Ons Blad BIJVOEGSEL Vervolg Plaatselijk lieuws, van van Woensdag 22 Deembe 1909. WARM EN HUIZEN. Gemeenteraad. De Raad der gemeente vergaderde Maan dagavond zeven uur. Afwezig de tweede wethouder Barsinger- horn. De Edelachtbare heer voorzitter opent de vergadering; waarna de heer P. Tromp; gemeente-secretaris de notulen leest; welke onveranderd worden goedgekeurd. Mededeelingen De heer D. O. Knijnenburg benoemd, hoofd der school deelt mede dat hij zijn benoeming aanneemt en kan aanvaarden 1 Maart 1910. Tevens is er een schrijven ingekomen van het provinciaal bestuur in Noondhol- Iand waarin wordt medegedeeld dat onthef fing is verkend inzake onderwijzer met ver plichte hoofdacte. Waarna de voorzitter de verzuchting slaakt. Nu zijn we daar tenminste af. Ter opheldering zij hier medegedeeld dat er Isprake van geweest is de Rijkssubsidie te onthouden omreden dat die functie meer dan. vier maanden niet is vervuld; wijl er echter zakelijk over geschreven is dat de sdhuldi niet lang aan de gemeente, maar aan het bedanken en het gering aantal sollicitanten is thans die weigering ingetfokken, zoo dat dit een buitenkansje is van 3250 gld. Van Üe Gedeputeerde Staten zijn de ge meenterekeningen teruggekomen. Hieruit volgt een drukke bespreking in zake geldkwestie: al aandeelkapitaal en renteloos voor schot „Tram"; b. opening Ider gemeentegelden van 't grootboek; c. plaatsing in 't grootboek een bedrag van 429 gldi. als zijnde de verkoopsom van een stuk land der gemeente; dl af- en overschrijving van verschillen de posten. Deze geldzaken verhandelt zijnde, wordt medegedeeld dat de kosten der bestrating Oostwal zijn geraamd op 500 gld, zijnde 275 vierkante meter, berekend fl.80 per vierkante meter. De voorzitter zegt: misschien kan die post nog gevonden worden uit de post bestrating en opbrengst lanidhuur. De heer Stadegaard zegt: wij moesten de weg eens flink begrenten, en de post be strating op de begrooting plaatsen. Hem wend medegedeeld dat dan de be strating eerst in 1911 zou gebeuren. De voorzitter vraagt: of een j-aar opschui ven zoo erg is. De heer De Groot wensdht de kosten te vinden uit het batig saldo.. Die secretaris noemt de som van 1600 gld. opwaarvan echter reeds f 400 is afgeno men en ook nog f 500 is afgegaan als gratificatie aan dien heer G. J. Terplegt. De heer De Groot informeert naar de opbrengst der tienden. De voorzitter noemt de som van f700 Na een drukke bespreking betreffende de niet afgekochte tiendrechten, brengt de voorzitter hen weer op den goeden weg dooi- over de slechte weg te beginnen. De voorzitter houdt er een mondelinge stemming over: De heer Kraakman zegt het' moet nu maar. De h.h. Blankendaal en Stadegaard zijn voor wachten, De hh. De Groot en Swan voor aanpakken dan heb ben we geen kosten van begrooting. De voorzitter zucht; dan moet het nu maar gebeuren; (wijl het raadsel: waar de centen er voor te vinden? nog maar niet is ojpgelost). De voorzitter bespreekt nog eens het donkere zuiden; maar voegt de gerust-steli- lende verklaring er bij dat het hem toch nogal mee viel. De heer De Groot vindt het tamelijk duister, de heer Kraakman wenscht meer verlichting aan te brengen, (bedoeld wordt een lantaarn te plaatsen aan 't Zuideinde van 't dorp), voorzitter Wenscht dit todh maar uit te stellen tot later. Hierna gaat de voorzitter over tot de rondvraag, toen hem werd opgemerkt dat de convocatie nog niet ten einde is. De voorzitter spreekt den wensch uit dat B. «h W„ daar nog eens moeten over verga deren en 't begin Januari openbaar zui len behandelen; „Wat? -wist ik Idat!" Zegt de vrager. Hierna word de rondvraag begonnen: \De heer Kraakman zegt we zullen maar niet spreken over de gasfabriek, daar heb ik al zooveel over gehoord. De heer Swan informeert naar de vrije- en ordeoiefeningen. De voorzitter deelt mede; dat de school opziener, de kolfbaan niet de aangewezen plaats vindt en voor een gebouw of af dak bij de schooi; zulks zal geschieden. Lid Swanwe hebben nu gesproken over den slechten Oostwal; me dankt dat de be strating in 't dorp ook veel te wenscfaen. overlaat. Na dat er verschillende sommen van be grootingen in 4908, 1909, en 1910 worden genoemd, wordt besloten in Januari met de verbetering van den straatweg te beginnen. Hierna sluiting. AKERSLOOT. Gemeenteraad Verleden week vergaderde onze gemeen teraad. Na opening en voorlezing der notulen kwamen de volgende ingekomen stukken en voorstellen in behandeling, le. Een adres der afdeeiing van dever- eeniging bloembollencultuur, inhoudende het tweevoudig verzoek: a. de kennis voortaan Sn de eerste week van de maand Juni. te houden, aanvang 1910; b. den vierden toegevoegden dag te la ten vervallen. Een (en ander ten behoeve der bloemboHenteelders. B. en W. stelden voor een. en ander voor kennisgeving aan te nemen, daar het adres ingekomen is, nadat reeds in de voor gaande raadsvergadering besloten was en de goedkeuring van G. St. is ingekomen op het besluit om nl. de katjeskermis af te schaffen en een vierden kermisdag er bij te nemen. Met algemeene stemmen werd in den geest van B. en W. besloten. 2e. Een tweede adres van bovengenoemde vereeniging, dat oogenschijnlijk meer genade vond bij de vroede vaderen. Dit request hield in het verzoek; om de telefoon voor het publiek bruikbaar te maken, door parti culiere woningen aan te sluiten. Het advies van B. en W. luidde hier omtrent; Wij zijn overtuigd van het nut der telefoon voor de gemeente, maarwen- sdhen eerst een onderzoek naar de kosten te doen. De heer Zeeman wilde maar dade lijk den hoofdelijken omslag met fl.50ver- hoogen en nog wiel per hoofd, net of iedereen er belang bij heeft. B. en W. zullen een onderzoek naar de kosten doen. 3e. Een voorstel van B. en W. om in het schoolpad; van het voetpad af tot aan de palen een breed paardenpad te leggen. Na eenige discussie, waaraan deelnamen de h. h. iDil; Reijne, Zeeman en Groot, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. 4e. Een adres van den bond van gemeente veldwachters, inhoudende het verzoek om den gemeente-veldwachter en diens gezin, vrije geneeskundige behandeling en apothe ker te verstrekken. Nadat in geheime zitting daarover breed was gesproken, deelde de voorzitter mede, dat de raad besloot hier op afwijzend te beschikken. Ook wend! in eene geheime zitting de uitgave uit de gemeentekas goedgekeurd. 5e. Rondvraag. De heer Dil wijst op den toestand van den Achterweg en raadt aan er voortaan grint inplaats van puin op te doen. De voorzitter vertelt de geschiedenis van dien weg, waaruit volgt, dat den aanleg niet deugde. Om den weg bruikbaar te maken moet het paardenpad verhoogd wor den en daarna met grint den weg aange vuld1. De heer Dil' vestigt thans de aandacht der heeren op den grintkuil a8n den Romels- dijk en wijst op het gevaar daarvan voor rijtuigen. Zijn meening is dat dit grinthok wel kan verdwijnen. De voorzitter is het volkomen met spre ker (eens en belooft verbetering te zullen aanbrengen. De heer Meijne vraagt wanneer die ver harding van den Hoogen wegaan de beurt is. De heer Zeeman spreker beantwoordend: geeft als meening van B. en W. te kennen, dat het Dagelijksdh Bestuur niet van zins is, Idien weg geheel te verharden en stelt voor tot de volgende vergadering met eene be slissing te wachten. Dan toch wordt een bedrag voor puinaankoop uitgetrokken en dit kan met het oog op de verbetering van dezen weg hooger worden genomen. De heer Meijne wees alsnog op den treurigen toestand van den Ooievaarsweg. B. en W. vondien het even diep treurig en zegden verbetering toe. Hierna sluiting,. H. Missie. Ze behooren weder tot het verleden, de schoone idagen der 'H. Missie, met den dag teener algemeene H. Communie, den laat- sten Zondag. Voorzeker teen goede gedachte dien dag aan de H. Missie te verbinden! als een waardig slot. De H. Missie van 1909! Wie zal ze vergeten? Die heerlijk schoone, indrukwekkende predicaties van de ZeerEerw. heeren Binnewiertz, respectieve lijk pastoor en kapelaan te 's Gravenhage. O, wat waren zij onvergetelijk schoon die predicatiën met welluidende stemmen, in schoone taal gehouden, te middien van een opeeingepropte menigte, ónder eene dood- sche stilte uitgesproken. Welk een indruk maakten zij op de parochianen! Hoe ijverig naderden deze herhaalde malen tot de H. Tafel! Onder de jrlechtige Hoogmis van Zon dag', aan God opgedragen door onzen ZeerEerw. Herder, bijgestaan door de boven genoemde EerW. heeren,, beklom pastoor Binnewiertz den kansel en spoorde in zijn gewone schoone taal Id'e gelcovigen aan: toch heel veel tot (die Tafel des Heeren te naderen. Hoe stichtend, hoe indrukwek kend!. En dan het slot der H. Missie: het Hl Lof met predicatie, over den He mel, door kapelaan Binnewiertz. Wie was niet geroerd tot weenens toe bij die heer lijke taal. Nooit zullen we de goede pries ters vergeten Onze ZeerEerw. Herder mag met grond verwachten, dat deze H. Missie uitstekend is geslaagd en heerlijke vruchten zal voort brengen. Hem en die leiders onzen oprech ten dank en hulde! Nog even zij opgemerkt Idat fle gezangen tijdens (dte- oefeningen, uitgenomen 's Zon dags, werden gezongen door alle aanwe zigen. Wat een grootschen indruk maakt dit! HEEMSKERK. Een kerk in veiling. Alhier komt in publieke veiling een kerk, (schrik niet katholieke lezer! de Roomsch- katholieke kerk, goddank! niet), ten minste als we de bedoeling raden van den inhoud eener advertentie, die Zaterdag 1.1. in één onzer locale blaadjes stond, n.l. „Voorts (zal verkocht worden) een gebouw tot nu toe gebruikt ais vergaderlocaai gunstig gelegen in üe kom van het dorp met erf. groot 2 A. Dit gebouw is inwendig groot 11, 50 maial 6 M. (en voor allerlei doeleinden ge schikt". Met dit gebouw zal wel niets an ders bedoeld worden 'dan de kerk, die eenige Protestanten, aangesloten bij Iden Prote stanten of Evangelischen Bond (of hoe die Bond mag heeten Joost mag het weten) gesticht is. Deze Protestanten, die zich om verschillende redenen afscheidden van de andere Protestanten, stichtten op eigen ini- tatief een vergaderlocaal. Om gewichtige' redenen mocht het lokaal den naam van kerk iniet dfagen. De bloei der afgeschei den protestanten-vereeniging bleef uit, kwij nend sleepte zij zich voort, afgemat en| moede hield de „Bond" zich staande; bij de geboorte vertoonden zich reeds d «.stuip trekkingen Idles doods en na eenige jaren zóó bestaan te hebben, verdwijnt de „Bond". Zij is levenszat en levensmoede: zij ver koopt -haar vergaderlokaal, dat den weid- schen naam van kerk niet mocht dragen, om er een lokaal van te laten maken „voor allerlei doeleinden geschikt". (B. v. dans zaal, gymnastiek-gebouw, tooneelzaal enz.) O, tempore, o mores! Treurig voor de dlwalenden, die in de omgeving van licht leven en toch stekeblind blijven; bemoedi gend voor de katholieken van wier kerk geschreven staat: „Op Ideze rots zal Ik mijne kerk bouwen en tie machten der hel zullen haar niet overweldigen." HEERHUGOWAARD. Kath. jPers. ft Een verrassing, ons nog nimmer be-eid: een vergadering vóór en na opgeluisterd door de welluidende tonen van een fan farecorps. De ZeerEerw. heer Van Swieten, pastoor der parochie, opende de vergadering met den christelijken groet en zette het doeil er van uiteenpropaganda voor de ka tholieke pers, het weren v,an z.g. neutrale; bladen, waarvoor de kath. gezinnen ook hier nog vaak open staan. De WelEerw. heer Nuijen van Alkmaar, het woord' ver krijgende, betoogt de noodzakelijkheid der geestelijke opheffing van het volk door oprichting van apologetische en sociale cur sussen ook in tie dorpen, "want ook daar leeft men niet meer van ide wereld afge sloten. De tijd is voorbij, dat wij kunnen; volstaan met ons geloof in het kerkge bouw en binnenkamers te belijden, wij moeten rondborstig- er voor uitkomen, over al en ten allen tijde met woord en daad. Allerminst geschikt om hiet leekenaposto- iaat aan te kweeken is de neutrale pers. Neutrale menschen kiezen geen partij, ge ven hun beginsel prijs, dit zullen ook de katholieken Idoen, als zij geen gezond gees telijk voedsel tot zich nemen in den vorm' van een Katholieke courant, waarom spr., met instemming van idën Z. E. pastoor, de lezing van „Ons Blad" ten krachtigste aanbeveelt. De katholieke kerk maakt een zwaren strijd door; nooit heviger en algemeener waren tie aanvallen. Van den katheder der hooge scholen zijn tie valsche ideeën thans tot het volk doorgedrongen en worden op de publieke straten luide verkondigd. Daar tegen ons gewapend. „Wie niet met mij is, 'is tegen mij," zegt de Zaligmaker. Ons geharnast dus voor den strijd, onze kracht gezodht in de Roomsdhe pers. Leest,,Het Volk" binnen kort zijt gij socialist, leest lenkel een neutraal blad spoedig zult igij bij Ide lauwen moeten worden in gedeeld. De glimme Israëlieten begrepen, welk een machtig wapen de pers is: daar mee hebben zij hun beginselen opgedron gen, daardoor beschikken zij thans over in vloed, macht en kapitaal, dat zij in dienst stellen van den haat tegen de H. Kerk Ziet, hetg'een in Langendijk geschiedt met welk een felheid men zich tegen een bedie naar der Kerk keert, hoe zelfs „De Vonk" zich verontwaardigd durft, toonen op del katholieken ien inmiddels de gemeenste mid delen annonceert om het huwelijk te schen den. Dat zulk een orgaan tegen de ka tholieken van Langendijk partij kiest, be wijst wel, dat de zaak der tegenstanders juist iniet te verdedigen is. De igeheele Ferrerbeweging was immers ook geen betooging ten gunste van een persoon, doch slechts ter propageering van slechte beginselen. Frankrijk gaat ten onder; de katholieken hebben met hun geld de hun vijandige pers gesteund; onze ge- loofsgenooten in Duitschland zijn in macht en aanzien toegenomen tegen de ver- drukking in: zij hebben behendig gebruiik gemaakt van het machtig middel: de pers. Do ojr dé pers wordt de weg bereid, om onze mannen te sterken, hetgeen inzonder heid ten aanzien der jongelingschap zoo hoog noodig is. Nog is het katholieke open bare leven op de dorpen sluimerende, men ziet het gevaar niet naken, doch bestaat het daarom niet? Denk slechts aan de geva ren, die de buitenmeisjes in de steden van alle zijden omringen. Katholieke scholen wor den alom gesticht, vergete men niet daar? naast patronaten op te richten, daar deze minstens even noodzakelijk zijn. Bovendien laten we allen, omdat we het allen kun nen, onze eigen pers steunen waartoe wij door onze geestelijke overheden met zulk een klem worden aangespoord en sluiten wij onze woningen voor de neutrale bladen. Zeker, evenals men kan spreken van katholieken op twieletjes en katholie ken van stavast, kan men ook onderscheid maken tusschen neutraie-pers en neutrale pers, ri'.w.z. er is een zich noemende neu trale pers, welke het niet is, en er is een. neutrale pers, die niet beslist verkeerd te achten is, idie soms zelfs wei eens nuttig werkt, maar toch niet geeft wat ons gemoed verlangt. Die valsch-neutrale pers weet zoo bedekteljk te insinueeren bijv. katho lieken zijn dompers, ze loopen aan den,' leiband; 'het ministerie Heemskerk waait met alle winden; Kuyper is de ware broeder niet, enz. Schitterende bewijzen van offervaardigheid heeft Z. H. Pius X gedurende zijn leven ten opzichte der kath. pers afgelegd. Kar dinaal Lanvigerie achtte bet verdienstelijker een goed blad 'te ^fteunen dan een kerk te bouwen. Van de parochianen van Heeri Hugo waard, die zooveel hebben gehad voor den bouw der nieuwe kerk, mag dus ook worden verwacht, de zaak der kath. pers metterdaad te bevorderen en te propagee- ren. Indien hier nog geen propagandaclub bestaat, idan moet althans een perscomité wonden gevormd, om die dringend nood zakelijke actie ter hanid te nemen, opdat in geen Roomsdh gezin meer een Roomsch blad ontbreke. Doch zoo'n comité trachte ook advertenties, de ziel van elke cou rant, te werven. Wij allen kunnen zo o ge makkelijk Idie goede zaak helpen. Ieder b.v. kan van zijn notaris eischen, dat verkoopin- gen ien verpachtingen in „Ons Blad" wor den ||(eplaatst. Weet wel, al mocht soms grond door het verwijt bestaan, dat onze pers dichterlijk is, dan treft dat verwijt ons zelf. Menigmaal hoort men zeggen: „Ik ben geen kinid meer, ik kan alles wel lezen".; In 99 van de 100 gevallen getuigt zulk' 'een gezegde van gr'oote domheid. Niemand, zelfs niet de priester, blijft staande, als hij enkel vijamddige bladen leest, zonder zich ook van tegengif te. bedienen. Moge men dan ook al niet geheel en al afdwalen' ongefnerkt maken wij liberale denkbeelden tot Ide onze, denkbeelden zoo» veelvuldig verbreid1 onder den middenstand en nog kortelings wieer tot uiting gekomen 'bij' het afsluiten van arbeidscontracten te Alkmaar. De groote oorzaak is weer het lezen van liberale bladen door katholieke patroons. Die tijd is Voorbij, dat men kon voorgeven; ik moet De Nieuwe Rotterdammer of „De Telegraaf" voor mijn zaken lezen. „De Maas bode" geeft de berichten op handelsgebied even vroeg, zoo niet vroeger, dan die dagbladen. Doch niet ieder gevóélt behoef te aan het lézen van <een dagblad, dat bo vendien betrekkelijk een heele uitgaaf is, welnu 'abonneert u IdlaH op „Ons Blad". Eén borrel per week minder en ge hebt uw krant 'betaald'. „Bidden wij," zei Z. D. H. de bisschop van Haarlem in 1906, „bid dien Wij veel: voor de vervolgde kerk int Frankrijk en zorgen wij Idat het hier nooit zooi ,'vter komt; voorkomen wij dit door krachtig Idie katholieke pers te steunen. (Luide en langdurige bijvalbetuigingein.) Pastoor Van Swieten, dankt den Eerw. spreker voor zijn duidelijk en zakelijk woord tevens Iden wensch /uitende, dat het in goede! aarde moge vallen, zoodat van nu af geen verkeerd geschrift meer de woningen der parochianen moge binnenkomen. Overtuigd' als Z.Eerw. is, dat zijn parochianen groot gaan op het geloof hunner vaderen, mag verwacht worden, dat zij alles zuilen we ren, Wat daaraan afbreuk kan doen. Met dank voor de fanfaristen voor de mede werking en voor tie aanwezigen voor hun flinke opkomst sluit Z.Eerw, de vergadering. Door kolendamp bedwelmd. Zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen ia de beer A. Wit, drie dagen na de bedwelming door kolendamp overleden. De huiehoudster ia weer geheel herateld. SCHAGEN, 40 jaar trouwe dienst Ala een bijzonderheid kan werden gemeld dat Mej. Antja Pruim den 3den Kerstdag- a.a. 40 jaar onafgebroken in eenen en den aelfden dienat ia geweeat bij den heer H. J. Brüjemann alhier, eerat als dienstbode, na 1890 ala huiahoudater. Alle kinderen heeft zj] zien geboren worden en deel aan hnn opvoeding gehad. Polder Schagen. De reuzel, raapolie en petroleum ten be hoeve van de molena van den polder Scha gen, werd b3 openbare aanbesteding gegund aan den heer J, Groot en wel de Reuzel tegen 85 cent per K. G., de raapolie tegen 43 cent en de petroleum tegen 81 cent de liter. In 1908 waren deze cijfers respect 72, 34 en 81/» cent. LANGENDIJK. R. K. Vacantie-kolonle. Daar te Zuid Scharwoude besloten is sub- comilé'a te vormen ter inzameling van gel den voor een nieuw koloniebuis ten behoe ve van het Centraal Genootschap van Kin der Herstelling» en Vacantiekolonie, maken wij onze lezers er op attent dat een R. K. Vacantiekolonie ia gevestigd te Esmond aan Zee, en dat men daarom, wil men voor dit doel ieta geven, allereerst moet denken aan de stichting van paatoor Suidgeest. Dit ia dunkt ons, Katholieken plicht. Invoering tonnenstelsel. Bij de vier Langendijker gemeenteraden ia een uitvoerig adres van de vier Zieken' fondzen ingekomen met het verzoek het daarheen te leiden, dat het tonnenstelsel worde ingevoerd. Daarnevens ging een ad- haeaie betuiging van de vereeniging «Gezins verpleging». In de gemeenteraadevergadering van Broek op Langendjjk en Ondkarapel is d.t adres behandeld, doch men meende dtt het beter was eene afwachtende houding aan te nemen, daar het ondersoek, dat in die richtiDg wordt ingesteld, nog niet ia afga- loopen. Door den heer Brinkman, burge- meeeter van Noord Scharwoude, wordt het onderzoek gsleid. R. K. Propagandaclub. In onze parochie zal binnen kort een R. K. Propagandaclub worden opgericht. Tot nog toe bestond er weliswaar eene onderaf- deeling voor de propaganda in de »St. Mi- chaelsvereeniging», maar men heeft ingezien dat een club, die geheel op zich zelve staat, meer zal kunnen doen in de goede richting, wanneer een hecht verband bestaat tusschen de leden onderiing, wat tot nu toe niet het geval waa. Spoedig zal eeno ver gadering worden gehouden, waarin het reg iement zal worden vastgesteld en een bestuur zal worden gekozen. Het ie zeker de wensch van ieder, die het weimeent met het Katholieke leven in de parochie Langendijk, dat het energieke streven van da leden der nieuwe vereeniging, Vluchten ,moge dragen voor de toekomst. Collecte nieuwe R. K. Kerk. De collecte, Zondag 1.1. onder de H. Mis sen gehouden door den ZeerEerw. heer Hei wig, die belast ïb met het oprichten der nieuwe parochie te Heer-Hjjgowaard, heeft f 216.57 opgebracht. Benoeming. Tot Heemraad van het ambacht van West- Friesland genaamd Geestmerambacht ia by Kon. Beal. met ingang van 1 Januari be noemd de heer D Schuitenmaker te Noord- Scharwoude. Gasfabriek. Heden is de gaefabriek officieel geopend. Reeds Zaterdag echter is men begonnen met in de particuliere woningen te branden. Dit ging gepaard onder toeloop van een aantal nieuwsgierigen. Bij een der ^aangeslotenen ontstond den eersten avond reeds een lik gelukkig liep dit ongeval goed af. Tijdelijk onderwijzer. Te Noord-Scharwoude zal een tijdeljjk onderwijzer worden aangesteld. GROSTHUIZEN. Ontslag. Door mej. T. E. Dekker alhier, is tegen 1 April 1910 ontslag (wegens gezondheids redenen) aangevraagd, als onderwijzeres aan de O. L. School alhier, ILPENDAM. De gemeente pontwachter 8. Veltrop alhier, heeft eervol ontslag aangevraagd met toe kenning van eenig pensioen. PURMEREND. Liefdad gheids voorstelling. Op uitnoodigicg van den Ned. Roomsch- Katholieken Volksbond kwamen in het eigen gebouw bijeen het R. K. Kerkkoor, de R. K. Dameszangvereeniging, de zangvereni ging «Kunst na Arbeid» en de timmerlieden- vereeniging «Leo XIII», om zoo mogeljjk een Liefdadigheids uitvoering te geven ten bate van de «H. Lidwinastichting. Na ver schillende besprekingen werd besloten, wan neer men met een programma gereed kan komen, een dus tanige uitvoering te geven op den 141en April a.s. feestdag van de H. Lidwina. Plaatsel. Comité K. S. A. Het Pi. Comité der K. S. A. besloot einde Januari den heer C. D. Weeseling als spre ker uit te noodigen om het onderwerp «Werk loosheid» uiteen te zetteD, waarbij zullen worden uitgenoodigd o. a. het Dageljjksch Bestuur der gemeente en de Kamer van Koophandel. R. K. Tooneel. De Tooneelvereeniging «Leo XIII» heeft studie geuomen om met het stichtingsfeest op te voeren «Guas de Vendeër» gecostu- meerd drama in 3 bedrijven. Zondagsrust. De leden van de Ned. Barbiers en Kap persbond» afd. Purmerend hebben besloten dat op den laten Kerstdag en Nieuwj aarsdag hunne winkels tot 1 uur zullen geop3nd blijven Geslaagd. De heer Jb. van Veen, klerk bO de H. IJ. S. M. te Zaandam slaagde voor het examen stationsdienst. De uitslag van de gehouden aanbeste dingen voor onderhoud Gemeente werken ge durende 1910 is ais volgt Timmer- en MetselwerkHaan, Neck, f 3596.83 J. Kobus, f 3507 J. Rexwinkel, f3426; W. Tadema, f3349; J. Plas, f3234; Jb. de Vries, f 3190L. van Zon, f 3150 P. Brinkman, 3124 Weslmijze f 2970 Peek Dobber, f 2940Jb. van Voorst, f 2935 W. Zwart, f 2121, allen te Purmerend. SchilderwerkL. Volraat, Purmerond, f 606.70 K. Hoogland, Purmerend, f 493 Jb. Dinkla, Purmerend, f 466T. Bakker, Purmer, f 459Plas en van HembargeD, Pnrmerend. f 457O. Joosten, Purmerend, f 440. Stukadoorswerk Brune, Purmerend, f 597.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 5