TWEEDE BLAD. Zaterdag 30 October 1909. KALENDER voor de dagen der week. 31 OCTOBER. Ingezonden Stukken, ONS LAD. 31 Oct. Zondag. Vigilie. Evangelie: Geeft den keizer wat des keizers en God wat Godes is. Matlh. XXII: 15-21. 1 Nov. Maandag. Allerheiligen. Evangilie: De acht zaligheden. Maltb. V: 1-12. 2 Dinsdag. Allerzielen. Dag van De votie. 3 Woensdag. H. Hubertus, Belijd<r. 4 Donderdag. H. Caroius Borromeus, Bel. 5 Vrijdag. H. Beitilla, Maagd. 6 Zaterdag. H. Leonardus, Belijder. Twee en twintigste Zondag na Pinksteren. Vijfde Zondag der Maand. Les uit den brief van den H. apostel Paulus aan de PhllippensenI, 6 11. Broeders! Wij vertrouwen op den Heer Jesiijs, dat Hij', die het goede werk in u begonnen heeft, het voleindigen zal tot op den dag van Christu|s Jesus; gelijk het bil lijk is, dat ik dsit gevoelen heb ten aanzien van u alien, omdat ik u in mijn hart draag en overtuigd ben, idat én in mijne gevan genschap én in mijne verdediging en be vestiging des Evangelies, gij allen deelhebt in mijne vreugde. Qod toch is mijn getui ge, hoezeer ik u allen liefheb met de tee- dere liefde van Jesus Christus. En dit bid ik, dat u,wie liefde meer en meer over vloedig moge wonden in kennis en in al le oordeel', om te toetsen wat het beste is, om rein en zonder aanstoot te zijn te gen jden dag van Christus, vervuld zijnde met de vrucht der gerechtigheid door Je sus Christus tot eer en lof van Qod. Evangelie volgens den H. Mattheus XXII, 15-21. Te dien tijde gingen de Pharizeën heen en beraadslaagden, ten einde Jesus in zijne woorden te vangen. En zij zonden hunne leerlingen met eenige Herodianen tot Hem, zeggende: Meester! wij weten dat Gij de waarheid liefhebt en den weg Gods naar waarheid leert en niemand ontziet, daar Gij ,op den persoon Ider menschen niet let. Zeg ons derhalve wat U dunkt: is het geoor loofd den keizer cijnis te betalen of niet? Jesus nu, hunne boosheid kennend, zeide: wat stelt gij Mij', op<; dei proef, huiche laars? Toont Mij den cijns-penning! En zij toonden Hem eene idenarie. En Jesus zeide tot hen: van wien is dit het beeld en het opschrift? Zij zeiden Hem: van den keizer. Toen sprak Hij tot hen: geeft dan den kei zer wat des keilers, en Gode wat Go- des is. F£ESTDA3 VAN ALLE HE1LI9BN. 1 Nooember. Les uit het boek der Openbaring van den H. apostel Joannes; VII: 2—12. in die dagen, zie, zag ik, Joannes, een anderen engel, die opsteeg van den opgang der zon en het zegelteeken had van den le venden God; en hij riep met luide stem tot de vier engelen, wien het gegeven was de aarde en de zee te beschadigen, zeggen de: beschadigt de aarde noch de zee noch de boomen, totdat wij de dienaren van on zen God op h unne voorhoofden geteeken- den: honderd vier en veertig duizend ge- teekenden uit al de stammen der zonen Is rael's. Hierna zag ik eene groote schare, wel ke niemand kon tellen, uit alle geslachten en stammen en volken en talen; zij stonden voor den troon en voor het Lam, gekleed in witte kleederen en met palmtakken in hunne handen, en zij riepen met luide stem, zeggende: heil aan onzen God, die op den troon zit, en aan het Lam? En al de en gelen stonden rondom den troon en de oudsten en de vier dieren; en zij vielen voor idjen troons op hun aangezicht neder «n aanbaden God, zeggende: Amen! ze gening en heerlijkheid en wijsheid en dank- eer en kracht en sterkte onzen Qod in de eeuwen der eeuwen! Amen. Evangelie volgens den H. Mattheus V, 1-12. Te d'ien tijde klom Jesus, de scharen httde, op eenen berg, en toen Hij Zich neergezet, naderden zijne leerlingen tot en zijnen mond openend, leerde Hij en sprak: zalig de armen van geest! Want hunner is het Rijk der hemelen. Za lf de zachtmoedigenwant zij zullen de f?. e bezitten. Zalig zij die treurenwant Z11 zullen vertroost worden. Zalig zij die °ngeren en dorsten naar de gerechtig-| eid! want zij zullen verzadigd worden. Za- da barmhartigenwant zij zullen barm- artigheid verwerven. Zalig de zuiveren van arta! want zij zullen God zien. Zalig de raedzamen! want zij zullen kinderen Gods jjj^ emd warden. Zalig zij die vervolging om de gerechtigheid! want hunner "an ^er ^eme'en- Zalig zijt gij, u neer mijnentwil, men u vloeken en en, leugenachtig, alle kwaad ivant" U Spre^en za'> verheugt u en juicht! uw loon is overvloedig in den hemel. (Builen verantwoordelijkheid der Redacde). (De copie wordt nimmer teruggegeven). Zondagswet en Zondagsveemarkt. Geachte Bedaclie. Naar aanleiding van een zeer uitvoerig artikel over dit onderwerp in de „Alkmaar- sche" zou ik U gaarne willen verzoeken een plaatsje in uw geacht blad over deze zaak van andere zijde bekeken, vooral over den Zondagsveemarkt. Bij voorbaat dank voor de plaatsing. Ik wil Ide redactie van den Voordam vol gen en beginnen over de verminking der Zondagswet zooals dat daar gebeurt. De redactie begint met de mededeeling dat de Zondagswet verbiedt het houden van veemarkt op Zondag, eene bekentenis dus dat hier de wet wordt overtreden, dit wordt |nu evenwel goed gepraat Idoor eenvou dig de wet „als in onbruik geraakt" te ver klaren „de wet is van 1815" wordt eiken Zondag straffeloos duizenden malen over treden 'enz., dat de wet in onbruik geraakt is moge helaas misschien in deze gewesten waar zijn, doch dat zij nog wordt gehand haafd is mij voor een paar jaar gebleken toen ik hooiërs en maaiërs uit Gelderland! sprak die mij wezen op het hun vreemd voorkomende van het overtreden der Zon dagswet wat hier straffeloos kon geschieden, evenwel bij hun niet; er volgde proces verbaal en veroordeeling. Het volgende is voor mij totaal onver klaarbaar, men leest; „was het werkelijk de bedoeling geweest de Zondagswet te handhaven zij zou gehandhaafd zijn; maar hoe heb ik het nou! (de wet is gehandhaafd gebleven, bij de Invoeringswet, waarop re- questrant duidelijk wijst als hij zegt: „Niet vergeten mag worden dat bij de invoe ringswet van 1886 de Zondagswet een der eerste wetten is, welke gesanctionneerd werd". W,aar men 'dit leest en dan door de redeneering van de „Alkmaarsche,, in de waan wordt gebracht dat feitelijk de wet in onbruik is gesteld dan staat men wel eenigzins verbaasd over dat woordenspel, En dan verder gemoedelijk te lezen „men meene inu eenmaal niet dat wij zulk een warm voorstander zijn van die Zondagsmarkt. In tegendeel Och, waarde Red. van den Voordam, als ik een tegenstander van Zondagskoemarkt bén zal ik mij toch (niet zoo verbazend druk maken om tegen afschaffing te ageeren. Voor ik iets wil zeggen over de noodza kelijkheid van koemarkt op Zondag mag eene opmerking naar aanleiding van het feit of de minister staat boven den burge meester, naar aanleiding van het gespro kene door burgemeester van Leeuwen in de Eerste Kamer „dat de (Amsterdam se h e) burgemeester niemand boven zich had dan de wet," (Ik spatieer Amst. want zoo zal het in dit geval wel bedoeld zijn). Kijk dit is heel goed en wel als de wet gehandhaafd en toegepast wordt, doch als dit niet het geval is wie zal (dan in zoo'n geval moeten optreden? niemand? dat zou verbazend aardig worden, als door gemoe delijk toezien iets niet wordt voorkomen wat strafbaar is en dat dan niemand be voegd zou zijn zijn Edelachtbare eens op merkzaam te maken. Ik geloof wel dat de „Alkmaarsche" ook in de praktijk wel be vreesd zou worden voor zoo'n burgemeester alleenheerscher. (Hier zal men wel bemer ken dat ik in geen geval doel op de burge meester van Alkmaar doch in 't algemeen Evenwel bewijst de „Alkmaarsche" hiermede nog weer eens dat de burgemeester van Alkmaar, dus toch ook staat onder de wet en niet boven de wet, zich aan de wet behoort te onderwerpen en deze moet handhaven, ook al zou een zeker publiek de Zondagswet liever opgedoekt zien, en afs( uit den tijd" beschouwt waaruit even wel kortzichtigheid blijkt bij de algemeene actie tegenwoordig om Zondagsrust. Nu, de markt als dusdanig. De „Alkm." begint te vragen „denkt men dan dat boe ren en handelaren voor hun plezier op Zon dag handeldrijven? neen zij doen dat nood gedrongen". Hiertegen wil ik aanmerken dat thans de nood niet zoo verschrikkelijk dringt om op Zondag de markt te bezoeken doch men volgt de oude sleur, alhoewel eene zeer groote minderheid (minderheid zet ik maar wat evenwel mijne meening niet is) van het marktbezoeken op Zondag af ziet, wat tot gevolg heeft, zooals men dat meer ziet, dat van de andere zijde wel eenige actie wordt gevoerd; (hetgeen een publiek geheim is), om de Zondagsmarkt toch maar iu 't leven te houden, door deze te bezoeken hetzij men zaken heeft of niet. Dat de Zondagsmarkt de laatste ja ren in bloei toeneemt, zooals U schrijft, daarover verbaas lik mij want dat heeft men de laatste jaren niet in de praktijk getoond. Men kon het gewoonlijk hooren als over noodzakelijkheid, handel en aan voer der Zondagsmarkt Werd gesproken. Evenwel zal de Hoornsche Zondagsmarkt zijn toenemende bloei gauw .overleven, ten zij de noodzakelijkheid der instandhouding wordt rondgevent maar dan spoedig, an ders is 't te laat. De noodzakelijkheid. Er is een tijd ge weest Ü'at dit misschien redenen van be staan had, wat evenwel zeer goed had kun nen voorkomen worden als men de Zon dagsviering maar had gehandhaafd en eene zich toonende behoefte in de goede banen had geleid. Wat blief, hoor ik de „Alkm." al roepen, dus als men maar gewild had. Allemaal laster wij zijn en zullen steeds zijn niet al onzen invloed en wacht voor opheffing, doch helaas slechts noodgedron gen moeten wij 't wel dulden, de herkomst ligt reeds in de grijze oudheid, «iet te achterhalen is hare geboorte. Ho, ho; een beetje amice! kalm aan wat! U hebt 't ter plaatse, Waar U meende het te kunnen vin den, gezoöht naar iets Wat niet bestaat, bewust of onbewust. Officieel bestaat er geen Zondagsmarkt, dat moet U zeer goed weten; officieel is er verleden jaar geen Zondagsmarkt geweest en zal zij er ook he den niet zijn, zoodat dus dit beroep op het verleden geen redenen van bestaan heeft. Ook bestaat het ter openbare markt pre senteeren va,n vee nog niet zoo heel lang. Wat menschen op jaren zich nog kunnen herinneren is, dat vroeger de markt was al leen op een koude (steeds koud) mistigen (steeds....) korten (idem) Novemberdag, even wel werd reeds vee aangevoerd des Zater dags, vooral kalfdragende koeien en jong vee; de buitenlandsche kooplieden kwamen 's Zondags te Alkmaar en kochten daar ,s Zondagsavonds reeds vee in de stallen, wat niet steeds gebeurde om het presen teeren van 't gekochte vee Idirect daarna op ejenlq buitenlandsche markt, doch eenvou dig hieromwiie 'Heerste {s, bet eerste maalt; Men kon op zijn gemak de stallen door gaan en kocht -Wat 't best aanstond. Dit had tengevolge het uit de stalhalen van 't vee ter bezichtiging, het vastzetten aan de reeds 's Zaterdags voor 's Maandags geplaatste lijnen, het, zoo 1de handel niet gelukte, iets langer Idan voor dat doel noodzakelijk was laten, staan van 't vee wat Idan Weer de mo gelijkheid bood. van 't bekomen van een an dere liefhebber, waarvan meer bezichtiging bet gevolg was; zoodat geregeld op die manier ivee op Ide openbare straat was. Daar bij het vlijtig wasschen en boenen der die ren zooals men dat thans nog ziet voo-r- jaars met 't oogmerk een kooplustige te bekoren. Ziedaar het begin der herfst-Zon- dagsmarkt, wat zich langzamerhand heeft ontwikkeld tot wat het thans is. Was het nu zoo noodzakelijk idat die Idieren zoo vroeg werden gekocht? toen mogelijk wel thans beslist niet. Er zullen zeer zeker kooplieden geweest zijn die bij deze handelwijze nog bijna hun doel niet konden bereiken, maar zoo zal 't wel blijven, Want bij inog vroegere aanvoer hadden zich mogelijk weer an dere gezichtspunten geopend wat weer leene andere behoefte had daargesteld enz. Evenwel geloof ik vrij zeker dat het ge wone motief, de mogelijkheid iets te ver dienen, wel de grootste oorzaak geweest zal zijn dezer ontwikkeling, immers zooiets be hoeft men waarlijk niet zoo luid te roe pen of men heeft „allen hens aan dek". Evenwel had met het oog hierop, ik be doel het komen van vreemde kooplieden, en de ontwikkeling der veestapel bij het bewustzijn dat kalfdragende koeien en jong vee, wat hoofdzakelijk voor 't buitenland is, afgezonderd van voor de vetweide be stemde gelriekoeien werden aangeboden, ee ne mooie aanleiding geweest om er een mooie jaarmarktdag bij te plaatsen en niet op Zondag, want niemand zal toch annemen dat het vee Zondags moet worden aange voerd omdat alles weer na'ar eene markt- moet vallende op een dag alleen door hier de markt op Zondag te houden te berei ken. Er is nog een ander motief wat evenwel uitgediend heeft, en wet; vroeger kon men niet steeds jongvee en kalfdra gende koeien bekomen, op die fierste plaats dat zij er niet of zeer weinig waren door gteheele jaar; ten tweede idat de boeren lang zoo goed niet te bereiken waren door het treinverkeer zoodat voor uitvoer van beteekenis de jaarmarkten als aangewezen waren. Thans is dat allemaal veranderd enl de noodzakelijkheid daaromtrent van Zon dagsmarkt is heel en al opgeheven. Op de Zondagsmarkt komen buitenlanders, zeker maar och, die komen tegenwoordig alle weken op vele markteu van eenige beteeke nis. Het geheefe jaar door kunnen de bui tenlanders tegenwoordig op dergelijke mark ten als Leeuwarden, Zwolle, Utrecht, Rot terdam en mogelijk nog wel andere koopen wat ze believen. Zij komen daar geregeld ook den laatsten tijd Zaterdags in Alkmaar zoodat ik boeren uit de Beemster gespro ken heb, die verklaarden „de kalf dragende koeien tegenwoordig Zaterdags beter in Alk maar te kunnCn verkoopen dan 's Maan dags in Amsterdam wat hunne gewoonte anders was". En had men nu met Ide gedane ondervin ding praktisch gehandeld dan zou mem goed gedaan hebben, waar de ontwikkeling der veestapel het mogelijk maakt, zooals ik reeds zei de eene jaarmarkt te doen uit schrijven, liefst op Zaterdag, van kalfdra gende koeien en jongvee. En (geloof n.u niet dat de bestaande Zaterdagsmarkt er door zou lijden, integendeel het zou een ge weldige uitbreiding hiervan zijn. Mocht u dit evenwel toch' ongewenscht vinden dan Maandag en Dinsdag. En kom nu s.v.pl. niet aandragen met tie week markt in Purmerend, want als die jaarmarkt deze concurrentie niet kan doorstaan och probeer het dan maar niet Evenwel zal ik geen woord verspillen over öene beschou wing van gelijk met Purmerend, wat eene degelijke behandeling getroost Purmerend zich zonder blikken of blozen. Dit is iets, wat mij geen knip voor de neus waard is. ('t Is anders een Ider zwaarwichtige re denen tot handhaving der Zondagsmarkt, ach, ach, wat is men verbazend bezorgd voor onze concurrent in deze). Mijnheer de Red. ik geloof dat ik reeds veel van u gevorderd heb voor plaats en zal het heden, hierbij laten na de volgen de conclusie vast te stellen: Gezien de uit breiding der veestapel en het goed gezie ne van het afzonderlijk aanbieden a van kalf dragende koeien en jongvee b gelde-koeien is slitsing zeer aan te bevelen in welke rich ting ook de niet officieel bestaande doch gedulde Zondagshandel wijst, terwijl voor de 'markt op Zonidag als officieele markt thans geene motieven bestaan, en voor zeer velen eene zieer ongewenschte toestand is daar zij hiervan helaas geen gebruik kun nen maken; het èn voor 1de stad zeervoor- deelig èn voor vele marktbezoekers zeer gewenscht zal zijn, eene tweede officieelen marktadg van kalfdragende koeien en jong vee vast te stellen. A. K. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 'b morgens 6'/j en 8 uur stille HH. Missen; 10 unr gezongen Hoogmis; 's namidd 3 unr Vespers 's avonds 6 nur Lof met predikatie ter eere van 't Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag Hoogfeest van Allerheiligen, te vieren als Zondag, 's Morg. 5 en 8 nur stille HH. Missen 10 nur Hoogmis 's na middags 4 uur Vespers 's avonds 7 uur Lof voor de overledenen met predikatie. Dinsdag. Allerzielendag, 's Morg. 9 uur gezongen Mis van Requiem, 's avonds 7 nur Ki u's weg en Rozenhoedje. Woensdag 's avonds 7 uur Lof. Donderdag 's morg. 7 nur uitstelling tot na de gez. H. Mis van 9 uuravonds 7 nur Lof. V r ij d a g 1ste der maand, 's Morg. 8 uur gez. H. Mis's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis ter eere v. h. Oob. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den H. Dominicus. Zondag 'smorg. 6, 71/, en 9 uur stille HH. Missen ÏOV, uur Hoogmis's midd. 2 en 3'/j uur Catechismus; 3 uur Vee pers's avonds 5 uur Congregatie en sluiting van de Octobermaenl, Maandag, feestdag van Allerheiligen, geb. Heiligendag. De H.H. Missen als op Zon dag baif elf plechtige Hoogmis 's midP. 3 uur Vespers 's avonds 7 uur Solemn. Lof met predicatie. Dinsdag, Allerzielen, 's morg. 9 uur Sol. Hoogmis 's avonds 7 uur Zielenlof met plechtige Kruisweg. Tevens 8e der 15 Dinsdaagrche devotie ter eere van St. Dominicus. Woensdag 's morg. 7 uur gez. Jaargetij voor de leden der Congregatie, afd. man nen 8 nnr gei. Jaargetij voor de leden der afd. vrouwen 9 uur Solemn. Jaargetij voor de leden der Brielsche processie 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag van 5-6 uur gelegenheid om te biechten. Vrydag, le Vrijdag der maand, morg. 9 uur gei. H. Mis 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Zoodag 31 Oct. a.s. St. Joseph Club, Afd A - 71/! uur Afd. B 9 uur Afd. C 101/, uur SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis9l/a uur Hoogmis 's midd. 3 uur Vespers 's av. 7 uur Lof en voorgeschreven gebeden. Maandag, feestdag van Allerheiligen, te vieren als Zondag, 's Morg. 7 nur H. Mis; 9l/j uur Hoogmis's midd. 3 uur Ves pers 's avonds 7 uur oefening voor de geloovige zielen en predicatie. Dinsdag morg. 8 uur gei. H. Mis voor de geloovige zielen en voorgeschreven geb aden. Woensdag, 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Vrjdag 's morg. 8 nur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof, Litanie en toewijding. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Roz. HEILO. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis met ondei- riebting9Vi uur Hoogmis, waaronder predikatie 's midd. 11 nur Catechismus 2 V, uur Vespers, waarna gelegenheid om te biechten 's avonds 6l/i uur Lof met de voorgeichreven gebedeD. Maandag, hoogfeest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag. Onder de Hoogmis predikatie v. h. feest's midd. 2'/j uur Vespers, waarna de voorgeschreven gebeden van 3l/i tot 6'/i uur gelegenheid om te biechten 's avonds 61/» uur Lof voor de overledenen met predikatie, IHnedag, Allerzielen, 'smorg. 7'/i uur jgez. R quiem8uur H. Mis, waarna .gelegenheid tot een plechtig bezcek aan het kerkhof's avonds 6l/j uur Lof voor de overledenen met de voorg gebeden. Woensdag 's morg. 71/s uur gez. Maand stond voor Joanna Dekker, echfgeD. van Meindeit Butter. Donderdag de H.H. Missen ten 71/, en 81/, unr; 's midd. van 4-6 uur gelegen heid om te biechten. V t ij d a g, le Vrijdag der maand, bijzonder toegewfjd aan de vereering v. h. Godd, 'Hart, 'smorg. 71/» uur gez. H. Mis met plechtige uitstelling van het H. Sacramer t voor de lev, en overl. leden v. h. Broed, der Gedurige Aanbidding 8'/j nur H Mis voor de leden van het Genootschap ter vereering van het Godd. Hart. Zaterdag de H.H. Missen ten 71/, en 8'/j uur; 'a midd. van 4 uur af gelegenheid om te biechten 's av. 6'/, uur Maria-Lof. Zondag, le Zondag der maand, tevens hoogfeest van den H. Willibrordus, Ap. v. Nederland, patroon deier parochie, te verdienen volle aflaat. De H H. Missen ten 7'/s eu 91/, uur. Catechismus op de gewone dagen, behalve die van Maandag, welke zal worden ge houden Donderdagvoorm. 11 uur. EGMOND-B1NNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zondag, laatste dag der Rozenkr. maand, de Vroegmis voor de parochie de Hoog mis voor de leden van de Broederschap van den Ailerb. R nenkrans midd. 1 uur onderrichting in de Bijb. Gesch. 2 uur Vespers met de gebeden. Maandag, hoogfeest van Allerheiligen. De H.H. Missen ten 7Vi en 10 uur 's avonds 6T/j uur Allerzielen Lof met predikatie. Dinsdag, Allerzielendag, de H.H. Missen ten 7 en 81/» uur. Onder beide H.H. Missen wordt de H. Communie uitgereikt, 's Avonds 61/, nur Vespers voor de overl. met de voorgeschrevene gebeden. Woensdag en volgende dagen door de week de H.H. Missen ten 8 en 9 nur. Donderdag, feestdag van den H. Carolus Borromeus, 's avonds 61/, uur Lof met Roz. voor de zielen In 't Vagevuur. Vrydag, le Vrijdag der maand, toegewijd aan Jesus H. Hart, de H H. Missen als gewoonte. Morg. 7 uur H. Mis voor de leden van het Genootschap 81/, uur H. Mis's avonds 6l/s uur Lof met Acte van Toewijding en Rozenhoedje voor de zielen in het Vagevuur. Van de laatste H H. Sacramenten voorzien Bernardus Schoof. EGMOND AAN ZEE. Zondag 's morg, 71/» uur H. Mis 10 uur HoogmÏB 's midd. 2 uur Vespers, waar onder Rozenkransgebed; van 5—7 uur biechthooren. Maandag, feestdag van Allerheiligen, te vierea als Zondag, 's Morg. 7nnr H. Mis 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis Rozenkrans 's midd. 2 uur Vespers Aller heiligen, daarna Vespers Allerzielen van 5 -7 uur biechthooren 7 uur Metten voor overledenen. Dinsdag, Allerzielen, 's morg. 8'/4 uur gex. H. Mis van Requiem, waarna Roz. Woensdag 's morg. 9'/i H, Mis voor bruidegom en bruid 's avonds 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. Donderdag 'smorg. 8T!4 uur H. Mis; van 5-6 uur biechthooren. V r y d a g, le Vrydag der maand, toegewyd aan de vereering van het H. Hart, 's morg. 8 uur H. Mis 's avonds 7 nur Lof met eereboete. Zaterdag 's morg. 8'/4 uur H. Mis 's midd. van 3—7 uur biechthooren 's av. 61/] uur Lof ter eere der H. Maagd met Rozenkrans. Van 7—14 November zal voor deze parochie H. Missie worden gepredikt door den ZeerEerw. Pater v. Dinter, Missionaris van het H. Hart. LIMMEN. Zondag 's morg. 7 nur stille H. Mis j half tien Hoogmisgeen Catechismus half drie Vespers met Rozenh. en gebeden. Maandag morg. 7 nur stille H. Mis half tien Hoogmishalf drie oefening van den H. K'Ulsweg voor de gel. zielen, Dinsdag 's morg. half acht stille H. Mis 9 uur gez. Requiem 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis wegens een 12 '/j-jarig huwelijk, Vrydag 'smorg. 81/4 uur Acte van Rere boete, toewijding en gez. H. Slis met uitstelling's av. 7 nur Lof met Litanie van het H. Hart. Catechismus volgens gewoonte. Met a.s. Zondag te beginnen zijn de H.H. Missen op Zon- en feestdagen om 71/l en 10 uur. HEEMSKERK, Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uuf Hoogmis's midd. half drie Lof met Rozenhoedje en verdere gebeden, waarna gelegenheid om te biechten geen H. Fam. Maandag, Allerheiligen, de H.H. Missen als op Zondag na de Hoogmis Rozenh. 's midd. half drie Verpers, eerst voor den feestdag, vervolgens voor de overledenen j 's avonds half zeven Zielenlof met pred. Na de Vespers gelegenh. om te biechten. Dinsdag 's morg. 7'1/, nur gel. H. Mis j 9 uur gez. H. Mis van Requiem 's midd, half vier Lof met Rozenhoedje tot sluiting van de Octobermaaud. Op de verdere dagen de H.H. Missen ten 7 V, en 81/, uur. Zaterdag alleen 8l/4 unr. Dagelijks 's midd. half vier Miserere, waarna Lof met uitstelling. Catechismus als naar gewoonte. Donderdag na bet Lof gelegenheid om te biechten. Vrydag, le Vrydag der maand, onder het Lof Litanie en eereboete a b. Godd. Hart. Zaterdag 's midd. van 3 unr af gelegen heid om te biechten. HEER HUGOWAARO. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis voor een overl. moeder 's midd. 2^/j uur Lof, Maandag 's morg, 7 uur H. Mis voor P. van Ryn en 8. A. de Klerk 10 uur Hoogmis voor de parochie's midd. 2 unr

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 7