JT. B KöSTER, Advertentiën. geschweif te GROOTE UITVERKOOP wegens te veel drukte. Magazijn ,fDe Paus van Rome". Hei Landbouwkantoor „Noord-Holland te Alkmaar, LAAT. Hoek PAYGLOP. Coöp. Boerenleenbank te Alkmaar, Combinatie A, KREYMBORG Co,, Alkmaar. Grootste Magazijnen van HEEREN. en KINDERKLEEDING, MANTELS en STOFFEN. Wij Lbrengen do grootste sorteering ia half aangesloten Mantels. Wij beginnen in het gekleurd met fl. 8.60 tot L 25.in het zwart met fl. 11.[tot fl- 42-- De gekleurde Mantels van fl. 3-60 zijn reeds los hng. met St- Nicolaas de winkel te klein dit jaar nog ongeveer 200 artikels meer Groot Goed en alle Religeuze Artikelen een twintig-daagsche uitverkoop Vanat Maandag 1 November tot en met Zaterdag 20 November. Ee koopers, die da gekochte artikelen niet eerder bij zich.aan huis of aan een ander op te geven adres wensehen bezorgd te hebben dan in de St. Nicola as- week, kunnen er zeker van zijn, dat aan hun verlangen zal worde j voldaan. Men denke er echter om, dat na 20 November geen korting meer wordt tosgestaan. Zie Etalage Alles siaat geprijsd, Tot 20 November ALFONSICJS-KALENDER 15 cent. Er wordt maar 1 stuk gelijk verkooht, Thomasphosphaatmeel, merk „de Ster", Superphosphaat, merk „Albatros," Patentkali, Kainiet, Carnalliet, Chilisalpeter, Zwavelzure Ammoniak, Landbouwkalk, Vraagt prijzen en conditiën. Afdeeling Heerenkleedingstukken Aldeeling Manufacturen Vergoedt 3 pCt. voor deposito's. Vespers's avonds 7 nar Zielevespers. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor J. Florls en Fr. Schouten 9 uur H. Mis voor de geloovige xielen. Woensdag morg. 8 nur H. Mis tot sekere intentie9 uur H. Mis voor Venneke en G. Dekker. Donderdag 'smorg. 7 nnr H. Mis voor 01. Limmen en M. Bos9 uur H. Mis voor G. Bruggeman—Kok. Vrydag 's morg. 8 nnr H. Mis voor de overl. tam. Glorie9 uur H. Mis voor O. Groot en A. SlQkerman. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor P. van Rijn8'/i uur H. Mis voor S. A. dn Klerk. Dinsdag 's avonds 7 uur Kruisweg. Vrjjdag 's avonds 7 uur Lof. Gewone dagen Catechism., behalve Dinsdag. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de gemeenten 9l/, uur Hoogmis voor Jansie Hejjne 's midd. 1 uur Oatechismus 2 uur Vespersvan 4—7 uur gelegenheid om te biechten 's avonds 7 uur Lof met voor- geschrevene gebeden. Maandag Allerheiligen, te vieren als Zon dag, 's morg. 7 H. Mis voor Martinne de Wit9l/i uur Hoogmis voor de gemeente namidd. 2 uur Vespersvan 4—7 uur gelegenheid om te biechten 's avonds 7 uur Veepers voor de overledenen met predikatie. Dinsdag 's morg. 7 uur H. Mis voor overledenen 9 uur gezongen H. Mis voor overledenen 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jan Mejjne 8ljt uur H. Mis voor Willem Duindam. Donderdag, 's morg. 8 uur H. Mis tot sekere intentie 8'/j uur ges. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrydag 's morg. 8 uur H. Mis voor overledene familie Mul 81/s uur H. Mis voor Antje Dainmaijer. Zaterdag, 's morg. 8 uur H. Mis voor Arie Bakker en Cornelia Groen81/, unr H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Mejjne 's midd. 4 uur gelegenheid om te biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van Allerh. Maagd Maria. AKERSLOOT. Zondag 's morg. 7>/j uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. 1 uur Oatechismus 2 uur Vespers met Rozenhoedje, daarna lied no. 64 B. Na de Vespers tot uur gelegenheid om te biechten. Maandag, feestdag van Allerheiligen, geb. te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag 's midd. 2 uur Vespers van Allerheiligen, daarna lied no. 88. Na de Vespers tot 5 uur gelegenheid om te biechten's avonds 7 uur Vespers der overledenen met preek en Rozenhoedje. Dinsdag, gedenkdag Allerzielen. Vóór de H. Mis gelegenheid om te biechten alleen voor die van Schermeer komen. De pl. H. Mis te 9 uur, daarna het Rozenhoedje tot sluiting der Octobermaand. Het kerk hof is den geheelen dag toegankelijk voor die daar willen bidden. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor alle overl. weldoeners dezer kerk. Donderdag na de H. Mis gelegenheid om te biechten. Vrydag, le Vrydag der maand, 's avonds 7 uur Lof met Litanie en Acte van Toe- wyding aan het H. Hait, daarna lied no. 43. Zaterdag, 's morg. na de H. Mis en middags van 3—6 uur gelegenheid om te biechten. Des morgens worden voorna- meiyk verwacht de kinderen van den Zondagschen Catechismus. Dese week Catechismus volgens gewoonte. ZUID-ZIJPE. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor Willem Ligthart en Elisabeth Strop 9*/i uur Hoogmis voor de parochie 's midd. 2 uur Lof met Octoberoefeningen. Maandag 's morg. 7'/, uur H. Mis voor Jacobus Kruyer 9% uur Hoogmis voor de parochiena de Hoogmis October- oefening's avonds 7 uur Zielevespers. Dinsdag 's moig. 8 uur plecht. Requiem voor de geloovige zielen. Woensdag 's morg. 8 uur pl. Requiem voor de overledenen van den doodceel. Donderdag H. Mis voor de overledene familie Blaauw. VrQdag H. Mis voor de leden van het Apostolaat des Gebeds en de Aartebr. van bet H. Hart. Zaterdag H. Mis voor Joanna Horomert» echtg. van Petrus Boeckel, als lid v. h- Apostl. des Gebeds en de Aartsbr. v. h. H. Hart. SCHOORL. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis 9l/j uur Hoogmis geen Oatechismus 2 uur Vespers met Rozenkransgebed. Daarna biechthooren tot 6 "uur. Maandag, Feestdag van Allerheiligen, de H.H. Missen te 7 uur en half 10, 2 uur Kruisweg voor de geloovige zielen, daarna biechthooren tot half 5. Dinsdag, Allerzielendag, de gez. plecht. Requiem te half 8. Woensdag, half 8 gez. plecht. Requiem. Donderdag, van 4—5 biechthooren, V r_y d a g, le Vrydag v. d. maand, half 8 ges. H. Mis met uitstelling, acte van eere boete en toewyding, 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met litanie. Zaterdag 's namidd. van 4-7 uur biechthooren. Deze week Catechismus volgens gewoonte. Van a.e Zondag af de H.H. Missen des Zondags om half 8 en 10 uur. LANGEN DIJK (N -Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis met on derrichting, 10 uur Hoogmis met predikatie, 's midd. 21/1 uur Vespers, waaronder Ro zenhoedje voor de zieken dezerf parochie, en om de genade te verkrygen, dat de heerschende ziekte mag worden afgewend, 's avonds 6 uur Lof met voorgeschreven gebeden. Maandag, Feestdag van alle Heiligen, te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, 's midd. half de Vespers, s/4 feest en daarna voor de overledenen, te 7 uur zielenlof, waaronder predicatie, den geheelen dag, ook onder de H.H. Missen, uitgen. van 12—3 uur, geleg. om te biechten. D i n d a g, Allerzielen, dag v. byz. devotie, opening der kerk half 6, de le H. Mis ts 6 uur, de 2e ten 7 uur, en ten half 9 gez, H. Mis, allen voor de geloov. xielen, van 6 uur af ieder half uur uitreiking der H. Communie en geleg. tot bieshten, 's av. 7 uur Kruisweg v. d, geloov. zielen. Het Rozenhoedje met voorgeschrevene ge beden zal Maandag na de Hoogmis en Dinsdag na de H, Mis van half 9 worden gebeden. Donderdag 's midd. v. 5 8 uur geleg. om te biechteD, 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrydag, le Vrijdag der maand, toegew. a. h. Godd. Hart, half 9 gez. H. Mts en 's av. 7 uur Lof, w. o. Rozenhoedje en Litanie v. h. Godd. Hart met acte van eereboete, tot herstel van den oneer, het Godd. Hart aangedaan. Zaterdag, van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Elisabeth Zuidam Ide Zyp, Claaina Brüge mann, hvr. van Paulus de Goede, Petrus Zut, uit den Diepsmeer, Aagje Ooyevaar en Adrianus Wolfs" In den Heer overleden Dirk Ooievaar en Truitje Groen, hvr. van Arie Stokman. ASSENDELFT. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis tot geest, en tydel. welzijn der gemeente10 uur Jaargety voor Cornelis Schavemaker en Petronella Boon 's middags 1uur Cate chismus van 2—5 uur gelegenheid om te biechten21/, uur Vespers verder van 6-7 uur gelegenheid om te biechten. Maandag 's morg. 7 uur H. Mie tot geest, en tijdel. welsyn der gemeente10 uur Jaargety voor Jan Jangz. van der Laan 's midd. van l1/^—5 uur gelegenheid om te biechten half drie Vespers 's avonds 7 uur Zielevespers met predikatie. Dinsdag, Allerzielen, 's morg. 71/3 uur H. Mis voor den ZeerEeiw. Heer Gerard Franciscus Scblüter 9 uur Jaargetij voor overl. leden Gen. der 33. Woensdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Alida Brakenhof, gew. hvr. van Gerbrand Gaal 8 '/9 uur gez. H. Mis v. Requiem als Jaargety voor overl. leden der Westl. processie. Donderdag 's morg. 7^1 uur H. Mis voor lev. en overl. leden v. d. Broedertch. der Ged. Aanbidding 81/, uur Jaargety voor Gerbrand Jansz. Boon. Vrydag 's morg. 7'/s uur Jaargety voor Klaas Gerritsz. Kroon j 8'/j uur gez. H. Mis Jaargety voor Barth. Duin en Oath. Duin. Zaterdag 's morg. 7Yj uur H. Mis voor Engel Hendriksz. Heynen 8l/9 uur H. Mis voor Gerrit Brandjes. Deze week van af Dinsdag dagel. om 2 uur Lof met Kruisweg tot lafenis der geloovige zielen. In den Heer overleden Jan Simonsz Kramer. KROMMENIE. Zondag 's morg. 7l/s uur H. Mis voor Margaretha Noom, hvr. van Nicolaas Mo lenaar 10 uur de Hoogmis na de Hoog mis de Catechismus 's midd. 21/, uur Lof met Rozenhoedje 1 na het Lof biecht hooren zoo lang er achtereenvolgens biech telingen wezenom half 5 vergadering van de Volksbond by den heer Wage meester Zaterdag 6 Nov. opening van de leesbibliotheek van de Volksbond, 's avonds van 71/, uur. Gelegenheid tot hoeken afhalen eiken Zaterdagavond van 71/,— 9 uur. De kerk eu plaatsengelden zullen by de geloovigen worden opgehaald. Vandaag over 14 dagen verkooping van open plaat een. De armvaders zullen in dezen week het kwartaal armgeld ophalen. Maandag Feest van Allerheiligen, te vie reu als Zondag, 's morg. 8 uur H. Mis voor de overl. leden van de Lev. Rozen krans10 uur ges. Hoogmis voor de Parochie's midd. 2'/j uur Lof met Ro zenhoedje daarna biechthooren zoo lang er achtereenvolgens biechtelingen zullen wezen 's avonds 7 uur de Vespers der overledenen met predikatie. Dinsdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor alle geloovige zielen8lj% uur H. Mis voor site geloovige zielen 's avonds T1/^ uur Lof. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor de weldoeners der Kerk 8'/j uur H. Mis voor Catharina Maria Al, hvr. v. Hendrik Noom. Donderdag 's morg. 8 uur gez. jaar gety voor de overl. leden der Westland- sche Processie81/, unr H. Mis voor overledenen 's avonds geen Lof van 6-7 uur biechthooren. Vrydag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor Simon Brandjes en echtgen.8'/, uur H. Mis voor Cornelia Fu.t71/, uur Lof met predicatie. Zaterdag 's morg. 7uur H. Mis voor Jau Servaas en Elisabeth Zoomer8 uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelde ren en Anna de Wit8l/s uur H. Mis voor de fam. MeyerMolenaar. Den ge heelen dag gelegenheid om te biechten, behalve van 12—3 unr. A.a. Zondag begiet het 40 uren gebed. Het Allerheiligste Sacrament zal ten 7 uren ter aanbidding worden uitgesteld, daarna gelegenheid tot commuoieceeren, en in de vroegmis, en zoo noodig om 9 uren. De De H. Missen om half 8. 9 en 10 uren. Maandag, Donderdag en Vrydag Oatechismus. WORMERVEER. Zondag 's morg. 71/s H. Mis10 uur Hoogmis's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers met Rozenhoedje. Na de Vespers gelegenheid om te biechteD, zoo lang er achtereenvolgens biechtelingen zyo. Maandag, Feestdag van Allerheiligen, te vieren als Zondag. De H H. Missen te 8 en 10 uur3 uur Rozenhoedje en Vespers van Allerheiligen, gevolgd door die der geloovige zielen's avonds 7 uur de Metten der overledenen met predikatie. Van 5 uur af en na de Metten gelegen heid om te biechten. Dinsdag Gedachtenis aller overleden ge loovigen. Om balf negen gezongen H. Mis waarna Rozenhoedje. Woensdag 's morg. half negen H. Mis. Donderdag 's morg. half negen gezongeu H. Mis, 's avonds 7 uur Lof, Voor het Lof gelegenheid om te biechten. V r y d a g, eerste Vrydag der maand, 's morg. half negen H. Mis, 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Heilig Hart. Zaterdag 's morg. half negen H. Mis. Donderdag, Vrydag en Zaterdag 's middags 12 uur Catechismus en Zaterdag van 3 uur af gelegenheid om te biechten. PURHEREND. Zondag 's morg. 7 eu 8*/9 uur stille H.H. Missen 10 uur Hoogmis's midd. 3 uur Vespers's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje, van 4 8 uur gelegenh. om te biechteD. Maandag, feestdag van Allerheiligen, te vieren als Zondag, 6 uur en half 8 ge lezen H.H. Missen, 10 n. plecht. Hoogmis, te 3 uur Vespers van het feest, gevolgd gevolgd door de Vespers der overledenen, 's av. 7 uur Lof met predicatie, van af 4 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag, Allerzielendag, te 7 en 9 nnr stille H.H. Missen, te 8 nur gez. A. Mis van Requiem, 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Woensdag 8 nur plechtige H. Mis voor de overl. leien der Kevelaarsche processie. Donderdag 8 uur plechtige H. Mis van Requiem voor alle overl., ingeschreven op den Doodceel, v. 6—8 geleg. tot biechten, 7 uur Lof] Vrydag, le Vrydag der maand, half 8 gez. H. Mis. Woensdag beginnen de voorbereidingen voor de leden der H. Familie, lederen morhen te 7 uur en ipderen avond 7 uur predl katie door een Pater Capuc'yn. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zondag 's morg. 8 nur H. Mis 10Vj uur Hoogmis's midd. geen Catechismus geen Congregatie der H. Familie 3 uur Vespers, waarna gelegenheid tot biechten. Maandag, feestdag van Allerheiligen, te vieren als Zondag, 's morg. 6 nnr le H. Mis, de overige als op Zondag's midd. 3 uur VesperB, waarna gelegenheid tot biechten's avonds 7 nur Veepers der overledenen en predikatie. Dinsdag, gedachtenis der overledenen, 's morg. 8 uur H. Mis9 uur gez. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 3 uur af gelegen heid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen, uitgenomen Maandag. O. L. Vrmwe-Kerk. Zondag 's morg. 7i/1 uur H. Mis10 uur Hoogmis 's midd. van 4 uur af gelegen heid tot biechten 's avonds geen Lof. Maandag de H.H. Missen als op Zondag, 's Midd. van 4 uur af gelegenheid tot biechten. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof der overl. met predikatie. Zaterdag 's middags van 3 uur af gele genheid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen, uitgenomen Maandag. BURGERLIJKE STAND. Heemskerk. GEBORENJohannes Adrianns, z van Jacob Zonneveld en Anna de Boer. GETROUWD Engelmundis Marie Zonne veld, 26 jaar en Maartje Meyer, 27 jaar, (beiden van Heemskerk.) OVERLEDEN Adrianus Johannes Josep- hus Hennemau, 8 mndz. van Jan Henne- man en Jacoba Hoogewerf. Cornelis Ge- rardus Willem», 10 mndper extract uit Haarlem, z. van Cornelis Wiliemi en Agatha Elswyk. Krommenie, van 21—28 October. GEBOREN Duifje, d. van H. Aafjes eu E. Poulain. Truitje, d. van D. de Heer en N. Kieft. ONDERTROUWD: K. Bruyn (van Wor- merveer) en D. de R-io. OVERLEDEN M. Wayper, 67 jaar, wed. van Jb. Palmboom. Uitgeest. OETROUWD: 24 Oct. P. Rol en D. Ro- derwOn. OVERLEDEN 24 Oct. Nicolaas Groen, 6 jaar, z. van Klaas en K. Schoemaker. Daar het ieder jaar blijkt, dat is, dat wil zeggen, dat er telkens mensohen terug gaan om reden de winkel STAmPVOL is en ik heb dan vorige jaren, vind ik geen beter nitweg om ieder «aar betaooreis te bedienen, dan van te houden, opdat niet alles de laatBte week tegelijk komt. Na dien dag worden voor alle artikelen weer de gewone prijzen berekend. Ik vertrouw, dat men hier gaart e gebruik van zaUmaken, daar het den koopers op alle mogelijke manieren bijzonder gemakkeljjk gemaakt wordt. Bijvoor beeld: de vracht komt voor rekening van den kooper, maar de EMB Ij CSE wordt bSIATli bijgegeven. Voor breuk wordt inge staan, dat is nog nooit het geval geweest. Das wat men koopt moet in goeden staat thnis geleverd worden. AANBEVELEND, S. HALMA, Alkmaar, Schapensteeg 1V-18. levert tot zeer oonenrreerenden prijs: benevens alle soorten gemengde Meststoffen. J. G. EN6ELN. Groote keuze Demi-saisons, Winterjassen, Jekkers en Kinderjasjes. De modellen en afwerking staan gelijk met maatwerk. Enorme sorteering Wollen-, Watten en Moltondekens. Steeds in voorraad goedgevulde Veeren en Kapokbedden. Eenig adres van Engelschleeren- en Manchesterbroeken, blauwe Machinisten-Jassen en Broeken, Trico en gemaakte Ondergoederen en Slagersjassen. Ruim assortiment Japonstofïen, Bontwerk, Flanelles, Baai en Bevers. Goedgekeurd hij Kon. Besluit van 5 Nov. 1904. Kantooraren: 'a Zaterdags van 121 uur, bij N. KONIJN, Dijk, Alkmaar. H. KLAVER, Kassier,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 8