4 pCt. Leening groot f 60.000. u Golden Cacao te HEER HÏÏGOWAARD. -É&.fg'el-va.ïsterd.e Q-esprelcleeaa. Wat een heerlijk en geurig kop koffie heeft U toch Geen wonder ik haal al- tij'd de 5 5 cts.-koffie van Mijn man is altijd uit zijn humeur als ik een enkele maal bij een ander koffie haal. Hij wil beslist niet an ders drinken dan 50 cts.- koffie van: Vroeger haalde ik koffie bijik wil den naam niet noemen, betaalde 50 ct. en dronk nooit lekkere koffie. Nu roept een ieder er over en toch betaal ik maar 45 ets. bij Vindt U dat geen volle en heerlijke koffie Toch betaal ik slechts 40 ets. hiervoor bij Ik wil graag niet te veel betalen en toch goede koffie drinken. Na lang zoeken ben ik ein delijk geslaagd. Ik drink 35 cts.-koffie van Als U thee drinkt moet ze krachtig zijn en tevens geurig. Het beste smaakt nog al tijd thee van UIT DE ZAANSTREEK. KUNST EN LETTEREN. BURGERLIJKE STAND. GEVONDEN VOORWERPEN. C. BURGER, KATHOLIEKEN J Dej Vrouw van Pilatus, M. WATERREUS, Roermond. bevoordeelt men zich op een manier zoo gemakkelijk, dat het ieder is aan te beve len met deze artikelen kennis te maken. Hollandses Algemeene Verzeiering-Bank - BRILLEN en PINCE-NEZ, Langestraat 104, ALKMAAR C. KAAIJ, Sigarenfabriek „DE CONCUEEENT", Kooltuin 7, ALKMAAR. Gebruikte Postzegels. •ciuaai imsevoon rt, iiunnaar. Beslist BEST! en GOEDKOOPSTE ADEES voor alle voorkomende werkzaamheden. Voor opname van werkzaamheden overal te ontbieden Kerk van het H. Hart, Ondergeteekende bericht dat de inschrij'ving is opengesteld op bovengemelde leening tegen den koers van 100 pCt. De obligatiën zijn groot f 250 en f 500 met halfjaarlijksche coupons per 1 JanuariJuli. Obligatiën zijn eveneens te bekomen bij H.H. Bankiers en Commissionnairs in Effecten. A. M. BOSCH, 72 Weimarstraat, den Haag. A, KUSTERS, Alkmaar, Ramen B 2. geslingerd. We kunnen ons beet begrijpen dat een vrouw, alleen thuis zijnde, maar gauw iets geeft, om er maar af te zfln. Is daar nu niets aan te doen Moeten we nu elke week tal van centen weggeven, om die naar de herberg gebracht te zien Wie weet raad SCHAGEN. Ongeval. Den eersten Kerstdag reden drie wagens met kerkgangers van Barsingerhorn naar Schegen. De ruim 20-jarige mejuffrouw F. van N.Niedorp trachtte per fiets op de Korte Snevert de rijtuigen voorbij te komen en reed dwars over den weg tusschen het eerste en tweede rijtuig door. De fiets »slipte« in het gladde wagenspoor en eer de voer man van het tweede rijtuig zjjn paard in kon houden, waren fiets en berijdster daar al onder geraakt en door het rijtuig over' reden. Bewusteloos werd mejuffrouw F. in een nebïjzijnde woning gedragen, waar de eerste geneeskundige hulp werd verleend en vanwaar uit ze later, etspvoete rijdende naar haar ouders mocht worden vervoerd. Aan pols, beenen en enkel scheen de over reden e nog al ernstig gekwetst te zijn. De fiets was door het paard letterlijk in elkaar getrapt. Dit ernstige ongeluk is al weer een waarschuwing voor hen, die zóó vrij °P d® fiets zich bewegen alsof er geen ongeluk sou kunnen gebueren. A. C. PETTEN. Verpachting. Perceel 1de zandmennerij in een ge deelte der duinen te Petten. G. Timmerman te Petten voor f 6.50 (voor zes jaar). Perceel 2het recht van bewljding der duinen en 8preeuwen dijk te Petten. L. van der Vlies, Terschelling, voer f 24.50 per jaar (voor 6 jaar). Perceel 3de jacht en konijnenvangst der duinen en Spreeuwendijk te Petten en het strand aldaar. C. Francis Kz. te ZIjpe voor f 93 (voor 1 jaar). Perceel 4: de jacht en konijnenvangst op de Koegras, Zanddijk en het Noordduin te Callantsoog aan A. Kos te Callantsoog voor f 36 (voor 1 jaar). SCHAGEBBRUG. Woensdagmorgen had de heer J. V. alhier het ongeluk door de gladheid der wegen van zQn fiets te vallen met het gevolg, dat het loopen hem zeer moeilijk viel. Met moeite wist hij zich naar den heer W. Jimmink Dz. nabij Schagerbrug te begeven, die paard en wagen inspande teneinde de heer V. door zijn zoon naar huis te doen brengen. Toen de heer V. thuis was gebracht zou J. zijn rijtuig omkeeren. Ongelukkigerwijze liep het leidsel vaBt aan den wagen, waardoor het paard achteruit begon te loopen met zoo danig gevolg, dat rijtuig en paard heiden in de Groote Sloot terecht kwamen. Met behulp van eenige toeschouwers wer den beiden weer spoedig op het droge ge bracht. (S. C ASSENDELFT. Naar aanleiding van ons bericht omtrent het heengaan van den Ferw. kapelaan Hoogeveer, deelt onze correspondent van wien het vorige bericht niet afkomstig was, mede, dat kapelaan Hoogeveen ongeveer een maand zeer ziek geweest is. Na een ver blijf Mj «ij"1 ouders is Z.E. thans in zoo verre hersteld, dat hij door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is benoemd in eene kleine parochie. Kap. Hoogeveen is niet in de gelegenheid geweest veel tot stand te brengen, tijd en kracht hebben Z.E. daartoe helaas ontbroken. WORMER. Bij de alhier in >Het Moriaauhoofd< gehouden verhuring van gras- en rietgewas, werden voor bet komende jaar blijkens on derstaand lijstje, belangrijk hoogere prijzen besteed dan voor 1909. In 1909. In 1910. Banne Wormer f 878.f 912. Scbaalmeerf 1085.f 1264 Heemraadschap f 92.f 118. Van de Kerkf 320.— f 384.— f 2375— f 2678 WORMERVEER. Gemeenteraad. De gemeenteraad alhier hield hare laatste vergadering van dit jaar op 21 December. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig met kennis geving de heeren Burch eu Laan. De voorzitter deelt mede, dat de heeren P. van Leijden en J. de Vries hnnne be noeming tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur hebben aangenomen. Evenzoo de heeren Dr. A. L. Schmidt als lid der Plaatselijke Schoolcommissie en P. de Clerk als gym nastiek onderwijzer. Bij de kasopname is alles in orde be vonden. In kas was f 10787,77®. Een bericht van den heer O. J. Laan en Mevr. de Wed. M. F. Pieper, dat zij genoe gen nemen met uitstel van de overdracht van grond, in het zuidelijk deel der ge meente 'voor gemeenterekening gekocht, wordt voor kennisgeving aangenomen. Over een voorstel van B. en W. tot vast stelling van een regeling op het verkeer met auto's en motorrijwielen, ontstond een leven dige discussie tusschen de heeren Pette, Binnendijk en den voorzitter. Aangenomen wordt, dat op een 15 tal gevaarlijke pnnten in de gemeente horden geplaatst zullen worden, vermeldende de maximum snelheid (20 K.M. per uur) en tevens een aanduiding welke atraten niet ingereden mogen worden. Een voorstel van Binnendijk om by het rijden op Marktstraat en Krommenieërweg van 12 tot 121/» uur de maximum-snelheid te bepalen op 10 K.Mwordt met 8 tegen 3 stemmen verworpen. Het Rijk krijgt tegen een jaarlijkeche ver goeding van f 50 een bergplaats voor oorloge- materieel in een pakhuis aan den Zaanweg. Een crediet van f 1500 voor aanschaffing van gymnastiektoeetellen wordt goedgekeurd evenals een bedrag van f 500 voor het maken van een fietsenbergplaats bij de school voor M. U. L. O. Een voorstel van B. en W. tot inrichting van een verblijfplaats voor dakloozen, waar voor het z.g. aschhok aan den Noorddijk zal verbouwd worden, wordt aangenomen, na eenige opmerkingen van Dr. Korteweg en Binnendijk. De kosten zullen f 500 be dragen. Een voorstel van B. en W. tot bët aan gaan van een geldleening groot f 46500 voor scholenbouw, ondervindt bestrijding van den heer Pette. Deze wijst op verschillende zaken die nit deze leeuing zullen betaald worden en die eigenlijk uit den gewonen dienst dienden betaald te worden. Nadat de voor zitter erop gewezen heeft, dat alles, wat uit de leening betaald wordt, tot de stichting en inrichting der nieuwe school behoort, wordt'het voorstel aangenomen. De vereenigicg >Hercules< kan het gym nastieklokaal voor hare oefeningen hnren voor f 100 per jaar, ofschoon de heeren Pette en Binnendijk, uit sympathie voor de vereeniging, die vergoeding op f 50 per jaar wenschten gebracht te zien. Het regiement voor de meters en wegers in deze gemeente wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Bjj de postgoedkeuring van de begroo ting voor het amenblement van de nieuwe school, wijst de heer Pette op luxe-uitgaven voor een kachel f 60, matten van f 33, een klok van f 20. Spreker vindt, dat dit toch wel wat minder kan. Wethouder Allan deelt mede, dat B. en W. deze posten gewjjzigd hebben, zoodat voor een kachel f 30 en voor een klok f 10 wordt nitgetrokken. De j voorzitter deelt mede, dat de plannen voor het uitdiepen van de Achterzaan in de volgende vergadering zullen behandeld worden, waarna hij de vergadering sluit. Communnle-plaatjes. Meermalen is er geklaag*!, dat de plaat jes, welke men pleegt te geven bij gele genheid der Eerste H. Communie aan de communicanten óf niet fraai zijn óf dat de voorstelling niet in verband staat met den schoonsten dag des levens. De N. V. Willfried Deyhle's lidhtdruk- en grafische kunstinridhting is op het denk beeld gekomen in deze leemte te voor zien. Zij heeft daartoe een devoot kun stenaar aangezocht, die overleg met demi HoogEerw. Pater Kronenburg, Redemptorist heeft gepleegd en er in geslaagd is uit de levens der Nederlandsche Heiligen 24 treffende gebeurtenissen te lichten, welke in verband staan met het Hoogheilig Sa- krament des Altaars. Wij zagen de keurige afdrukken der se rie van 24 stuks en besluiten daaruit, dat de plaatjes prachtig, zullen zijn. Uitgever is de bekende firma: G. Borg te Amsterdam. De plaatjes zijn verkrijgbaar gesteld' bij alle boekhandelaren. Helloo, over de maanden Oct., Nov. en Dec. GEBOREN 28 Oct. Marijtje, d. van Daniel Meijer en Hlllegonda Bakker. 7 Nov. Gerbeit Pieter, z. van Willem H. Bakker en Maartje VeDnik. 12 Nov. Nic. Theodorne, z. van Johannes Bolten en Anna Llefting. 12 Nov. Cornells, z. van Theodorus Rozlng en Gunrtje Knijper. 14 Nov. Christina Maria, d. van Cornelis Berkhout en Jantje Windt, 26 Nov. Jacob, z. van Andries Butter en Margaretha de Vries. 29 Nov. Wilhelmina, d. van Wilhelmus P. Swart en Trjjntje Kapteyn. ONDERTROUWDAdriaan Sengers, wednr. van Geertje Komen, 68 j., en Trijntje Bos, wed. van Jacob de Groot, 62 j. GETROUWD: Dirk Nic. Reichhoet, 50 j. en Aaltje Pot, 52 j. Cornelis Verduyn, 40 j. en Catharine M. van Dam, 27 j. Petrus Hoefjes, 22 j. en Elisabeth Jac. Kaan dorp, 25 j. Jan Schoorl, 63 j. en Marytje Sluis, 34 j. OVERLEDEN: 1 Oct. Walraven Graaff v. d. Berg, 66 j. 3 Oct. Adriana Dekker, echtgen. van M. Butter, 53 j. 17 Oct. Klaas Nap, echtgen. van Anna Rozenbroek, 74 j. 30 Oct. LambertuB Hondjjn Beek huis, 18 j. 13 Nov. Gerritje Vergaf), wed. van Jan Pauw, 75 j. 21 Nov. Pieter Modder, echtgenoot van Grietje Bergsma, 30 j. 24 Nov. Geiina Viseer, 88 j. 26 Nov. Issac Hartog, 35 j. 3 Dec. Jan Admiraal, 56 j 2 Dec. Cornelis Krniter, 23 j. 11 Dec. Pieter Docter, echtgen. van M. A. Swienhorst, 64 j. 24 Dec. Petro- nella Klaasse, 3 m. 26 Dec. Reinier Kraakman, 81 j. Uitgeest. GEBOREN18 Dec. Cornelia Maria, d. van Frederik Bak en Petronella Kool. OVERLEDEN21 Dec. Johanna Jacoba, d. van Hermanus Bazilius Zonjee en Jansje Admiraal, 6 jaar. Heemskerk. OVERLEDEN: Jacobus Hendrikus Kloes, 11 maand, z. van Jan Kloes en Jacoba Ranzijn. Willem Nicolaas Antonius Kater, 13 maand, x. van W. Kater en Klasina Dam. Jacob Terra, 66 j., wedn. van Helena Schaap. Assendelft, van 17—23 Dec. GEBOREN: Bastina, d. van Simon Koomen en Bregje de Boer. Maartje, d. van Maarten van 't Veer en Dieuwertje van Ham. Engelbertns, z. van Martinu» Winter en Agatha Hefjne. OVEKLEDENCornelia Boet, 81 jaar, eebtg. van Jannetje Veenis. Elisabeth Anna Jacoba Groenewegen, 24 jaar, ongehnwd. Trijntje Nielen, 59 jaar, echtg. van Klaas Kerssens. Jan Jongejans, 79 jaar, wedn. van Pietertje Houwertjes. Purmerend. GEBORENJacobus Nicolaas, z. van Jo hannes Antonius Vermeulen en Afra Bosch. Agatha Maria Cornelia, d. van Nicolaas Petrus Brinkman en Agatha Maria Sophia Rijkenberg. GETROUWDWillem Pieter van Goinga en Trijntje Brouwer. OVERLEDENGeertje Klipper, 82 jaar, weduwe van Justus Out. Te bevragen aan het bpreau van politie, Langestraat, op werkdagen van 's morgens 9—12 uur. Een duif. Twee portemonnaies met eenig geld. Een bontje. Een rozenkrans. Een reticule. Een huissleutel. Eenige kastranden. Een parapluie. Een voetbal. Een duimstok. Alkmaar, 28 December 1909. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJZEN. omvangen, geueve niervan kennis te geven aan Boekhandelaar te Schagen. Abonneert IJ op Weekblad voor KATHOLIEKE HUISGEZINNEN, onder Redactie van eenige Eerw. Heeren Geestelijken nit de verschillende Bisdommen. Wekeljjksche inhoud: Kerkelijk nieuws. Epistel en 'Evangelie, Kalender, Gelonfs en Zedenleer, Godsdienstige verhalen enz. enz. Fiijs per jaargang franco per post slechts f 1.60. De nieuwe jaargang wordt geopend met een boeiend feuilleton getiteld: eene [aangrijpende geschiedenis, waarin de echtgenoote van den Romeinschen Stedehou der en Salome de hoofdpersonen zjjn. DIT AFKNIPPEN en onder enveloppe, gefrankeerd met 5 cents postzegel te zenden aan den Uitgever De ondergeteekende wenscht zich te abonneeren op „ONS KERKKLOKJE'\ prijs per jaargang franco per post fl. 1.50. Naam. Woonplaats Paygiop 7. Herm. Plas, Gediplomeerd Goud en Zilversmid. Om te koopen, verkoopen, ruilen, repareeren en tszeeren GEEN BETER adres dan bjj den werk man zelf. Paygiop 7. Herm. Plas, Alkmaar. SCHIEDAM Maatschappelijk kapitaal f 1000000. Verzekerde kapitalen: Levensverzekering f 3500000. Ongelukkenverzekering f 68000000. Leven, Ongelukken, Ziekte, Wettelijke aansprakelijkheid, Volks-, Communie verze kering enz. Gunstige voorwaarden. Billijke premiën. Vraag inlichtingen aan de vertegen woordigers voor Alkmaar en Omstreken C. MULDERS, Langestraat 48 en Jb. BAART, Breedstraat 45, Alkmaar. SPECIALITEIT voor het maken van volgens geneeskundig voor schrift. KAAIJ, vroeg mij gister een meisje met gitzwart [haar. U verkoopt toch zeker prima eerste klas waar. Gister althans was mijn broer er nog over aan [de praat, Die zei er gaat toeh maar niets boven KAAIJ's [fabrikaat, Want of je er nu een* je rookt of tien of honderd, Altijd weer ben je over de kwaliteit verwonderd. En dan voor een fijne sigaar betaal je toch zoo'n [schijntje, Ook zijn rooktabak is fijn; geloof maar hoor [Trijntje. Hij heeft o.s. nog Turksche rooktabak in den [handel, Ik rook ze altijd als ik in de week ga aan den [wandel. Zijn Portrioo en Maryland soorten is ook edele [tabak, Die rook ik na afloop van 't werk als k eens [zit op mijn gemak. Nu mijn lief zusje ga ik nog even een straatje om, 'k Geloof dat ik nog een kennisje van mij [tegenkom. Telefoon 279. Zy die gebruikte Postzegels bezitten en deze voor liefdadige doeleinden wen- echen af te staan, worden verzocht deze te bezorgen Molenbnurt No. 11. (Pastoor CH. HELWIG.) 100 gewone kaartjes met enveloppes k f0.40, f0.75, f 1.f 1 50 en f 1.75, 100 langwerpige of fantaisiekaartjes met enveloppes f 1.15, f 1 25, f 1.85 f 1.50, f 1.75, f 2.—, f 2.50 en f 2,75. Rouwvisitekaartjes vanaf f 2.tot f 3.25. lOOOGewone Rekeningen, Kwitanties, Convocaties eto. vanaff4.50. 1000 Hennep en veloppes vanaf f 1.75. Verkrijgbaar aan de drukkerij van „Ons Blad." Stoomdruk. - X, KUSIEB& ftlfrn.ar,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2