irch", Sts: R, Lant, kmaar. IUT1XG 7. KLEI, te All maar faschgoed. iaar «straat. e, G. FOOR. \N BENTHEM- L4TB. ROOT. VINK. Ikmaar. a Kanin, Nerz, Nutria, Skungs, etc., 0 tot f 23 50. ALKMAAR, 5EEEBS. g Ster", >s," aiak, voor alle ontbieden kt voor ke prijzen. IKROM. e prijzen bij )E AUX, anaf f 5.50 [ORALEN. ok ingekocht Alkmaar. Zaterdag 4 December 1909. TWEEDE BLAD. 5 DECEMBER ïïlt het leven van Bemadette Soubiious. Uit de koker van Dwarskijker, Provinciaal JXieuws. II TE. EEDING, van TZEN. :ZE. ifleveringf. Ikmaar ONS BLAD. KALENDER voor de dagen der week. 5 Dec. Zondag. H. Petra» Cinysologus, Bel. EvangelieJoannes ben Dooper in de woestijn. Matth. XI2-10. 6 Maandag. H. Nicolaae, Bisschop ven Myra en Belijder. 7 Dinsdag. Yigilie. H. Ambrosia», Leer. ,8 Woensdag. Onbevlekte Ontvangenis Verplichting van Mie te hooren. Vas'endag. 9 Donderdag. H H. HipparcLui en Ge zeilen. Martelaren, 10 Vrydag. H Melchiade», Martelaar. Vastendag. 11 Zaterdag. H. Damaeus, Belijder. SlERSs - Alkmaart Tweede Zondag van den Advent. Eerste Zondag der Maand. Les uit den brief van den H. apostel Paulus aan de Romeinen; XV, 4 13 Bioedere! Al wat geschreven werd i» tot onze onderrichting geschreven, opdat wij door de lijdzaamheid en de veitroostizg der Schriften hoop mogen hebben. De God nu der lijdzaamheid en der vertrocstiDg geve u, één van gevoelen te zijn onder elkander volgena Jesus Christus opdat gij, ééa van ziel, met ééaen mond God en den Vader onze» Hoeren Je»u» Ctuietus moogt ver heerlijken. Derhalve, neemt elkander aaD, gelijk ook Christus u heeft aangenomen ter eere Gods. Want ik zeg, dat Christus Jeaus dienaar der besnijdenis geworden is om wille van Gods waarachtigheid, om de beloften aan de vaderen gestand te doen doch dat de heidenen God wegens barmhartigheid verheerlijken, gelijk er geschreven staat daarom zal ik U loven onder de heidenen, o Heer I en uwen naam lofiiDgen I En wederom zegt de heilige Schrift: verheugt u, gij heidenen, met zijn volk En wederom looft, alle gij heidenen, den Heer, en maakt Hem groot, alle gij voiken I En weder spreekt Isaiasdaar zal zijn de wortel van Jesse, en Een die zal opstaan om over de heidenen te heerschenop Hem zullen de heidenen hopen. De God nu der hoop vervulle u met alle blijdschap en vrede in het gelooven, opdat gij overvloedig moogt zijn in de hoop en door de kracht des Heiligen Geestes. Evangelie volgens den H. Mattheus; XI, 2-10. Te dien tijde, toen Joanne» in de boeien de werken van Christus vernomen had, zond hij twee zijner leerlingen en zeide tot Hem -. zijt Gij degene, die komen moet, of ver- wachten wij eeuen anderen Eu Jesus, ant woordend, zeide buagaat en boodschapt aan Joannes wat g\j gehoord en gezien hebt blinden zien, krdupelen wandelen, melaat schen worden gereinigd, dooven hoor en, dooden verrijzen, aan armsn wordt het Evangelie verkondigd; en zalig is hij, die zich aan Mij niet zal geërgerd hebben. Toen zij nu heengingen, begon Jesus tot de scharen aangaande Joannes te zeggenwat zijt gij in de woestijn gaan xien Een riet, door den wind heen en weer bewogen Maar wat zijt gij gaan zien Een mensch, gedost in zachte kleedereu Ziet, die zachte klee deren dragen, zijn in de huizen der koningen. Maar wat zijt gij gaan zien Een profeet Ja, zsg Ik u, en meer dan een profeet. Want deze is het, van wien geschreven staat: zie, Ik zend mijnen engel voor uw aangezicht, die uwen weg voor U bereiden zal. De Univers verhaalde, onlangs dat in het bisdom van Nevers, geheel in kanonieken vorm, de opgraving van het lichaam heeft plaats gehad van de eerbiedwaardige dienst, maagd des Heeren, Bernadette Soubirous, in 't klooster zuster Maria Bernard, en dat haam lichaam, na zoovele jaren in het graf te heb. ben ge.egen, geheel ongeschonden werd ge vonden. 't Is een zeldzaam wonder, want er zijn slechts enkele voorbeelden van in het leven der grootste heiligen, en eender, gelijk geval wordt steeds in de geschiedboe. ken der heiligen vermeld, als een derglou rierijkste getuigenissen voor degenen die er het voorwierp van zijn. Men kent inder daad geen grooter tegenstrijdigheid met de wetten der natuur dan dit; een lichaam dat aan de aarde werd overgeleverd en aan het bederf ontsnapt, hetwelk nochtans een na tuurlijk gevolg is der ontbinding van het lichaam nadat het leven het verlaten heeft. Hier wordt het wonderdadige nog ver hoogd door de gedachte aan de verheven rol die deze vrouw in hare jeugd vervuld heeft, ledereen weet toch, dat zuster Marie- Bernard, de nederige herderin was, die in de vorige eeuw, meer dan vijftig jaar ge leden begunstigd werd door de verschij ning van de H. Maagdl Men weet ook welk een uitstorting van godsvrucht uit deze gelukkige gebeurtenis voortsproot. Sindsdien zijn duizenden, neen laat ons zegen milioenen bedevaartsgaji- gers naar Lourdes getogien en de ontelbare ex-voto's, waarmede de wanden der grot van Massabiella zijn behangen- en aan den voet der basiliek die haar bekroont, zijn neergelegd, kunnen slechts ons voldoende aantoonen, wat al mirakelen er door de voorspraak van de H. Maagd plaats grepen in dit heilige oord, meer dan ooit vervuld van de lofzangen der menigte. Wat was er intussdien van dit uitverkoren meisje geworden? Na imet evenveel eenvoud als kracht haar rol van getuige te hebben, afgelegd, wat de teenage opdracht was, die zij van de wondere verschijning had ontvangen, gehoorzaamde Bernadette aan de nieuwe roeping, die haar .werd ingegeven en ver dween zij voor ide buitenwereld en wel zoo danig dat men gedurende verscheidene ja ren zich afvragen moest, of zij dood was, of nog leefde.. Zij leefde, maar als een doode, vrijwil lig verborgen in het kloosterleven te Ne vers, waar alles samenwerkte om haar te doen vergeten. In dit klooster werd zij, inderdaad, volgens den wil harer oversten die blijkbaar aan hooger ingeving gehoorzamende, in de grootste- on. wetendheid gehouden omtrent alles wat er te Lourdes voorviel. Was het om voor haar het minste gevoel van hoog moed te vermijden, dat zou kunnen ont staan, bij het vernemen der wondere uit slagen, die, voor gansch de christenheid, de waarheid van de onthullingen van Ber nadette bevestigden? Was het om haar al dus het beoefenen der deugden van ont hechting en van afstand der wereldsche za ken, die het geestelijk leven'vergen, te ver gemakkelijken Zeker is het dat zuster Ma rie-Bernard, bestemd voor het nederigste werk, door niets aan hare medezusters en aan het publiek voorgesteld werd als het uitverkozen kind dat in hare jeugd, de on vergelijkelijke genade mocht genieten van het waarachtig visioen te zien der H. Maagd Maria. Zij zelf, die zonder in het minst daar over na te denken, zich onderwierp aan de inzichten van degenen, aan wie zij ge hoorzaamheid verschuldigd was, sprak nooit over de groote gunst waartoe zij was voor bestemd. Indien het toegelaten is hier het woord van «Ie Heilige Schrift te gebruiken, kan van haar, evenals van de H. Maagd haar voorbeeld gezegd worden, dat zij alles in haar hart bewaart, „Omnia servabat in pe- oore", zich enkel maar de vreugde gunnend van stil te herhalen: „Onze Lieve Vrouw van Lourdes, bid voor ons." Alleenlijk gewijd aan hare plichten van kloosterzuster, voor zooveel haar steeds wan kelende gezondheid dit toeliet, onttrok zij zich, geheel aan alle betrekkingen met de wereld, die haar aan de zoo bijzondere ge beurtenis van hare jeugd zou herinnerd heb ben, waarover men zorgde dat bij geen enkel bezoek haar nog gesproken werd. Toch gebeurde het soms dat zij met Gods toelating op wonderdadige wijze haaf getui genisvoortzette. Daar de zaak harer heilig verklaring thans ingeleid is, zullen de uitwen dige mirakelen de duidelijke bewijzen leve ren, die noodzakelijk zijn om het vonnis der Kerk te wettigen1. Maar nog vóór dit proces heeft het God behaagd de verdienste van zijne nederige dienstmaagd te doen blij ken. Zonder nog van het wondere behoud van haar lichaam te gewagen, waarover wij hoo ger spraken, noch van zoovele wonderen uit het leven van de nederige zuster die later geheel aan het licht zullen gebracht worden, is toch reeds voor hen die er op de ge lukkige getuigen van waren het licht gedron gen door ide vrijwillige verborgenheid waarin zich met medewerking van hare oversten, die gene ophield, die in hare jonge jaren ver kozen werd om de hemelsche trekken te aanschouwen van de Onbevlekte Maagd, ten 'einide ze te doen stralen over gansch de wereld. Dat men er over oordeele door deze roerende geschiedenis die ons eenige dagen geleden werd verteld: 't Was korten tijd voor den dood van zus ster Marie-Bernard. De moeder van een kind van drie of vier jaar oud, waarvan de bee- nen nog lam waren, had te vergeefs een bedevaart ondernomen naar Lourdes om er genezing te bekomen voor haar kind. Ge dreven door eene ingèving die aan alle redeneering weerstond, kwam zij naar Ne vers .en naar het klooster van Bernadette met de gedachte dat, indien zij er toe kwam haar kind een oogenblik te doen dragen door Bernadette, dit genezen zou zijn, Vol van idit denkbeeld, gaat zij haar hart uit storten bij de Zuster-Overste, die zich ver zet. Neen, neen, zij zal dezen wensch niet aan Bernadette meedeelen. Dit zou tegen den regel indruischen waaraan men Bernadette had onderworpen, die geheel onwetend moest blijden van wat er te Lourdes om. gaat. Eindelijk, bewogen door de droef, heid der moeder, aarzelt de overste en na een weinig nadenken, zegt zij plotseling: „Welnu, het zij zoo, ik stem er in toe, maar slechts op voorwaarde, dat zuster Ma. rie-Bernard niets wete van den toestand van het kind". De moeder, beloofd*; dit, en zij verzekerde, dat het gemakkelijk gaan zou, daar htet kind uiterlijk in 't geheel niet gebrekkig scheen. Zij droogde hare tranen en in ge-: zeischap van de overste gaan zij in den) tuin, waar de zieke zuster Maria Bernard langzaam wandelt. Hen ziende aankomen, wilde zij 'zich terugtrekken, maar de overste riep haar, zeide dat zij even met de be zoekster wilde spreken en verzocht zuster Marie Bernard, ten einde dit gemakkelij ker te kunnen doen, het kind eenige oogen- blikkenji |n hare armen te nemen en ief zorg voor te dragen.. Zoo gebeurde het, maar na eenige oogen- blikken begon het kind zich heftig te be wegen en scheen naar zijne moeder terug te willen. De zuster tracht het te stillen, maar te vergeefsch. Welhaast wordt het zoo roerig, dat het aan de armen der zus ter ontsnapt, op den grond glijdt en plot seling naar zijne moeder loopt. Zijne been- jes waren gewoon geworden, het kind was genezen. Zuster Marie IBernard, die niets van den vroegeren toestand van het kind wist; na derde beschaamd tot het groepje en ver ontschuldigde zich tegenover hare overste, dat zij zoo slecht het kind bij zich had gehouden. Zonder acht te willen slaan op de aandoening der moeder, zeide de overste, niet al te streng tot de zuster, dat zij ver der kon gaan, terwijl onmiddellijk daarop de overgelukkige moeder uitriep: „Welnu, moeder overste, heb ik het niet gezegd?" Dit geval is reeds voldoende om te doen begrijpen, dat de Bisschop van Nevers het goedgevonden heeft, het leven te doen on derzoeken van deze geestelijke zuster, die zich enkel voor de wereld verborgen hield, tent einde later de heiligheid harer zen, ding te doen uitblinken, die haar werd op gedragen in hare jeugd, cn aan welke zij getrouw bleef gedurende gansch haar le ven. (Univers.) AUGUSTE ROUSSEL. Het Sint Nicolaasfeest staat voor de deur. Er moet me iets van mijn hart, eer we het gezellige feest vieren. Is het waarachtig niet om tuielnnrsch te worden, als je in dezen tijd op zjja minst dagelijks een v(jf tig keer, naar de bel moet loopeD, om te zeggen, dat je geen rommel noodig bent. 't Is het preindium van 't Sinterklaasfeest. De elager, de turf en groenteoboer lijden er zelfs onder. Niet selden komen ze voor fen toedeur, of worden met een nórsch gezicht afge'cheept. Menige dienstmeid Blaat de kuif als een haan, 't is haar niet kwa lijk te nemen ook, want nog eens je inlt er turelunrsch onder worden. >Is de juffronw niet thuis femelde een mooi prater, die me de steeg door, achter in den tnin overviel, Mijn vrouw was vol van 't gezanik en mij hing den wij ver. tong de keel uit. Om op 't verbaal te komen, hield mijn vrouw de voordeur een paar uur gesloten, ik ant woordde: »'t Is een schrale tijd voor de vaklui, moedertje, en met 't oog op onze verdiensten, heeft de joffrouw niet ge schroomd, de koektrommel op te nemen, om ook te gaan venten wij moeten ook zien, dat we er komen*. De femelaar droop af als een nat geregende kat. Geen kwartier later was er een helsch lawaai aan de bel. Verbeeld je een wijf, aldoor te lni om uit werken te gaan, liever bedelend lang» de deur sjouwt, dan met schoonmaken een aardig duitje boven den kost te verdienen. Maar ergeren wij ons niet aan geboren bedelaars, dat volkje kan ik op een pink. Een oogenblik later. Daar stel ik je voor een verwaarloozende hu'smoeder. Haar kin deren bezoeken de dansschool en haar dochter schaamt zich te loopen met een boa van negen pop, omdat zjj niet beneden haar stand wil gekleed gaan. Zoo ziet men, dat een nil zich verbeelden kan, een valk te zijn en dat overdreven modezucht haar slachtoffers maakt ook in de onderste lagen. 't Volgend nummer was een bekende van me, die wekelijks voor een dnbbeltje mijn straat schrobt, wat óns op dit moment de verplichting oplegde, toch iets van hem te koopen. De keuze was gedaan. Een krenten brood. Maar, o grut I Geen enkel krentebrood was de man rijk, geen speculaas, niet» 't was een blanco artikel. Met een leege trom mei propagandeerde de man voor een volle beurs. Op vergoelijkenden t ion werd 'n fooitje ontvangen. Wie kan 't dezen mersch euvel duider, dat eik op zijn wijs met den t(jd meegaat Weer een wijle. En toen noteerde ik een scharrelaar, die minstens een tientje meer dan Dwarskijker in den Hoof lelijken Omslag betaalt, omdat zijne inkomsten de mjjne zoo verre overtrsffsn. Zóó overschrijdt dns een gezeten bnrger de grenzen der welvoeglijkheid, evenzoo wel als een schijnvromen banketbakker, die door zfln fabrikaat de klanten natuurboter laat betaleD voor garstigs margarine. Wat een zanikpot van een Dwarskijker Men hangt immers vcor de ramen slechts een biljet, dat er aan de deur niet gekocht wordt en gegeven, en men is gevrijwaard, het slachtoffer te worden van dezen vorm van bedelarij. Ge zult ervaren bij een proefneming in dezen, dat ge d'r inloopt. Er zullen wezen, die het biljet niet opmerken, en dia het wel cpmeikten, zullen voorgeven niet te kunnen lezen en kennisier, die ge dolgaarne ont vangt, zu'len u thans pasteereD, omdat er, naar verluid, onder uwe buisgenooten eene besmettelijke ziekte is uitgebroken. Ze maakten het potdorie nog erger dan dien boer, welke, in 't voorbijgaan op mijne j ramen wijzend, zijn vriend opmerkzaam maakte, dat er waarempel bier ook een mjjDbeer woonde van het ziekei finds. Wat te wenrchen zou zijn?... Dat er toch eens een einde kwam, aan het gebedel langs de hnizen, aan het gedrentel met kren tebollen en kerstbrooden, aan het >pleizierig kerstfeest* en het >zalige kermis* wenschen. Mijn kleine meid van een jaar of vijf, die vaak beter boodschappen aanneemt dan een dienstbode van zes voet en seven duim' onze kleioe Bans, zeg ik, mag het vriende- lijk vinden van die menschen, dat zij ons komen gelnkwenscben, en dat zij dan nog blijven staan wachten, omdat zij verlangen te weten, of de bood.cbap goed is overge bracht... wij geven er de bi ui van. Grilt ge niet lezeressen, als ge uw Sinter klaasbrood koopt van een bakker, die onver kochte koopwaar van zijn loopvrouw gaarne terugneemtvan een «enter of koopvrouw, die honderden één keer het krentebrood opvat, om het evenxoo veelmaal wederom neer te leggen die het heel beleefd toevertronwt aan vu'de kinderhandje», om mama te over- tuigen, dat zij waar geeft voor het geld ja, toevertronwt aan handen, wellicht ven neuspeuteraars en chronische hoofdzeer lijders. Wilt ge niet langer smullen van het vnil van een ander, zie toe, wéér gij koopt. En als ge een winkel uwer keuze gevonden hebt, koop dan. koop dan veel, koek tn snorre püpsrij, niet voor eigen kinderen alleen, die een rijke tafel vinden, maar, koop en ge denk ook de armeren, die met uwe kinderen hebben meegezongen: >vol verwachting klopt ons hart*... OUDORP 27 Sollicitanten bieden zich aan voor de betrekking' van Onderwijzeres aan de Openb. lagere school te Oudorp. (Jaarw. f 550.) g» LANGEN DIJK. Bij de St. Michielsver- eeniging bestaat het plan om dezen winter door een krachtige propaganda, te trach ten de z.g.n. neutrale bladen, die hier nogal door Katholieken worden gelezen, d'r uit te krijgen en de lezers dezer bladen aan te sporen zich op een Katholiek blad te abonneeren. Te dien einde zal ook bin nenkort een openbare vergadering worden gehouden, waarop alle mannen en jonge lingen in de parochie zullen worden uitge- noodigd. Wij willen hopen dat het plan der propagandisten moge gelukken, op dat het moge wondien, zooals het be-t hoort, iin elk Roomsch gezin een Katho lieke Courant CASTRlCUM. Met bet oprichten eener gasfabriek wil biet nog niet best vlotten, doch de onderhandelingen duren voort Als de besprekingen niet spoedig tot een bevredigend resultaat leiden, zal het R.K. Kerkbestuur voor haar nieuw te plaatsen gebouwen een eigen acytileen-inrichting laten aanleggen. Verschillende particulieren heb ben zoo hun eigen gaslicht, wat goed vol doet en in het gebruik niet duur blijkt. Alleen de eerste aanleg kost heel wat, en is oorzaak, dat niet meer personen het heb ben. De toevloed van patiënten in het krankzinnigengesticht Duin en Bosch gaat nog langzaam. Plaats biedend voor ruim 700 personen, zijn er nog geen 200. Na Nieuwjaar zal dat echter wei ver beteren, daar tdan successievelijk een 400 verpleegden van het Rijk zullenworden op genomen. De bevolking maakt zich zon der reden ongerust, daar geen gevaarlijke patiënten hierheen worden gezonden. Het aantal lotelingen voor 1910 be draagt 19, waarvan er 5 voor den dienst zullen warden aangewezen en wel 4 voor den volledigen en 1 voor de verkorten oefe- ningstijd. TUITJENHORN. Niettegenstaande het Zondag j.l. buitengewoon slecht weer was was toch het. R.K. Tempelgebouw gevuld met een 60-tal vrouwen en meisjes die als belangstellenden waren opgekomen om Pa ter Ermann te hooren spreken over deMa- riavereeniging. Wat een Marie-vereeniging is en welk onwaardeerbaar nut zij kan af werpen. Beslist was die uitlegging voldoende wijl na afloop zich reeds 26 vrouwen en meis jes zich aanmeldden als lid,'nu ik dit schrijf is dit getal reeds boven de dertig gewor den. Tot presidente werd gekozen mej. Hoop geb. Rozendaal, tot sêcretaresse Mej. Com mandeur geb. Duin, tot penningmeesteresse Mej. Groot geb. Blankendaal; waaraan zijn toegevoegd 2 Idamesleden als Raad van Toe- zicht, en 2 damesleden propagandisten. Moge de Maria-veree;niging met het hier opgericht kruisverlond de factoren zijn die door Godes Zegen, medewerken om de drankellende meer en meer te doen verdwij nen want: „Misbruik van sterken drank maakt en geest en lichaam krank", PURMEHEND. Zooals men onder bet Raadsverslag '/tan lezen heeft de Raad on zer gemeente na eenige bespreking beslo ten aan St. l.uduinastichting eene oppervlakte van 2925 M2 grond toe te staan, voor f 4 de M2 voor de bouw van een gesticht van verpleging van zieken, oude lieden en pension. Dezer dagen wordt den parochi anen een inteekenbiljet aangeboden om een jaarlijksche, maandelijksche of wekelijksche bijdrage of een gift in eens te geven waarvan het zal afhangen of spoedig met den bouw zal kunnen worden begonnen, (Vermeldde^ -^ij verleden week het on: geluk van den loodgieter Jb. Grool, thans moeten wij dit aanvullen met het bericht dat genoemde persoon aan de gevolgen is overleden. De Nieuwjaarscommissie zal hare ge wone jaarlijksche collecte houden op 8-9- en 10 Dec. a.s. NIEUWE NIEDORP. Zondag 26 Nov. 11. vergaderde het Onderling Veefonds alhier. De rekeoiog van den penningm<e»ter luidde als volst: Ontvangsten f219280, uitgaven f 2178,58, alsoo een batig saldo van f 16,22. Uitgekeerd werd voor 14 koeien. De geheele omslag in dit boekjaar bedroeg f 2 90 per ruad. Door eenige belanghebbende ingese tenen dezer plaats zat een vefsoek»chrift worden gericht aan de Directie der H. IJ. S. M., om 's avonds vanaf Hoorn een trein te laten loopen naar Behagen, welke zal vertrekken na aankomst van trein no. 159 nit de richting Amsterdam. 'T VELD. In den nacht van Maandag op Dinsdag zjjn weer eenige belhamels bezig geweest de boel hier en daar wat op te scheppen en wel zoodanig, dat Dinsdagmorgen de een zijn heele wascb, de ander zjja ladder en een derde zijn melkwagen zoek was. Laat dit nogmaals een leer zijn om 's avonds een en ander binnen te halen, daar het zeer zeker is gedaan door enniters, die niet be vreesd zijn voor Sunterklaas. HARENCARSPEL. Alhier heeft zich gevormd een voorloopig comité tot bet ver krijgen van een wijkverpleegster voor de gemeenten Harencarspel en St. Maarten. Dit comité bestaat uit de heeren Berkhouwer, Kistemaker, Sinninghe, Damsté en Spaans te Harencarspel, alsmede Dekker, Rens, Scher merhom en Tinholt te St. Maarten. MOERBEEK. Zondag 1.1. gaf de Rede rijkerskamer >Iu kleine kring* alhier een uitvoering ten huise van den heer R. Waij boer Pz. Op zeer verstaanbare wijze werden achtereenvolgens gespeeld >De gevolgen van een leugen* en >De Schakers*. Jammer dat door bet slechte weder de zaal zoo schraal bezet was. SLOOTGAARD. De gevreesde watersnood voor ouze polders, die ons dreigde door de vernielde molen, is gelukkig spoedig geweken. Reeds Dinsdag 11. deed zij hare diensten en draaide met behulp van eene roede, dank zij het spoedige repareeren met hulpmiddelen, aangewend door de timmerlieden Burgmejjer en zoon te 't Veld. SCHAGEN. Een vrachtrijder nit Anna- Paulowna kwam met zijn ket en zwaar be laden vrachtkar in een sloot terecht, door 't schrikken van 't beest De vrachtrijder, Wijker, brak hierdoor zijn been. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 's morgens 7 en 8uur stille H.H. Missen 10 nar geioDgen Hoogmis 's namidd. 3 uur Vespers 's avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere van 't Oub. Hart vau Maria voor de bekeering der zondaren. Woensdag, feestdag van O. L. Vr. Otb. Ontvangen, verplichting van de H. Mis te hooren. De H.H. Missen als op Zondag, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. Donderdag 's avonds 7 nnr Lof. Vrijdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Aileih, Hait van Jeans. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis ter eere v. h. Oob. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Woensdag en Vrijdag geboden vasten- en ontbou dingdagen. Parochie van den H. Dominion». Zondag 's morg. 6, 71/s en 9 uur stille HH. Missen; 10'/, uur Hoogmis's midd. 2 en 3'/i uur Catechismus 3 uur Ves pers avonds 5 uur Congregatie. Maandag 's morg. 8 uur Jaargetjj voor Elisabeth Ouwens 'savonds van6-6uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag, 13 a der 15 Dinadaagsche devotie ter eere van St. Dominicua, 's morg, 9 uur gez. H. Mis's avonds 7 nar Lof. Woensdag, geb. vastendag, feestdag van Maria's Onb. Ontvangenis, verplichting van Mishooren. De H.H. Missen als op Zon dag a av. 7 uur Luf met predikatie. V r ij d a g, geb. vastendag, 'a av. 7 uur Lof. Zaterdag 'e avonds 7 uur Lof. Zoodag 5 Dec. a.s. St. Joseph Ciub, Afd. B 71/, uur Afd. C 9 uur Afd. A 10'/, uur PURH1EREND. Zondag 's morg. 7J/, en 9 uur stille H.H Missen; 10uur Hoogmis 's midd. 3 uur Vespers 's avonds 7 uur Lof en predikatie van 6 8 uur gelegenheid om ta biechten. Maandag, feestdag van den H. Nicolaas, Patroon dezer kerk, «morg. 7'/, en 9 uur gelezen H.H. Missen, 10'/, uur plechtige Hoogmis 's av. ,7 uur plechtig Lof met feeetpredicatie door den WelEerw. Heer A. J. Molkert, kapelaan te 'a Gravenhage. Dinsdag 's avonds van 6—8 uur gelegen heid om te biechten, Woensdag, feestdag van Maria Onbev. Ontvangen, verplichting van Mishooren. 's Morg. 6 en 7uur gel. H.H. Missen 10 uur Hoogmisavonds 7 uur Lof. Gedurende het octaaf 'e avonds 7 uur Lof. Woensdag en Vrij lag geb. vastendagen. Zaterdag van 4-9 uur gelegenheid om te biechten. In de week de H.H. Missen ten 71/,. 81/» en 9 uur. Dondeidag 8' 4 uur geen H. Mis, Gewone dagen Catechismus. In den üeer overleden Nicolaas Velzeboer -

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 5