Lee ssorielijstqa. "plaatselijk nieuws. O ja, meester, uit het Oostenrijksdie. Meester, ontstemd, dat de jongen zoo zit knoeien, ziet een anderen leerling achter hand pogingen doen een geweldige bui in te houden. 190L jaJJj waarom lach jjj? klinkt het streng uit meester's mond. Meester, Adriaan zegt tegen ons: Uit het Warenhuis! Tableau. Gasthuisverpleging. Volgens de wet op het Arbeidscontract zijn werkgevers ver plicht den bij hen inwonenden personen in dienstbetrekking bij ziekte te doen ver plegen. Ten einde ook werkgevers met zeer beperkt inkomen hiertoe in staat te stellen, wondt voorgesteld een gemeentelijk abon nement op gasthuisverpleging tot dit doel a f4 per jaar en per arbeider te openen. Loodvrij vaatwerk. Het >N. T. v. G.« meldt: Een merkwaardige tentoonstelling is te Londen gehouden, nl. een van loodvrij aar dewerk, om aan te toonen, dat men niet meer van lood behoeft gebruik te maken, bij de aardewerk-industrie. Van de duurste tot de eenvoudigste artikelen, voor praal zoowel als voor huishoudelijk gebruik waren daar voorhanden. Eén afdeeling bestond uit voor •werpen, die reeds geruimen tijd zijn ge bruikt om de huisvrouwen te bewijzen, dat men deze waren gerust kan aanschaffen. Jachtpartijen op den zeebodem. Een nieuwe hartstocht heeft zich meester ge maakt van Amerikaansche dollarmillionairs een sport, die iets geheel nieuws, wat nog nooit eerder vertoond is, levert en in staat is aan de geblaseerden een sterke zenuw- prikkeling te bieden. In New-York heeft zich een uitgelezen vereeniging van de voornaam ste jongelieden uit de hooge finantiën-ari- stocratie gevormd, een jachtclub, waarvan de leden af en toe jachtpartijen op den bodem 'der zee Organiseeren. AMSTERDAM. Parochie H. Nicolaas (Prins Hendrik kade). Zondags7, half 9 en 12 uur stille H.H. MisseD, 10 uur Hoogmis. Parochie H. Franciscus (»De Boom«), Kalverstraat by het Sophiaplein. Zondags7 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis. Parochie H. Jozef (»De Papegaal), Kalverstraat by de St. Luciensteeg. Zondags7 uur, half 9 eu half 10 stille H.H. Missen, kwart voor 11 Hoogmis, ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius. Zo. 's m. 7 en 8'/j uur stille H.H. Missen 10 uur geiougen Hoogmis'e namidd. 3 uur Vespers, 's avonds 6 uur Lof met pre dikatie ter eere van 't Oob. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Ma. 's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd, Di. 's av. van 67 gelegenheid om te biechten. Wo. Feestdag van O. L Vr. Liehtmis ver plichting van Mishooren De H.H. Missen als op Zondag. Vóór de gexoDgen H. Mis van 10 uur wyding en nitdeeling der kaarsen 's Avonds 7 uur Lof. Do. Feestdag van den H. Blasius, Patroon tegen keelziekte. Ha de H.H. Missen van 8 en 9 nur gelegenheid om de Blasius- te ontvangen's m. 9 uur gex. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel's av. 7 uur Lof tot dezelfde intentie. Vr. 1ste Vr. der Maand, 's m. 8 uur gez. H. Mis 's av. 7 uur Lof met Litanie ter eere van het H. Hart van Jeius. Za. 9 uur H. Mis ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den E. Dominicus. Zo. 's m. 6 en 8% uur st{Iie H.H. Missen 71/j uur uitreiking van de H. Communie, 10Vj uur de Hoogmis2 uur en half 4 Catechism., 3 uur Vesper, 5 uur Congregatie. D. 's m. ten 9 uur gezongen H. Mis 's av. 7 uur Lof; Ten 6 uur gelegenheid om te biechten. Wo. Feestdag van O. L. Vr. Zuivering. Ver plichting van Mishooren, de H. Diensten als op Zondag Vóór de Hoogdienst wy ding der kaarsen 's av. 7 nur Feestcon- gregatie tevens 1ste der 7 Woensdagen ter eere van den H. Joseph. Do. Feestdag van de H. Blasius's m. 8l/s uur Uitvaart voor Catharina Nagel, geb. Bysman ais lid der H. Familie. Na de Dien sten uitreiking van den zegen des Hei ligen 's midd. van 5-6 uur gelegenheid om te biechten. Vr. 1ste der Maand. Ten 9 uur gez. Dienst s av. 7 uur Lof. Za. 'sav. 7 uur Lof. St. Jozefkerk. Zo. 's m. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, 's avonds half 7 Lof. Ma. 's av. 7 uur Lof. Di. Eerste Di. der Maand ter eere van den H.Vader Dominicus, volle aflaat's av. van 4-7 uur gelegenheid tot biechten. Wo. Feest van O. L. Vr. Liehtmis, verplich ting van Mishooren, tevens 1ste der 7 Woensdagen ter eere van den H. Joseph, volle aflaatde H.H. Missen als op Zon dag vóór de H.H. Missen wyding der Kaarsen, 's av. 67 j uur Lof met predicatie. Do. Feest van den H. BlasiusPatroon te gen keelziekten Na de H.H, Missen wordt de Blaziuszegen gegeven 's av. van 5—7 uur gelegenheid tot biechten 's av. 7 uur tsor Lof ter eere van Allerh. Sasramsnt. Vr. 1ste Vr. der Maand, byzonder toegewyd aan bet Goddeiyk Hart van Jezus, volle aflaat, 's m. uur gezongen H. Mis met altstelling van het Allerheiligste ,s av. te 7 uur Lof en Eereboete. Zo. a.s. Eerste Zo. der Maand, volle aflaat 's av. e1/» nur Lof en Processie ter eere van de Koningin van den Allerhelllgsten Rozenkrans. In de week de H.H. Missen ten 7l/t en 9 n. HEILO. Zo. Sexagesima 71/s uur Vroegmis waaronder onderrichting 97s uur Hoogmis, waar onder predikatiehalf2 Catechismushalf 3 Vespers. Ma. de H.H. Missen ten 8 en half 8Vi ure Vóór de 2de H. Mis huwelijksplechtigheid. Di. H H. Missen ten 8 en 8'/j uur. Wo. Feest van Maria Lichtmis, verplichting van Mishooren 77j uur Vroegmis; 97> uur HoogmisVóór de Hoogmis wijding en uit dei ling der kaarsen, waarna procesie 's av. 6l/j uur Lof ter eere van Maria. Do. Feestdag van den H. Blasins, Patroon tegen keelziekte; de HH. Missen ten 8 en 81/ï uur vóór beide H H. Missen zal den xegeó van deu H. Blasius worden gege ven Van 5—7 uur gelegenheid om te biechten. Vr. 1ste Vr. der maand bijzonder toegewijd aan de vereering van het Godd. Hart *8 uur gez. H. Mis met plechtige uitstel ling van Allerh. Sacrament voor de Lev. en Overl. leden v. h. Broetietschap der Ged. Aanb. daarna de H. Mis voor de leden van het Genootschap ter vereering van het Goddeiyk Hart. Za. de H H. Missen te 8 en 8'/j uur 's av. 61/s uur Lof en predicatie tot opening van de vernieuwing der H Missie, welke door twee Paters Redemptoristen van 5—13 Febr, zal worden gegeven g een biecht- hooreu. Op de gewone dagen Catechismus, behalve die van Maandag, welke zal Worden ge houden Dinsdagmorgen ten 11 ure. In den Heer overleden: Mattheus Stoop. EGMOND AAN ZEE. Zo. Sexagesima 's m. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis 's midd. 2 uur Vespers. Ma. 's m 8 '/4 uur de H. Mis. Di. 's m. 8>/4 uur de H. Mis 's av. Van 5—6 uur biechthooren. Wo. Maria Lichtmis verplichting van Mis hooren 's m. 71/J en 10 de H.H. Mis sen 's av. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Do. Feestdag van den H. Blasius, (na de E. Mis zal de Blasiuszegen worden gegeven), Vr. en Za. 's m, 8l/4 uur de H. Mis. Za. van 3—7 uur biechthooren; 's av. 71/, uur Lof en Rozenkrans. SCHOORL. Zo. 's m. 71/, uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. l'/s Catechismus2'/4 uur Vespers. Di. 's midd. van 4 5 uur biechthooren. Wo, Feestdag van Maria Lichtmis verplich ting van Mishooren, de H.H. Missen om 7 en 9l/i nur. Vóór de Eoogmis wyding der kaarsen. Do. Feestdag van den H. Blasluxna de E. Mis de zegen v. d. E. Blasius. Vr, late Vrydag, 's m. 8 uur gez. H. Mis met acte van Eereboet en Toewyding 's av. 7 uur Lof. Za. 's midd- 4-7 uur biechthooren. Deze week Catechismus volgens gewoonte, Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Petrus Obdan en Janeje Beemsterboer. LANGENDIJK (N -Scharwoude). Zo. 's m. 7 uur vroegmis met onderrichting, 10 uur Hoogmis; 2Vj uur Vespers; 6 uur Lof, waaronder Rozenhoedje en Litanie van Maria. Di. 's m. 8l/i uur H. Mis 's av. 7 uur Lof ter eere vau de H. Antoniusna de H. Mis en het Lof vereeting der relikwie. Wo. Feestdag der zuivering v. d. Allerh. Maagd. Verplichting van Mishooren de H.H. Mix- een te 7 en 10 uur, voor de Hoogmis, wyding der kaarsen en processie 's av. 7 uur Lof. Do. 's m. 9 uur gex. Jaargety voor Simon Mettes en overl. echtgen. Rosina Stooper. midd. van 5-8 uur gelegenheid om te biechten 's av. 7 uur Lof ter cere vau het Allerh. Sacrament. Vr. late Vr. der Maand. 81/, uur gez. H. Mts voor de H. Mis acte van Toewijding aan het H. Hartav. 7 uur Lof w.o. het Rozenhoedje met de Litanie van het H. Hart en de eereboete tot Eerherstel. Za. vanaf 4 uur, gelegenheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maartje Weel, hvr. v. Chr. Goedhart. In den Heer overleden Maria Put, hvr. van Joannes Oudhuys. ZUID-ZIJPE. Zo. half 8 voor Mathias Blaauw kwart vo. 10 voor de parochie 2 uur Lof met Ro zenhoedje. Ma. voor Cornelia Jansen. Di. voor Jacobus Kruyer van 41/1—6 uur gelegenheid om te biechten. Wo. 71/ï «ar voor Willem Ligthart en Eli- sabeth Strop 93/* uur voor den ZeerEerw. heer Joëa Petrus Hunting. Do. voor Fieter Polder, Gertrudis Meyering en hunne nakomelingen. Vr. voor de leden van het Apostolaat des Gebeds en de Aartsbroederschap van het H. Hart. Za. voor Matthias Blaauw van 41/,—71/, uur gelegenheid om te biechten. TUITJENHORN. Z. 's moig. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoog mis voor de gemeente; 's midd. lV»«ur Catechismus21/, uur Vexperx. Ma. 's m. 8 uur H. Mix voor den WelEd. heer W M. v. Eiwe qn Echtgen. Di. m. 8V, uur H. Mix voor Nieolaas van Duin. Wo. Maria Lichtmis, verplichting van Mix hooren voor de H. Mis van 9Va uur wy ding der kaarsen's m. 7 nur H. Mis voor Eenlge familieleden 97i uur H. Mis voor Agatba Zomerdijk hvr. v. J. Strooper Do. 's m. 8Vi uur H. Mis voor Cornells Bos en Maartje Strooper. Vr. 's m. 8l/j uur gei. H. Mis voor Corneiix Groot en Antje Slijkerman 's av. 7 uur Lof en Opdracht aan het H. Hart. Za. 's m. 81/, «ur H. Mis voor overl. ouders M. Strooper van 5-7 nur gelegenheid om te biechten en des s av. ten 7 unr Lof ter eere van O. L. V. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Elisabeth Way Grietje van Duin—Blee ker en Hermanns Bommer. In den Heer overleden Cornells van Hanx- leden en Geertje Pronk—Komen. LIMMEN. Zo. 's m. 7Vs uur stille H. Mis; 10 uur Hoogmis; ll/j uur Catechismus 2 7» uur Vespers. Di. 's m. 9 uur gelezen H. Mis met Luwe. ïyksplechtigheid. Wo. 'e m. 7L/i uur stille H. Mis 10 uur wyding der kaareen en Hoogmis 's av. 7 uur Lof ter eere vau Maria met Rozen hoedje. Vr. late d. Maand, 's m. 81/* uur Acte van Eerherstel en Toewijding, gez. H Mis met uitstelling v. h. Allerh Sacrament'e av. 7 uur Hof met de Litanie van het H. Hart. In deze week Catechismus volgens gewoonte. In den Heer overledenBernardus Willers. UITGEEST, n Zo. half 8 H. Mis voor ,de gemeente, half 10 Hoogmis voor Mej. Baus v. Kersbergen 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers. Ma. 8l/x Jaarl. Dienst voor Gerrit Kuijs 9 uur voor Jacob Groenland. Di. 8l/j uur voor Antje Duinmaijer 9 uur gez. H. Mis met Veni Creator voor bruid en bruidegom. Wo. Verplichting van Mishooren 71/s uur voor Gornelis Groen9'/j uur gez. H. Mis voor de leden v. d. Lev. Rozenkrans. Do. 8l/1 uur voor Jan Jonker 9 uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament voor Myntje Kuijs, hvr. van Herm. Terra 's midd. van 4 6 uur biechtgelegenheid. Vr. 81/, uur voor de geloovige zielen9 uur gez. H. Mis voor de leden van het Genootschap van het H. Hart van Jezus 's av. 7 uur Lof met Eereboete, Za. 8'/, uur voer Hendrik Rijs, als lid van Piëtas9 uur voor Tryntje Oornelisse. 4 uur biechthooren 7 uur Lof ter eere der Allerh. Maagd. EGMOND-BINNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zo. Sexagesima. Half 8 Vroegmis voor de Parochie10 uur Hoogmis v. de z. v. z. Petrus Oiy's midd. 1 uur Onderricht, in de Byb. Geschied.2 uur Vespers met Rozenhoedje. Ma. 8 uur H. Mis vo. de z. v. z. Cornells Zoon, als lid v. h. Broederschap O. L. van Kevelaar. Di De gedachtenis aan het Lijden onzes Hee- ren 8 uur H. Mis voor Agatha Oiy, geb. Duineveld als lid der Broederschap van de H. Martelareu v. Gorcum Gelegenheid om te biechten voor de volgende Feest dag een uur na de H. Mis en van 6-7. Wo. Feestdag der opdracht van het Goddelijk Kind in den Tempel, of Maria Zuivering, verplichting van de Mis b'y te wonen de H.H. Missen als op Zondag vóór de Hoogmis de plechtige wyding en uitdee- ling der kaarsen tevens de 1ste der 7 Woensdagen ter eere v. d. H, Joseph te 6'/s uur het Maria Lof met Rozenhoedje waarna de Litanie ter eere van den H. Joseph. Do. Feestdag der bekeering van den H. Apostel Paulus, tevens de gedachtenis aan den H. Blasius, Bisschop, martelaar, bijzon- deren Beschermheilige tegen alle pynen der keelNa beide H.H. Missen zal de zegen van den Heilige worden gegeven en ook 's midd. om 5 uur gelegenheid om te biechten een uur na de H. Mis en van 5-7 uur voor den volgenden lsten Vrijdag. Vr. 's m. 7 uur de gez. H. Mis met uit stelling van het Allerh. Sacrament voor de leden van het Genootschap van het H. Hart van Jezus, vóór de H. Mis de Litanie9 uur H. Mis vo. de z. v. z. Petrus O/y, als lid van het Genootschap v. h. H. Hart; 's av. 6Lof met acte van Toewyding en Rozenhoedje. Za. Feestdag van de H. Agatha, Maagd en martelares. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. Thomas, geb. Twisk. In den Heer overleden: Cornelius Zoon en Petrus Ory. AKERSLOOT. Z. te 7.30 en 10 uur de H. Missen, 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers, daarna lied no. 32. Ma. te 9 uur gez. H, Mis als uitvaart voor Wed. O. Schut geb. Afra More. Di. na de H. Mis en 's middags van 3—5 uur gelegenheid om te biechten. Wo. Feestdag van Maria Lichtmis, met ver plichting om de E. Mis te hooren. De HH. Missen als op Zondag. Voor de Hoog mis wyding der kaarsen. Des avonds te 7 uren Lofdaarna lied No. 56. Deze dag is de late der 7 Woensdagen die het feest van den H. Jozef voorafgaan. Do. na de H. Mis en 's middags van 3—5 uur gelegenheid om te bieehten. Na de H. Mis wordt de zegen van den H. Blasins gegeven. Vr., eerste Vrydag der maand, toegewyd aan de vereering van het H. Hart. 's Avonds 7 uur Lof met preek tot voorbereiding van het 40 uren gebed, dat a.s. Zondag begint. Za. na de H. Mis en van 3—8 gelegenheid om te' biechten. Van de laatxte H.H. Sacramenten voorzien Wed. Hilbers, geb. Antje Groen. In den Heer overledenWed. Schut geb. Afra Mors. DE RIJP. Zo. 71/. uur Vroegmis 10 uur Hoogmis l1/, uur Catech.2'/, uur Veepers61/, uur Lof. Door de week de H. Mis om 8 uur. Wo. O. L Vr. Lichtmis, verplichting v. Mis te hooren. De HH. Missen als op Zondag, 's Avonds 7 unr Lof met Rozenhoedje. Vr. Eerste Vrydag der maand, 9 uur gei. H. Mis voor de leden v. d. Broederschap van het H. Hart. 's avonds 7 nur Lof. Za. Voor- en na de H. Mis en van 4—8 biechthooren. Dagelyks na de H. Mis Catechismus voor de aannemelingen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Appoionia van Baars, hsvr. v. Jan Duis en Maarten Jonker. In den Heer overledenHenrlca Haanraads, hsvr. van J. Blokdyk. Anna Heynis, hsvr. van P. v. d. Gracht en Maria Egbers. ASSENDELFT. Zo. 's m. 7 uur H. Mis voor het geestelijk en tyd. welzijn der parochie10 uur Hoogmis voor de Lev. en Overl. leden v. d. Broedersch. der Gedur. Aanbidding, 's midd. l'/j uur Catechismus 21/1 uur Vespers. Ma. 71/» uur voor Anna Koning, wed, Hk. Tambach8l/j uur voor Egberdina van 't Hoff en overl. kinderen. Di. 7uur voor Grietje Kramer en overl. familie; 8uur voor Cornelis Jansz. Kramer en Maria Hoogerwerf. Wo. 7 uur Jaarg. voor Simon Kramer en Antje Brakenhof; 10 uur voor de Lev. leden der Westl. Processie. VoordeHoogmis plechtige wyding der waskaarsen, 's Avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Do. 7 uur voor Cath. Nielen, gaw. hvr. van Nicolaas Kerssens als lid van het Gen. der 33 8l/j uur voor de lev. en overl. leden Gen. der 33, ter eere v. h. H. Hart v. Jezus. Vr. 7 7, uur Jaarg. voor Jacob Simonsz. Kroon 87i uur Jaarg. voor Janeje Kra mer, gew. hsvr. van Jac. v. d. Laan, "s Avonds om 7 uur Lof. Z. 77j uur voor de priesters die in deze parochie hebben gearbeid 81/a uur voor Zuster Marie Aldegonda. Deze week dagelyks Catechismus. Donderdag en Zaterdag na de H. Mis en des namiddags te 4 uur gelegenheid om te biechten. KROMMENIE. Zo. 's m. half 8 uur H. Mis voor de parochie 10 uur jaarmis voor Willem Nielen 27s uur Vespers Na de Hoogmis Catechismus, 's av. 7 uur vergadering by den heer Wagenmeester. Sprekerden WelEerw. kapelaan J. Ruyter. Ma. 8 uur tot zekere intentie half 9 voor Willem Schaper en echtgen. Di. 8 uur en half 9 voor een overledene Van 6 8 biechthooren. Wo. Veplichting van Mishooren 8 uur Jaar voor Jansje Bei10 uur voor de overl. leden der Westlandsche Processie, "s av. 7 uur Lof. Do. 8 uur tot zekere intentie half 9 voor Willem Noom eu Echtgen. ;'s av. 77s uur Lof. Vr. 8 uur voor overledene oudershalf 9 Hendrik Velzeboer echtgen. Za. 8 nur ter intentie eener 25 jarige hu we- ïykefeeslhalf 9 voor Jan Stut en Maria de Boer 4—8 uur biechthooren. Catechismus volgens gewoonte. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharina Luiting en Lena Huismans en Petrus Huismans. Do. 's av. 8 uur vergadering van weduwe steun by den heer Bouwhuizen. WORMERVEEB Zo. ?7g uur H. Mis 10 unr Hoogmis. 2 uur catechismus, 3 uur Vespers. Ma. en Di. te half 9 H. Mis en Dinsdag avond van 6—7 gelegenheid om te biechten. Wo. Feest van Maria Lichtmis. Verplichting van Miehooren De H.H. Missen te 8 en 10 uur. Voor de Eoogmis de wyding en uitdeeling der kaarsen, 's Av. 7 uur Lof. Do. Feestdag van den H. Blasius, patroon tegen keellyden. Na de gez. H. Mis zal de zegen gegeven worden av. 7 uur LofVóór het Lof gelegenheid om te biechten. Vr. 1ste Vr. der maand, 's m. 87j uur H. Mis's av. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. half 9 H. Mis 's midd. van 3—8 uur gelegenheid tot biechten. Do., Vr. en Za. te 12 nur de gewone cate chismus. Zo. a.s. na beide H.H- Missen de gewone Maandeiyksche armencollecte. SCHAGEN. Zo. de HH. Missen om 7 uur en half tien. Half 2 Catechismus, half 3 Vespers. M. 's m. 9 nur ges. jaargetyde voor Piet Portegys. Wo. Feestdag van Maria Liehtmis, verplich ting van Mishooren de H.H. Missen te 7 en 97» uur 's av. 7 uur Lof eu Ro zenhoedje. Vr. 8 uur gezongen H. Mis.; 's av. 7 uur Lof Litanie en Toewyding aan Jezus' H. Hart. Za. 7 uur Lof en Rozenhoedje. HEEMSKERK. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 nur Hoogmis, half 2 Catechismus, half 8 Vespers. Half 7 H. Familie. In de week de HH. Missen ten half 8 en half 9. Zaterdag alleen kwart over 8. Katechismus als naar gewoonte. Di. van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Wo. Feestdag van O. L. F. Lichtmis, ver plichting van Mishooren. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Vóór de Hoogmis wyding der kaarsen. Do. half 4 Lof ter eere van het Allerh. Sa- crament, waarna biechthooren. Vr. Eerste Vrydag der maand, half 4 Lof met Litanie en verdere gebeden ter eere van het Goddelyk Hart. Z. van 3 uur af gelegenheid om te biechten, half 4 Lof ter eere van de H. Maagd. 1. In de stad spreekt pdaan P Je heb me naar 't as Z. H. Paus Leo. 6. LANGENDIJK. Muziek, Tooneel en Zang. Dinsdag 25 en Donderdag 27 Januari gaf het R. K. Fanfarecorps «Kunstgenot» zyne 2e uitvoering in dit zeiioen. Niettegenstaande den korten tyd dien het corps gehad heeft voor repetitie der muziek, werden de verschillende num mers waaronder zeer zware vry goed uitgevoerd. Waren soms in enkele stukken, zwakke punten op te merken, in de meeste stukken was de vertolking zeer goed. In 't algemeen mag worden gezegd dat «Kunst- genot» goed heeft gespeeld. Van de tooneel- en zangstukken die ten gehoore werden ge bracht, vielen het meest in den smaak Het Consultatiebureau» en >De vroolijke plakkers». Dit laatste is een Hollandsche vertaling van het komisch kwartet >Der heitere St&oagaste» van Louis Kron, en is een zeer zwaar muziekstuk. Voor de uit stekende vertolking van dit stuk komt dan ook èo den spelers èa deu accompagnatenr een woord van lof toe. De Amerikaansche Reclameoptocht» was een waardig slot van dezen recht genoege ijken avond; het was een avond van waar kunstgenot. Jammer dat de uitvoering Dinsdag zoo slecht was bezocht, waarvan het buitengewone slechte weer ongetwyfeid de oorzaak was. Donderdag was de opkomst echter beter en de zaal geheel gevuld. Brand. Dinsdagnacht, te ongeveer half een, ontstond brand in een schuur, waarin een houtzagery wae gevestigd, aan het Zuid einde van Zuid Scharwoude. Aan het kalme weer is het zeker te danken, dat de brand beperkt bleef tot genoemd perceel. Dit brandde echter tot den grond af. Verzekering dekt de schade. R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde". Woensdag vergaderde de R. K, Kies vereeniging in het R. K. Verenigingsgebouw. Na opening met gebed door den voorzitter werden notulen en jaarverslag door den secretaris gelezen uit het laatste bleek dat het ledental van 205 tot 200 was achteruit gegaan. De rekening van den penningmeester sloot, bij een ontvangst van f 56 58" en een uitgaaf van f 48 94, met een batig saldo van f 7.64". De rekening werd nagezien door de heeren J. Ouijevaar en Jb. Stet en in orde bevondeD, waarna secretaris en penning- meester dank werd gebracht voor het ge houden beheer. Tot bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen de heeren G. Kramer, G. Bikker en M. Zyp. Hierna werd het woord verleend aan den WelEw. heer kapelaan Vau Willige. Z.Ew. had tot onderwerp van zyne lezing gekozen: Z. H. Paus Pius X. Ia een keurig betoog schetste spreker de levensgeschiedenis van onsen grooten Paus vanaf zyn prilste jeugd tot aan zyn verheffing tot de hoogste waar digheid op aarde en doet hierby vooral uit komen zyn groote bescheidenheid en liefde voor de armen. Veel heeft Pius als Bisschop en Kardinaal gedaan voor het godsdienstig onderwys, het oprichten van katholieke ver- eenigingen en niet het minst voor de katholieke pers. En als de Paus roept hy ons toe, alles in Christus te herstellen. Geven wy daarom aan dezen oproep gehoor en toonen wy ons waardige zonen van den Opperherder, die ons in zooveel christeiyke deugden het voorbeeld geeft. Aan het einde van zyne lezing wyst Z.Ew. nog op den grooten plicht van den kiezer, om nooit van de stembus weg te biyven en geeft hiervan een heeriyir voorbeeld van onzen Bisschop, die moest stemmen op den zelfden dag dat hy met de theologanten van Warmond ter bedevaart zou gaan naar Brielle, en thuisbleef omdat by anders zyn kiesplicht niet kon vervallen. Ook spoort Z.Ew. de aanwezigen aan de pas opgerichte Propagaudaclub, die spreker noemt de keur bende der parochie, krachtig te steunen en de leden dier club ter xyde te staan in hun edel streven. Nadat de voorzitter den eerw. spreker had dank gebracht voor zyue schoone lezing, werd de vergadering met gebed gesloten. 'T ZAND. Vereeniging «Onderlinge Hulp». Deze vereeniging hield Zaterdagavond ten huize van den heer G. A. de Wis, haar 20xte algemeene j aars vergadering. De voorzitter, de heer A. H. Vogelzang, herdacht in zyn openingswoord, dat het nu 20 jaar geleden was, dat deze zoo nuttige vereeniging was opgericht. Een eere saluut aan hen die toen het initatief namen. Uit het verslag van den secretaris, den heer Zomerdyk, over de werkzaamheden der vereeniging in deze 20 jaren, stippen wy aan, dat sy werd opgericht met 24 leden en zoo was geklommen tot 411 ledenen door een kinderafdeeliog met 27 [pe floancieele toestand was o< nstig. Twee jaar hadden wy Lik bedrag ons door den geneestx fcg werd geschonken. Nu ech Lstaud beter en kannen wij 109 een batig saldo van f 400 Jit de rekeniog en verantwoo er was ontvangen 1 2722 29 f 2547.31. lAan geneeskundige hulp we 2100 biervoor waren door den Peters, 1868 visites en 128 |egeven. Jit de afdeeling verstrekken v nde middelen aan minvermoge |jkt dat er was ontvangen f 102 2 Ven f 37 79. Deze gelden worde [de bijdragen van donateurs en bi Periodiek moesten aftreden H. Toets en W. de Wis, laati nschte niet meer in aanmerkin heer Toets weid herkozen Klaver, voor de vacature de By de sluitingsrede bracht de I herinnering het gesprokene va |J. Vries, stichter van d9xe de eerste jaarvergadering. Daar maakt genoemde heer de het mosterdzaadje hetgeen ee boom kan groeien. WbIdu mi [volgde de voorzitter, die vergt hrheid geworden, U ziet cu vo boom, waarvan 20 jaar gelee Laten wy allen samenwerken, nog grooter en sterker wor de sloot de voorzitter de vi ke zich kenmerkte, door gezell HEILO. [Statistiek. In het afgeloopen onder de Katholieken alhier Ifgevallen van de ruim 700 cor i voor, waarlijk .een sprekend g Van de niet aangenomen kin< er slechts vier door den kt, ook geen ongunstige ve thans is de gezondheidstoesta Ikatholieken der Heilosche gem zeer gunstig, onze Kerk behoeft er thans Jworden afgelezen, die van Sacrameqten is voorzien wintertijd en in eene gemee. .Velen worden gevonden van jarigen leeftijd en hooger. Donderdagmiddag, de eerste kerkelyke viering van het ve der Allerh. Maagd, zagen ëk op d'e aloude bedevaarts] f van O, L. Vrouw ter Nood, wa; ël het waslicht bij het genadeb ktoken. Zij die de eerste Vesper Tiafeest kozen voor him bezoi spijt heden hebben van hum sneeuwstorm bemoeilijkt >ek langs de drassige wegen ii. Veel is in 1de laatste jaren verbetering dezer wegen geai laten zij nog wel wat te 's winters modder en anders bmers stuivend echt fijn woestij EGMOND AAN ZEE. een der adressen, die hier cii dt de benoeming gevraagd van |Berg, Ieeraar aan het Oud-Ka te Amersfoort, op grond da zooveel Oud-Katholieken wo. CASTR1CUM. Jee! succes heeft Eensgezindhi hare uitvoeringen op 23 en j Zondagavond de zaal eivol, *y niet zoo goed bezet, worden toegeschreven aan he weer. Wie zich echter, ondai wegen, een gang naar het lo v. Benthem heeft getioos an huiswaarts gegaan, i charmante Jongelui», het numi de zilveren medaille werd be ^concours te Purmerend, bracht dadelijk in de goede ztemmin tot het einde toe, want de kleinere stukjes werden alle en oogstten veel bijval, blijk van ernstig willen bereiding, zoodat te verwachter vereeDiging Castricum nog mer pllen avond sal verschaffen. Zi [•Pel der overigen iets te willen i toch een extra woord van puden worden aan de heeren P. 1 [tnifbergen, P. Kuys Px. en De algemeene vergadering «g Castricum van de Noord Hol pniging „Het Witte Kruis', |en worden op Woensdag 2 Feb ^lokaal van den heer J, Koopmi De cursus in het boekhoude alhier, door den WEd. h< Leeraar M. O. te Alkmaar ns geëindigd. Een vijftien-taJ en er aan deel. Op de laatsts vertolkte een der leerlingen toen hij den heer Keesoi voor de ontvangen fessen PJ" ondervinden de leerlingen de voordeelen voor hen gel

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 2