagd is, heeft men te danken aan den heer Wildschut, die met zijn tooverlan taarn de kinderen aangenaam bezig hield, toen (de opgetreden artisten niet instaat bleken te vervullen, wat zij beloofd hadden. Het kleine volkje zong dan ook den heer Wildschut een hartelijk „Lang zal hij leven toe", terwijl de onderwijzers den kinder vriend namens hunne leerlingen bedankten voor zijn vriendelijke hulpvaardigheid. Bij den heer K. H. W. alhier was se dert eenige dagen een neef gelogeerd, een zekere J. W. uit Hamburg. Na bij zijn oom eenige dagen gastvrijheid te hebben geno ten, vertrok de neef, zooals hij voorwendde, naar Antwerpen ten einde te trachten op een zeeboot geplaatst te worden. Hij kreeg van zijn oom nog een vergoeding voor de reis kosten mede, doch kwam den volgenden morgen vroeg in stilte terug, toen de heer W'; reeds aan zijn werk was en 'diens vrouw nog te bed lag. Neef drong de woning binnen en nam twee ziberen horloges met kettingen weg, die hij in A'dam beleende. Isij—I.' Vervolgens vertrok ni] naar Kotu..—..a«i hij door de politie werd opgespoord en naar hier werd overgebracht, waar proces verbaal van het gebeurde werd opgemaakt. Genoemde J. W. is daarop naar Haarlem vervoerd, ten einde door den officier van justitie verhoord te wonden. BARELONA, 15 Oct. In de straat tegen over het bisschoppeiyk paleis, ontploften gisterenavond een paar bommen. Ferrer. MADRID, 15 Oct. (R, O.). De minister van buitenlandsche xaken verklaarda aan den correspondent van Reuter, dat Ferrer niet veroordeeld is wegens het verspreiden van oproerige ideeën, maar wegene het deelnemen als directeur van de moderne school aan feiten en daden van opstand. De openbare meening in Spanje, beter op de hoogte dan in het buitenland heeft zich dadeiyk by bet vonnis neergelegd, overtuigd, dat de regeering niets anders kon doen. MADRID, 15 Oct. Nadat minister Maura het besluit tot bijee'nroeping der Cortes in de Kamer heeft voorgelezen, wondt hij door de meerderheid luide toegejuicht. De onder-secretaris van binnenlandsche za ken riep: „leve de koning, leve Spanje, leve ons leger." emT t" riepén,jlëve dé'Kóning! le- opanje! leve ons leger." De Cariisten juichten alleen: „leve Span je." De republikein Cervera riep: „ja leve Spanje, maar een eervol Spanje". Dato, Üe herkozen president houdt ver volgens een redevoering, waarin hij de af gevaardigden aanmaant hun kalmte te be waren bij de ernstige discussies die vol gen zullen.. Hij brengt vervolgens hulde aan de troe pen, die in den omtrek van Melilla strij den voor hun vaderland en generaal Ma- rina. Verscheidene republikeinen protesteeren op heftige wijze en schreeuwen: "ja brengt hulde aan het leger maar niet aan den ge neraal." De conservatieven protesteeren tegen deze woorden. Daarna is de zitting opgeheven. Kerkiysten ontvingen we niet nitLimmen Bergen, Oudorp, Egmond aan Zee. Alkmaar. GEBOREN 13 Oct. Anna Maria, d. van Arie Kwak en Jansje Tromp. 15 dito. Rynoutje Johanna, d. van Gerardus Keysper en Maria Moes. Petrus Jacobne, z. van Oornelis Hendricns Impink en Anna Schouten. ONDERTOUWD Klaas Schoen en Geertje Ktöger. Cornelia Hart en Maria Marga- retha Segaar. Anton Carel Jager alhier en Margaretha Christina Biünings te Eefde. GETROUWD14 Oct. Petrns Johannes Brouwer en Antje Vreeker. Gerardus Schouten en Neeltje Suiker. Johannes Christiaan Frederik Hooykaas en Anna Maria de Lange. OVERLEDEN14 Oct. Baafje Veeree, 81 jaar. 16 dito. Johannes Jacobus Tesselaar, 70 jaar. Oornelis Baan, 83 jaar. Oornelis Edel, 59 j, 16 dito. Grietje de Wolf, wed. Simon Dekker, 69 j. ALKMAAK, 15 Oct. Aangevoerd 401 stapels, wegende 1993'6 K.G. FabriekskaasKleine kaas f 29,50. Boerenkaas Kleine kaas f 29,commissie f 30,middelbare f 30,50. ALKMAAR, J5 Oct. Aangevoerd 4169 Hectoliters als tarwe f 7, a 9,H..L. Rogge (nieuwe) f 5,50 a 6,40, H'.L. Gerst f 4,a 0,id. Ciiev. f 5,40 a 5,90, Haver f 3,40 a 4,Paardeboonen f 6,75 a 7,50, Bruine id. f 14,a 18,50, Citroen id. f 18,a 90,—, Duiven id. f 9,25 a Witte id. f 16,a 20,Karweizaad f 14,75 a 15,62, Mosterdzaad Rood f 23,50 a Geel id. f a Kanariezaad f a Erwten Groene f 11,a 23,Grauwe id. f 12,— a 28,—, id. Vale f 16,— a 21,50, Blauwmaanzaad f 14,— a ALKMAAR, 16 Oct. Aangevoerd 5 Paarden f60 a 100, 80 Koeien en Ossen f 120 a 330, 42 nuckt. Kalveren f 8 a 20,—, 176 magere Schapen f 10,— a 22, 30 mag. Varkens f 16,a 24,—, 243 Biggen f 8,a 11,50, 28 Bokken en Geiten f 2,— a 8,0 kl. Bokjes f 0,a 0,—, Boter per kop 65 a 75 ct., Kipeieren f5,a 5,50, Eenden dito f 0,a 0,Lammeren f a //NIEUW LEVEN', Station N.-Sckarwoude. 14 Öct. Aardappelen: Groote muizen f 0. a 0.Drielingen f 1. a 1.10, Gele Nep f 1.75 a 2. 0, Uien f L— a 1.15, per 50 K.G., Roode kool f 1.40 a 2.90, Gele kool f 1.20 a 2.75, Witte kool f 3.a 4.per '00. NÜORD-SCHARWOUDE (dorp). 15 Oct. Bloemkool, le soort f 0.a 0. 2e soort f 0.a 0.Reuzen bloemkool le s. f 5.a 9.50, 2e s. f 1.a 2.—, Roode kool f 1.50 a 3.Witte kool f 3.a 4.50, Nep f 1.80 a 2.—. BROEK OP LANGENDIJK. 14 Oct. 3800 bos Wortelen f 1.20 a 1.40, 107 baal Wortelen f 0.40 a 0.45, 93 Gaw. Nep f .70 a 2.20, 715 Baal Uien f 0.90 a 1.2U, 2000 Rammenas f 4.50 a 5.1500 Bieten f 4.— a 0.200 Rapen f 1.75 a 0. ASSENDELFT, 15 Oet. Aangevoerd 740 koppen boter f 1.02s a 1.17s, 2470 Kipeieren per 100 f 5.25 a 6.75, Soha- pen f a kaasjes f' 0.— per stuk. KROMMENIE, 14 Oct. Aangevoerd 274 koppen boter fl.076 al.15 p. kop, 950 Kipeieren f 6.— a 7.— per 100 stuks. SCHAGËV, 14 Oct. Aangevoerd 8 Paarden f 60 a 250, 0 Ossen f a —0, 15 stieren f 100 a 170, 250 Gelde- koeien f 100 a 180, 114 vette Koeien f160 a 260, 50 Kalfkoeien f 120 a 250, 50 Graskalveren f 30 a 60, 70 Vaarzen f 70 a 110, Hokkelingeu a ,30 nucht. Kalveren f 7.a 20. f Schapen magere f 12.— a 17.—, 888 id. vette 90 a26.50, 960 Overhouders f 10.50 a 17.50, f igammen f 22— a 37.50, 8 bokken eu 12 Rf 3.a 6.0 magere Varkens f geiten a 35 vette id. f 0.50 a 0.54 p. K.G., a 311 f8a 13.,150 Konijnen f 0.50 a 60 BigO Kippen f 0.50 a 1.50,100 Eendea f 0.60 1.50, 3.600 K.G. Boter 67s a 72s ct., 3000 Kip- a L80; 5.— a 5.50 per 100 stuks, 300 Eenden eierr a 0. f 4 Maandelyksche vergadering van Alkmaar's ^ouaven Broederschap op Zondag 17 October £109, op de bovenzaal van den heer Hazei 1"ji het Lnttik Oudorp, des avonds 8 nur. aa. «Katholieke Kring'. arvergadering op Woensdag 20 October Jdes avonds te 8 uur precies, ten huize a.s, ë-5n heer O. Proot, Langestraat. van snda 1. Rekening en verantwoording A den penningmeester 2. Verkiezing van dooi bestuurslid inplaats van den heer G, een Wz. en van de commissie van by stand Bft: 8 der Statuten)3. Jaarverslag door den (aesident4. Mededeeling van het bestnur. p De jaariijkeche H. Mis voor de Jeden is /oensdag 20 October om 8 uur in de pa- hchiekerk van den H, Lanrentius. El rc- Op den 24sten Oct. a s. hopen onze geliefde Oudera, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders P. KOPER en A. VAN STRATEN, hunne 40-jarige Eehtvereenigiug te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Egmondbinnen, Oct. 1909. I u^iaaaM^inrYïrrYTiu^iflflatittiYvyrrYYYYYïyYTifrinrinnri g li Den 26en Oct. a.s. hopen onze geliefde Oudera ADELBERTUS JANSEN en ANNA SUZANNA KOLKMAN, 11 te Nibbixwoud, hunne 25-jarige Echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Alkmaar, 16 Oct. 1909. B—O Den 13en Novemb onze geliefde Ouders 1 P. LEIJE en I A. GRAAVEM l hunne 50-jarlge Echt Y herdenken. Hunne dankba Y Egmond a/d Hoef, Heden overleed, de laatste H.H. Sao stervenden, in den ruim 69 jaar, onze der, Behnwdbroeder heer Namens Den Haag. Th. VAN RHIJ Ca. VAN RHIJJS Stompwijk. JACOBÜS ABE Ca. ABEL - vak Botterdam. W. D. VAN R) Heer Hugmaard S OUT. M. OUT—van Heer Hugowaard, Terstond gevraagd e< QIETEBSKNECHT, PENS, Loodgieter, Bevl l^en net R. K. BUITE oud, met alle huisl kend, zag zloh gaarne tentie in de huishouding in een winkel behulpzat dergelijks. Br. No. IC EL8T, Broekweg, Lisse (Juffr.) v. b. g. v. zoek genegen bij zieke of in zaam te wezen. Adrei WIERINGEN, te Vorn Er biedt zioh aan een BEDIENDE, R. goede aanbevelingen. B aan het burean van dit Een net en overal huwd PERSOON, belast met het re&tmeeE zicht over BOEBDEBIJi koepen en verkoopen e vanook voor partiou instellingen gelden te p Hypotheek. Flink borg len zoo dit gewenscht Br. fr. lett. A. A bar J3escha,a,Id p algemeen zeer goed on tv van prima aanbevelinge administratie, zoekt een Aanb. onder lett. 0. E van dit blad. met volledig pension, letter P. 85, bureau va in een R. K. gezin zon de nabijheid van Ritsev voorkamer met koat en der geschikt voor twee net bejaard persoon. At boekhandel H. VAN TE KOI een Bakwagen wielde Kar, vooi gen bg C SCHOTVANG en Wagenmaker, Schoot VOOR 1? HYPOTHEE BEDRAG BESCHIHBAAR.REF Br.fr.onder N?196,Burea a la jardinière, 12 Eerste kwaliteit GELt SAKSISCHE-, BERLINER ei LEVERWORST, C0RNE0

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2