BURGERLIJKE STAND. Gevonden voorwerpen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Allunaar op Woensdag 15 Deeember 1909, des nam. 1 uur. Tegenwoordig 12 leden afwezig dehee- ren Pot, Wanna, Olinderman met en de heeren Fortuin, Melembrink' zonder kennis geving. .Voörz. de heer Burgemeester. Punten van behandeling: 1. Vaststellen (der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Aan de vergadering wordt medegedeeld: a. dat is ingekomen: een schrijven d.d. 17 November 1.1. na 13 van de Gedepu teerde Staten, ten geleide van het goedge keurde raadsbesluit van 3 November LI. no. 5 b, tot het aangaan van eene kasleening voor den dienst van 1910. b. alsvoren, een schrijven d.d. 17 Novem ber 1.L no. 15 van de gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raads besluit van 27 October LL no. 12 tot over neming van grond aan de Nieuwpoortslaan. c. alsvoren, brieven van den Opzichter over den Hout en de plantsoenen, de plant soenenarbeiders en den doodgraver, hou dende dankbetuiging voor de verbetering van hunne jaarwedden en loonen. dl alsvoren, brieven van Rector en leer aren aan het gymnasium en van den cla viger aan de genoemde inrichting, hou dende dankbetuiging voor de nieuwe rege ling hunner jaarwedden. e. alsvoren, een schrijven tifti. 5 November LI. van den Iheer Si de Lange P. B. Zn, houdende bericfit, dat de benoeming tot plaatsvervangend lid der commissie van aan slag in de bedrijfsbelasting doorhem wordt aangenomen, i. alsvoren, brieven van de heeren A. Ver- 6teege en G.A.A. Eeltink, houdende dank betuiging voor hunne benoeming tot leeraar aan de handelsdagscjhooL g. alsvoren, een schrijven tild. 9 Novem ber f.1. van het bestuur der vereenigtngj „Kinderkfeeding", houdende dankbetuiging voor de verleende subsidie voor 1910. h. alsvoren, een schrijven did. 12 Novem ber Hl. no. 7538 w-an den/M inister van Binnenlandsche Zaken, houdende bericht, dat 's raadsbesluit van 27 October 1.1. no. 8 tot wijziging Ider verordening, regelende de bezoldiging van het personeel aan hetgym nasium is goedgekeurd. i. alsvoren, een schrijven d.d. 18 Novem ber LI. jncr, 7589 van tien Minister van Binnenlantische Zaken, houdende bericht, dat 's raadsbesliuit van 27 October LI. na 2b tot benoeming van tien heer A.A. van Rijnbach tot leeraar aan het gymnasium is goedgekeurd; j. alsvoren, een schrijven ÜLdl 1 Decem ber LI. ma 39 van, de Gedeputeerde Sta ten, ten geleide van, voorzien van het be wijs hunner voor zooveel noodig verleen de goedkeuring een exemplaar van ,s raads besluit dl<L 27 October 1.1. no. 9, krach tens hetwelk het Burgerweeshuis is aan gewezen als tie plaats waar onderwijs zal worden gegeven aan de leerlingen van de Meisjesschool, gedurende de verbouwing van de genoemde school. At deze stukken voor kennisgeving aan genomen. Punt 16 behandeling van de reclames te gen den H. O. wordt thans eerst in ge heime zitting behandeld. Te kwart voor vier wordt de openbare zitting heropend en komt aan de orde punt 2. Thans zijn ook tie heeren Fortuin en Me- elmbrink tegenwoordig. 2. Benoeming van een leeraar in üe oude talen aan het gymnasium. B. en W. stellen voor uit de volgende voordracht te benoemen een leeraar in de Oude talen en de oude geschiedenis. 1, C. W. Krings, tijdel. leeraar alhier. Dr. C. J. Sohngen, leeraar Gymnasium en H. B. S. te Nijmegen. 3. Dr. W. H. Chr. van Esveld, leeraar a. ti. Godelindeschool te Hilversum. Door het curatorium worden 1 en 3 voor een tijdelijken, 2 voor een vaste benoe ming aanbevolen. De heer Krings woitit met algemeene stemmen benoemd. 3. Benoeming van vier regenten en twee regentessen van het Burgerweeshuis. De voordracht bestaat uit de volgende dames en heeren I, de dames: al A. E. Pronk-H aasbroek. C. Stikkel-Van der Linden, b, M. C. janssen-van der Siuijs Veer. L, MuLder-Munneke. II, tie heeren: a> J. Veenenbos. J. L'. G. Belonje. b. H. W, Hoismulkr. E. G. Wentink. q. Ds. A. C. tie Regt. A. H. P. Blaauw. id. H, IJspeert. W. BOK. Benoemd Werden, tie dames Pronk met 12, Janssen met 11 stemmen. De heeren Veenenbos met 10, Hols mul ler met 11, tie Regt met 9 en IJspeert met 8 stemmen. 4. Voorstel van B. en W. tot overneming van grond aan de 1ste Kabelstraat. De N. V. „de Woningmaatschappij" al hier wensdht ten behoeve van de gemeente afstand te doen van een strook grond, groot 60 Vs M3 gelagen aan de le Kabel straat. B.. en W. stellen vosr het aanbod te ac- cepteerea en te besluiten: De Raad tier gemeente Alkmaar, Overwegende, dat het vvenschelijk wordt geacht een strook grond aan Üe l.e Ka belstraat, voor tie gemeente kosteloos in eigendom en onderhoud over te nemen van de N. V. „de Woningmaatschappij Alk maar", gevestigd te Alkmaar, die daartoe bij adres d.d. 21 September 1.1. het aanbod heeft gedaan; Gelet op art. 194, aub. c., dier Gemeen tewet Besluit: van tie N.V. „de Woningmaatschappij Alk maar", gevestigd te Alkmaar, voor de ge meente kosteloos in eigendom en onder houd over te nemen: een strook grond, ter grootte van om streeks 60.25 vlerk. Meter, deel uitmakende van het perceel ten kadaster bekend ge meente Alkmaar, in Sectie F No. 1761, op een bij dit besluit behoorende situatie-tee- kening dubbel gearceerd, onder de navol gende en verder door burgemeester en wethouders eventueel nader vast te stellen voorwaarden al binnen 'een maand na den datum van dit besluit moet tie houten afscheiding langs tie le Kabelstraat, tusschen de nieuw gebouwde perceelen en de ter plaatse aan wezige fabriek, op de rooilijn worden ge plaatst; b, de kosten van over dracht komen voor rekening der gemeente. Het voorstel werd zonder stemming aan genomen. 5. Als voren, tot aanvulling van den Staat van deelgerechtigden in het gemeen telijk pensioenfonds. B. en W. stellen voor den Staat van deelgerechtigden in het gemeentelijk pen sioenfonds zoodanig te wijzigen dat daar op alsnog worde vermeld: het onderwijzend en bedienend personeel aan de Handelsdagschool met vaste aan stelling, en den bedoelden Staat opnieuw in zijn geheel vast te stellen en in het Gemeente blad te doen opnemen. Conform besloten. 6. Voorstel van tien heer Van den Bosch, inzake uitkeering salaris aan een eervol ont slagen tijdelijk leeraar aan het gymnasium Door den heer v. d. Bosch is het vol gende voorstel bij den Raad ingediend: Naar aanleiding van het indertijd door Dr. Boas gedane verzoek om tijdelijk te wor den geschorst als leeraar aan het Gymna sium alhier, onder afstand van zijn sala ris, en het kiaarop gevolgd verzoek om eervol ontslag, welk eervol ontslag aan Z. Edl is verleend krachtens raadsbesliuit van den 27 sten October j.L, heeft onderge- teekende, overwegende de redenen die Dr. Boas toonleiding gaven om die schorsing en dat eervol ontslag aan te vragen, de eer aan tien Raad voor te stellen, om als nog aan Dr. Boas zijn salaris toe te ken nen tot aan tien dag waarop zijn ontslag intreedt O. TH. M. VAN DEN BOSCH, Lid van den Raad. jB. en W. ontraden het voorstel aan te nemen. De heer Boas toch heeft geen ver lof gevraagd en verkregen om redenen van ziekte, terwijl de Raad onlangs in de nieuwe regeling der jaarwedden heeft be paald: „Voor leeraren, die ais plaatsvervan gers van andere leeraren zijn aangesteld wordt, gedurende den verloftijd, zoowel in als buiten [het geval van ziekte, het ge- heele salaris ingehouden." In strijd hiermee heeft Dr. Boas gedu rende het verlof vóór 1 Sept het volle salaris reeds ontvangen. De heer v. til Bosdh zegt dat het voorstel wend ingediend naar aanleiding van het feit dat spreker meende, dat Dr. Boas ver lof vroeg wegens zijne physieke toestand. Spr. heeft met Dr. B. niet over de zaak gesproken. Nu blijkt wel dat het verlof niet is gevraagd op grond van ziekte, maar toch meent spr. dat Dr. B. geen schade mag lijden, omdat naar sprekers meening zijn gevraagd, maar dat Dr. B. f eitelijk door de omstandigheden is gedwongen gewor- den. Het aannemen van het voorstel wensdht spr. dan ook beschouwd te zien als een vergoeding van hetgeen hij hier ondervond. De beschouwingen van B. en W. vinden bij spr. bestrijding, omdat genoemde clau sule in de bepjalingen niet slaat op Dr. Boas die niet plaatsvervanger is geweest. Bovendien ikan Ier op een regel, uitzondering gemaakt worden. De heer tie Groot, kan er zich niet mee vereenigen, omdat het een verkeerd pre cedent zou zijn, hetwelk de Raad door aan neming ging stellen. Spr. vindt het een ongemotiveerde geldverspilling. De heer Zaadnoordijk sluit zich bij den vorigen spreker aan. De heer Uitenbosdh is voor het voorstel v. ld, Bosah. Spr. meent dat het niet overleggen van een medische verklaring ge tuigt van de groote eerlijkheid des tieer ren Boas. Hoe gemakkelijk had hij dat kun nen doen. Spr. gaat mee met de overwe gingen door den heer v. d. Bosch ont wikkeld!. Dr. Boas zou door het overleggen van het door B. en W. gevraagd medisch ad vies tie kwestie onzuiver zou hebben ge maakt 'en zich zelf een brevet van ongeschikt heid hebben uitgereikt. Spreker is voor het voorstel. De heer V. Idl Feen de Lille meent dat de heer Dr. Boas door den Raad gedéchar- geejid werd. Maar een zedelijke drang om heen te gaan acht spreker niet aanwezig en niet gebleken. En üan heeft de gemeente geen cadeaux te geven, Spr. is tegen het voorstel. De voorzitter deelt mee dat B. en W. voor hun aidvies motieven moesten aanvoe ren. Hun college kon daarom niet anders adviseeren. Dr. Boas heeft verlof gevraagd met afstand van salaris. De heer Uitenbosch meent tiat hier gezegd is dat juist het verlof gevraagd werd op inspiratie van tien inspecteur. Dat is voor spr. een reden te Wijzen op het onvrijwillige van tie aanvrage. jDat iets gezegd wordt is, zegt de heer V. idl Feen voor mij geen bewijs dat het ook waar is. De heer V- Buijsen heeft het voorstel toegejuicht, 't Is geen gewoon geval. Voor den heer Boas was het onmogelijk te blij ven. Hij is dus moreel genoodzaakt ge worden heen te gaan. Dat is een reden om het salaris toe te staan. De Raad geeft er een vergoeding door, voor het geeru de heer B. hier heeft moeten ondervinden. De heer Fortuin vraagt of B. en W. weten, dat Dr. B. gehandeld heeft op aan dringen van den inspecteur. De voorzitter deelt mee dat Dr. B. geen reden heeft aangegeven en alleen gezegd dat 't niet ging, op medisch advies. De heer Fortuin meent dat Dr. B. niet heeft vender willen gaan dan de vraag van B. en W. Spr. wensdht dat dr. B. nog in de gelegenheid wordt gesteld zijn antwoord aan B. en Wi nader toe te lichten. De man is te besch<eid-en, maar zal toch die inlich tingen verschaffen. De heer v. dl Bosdh zegt dat 't bij hem niet de vraag is of Dr. B. geïnspireerd werd. Voor spr. gaat het alleen hierom, dat deze ambtenaar buiten zijn schuld is ge dwongen geworden de gemeente te ver laten. Vandaar het voorstel der vergoeding. iDe voorzitter vindt het een heel nobele beschouwing, maar de Raad beschikt hier over het geld van de gemeente. De heer B. heeft zeker de bedoeling van B. en W. als geheel tegemoetkomend, niet begrepen anders ware de gewenschte verklaring wel gekomen. De heer Dorbeck meent dat er nu genoeg gesproken is en daden gesteld kunnen wor den. Spr. wil Iniet de advocaat van den heer Boas heeten. Spr. heeft dat nooit willen zijn. Hij doet een beroep op den billijkheids zin en rechtvaardigheidszin van den Raad, wanneer hij het voorstel aanbeveelt. Volko men staat vast, dat dr. B. toen hij ont heffing vroeg, hij zulks deed op anderen grond' dan op medische. Toen die zaak in het curatorium, welk college spr. gaat verlaten, ter sprake kwam en de brief van Dr. B. ter tafel kwam, werd niet verheeld dat dit een zeer geluk kige uitkomst was. Het curatorium heeft daarom ook de ontheffing verleend, met het oog op de verhoudingen. Gezondheidsredenen behoeven hier ook niet te gelden. Spr. bestrijdt tevens het ar gument van p. en W. op dezelfde gron den als de heer v.d. Bosdi aanvoerde. Bovendien is de verordening ook van lateren datum en niet toepasselijk op het geval in kwestie. Dan, en hier komt Wet op aan, de ont heffing is niet toegestaan wegens redenen van ziekte. Wanneer dit gebeurd is, dan vraagt spr. kan een leeraar in zoo'n ge val in het genot blijven van salaris? Spr. meent idat het onbillijk zou zijn de vraag ontkennend te beantwoorden. Want dere den voor de aanvraag om ontheffing wa ren gewichtig genoeg. Onder de bekende verhouding was blijven onmogelijk. Dr. Boas heeft zichzelf geofferd in het belang van het gymnasium en niet nog eens geheel uit zich zelf, maar op advies tevens van den inspecteur. De inspecteur had zelf ge adviseerd geen ontslag te vragen, vóórdat het rapport was verschenen. Dat dir. Boas ontheffing vroeg met afstand van sa laris geschiedde ook op verlangen vaneen inspecteur. Dr. Boas is hier weggewerkt en nu wordt het toch werkelijk tijd dat er een Raad bestaat, die er voor waakt dat raadsbesluiten niet illusoir worden gemaakt. De genoemde omstandigheden jzijn bo vendien van dien aard dat het niet aangaat Dr. B. het salaris te onthouden. Spr. be veelt met alle warmte het voorstel aan. De voorzitter licht toe dat B. en W. niet gesproken heooen over de ver- ordening zelve, doch alleen over het begin sel van die verordening. Mr. Dorbeck zegt dat het plaatsvervan gers heeft gegolden. Het voorstel wordt verworpen met Ste gen 6 stemmen. Vóór stemden de heeren Uitenbosch, Dorbeck, Luiting v. Bosch Fortuin en v. Buijsen. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende het beheer van het gemeente-slachthuis. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van Iden directeur van het ge- meente-slechthuis, hebben B. en W. tie eer voor te stellen, tie commissie van bijstand gehoond; het volgende besluit te nemen de Raad der gemeente Alkmaar, Gelet op het door Burgemeester en Wet houders gedaan voorstel (Bijl. no. 119); .Besluit; 1. de Verordening, regelende het beheer van het gemeente-slachthuis en den rang, het getal, tie bezoldiging en de wijze van benoeming van het daaraan verbonden per soneel, zooals die is vastgesteld bij raads besluit van 31 Juli 1907 (Gemeenteblad no. 239) en gewijzigd bij raadsbesluit van 5 Augustus 1908 (Gemeenteblad No. 264), te wijzigen als volgt: art. 5 wordt geroijeerd en vervangen door een nieuw artikel van den volgenden inhoud: Art. 5, De jaarwedden van den directeur en van tie in het vorig artikel onder a—c genoemde ambtenaren worden vastgesteld als volgt; Van den directeur op f 2000, met 3 tirie- jaarlijksche veihoogingen van f200; Van, den eersten en den tweeden opzichter- hulpkeurmeester op f650; met 3 driejaar- lijksche verhoogingen van f75; Van den ma chinist op f750 met 3 driejaarlijkscihe ver hoogingen van f 75Van den klerk-boek houder op f 600, met 3 driejaarlijksche ver hoogingen van f75. II. Na vorenstaande wijziging de Veror dening in haar geheel op nieuw vast te stellen. De begrooting van 1910 zai hierdoor worden bezwaard met honderd gulden. Conform besloten. 8. Als voren tot rioolverbetering en ver nieuwing. 'B. en W. vragen verlof om de niet ge bruikte gelden voor riooleering op de be grooting voor 1909 toegestaan, ter som- me van f395 te mogen gebruiken ter ver betering van de rioleering langs den Gees- terweg. Het verlof wordt verleend. De heer Zaadnoordijk verlaat de verga dering. 9. Alsvoren, tot het overnemen van stra ten. In verband met een adres van den heer Mr. A. P. H. de Lange, om hem vergun ning te verleenen tot het doortrekken, be straten len rioleeren van de Hofdijkstraat en in verband daarmede bij de gemeente kos- teLoos in eigendom en onderhoud over te nemen tie door hem ontworpen straat, deel uitmakende van het perceel F. no. 1774 en liggende in het verlengde van de Hof dijkstraat, stellen B. en W. voor te be sluiten 1. üe gevraagde vergunning te verleenen; 2. bij de gemeente kosteloos in eigen dom len onderhoud over te nemen de boven bedoelde ontworpen straat, met de daarin aan te leggen riolen en putten voor afvoer van hemelwater enz. volgens overgelegd plan en ide door den raad vast te stellen; voorwaarden. De heer Uitenbosch merkt op dat steeds gezegd is. geen gedeelte van straten kan de gemeente overnemen en 't komt spr. vóór dat het hier wel gedaan wordt omdat de straat doodloopt, naar het terrein van Rijnecom, waardoor moeielijkhedcn zullen ontstaan, evenals dit met den heer Kap- tein het geval is. De voorzitter zegt dat het hier een ge- heele straat geldt Dat deze doodloopt, doet daaraan niets af. Na «enige gedaditenwlsseling over de thechnische bepalingen van tie voorwaarden, wordt het voorstel aangenomen. Punt 10 wordt aangehouden tot over 14 dagen. 11. Voorstel van tie Commissie voor belas tingzaken enz. bel. effende de begrooting van de huishot! 1 en industrieschool, dienst 1910. Voorgesteld wordt de begrooting slui tende in ontvang en uitgaaf met een be drag van f 17355, vukennisgeving aan te nemen en hiervan aan het bestuur der school nu Jedeeling te doen. Conform besloten, 12. Als voren, tot goedkeuring van de rekening van het Burgerweeshuis dienst 1908 De commissie stelt voor te besluiten: Overwegen Je, dat het onderzoek der re kening geen bezwaren heeft doen rijzen en de uitgaven voldoende zijn bewezen; Besluit: 1° de rekening goed te keuren in ont vang op f 11458.75 fen in uitgaaf op f 10705.68 alzoo met leen batig saldo van f753.07, als eersten post van ontvang te brengen op de begrooting voor 1910; 2°. het bedrag der c. q. verhaalbare ver- plegingskoten over het jaar 1908 te bepalen op f 189.53. per wees. Aldus besloten, 13 Alsvoren, tot vaststelling tier begroo ting van het Burgerweeshuis, dienst 1910. Het voorstel luidt, ie besluiten: 1. tie begrooting vast te stellen in ont vang en uitgaaf op f 10920. 2, het bedrag der schadeloosstelling van verpleging van niet tot het huis behoo rende weezen voor het iaar i910 te be palen op f200 per wees. Conform besloten. 14. Behandeling van de 1ste supn'etoire gemeentebegrooting, dien?' 1939. Volgens voorstel goedgekeurd. 15. Alsvoren, van de 1ste suppletoirege- meente-begrooting, dienst 1910. Volgens voorstel 'goedgekeurd. De vergadering wordt gesloten. S. Bergen. GEBOREN6 Nov. Nicolaas z. ven Cor nelia Schotten en Alida Bakker. 7 dito, Maitinaa i. van Jacob Tu(jn en Maria van Oittera. 18 dito, Elisabeth Catharine d. ven Cornelia Franciacna Roobeek en Maartje Schol. 23 dito, Eliaabeth Anna d. van Nicolaaa Hoebs en Eliaabeth Motch. GETROUWD: 19 Nov. Petrua Vraadonk en Maria Oatharins Raap, beiden alhier. 26 dito, Jacoboa Tennia Briefjes, alhier en Johanna Wilhelmina Gehreld, alhier, onlange te Alkmaar. OVERLEDEN7 Nov. Pieter Mnlder, echtgenoot van Antje Kielt, 79 jaar, - 28 dito, Guortje Siewera, wed. van Cornelia van den Berg, 72 jaar. Broek op Langendljk. GEBORENDirkima, d. van Martinua Otto en Aagje Oito. Neeltje, d. van Gerrit Volder en Wilhelmira Smit. Jan i. van Alb. van der Haan en Gourtje Dirk mant. Tonia, d. van Dirk Kanren en Sjoerdje Bennema. Trijnlje, d. van Frana Wlering en Aagje Schoon. Aaltje, d. van Eliaabeth Spaan. Antje, d. van Jan Krnk en Grietje Ham. OVERLEDENCornelia Kruk, 66 jtar, echtgen. van Grietje Bak. Warmenhulzen over de Maand Nov. 1901. GEBORENPieter, a van Pieter de Vet en Neeltje Schrijver. Etje Maartje, d. van W. Gntker Jbs, en Grietje 8waag. Marijtje, d. van W. Gntker Jb*. en Grietje Sweag. Jennigje, d. van Hendrik Boach en Gcrrgje Halleman. ONDERTROUWD en GETROUWDRet er Tromp, gemeente Secretarie en ontvanger van Warmenkulxen ond 24 jaar en Jobrnns van Diepen 21 jaar, baideD te Warmenbnben. OVERLEDENSimon Stet, ond 8 maan den x. van Dirk Stet en Maria de Haan, beiden wonende te Heer Hngowa: rd. Mat ria Stet, ond 8 maanden d. van Pieter Sie- en Theodora Catharine Balt tut, beiden te Warmenhniien. Nieuwe Niedorp, maand Novembar. GEBORENMargaretha Bregitta, d. van Jan Stoop en Aagje Leek. GETROUWDMathijs Kroon, wedn. van Aatje Kuiper, te Ondkarspel en Trijntje Kromhont, alhier. OVERLEDENMaartje Kaag, wed. van Klaas Vlagt, 67 jaar. Geertrnida Beere- poot, 3 jaar, d. van Cornelis Beerepoot en Antje Veldman. Grietje Spaans, wed. van Jan-Tesselaar. 80 jaar. Oude Niedorp, maand November. GEBOREN Jan, x. van Jacob Leen en Trijntje van der Gracht. Wtihelmina Cornelia, d van Jac bns Wit en Grietje Blanw. Jacob, van Pieter Kind en Jantje Vyieiaar Klaetna Joham a. d. van Wilbelmna Adrianos Scholten en Johanna Sp-nyt. Hendrira, d van Simon Hoek en Catharma Bekker. Johan. a Oatharina, d. van 8 moi Stam en Ma'aamtba Jcspe-e. GETROUWD: Ar e T-ijs tieer en Aalij Kaag. OVERLEDEN 8 m»n Hougeboom, x ven *ijlai Pi-t-r Hoog, b om en C-tharina Zutt, "26 jaar. Co nn;). S'oop ectitgen van W- ht 'uni a Kiavt' 63 j.i»r. Geertje P echgen van J banna 8paar s, 50 jaar. Hare near,, pel, msa it N" ember. OEBORKN GeratdU", s. van Johannes B -'t'ker i n Cornelia Gmea. Aira, d. van Tri"> rue Grootharten Catiiarina Smit. R fj d. van Obhe Ja 8waa>. en Maartje H". ai cis Pieter, x. van Hcudricus de Vr-aa en O rn elia rail ""Oelen ONDERTBOUWD en GETROUWD: Eve -»rdne Bo», 21 jaar t« Neede (hielde. 1en T ij 'je Wardens»*-, 24 j<ar, a hier. OVtRLKDEN Aagj Boetes, 26 jaar, 0 ceh. Heemskerk GEBOREN: Catharma d. v. Johonnei Bates UB Trlj tje Ca-tr.cnm. Johanna Petrnnella, d. v. Hendrik Voormeer en G'irtje van Weenen. Cornelia, d. v Krijn de Ruiter en Antje Gaal. Petrus Johannes, x. van Gerardns Adrichem en Wilheiminx Diemeer. OVERLEDENMaria Jongkind 4 weken, d. v. Dirk Jongkind en Marjjtje Ursem. Cornells Groenland 64 j. wedn. van Cornelia Scbaaper. Theodoras Welboren 11 j. t, v. Willem Welboren en Geertje Knj]e te Haarlem overleden. Jacob Terra, wedn. van Hebna Schaap, 66 jaar. Wormsrveer, van 26 Nov. 17 Dec. GEBORENGerrit, a. van K. de Haeo en G. Gils. Johan Cornells, x. van B. Hoi en M. Schoor.e, Grielje, d. van E. Hendriksma en N. van der Starre (wonende te Haarlem). Grietje, d. van K. Schoen en G. Kroger Grietje, d. van J. Olofen H. Kek. Nico'aas Jan, z. van J. ten Wolde en M. A. Scbilp. ONDERTROUWD: E. A. R timann (van Gebwei.'er, Duit cblam') en A. Pieper. GETROUWi)H. Langewia en P. Hoi. J. Bont cn C. Bloem rad. OVERLEDEN H -ndrika Cornelia Stolp, 1 j >ar, d. van J. Stolp en G. Htldering. Krorninrnle, van 2—9 Dec. GEBORENMatheus Adriaan, x. van l A. Paar Jeko'per. W.l ielmlna Gergrdlni Jacob?, d. van Jn. N euwenhnlaen en M. Dit taker. Margaretha Magdalena, d. vat J. Hobbj en G. M. B ogaard. ONDERTROUWD: O. O. Veerling en M. E. de Winter van Amsterdam. P. Velb 1 uis (van Wormervee en E. de Roo. W P. Seebach en S. H Hand. GETROUWD: P. Jaapies (van Wormei' veer) en G. Rejjne. Assendelft, van 3—10 Dec. GEBORENJohannes Simon, s. va» Klsas Staal en Trijntje Dekker. ONDERTROU WDJohan Frans vsn Hei en Anns Helena Schim van der Loeit(va» Leiden.) i i «a—wgg Te bevragen aan het bnrean van pollf' Langeetraat, op werkdagen van s morg»»' 9—12 nnr. Een huissleutel. Een ifjvrielpomp. Eer. dames ring. Een rozenkrans. E" lorgnet. Een vingerhoed. Een kali emmer. Een jarje. Een hoed. T*eI armbanden. Alkmaar, 8 December 1909. De Commisiaria van Politie, W. Th. VAN GJtlETSUIJZïS'

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 8