Ingezonden stukken. NIEUWS. f»r Moerland. .IJK NIEUWS. iEILO. UIT DE ZAANSTREEK. BURGERLIJKE STAND. RMERVEER jaariyksche aanbiddingedag set blijft den geheelendag uitgesteld. De H.H. Mia. uur. Onder beide H.H, ie-maandeiykeche collecte ichap van bet H. Sacrament |iof met predicatie, procei- ;e 8 uur de H, Mia av, en H. Mia'a av. half 8 7 uur gelegenheid om te et H Hart van Jexus te Mia, 'a av. half 8 onder en toewijding aan het H. H. Miaen 'a av. van 5 enheid om te biechten, gewoonte. H.H Miaaen de gewone armencollecte. 4 HELDER. rochie-Kerk. lO'/i uur Hoogmia, 2 uur p uur de Vespers, geen uur predicatie en aanbidd. u. af geleg. tot biechten, hismus op gewone dagen, Vrouwe-Kerk. i H. Mia10 uur Hoogmis redicatie en aanbidding, leimaandoefening. 3 u. af geleg. tot biechten, echiemus op gewone dagen. Ct.< verneemt, heeft de G. Moerland, Hector der te Haarlem, tegen 15 tslag gevraagd en verkre- ning. zijn ona reeds gepasseerd, benaming worden bedoeld as, Schillens, Domitilla en aarljjksche feestdag als tengewone omstandigheden Mei invalt. En toch dit de Loërs nog in den nacht alsook in een paar nachten bijna ieder by dag sweette warmte die dit jaar aan met haar onfatsoenlijken It toegeechreven. Niemand nog ieta van dien fameuse e aarde in den nacht van ladag ia heengegaan, gezien. Ier 's avonds tegen 9 uur nten aangegeven uur, Lofiri agewapend oog te kjjken nel doch... de komeet en bart worden.niet gezien haar door en aonder bi- tbben, maar het uur en de uranten aangeduid kloppen n emingen van die begun- hier 's avonds na den 27n den Wester weg, want na en wij volgens ultnoo iiglog let langer naar Halley-ko Grappenmakers beweren, artster sagen, maar... dat ad... opgerold 11 D. H. Mgr. A, J. Callier, |rlem, heeft herbenoemd tot heer Jan de Waard, ai- volgens rooster aftredend hiaal Armbestuur, de heer rd in eene vereenigde zit- psche Kerk en Armbestuur den ome beste wenschenl lESDOM. iderwetsche bedevaart, onze parochiekerk tjjdeni ht door verschillende leden ndelclub». Naar gewoonte waren zij Zaterdagavond lm, laatste rit u t Amster- aar Haarlem, van waar zij chts begaven naar het al- van O. L. Vrouw ter Nood vijf trokken zij onder ing van den Rijksstraatweg naar de genadekapel. Om Krcchiekerk te vinden ver* »t het hooren der H. Mm ioogmisbezoekere. Voor de tjjdena de Hoogmia een at, terwijl cok eenigen op ata vonden. Dat zijn nog ivetache bedevaartgangers hmsterdameche mannen on- den jongelingsleeftijd reed» ug hadden. Bedevaarten. komt Pater rector ui' jongelingavereeniging ca 60 leden (met bestnu' ersonen) naar O. L. Vrou* devaart, Huu plan ia a'et sn circa 9 uur te vertrek dags 4 uur weer thuis te u Verhoeven, ord. cap. ,e° lellen, il komen de Ilpendamm6'1 j een bezoek aan het arochiekerk, gedurende een [aanbidding. Daarna ga®" blijven daar tot ongeve# li komt de vrouwen*00"' greiatie uit de Alkmaarsebè parochie van Pastoor J. A. Htys. Tegen 3 ure n.m. zullen zij hier oefeningen houden. WAARLAND. Deze week had alhier de stemming plaats voor een bestuurslid of molenmeester voor onzen polder, wegens periodieke aftreding van den heer K. Kniper, die echter over eenkomstig het Reglement niet meer voor die functie in aanmerking mocht komen, omreden hij door verkoop geen eigenaar meer wae van de daarbij vereischte hoeveel held land. Van de 20 uitgebrachte stemmen waren 15 op den heer C. Zut Az. 2 op den heer A. Ruiter 2 op den heer And. Dekker en 1 van onwaarde, zoodat de heer O. Zut Az. als zoodanig is gekozen. 't VELD. Dinsdagmorgen vertrok een processie uit dekenaat Behagen naar Heilo, waarbij sich nlt onze parochie 175 pelgrims aansloten, 't ZAND. Algetn. jaarverg. van den Prov. Noord- HoII. Boerenbond, afd. 't Zand 's avonds 6l/, uur teu huize vau den heer G. A. de Wit. Tegenwoordig waren 29 leden. Te ongeveer 7 uur opent de voorzitter de verg. en verzoekt den secr. de notnlen der laatst gehouden algem. verg. te willen voorlezen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Daarn", voorlesing van het jaar verslag over het boekjaar 1909/10. Nu komt punt 3 aan de orde, n.l. rek. en verantw. van den penningmeester, waar uit blijkt dat is ontvangen voor den bond f 119,33 en uitgegeven f 118,12, batig saldo f 1,21, ontvangen van de koakenscbuit f 30,12 uitgegeven f 18,1s1 /j, saldo f 11.931/j. Bij monde van den heer P. Strooper Jz. wordt door de comm. met 't nazien der rekening belast, de rekening van den pen ningmeester goedgekeurd met de opmerking - dat de boeken van 't depöt te wenichen overlieten. Alvorens aan punt 4 over te gaan, zegt de voorzitter eerst de ingekomen stukken te zullen behandelen, welke niet op de agenda staan. Ingekomen zijn, 1. een boekje voor algemeens handels voorwaarden en abitrage, verkrijgbaar tegen betaling van 10 cent. 2. een schrijven van het centr. bureau aan gaande bestelling en prijzen van hnipmest stoffen er z. 3. aanbieding van een landbouw boek, prijs f 1,40. Esn en ander verkrijg baar en bestelbaar aan 'i bestuur. Pust 4 Verkiezing van 2 leden van het bestuur, wegens periodieke aftreding der hh. Westmeijer eu Kroon. Bij stemming werd gekozen de heer L. Westmeijer met 17 st. Na stemming en herstemming gekozen de heer H. G. Kroon met 16 et. Pnnt 5. Verkiezing vau twee bestuurele den wegens vertrek. Gekozen werden S. Groot met 25 st. en J. Louwe met 16 st. Se beer Louwe nam echter de benoeming niet aan, daarna werd gekozen de beer Jb. Groot. Verkiezing van 2 leden voor 't nazien der rekening over het boekjaar 1910 11. Geko zen bjj enkele stemming de h.h, J. Louwe en W, de Wit, beide heeren verklaarden ,z!ch bareid. Tot leden van het stembureau hadden gefungeerd de h.h. P. Doeden», J. Louwe en 8, Groot. Punt 6. Verdeeling van winst der Lyn. koekenfabriek, afkomstig van stof en slaan- geld. Punt 7. De heer N. van Ommen als spr. over den Landbouw ongevallen en ziektever sekerirg van den Prov Noord Holl. Boereu bond. Daar genoemde heer van Ommen Iniet aanwezig wa», kon d.t punt niet dooi- j gaan. Bij de rondvraag werd nog besloten j genoemden heer op een nader te bepah n dag te verzoeken, daarvoor te komen spreken. Punt 8. Rondvraag. De heer Zomerdijk j Vraagt of 't niet mogelijk zou zijn, om het j blad >de Boer» in plaats van Vrijdags, i Zaterdags te laten verschenen, omdat dan de Schagermarkt sou kunnen worden ge plaatst. Da heer *Louwe wersscht in het belang van de kas van den bond, dat het apparaat en de melkspuit van den bond worden gebruikt en niet van een ander. •Apperaat en melkspuit zijn gestationeerd by M, Janssen. De heer A. F. Meijer vraagt meerdere belooning voor de te bewyzen diensten als jbode, hetgeen door 't bestuur zal worden I geregeld. Daarna sluiting door den Voorz, Een wonderkuiken. By den heer P. Paarlberg te Eoegras is een kuiken geboren met 3 normale pooten. Het beest gaat heel goed. Rectificatie. Onze lezers zullen begrepen bebben, dat er onder bet stukje Wedstryd ln het nummer van Woensdag een regel stond, die daar niet thuis boorde. Dese was een gedeelte van den laatsten sin waarmede het bericht over de R. Kath. JVacantie-kolonie sloot. UITGEEST. Aanbesteding. Het verbouwen van een Woónhnis tot twee woningen voor de gemeente ■Uitgeest Gebr. Roosendaal f 1640 N. Ruiter f 1503 K. Rol, Beverwijk, f 1480J. Rooiendaal ;f 1476 95 N. Potveer f 1469 J. Henneman Heemskerk f 1414Nic. Scheerman f 1347 Krom en v. d. Eng f1324-, G. Schermer f 1299C. Rooi f 1026. EÖMOND BINNEN. Harddraverij. By de gehouden hard- avery van paarden uit deze gemeenl*-, Welke deze week ter gelegenheid der Rln negommerkermis werd gehouden zyn de Jt'Szen als volgt behaald: 1ste prys, N, Groot Rs.1ste premie, P Meyne -, 2Je W. Baltus en 3de premie R. Groot. Benoemd. Door B. en W. is benoemd voor de telling betreffende bet Grondgebruik en den Veestapel, J. Kramer, gemeente veld wachter, alhier. Onderzoek verlofgangers. B. en W. van deze gemeente hebben bekend gemaakt, dat het onderzoek voor alle in deze gemeente gevestigde verlofgangers der militie te land zal worden gehouden te Alkmaar in de nlenwe Doelen op Donderdag 9 Juni a s. des voormlddags te 10 uur. Een groote verbetering. Door den bnrgemeezter is bekend gemaakt, dat met ingang van 6 Juli 1910 de gemeente ontvan ger zitting zal houden in zyn woning, des Woensdags voormiddags van 10—12 uur, behalve den laatsten Woensdag van iedere maand, zullende hy alsdan op genoemde nren in het Henlokaal te Egmondbinnen aan wezig zyn. Oproeping. De verlofganger b, die dit jaar opgeroepen zyn om onder de wapenen te komen,'zyn: Jacobns Bak, 14 Juni, Petrus van Dam, 16 Augustus, Oornelis Baajj, 12 September, Cornells Burger, 12 September, Wilhelmus Hoop, 16 Augustus, Johannes Metselaar, 5 September, Oornelis Wittebrood, 5 September Johanrfes Braak, 5 September. AKFRSLOOT. Eerste Militair onderricht. Voor 1 Juni moeten sich de jonge mannen, die den leeftijd van 16—21 jaar hebben, en die ge bruik willen maken van den cursus voor het eerste militair onderricht, sich ter gemeente secretarie aangeven. By genoegzame deel name zal dan zeker weer, evenals voor gaande jaren, gelegenheid syn tot oefening in den wapenhandel. Do H. Sacramentsdag. Begunstigd door fraai, sonnig weer, werd j.l. Donderdag op by tonder plechtige, indrukwekkende w9te den gedenkdag gevierd der instelling van het H. Sacrament. Om half seven begonnen de plechtigheden in de kerk, welke tot in de uiterste hoeken met geloovigen gevuld was. Na een lof, waaronder het zangkoor, aangevuld met de leden van den zangcursus, op verdiensteiyke wyze eenige gewyde tangen uitvoerde, werd de feestpredikatie gehoulen, waarin de ge loovigen op meer dan geestdriftige wijze werden aangespoord, Jezus in bet H. Sacra ment openbare hulde te brengen. Hierna sette de processie zich in bewe ging, onder het zingen der plechtige Pange- lingua, trok deze rondom de kerk naar den tuin achter de Pastorie. Hier werd het Allerheiligste op het rustaltaar ge plaatst en zoDg men na het bidden der vyf Onze Vaders en* Weesgegr., den lof sang >Te Deum.» Nadat de zegen gegeven was trok de stoet onder het singen van de hymne >Adoro te» naar de kerk terug, waarna de plechtigheden met een >Lied van lof en dank» werden besloten. BERGEN. De R aa id kiezer gem een te was Don derdag te 11 uur in voltallige vergadering bijeen. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. ingekomen waren lo-, liet door Ge-cL Staten goedgekeurd Raadsbesluit tot verkoop van grond aan N-. Swaan >en P. Castricum 2o. een schrijven van den onderwijzer K. Beets waarbij hij bericht zijne benoeming tot lid kier commissie tot wering van school verzuim aan te nemen; 3o. eene beschikking van den Ministej' van Waterstaat houdende vestiging in deze gemeente van een post-telefo-on. en tele, graaf kantoor; 4o. een schrijven van het R. C. Par. Arm bestuur houdende bericht dat de meerbe sproken ruiling door den Bisschop is goed gekeurd'. Die voorzitter deelde mede, dat het' ver nieuwen van den loodzolder in den toren der Ned. H-erv. kerk aan den loodgieter Kruijdenberg is opgedragen. Besloten werd boven de brievenbus van het postkantoor van gemeentewege een lantaarn te plaatsen Aan den architect M. Plate te Amsterdam wieid vergunning verkend tot het aanleg gen van een Weg op te'fexplo-iteeren bouwter re-in bij het Russisch monument. Een breed t-e van dezen weg Van. 8 M. 'wend wensche lijk gjeacht. Deze weg moet wonden be- hand met een vleilaag van kalkpuin ter hoog te van 10 c.M. daarop 5 c.M. grint, terwijl 15 M3. grint voor onderhoud moet wor den bijgeleverd. Indien deze weg in behoor lijken staat wordt opgeleverd zal het over mem-en daarvan door de gemeente plaats hebben. M-ej. H. Posthumus werd met algemeene stemmer, tot gemeente-vroedvrouw benoemd Aan de vereeniging (Schoolbond" werd over 1910 op haar verzoek f25 subsidie) verleend1.- Een verzoek van H. Schatten om ophef fing dier onbewoonbaarverklaring van het door hem bewoonde huis werd gunstig ont vangen. Het advies der gezondhieiidlscommis sie zal eerst ingewonnen worden. Ingekomen was een gezegeld adres van C. Nannes-Gorter t-e Alkmaar houdende ver zoek om opgaaf van de officieele lijst der vreemdelingen gedurende het zomerseizoen in de gemeente vertoevende dit ten behoeve van uit te geven courant, genaamd „de Bergensche Bad- Duin. en Boschbode". Aan gezien deze courant, welke gedurende de maanden Juni Juli en Augustus zal ver- schijnen op ruime schaal gratis zal worden verspreid, verzoekt adressant voor deze uit gave finantcjeelen steun van gemeentewege Na eenige discussie Wordt met algemeene stemmen besloten voorloopig voor dit jaar f 75 subsidie uit Üe gemeentekas voor dit doel beschikbaar te stellen. Na eenige besprekingen van onderge schikten aard werd de vergadering geslo ten, HEER HUGOWAARD De vereeniging tot bevorde ring van getrouw schoolbezoek vergaderde Donderdagavond in ide zaal van den heer D. Pijper. De voorz. de heer P. Wonder Pz., opende de vergadering met een woord van welkom en bracht tevens -nog in herinnering het verlies van den zoo ijvervollen penningmees ter den heer G. Sieffers Daarna voorlezing der notulen door den heer Jac. dè Geus Ook bracht gen. heer Rekening, en verantwoording uit voor wij len den penningmeester over 1909, welke luidde als volgt ontvangen totaal f361,85 Uitgaven totaal f 343,44i/2 batig saldb to taal f 18.401/j. De heer W. Molenaar bracht rapport uit over het nazien der rekening welke in orde werd bevonden. Verkiezing bestuursleden de heeren P. Wonder voorz. en Jac. de Geus secr. werden wederom als zoodanig bij ac clamatie benoemd en bij stemming zijn ge kozen de heeren Jac. Beersse W. Molenaar, C. Appel, en C. Veen. De heer Molenaar wierd tevens benoemd tot penningmeester voor de vacature van wijlen den heer G. Sieffers. Verder werd er besloten met de kinderen van 10 jaar en ouder teen reisje naar Amster dam te maken. De heer S. Brugman stelt voor dan ook met 1de kinderen niet alleen de Artis maar ook het Aquarium eens te gaan bezichtigen ien in plaats van f 100 een subsidie van f 150 aan id® gem. te vra gen; hetwelk algem. werd goedgekeurd. De heer J. Zijp stelt voor de kinderen, die 5 a 6 weken vacantie krijgen, wegens werk zaamheden ook Heel te laten nemen aan het feest. Volgens het regiem-ent mogen allen die niet meer tian 10 schooltijden verzuimd hebben aan de feesten deelnemen. Er wierd besloten met het oog op de feesten, welke in Amsterdam plaats hebben, 1 Juni di.i. daags na de drukte per boot naar Amsterdam te gaan, zo-oidat 'de kinderen ook wellicht nog wat van de1 versiering kun nen genieten. En dan zullen er evenals als vorige jaren wieder tot een beperkt aan tal kaarten verkrijgbaar zijn tegen betaling van f0.50 's Morgens te 6Va uur zullen de rijtuigen samen zijn bij school ïio. 2. De rijtuigen van de scholen 1-2 zullen bij Breg man len de scholen 3-4 bij Heines uitspannen en dan zal ongeveer 71/2 uur de boot ver trekken. De jonge kinderen zullen op een nader te bepalen dag een rijtoertje maken na'ar Biergen, Schoorl, enz. enz. "Tot slot nog een kort woord van Idem heer Molenaar die het nut van het Herhalingsonderwijs uiteenzette en verzocht het herh. onderw1. daarom te bevorderen door aan hen teen prijs uit te reiken die het bepaald1 aan tal verzuimen niet heeft overschreden. Deze prijs kan bestaan uit een boekwerkje b.V. een boekje met Holl. Liederen iDe kosten kun nen over een geheel dienstjaar hoogstens f 20 bedragen. Ook zou het nuttig zijn om,, de lessen te onderhouden des zomers eens per week (óiF 2 maal per maand Dan zou er van den wintercursus niet zoo veel verloren gaan Er zal getracht worden meer leden voor de vereeniging te werven dooreen middel door den heer de Geus voorgesteld n.l. door een circulaire te verspreiden ter inteekening. De Rondvraag leverde niet veel belang rijks op, waarna de voorz. de verg. sloot. KROMMENIE. De Wanbetalers. De: middenstands vereeniging te Krommenie heeft een man aangesteld om klant-en, (die- men kan missen als kiespijn, de wanbetalers, te ma nen. Ten einde dien man een iet wat officieel uiterlijk te geven, heeft men hem uitgedost met een groote vuurroo de pet op het hoofd; waarop duidelijk te lezen staat: „voor onwillige betalers." Wat geschiedt nu? Een winkelier of pa troon kan met den besten wil van de we reld zijn geld van zeker iemand niet krij gen .Hij gaat naar het incassobureau, geeft den naam op van zijn debiteur, en het zaakje begint. Het bureau schrijft den 'wanbe tater aan. Een troode enveloppe, waarop Hetzelfde opschrift staat als van den man met de roode pet, wordt door den postbe ambte bezorgd: Inhoud: wanneer u zich binnen drie dagen niet vervoegt bij Mhr. X. (naam van den winkelier, waar wanbe taler in het krijt staat) ten einde of te beta ten of een schikking te treffen, zal de man met de roode pet u in den loop van de volgende Week met een bezoek komen ver eeren." Slechte betaler is in de meeste gevallen spoedig bij zijn s chuldeisch-er, want dat de buren zien, -dat de man met zijn beruchte hoofddeksel aan de deur staat, daar hebben de meesten een Iftekel aan. Stel echter het geval, dat men aan deze Waarschuwing niet voldoet. De volgende 'week Verschijnt de gevreesde man, en verzoekt wanbetaler heel kalm aan zijn verplichtingen te voldoen. Zoo gaat het week in, week uit, zoodat (een lieder zien kan dat die en die sledhte betalers zijnde mail met de roode pet komt elke week bij hen aan dc dWi Het gevolg-; ten lange leste geneert men zich voor zijn buren ten onwillige betaler doet eindelijk zijn ging naar Canossa, in casu naar den winkelier, bij Wien hij in het krijt staat. „De Middenstander", WORMERVEER. Nationale Militie. Op Donderdag 19 Mei werden de navolgende lotelingen dezer ge meente aldna ingedeeld G. Olof, M. Andrea en W. Molenaar bij het 10a regiment infan terie te Den Helder; N. H. van Dtift, G, de Louw en A. Schollee by bet regiment genietroepenW. Woerdeman by bet 7e regiment infanterie en D. Lieshout bij bet 2e regiment vesting-artillerie te Amsterdam. Kiezerslijst Het aantal kiezers der op 15 Mei van kracht geworden kiezersiyet van deze gemeente bedraagt1290 voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten en 1239 voor den Gemeenteraad, Het vorige jaar waren die getallen 1284 en 1190. Dus een vermeerdering van slechts 6 kiezers voor de Tweede Kamer en Provin ciale Staten en van 49 voor den gemeente raad. De geringe vermeerdering van kiezers voor de Tweede Kamer en Prov. Staten is toe te schryven aan het feit, dat by de Tweede Kamerverkiesing in bet vorige jaar zich velen voor de plaatsing op de kiezers- lijit opgaven, die er nu de moeite vau kiesrecht aanvrage niet voor over baddeD. Evenwel is het aantal Katholieke kiezers met 15 toegenomen. Tot het eerste district be- hooren 813, en tot het tweede district slechts 477 kiezers. Geslaagd. BQ het te Utrecht gehouden examen voor toelating tot den Rykscursns voor keurmeesters van levensmiddelen, slaag de dezer dagen onze plaatsgenoot de heer M. IJff. Verkiezing Prov. jSfgten. Ook de Vry- zinnig- Democratische .jciesvereeniging alhier, Itelde ln navolging vair haar zustervereni ging te Zaandam, slecht ééa candidaat voor de a.s. Statenverkiezing en wel den heer J. Brinkman Kz. te Zaandam. Afloop van Aanbestedingen. SANTPOORT. De Commissie van Toe zicht voor het gesticht Meerenberg: het doen van diverse verbouwingen en uitbreidingen aan het gesticht fa. V. Th. Braun en Zonen te Beverwijk f37440; gegund1. VALKOOG. Het bestuur van den Pol dier en de Banne Valkoog (onderh.); de levering van pl.m. 100 M3. fijne o-ndqt) houdsgrint: N. V. Bouwstoffen vW. P. M-es s-elaar te Alkmaar f2.94; C. de Wild te id. f2.83, W. F. Stoel Jr. te id„ f2.825; P. de Boer te Koedijk f 2.82, gegund. BROEK OP, LANGENDIJK. - De op zichter H. Tauber: het maken van een dijk in 't zuiderdeel aid. F, Heines te Sbher- m-eer f2500; D. de Jong f2100; A. Kaan dorp te Alkmaar f 1980; O. J. Sentvelt f 1950 D'. Schuit te Oudkarspel f1624; P. Gootjes en P. de Geus f1567; Jkb. de Boer f1515 gegund; de overigen aki. EDAM 19 Mei. Dijkgraaf en heem raden van den polder de Zeevang: 1. het verrichten van eenige werkzaamheden aan den Zeevangs Zee- en keukendijk; 2. het maken van eene verhooging van eementbe ton aan de kade van het buitenland gen. de Oosterkoog; C. die Vries te Puirmerend f 6380P. Ooms te Avenhorn f 6050; P, Meijes te Oost huizen f6050; Joh. Rob te Ouderkerk voor f5739; T. Kuin te Schiellinkho-ut f5610; Chr. Breg te Beets f5600; W. Bakker te Avenhorn f5480; Y Eijsker te Warden f 5266J. Kramer te Oudendijk, f 5205A. Waterman te Schardam f5200; W. Ooms te Beets f4990; gegund; 2. P. Meijers te Oosthuizen f1350; P. Ooms te Avenhorn f1280; A. Waterman te Schardam f 1100C. ifU'Vries te Purmer- end f950; Joh. Rob te Gfidendijk f910; W. Ooms te Beets f770; gegund. HAARLEM 19 Mei. Het min. van Waterstaat; het verbeteren van hoofden op het Noorderstrand van het eiland Vlieland en het herstellen van hoofden op (dat strand van stormschade, volgens bestek no. 100 d. 1910: begr. f53850: J. Oldenburg Jbz. te Bergen f55000; O. de Groot Jz. te Alk maar f54000; J. C. Kooyman te Vlieland, en C. G. Do-eksen te Terschelling f53915; M. Daalder te Alkmaar f 53848. HELDER. Rundvleesch en vet. D. de Groot, Alkmaar f 0.59 en 0.61rook- en pekelspek A. Blikkerhorst. Heider f0.60 en f0.60 per k.g. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). (De copie wordt nimmer teruggegeven.) Mijnheer de Redacteur. Nog eenmaal verzoeken wij een klein plaatsje in uw v-eelgeleven Blad, en wel, om uw geachten berichtgever van antwoord te id'tenen, ofschoon wij niet in discussie met dien geachten heer wenschen te treden. Bij voorbaat onzen dank. Dat de Polder Oudorp tot voor ongeveer vijf jaar terug zonder eigen reglement be stuuid werd, is ons bekend. Toch werd zij volgens een reglement bestuurd en wel vol gens het algemeen reglement, dat zich uit strekte over de wetenschappen van „Noord Holland" en het bestuur, (dat den Polder Ou dorp, bestuurde. In het jaar 1893, toen de betrekking van penningmeester van den Polder „Oudorp" die helaas, volgens den berichtgever niet als Polder bekend was maar toch bestond „vacant was, heeft het toen bestaande be stuur van den Rolder uit idie sollicitanten" want er waren meer liefhebbers komen op dagen, voor die betrekking, den heer Bos tot penningmeester gekozen en neemt tot op heden (die functie waar. Dat het thans regeerende bestuur „van Hen Polder Oudorp" met algemeene stemmen er toe besloten heeft om feest te vieren, is niet zoo terg, maar (dat de opwerper op Ide gedach %)i s gekomen een feest op touw te zetten alsof de penningmeester van den Polder 25 jaar zijn ambt had vervuld', is dunkt ons erger. Of nu de benoeming van den heer Bos tot penningmeester van den Pol- der Oudorp volgens wettige voorschriften heeft plaats gehad of niet, daar blijven wij het antwoord op schuldig, ofschoon de heer Bos na zijne benoeming, door het bestuur van den Polder Oudorp, en haar Ingelanden werd beschouwd, als wettig te zijn benoemd tot penningmeester van den Polder. Nu geachte berichtgever wij nemen afscheid' van U, terwijl ons meer en: af doende bewijzen ten dienste staan. U M. de R. onzen dank brengende voor de verleende plaatsruimten, verblijven Wij' met de meeste hoogachting. Uw d. w, Idnr. J. BUREN. P, Konijn Jmr. Verslag vergadering Bond van R. K. Klesvereenlgingen in Nederland Mijnheer de Redacteur. Met verbazing, heb -ik in uw nummer van Woensdag 25 Mei 1.1. het verslag gelezen van de vergadering van Üen Bond van R. K» Kiesvereenigingen in Nederland'. Mij dunkt, dat 't zoo (dien indruk bij uwe lezers moet wekken, dat Alkmaar zich daar op die vergadering „geducht geroerd" heeft. Verbeeld u: twee moties ingediend, herope ning van debat gevraagd, een amendement op een voorstel ingediend en wat al niet meer. Zoo iets gaat de stoutste vöorstel ling, die men zich van een afgevaardigd® denken kan, verre te boven. Ik acht mij dan ook verplicht tegen de voorstelling van, za ken, zooals die in uwl blad in navolging van de Maasbode gemaakt wordt, op te komen. De eer van een zoo „geduchte strij Éjij'i e zijn, komt mij (niet toe: het leeuwen aandeel van al wat op rekening van Alk maar gesteld wordt, moet dan ook overge dragen worden op. 't credit (of debet?) van den afgevaardigde voor Katwijk, die, naast mij zittende, zeker voor een 'Alkmaarsdi afgevaardigde is aangezien. Het lust mij natuurlijk niet corrector te zijn van den Maasbode-correspondent. Ook is dit niet noodig lo. omdat die oorrec tie door de Maasbode wel zal gedaan wor dien, 2o'. omdat in de ophanden zijnde ver gadering van de R. K. Kiesvereemiging in de gemeente Alkmaar (door mij uitvoerig mondeling verslag zal uitgebracht worden; welk verslag dan vanzelf ©ene correctie op 't uwe zal zijn- Ik kan ld(us volstaan met dit eenvoudig protest voor welks plaatsing 'ik u mijn har- telijken dank breng. Hoogachtend, 1 Uwl dw. dnr. P. B. VAN DON, afgevaardigde. Bergen (N.H.) 25 Mei 1910. Noot van de Redactie. Ons ver slag gaf in 't kort weer, wat er op de1 ver gadering was besproken. Wat voor onze lezers 'het meest belangrijkste is en dat is hetgeen de Alkmaarstihe afgevaardigde te berde brengt wordt in een dusdanig kort verslag het meest op den voorgrond ge steld. Geen wonder dus, dat hij daarin meerdere malen wordt genoemd. Waar de heer van Don nu zegt, dat het verslag, waaraan wij Het onze voor een groot gedeelte ontleenden, aangezien het 't uitgebreidst was, van onjuistheden niet vrij is, daar wachten wij gaarne de rectificatie af„ om op 't credit (of debet?) van den afgev. v. Katwijk te boeken", wat wij in zijn credit (of debet?) hadden ge boekt. Momenteel kan dit niet door ons geschie den, want de heer v. Don geeft zelve niet de onjuistheden aan. Andere bladen bevatten ook een verslag. Maar is dit dan juist? Met verlangen zien wij dus zijn „protest" in de Maasbode tegemoet. Voor de toekomst hopen wij -echter, dat de sympathie van den heer v. Don voor de Kath. pers zoozeer moge toenemen, dat Z.Ed'. ons een kort verslag van dergelijke vergaderingen die wij niet kunnen bijwo nen, ^toezendt, dan voorkomt hij onjuist heden en bewijst bij de Kath. Plaats. Pers een go-eden dienst. Redactie. Wormertreer, van 20 —27 Mei. GEBOREN Guurtje, d. van W. Bolding en A. Goedhart. Johannes Jan, s. van J. van Gemeten en J. M. Renden. Jan, 1. van O. Rule en M. Smit. Oatharlna Maria, d. van J. Koert Sikkema en O. M. Getmi. Dienwerije, d. van D. Spaander en W. van Omme. Grietje, d. van J. Vaik en S. Weteling. Piet Heijn, z. van A. G. Schoute en M. C. E. Brat. Jacobns, 1. van H. J. Volkers en A. O. van den Betg. ONDERTROUWD: J. J. van der Veen (van Hoorn) en E. M. Voorn. GETROUWDP. A. Heyne (van Wormer) en A. Mulder. S. J. Eelman en E. Zwart. OVERLEDENJan Och, geh. met O. J> Geerlof, 45 j.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 7