I gedroogde Pulp Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Laatste Berichten. Marktberichten. Advertentiën. P. BALTUS Co. Burgerlijke Stand. Agenda's. ANNA KRUIJER, Slagersknecht of Leerling Achterdam C 35, ALKIAAB, De conservatieve bladen zijn gisteren vol geestdrift over de handigheid van Lansdow. ne's motie. Er staat, zeggen zij, niets in van een veto, dat het H oogerhuis tegenover den. wil van het volk wil stellen. Integen deel bevestigt het het beginsel, dat het volk regeert. De liberale bladen noemen de motie een oorlogsverklaring. Zij zeggen, dat een on. afgebroken overlevering van drie eeuwen nu verbroken wordt door de baatzuchtige verdedigers van de belangen van grond eigenaars en drankhandelaars en door de kampioenen van Üe belasting op levens middelen. Zij dringen er bij Asquith op aan, niet te treden in eenig voorstel tot onderhandelen over de bekrachtiging van een tijdelijke begrooting waaruit de voor de lords nadeelige belastingen zijn ge licht. De unionistische pers wenscht Lord Lans- downe geluk met zijn vrijmoedige en kloe ke daad, waarmede hij het Engelsche volk de gelegenheid biedt de begrootingskwes- tie te beslissen1. De liberale pers noemt haar een (revolutionaire oorlogsdaad, die slechts revolutionaire gevolgen kan hebben. ITALIË. Jubilé van Z. H. de Paus. De Pmi sische gezant bij het Vatikaan heeft den Paus een brief van Keizer Wilhelm over handigd, waarin deze hem met zijn bisschops jubileum gelukwenscht. Van tal van andere staatshoofden ont. ving de Paus eveneens gelukwenschen. Tegenspraak. De vry zinnige pera ia een nieuwe machinatie van dr. Kuyper tegen de veiligheid van den Nederlandschen Staat op het spoor! Het „Vaderland" heeft ditmaal de leiding van het onderzoek» Men kent de (aianklacht tegen den oud- premier feeds uit onze vorige nummers; maar het is misschien dienstig ze hier nog eens te herhalen. We kiezen daartoe de for muleering van het meergenoemde Haagsche orgaan, dat nog dezer dagen zijn lezers over de zaak van. Heeckeren van Keil de volgende 10 punten voorlegde met de ver klaring, dat deze „ondanks mogelijke en te verwachten tegenspraak vast" staan: 1. De brief van den Duitschen Keizer betreffende noodwendigheid van versterking onzer zeehavens. 2. Ontsteltenis in hooge Regeerings- kringen. 3. Pogingen om den Minister van Bui tenlandsche Zaken Melvil van Lynden on der die omstandigheden te verwijderen. 4. Opdracht van den Minister Kuyper aan den hem destijds zeer genegen ge zant te Stockholm om den Minister van Buitenlandsche Zaken in de val te lokken. 5. Weigering van den gezant om tegen zijn chef te kuipen. 6. Dr. Kuyper laat dientengevolge den gezant los. 7. Aftreding van den Minister Melvil van Lynden, tengevolge van de dwarskij- kerij van den heer Weckerlin. 8. Overbrenging van de diplomatieke! lastgevingen van den Minister Kuyper naar het Geheim Archief onder voorwendsel van Staatsbelang. 9. Geschil tusschen het Hof en den ge zant daarover. 10. Ontslag van den gezant op grond eener aan Zweden ontlokte klacht, van wel ker ongegrondheid de Nederlandsche Re geering zich bewust was. Den oud-minister wordt hier dus in ge woon Hollandsch als hoofdpunt der beschul diging niets meer of minder verweten dan het verduisteren van Staatsstukken. De pun ten 8, 9, en 10 van de aanklacht, die in het bijzonder op de kwestie van Heec keren betrekking hebben staan of vallen met deze ten-laste-legging. Dit is voor ieder duidelijk. Nu bevatte de „Standaard" „van wel. ingelichte zijde" de volgende mededeeling: Er doet een gerucht door de pers de onde, alsof onder het Kabinet-Kuyper stuk ken, betrekking hebbend op de zaak Van Heeckeren van Keil, uit het archief van Buitenlandsche Zaken zouden gelicht zijn, en in het geheim archief der Koningin weg geborgen. Dit gerucht is ten eenenmale valsch. De stukken waarop men blijkbaar doelt, hadden betrekking op een geheel andere aangelegenheid, die hoegenaamd niets met de zaak-Van Heeckeren van Keil uitstaan de had. Wat dus volgens „Het Vaderland" on danks, „te Eerwachten tegenspraak" vast staat, is naar luid van een officieuse ver klaring in „de Standaard" „ten eenenmale valsch". Het is nu aan de Haagsche redactie, die blijkbaar met de zaak beter op de hoogte is dan de oud-minister zelve, haar bewe ringen waar te maken. Do St. Nicolaai-drukte op de post kantoren. Naar wij vernemen mllen de postkantoren op Zondag 5 December a.s. voor de aanneming van pakketten gesloten zijn. De opmerkingen dienaangaande in de Pers gemaakt hebben dus succes gehad. De Katholieke Pers. Naar men ver. neemt zal het nieuwe orgaan, dat den „Volksbode" redacteur Henri Hermans vervangen zal, vóór Kertmis te Maas tricht verschijnen. Het blad zal den naam dragen van het „Katholieke Volk," en voor- Ioopig in 10000 exemplaren worden ge drukt. De Nieuwe Vlsscherljwet. Naar »Da Tijd" verneemt, zal de nieuwe Visscherij- wet met 1 Juli a.s. in werking treden. Th E. F. Heerkens f, Man meldt Woensdagavond, is, 55 jaar oud, te Zwol le, zijn geboorte- en woonplaats, plotse ling overleden de heer Th. E. F. Heerkens (katholiek), lid van de Eerste Kamer voor Overijssel. Zwolle verliest in hem een zeer gezien en algemeen geacht burger, en voor zijne katholieke stadgenooten lis zijn heengaan! een groot verlies. Vooral zijn werkzaamheid en vrijgevigheid in zake de bevordering van het roomsch-katholiek bijzonder onderwijs waren van algemeene bekendheid. Gulpen Men meldt nlt Gn'pen In de Dinsdagavond alhier gehouden ver gadering van het hoofdbestuur voor de Centr. R. K. kiesvereen. in het district Gul pen, werd de heer Meeuwissen, rijksont vanger te Heerlen, gekozen tot voorz. in' de plaats van den heer Mr. Van Oppen, notaris te Gulpen, die als zoodanig zijn ontslag had genomen. De heer Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beeren- brouck werd voorts condidaat gesteld der Centrale Kiesvereeniging, voor de Kamer verkiezing in het district. Tweede Kamer. De Kamer is de ge- heele week bezig geweest, met de Indische begrooting. Toch heeft zij zich de moeite getroost, onder de Indische bedrijven door enkele kleine wetsontwerpen af te doen en eveneens te behandelen het ontwerp tot wijziging der landweerwet. Dit ontwerp werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming nadat verworpen was met 60 tegen 6 stemmen een amendement Ter Laan om de tweede Landweeroefening af te schaffen. Een amendement van hetzelfde lid, om den termijn vaweken, waar binnen een wettelijke goedkeuring moet zijn aan genomen, voor het oproepen der landweer troepen bij binnenlandsdie onlusten, tot 14 dagen terug te brengen, werd ingetrokken, nadat de minister bewees dat onmogelijk was een ontwerp 5n 14 dagen te doen aan nemen. Het ontwerpuitrustings- en reiskosten1 van den Gouverneur-Generaal werd op ver zoek van den heer Schaper in stemming gebracht en aangenomen met 65 stemmen tegen 6, die der sodalisten. Dan volgde het algemeen debat over de Staatsbegrooting, De heer Roessinck komt op tegen de vraag heid van den door de regeering gebezigr den term „Christelijk Rechtsbeginselen" en dringt aan op billijke oplossing van Set eedsvraagstuk. De heer Troelstra gjaat de uitslag der verkiezingen nog eens na en de gevolgen daarvan. In het licht daarvan bespreekt de heer T. de Kuyper Lehman-zaak. Spr. ziet in die zaak minder het bankroet1 van een persoon dan wel van een stelsel in dien persoon belichaamd. Vooraf ver weet spr. de regeering, dat zij verschillen de vragen, in het voorloopig verslag ge daan, betreffende de Kuyper-zaak niet be antwoorden wil, met name of bij de deco ratie van den heer Lehmann de gebruike lijke weg gevolgd Ss en of de broeder van den heer Lehmann al dan niet op de voorloopige lijst voorkwam in 1905. Hij vroeg op welk artikel de regeering de wei gering grondt. Alleen een staatsbelang zou weigering motiveeren. Ten opzichte van Dr. Kuyper stelt de heer Troelstra zich op politiek standpunt en zou dus niet spreken over de parlemen taire beteekenis der zaken, waarvan hij ver volgens een resuné gaf. Hij formuleerde echter geen beschuldiging. Toen de heer Troelstra geëindigd had, kwam dr. Kuyper* bómen en kreeg terstond het woord. Dr. Kuyper wees de beschuldiging van zich af onedele bedoelingen gehad te heb ben. Hij erkende te zijn gewikkeld geweest in „de draden van een weefsel dat hij niet doorzag". Erkende tevens, „van een der per sonen een verkeerde voorstelling" te heb ben gehad, en niet te hebben gehandeld naar eisch van goede voorzichtigheid en vroed beleid." Hij lerkende dan ook zijn schuldige onvoor zichtigheid, maar hield als zijn conclusie staande, dat: le. De decoratie van R. Lehmann vol komen gerechtvaardigd was; 2e. spr. alle verband tusschen decoratie en geschonken geld ontkende: 3e. het eerste steekhoudende argument waaruit het tegendeel moet blijken, nog moet worden geleverd. Blijkbaar ontroerd eindigde de heer Kuy per met nog eens te verklaren, dat het hem zou grieven, jails men hem niet ge loofde, maar, dat hij in geen geval over de zaak verder nog zal spreken. Salvate Animam! Ik heb nooit gehandeld in strijd met mijn geweten De K. S. A. De diocesane besturen der K. S. A., hebben een manifest uitgegeven te groot en te omvangrijk om door ons opgenomen te worden waarin rij er opwfj- aen, dat bet Maandschrift der K. S. A. niet genoeg gelezen wordt. Daardoor ia het tekort dit jaar niet voldoende gedekt kunnen worden. Zy sporen alle katholieken aan om het nuttige en noodige werk der K. S. A. te steunen, door zich te abonneeren op het maandschrift, dat slechts 60 ct. per jaar kost. Het stuk draagt de onderteekenlng der dag. besturen der diocesane comite's der S. A. en die der Eerw, Adviseurs. Prov. Staten van Noord Holland. Voor gesteld wordt aan de Vereeniging tei bevor dering van 't Vakonderwijs in West-Friesland voor 1910 een bijdrage te verleenen van f 1000. De lintjee-zaak Dr. Kuyper heeft in zijn rede over deze zaak verklaard dat de deco ratie van den heer Lehman geschied was, omdat deie krijgsgevangenen uit den boeren oorlog, Nederlanders, die op St. Helena wer den vastgebonden, had vrijgekocht, hetgeen door de ministerraad beschouwd werd als een nationale daad. Tusschen deze decoratie en het geven van geld voor de A-R. Partijkas bestond geen verband. Dr. Knypar bad deze gelden ont vangen als centraal president, omdat het adres van den thesaurier aan den schenker niet bekend was. Er bleek dus tweeerlei 1. Dat de wijze waarop, de omstandig heden waaronder en de redenen waarom aan den heer Lehmann een decoratie is verleend, na deze mededeelingen van den heer Kuyper beslist geen critiek meer toe laten. 2. Dat alle bewijs, als zou er eenig di reet of indirect verband bestaan hebben tusschen deze decoratie en het aannemen van .geiden voor de antirev. partijkas, ten eenemale ontbreekt. ALKMAAR, 20 November 1909. Ledenvergadering Marlavereeniglng. We hadden een flink bezette zaal, waar schijnlijk als gevolg van de aankondiging grammophoon nummers van den weleerw. heer Mes. Het bestuur was aanwezig en 39 leden. Daarbij 10 nieuwe, die geïnstalleerd werden. Ofschoon er verschillende voorstellen waren, ging alles heel vlug en vlot van stapel. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. Daarna deed de presidente verslag van de loterij. Het batig saldo stemde de vergadering zóó mild, dat het voorstel van het bestuur f 25 aan het Dr. Ariensfonds te schenken, by acclamatie werd aangenomen. Sobriëtas had >Steentjes< gezonden 10 ct. (nog verkrijgbaar by het bestuur) tot steun van het Dr. Ariensfonds, met de toezegging van het portret van Dr. Ariens by verkoop van 25 steentjes. Biykbaar vond de verg. 'het -geschenk van f 25 voldoende de stóentjes bleven tenminste onaangeroerd. Het verslag van den algemeenen Mariabond ont lokte ons de opmerking, dat er gewerkt was. Daarna werden tot bestuursleden verkozen de dames M. Bruno en E. Verhoeve, zoodat het bestuur nu 7 leden telt. De aangekon digde grammopboon nummers overtroffen de verwachtingen. Nadat de presidente den weleerw. heer Mes van harte had bedankt, werd de verg. met het gewone gebed gesloten. Katholieke Kring. Woensdagavond sprak Mgr. Konings uit Amsterdam over Ide Kath'. Kerk en de Vfóuwi Nadat de voorzitter, de heer Dorbeck den spreker en de aanwezigen had welkom ge- 'hêeteïi en de vergadering met den christe- Iijken groet- had geopend, gaf hij Mgr. Ko nings -het woord. Mgr. Konings gaf teen breedte beschouwing over den toestand der vrouw in de ver schillende tijdperken der geschiedenis. Voor al deed hij het licht vallen op het groote onderscheid tusschen de vrouw in het Hei dendom levende en haar leven dn de maat schappij, die beheerscht wordt door de ka. tholieke godsdienst Uit de slavernij opgeheven en gevoerd tot het vrije christelijke leven, waarin wel de plichten der vrouw ernstig wegen, doch ook hare (rechten worden geërbiedigd, bestaat er geen gering gevaar, dat zij die rechten door de doorvoering van - de beginse len van het moderne heidendom weer gaat verliezen om evenals oudtijds de slavin te worden van den man. De vrouw heeft dus ook het meeste be lang bij het in standhouden van het ka tholieke sociale leven: In verband met de Katholieke actie op sociaal gebied spreekt Mgr. Konings uitvoe rig over het werk der vereenigingen tot bescherming van meisjes, een werk dat zoo bijzonder nuttig is, en waarop (de in de we reld levende vrouw hoofdzakelijk is aange wezen. Dit Vlerk is nuttig (en noodig, omdat er zoo vele gevallene, en op het punt van vallen staande zusters geholpen en beschermd wor den. Tot het steunen van dit groote werk roept spreker alle vrouwien op, tot heil van hare ongelukkige zusters, |tot zegen voor haar zelf en hare huisgezinnen. Mr. Dorbeck brengt .den hooggeachten spreker den dank der vergadering, vooral der aanwezige dames voor zijn treffend en leerzaam betoog en hoopt dat de verga dering het voorrecht mag hebben Mgr. Ko-- nings hier andermaal te ontmoeten. Waarna de goed bezochte vergadering wordt gesloten. Vrouwenkiesrecht. Den 28*ten Nov. a treedt Mevr. M. van Eeghen—Boissevain in de Harmonie op, om te spreken over de vraag „Waarom Vrouwenkiesrecht?" Met het oog vooral op de onlangs in de gemeen teraad genomen beslissing in zake het pre sidium van het Weeshuis waarvan de vrouw werd uitgestoten acht de afd. Alkmaar van den Bond v. Vr. Kiesr. die vraag zoo belangrijk. Liefdadigheid naar Vermogen,! In de op Woensdag 1.1, gehouden gewone ver gadering van Liefdadigheid naar Vermogen,» ii voor diverse perionen hnlp toegestaan ten bedrage van f 152,50 Nationale Militie. Het door de gemeente Alkmaar in de lichting der Nationale Militie van 1910 te leveren aandeel bedraagt 59 man, van welk aantal 41 ter volledige oefe ning en 18 tot korte oefening moeten wor den ingeiyfd. Alkm. IJsclub. Ter vergadering der Alkm. IJsclub, bygewoond door 13 bestuurs- en 4 andere leden, werden als bestuurs leden herkozen, de beeren J. A. Zuurbier, J. J. Smits en H. v. d. Sleeaen, terwyi in de plaats van dr. Rutgers, bedaDkt wegens vertrek, werd gekozen de heer E. G. Wentink. Besloten werd een provinciale wedstryd in het schoonryden uit te schryven voor heeren, dames en paren. Benoemd. Tot schryver aan de Waag is, in de plaats van L. Wit, door Burgemeester en Wethouders benoemd J. Heinis, wonende aan deBleekersIaan. De Scheimarkt. Op de Woemdag alhier gehouden Scheimarkt waren aangevoerd 1245 stuks vee. De handel was vry vlug en de payzen niet hoog. St. Nlcolaasfeestvlerlng voor arme kleinen I Het St. Nicolaasfeeet, dat wederom voor de deur staat en door ieder, doch vooral door kinderen, met zulke hoopvolle verwachtingen wordt tegemoet gezien, is voor vele arme kleinen helaas een dag van te leurstelling. De Vincentianen kennen door buu weke ïyksch bezoek verscheidene gezinnen, waar van de kinderen niets te wachten hebben. Om nu die arme kleinen (van 4 tot 9 jaar) dezen dag ook te veraangenamen, heeft de St. Vincentius Vereeniging gemeend een eenvoudig feeatavondje te organiseeren, waar by zy eenige geschenkjes zou willen aanbieden. Zy doet nu een beroep op allen, die iets op zolder of in de kast hebben, wat bun niet meer kan dienen en den armen kleinen nog veel genoegen zou kunnen verschaffen. De commissieleden voor de St. Nicolaas feestviering, wier namen in de advertentie rubriek vermeld staan, sullen alles dankbaar in ontvangst nemen of bet by een ieder, die hiervan kennnis geeft, afhalen. Deken H. A. Horning. Naar wy met genoegen vernemen, is Deken H. A. Hor ning in zooverre weer hersteld, dat hy de H. Mis weer beeft kunnen opdragen. Dó strijd in Frankrijk. Mgr. Turinaz heeft in den Univers een brief geschreven, die daarop neerkomt dat Z. D. H. zich met zijn plan terugtrekt en dat van den Univers aanvaardt Op dit punt is dus althans de eenheid hersteld. Manuels huwelijksplannen tegen gesproken. WINDSOR, 19 Nov. De met vernieuwde hevigheid opgedoken onofficiëele geruchten omtrent een eventueel huwelijk tusschen kou ning Manuel en een Engelsche prinses heb ben hier veel ontstemming gewekt Reuter is speciaal gemachtigd tot de verklaring dat het geheel onwaar is, dat er eenige onderhandelingen over dit onderwerp zou den gevoerd zijn. Alkmaar. GEBOREN: 17 Nov. Gerrit Hendrik Ohristoffel, z. van Gerrit Wolzak en Anna Maria Oatharina Fieket Welserek. Bar tholomeus Johannes, z. van Johannes Felle- man en Jannetje Hamers. 18 dito. Jo hannes, z. van Adrianus van 't Hof en Wilhelmina Agnes Hillebrand. Jan en Oornelis, zns. van Fieter Mulder en Catha- rina Jonker. ONDERTROUWD18 Nov. Hermanus Johannes Besteman en Elisabeth Anna Veen, Pieter Joban Portegys en Betje Vriesman. Oornelis Kwadyk en Jans Rynhart. Wil lem Hendrik Bloemendal, te Haarlem en Margaretba Elisabeth de Fouw, alhier. GETROUWD18 Nov. Atse Kiestra en Oatharina Barendina van der Waal. Adrianus Hnibert Dekker en Oornelia Oatharina Pie terse. OVERLEDEN19 Nov. Hoekmeter, echtgen. van Bernardus Antonius Bell, 66 j. ALKMAAR, 19 Nov. Aangevoerd 300 stapels, wegende 141647 K.G. FabriekskaasKleine kaas f 30, BoerenkaasKleine kaas f 30,50, commissie f 30,00, middelbare f 32, ALK. MAAR, 12 Nov. Aangevoerd 2628 Hectoliters als tarwe f 6,50 a 8,40, H.L. Rogge (nieuwe) f 5,a 5,60, H.L. Gerst f 4,a 5,id. Chev. f 5,40 a 6Haver f 3,a 4, 0, Paardeboonen f 6,75 a 7,25, Bruine id. f 16,a 18,—, Citroen id. f 21,50 a 22,50, Duiven id. f 0,a 0,00, Witte id. f 20,a 22,Karweizaad f 15,60 a Mosterdzaad Rood f 23,a Geel id. f a Kanariezaad f a Erwten Groene f 11,— a 22,Grauwe id. f 22,— a 27,00, id. Vale f 16,— a 20,—, Blauwmaanzaad f a ALKMAAR, 20 Nov. Aangevoerd 6 Paarden f100 a 150, 6 Koeien en Ossen f 45 a 230, 21 nucht. Kalveren f 8 a 22,—, 167 magere Schapen f 10,a 23, 37 mag. Varkens f 17,a 24,189 Biggen f 8,a 12,19 Bokken en Geiten f 2,a 10,0, 0 kl. Bokjes f 0,a 0, Boter per kop 70 a 80 ct., Kipeieren f 7,a 8,60, Eenden dito f 0,a 0,Lammeren f a NOORD-SCHARWOUOE (dorp) 17 Nov. Reuzen bloemkool le soort f 4.a 6.00, 2e soort f 0.50 a 1.Roode kool f 1.60 a 3.50, Witte kool f 2.50 a 4.25, Gele kool 6.a 4.25, Uien f 2.a 2.26. ,NIEUW LEVEN", Station N.-Scharwoude. 15 Nov. Aardappelen"Groote muizen f 0 a 0.—, Drielingen f 1.00 a 1.50, Gele Nep f 2.00 a 2.00, Uien f 1.70 a 2 20, per 50 K.G„ Roode kool f 1.00 a 3.00, Gele kool f 1.40 a 4.Witte kool f 1.— a 3.30 per 100. ASSENDELFT, 19 Nov. Aangevoerd 445 koppen boter f_l.15Vfl.221, 725 Kipeieren perj 100 f 7.50 a V.Soha pen'f a kaasjes f 0.per stuk. KROMMENIE, 18 Nov. Aangevoerd 191 koppen boter f 1.12s a 1.20 p. kop, 276 Kipeieren f 8.25 a 9.50 per 100 stuks. SCHAGEN, 18 Nov. Aangevoerd 9 Paarden f 80 a 000, 0 Venlens f 00 a 000, 51 stieren f 00 a 000, 60 Gelde- koeien, f 100 a 195, 102 vette Koeien f 150 a 000, 17 Kaïfkoeien f140 a 000, 50 Graskalveren f30 a 94 1 aarzen f 80 a 0, Hokkelingen f a ,40 nucht. Kalveren f 7.a 00 Schapen magere f a -.490 id. vette f 20 a830 Overhouders f7.a 0.50, Rammen f a 0 bokken en geiten f 0.a 0.4 magere Varkens f 12 00 a Is,35 vette id. f 0.46 a 0.50 p. K.G., 80 Biggen f7a 13.150 Konijnen f 0.40 a 1.50, 200 Kippen f0.5Oa1.50, 50 Eende i f 0.60 a 0.80, 450 K.G. Boter 60 a 70 ct., 300 Kip eieren f 7.75 a 8.25 per 100 stukj, Eenden f 0.— a 0— Alg. R. K. Prop.-Club »St. Petrust. Aanvang van den Ontwikkeling Ouriue voor de leden der club, Maandag 22 Nov., in het schoollokaal St. Annaetraat, precies kwartier over 8. Trouwe en algemeene deelname wordt op gerekend. N. R. K. Volksbond. Zondag 21 Nov., viering van het St. Wil- librorduifeest. Morgens 9 uur eene H. Mil voor de leden in de parochiekerk van den H. Domlnicue, avonds precies 7'/t uur, yeestvergadering, in de zaal «Harmonlet, (dut niet 8 uur, zooale foutief in de >Volksbanlert staat.) Deze vergadering is toegankelijk voor de leden met ééae dame of een kind van 14—16 jaren, op vertoon van hun diplomakaart, afgestempeld tot en met 25 October. Tevens toegankelijk voor de donateurs van ds afdeeling en van het onderiteuningfonds met ééne dame of een kind van 14—16 jaren, op vertoon van de hun toegezonden entrés- kaart. Aan deze bepalingen wordt streng de hand gebonden. Daar er slechte een' feest avond is, moet met de plaatzrnlmte rekening gehonden worden. De zaal wordt precies 7 uur geopend. Heeren Zaalcommissarissen worden beleefd verzocht kwartier voor 7 in de zaal aanwe zig te zyn. Op den 25en November hopen onze dierbare Ouders CORNELIS ZIJP en OATHARINA KUIPER, bnnne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Westgraftdijk, Nov. 1909. <IM Heden overleed zacht en kalm, tijdig voorzien van H.H. Saora menten der stervenden, onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder. wed. G. KUIJS, in den ouderdom van 73 jaar en 7 maanden. Namens de Familie. P. DE NIJS, Ecbtgenoote en Kinderen. Burgerbrug, 17 Nov. 1909. V17"ordt gevraagd te Alkmaar, tegen 1 Februari eene bekwame DIENST BODE, R. K, goed kunnende koken en zindelijk werken, zg.g. onnoodig zich aan te melden. Brieven onder lett M- aan het bnreaa van dit blad "Vïevr- JACOBI, Bakknmmerweg te Castricum, vraagt tegen 1 Februari of eerder een flinke DIENSTBODE, loon naar bekwaamheid. gevraagd bg A, J. VAN DE EAMEB, Laat D 52 Alkmaar. l/|«j. Fragman, Verdronkenoord 31, •L'A vraagt met Februari een nette R. K. DIENSTBODE. TE KOOP: 14 een-ruits Broeiramen en een nieuwe Handwagen, bij K. WESTER te Oudorp. voorheen J. N LOBACE. beveelt zich beleefd aan voor het lort' ren van en andere VEEVOEDER ARTIKELEN

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2