Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Laatste Berichten. STADSNIEUWS. purmbrland. purmereNd. r K. Volksbond. r. K. Middenstand. Uit de Zaanstreek. Gemengd Nieuws. met het a.s. Kerstfeest winkelende menschen Het geheele blok, bijna een acre beslaan de, is vernield. Tot dusver weet men dat er Brie doolden zijn. Een groot aantal per sonen werid gewond, doordat zij uit de bovenste venster» sprongen. Hofberichten. jH. M. de Koningin-Moeder, die gedu rende een tiental dagen wegens verkoud heid haar Paleis heeft gehouden, is Maan- tiagvoormiddag weder voor het eerst uit gereden. |H. M. (de KoningimMoeder vertrekt Vrij dag circa 12i/2 uur 's middags naar het Loo en keert Maandagavond laat den 27 sten in deze residentie terug. Prins Hendrik, die Maandagavond laat te 's-Oravenhage is gekomen, verliet weer Idle residentie, teneinde H.M. de Koningin .Woensdag bij de begrafenis van koning Leopold te vertegenwoordigen. Hofrouw. De opper-oeremoniemeester maakt bekend dat het Hof, ingevolge de bevelen van H. M. ide Koningin, den rouw zal aannemen voor Iden tijd van veertien dagen, ingaande op Zondag 19 Dec. en welzeven dagen mid delbanen en zieven dagen lichten rouw, wegens het overlijden van Z, M. den Ko ning der Belgen. Staten Generaal. De Tweedte Kamer zal Donderdag a.s. op Kerstmis reces gaan. De Eerste Kamer is tegen 27 Dec. a.s. bijeengeroepen. Gouverneur-generaal Idenburg. Blijken» een ontvangen officieel telegrafisch bericht heeft de GeuverneurGeneraal van Ned.-Indie, de heer Idenburg, heden het bestuur over de kolonie aanvaard. De volkstelling. Naar aanleiding van het versoek van het hoofdbestuur van »De Dageraad' aan den minister van B. Z., om den volkstellers te verbieden eenigen invloed uit te oefenen op de wijse, waarop de telkaarten worden in gevuld, wat betreft het al dan niet zich bekennen tot eenig kerkgenootschap, wjjst men op hetgeen dienaangaande de instructie dezer tydeiyke ambtenaren zegt »Ten aanzien van vraag 10 wordt opge merkt, dat kinderen geacht worden te behoo- ren tot de kerkelijke gezindte hunner ouders of voogden, tenzij de kinderen tot eene an dere gezindte zjjn toegetreden, of op de kaart is ingevuld, dat »y niet tot eene ker kelijke gezindte of tot eene vereeniging met godsdienstig doel behooren. Behooren de ouders tot verschillende ker kelijke gezindten, dan dient naar de kerkelijke gezindte van de kinderen te worden gevraagd en moet deze op de kaarten worden inge vuld. Kan dit laatste niet worden medege deeld, dan wordt de kerkelijke gesindte van vader geacht die van het kind te iQn.< •Wordt den ambtenaren gevraagd bij het invallen van vraag 10 behulpzaam te zijn, zoo nemen zij daarbij de meest strikte on zijdigheid in acht.< Deze laatste zin komt in de instructie ge cursiveerd voor. Een verzoek in dit opzicht door »De Da geraad* gedaan, mag dus overbodig beschouwd worden. Posterijen en Telegrafie. Nleuwjaarsdrukte. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken by de jaarwisseling wordt het publiek verzocht, brieven, briefkaarten en gedrukte stukken, prentbriefkaarten, visite kaartjes en circulaires welke men bjj voor keur op 1 Jan. wenecht te doen bestellen, te voorzien van twee elkaar schuin snijdende strepen, getrokken over de geheele adreszijde en die stukken op 27, 28 of 29 Deo. steeds ter post te bezorgen. Zy kunnen dan tydig voor de bestelling worden gereed gemaakt, biyven tot 1 Januari op de kantoren van bestemming bewaard en worden dan, zooveel mogeiyk op dien dag in de bestellingen op genomen. (Stct.) KÜJB.K.N1ÜIÜ W £S. 2}. LX H[. kl leBisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam, (Allerh. Hart v. Jezus), den W el E erwt heer J. Th. Jacobs; tot kapelaan te Naaldwijk, den .WelEerw, heer A. J. B. van Dieren en tot kapelaan te Kwadendarame, den WelEerw;. heer A, J. M. Hoogeveen, die kapelaan .was te Assendelft. De ZeerEerw. heer H, A. Th. van Dam, secretaris van Z.D.H. den Bisschop de .WelEerw. heer C. A. J. ten Hagen, kapelaan aan de kathedrale Kerk St.; Bavo, hopen op 15 Februari a.s. hun 12i/2-jarig! priesterfeest te vieren.. Zaterdag LI. overleed plotseling den; .WelEerw, heer A. J. F. J, Harm, de Rec tor (der R, K. Doofstommen. 'Zit D, H, Ide Bisschop; van Haarlem heeft in de ka,piel van het seminarie te .Warmond de H. Wijding van het Subdia conaat toegediend aan de Eerw. heeren W. J, 'van dien Berg, C. F, J. Berkemijer, M. M. van dier Eem, J. B, A. M, Filbry, A. J. F. Goossens, J. G. C, Groot, H. van Kan, C. H. A. Kroft, J. J. C. M. Looij- aand, A. G. M. van den Oord, T, J, Si mons tal J. M. van der Tuijn, en het H. Diaconaat aan de Eerw. Heeren H. J, M. M, Alink, J. T. A, J. van den Bergh, G, H;. J. Goes, L. C. van dien JVouwe- taiöd, b Mi Qmtrigt, W. b Eompe, Schoenmaker, J. van der Sman. X. Spigt, Th. L. Westgeest, S. A. J. Willemsen en H. Woestenburg. De Wel.Eerw. Pater Fr. E. J. B. Jansen O. P. is door Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht benoemd tot kapelaan aan de St. Dominions parochie te Leeuwarden, De nieuwe St. Josephkerk. Vrijdag den 31 Dec. e.k'. zal ten half 9 uur Id'e nieuwe kerk aan den Singel worden ingezegend, na welke (inzegening ten 9 uur eene H. Mis daar wordt opgedragen. Wel bij Ide H. Mis, maar inlet bij de inzegening), worden de katholieken toegelaten. Vanaf len Januari zullen de H. Diensten volgender wijze geschieden: In de kerk aan de Laat. Op Zon- en Feestdagen zullen in deze kerk de diensten zijn ten 6- half 9-en Mfelf uur, terwijl ten half 8 uur de H. Comm. zal worden uitgereikt, 's namid dags, ten 3 uur Vesper en ten 5 uur Con gregatie en in de week de diensten 7 uur half 8- 81/4- ten 9 uur, terwijl de avond- oefeningen blijven volgens gewoonte. In Ide kerk aan den Singel zullen op Zon- en Feestdagen de diensten zijn ten half 8- en 10 uur en 's avonds ten 6y2 ure Lof, In Ide week geschieden de diensten aldaar ten half acht en 9 uur, terwijl des Maan dags en Donderdags daar ten 7 uur Lof wordt gehouden. Aan den WelEerw. Pater Fr. E. J. B. Jansen O. P. is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem eervol ontslag verleend wegens benoeming te Leeuwarden (zie Kerknieuws). In tegenstelling met een abnsieveiyk bericht in sommige bladen, kunnen wy met zeker heid melden, dat de inzegening der St. Jo sephkerk zal plaats hebben op Oudejaarsdag a.s. De plechtigheid zal worden verricht door den Zeereerw. heer Deken F. Th. Ebbink- huijzen. Rector nieuwe Kerk. Zooali wy per bulletin gisteren hebben medegedeeld Is benoemd tot (Rector der St. Josephkerk aan den Singel de ZeerEerw. Pater H. B. Baetsen, thans te Neerbosch. Rector Baetsen werd geboren in 1868 Priester gewyd in 1889, Benoemd tot Kapelaan der zelfde kerk de WelEerw. Pater A. Beekhujjzen. Uitstalkunde. Maandagavond vergaderde de R. K. Win keliersvereeniging „De Hanze" in „het Gil den .Vlies", alhier. Tot het bijwonen (dezer vergadering waren ook (de leden der Algem. Alkm. Winkeliers- ver. uitgenoodigd.- Als spreker trad op de heer Muller van Amsterdam met het onder werp „Uitstalkunde". Het onderwerp werd door iden heer Muller op zijne eigene pret tige manier behandeld. Door eene geestige voordracht wist hij zijne hoorders te boeiën en gaf vele nuttige wenken op het gebied van etaleeren ten beste. Het beste middel om tot vooruitgang op dit terrein te ko men, achtte spr. het houden van wedstrij den an uitstalkunde, (Op deze rede komen we nader terug.) [Diet voorzitter, Idle heer Th. v. d. Klei, bracht iden spreker zijn dank voor de leer zame rede en idankte tevens de niet zeer tal rijke aanwezigen voor hunne belangstelling. De heer Fortuin voorzitter van de Alg. Winkel, 'der. dankte voor de uitnoodiging en verklaarde gaarne pogingen in het werk te stellen tot het organiseeren van een wed strijd, ofschoon de te dezer zake opge dane (ervaringen niet zeer bemoedigend zijn geweest. Tram Alkmaar—Zijpe. Naar wy uit betrouwbare bron vernamen zyn de bestekken en plannen voor de tram Alkmaar—Zype gereed. In de volgende maand wordt het aanleg gen van den weg aanbesteed. Het gedeelte KoedykSchoorl wordt waar- schyniyk reeds in de tweede helft van den zomer voor het publiek geopend. Veroordeeling Eilers. De Hoogeraad heeft de veroordeeling door de rechtbank te Alkmaar van H. J. Eilers, directeur van bet chemisch laboratorium te Oegstgeest, tot 2 hechtenisstraffen van 2 maan den. wegens onbevoegde nitoefening der ge neeskunde, gehandhaafd. H. Wijding ontvangen. Aan onzen etadgenoot den WelEerw. heer G. H. J. Goez werd door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem het H. Diaconaat toe gediend. Benoemingen. By Kon. Besl. van 16 dezer is, met in gang van 16 Januari benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Kampen, E. Wind, thans directenr van het telegraaf kantoor alhier. By de directe belastingen, invoerrech ten en accynsen zyn verplaatst de Ryks- klerken 3e kl. P. A. H. Gielen van insp. Alkmaar naar insp. Amsterdam (d. b. 4e kl en J. Betzema van insp. Groningen (le afd.) naar insp. Alkmaar. Nieuwe klok. De levering van een nieuw uurwerk ten behoeve der kerk van de Eed. Herv. Ge meente te Heer-Hugowaard is opgedragen aan L. Spruit, itadsnurwerkmaker te Alkmaar. OUDE N1EDOSP. Gemeenteraad. Maandag 20 dezer vergaderde 's mor- gens 10 uur, de Raad dezer gemeente. Aanwezig waren Ide heeren J. Wit, J. van der Oord, J. Ligthart en C. Rempt. Af wezig met kennisgeving wegens ongesteld heid de heeren J. Stam en C. Over, en zonder kennisgeving de heer A. Strijbis. De voorz. dè heer A. Wonder opent met een woord van Welkom en leest ver volgens Ide notulen welke onveranderd wor den vastgesteld en geteekend. Hierna ideelde de voorz. mede: 1. Dat kie gemeenterekening; 1908 goed gekeurd is teruggezonden. 2. Dat afwijzend is beschikt op het door den Raad ingediend verzoek om vrijstel ling van de vrije en ordeoefeningen. 3. Dat bij de laatstgehouden kasopna me, bij (den Gemeente-Ontvanger, conform de boeken, in kas was een somma van f 2387,05. Een ;en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorts is ingekomen een schrijven van de Tiend Commissie, behelzende, dat de Landerijen gelegen te H. H. Waard «v in eigendom behoorende aan deze gemeente tienldplichtig zijn. In verband daarmede is door den voorz. aanvraag gedaan, om toezending van een afschrift van de acte, waarin zulks be paald 'wordt, wat (echter niet is toegezonden daar dit te kostelijk bleek. Op grond) dat aan den voorz. in de laatste 30 ja ren niets van Ide betalingen dier tienden, bekend was, wordt op voorstel van den voorz. door den Raad algemeen goedge keurd', om een request (n dien zin in te dienen. Vervolgens worden benoemd en herbe noemd! tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim voor de sdhool- wijk Oude Niedorp de heeren; H. Wout- man, T. Hooijveld' (en P. Agenant en voor de schoolwijk Zijdewind S. Snel, J. Ligt- hart len j. Nagelhout. Daarna wordt op voorstel van den voorz. algemeen goedgevonden om aan den heer C. van der Hulst gelijk vorige jaren toe te kennen voor 1910 piis vergoeding voor de kermissen f22.50 en voor algemeene sur veillance in deze gemeente f6. Goedgunstig wordt beschikt op het ver zoek van mej. be Wed. C. Hifle te Zijde wind om het stuk grasland vroeger inhuur bij haren echtgenoot, voor de laatste 2 jaar te mogen overdoen aan den heer P. J. Bruin aldaar. Diaar ide rondvraag niets opleverde nam' de voort, het woord, zeggende dat dit waarschijnlijk Ide laatste, vergadering zou zijn in 1909, dankte de Bèeren voor Wet ge zellig samenzijn iin dit dienstjaar, wijl dit hem zijne taak als voórz. gemakkelijk had gemaakt, en den wensCh uitdrukkende, dat dit zoo zal mogen voortgaan, sloot de voorz, de vergadering. NIEUWE NIEDORP. Landverhuring. De nitsiag der landverhuring van de Her vormde Weesen-administratie alhier, gehou den op 16 December was, dat het land, gelegen aan den Schoenmakersweg en Spoor- dyk, gepacht werd door den heer Joh. Mole naar alhier tegen f 106 de H.A. HARENCARSPEL. Benoemd tot molenmeester van den pol der Woudsmeer de heer L. van Tbiel en tot bestuurslid van dien polder is gekozen de heer Jac. Biersteker. Tot Heemraad vau het Heemraadschap der Schager kogge strykmolens is herkozen de heer T. Swaag en gekozen de heer P. Timmerman. Tot molenmeester van den polder Bleek- meer la herkozen de beer P. Biersteker te Oudcarspel. WARMEN HUIZEN. Aanbesteding. Uitslag onderhandsche aanbesteding van den nieuw te bouwen boerenplaats voor reke ning van den heer J. de Groot Jns. Bestek en teekenening gemaakt door P. de Geus Mr. tim merman te St. Maarten Begrooting van 't ge heel f 6050. Timmerwerk en schilderwerk te zamen J. te Bnick Kz. alhier f 3935 J. Kamper MJ alhier f 3770; P. Meyer alhier f 3699 K. Westra alhier f 3636J. Kemper alhier f 3519. MetselwerkT. de Nys alhier f 2775 j P. Koeinsberg alhier f 2580. De gunning la gegaan aan de laagste in schrijvers wier berekening te zamen f 49 boven de beraming was PETTEN. Schip gestrand. Vrijdag liep door den mist een Engelsch stoomschip op 't strand. In den loop van den gepasseerden nacht is het schip echter door vyf sleepbooten afgebracht. CALLANTSOOG. Een gelukje. Mej. Grietje Boekei alhier, won den hoofd pos, n.l. 6 vette koeien, in de verloting gehouden te 'e Hertogenbosch. Statenverkiezing Edam. De Antirev. Ktesvereenlging voor het Sta- tendistrlct Edam, vergaderende te Monniken dam den 16eu Dec. 1909, besloot om den heer Kerakamp, van Ohr.-Hlst, zjjde gesteld, krachtig te steunen. Stemming Banbeatuur. By de j 1. Donderdag gehouden stemming van een lid voor het Banbestnur alhier, ia het aftredend lid en voorz., den heer A. Kleen, met algemeene stemmen herkozen. Zaterdagavond hield de N. R. K. Volks bond in het Eigen Gebouw de gewone maandeiijksche vergadering. Na de ope ning. met gebed weiden de notulen gelezen en gearresteerd. Vervolgens werden weder om 3 nieuwe leiden met een kernachtig woord van den voorz. geïnstalleerd. Hier na Werd het Conaept-Reglement van de Spaarkas voorgelezen waarna het artikels- gewijze werd behandeld:. Na eenige dis- cussiën en besprekingen werd' het regle ment aangenomen, wat in hoofdzaak hier op neer komt dat de leden iedere week minstens 25 ct inleggen om daarvoor ge zamenlijke inkoopen te doen. Zij die zulks verlangen behoeven de maanden Januari en Februari niet te contribueeren. Thans werd eenige minuten gepauseerd, waarna door den voorzitter werd medegedeeld dat door de afdeeling gepasseerden Donderdag het R. FC. kerkkoor, de R.K. Dameszangvereeni- ging Idle onderafdeelingen Léo XIII en Kunst na Arbeid in een bijeenkomst Waren uitge noodigd om ten bate van de St. Lidwina- stichting een uitvoering !te geven. Deze bijeen komst ;had geleid Idat men besloten was om op (den feestdag van dé H. Lidwina een uitvoerig te geven fwlat jiri het bijzonder den dank van de Eerw. Geestelijkheid had ir.geoogst, Tevens Werd medegedeeld, dat diegenen welke zich voor bode wensdhen op te ge ven (dit moeten doen voor Januari en dat de WelEerw. heer J. G. Jansen a.s. Dins dag de Sociale Cursus wederom zal voort zetten in café „Prinses Juliana" waar aller opkomst werd verzocht. Tenslotte verkreeg de secretaris het woord en zeide dat hij in Wet belang der zaak bedankte als secretaris en bestuurslid der afdeeling, hij hoopte évenwei binnenkort een uitvoerig verslag te kunnen geven. Voorzitter, Geestelijke Adviseurs en pen ningmeester brachten thans dank aan de secretaris voor al het goedé wat hij aan de afdeeling gedaan heeft. De rondvraag, leverde niets bijzonders op, waarna de voor zitter, na een woord van dank gebracht te heb ben aan de Commissie tot oprichten van de Spaarkas, vooral aan den WelEerw. heer J. G. Jansen voor hun moeitevollen arbeid dé vergadering met een woord van dank aan Üe aanwezigen met het gebed sloot. Vrijdagmiddag 24 December a.s. des namiddags ten kwart over éen vergadering van Iden Raad der gemeente. Maandagavond hield de R. K. Middeh- standsvereeniging Vergadering in het Eigen Gebouw. De Vice-president de heer W. Ru pert opende de vergadering waarna hij met eenige toepasselijke woorden den nieuwge kozen voorzitter installeerde. Deze het woord verkrijgende beloofde al het zijne er toe te zullen bijdragen wat hem eenig- zins mogelijk is om Ide R. K. Middenstands vereeniging te doen bloeien. De notulenf Weiden gelezen en onveranderd aangenomen waarna Ide ingekomen stukken werden be handeld. Vijf nieuwe leden werden met een toepasselijk woord geinstallerd. Hierna bracht de geestelijke adviseur de WelEerw. 'heer F. Kuntel een keurig ver slag uit van de credietbank gevestigd te Delft, waar Z.Eerw. den dank van alle aan wezigen voor verwierf. Als bestuurslid werd de heer P. Stroo- per gekozen, die zijne benoeming aannam.. De rondvraag leverde niets op dan dat éen Ider léden aan het bestuur iets aangaande een plaatselijke vereeniging wilde mede- Üeelen. Ten slotte dankte de voorzitter de aanwezigen voor hunne opkomst en dé-, geanimeerde discussiën en sloot na gebrui- kelijken groet de vergadering. Kath. Pers. Dinsdag 21 Dec. hield in het cafe „Prinses Juliana" de WelEerw. heer kape laan Jansen de tweede lezing van zijnen apologetischen cursus. Spreker behandelde het ontstaan der levende stof en in ver band daarmede en als noodwendige oor zaak daarvoor het bestaan van een „schëp- penden God". In een helder zakelijk, be toog zette spreker uiteen en bewees hij dat de godloochenaars met hunne rede neeringen noodwendig kwamen of tot eene ongerijmdheid óf tot het bestaan van God. De wereldorde, de Wijsheid en hét plan daar van zijn het bewijs dat dit alles het werk van leen verstand moet zijn dat uit zich zelve niet voortgebracht doch uit eeuwigheid is, en (die reden van bestaan in zich zeiven vindt. Na de pauze deelde de Eerw. spreker de vergadering mede dat de door den .WelEerw- heer kapelaan J. Nuijen van Alk maar te houden lezing over de katholieke Pers ten „Ons Blad" in 't bijzonder, die bij advertentie in het Zaterdagnummer bekend was (gemaakt, door onvoorziene omstan digheden niet plaats had1. In plaats van iden WelEerw. heer Nuijen nam spreker gaarne idle taak op zich ln 't kort te wijzen op het bederf, althans het niet positief „iets goeds stichten" der neu trale pers. Spreker beval den aanwezigen en vooral dengenen die een locaal blad wénscben te lezen met aandrang aan een abonnement te nemen op „Ons Blad" En zulks te meer omdat dat blad blijkens be vinding vaja den spreker had getoond de zaak flink te willen aanpakken, goed geredigeerd wordt en den Roomschen van Purmerend tegemoet wenscht te komen. Een blad dat verklaart voor de Katholieken van Purmerend gaarne zijn kolommen beschik baar te stellen tot behartiging hunner ka tholieke en speciaal plaatselijke belangen, hetzij zulks geschiedt in den vorm van be richten, mededeelingen of ingezonden stuk ken. Ook gaarne op andere wijze door een voord eel ig contract voor advertenties van de R. K. Middenstandsvereeniging wil „Ons Blad" de Kathol, winkeliers van Purmerend' ter zijde staan. Om al die redenen gevoelt spreker zich gedrongen den katholieken van Purmerend en in 't bijzonder en warm „Ons Blad" als ben degelijk locaal kathol, blad aan te bevelen tot het nemen van abonnemen ten en plaatsen van advertenties en tot het steunen Ider goede katholieke zaak in hunne plaats. ASSENDELFT. Kerknieuws. De Weleerw. heer A. J. M. Hoogeveen, kapelaan dezer parochie, is benoemd tot kapelaan te Kwadendamme. Voorwaar een groot verlies voor ome parochie. Z W.E. heeft in den korten tyd, gedurende welke hy hier was, veel goeds tot stand gebracht. Moge het hem welgaan in syne nieuwe standplaats. KROMMENIE. Ongeval in de R. K. Kerk. Na Üen Hoogdienst van Zondagmorgen j.ï. had' in de R. K. kerk alhier, een ongeval plaats, dat boven wonder goed is afgeloo- pen. Nog slechts Idler aanwezigen hadden 't kerkgebouw verlaten, toen eensklaps da lijst van het plafond tusschen 2 pilaren, dus over ieene lengte van ongeveer 5 meter, losliet en met groot geraas naar beneden: stortte. De kracht der neervallende stukken kalk len steen was zóó groot dat in de zitting eener bank een stuk van pl.m. 60 c.m. lengte geheel weid' uitgeslagen. Geluk kig mag het genoemd worden, dat deze plaatsen al reeds verlaten waren, want zoo 't ongeval slechts een paar minuten eer was geschied', zouden de gevolgen veel ernstiger zijn geweest. De gewone vesper kon tóes middags jgjeen voortgang hebben. Tentoonstelling. De tentoonstelling door den naaikrans St. Elisabeth gehouden heeft zich wederom even als 't vorige jaar, in eene groote belang stelling mogen verheugen. Den geheelendag stroomde het kijkers en kijksters, welke laat- sten vooral alles goed in oogenschouw na men en (Jan ook moesten getuigen, dat de 340 vervaardigde kleedingstukken alle degelijk en netjes waren afgewerkt-Moge dah ook deze, vereeniging, door talrijke ga- ven len giften in staat worden- gesteld hare werkzaamheid op dit gebied yoqrt te zet ten -en den armen ook doen deelen in de vreugde van ons H. Kerstfeest. ZAANDAM. Ongelukken. In de Binnen Zaan sloeg Maandagmorgen een schuitje om, waarin sich bevonden de heer R.. kuiper van beroep, en syn soon. De vader verdronk, de toon werd nog bytyds gered. De oofiaak was het weggiyden der lading, bestaande nit vaten. Oostzaan. Zaterdagmiddag j.l. overkwam de vronw van W. van Berge alhier een ongeval, Beiig a(jnde met baar glazen te wasichen, gleed sy nit en viel, met het trenrig gevolg dat zy haar arm brak, zoodat geneesknodige hulp moest worden ingeroepen. Krommenie. De Frov. Staten van N.-H. hebben bssloten aan de R. K. Midden stands- vereeniging alhier te doen berichten dat hare subsidie aanvrage zonder gemeenteiyke bijdrage niet in over weging kan worden genomen. EGMOND AAN ZEE. Burgemeester. Het Hef te Amsterdam veroordeelde den burgemeester, in hooger beroep synde van een vonnis der Rechtbank te Alkmaar, waarbij by tot 14 dagen gevangenisstraf was ver oordeeld, tot 3 maanden gevangenisstraf. Het Hof overwoog o. m. dat valschheid in ge'chrifte 5 maal was gepleegd en wet teiyk bewezen was; dat het voorts onzeker was, dat de gelden zonden kunnen worden teruggestort in de gemeentekasdat de ge- teekende stukken, ofschoon niet officieel, het voorkomen vertoonden van een bevelschrift; dat in de dagvaarding geen verband was gelegd tusschen de handteekeniDg van be klaagde en van den wethonderdat dus geen sprake was van een strafbaar feit in den sin van art. 225 2e lid Wetb. van Straft. Het Hof legde de zwaartekracht op het feit van het aanbieden der stukken by den ontvanger, als waren ie echt. Op 15 en 18 Dec. 1.1. slaagde te Gra- venhage voor het examen M. O. Ned. taal en letterkunde (K VII) Mëre Marie Stanislas (mej M J. Oaron) en voor het examen M. 0. wiskunde (K I), Mère Marie Fanline (mej. F- M. J. Emonds), Beiden bshooren tot de Orde der Uisuiinen, Dat sy de hoogste diploma's verwierven, is voorzeker een schoon bewfl» voor de werkkracht, die de religieusen ont wikkelen.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2