Tuitjenhorn. ESPERANTO. PLAATSELIJK NIEUWS. L Verzoek van de heeren Kr; Ruigenwaard en de Graaf pngt ie brengen in de Hoeverv op enkele plaatsen te v-erbreec Iwee vaartuigen elkander kuninet De voorzitter zegt, dat hij A F de gemeente is om hier dire pan .Hij wenscht (het eerst eens pen. Dit wordt na ampele opmer r" heeren J. Apeldoorn en C pvonden. vrouw, keert er alles mee ondersteboven. En wat den vreemdeling verbaast: die groote sdhioonmaak brengt de zenuwen van den Hollander niet van streek, de mannen blijven er even leuk bij. Maar [lier vergist de schrij ver of schrijfster zich. Gedurende de groo te plaag worden er in ons vaderland vele mannelijke vuisten gebald, zij het in den zak. AMSTERDAM. Parochie H. Nicolaas (Prim Hendrik kade). Zondags7, half 9 en 12 unr stille H.H. Missen, 10 unr Hoogmis. Parochie H. Franciscus (>De Boom»), Kalveretraat bij het Sophiaplein. Zondags7 en 9 nur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis. Parochie H. Jozef (>De Papegaai»), Ealverstraat by de St. Lnciensteeg. Zondags7 uur, half 9 en half 10 stille H.H. Missen, kwart voor 11 Hoogmis. ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius. Zo. 61/» en 8 unr stille H.H. Missen 10 nor Hoogmis 3 unr Vespers, 's avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zonda ren met predicatie. Ma. av. 8 uur congregatie der H. Maagd voor iedereen toegankelijk. Do. H. Sacramentsdag, te vieren als Zondag Half 7 en 8 uur de stille H.H. Missen 10 uur Hoogmis's midd. 3 uur Vespers 's av. 7 uur Lof met rozenhoedje. Za. 9 uur H. Mis ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren 's morg. tot 12 nur en 's midd. van 4—9 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag tot en met .Zaterdag avonds 8 unr uur Meimaandoefeningen, met Rozenhoedje. Zondag a.s. Aanblddingsfeest en jaar- lijksche gedenkdag van het Mirakel van het H. Bloed te dezer stede. Parochie van den E. Dominions. Zo. 6 nur eu half 9 stille H.H. Missen half 8 uitreiking van de H. Communiehalf 11 Hoogmis. Ha den middag ten 3 uur Vespers en ten 5 uur Congregatie. Di, Ewart over 8 maandstond voor Maria Weel geb. van der Meer 9 nur gez. H. Dienst iter eere van den H. Antonius. Wo. Geheel den dag gelegenheid om te biech ten 's av. geen Congregatie. Do. Hoogfeest van het H. Sacrament gebo den Heiligendag, ten half 11 ure de plech tige solemneele HoogdienstNa den mid dag ten 3 uur de Vespers's av. 7 uur Solemneel Lof met predicatie en proceseie. Geheel den dag uitstelling van het H. Sacrament. Gedurende geheel de week, uitgezonderd Zon dag en Donderdag 's avonds 8 uur, lof gezangen en rozenhoedje ter eere der H. Maagd. St.- Jozefkerk. Zo. Feestdag van den H. Drievuldigheid. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, onmiddeliyk na de Hoogmis repetitie van de gezangen uit het nieuwe boekje.'s Av. half 7 Lof met gezangen. Ma. half 8 geen H. Mis, 's avonds 7 uur Meimaand Lof met geiaogen en verdei gedurende de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof met gezangen. Wo. van 4—9 uur gelegh. om te biechten. Do. Feestdag van het Allerh. Sacrament ge boden te vieren als Zondaghalf 8 de stille H. Mis 10 uur Hoogmis met feest- predicatie's av. half 7 plechtig Lof met gezangen. Ia de week de H.H. Missen ten balf 8 en 9 uur. BERGEN. Zo. 7 uur en half 10 de HH. Missen 2 uur Lof, met vereering van de Allerheiligste Maagd Maria. De geheele week, uitgenomen Donderdag, om 7 uur de HH. Missen met vereering van Mariaom 8 uur de tweede H. Mis. Ma. 9 uur Catechismus. Wo. van af 4 nur gel. om te biechten. Do. 7 uur Vroegmis half 10 Hoogmis 2 uur Lof met vereering van Maria. Vr. 9 uur Catechismus. Za. 9 uur Catechismus; van af 4 uur gele genheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maria Rolee, hvr, van Jan Eager. In den Heer overleden Nicolaas Louwe Jz. HEILO. Zo., feest van de E. Drievuldigheid, 7 uur Vroegmis waaronder onderrichting, half 10 Hoogmis waaronder predikatiehalf 2 Catechismus; half 3 Vespers; half 7 Mei maandlol' met predikatie. Gedurende deze week dagelijks, behalve Donderdag, de H.H. Missen -ten half 8 en half 9. Di,, Mariafeest, Bijstand der Christenen Pelgrimstocht van het Dekenaat Schageu ter eere van O. L Vrouw ter Nood; extratiein van uit den Helderoefeningen, H. Mis en Lof op »Eapel«. Wo. 's middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten7 uur Meimaandlof. Do., Hoogfeest van E. Sacramentsdag, te vieren als Zondagde H.H. Missen en de Vespers als op Zondaghalf 7 Lof met predicatie, welk Lof ook zal worden gehouden 's av. 7 uur gedur. het octaaf. Za. Van 4 uur af gelegenh. om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Joannes Hoetjes, Antonius Bruin en Maria Briefjes, In den Heer overledenGerardus Eraak- man Cornelius Dral, Maria de Wit, geb. Langendyk, Maria de Jong geb. Leegwater en Joannes Eabel Op gewone dagen de Catechismus. EGMOND-BINNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zo. Feestdag det Allerh. Drieienheid7 uur voor de parochie, half 10 Hoogmis voor de z. v. z. Maria van Dam1 uur onder lichting in de Bjjb. Geich.2 nur Vespers met Rozenhoedje. Di. Feestdag van O. L. V. Hulp der Christenen, teven* 7e der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Ant. v. Padua, half 7 Meimaandlof, mede ter eere van den H. Ant. v. P., met Rozenhoedje. Do., H. Sacramentsdag, te vieren al* Zondag; de Vroegmis ten 7 uur voor de z. v. i. Hendrik Houtenbos en hvr. Maartje Le vering; half 10 pi. Hoogmis voor de i. v. z. Cornelius Zuurbier half 7 pl. Lof met Rozenh. tot eerherstel voor alle oneer, Jezus in zyn H. Sacrament aangedaan. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. Cornelia Deyie geb. StetAnna Duin- meijer en Elisabeth Wittebrood. In den Heer overleden: Wed. Geertruida Thomas, geh. Twisk. EGMOND AAN ZEE. Zo. Ie na Pinksteren. De HH. Missen te half 8 en 10 uur 's midd. 2 uur Vespers 6 uur Congregatie. Ma. kwart over 8 H. Mis. Wo. van 5—7 hiechthooren7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Do. H. Sacramentsdag, te vieren als Zondag. Vr., Za. en Zo. zjjn dagen door Z. H. den Paus aangewezen voor bijzondere aanbid ding. Allen komen zooveel mogelijk 's mor gens in de H. Misav. 7 ure onder richting, daarna gebed en »Tantum ergo», door allen te zingen. DE BEEMSTER. Zo. 7 uur Vroegmishalf 10 Hoogmis 12 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Ma. Catechismus voor de groote leering. Wo. van 3—5 en van 6—8 hiechthooren. Do. Feestdag van het H. Sacrament, te vieren als Zondagde HH. Missen als op Zondag 's midd. 2 uur Lof met processie. Vr. Catechismus voor de kleine leering. Za. van 3-4 en van 6-8 hiechthooren. 's Avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. Tuip en Wed. Steltenpool. In den Heer overledenAntje Ros en Hein Eonjjn. LANGENDIJK (N.-Scharwoude). Zo. 7 uur Vroegmis met onderrichting 10 u. Hoogmis met predicatie half 3 Vespers 's av. 6 uur Lof met predicatie ter eere van Maria. Di. 7 uur geen H. Mis, doch om half 9 en 9 uurten 9 uur gezongen H. Mis tot dankzegging voor een 25jarig huwebjk vóór de H, Mis »Veni Creator»'s av. 7 uur Lof met Meimaandoefening. Wo. midd.. van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Do. H. Sacramentsdag, te vieren als Zondag. 7 uur Vroegmis ep' 10 uur de plechtige Hoogmis; half 3 Vespers w. o. het Rozen hoedje en Litanie tot intentie van Z. H. den Paus's av. 7 uur plechtig Lof met predicatie tot opening van het Triduum, dat Zondagavond gesloten wordt en pro cessie; de predicaties worden gehouden door eeu Eerw. Pater Franciscaan. Vr. 'e av. 7 uur Lof met predicatie. Za. 's av. 7 uur Lof w. o. de Meimaand- oefeniogenden geheelen dag, uitgenomen van 12 tot half 4, gelegenheid om te biechten, ook by den Eerw. Pater. Zo. de stille HH. Missen ten half 7 en 8 uur en ten 10 de plechtige Hoogmis. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maartje Weel, hv. van Chrlstiaan Goedhart, en Pietsr Mol. '0\ In den Heer overledenElisabeth de Boer, hv. van Clemens iandman. HEER HUGOWAARD. Zo. 7 uur voor de parochie10 uur voor P. D. van Rijn en S. A. de Elerk half 3 Lof, daarna prysuitdeeling. Ma. 8 uur voor Wed. van den Dam, 9 uur jaargety voor C. Rood. Di. 8 uur voor C. Tamis, 9 uur maandstond voor E. Eieft. Wo. 8 uur voor J. Weel, 9 uur maandstond voor P. Buter. Do. 7 uur voor O. de Moei en A. Steur; 10 uur voor de leden van de Broederschap Ged. Aanbidding, Vr. 8 uur voor R Gribl.ng en Gr. Groot 9 uur voor Tr. Boa. Za 8 uur en half 9 voor P. D. van Ryn en S. A. de Elerk. Diasdag en Vrydag 7 uur Lof. Catechismus gewone dagen. Zo. 7 uur voor Fieter Eok en Aagje Hooge- boom half 10 voor de Gemeente half 2 Catechismus, ha'f 3 Vespers, waaronder Meimaandoef ening. Ma. 8 uur voor den WelEd. heer W. M. van Elwe en echtgenoote. Di. 8 uur voor Jacob Buter. Wo. 8 u. voor Oom. Bos en Maartje Strooper. Na de H. Mi* en 's middags van 3—7 uur gelegenheid om te biechten. Do., H. Sacramentsdag, 7 uur voor eenige familieledenhalf 10 voor Arie de Lange en Maartje Muldergeen Vespers, maar 's av. half 7 Lof en processie. Vr, 8 uur voor Joës Boekei en dien* dochter Agatha; 's av. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Za. 8 uur voor de zielen in het Vagevuur; van 4—7 uur gelegenheid om te biechten 's av. 7 uur Dof ter eere v, het 0, Sacrament. Zo. 7 uur tot dankbaarheidhalf 10 voor de gemeente. In den Heer overledenJacob Buter. AKERSLOOT. Zo. Feest van de E. Drievuldigheid, Te 7 uur en half 10 de H.H. Missen; 1 nur Cate chismus, 2 uur Vespers met Rozenhoedje, daarna gezameniyke zangoefening. Di. Feestdag van Maria, hulp der Christenen. Wo. na de H. Mis en ,s middags van 3—6 gelegenheid om te biechten. Do., H. Sacramentsdag, geboden te vieren als Zondag. De HH. Missen als op Zon dag. Des avonds balf 7 plechtig Lof met preek en groote processie, weike by gunstig weder in den tuin zal gehouden worden. Vr. 's av. 7 uur Lof ter eere v. h, H. Hart, met Rozenh., daarna lied no. 46. Za. Na de H. Mis en van 3—6 uur gele genheid om te biechten. In deze week behalve Donderdag, Catechis mus volgens gewoonte. SCHOORL. Zo. 7 uur H. Mis, half 10 Hoogmis, kwart over 1 Catechismus, 2 uur Lof ter eere van Maria met Roienhoedje. Wo. 's middags van 5—8 hiechthooren. Do., feestdag van het E. Sacrament, të vieren als Zondag. De HH. Missen om 7 uur en half 10; 's middags 2 nur Lof. Za. 's middags van 5—8 hiechthooren. Deze week Catechismus volgen* gewoonte, behalve Donderdag. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Geertje Strooper. In den Heer overledenElisabeth Eanes. CASTRICUM. Zo. 7 unr voor Jacobus Zonneveldhalf 9 voor Corneli* Castricum en overl. familie; 10 uur voor de parochie1 uur Cate chismus; 2 uur Lof, half 7 Meimaand oefening. Ma. half 8 voor Cornelia Res geb. Duin kwart over 8 voor Geertje Poel geb. Velierboer. Di. half 8 voor Reinier Stet en overl. familie kwart over 8 voor Arie Scheerman. Wo. half 8 voor Anna Theisling geb. Traan kwart over 8 voor Theodorus Zonneveld. Do, 7 uur voor Joannes Eevering en Maria van Velzen, half 9 voor Aagje Bos en Jansje Twisk10 uur tot zekere intentie. 2 nur Vespers, half 7 Lof ter eere van het H. Sacrament. Vr. half 8 voor Dora Brandjes, hvr. van Cornelis de Ruiterkwart over 8 voor Claiina Terra, hvr. van Jacobus Euys. Za. half 8 voor Maria van Velzen, hvr. van Willem Limmenkwart over 8 voor overl. leden van de Broederschap gel. zielen half 7 Lof. Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Petrus Duin. In den Heer overledenGeertje Velierboer, hvr. van Cornelis Poel en Cornelia Res, geb. Duin. UITGEEST. Zo. 7 uur voor Hillegonda Schermer, hvr. van J. Teeling8 uur voor Elisabeth Groothalf 10 voor de gemeente2 nur Vespers met Rozenhoedje en Litanie van Maria7 uur Lof met predicatie. Ma. 8 uur voor Maartje Blankert, hvr. vaa Herm. Cornelleiehalf 9 maandstond voor Maria Castricum, hvr. van Arie Deyie. Di. half 7 voor Antje Dainmayer; half 9 voor Jan Jonker. Wo. 8 uur voor Mej. Henrica Maria van Kersbergenhalf 9 Jaarl. dienst voor Cornelis Goeman. Do. 7 uur voor Basiiius Zonjé en Clasina Melkerhalf 10 voor de leden van 't Genootschap van 't H. Hart van Jesus 2 uur Vespers; 7 uur Lof, Vr. 8 uar tot zekere intentie half 9 voor Petrus Strooper eu Maria Praat. Za. 8 uur voor overledene oudershalf 9 tot dankbaarheid. Zo. 7 uur voor Cornelia Kernen*half 10 voor de Gemeente. Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Maartje Oorneliise, hvr. van Cornelis Ro denburg Jan Heyne. Ondertrouwd: 3e Afk. Albertus Vonk en Marytje Mooi. HEEMSKERK. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Catech.half 3 Vespers met Rozenhoedje half 7 H, Familie. In de week behalve Donderdag de HH. Mis sen om half 8 en kwart over 8. Zaterdag alleen kwart over 8. Catechismus behalve Donderdag ais naar gewoonte. Wo. Vanaf 4'uur gelegenheid om te biechten. Do. H. Sacramentsdag, te vieren als Zondag de H H. Missen als op Zondag, half 3 Vei ■pers met Rozenhoedje7 unr Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Za. van af 3 uur hiechthooren 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd en rozenhoedje, De andere dagen 7 uur Meimaandoefening. Zondag a.s. te verdienen volle aflaat. ZUID ZjJPE. Zo. 7 uur voor Joanna Langendyk en Jan Mak, half 10 voor de parochie7 nnr Lof met Rozenhoedje. Ma. 8 uur voor Arie Schouten, zyn hvr. Geertruida Polder en Nicolaas Schonten. Di. half 7 voor Matthias Blaanw. Wo. 8 nnr voor de geloovige zielen. Do. 7 uur voor Dirk Smit en Theodoiui Smithalf 10 Hoogmis tot zekere intentie av. 7 uur Lof met processie. Vr. 8 uur voor Joës Bruyn en Maria Kos. Za. 8 uur voor Nicolaas Blaauw, Maria Groot en overl. familie. ASSENDELFT. Zo. 7 uur voor de parochie, 10 u. Jaargetijde voor Cornelis van IJperen en hvr. Cor nelia van der Laanhalf 2 Catechismus, half 3 Vespers en 's av. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. Ma. half 8 voor den WelEerw. Heer Willem Gaal en overl. familiehalf 9 maandst. voor Engelbertus Betjes. Di. half 8 voor Cornelia Poelhalf 9 voor Albertns Betjes en overi. ouders. Wo. half 8 voor mej. de wed. Holters en overl. familie half 9 voor de overl. d. Eeuw. Memorie. Do. 7 uur Jgt. voor Jacob Stam en Gunrtje v. d. Park10 uur voor de lev. en overl. leden van het Gen. v. h. H. Hart v. Jezus 2 uur Vespers 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament, Vr. half 8 voor Alida Brakenhof, hvr. van G. Gaalhalf 9 voor Gerbrand Pieters Gaal7 uur Lof. Za. half 8 voor de Eerw. Zuster Marie Aldegonda; half 9 voor den Z.Eerw. heer Steph. Korf en overl. familie. Za. na de H. Mis en om 4 nur gelegenheid om te biechten 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. KROMMENIE. Zo. half 8 voor de Parochie10 uur voor de familie de Wit—van der Laan. Na de Hoogmis Catechismus half 3 Vesper*. Ma. 8 uur tot zekere intentiehalf 9 voor Maria Oorthuis, als lid d. Westl. Processie. Di. 8 uur voor overleden familie Tholen half 9 voor Willem Schaper en echtgen. Wo. 8 uur voor Petrus Bierman en Maria Boon; half 9 voor Willem Noom en echtg. Van 6—8 hiechthooren. Do., E. Sacramentsdag, te vieren als Zondag. 8 uur voor Brechtje Olie, 10 uur voor de Leden van de Ged. Aanbidding; half 8 Lof. Vr. 8 uur en half 9 voor overledenen. Za, 8 uur tot zekere intentiehalf 9 voor overledenen. 4—8 uur hiechthooren. Catechismus volgens gewoonte. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Oath. Luitiog, Lena Huismans, Alida Klein, Elisabeth Nas en Jacobus Berkhout. In den Heer overleden Maria Oorthuis. Di., Do., Vr. en Za. Lof om half 8, WORMERVEEP Zo. Feestdag der H. Drieëenheid. De H.H. Missen te Half 8 en 10 uur2 uur Cat. 3 uur Vespers met Rozenhoedje. Ma., Di. en Wo. te 8 nur de H. Mi*'s av. te half 8 Meimaandoefening. Wo., av. van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Do. H. Sacramentsdag, te vieren als Zondag, half 8 en 10 uur H.H. Missen, 3 uur i, Vespers. Gedurende het octaaf alle avonden te balf 8 Lof ter eere van het Allerh, Sacrament. Vr. en Za. te 8 uur de H. Miste 12 uur Catech, en 's av. half 8 Lof. Za. Den geheelen dag gelegenheid om te biechten uitgezonderd van 12 tot 3 uur. Zo. a.s. De plechtige jaariyksche aanbidding* - dag. Onder beide H H. Missen de drie- maandeiyksche collecte voor de Broeder schap van het H. Sacrament. Alsdan de eerste H. Mis te 7 uur. SCHAGEN. Zo. 7 uur en half 10 de H.H. Missen half 3 Vespers. Ma. 7 uur Meimaandoefening. Di. 8l/j uur voor Bruid en Bruidegom 8 uur Meimaandoefening. Wo. 9 uar gezongen H. Mis voor biuld en bruidegom 8 uar Meimaandoefening. Do. 7 uar Lof en Rozenhoedje. Vr. 8 uar Meimaandoefening. Za. 7 nar Lof en Rozenhoedje. ANNA-PAULOWNA. Zo. balf 8 voor overledenen10 uar voor de Parochie 9 uar Catechismus3 nar Lof met Rozenhoedje. Ma. half 8 voor overledenen van 6—7 uur hiechthooren. Di. 7 uur voor overledenen Processie naar O. L. Vr. tpr Nood. Wo. half 8 voor overledenen, 8 uur kleine catech.van half 4 tot half 5 groote en middelb. catech.van 5 tot 8 uur gele genheid om te biechten. Do. half 8 voor den ZeerEerw. Heer Kreyns weleer pastoor dezer parochie10 uur tot zekere inteDtie, 9 unr groofe catech. 3 uur Lof en Rozenhoedje. Vr. geen E. Mis av. 7 uur Lof en predic. Za. 7 uur en half 8 de H H. Missen ;8 uur Byb. Gesch. 's morg. gelegenheid om te biechten, en 's midd. vanaf 4 uur's av. 7 uur Lof met predicatie. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zo. 8 uur H, Mis, 101 /a uur Hoogmis, 2 uur Catechismus3 uur de Vespers, half 5 Congregatie. Wo. Vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten. Do. H. Sacramentsdag, te vieren als Zondag Ten half 5 en 8 uur de H. Mishalf 10 de Hoogmismidd. ten' 3 uur Ves pers 's av, 7 uur Lof met processie. Za. 's midd. van 4 u. af geleg. tot biechten. Deze week catechismus op gewone dagen. O. L. Vroutoe-Kerk. Zo, 's morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis 's av. half 7 Lof met predicatie. Di. 's av. 7 uur Lof. Wo. 's midd. vanaf 4 uar hiechthooren. Do. H. Sacramentsdag, ten half 8 de H. Mis, ten 10 uar Hoogmis. Za. van 's midd. 4 u. af geleg. tot biechten. Deze week de catechismus op gewone dagen. zal geschieden. De toekomstige tyd wordt gevormd door achter den stam van het werkwoord os te plaatsen. Voorbeelden. Ik zal handelen. Gy zult aannemen, jy zult vergezellen. Hy zal aankondigen. Zij zal noodig hebben. Het zal putten. Wy zullen verdedigen. Gy zult aanklagen. Zy zullen borduren. Men zal afvaardigen. Mi agos. Vi akceptos. Oi akompanos. Li anoncos. Ni bezonos. Gi cerpos. Ni defendos. Vi dennncos. Ili brodoi. Oai deputos. TWAALFDE LES. Eet werkwoord. De toekomende tijd. Deze tyd duidt aan dat de handeling nog moet plaats hebben en dus in de toekomst Morgart vi ricevoz de mi longan leteron. Morgen zult gy van my 'n langen brief ontvangen. Li pruntos al vi la monon. Hy zal n het geld leenen. Ni ne scias (stsiejaas) ca la vetero estoi morgan bela. Wy weten niet of het weer morgen mooi zal zijn. Mi timas ke la vespo pikos min. ïk vrees dat de wesp my zal (teken, Morgan ni ludos piedpilkon. Morgen zullen wy voethal spelen. Hodiaw estas merkredo, morgan estos jiuio. Heden is het Woensdag, morgen zal het Donderdag zyn (is het Donderdag). Ilia amikino venos hodian vespere. Hunne vriendin zal heden avond komen. Dum ni babilos la infaDoj ludos gaje en la grardeno. Terwyi wy zullen babbelen zullen de kinderen vroolijk in den tuin spelen. Mi donos al la knaboj belajn librojn. Ik zal (aan) de knapen mooie boeken geven, 19e Oefening. Vertaal schrifteiyk Mi skribos dum vi legos. Si diros ne, La arbo falos. Mia amlko kantos ca nia festo. Mi skribos al li postkarton. Mi ne povas acati gIn, sed luos gin. Morgan ni veturos en automobilo. Ili ne kontrauparoloi car ili tre bone scias ke vi estas prava, Morgan mi parolos pri Esperanto kun ill, Nia onklino venos ca ni knn sia Ulo. Ni estas laca, mi dormos bone kaj longe. Ni pagos klam (als) ni foriros. La hando bojoi se ni karos rapide. lila fratino baldau eitoi dekjara. Miaj irifanoj ludos kun la viaj en la gardeno. En tiu (dien) stalo vi vidos belan cevalinon. Ml sercos vian libron. Mia fillno montros al vi la vojon. Hodian mi vlzitis mian patrinon, kaj morgan mi visitoi la vian. La feeto estos tre solena. La blua stofo ne taugoi, 20e Oefening. Vertaal schriftelijk. Zy zal niet willen. Het kind zal nlel willen eten. De aardappelen zullen goed groeien. Ik zal morgen op een bruin paard ryden en by u voorbygaan. Gy zult die (tiun) ruit moeten betalen. Gy zult die (tlun) ruit betalen want gy hebt haar gebroken. Als gy schiet, zullen de vogels wegvliegen, Hy zal niet tegenspreken omdat hy weet dat gy gelyk hebt. Het paard zal ongetwijfeld vlug loopen, want het is niet moede. In die (tiu) school zal hy goed leeren. Met (per) 'n goede pen zal hy ook goed schrijven. Zy zullen' niet aandachtig leeren want rij kunnen de muiiek hooren. Ik zal u'n moolen gouden ring geven. Ik weet zeer goed dat J bij zal liegen. Hier (Tie ci) zullen wy goed zien en goed hooren. Mijne broeders sullen in de zee baden. Wy zullen met onze nichten dansen. Ik zal met hem naar zyne tante gaan. In dien (tiu) stal zult gy mooie bruine paarden zien. De vader gaf zyn zegen aan zyne kinderen. Ik zal het goede voorbeeld geven. Ik zal u een goede plaats wyaen. cikonio, ooievaar, fiincj, verloofde, rano, kikvorsch. familio, familie, trancilo, mes. kun veno, samenkomst, mono, geld. mas.no, machine, admono, vermaning, komercisto, koopman, romano, roman, pleiuro, genoegen, muziko, muziek, frukto, vrucht, sapo, soep. malpara, vuil. vera, waar. akra, scherp, konsisti, bestaan. ca esti, by zyn, tegen woordig zyn, sekvi, volgen, sekvanta, volgende, okazi, gebeuren, plash hebben, logd, wonen, spari, sparen, vend!, verkoopen, sukcesi, slagen, kredi, gelooven. ■ërvisto, dienaar, knecht impresi,indruk maken servistino, dienstmeid, kalkali, rekenen, salono, salon. liveri, leveren, lerta, geschikt, handig, laudl, prijsen. behendig, ving. fervora, yverig. senatenta, achteloos, slordig, onachtzaam, difekta, beschadigd, blua, blauw, para, zuiver. pruati, leenen. rlfazi, weigeren, servi, dienen, vekl, wekken, eble, mogeiyk. tuj, dadeiyk. krom, behalve. waren, bleef de menigte nog en vertrokken wy naar Egi waar om 5 uur de spelen zi Na even rondgekeken te heb| wy dat er grootsche plannei ding waren. Wy zagen dat dej van Egmondsch Harmoniek zonden opluisteren. Ook in d| gemeente waren veel menscb wy merkten er o.a. op de: en den wethouder Groot. Ooi bekende spelletje zakloopen de beurt. De gelukkigen die pry* uit het strydperk trad' prys Jb. Visser, 2de A. Ruttei Hierna werd begonnen met to\ de pryzen werden behaald Klooster, 2de J. Wittebrood, 4de G. Strootman. Hierna k loop met hindernissen. Dit nuc de aandacht en bracht de li aanwezigen in beweging. De i hier werkeiyk gezorgd voor Er waren 5 zeer mooie pryse gesteld, de 1ste prys, een zee lateur, werd gewonnen door C de 2de, een zilveren horloge, veld, de 3de prys, eveneem door Clemens Melker, de 4 sigaren, door F. Liefdng, de vazen, door D. Metselaar. Hie commissielid een kleine toes pryswinnere en werden de prij Door de goede stemming, die zal deze dag lang in het geh Tot laat in den avond hieven gezellig byeen. EGMOND AAN DEN Ongeluk. Maandag, 2den bad alhier een ernstig ongeil 5l/s uur kwamen uit de richt Binnen eenige rytuigen aan; juist op den hoek van den s Egmond aan Zee de Gehr. O. kwamen aanryden op hunne gevaar bemerkende werd Cornel: en een botsing was onvermij gevolg, dat hy tegen het pai waardoor hy op de straat k? en bewusteloos bleef liggen, nemen heeft de man ook een zich heen gehad. Dadeiyk werd er hulp ontbc hy binnen gedragen by J. Bel De dokter verscheen ter pl tient was nog bewusteloos, en deiyk eene hersenschudding ge den volgenden morgén kwam zyn bewustzyn, doch kon toen voerd worden. Naar wy verneri zyn toestand zichtbaar, doch nog op den Hoef. Vrydagmiddag zou hy naar woning worden vervoerd. Ook degedeeld worden, dat de ber: rytuig A. S. wonende te Alkr ongeluk geen schuld heeft. Heeren wielryders worden v vaariyke bocht van den straat ichnwd. Raadsvergadering Donderdag 19 Mei vergader lezer gemeente. Afwezig zoml Ving de heeren de Wit en Nc De Burgemeester, (de Ed. Adh Sonsbeeck opende de vergader de secretaris, den heer Pranger der vorige vergadering voorlas) "ten goedgekeurd.. De voorz. deelt mede 1. Idjht het verslag der Volt) over 1909 aanwezig was en vc 'er inzage; 2. dat de boeken en besdhei jemeen te. ontvanger, den heer Kil 'en nagezien en in den beste len zijn 3. dat een verzoek was ing ie heeren Groen en van Doort jen te worden als ambtenaren 'dijken stand, het Welk beiden erleend De voorzitter stelt zich zelvi_ [ambtenaar van den Burgelijkejil (acclamatie werdt Z.EA. als Boemd. I 4. Voorstel van B. ,en W, om J aangifte voor den Burgelijken s stellen: dagelijks behalve Zon- er pes smorgeus Van 10 tot 12 uur hoodig mocht zijn, op Zon- en pes Ismorgens van 8 tot 9 uur I 5. Af- en overschrijving der B910. Goedgekeurd. '"gekomen was een schrijven EGMONDEN. Volksspelen. Dinsdag hadden in ome gemeente de volksepelen plaats, welke door het ongnaetige weer uitgesteld waren tot 39n Pinksterdag. Om 2 uur zou een begin gemaakt worden met de spelen. Tegen den middag begon er al een vrooiyke itemmloi te heerechen. Op den aangegeven tyd vei' scheen de Burgemeee'er en werd begonnen met de spelen nl. mastklimmen voor beft Hfachtopziener, den heer van Ljng- dle den ouierdom van 18 jaren en ouder ^®|raagd, of het onbewoonbaar verli hadden bereikt. Er werd flink geklommen et >n orde gebracht kon wo: De l«te prijs werd behaald door H. Ho»1 tenbos MzH. Lief ting behaalde den 2en, R. Beukers den 3 en, W. Swart den 4e», J. Swart den 5en en H. Diemen den Ge» pry*. Vervolgens kregen wy te zien zakloopt De pryzen werden behaald door lste - Admiraal, 2de B. van Duin, 3de G. Beukei'' 4de G. Abbo. Nadat de pryzen uitgereikt Staten, bevattende de goedkeuriirl verkoop van het onbewoonbaar Huis aan het Mallegat. De voorzitter zegt, dat hun Jpn mieuwgiebouw' moest gezet wl gij het dan gaarne Wilde huurer geen rekest had ingediend, Wc over gediscuseerd doch tot niet i Bij de rondvraag merkte den he >orn op, dat het hek om den 1 1 raafplaats te Egmond-Bfanen wi mocht worden en het hu

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 6