Zoeklicht. Voor den Middenstand, ESPERANTO. KINDERRUBRIEK. Vervolg Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. PRIJSRAADSEL. nen üer ramen heel goed de luchtverver- sdiing regelen. STOF IN DEN STAL. Ik had reeds gelegenheid de aandacht te vesti gen op de verspreiding van stof bij het strooi en len wees toen op de kans, dat vuil in de melk zou vallen. AI wat stof en vuil in den stal ver spreidt, brengt nadeel. Het stof valt op de (dieren en kleeft aan de haren. Door los lating van huidschilfers en haren verzamelt zich hier toch reeds vuil', wat dan door het neervallende stof in hooge mate wordt vermeerderd. Als men niet geregeld reinigt en dit laat dikwijls veel te wenschen over wordt de huid met zulk eene laag vuil bedekt, dat de dieren er onder lijden, huidziekte) en ongedierte gemakkelijk voorkomen en da melkopbrengst vermindert. Het versprei den van stof heeft ook plaats tijdens het voederen met stoffige voedermiddelen. Voor al worden de dieren met stof bedekt, als de zolder van den stal niet dicht is en tal van naden bevat of enkel uit losse balken bestaat. Het is in vele stallen de gewoonte, hooi op zulk een zolder te bren gen, en door de openingen en naden in den zolder, vallen dan stof en hooizaad in Iden staL Dat deze bewaarplaats bijzonder geschikt is en het voeder geen nadeeligen invloed' van üe stallucht en den waterdamp in den stal ondervindt, zou ik niet gaarne be weren. Hangt de zolder, zooals in onzindelijke stallen in den regel het geval is, vol vuil, spinnewebben, enz. 'dan valt ook gemak kelijk vuil op de er onder staande, koeien. Het houden van kippen in den koestal be vordert ook zeer het vuil worden der run deren. Waar de koeien aan den dorschvloer staan, wordt bij het dorschen en vooral bij het reinigen der granen zeer veel stof in den stal verspreid. Op sommige plaat sen hangt men tijdens deze werkzaamhe den een gordijn van tapijtgoed of grof linnen voor den 6tal om het indringen van stof te voorkomen. Het erediet Geld is de ziel van de negotie. Dit is een oud-Hollandsch spreekwoord, hetwelk gold voor onze voorvaderen maar ook, en zelfs meer, voor de middenstanders van he den. Voorheen was een klein kapitaal noodig om handel te drijven, doch thans, nu het een eisch Ides tijds is, dat een winkelier er steeds eene uitgebreide collectie op nahoudt, is aan kapitaal in elke zaak behoefte. Wenschelijk is het natuurlijk, (dat ieder middenstander met eigen kapitaal werkt, -maar, waar veel geld in de voorraad en| zeer veel in de uitstaande vorderingen is gestoken, behoort dat vaak tot zijne vro me wenschen. Wie met eigen kapitaal werkt, contant koopt en verkoopt, heeft een idealen toe stand; zijne zaak heeft een geregeld fi- jiantieel verloop. Doch welke winkelier koopt en verkoopt steeds a contant? Dat woordje „contant" moet het nog ■steeds afleggen tegen het machtwoord „ere diet". Wat beteekent erediet? Crediet komt van het latijnsche woord credere d.i. ver trouwen. Wie Idus iemand crediet verleent, schenkt hem vertrouwen. Wij onderscheiden dus ten opzichte van den middenstander tweeërlei crediet: crediet geven en crediet nemen. Deze twee vor men grijpen feitelijk in elkanjder. Men zou ze kunnen vergelijken meteen peilglas aan de machine. Staat het Water in (den ketel omhoog, het water in het peil glas eveneens. Zoo ook met het crediet: geèft een winkelier veel crediet, hij zal ook veel moeten creidiet némen. Het geven van crediet is vermindering! van kapitaal. Winkelier A begint zijne zaak met f4000. Hij ontvangt van zijne leve ranciers f 6000 creidiet, zijn voorraad is f2000, hij heeft echter aan zijn kliamteml f 8000 crediet verleend.; Wat zien wij (hieruit? Dat zijn bedrijfskapi taal te klein is, als zijne klanten te lang zaam betalen. En ai heeft de man een be- 1 drijfskapitaal van f 6000, toch zal het met het betalen zijner leveranciers spaak loo- pen, als zijne afnemers hem te lang op zijne oenten laten wachten. Het crediet geven is eene hoofdfactor in eene zaak en de menschen, die bij een winkelier zoo lang hunne schuld laten staan, moesten eens beseffen, dat bij het voldoen aan zijne verplichtingen de win kelier van hen afhankelijk is. „Al weer een failliet" heet het idan, maar wie hebben ~den stoot gegeven Staaltjes zijn ons be kend «jan het nemen van crediet en het tang laten staat van rekeningen. Jn Februari 1905 schreef iemand in de Amsterdammer ,,cZo6' is mij' een familie bekend wonend in een anooi, dubbel huis, op een der beste 6tanden. De familie verschijnt in Kurhaus of Tent in (de moois ie toiletten. Meneer draagt het hoofd heel hoog. Als nu de costumierede rekening presenteert, dan komt de huis knecht! vertellen, idat mijnheer niet thuis is, en mevrouw zich nooit met geldzaken bemoeit. (Dat schiet op! Red.) Tienmaal of meer wendt dezelfde boodschap ge geven, tot eindelijk de „lastige" loopjon- jongen rapt een gesloten couvert huiswaarts keert, waarin een bankje van vijf en twin tig guldenop afbetaling". Erger nog is het, als (die klant niet be talen wil. Is het niet juist wat Bart van Meehr in een aardig versje zegt: MODERN. Jan had veertien daag gekregen Voor het stelen van een jas. „Wie," zei Kees, had kunnen denken Dan Jan zoo onhandig was In het stelen van een jas? Laat hem doen als groote beer en Die bestellen eenen jas, En komt men betaling vragen, Wel, (dan zeggen zij: „Ik pas" En zij (dragen toch hun jas. Meen niet, dat alleen den hoogeren stan- dén fout aankleeft langzaam of in het geheel niet te betalen, ook de lagere klas se maakt zich hieraan schuldig, waarover het een en ander in een volgend artikel. Ned. R. K. Esperantisten Bond. 15 Dea 11.1. vierde Dr. L. L. Zamenhof, de geniale uitvinder van de wereldhulptaal „Esperanto" zijn 50en geboortedag. In alle ooiden van ide wereld werd deze dag door de Esperantisten feestelijk herdacht. Boven genoemde Bond zond het volgend telegram aan hem: Doktoro Zamenhof Esperantisto War schau Rusland!, Korajn Üonderirojn sen- „das al vi okare de via kvindekjara nas- „kotago Nederlands Katolika Esperantista Li- „go Sekretario van Zwet Utrecht. (De Nederlandsche katholieke Esperantis- sten bond zendt ter gelegenheid van uw 5Qsten geboortedag hare hartelijke ge-i lukwenschen.) Wij verzoeken onzen lezers en lezeressen beleefd de volgende week deze rubriek niet over te slaan. Zij zal dan verrassingen! brengen. Dus opgelet! Lieve kleine lezers en lezeressen. In „Ons Blad", een courant, die jullie allemaal wel leens zult ingezien-hebben,(voor al om te kijken in de kerklijst of- de Pastoor catechismus in die week hield) zult ge voor taan in het tweede blad van Zaterdag iets vinden, dat voor u 'alleen bestemd is. (U i t- sinitend voor kinderen van abonnee s).j We beginnen met een klein, lief verhaaltje den volgenden keer zullen we met een groo- ter beginnen, maar een immus verhaal hoor, en leuk neen maar, dat zult ge eens zien! De jongens krijgen zoo nu en dan wat ex- traas: kunstjes, die ze gemakkelijk kun nen probeeren met lucifers cijfers enz. en zulke, waar zie een, ander zoo aardig mee tusschen kunnen nemen. Hieronder plaatsten wij een prijsraadsel. De prijzen, die uitgeloofd worden, zal ik den volgenden keer meedeelen. Mooie, hoor, ge moogt ze (daarna gerust eens komen zien! ,t Zal Ide moeite waard zijn Onze bedoeling lis deze: Zes weken ach tereen geven wijl een raadsel, telkens ver schillend'. Wie de oplossing heeft, zendt het franco (vraagt maar eens aan je pa wat dat woord beteekent) aan ons Bureau in met een lief briefje. Met groote letter^ op het adres zet ge „Prijsraadsel". Voor elke oplossing geven wij punten van 110. Het aantal punten is afhankelijk van 1. de oplossing, dat is hoofdzaak; 2. van den stijl van den brief (Lief schrij ven, niet zoo verheven!); 3. van het schrift zelf. (Dus mooi schrij ven!) Ge moet uw leeftijd er bij schrijven ook daarmede houdt onze redactie rekening. (Niet jokken hoor, anders krijg je de pokken!) Het grootste aantal punten is natuurlijk 6 maal 10 of 60, dat zal echter wel nie(| behaald worden. Wje de meeste punten haalt, krijgt den eersten prijs; wie daarop volgt den twee den enz. Onderstaand raadsel is niet moeilijk. Wij laten even volgen, hoe ge dat moet aan pakken. Schrijf de getallen van 1—45 achter el kander op, flink uiteen. Onder elk cijfer moet een letter komen, die letter kunt ge vinden uit de opgave, die heel eenvoudig, is. Als ge uwe catechismus goed geleerd hebt, zal het wel gemakkelijk gaan. Er staat b.v. bij; De aande is 43-13-27-44 Ge begrijpt, dat het weggelaten woord rond iis. Rond bestaat uit 4 lettere. de 43 letter van het raadsel is dus R, de 13e O, de 27e N en de 44e D. Ge vult nu onder het getal 43 van de getallen 1—45 (eene R in onder het getal 13 (eene O enz. enz. Meer mag ik niet zeg gen. Dus lieve kinderen gaat aan 't werk, volhouden 'en ge vindt h et vast. De vol gende week zullen we de oplossing me- dedeelen en... de prijzen. Vertel aan uw vrienden en vriendinnetjes, Üat ge thuis „Ons Blad" leest, waarin ge prijzen kunt (winnen en dat ze mee kunnen doen,, als hun pa of moe zich op die courant abonneeren. VERHAALTJE. Moederzorg en klnderdaok. De kleine Laurens, een jongen van tien jaren, hoorde, dat zijn moeder rekeningen betaalde. Toen nam hij een stuk- papier en schreef daarop: Aan Moeder van Laurens. Voor (dat ik kolen heb' gehaald 6 keer 30 ets. Veel keeren houtjes gehaald uit de schuur 30 ets. Twee boodschappen gedaan 20 ets. Voor 'dat ik een lieve en brave jongen ben 10 ets. Samen 90 ets. De moeder nam de rekening en zei niets. Den volgenden dag vond Laurens jnaast zijn bord' op tafel liggen90 ets. en (daarbij -een rekening: Aan Laurens van Moeder. Voor zijn gelukkig thuis Niets. Voor al zijn goed! en gezond eten Niets. Voor liefderijke verpleging in ziekte Niets. Voor reparatie van zijn 'klee- deren Niets. Voor dat moeder heeft gewaakt, gebeden en goed voor hem is geweest Niets. Samen: Niemendal. Laurens had al blij het geld in den zak gestoken, zonder nog de rekening van zijn moeder ingezien te hebben. Maar toen hij die gelezen had, kreeg hij hij een kleur en vervolgens kwamen er tra nen in zijn oogen. Hij liep naar zijn moedér, gaf haar het gield en slóeg snikkend de armen' om haar hals en zeidie: „Ik was zonder gedachten, toen ik die rekening schreef. Och moederlief vergeef het mij!" „Ja; mijn kind; maar leer nu waardeeren en wat gij hebt en denkt niet altijd om hetgeen er te kort komt Gij hebt moeders liefde en Id'e goedheid van andere menschen. Maar taxeer Inu je eigen doen niet te hoog, want dan ontbreekt de dankbaarheid, en die is het zonnetje van ons leven." H. C. Goeden morgen. Heil (den lezer! of, zoo als het meer voor naam heet; „Lectori Salutem", Wanneer ik hier bij wijze van indroductie mjj zelf maar brutaalweg (brutalen hebben immers Ide halve wereld) met een simpel woord bij het „Ons Blad'Mezend publiek ga inleiden, dan spreekt het natuurlijk, dat ik bijl u idïen heilwensch aan den lezer" al lereerst denk aan mijne vrouwelijke lezers, of 'in meer gebruikelijke terminilogie de „lie ve lezeressen." Immers het zou voor mij pasoptredend delectant journalist een te gevaarlij- kTachttoer zijn, reeds bij mijn debut op- het journalistieke tooneel de gunst mijner lezeressen te verspelen en, maar al te gauw. zou ik hodervinden de waarheid van hét woord des Duitschén dichters Schiller: „Wo es nicht liebt, hat schon gerich- tet Idas Weib". (Wat een vrouw niet lief heeft vindt zij ook verkeerd). En och he mel, lieve lezeressen en geachte lezers het moge hu al een echt mensdhelijk eigenschap van ijdelheid zijn, maar, als men nu een maal zoo idwaas is ten, ik heb mij die dwaas, heiid gepermiteerd voor het publiek zijin zoeklich(tje) te laten schijnen, klan, ja dan wil men en hier bén -ik zelf die „men" (ditmaal niet de groote onbekende „men" zooals het meestal heet) toch gelezen wor den. Welaan dan lezeressen, lezers en allen die mij of liever mijn geschrijf wel), willend leest, de redactie was zoo vriende lijk mij feen bescheiden Ihoekshe in te ruimen en daaraan hoop ik U zoo van week tot week mede te ideelen:.... ja wat eigenlijk? Wanneer men zoo eensklaps wordt ge promoveerd tot voorlichter van het lezend „publiek tot dienaar van de „Koningin der a,arde", de pers, dan strijkt men zich een oogenblik de handen door het haar, als men tenminste nog in het gelukkig be zit (daarvan is, loost een zeer diepen zucht en vraagt zich af wat nu? Evenwel Eenmaal zit ik in het schuitje En het noodlot voert mij mee. Redactie en drukker eischen copie, copie moet er derhalve wezen. Lezer, weet u wat pittoresk is? Niet? Welnu in gewoon Hollandsch beteekent dit schilderachtig, schoon, bekoorlijk. Wijd. w. z. in Alkmaar verstaan dat anders, wilt gij Weten hoe? Och kom dan eens uit uw zoete rust achter ide kadhell vandaan en) loop eens langs onze mooie Singels, door onze beroemde Hout en ge vindt overal die schilderachtige sporen van die nieuwer- wetsche en zeer onputtdresk opvattingen. 't Sphijnt langzamerhand een soort epide- (mie te worden, die lei'k najaar bij het vallen der bladeren opkomt (dan gebeuren; er trouwens meer vreemdsoortige dingen)dat helaas tal van anneboomen moeten worden geslachtofferd 't Schijnt helaas of onze ge meente heeft gezworen geen boomen te dulden dikker dan een behoorlijken bezem stok en nog sléchts enkele jaren en dit hap-hak-rooi-opruimingssysteem zal tenge volge hebben, dat wij een onbelemmerd vergezicht krijgen zonder eenige hindernis van Den Helder tot Amsterdam dat zal dan zijn het toppunt van Hollandsch' pit toresk. Heerlijke genoegdoening voor de hakkers! arme boomen! arme Alkmaaredhe Hout! in plaats van op uw heerlijke boo- menpracht, zult gij voortaan uw roem (dragen moeten op een reuzencollectie lange rooüe staken met afschuwelijk grijzende opschrif ten? „Verboden voor Wielrijders". Ramp zalige wandelaar, inplaats van te rusten In de schaduw, zult gij op een bank neer zetten ten u daar in de zonnehitte te moede gevoelen als een gebraden biefstuk. En de vreemdeling van de Alkmaarsche Hout zal in zijn boedeken noteeren: „Alkmaarsche Hout". „Die was weleer," „Doch nu niet meer. Aan uw ingang zal men dan een bord plaatsen „Alkmaarsche Hout" en een la- tijn-leerend-wijsgeerig aangelegd gymnasi ast zal 'daar onder niet weemoed filosofeeren: „Sic tansit gloria mundi" d.i. „zooi ver gaat de glorie der wereld". Thans lezer genoeg geboomd, de redac tie, zie ik reeds wenkbrauwen bronsend sta. ren naar het einde. Een volgende maal (voor ik q, op de vleugelen der gedachte) n;aar... Idoch neen dat is mijn geheim den toe komst. Goedenavond. VERITAS. EGMOND A. D. HOEF. Leerzame lezing. De afdeeling Egmonden van de vereeni- ging voor Pluimvee eri Tamme-konijnenteelt in ons land had Ih'aar leden en vele genoo- digdên Woensdagavond eenige leerrijke, aangename uren bereid. Op uitnoodiging van genoemde afdeeling trad de heerLan- genhof dien avond op als spreker over onze hoenders. Deze ging na, hoe ons hoenderras lang zamerhand, vooral door verwaarloozing, was achteruifgegaan. Slechte oppassing en onregelmatigde voeding hadden er het hun ne toe bijgedragen om onze hoenders in qualiteit te doen verminderen. Spreker schet ste (daarna hoe hét nu weder moest wor den met ons pluimvee. Wij moesten zorg dragen zulke rassen te fokken, dat de eier- en vleeschproduc- tie zou gaan stijgen. Hiervoor was noodig, dat men ©en goede keuze deed uit de ver schillende in- en uitheemsche rassen; verder moest men zorgen voor goed, oordeelkun-) dig gekozen voedsel en vooral op het fok; ken diende men nauwlettend toe te zien. Slechts eieren laten uitbroeden van kippen, die zelf goede iegsters waren. De keuze was niet altijd even gemakkelijk, doch met eenig overleg kon men het ver brengen. Met tal van lichtbeelden illustreerde de heer Langenhof zijn belangrijke, hoogst nut tige lezing. Spreker mocht dan ook den hartelijksten dank ontvangen bij monde van den voor zitter, den heer C. Kooslöot. Uit de z g. n e u t r a 1 e I >ZIJper Courant.» Dit neut) ale blaadje bad in rija nummer van 2 Dec. 1.1. het volgende bericht opgenomen „Alles is ijdelheid De »Ned. Staatscou „rant< van 28 en 29 Novno. 279, bracht „om de etaluten van de vereenlglDg «Ohrlste „lijk Fanfarecorps «Excelsior» te Rïjperkerk. „Bljjkens a't. 1 «stelt ajj rich ten doel de „mutiek te beoefenen tot Gods eer en alsoo „getuigenis af te leggen tegen het misbruik „der muiiek in de IJdele gezelschappen der „wereld.". „De oprichters schijnen zich niet zeker „te hebben gevoeld, dat de leden zich alty 1 „ver zonden honden van de IJdele gezel- „schappen der wereld, althans, z\j achtten „noodig in art. 4 de bepaling op te nemen „De leden zijn verplicht zich te onthonden „van alles wat den goeden naam der ver „eeniging in gevaar kan brengen. „Zonden xy maar niet liever in 'n klooster gaan 1 Met de eene hand ontvangt de redactie de centen van de Katholieken, met de andere geeft se hun een klap ln het aangezicht. CASTRICUM. De nieuwe Kerk. Achter in onze kerk Is een schlldery op gehangen, een beeld gevende van den toe stand, zooals die over een jaar zal syn, als kerk, pastorie en Zntterichool klaar zn'len zyn. Daar de gebouwen naast elkaar komen, wordt het front zeer lang en zal, als het plantsoen is aangelegd en het geheel door het zware, yseren hek op flinke, steenen voet van den ryksweg is afgesloten een uitstekende indrnk maken, en veel bydragen tot ver fraaiing van ons dorp Geschiedenis van een hollend paard. Woensdagmorgen geraakte het paard van den vrachtryder, A. L., voor een mest kar gespannen op hol. Van een dwarsweg komende, holde het den strandweg dwars over, door laag struikgewas in het vry diepe af wateringskanaal. Spoedig kwam hnlp opda gen en met vereende krachten, bracht men met veel moeite paard en kar weer op het drogé. Oplichting. Op St. Nicolaasavond syn heel wat menschen in Den Haag het slacht offer geworden van handige oplichters, die de politie tot heden nog vrachteloos zoekt. Voor tal van woningen, lietst in dat deel van de stad, waar de meer gegoeden wonen, hield 's avonds paard en wagen stil en werd een pakje afgegeven. Vracht 60, 40 of 30 cent, naar gelang van den omvang. De vracht werd betaald zonder dat men zich de moeite gaf naar besteller of wagen om te kyken of te vragen, van wie het kwam. Werd dit al eens gedaan, dan lnidde het antwoord van Sinterklaas. De pakjes bevatten niet anders dan hontwol en rommel. 't Wordt hem gaarne verg-ven. Hg had deze week zijn 25-jarige dienstver vulling herdacht, de binnenportier aan het rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik; hem werd, welverdiend, door de directie hulde gebracht; altoos was hij trouw op zijn post geweest. Bij de aanbieding van een gouden horloge sprak de geneesheer- directeur o.a.„Stipt waart gij altoos; in die 25 jaar hebt gij nooit een halve mi nuut te vroeg of te laat gebeld" (het sein voor het eten, ontwaken enz.) En wat geschiedde Vrijdagavond, tot niet geringe vroolijkheid van de bevolking van het gesticht (en tot verwondering ook van Medemblik's ingezetenen) Inplaats van te half acht, wend..., te 7 uur precies, door den binnenportier het oogenblik voor het avondeten aangegeven. Hij vergiste zich dan nu eens! Hij kon het zelf niet begrijpen, klat dit hem overkwam... Natuurlijk werd hem deze vergissing gaarne vergeven; er werd har telijk om gelachen! Bookmaker veroordeeld. Door een Londeniche rechtbank is de bookmaker Th. H. Dey veroordeeld tot 60 p. st. boete en de kosten, omdat hy te Middelburg een kantoor hondt, waar geld wordt ontvangen voor weddenschappen. Gedood door electrlschen stroom. De hoofdmonteur Wind van de electrische cen trale te Veendam kwam met hoogspanning draden ln aanraking te Boven-Wildervank, vertrouwende, dat er geen stroom meer op die iyn was. Dat bleek echter wel het geval te syn. De ongelukkige werd dadeiyk door den stroom gedood. Oudjea. Uit Witmarsnm (Fr.) emigreer den verleden week 3 personen naar Amerika, 73, 70 en 70 jaar ond. Afschaffers en aanschaffers. Hoe dik. wyis hoort men niet smalend zeggen door lieden, die van de drackbeitryding niet wil. len weten Ja, ik ben ook afschaffer, maar altyd van kleine glazen. Dit zeggen na niet de caféhouders. «Aanschaffen kleine glazen» inidt het by hen. Dit blijkt wel hieruit, dat by een firma alhier werden besteld, door eenige kasteleins dnizend kleine glazen. Het antwoord op deze bestelling luiddeHeeren, gy krijgt er slechts 300, de andere kunt gy eerst over drie vier weken krygeD, want er worden er zoo ontzettend veel besteld, dat onmogeiyk dadeiyk al die bestellingen kannen nttgevoerd worden. De «Elf Provinciën». Mr. E. J. Kort hals Altes is door mr. Qnintns, den rechter commissaris, beëedigd als accountant ln deze zaak. Mr. Korthals Altes zal dus met den reeds dezer dagen befledigden accoun tant V. d. Stempel als desknndige in deze zaak optreden. Sneeuw. In Beieren hebben aanhoudende sneeuwbuien het verkeer ontredderd. Verschil lende treinen zyn ingesneeuwd, buurtspoor wegen onberijdbaar, internationale treinen met eenige uren vertraging te Mnnohen aange komen. In Mnnchen zeif moest de tram haren dienst inkrimpen. Plezierig. Te Weesp heeft een café iou Ier aan syo deurraam bekend gemaakt de uam«n van een aantal zijner klanten, die als schal, denaars in het pofboekje staan. Er zyn er onder van f 223, f 100 en f 31. Mijn geheel bestaat nit 11 woorden en bevat 45 letters. Het vormt een spreuk, die Katholieke kinderen goed moeten kennen rteeds getrouw opvolgen. 3—30—12—14 is de hoofdstad van Italië. 2620—41 29 10 -38 35542 leefden in het paradijs. In Januari 25-111—32 2 38 de dagen, 913 8—19 vaak den naam van de H. Maagd Maria aan. 21 Is een aapje, dat speelt met zjjn 40 3918—22. 45—16 1737 wien eere toekomt. De aarde is 43—1327 44. Amsterdam ligt aan het 24 Twee SacramentenHet Doopsel en de Biecht heeten sacramenten der 10 18-18-44-16- 27. De vijf andereHet Vormsel, het H. Sacrament des Altaars, het H, Oliesel, het Priestersohap en het Huwelijk, heeten Sacramenten der 3435 36—45— 38—44-16-38. Een neus noemt men ook wel 2331—32. 6-28-6—6—33 is een meisjesnaam. De redaotie van „Ons Blad" verwacht 76—4 u allen bij het opzenden van dit raadsel uw naam voluit daaronder plaatst.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 7