R. X No. 84. Provinciaal Nieuws. FEUILlj Zoekt, en gij zu bürg¥rlTjke stand. Aandeelhouders-va De Huisindui De ïïuisindusti jÉ Mill111 If I l^tHfafcgafcJMfca II'5 Ki t |ii: gang, geen actie, geen vooruitgang in, Inte gendeel er zijn aanwQsingen, dat wQ op het oogenblik eer achteruit dan vooruit gaan. En daarom wenscht hij deze bewering nader aan de feiten te toeteen, de oorzaken er van op te sporen, en zoo mogelijk de wegen aan te wijzen, waarop verbetering kan worden gevonden. to:.! I II' ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 'e morgens 61/J en 8 uur stille H.H. Missen 10 unr gezongen Hoogmis 's namidd. 3 uur Vespers 's avonds 6 uur Lof, predikatie en rozenhoedje ter eere van 't Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor den Katb. Kring's avonds 7 uur Lof. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en 't H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof tot dezelfde intentie. Vrgdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis ter eere v. h. Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag, Dinsdag en Zaterdag wordt het Rozenh. gebeden na de H. Mis van 9 uur, Woensdag Donderdag en Vrijdag onder het Lof. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille HH. Missen lOVj uur Hoogmis's midd. 2 en 3Ys uur Catechismus3 uur Ves pers's avonds 5 uur Congregatie. Maandag 's namidd. ten 6 uur gelegen heid om te biechten's avonds 7 uur Veni Creator en begin der oefeningen voor de afd. vrouwen, ter voorbereiding voor de plechtige Opdracht der niouwe leden op Woensdagavond a.s. Dinsdag, 6e der 15 Dinsdaagsche devotie ter eere van St. Dominicus, 's morg. 9 uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Congregatie Geheel den dag gelegenheid om te biechten. Woensdag 's morg. 8 uur plechtige alge- meene Communie der Congreganisten, waaronder predicatie's avonds 7 uur plechtige Opdracht feestpredikatie en Te Deum. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 's av. 7 uur Lofgezangen en Rozenhoedje ter eere der H. Maagd, en bovendien Vrgdag avond predicatie. Zondag 17 Oct. a.s. St. Joseph Club, Afd. O 71/, uur Afd. A 9 uur Afd. B 10*/, uur SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis9Vj uur Hoogmis 's midd. l*/j uur Catechismus 21/, uur Vespers 's avonds 7 uur Lof en voorgeschrevene gebeden. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter gelegenheid eener huwelijksvoltrekking. Woensdag, 's morg. 8 uur ges. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof en voorgeschrevene gebeden. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en voor geschrevene gebeden. PURMEREND. Zondag 's morg. 7 en 81/, uur stille H.H. Missen 10 uur Hoogmis 's midd. 3 uur Vespers en Rozenhoedjegeen Lof of Congregatie. Woensdag 's morg. 8 uur gez. maand stond voor Grietje Koopman—Groot10'/j uur gez. H. Mis en Huwelijksinzegening. Donderdag 's morg. 91/» nur H. Mis en Huwelijksinzeg. Zaterdag 'smidd. van 4—9 uur gelegen heid om te biechten. Gedurende deze week lederen avond ten 7 uur Lof, Rozenhoedje en de voorge schrevene gebeden. HEILO. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis met onder richting 91/, uur Hoogmis, waaronder predikatie 's midd. 1 i/1 uur Catechismus 2% uur Vespers, waarna het Rozenhoedje zal worden gebeden voor Adriana Dekker, echtg. van Meindert Butter's avonds 6l/j uur Lof met de voorgeschreven ge beden, welk Lof ook zal worden gehouden Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 's avonds 61/» uur, terwijl op de overige dagen dezer week de voorgeschreven gebeden gedaan zuilen worden onder de H. Mis van 71/1 uur. Maandag de H.H. Missen ten 71/» en 81/, uur. Dinsdag 's morg. 7Vs uur le H. Mis 9 uur gez. Jaargetijde voor Henricus v. d. Kamer. Ds overige dagen dezer week de H.H. Missen ten 71/, en 8'/» uur. Catechismus op de gewone dagen. Zaterdag na de H.H. Missen komen de kinderen biechten, die in 't vorig jaar zijn aangenomen 's midd. van 4 uur af gele genheid om te biechten voor anderen. Heden na de Hoogmis vergadering voor de Zélatrices van den Lev. Rozenkrans. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de gemeente91/J uur Hoogmis voor Jan Putter en Agie Groen's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers 's avonds 7 uur Lof met voorgeschrevene gebeden. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jacoba Cornelisse81/* uur H. Mis voor Maartje Blankert, hvr. v. Herm. Cornelisse. Dinsdag morg. 8 uur H. Mis voor Mathjjs Groot; 81/» nur H. Mis voor Afie Stam, wed. van Jan Konijn. Woensdag 's morg. S en 81/J uur HH. Missen voor pastoor v. Rijn en familie. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Gunrtje Terra 81/» uur H. Mis tot dank baarheid. V r 3 d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Mijntje Kuijs, hvr. van Herm. Terra 8'/j uur H. Mis voor Geertje Terra. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Antje Duinmaijer 81/1 uur H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Meijne's midd. 4 uur biechtgelegenheid 's avonds 7 uur Lof met de voorgeschrevene gebeden. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de leden van den R. K. Volksbond. AKERSLOOT. Zondag 's morg. 71/» uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna gezameljjke zang oefening. Vrgdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Rozenhoedje enzdaarna lied no. 46. Zaterdag, 's morg. na de H. Mis en 's middags van 3—5 uur gelegenheid om te biechten. In deze week na de H. Mis Rozenhoedje en Tantum Ergo. Deze week Catechismus volgens gewoonte. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Fredericus Metselaar. SCHOORL. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis 91/» uur Hoogmis 's namidd. I1/, uur Catechismus 2 uur Vespers met Rozenkransgebed. Donderdag 's avonds 7 uür Lof met Rozenhoedje. Zaterdag 's namidd. van 4-7 uur biechthooren. In de week de H. Mis om 73/4 uur, waarna Rozenkransgebed, behalve Donderdag dan de H. Mis om 8 uur. Deze week Catechismus volgens gewoonte. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zondag, 3e Zondag der Rozenkr. maand, de Vroegmis voor de ziel van zaliger wed. Maria Zoon—de Witde Hoogmis voor de parochie 's midd. 1 uur onderrichting in de Bijb. Gescb.2 uur Lof met de voorgeschrevene gebeden. Maandag feestdag van den H. Lucas, Evangelist. Donderdag, feestdag van de H. Ursula en hare gezellinnen, 's avonds 6uur Lof met de voorgeschrevene gebeden. Van de laatste H H. Sacramenten voorzien Bernardus Schoof. LANGENDIJK (N -Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis, beiden met predikatie 's midd. 21/1 uur Vespers's avonds 6 uur Lof met Rozenhoedje en voorgeschreven geba den tot intentie van Z. H. den Paus. lederen avond om 7 uur Lof met Rozenh. en voorgeschreven gebeden tot intentie van Z. H. den Paus. Zaterdag van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Truitje GroeD, hvr. van Arie Stokman Elisabeth Zuidam. In den Heer overledenAntje Doodeman, hvr. van Simon Ktuyer. WARMENHUIZEN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis9'/s uur Hoogmis1 uur Catechismus 2 uur Vespers voorgeschreven gebeden, Donderdag. Patroonfeest, 's morg, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis 2 uur Vespers. Zaterdag 's namidd. van 3—7 uur gele genheid om te biechten. In de week de H. Mis ten 8 uur. waarna de voorgeschrevene gebeden, behalve Dlns dag en Zaterdag wanneer die gebeden ge schieden onder het Lof ten 7 nur. DE BEEMSTER. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 9l/a uur Hoogmis 's midd. 2 uur Vespers. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Roz. In den Heer overleden Grietje Groot, wed. Koopman Z Eerw. Heer v. Etten. HEEMSKERK. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis 's namidd. l'/j nur Catechism. 2l/x uur Lof met Rozenhoedje, Litanie en gebed tot den H. Jozef; 's avonds 61/» uur H. Familie. In de week de H.H. Missen ten 7% en 8'/4 uur. Zaterdag alleen Sl/i uur. Catechismus als naar gewoonte. Donderdag en Zaterdag 's avonds 6T/a uur Lof met de voorgeschreven gebeden op andere dagen worden deze gedaan na de 2e H. Mis. Zaterdag 's midd. van 3 uur af gelegen heid om te biechten. ZUID-ZIJ PE. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor Joannes Groot en Anna Koning 9'/j uur Hoogmis voor de parochie 's midd. 2 uur Lof met October-oefeningen. Maandag H, Mis voor Petrus Wijnker. Dinsdag H. Mis voor Agatha Slenters, wed. van Matthias Gijzen. Woensdag 's morg. 9 uur Jaargetij voor Joanna Langendjjk, hvr. vaa Arie Mak. Donderdag H. Mis voor overledene ouders. Vr 5 d a g H. Mis voor Arie Schouten, zijn hvr. Geertruida Polder en Nicol. Schouten. Zaterdag H. Mis voor Matthias Blaauw. In de week na de H. Mis October-oefeningen. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis voor G. Laan 's midd. I1/, uur Catechismus 21/, uur Lof. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk 9 uur ges. Uitvaart voor P. D. van Rjjn. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor O. Koning 9 uur H. Mis voor Fr. Ursem. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor C. de Moei en A. Steur 9 uur H. Mis voor R. Gribbling en Gr. Groot. Donderdag 'smorg. 7 uur H. Mis voor G. Watervis 9 uur H. Mis voor P. D. van Rijn. V r g d a g 's morg. 8 en 9 uur H.H. Missen voor J. Bleeker en J. Goemans. Zaterdag 's morg. 8 en 8Vi uur H.H. Missen voor J. Bleeker en J. Goemans. Dinsdag en Vrgdag Lof met Rozenhoedje. Gewone dagen Catechism., behalve Dinsdag. CASTRICUM. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor den Eerw. Heer Hieronyma en overl. ouders 81/j uur H. Mis voor de parochie 10 uur Hoogmis tot zekere intentie. Maandag 's morg. 7 uur H. Mis voor V. d. Hooghs Erven 8 uur H. Mis voor Jacobus Kugs. Dinsdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Joban Koopman en overl. fam.8 uur H. Mis voor den WelEd.Gestr. Heer Nic. Brunsma. Woensdag 's morg. 7Vj uur H. Mis voor Jacob Bakker en overl. familie8 uur H. Mis voor Cornells Twisk en Wilhel mijntje Kuijs. Dondprdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Willem Melker en Jansje Schormer 8 uur H. Mis voor Cornelia Castricum. Vrgdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Guurtje Brakenhof en Anna Louter 8 uur H. Mis voor Jacobus Zonneveld. Zaterdag 's morg. 71/a uur H. Mis voor' Antonius Lli'e en overl. fam. 8 uur gez. H. Mis met Veni Creator voor den ver jaardag van den kapelaan. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jacobus de Zeeuw en Joannes Brakenhof. In den heer overleden Mej. Eugenie Bus sen, geb. Bertrand, en Oornelis v. d. Velden. ASSENDELFT. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie8 uur H. Mis voor Guurtje Pieterse Gaal, wed. Bruin Koning 10 uur Jaargetg voor Nicolaas Jansz. Al's midd. I1/, uur Catechismus21/» uur Veepers, waaronder collecte voor de schulddelging der kerk. Maandag 's morg. 7 uur H. Mis voor den Z.Eerw. Heer G. F. Schltiter71/, uur H. Mis voor overl. ouders Sll2 uur H. Mis voor Joannes Zonneveld. a i n s d a g 's morg. 71/» uur H. Mis voor Petrus Zuidervaart8l/3 uur H. Mis voor Alida Brakenhof, gew. hvr. van Gerbrand Gaal. Woensdag 's morg. 71/» uur H. Mis voor Joa Kramer, gew. hvr. van Jan v. d. Laan9 uur gez. Maandst. voor Anna Koning, wed. van H. Tambach. Donderdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor de lev. en overl. leden v. d. Aartsbr. van den Lev. Rozenkrans 9 uur gez. Jaarg. voor Catharina Hendriks. Boon, wed. van Willem van Gelderen. Vrijdag 's morg. 71/3 uur H. Mis voor Jacob Jacobse v. d. Laan; 8l/j uur H. Mis voor Petrus Bierman en echtg. Maria Boon. Zaterdag 's morg. 7X/S uur H. Mis voor Jacob Gaal en hvr. Agatha Al81/„ uur H. Mie voor Jan Veenboer en Sophia Kroon. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jan Simonz. KramerCornelia Koning, wed. van Gerrit Brandjes. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/# uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis als maand- dienst voor Hendrik van Assema na de Hoogmis de Catechismus 's midd. 21/1 nur Lof met Rozenhoedje waeronder collecte voor het seminarie »Hageveld«. Maandag 's morg 8 en 81/] uur H.H. Mis sen voor overledenen. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor overl. leden van de Begravenisvereeniging 8x/a uur H. Mis voor Wilhelmina van Eindhoven 's avonds 71/i uur Lof. Woensdag 8 uur H. Mis tot zekere in tentie 81/j uur H. Mis voor Catharina Maria Al echtgen. van H. Noom. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor een overledene 81/, uur voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wits avonds 71/, uur Lof. V r ij d a g 's morg. 8 en 8t/j nur H.H, Mis sen voor overledenen. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor eene overledene81/1 uur H. Mis voor de familie MegerMolenaar 's avonds 7 Va uur Lof. Catechismus volgens gewoonte. Yan de laatste H.H. Sacramenten voorzien; Catharina Luiting, Brechtje Breeuwer. WORMERVEER. Zondag 's morg. 71/s H. Mis10 uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag te 8 uur de H. Mis. Donderdag, 's morg. 8 uur gei. H. Mis 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Vrgdag 's morg. 8 uur H. Mis. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis 's avonds van 6-8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag, Vrgdag en Zaterdag 's middags 12 uur Catechismus. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 'smorg. 8 uur H. Mis 101/1 uur Hoogmis's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers 41/, uur Congregatie der H. Familie. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen. O. L. Vrowve-Kerk. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis 's avonds 61/» uur Lof van het H. Hart met predikatie. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof, Zaterdag 's middags van 4 uur af gele genheid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen. OUDORP. Op de Oudorpsche kermis hebben een vijftal jongelui uit St. Pancras kermis gehouden op een wijze die niet in overeenstemming was met de goede orde. Ze hoorden deswege voor de rechtbank te Alkmaar een maand gevangenisstraf tegen zich eischen. De kastelein K- bij wien ver schillende zaken vernield werden eischte eene vergoeding van f 99.291/2- CASTRICUM. Woensdag vergaderde de gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig behalvelde heer Hoogestein, die afwezig was zonder kennisgeving. Na opening werden de notulen goedge keurd. Ingekomen 'was een rapport van de Tram wegmaatschappij aangaande het onderzoek tot mogelijken aanleg van den tram Castri- cumEgmond. De Maatschapp. wenscht het voorloopig risico' niet te dragen. Wil de gemeente de tram aanleggen, dan is men niet ongenegen de concessie later over te nemen. Besloten werd een nader onder zoek in te stellen. Aan de orde kwam de gaskwestie. De fa. Bakker en Oovers te Helder wil een on derzoek in stellen naar de levensvatbaarr heid, mits de gemeente de lantaarns voor hare rekening neemt. 1 De Voorzitter acht de voorwaarden van de fa. van Leeuwen aannemelijker. De heer Goes zou wenschen dat de ge meente zelf de geheele zaak ter hand zou nemen, omdat de gemeente het later toch zou moeten overnemen. Na discussie tusschen de heeren G. Kuijs Duin, Goes en de voorzitter werd besloten een nader onderzoek in te stellen en in geen geval op een concessie van 40 jaar in te gaan of met andere tijdsbepaling., Op het verzoek van den heer Bussen om verandering aan zijne woning aan te bren gen, werd tot onderzoek der noodzakelijk heid besloten. .Voor tie zittingen van den rijksontvanger werd de raadszaal beschikbaar gesteld. De verordening voor de begraafplaats werd ge wijzigd en vastgesteld. De begrooting voor 1910 werd comform de voorstellen vastgesteld. Op voorstel van den heer Goes werd besloten f 10 voor een zilveren medaille te geven aan de tentoonstelling voor bloemen teelt te Haarlem. De heer G. Kuijs wijst op de ellendige toestand van de weg Mient, waar te groo- te steenen zijn aangebracht in plaats van puin. B. !en W. zullen er in voorzien. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat de raati in besloten zitting over ter behandeling van reclames tegen den hoof dei. Omslag. ST. PANCRAS. De op 12 Oct. alhier gehouden publieke verkoopisg van een winkel huis en 14 A, 40 c.A. bouwland heeft in publieke veiling opgebracht f 1075.— SCHERMERHORN. Aan verschillende ingezetenen ie dezer dagen van gemeentewege een Theo Fakkel verstrekt, om dien op een gemakkeigk bereikbare plaats in het voor huis op te hangen. Bg een begin van brand kunnen dan de bewoners of de omwonenden van dit bekende brandbluscbmiddel gebruik maken. Aan den gevel der woningen, waarin zulk een fakkel aanweiig is, is een geëmail leerd plaatje aangebracht met het woord Theo fakkel». WARMENHUIZEN. Bg Kon. Besl. van 12 dezer zgn benoemd met ingang van 26 Oct. tot burgemeester dezer gemeente K. Blom. URSEM. Met ingang van 28 Oct. is bij Kon. Besl. benoend tot burgemeester der gemeente Ursem, de heer K. Laan. Liminen, over Sept. GEBOREN 2 Sept. Agatha, d. van Gerrit Moog en Trijntje Bakker. 5 dito. Petrus, i. van Hendrik Stam en Cornelia de Jong. 10 dito. Petronella Catharina, d. van Cornells Winder en Aagje Zomerdgk. 11 dito. Geertruida Anna, d. van Albertus Lek en Margaretha Biesterbos. 15 dito. Petrus Simon, x van Laurens Verver en Catharina Stokman. 24 dito. Petrus Cornelis, z. van Johannes Nugens en Elisabeth Cornelia Regnders. GEHUWD Cornelia Bloedjes, 25 jaar, van Uitgeest, en Maartje v. d. Kamer, 23 jaar, alhier. Willem van Riessen, 25 jaar, van Heemskerk, en Aaltje Koorn, 21 jaar, alhier. OVERLEDEN (Amsterdam) Albert Vis, 57 jaar. Broek op Langendljk. GEBOREN Jacob, z. van Cornelis Mantel en Grietje Booy. Maurits, x. van Maurits Kool en Maartje Visser. Oudkarspel. GEBORENGeertruida Maria, d. van Klaas Brugn en Agatha Bakker. Dlvera Geertruida, d, van Martinus Zut en Alida Geertruida Strooper. GETROUWD Johannes Heilig en Immetje Rgper. OVERLEDEN Levenloos kind van het mannelijk geslacht van Arie Stokman en Guurtje Groen. Trijntje, 8 maanden, d. v. Albert Barten en Testje Houtman. Antje Doodeman, 70 jaar, echtg. van Simon Kruger, eerder van Jan Ooijevaar. Noord Scharwoude. GEBORENMartinus, x. van Johannes Willem van den Bosch en Jannetje Stam. Jan, x. van Oornelis Dekker en Maartje Kemp. Wilhelmina Frederika, d. van Her manns Groenendal en Cornelia Catharina Bosson. Jacobus, x, van Johannes Komen en Jansje Groothuizen. OVERLEDENPetrus Bartholomeus, 3 maanden, z. van Willem Bakker en Marga retha Zuidam. Jacob Spanjaard, 59 jaar, echtg. van Antje Kuiper, Christina Mar garetha, 3 maanden, d. van Oornelis Bruin en Agatha Heilig. Krommenie, van 31 Sept.—7 Oct, GEBOREN Nicolaas, z. van N. de Boer en F. van Geldereu. GETROUWD: G. Volger en P. G. L. Charman. Heemskerk. GEBORENCornelia, d. van Meindert Bakkum en Anna Maria Jasperse. Wilhel mina Maiia, d. van Jan Tromp en Catha rina Dam. Hendrika Johanna, d. van Klaas Hoogeveen en Cornelia van Dorp (woonplaats Emmeu), Maria, d. van Ja cobus Veldhugs en Maria Groot. Johanna, d. van Petrus Sop en Guurtje de Wit. Frans, z. van Gerhard Berghuis en Klasina Verslugs. Maria Geertruida, d. van An- thonius Mattheus Buter en Guurtje Mors. Anna, d. van Pieter Baltus en Guurtje Beentjes. ONDERTROUWDEngelmundis Maria Zonneveld en Maartje Muijer, beiden van Heemskerk. A. van Woesik, wedn. van J. van Gelder, en Wilhelmina Terra, beiden van Heemskerk. OVERLEDNSieuwertje Pot, 47 jaar, echtgen. van Nicolaas Kieft. Uitgeest. GEBOREN 92 Sept. Agatha, d. van K. Brasser en J, Bakker. 30 dito. Catharina Maria, d. van W. Noom en P. Kramer. 5 Oct. Jacobus Leonardos, z, van A. van der Eng en M. Rijs. 8 dito. Maria Geer truida, d. van H. M. van Egmond en G. M. Molenaar. 9 dito. Johannes Barnardus, z. van J. Braas en G. Kamp. ONDERTROUWD 8 Oct. P. Rol en D. Roderwgn. Bergen, over de maand September. GEBOREN24 Sept. Nicolaas, z. van Klaas Koning en Johanna Maria Chattillon, 29 dito. Pieter Hendrik, z. van Klaas Beeld man en Jansje Veltkamp. OVERLEDEN12 Sept. Simon Bakbu's, 21 jaar. 24 dito. Trijntje Anna Batitra, 24 mnd, overl. ta 'a Gravenbage 30 dito. Cornelia Maria Johanna, d. van Nicolaas van den Berg en Elisabeth van Gulik, 16 maanden. Wormerveer, van 24 Sept. tot 8 Oct. GEBOREN Neeltje, d. van D, Bruijn en N, Jaapies. Jan Jacob, z. van J, Kramer en K. Hernis. Dieuwertje, d. van C. van Enkhuizen en M. Dubbeld, Aaltje, d. van P. de Wit en T. Mol. Gregorius Antho- nius, x. van Jr. van der Laan en A. Berk hout. Aukje, d. van J. S. A. Bloemraad en A. Schuifstra. Albertus, z. xan M. Root en E. de Vries. Wilhelmina Jacoba, d. van L. A. J. Niezen en M. Naarebout. Klara Aletta, d. van W. C. Teeling en R. Böckman. Klaas, z. van P. Duif en M. Zijp. Cornelis, z. van J. Heere en A. de Wit. ONDERTROUWD K. van Straten en M. Harrevelt. J. N. Kugper (van Krommenie) en M. Rond. G. Siekerman en N. Lugting. J. Boersma en A. de Vries. J. Boersma en A. de Vries. J. Vlegels en A. van der Laan. W. Onrust (van Oostzaan) en O. de Jong. GETROUWDC. Huijsman en A. de Wit. K. van Straten en M. Havreveit. J. N. Knijper («an Krommenie) en M. Rood. C. Siekerman en N. Luijting. OVERLEDEN Willem Redeker, 81 jaar, wedn. van N. Schoon. Hendrik Maria, 3 weken, z. van J, Fortugn en M. Looxe. Jan Hartog, 31 jaar, gehuwd met G. S. J. Vermeeren. Urietje Jongens, ongeh, 86 jaar. Asscndelft, van 24 Sept.—8 Oct. GEBORENNeeltje Pietje, d. van Jan de Roo en Iebeltje Douma. Jacob, z. van Cornelia Klooster en Duifje Stegn. Cor nelia Maria, d. van Cornelis van Steen en Cornelia Boon. Petrus Cornells, x. van Arie Zuidervaart en Aafje Maria van der Laan. Gerrit, z. van Jocob Koomen en Wiegertje Kleijn. Cornelis, x. van Pieter Stegn en TrQntje Volger. ONDERTROUWDArie de Jongh (van Krommenie) en Neeltje Kok. Jan Lou- wers en Rensje Olij (van Krommenie). GETROUWD Nicolaas Pieter Landsman, (van Breda) en Brechtje Veenboer Cor nelis Koomen en Duifje Jongejans. OVERLEDENNicolaas Boon, 65 jaar, wedn. van Hillegonde Heijve. Jacob Jongejans, 82 jaar, wedn. van Aafje Oost- huizen. Dirk Jongejans, 70 jaar, geb. met Daifje Jongejans. ABON SO cents per drie maa het begi Afzonderlijke nummers der N. V. „Ons Blad", en advertentieblad voor op DONDERDAG 28 0< des avonds 8 uur, ten heer PROOT. Agenda Benoeming van een re ministrateur. Bespreking abonnement? He H. P. M. H. KENT J. F. Q(L INGEZONDEN MEDEI Prys per regel 1 overblijfsel uit den tijd van Is In ons vak ontaard In t waarbij, in strijd met den drang naar vooruitgang verkeerde toestanden een vr gevonden hebben. Vit het referaat var Domhoff, Kofkleermake Congres over Huisindui te Amsterdam. Wg wenschen de aandi op het feit, dat een tweedt de reeds bestaande is toege de eerste plaats te danken digheid, dat meer algemeen wordt deelgenomen aan der Huisindustrie, waardoor onz grooter aantal koopers tot breidicg van personeel noot in de tweede plaats is dat ons streven om zooveel mo houden met de eischen der Wy willen en kannen iet de door ons «onder voort gemaakte kleedingstukken d< dat het door hem gekochte gunstige voorwaarden is vei Firma H. heeft echter steeds de strek gezinnen naar dien put var heen te dringen, wanneer gunstiger omstandigheden werken. Uit het referaat vat de Vooys, Inspecteur de 8ste inspectie te over Huisindustrie Amsterdam. EVANGELISCHE VE hb Naar 't Franse Qij hebt uw sluier gegeven? vroeg Gamaliel -2ij is niet meer „da| IS Maria. Üat heb ik oc groote klaarheid is in mij v<3 ik was zoo trotsch op mijn 8'J mijn engelennatuur trotsch, niet te zijn, als zij Gij hebt 't Irecht da ama'iel met een glimlat trots. Neen, ik heb het ni< ons dat rect|t komen on I len grooten profeet zijn w 111 eer, [schepselen van "-'at wij niet bedre Cl u ijls door den Heer uit "e°enn'HEn 'k heb U gezege -■ e goddelijke beschei Me?6" kwaad' haar Zadlt &ebaar ziin e'ne balKi en brach^ g ^oitiioofd, daarna aan dusver t ^"baatzuchtige han vestigde 1 geleid' de haar broeder'Se"na- 'er en ging voort;

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6