BINNENLAND, PLAATSELIJK NIEUWS. LAATSTE BERIC sen sloeg de bliksem in. Telephoon- en telegraafge'eidingen wer den op tal van plaatsen beschadigd en het zal wel «enige dagen duren, voordat alle verbindingen hersteld zijn. Ook in Sommige tieelen van Engeland hebben hevige stormen gewoed, het no orde lijk gedeelte echter heeft zidh mogen ver heugen in heerlijken zonneschijn. In (en om 'Boekarest heeft het zoo hevig ge regend, dat het spoorwegverkeer gestremd is. SPANJE. Wie was Ferrer? „Juffrouw Leopokiine Bonnard is een dame, die vroeger een aardig kapitaaltje} bezat en nu, in Engeland wonend, in een bescheiden baantje haar brood verdient. Een paar jaar geleden kwam Francisco Ferrer de te Montjuich doodgeschoten Spanjaard veel bij juffrouw Bonnard aan huis. Hij bezat haar volle vertrouwen en stelde haar voor, haar geld, dat te Parijs bij een bank stond, wat winstgevender te beleggen. Juf frouw Bonnard ging gretig op Ferrer's voor stel in, waarop Fener het kapitaal van de Fransdie bank wegnam en het onder zijn eigen naam te Barcelona plaatste. Er werd over het geld verder niet gesproken, tot dat het tussdien Fewer en juffrouw Bon nard tot een breuk kwam. „Fewer was inmiddels naar Spanje te ruggekeerd en daar de Spaansche politie hem steeds op de hielen was, was het moei lijk hem te vinden. Schriftelijk vroeg juf frouw Bonnard hem haar geld terug;. F er rer antwoordde, dat het geld veilig was maar Üat de omstandigheden voor het oogen blik beletten het terug te geven. Hij vroeg haar eenig geduld te willen hebben. De tijd ging voorbij, de gebeurtenissen volg den elkaar snel op, Ferrer weid gevangen genomen en gedood. Juffrouw Bonnard pro beert nu langs gerechtelijken weg haar kapi taaltje van 105,000 frank uit Ferrer's nala tenschap terug te krijgen." Aldus lezen we in ide „N. R. Ct." DUITSCHLAND. Monumenten manie. In Duitschland heerscht tegenwoordig een soort manie in het oprichten van monumen ten. Een voorbeeld! Verleden week werd op 'den Kahlenberg bij Biefeld een gedenk steen onthuld ter herinnering aan de verschij ning van de Halley komeet? Professor Mum menthey, de stichter van de Bielefelder volks sterrenwacht, hield een schitterende rede waarna de steen onthuld werd. Het eigen aardige monument draagt als inscriptie: „Ter herinnering aan de verschijning der Halley komeet 1909—10". Zeker uit dankbaarheid dat de komeet zoo ongemerkt is gepasseerd, en velen heeft ge rustgesteld, maar nog meerderen teleurge stcld! Hitte In Berlijn. Donderdag wees de thermometer in de Duitsche Hoofdstad 42 graden celsius. Die ongewone hitte heeft talrijke gevallen van zonnesteken veroorzaakt, ja het was zoo druk! met dergelijke ongevallen, dat de zieken-pos ten het niet eens bij konden houden. De asphalt-straten waren door de hitte zacht geworden, zoodat de wielen der wa gens diepe jsporen achter lieten. Laten wij maar niet al te zeer klagen over onze 25 graden warmte, Bieroorlog Te Dorfen, in Opper-Beieren, maakt de bieroorlog de hartstochten hevig gaande. Men begrijpt trouwens, wat de Beieren met deze hitte moeten lijden, wanneer zij hun ge lofte, om geen bier te drinken, dat in prijs verhoogd is, willen houden. Zondag heeft het ontevreden landvolk in een bierhuis, dat zijne prijzen verhoogd had, alles kort en klem geslagen en een andere herberg met drie huizen in brand gestoken. Alles is tot den grond toe afgebrand. De marechaussee moet het bieroptoer dempen. pro vinciale Staten. Tot leden van de Provinciale Staten district Purmerend wer den candidaat gesteld de heeren: J. Koop man te Beemster, liberaal (aftr.) J. Wild schut, te Jisp, liberaal (aftr.) J. E. W. Duys, te Zaandam, S. D. A. P. en J. O, van Kuykhof te Amsterdam, S, D. A. P. Te Hoorn zijn candidaat gesteld de hee ren: H. Bijleveïd te Amsterdam, anti-revolu tionair (vac. van der Zande), N. A. Com mamdeur tè Wognum, Roomsch Katholiek (vac. Kool), K. de Jong Mz. te Hoorn, unie liberaal (vac. Van der Zande), J. Winkel te Medemblik unie-liberaal (vac. Kool.) In dien Helder zijn gecandideerd door de Vrijzinnige Kiesvereeniging „Helder": E'. J. Bok en O. J. O. D, Dikkers (aftr.) Gecandideerd door de A.-R. Kiesvereeni ging Groen van Prinsterer" de Chr. Hist, Kiesv. en R. K. Kiesvereeniging „Een; dracht": J. Korver en T. S. C. M. Wijs. Gecandideerd door de Chr,-Democr. Kies .vereeniging „Nederland en Oranje": A. P, Staalman (aftr. Door een verzuim (zie plaats, nieuws) zijn de candidatenlijsten der S. D. A'. P, niet ingeleverd. Te Schagen werden candidaat gesteld de heeren: Jb. Zijp Hz. te Wieringerwaard' O. Lib. (aftr.); K. Breebaart Jz. te Winkel .U. Lib, (aftr.) en J. Dirkmaat, Broek op Langendijk, anti-revolutionair. Te Zaandam zijn candidaat gesteld: K. Baas Gzm. (a.r,) B. W. Binnendijk (s. id.), J;. Brinkman, Hzn (v. d.), J. EL W. Duijs (s. ti)) A. Laan u. 1.) 'en 1H, J. O,van Tie pen (u, 1.) aftik Te V eisen zijn candidaat gesteld de hee ren P. Vermeiden (aftr. anti-rev.), Ernst, H. Krelage (vrijz:), J. W. E. Duijs (S. D. A. P.) Aardbeien. Men schrijft uit Bever wijk aan het Hbl. De (aardbeienvelden staan er bijzonder mooi bij. Zij hebben prachtig gebloeid en geen enkel nachtvorstje heeft de ontwikke ling verstoord; 1910 belooft dan ook een goed jaar te worden, voor onze tuinders. Reeds zijn enkele mandjes van de zeer vroege soorten naar de markt gebracht doch de eigenlijken pluk zal niet voor ongeveer den 20en van deze maand beginnen. De expediteurs hebben ook nu weder flinke orders van fruithandelaren en jam fabrieken in Duitschland ontvangen en be reiden zich voor op een paar drukke we ken. Octrooi wet en Bakkerswet. Naar de „Ned." verneemt, zal de behandeling der Octrooiwet nog in deze zitting der Ka mer plaats hebben. Daarentegen zal de Bak kers wet niet meer in behandeling komen. Ein dverslagen zijn uitgebracht betref fende het wetsontwerp tot beperking van Zondagsarbeid !en nachtarbeid in broodbakke rijen en dat tot instelling van bakkersraden INGEKOMEN PERSONEN. C. C. M. van Bruggen, zonder beroep, Kooritraat 28, r. k. J. E. van Emmerik, instrumentmaker, Kwakelpad 2, n. b. A. J. R. Eisner, correspondent, Langestraat 87, geen kerkgenootschap. F. G. E. Fikkers, apothekersbediende, Verdronkenoord 65, r. k. M. F. Gerritsen, dienstbode, Langestraat 65, n. h. F. Knuist, rijtn'gtmld, Hofstraat 27, r. k, J. M. Lambeek, dienstbode, Voordam 9, e. 1. C. van Trnijen, banketbakker, Kennemerstraatweg 7, n. h. G. H. de Vries, huishoudster, Langestraat 23, n. i, G, O. Alders, voorslager, Scbarloo 47, r. k. W. Buter, los werkman, Oudegracht 45. r. k. A. Breet, zonder beroep, Snaarmanslaan 60, geen kerkgenootschap. 0. Orefeld, Oudegracht 102, n. h. J. F. de Greenw, koopman in lompen, Nienwitraat 5, r. k. J. A. Opmeer, boekhouder, Geest 30, r. k. M, de Rooij, schilder, Overdiestraat 14, n. h. G. Roskamp, inspecteur spaarbank, van der Woudeatraat 51, n. b. T. Kits, hnishondster, van der Woudestraat 51, n. h. P. J. Vergouw, verlofhonder, Voormeer 33, r. k. J. Verkerk, sigarenmaker, Verlengde Landstraat 14, h. 1. J, Weerstand, zonder beroep, Heiligland 32, geref. VERTROKKEN PERSONEN. Wed. A. Vergaaij, zonder beroep, Kitsteeg 4, Warmenbuizeo, n. b. J. Hartog, koopman in groenten, Nieuwpooitslaan 120, Heiloo, n. b. N. Weeda, broodbakker, Schoutenitraat 2, Broek op Langendjjk, oud geref. J. Voerman, machinebankwerker, Stuartstraat 42, Velsen, n. b. P. Groot, koopman ÊtGpêtroleum, Liefdelaan 30, de Rijp, r, k. A. D. Groen, banketbakker, Kooltuin 4, Velsen, n. b. 0. van Straaten, dienstbode, Kennemerstraatweg 30, Hoorn, r. k. Wed. D. Geerling, zonder beroep, Verdronkenoord 110, Amsterdam, r. k. P. Heneweer, agent van politie, Drebbelstraat 2, Patten, geen kerkgenootschap. G. Terhaak, banketbakker, Wilhelminalaan 6, Bergen, geref. D. J. IJpma, zonder beroep, Langestraat 35, Amsterdam, r. k. Wed. J. Hesiels, strijkster, Westerkolkstraat 21, Z. en N. Scheimer, n. h. M. Hait, melkknecht, Nieuwpoortslaan 52, Essen (Onitschiand) n. h. G. J. M. Brnno, zonder beroep, Kennemerstraatweg 1, Ned. Indie, r, k. Th. A. Porck, strijkster, St. Jacobstraat 25a, Wijk aan Zee en Duin, n. h. E. Kalverboer, architect, Kennemersingel 5, Apeldoorn, n. h. A. Rui]ter, broodbakker, Luttik Ondorp 25, Velsen, r. k# F. Jansen, zonder beroep, Sandersbnnrt 26, Harderwijk, n. h. N. Boerkoel, fabrikant, Kennemersingel 8, Haarlem, n. b. A. Oh, M. Obbens, winkelbediende, Houttil 31, Amsterdam, r. k. J. van Krnistnm, arbeider, Wildemanstraat 2, Beverwijk, geref. Verkortingen. Hierachter laten wij een ljjstje volgen van de verschillende verkor tingen, die in de wekelijksche staat kannen voorkomenN. H. Nederlandsch Hervormd. R. K. Roomsch Katholiek. D. G. Doopsgezind. L. d. H, Leger des Heil». Geref. Gereformeerd. Rem. Remonstrantich. H. L. Hersteld Lntbersch. E. L. Evangelisch Luthersch. N. I. Nederlandsch Israëlitisch. W. H. Waalsch Hervormd. ALKMAAR. Hoe men in het boerenland kaas eet. In den zomer trekken er velen op uit van die z. g. «scharrelaars», die nu dit, dan dat bij de hand hebben met een mandje aan den arm om in het boerenland kaas aan den man te brengen. In den regel i* dat Friesche kaas, die onder den naam van «echte Noordhollandsche» wordt verkocht. Zoo belde er onlangs een van die heeren aan bjj een predikant in de Schermer. De huishoudster opende en de koopman presenteerde zich als >de knecht van den kaasboer, die van de week niet komen kon<. Dominee moest maar weer een kaasje hebben, net zoo dnur als het vorige. >Wat beeft u toen betaald, want dat weet ik niet, mijn baas beeft 't toen aan n ver kocht?» vraagt de koopman. >Een daalder,» zegt de geen kwaad ver moedende juffronw. «Dan zal n nu éé||^stig moeten betalen, want de kaas is duurder. Ik heb er hier juist een by my van dien prya.» De koop wordt gesloten en dominee at avonds «echte Noordhollandscbe kaas», inkoop veertig cent, verkoop één zestig. (Historisch.) R. K. Propaganda Commissie (voor Drankbestrijding) In het eerste district van het Bisdom Haarlem. Deze commissie heeft aan alle geneeskun digen in het district omvattende N. Holland benoorden het Noordzeekanaal, het volgende schryven gericht: Weledele Zeergeleerde Heer, De AJgemeene Vergadering van bovenver melde Commissie, op 17 April 1910 te Pur merend gehonden, droeg het beBtunr op het gevoelen van HH. Medici te booren over het gebrnik van alcoholhondenden drank door kinderen. Voldoende aan deze opdracht, wenden ondergeteekenden zich tot u met het beleefd verzoek deze vragen te willen be antwoorden le. Hoe denkt U over het gebruik van alcohol houdende dranken door kinderen a. als geneesmiddel b. als genotmiddel 2e. Moet daarby volgens U we meening onder scheid worden gemaakt tnsscben sterken drank en andere alcoholhoudende dranken zooals bier en wyn. Ondergeteekenden dnrven zich vleien met een spoedig antwoord, hetwelk «y verzoeken by gelegenheid te mogen pnbliceeren. Met gevoelens van ware hoogachting, Namens bovenvermelde Commissie H. Ammerdoiffer, Voorzitter. Marie J- v. d. Kamer, Secretaresse. Na bekomen goedkenring sullen de ant woorden openbaar gemaakt worden. Muziekuitvoering door het Stedeiyk Muziekkorps, Directeur de beer H. A. Maae, op Zondag 12 Juni, van half 8 tot half 10 in deq Stadshont. Programma. 1. Les Volontairs, marche O. Metra. 2. Ouverture de l'opera «Les diamant» de la Couronne» Auber. 3. O schoner Mai I Walser Joh. Strauss. 4. Een somermorgen in den Hout. H. A. Maas. Polka-caprice voor kleine flnit (door den heer H. Goettel). 5. Fantaizie de l'opera «Favorite» Donizetti. PAUZE. 6. Soldier in the Park, marsch Monckton. 7. Sobre las Olas, valtz Jnventino Rosas. 8. Potpourri populaire No. 7 Renaud. 9. Finale. Gemeente-slachthuis. Aantal slachtingen in Mei 1910: Paarden 50 stnks, ossen 4, koeien 88, vaarzen 6, pinken 5, vette kalveren 44, gras kalveren 1, nuchtere kalveren 441, id. voor export 121, schapen 24. lammeren 1, geiten 1, varkens 307, id. voor export 3, tot. 1096 stuks. Hiervan werden nlt nood geslacht of waren gestorven koeien 3 stnks, nncht. kalveren 9, schapen 1, varkens 2, totaal 15 stnks. Ingevoerd weiden 1 nnchter kalf, 1 varken, rundvleesch 249 K.G., vet kalfsvleeich 116% K.G., totaal 365% KG.rond vet 874% K.G., varkensvet 47 K G., totaal 921% K.G. Een begin van brand i« gisterenmiddag ontstaan in het woonhnis van den heer W. aan het Kerkplein. Eensklaps hoorde men vlammen knetteren en stond het plafond op de le verdieping in brand. De brand werd door de politie, die spoedig ter plaatse was, gebluscht. De schade is vry groot. Oorsaak onbekend. Men spreekt het vermoeden nit, dat de brand is ontstaan door het inslaan van den bliksem. Doode meeuwen. Voorden Hoogen Raad werd Dinsdag behandeld de vraag wat volgens de wet tot bescherming van nuttige vogels moet worden verstaan on der „doolde meeuwen".; Ben poelier te Helder Werd vervolgd we gens Wet op den openbaren weg vervoeren van eenige doode meeuwen, en zulks na ook reeds vroeger te zijn veroordeeld we gens vervoer van in 't wild levende nuttige vogels. De kantonrechter te Alkmaar ver oordeelde hem deswege tot 7 dagen hechte nis, niettegenstaande beklaagdes verdediging hierop neerkomende dat hij geen „doode meeuwen" doch slechts huiden van doode meeuwen had vervoerd. De meeuwen zou den namelijk ontdaan zijn van ingewanden, botjes en vleesch. Maar de kantonrechter deed zijne veroordeeling' hierop steunen, dat vleugels kop en poofenl f^ogi aan telkaar zaten, de kop niet uitgehold en al het vleesqh' niet verwijderd was. Tot bewijs hiervoor liet de kantonrechter o.a. gelden zijn eigen waarneming buiten de terechtzit ting. De kantonrechter had zich n.l. vóór de behandeling der zaak door den veld wachter-verbalisant een z.g. doode meeuw zooals ze in beslag was genomen laten ver toonen. Op grond dat hierdoor op onwettig bewijs was recht gedaan, vernietigde de rechtbank te Alkmaar des kantonrechters vonnis. Wat de zaak zelve betreft kwam de rechtbank tot dezelfde slotsom als de kantonrechter. Mr. H. J;. Biederlack, advocaat te Am sterdam, bestreed nu de veroordeeling door ontwikkeling van één cassatiemididel. Hij wees er daarbij op, dat de kantonrechten in het vierde kanton te Amsterdam in een soortgelijke zaak eene vrijspraak heeft ge geven op gronden overeenkomende met de in de onderhevige zaak gevoerde verdedi ging. Verder deelde hij mede, dat, werd de veroordeeling gehandhaafd, daardoor een bestaande groote handel in vogelhuiden tot ondergang gjedoemd zou zijn, een handel die 'eerlijk gedreven wordt zonder wetsover treding, vermits bij een geoorloofd gebruik van een vliegnet, te plaatsen aan het zee strand, tal van verschillende zeevogels ge vangen wotidien en daarbij ook Wel de be schermde meeuwen, slachtoffers worden, als zij tegen het net doodvliegen. Deze meeu wen die dan derhalve niet opzettelijk ge dood zouden zijn worden nu door per sonen, die de wettelijke verbodsbepalingen kennen, ontdaan van het vleesch, de inge wanden enz. om ze als vogelhuiden te kunnen verkoopen, Conclusie .O. M. 14 Juni. Uitslag aanbesteding. De direc teur van het Rijksopvoedingsgesticht: de levering van het benoodigde roggebrood en de aardappelen ged.; het tweede halfjaar 1910: roggebrood 2e halfjaar 1910: A\ Over toom te Alkmaar f 0.085 per k.g. firma Ge- brs. Bruin te id, f0.0844 per k.g.; aardappelen P, Kom te Alkmaar f2.40 per 50 k.g.J. N. 'Al te id, f 2.30 per 50 k.gf R. K. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht. Qisterenavond hield deze ver eeniging vergadering, welke slecht bezocht was. De voorz., de heer v. Don gaf in zijn openingswoord de schuld hiervan aan het warme zomerweer. Een voornaam punt op de agenda was de oorzaak, dat deze vergadering was bijeengeroepen'. Na voorlezing en goedkeuring der no tulen kwam dit punt aan de orde n,l. hét benoemen van teen aantal administrateurs tot bet geregeld bijwerken van de kiezerslijst. Een zestal der aanwezigen gaf zich hiervoor op. Ook de hulp tier Alg. R. K. Propaganda- Club zal voor Hezen arbeid worden gevraagd Daarna bracht kte heer Eggers verslag uit als afgevaardigde naar de Centrale ver gadering van (die Prov. Staten, in welke verg.; dé heer Jhr, Mr. Gevers is gecandideeridl met alg. stemmen. De heer Schuurman bracht verslag uit als afg. naar Ide R. K. Gentr, Kiesv.; voor de Tweede Kamer, de heer Kusters als afg. naar den Prov. Bond van R. K. Kiesv, in Noord-Holland. De voorz. dankte in welgekozen bewoor dingen de afg. en heette het uitbrengen van verslagen eene goede gewo-onte, wijl de leden daarin belangstellen. Vervolgens bradht dé voorz. verslag uit als afgev. naar (den Alg. Bond van iR. K. Kiesv. in Nederland. Het reglement ge biedt dit niet, doch verbiedt het ook niet. De heer van Don meent evenwel goed te doen het uit te brengen zulks ingevolge hét onjuiste verslag in de „Maasb." en zijn ingezonden ^tuk in „Ons Blad", Spr. wijst er op, dat de verslaggever van de Maasb. ook de afgev. van Katwijk heeft aangezien voor een afgezant van Alkmaar Al wat besproken is omtrent een op te richten Bond van R. K. gcmeenteraadslé dien, geschiedde bij monde van de afg, vara Arnhem en Katwijk. Na het voorstel Deventer om het program van actie voor de Kath. Kamerleden te her zien heeft spr. niet gevraagd heropening van het debat, maar behandeling eener zaak die op de agenda stond, wijl tevoren bij acclamatie besloten was dat punt van de agenda af te voeren. Omtrent het niet in behandeling nemen der motie van de Kiesv. Alkmaar betref fende het stichte eener weerstandskas, ver strekt de heer v. Doin inlichtingen. Door verhindering van den heer Lutz was spr. onverwacht naar Utrecht geraakt. Hij meen dé, dat, toen de motie reeds was ingele| v-erd. Dit was echter niet vóór 1 April geschied, zoodat ze niet in behandeling kon komen. Wiel werd den heer v. D., toege staan ze bij de rondvraag ter sprake te brengen. Toen werd ze edhter voor ken nisgeving aangenomen, zoodat ze vóór 1 April 1911 moet worden gezonden om in de volgend ejaarverg. te worden behandelde Bij de rondvraag vraagt de heer Bur kunk of het niet gewenscht zou zijn aan denl winterverg. eenige attractie te verlee nen jdloor het houden v. lezingen enz. De voorz. zegt in zijn antwoord, dat de Kiesvereeniging bezig is te hervormen maar dat dit langzaimerhand moet geschie den, men moet daarbij niet teveel hooi op de vork nemen. De voorz. sluit na te hebben medege deeld dat hij in eene volgende verg. we gens vertrek uit de gemeente Alkmaar af scheld zal nemen, van de vereen., de verga dering. Mannen Zondag 3 Juli eene bedevaart hou. den naar Runxputte. Opsporing verzocht De Rechter. I Commissaris, voor strafzaken bij de Arrond Rechtbank te Alkmaar, verzoekt bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van Jan Rond en Bartel de Vries, beiden zwer. vend, ten einde gehoord te worden getuigen over hetgeen in den avond van 19 Mei j.l. in het logement van de Wed, Brantenaar te Schagen is voorgevallen. Telegraaf kantoor. De klerk le klas I se der posterijen en telegraphie, de heer A. J. van Wagtendonck, werkzaam ten tek I graafkantore alhier is verplaatst naar Hilver sum. De hulptelegrafist de heer C. Schouw Jbzj.i s van Amsterdam overgeplaatst naar Alkmaar. Katholieke Charltas. De St. Viücentius-Vereeniging beoefent vele I '«erken van barmhartigheid o. a. zieken beioe ken, armen kleeden, hongerigen spijzen, maar dat zy ook «dooden begraaft» is nog niet ieder-1 een bekend. In deze week werd weder iemand door de I St. Vincentius Vereeniging begraven eenige leden volgden de lykkoets en fungeerden als dragers. Op het kerkhof werd door de aanwe zigen, nadat de kist in de groeve was gedaald, een gezamenlijk gebed uitgesproken voor de j zielernst van den overledene. De St. Vincentius-Vereeniging getuigt uit dit feit, eene Instelling te zyn, die de ware Christelijke Charitas beoefent en dus aller steun verdient. Een eerlijke vinder. Dezer dagen vond iemand, die met «fln gezin de grootste armoede ïydt, een porte monnaie inhoudende ongeveer 23 gulden. Onmiddeliyk bracht by het gevondene naar het politiebureau. De eigenaar heeft hem voor zijne eerlijkheid goed beloond. Examencommissie. De heer A. Veriteege, directeur der handel: school alhier, is benoemd tot lid van de examen commissie voor de akte boekhouden M, 0, Verandering van wijknummers. Van sommige huizen in de stad is ten tweede male het wyknummer veranderd. De deurstyien beginnen van dat geschilder zoo langzamerhand een zwarte kleur te krygenl Benoemd. De beer H. Dingeman», ontvanger der registratie alhier, is benoemd in geiyke be trekking te Zwolle. Bedevaart naar O. L. Vrouw' ter N o old1. Blijkens tie in dit nummer voorko mende advertentie zal de congregatie afd. en terugkeeren. OESDOM. Woensdag 1.1. kwam het eerste gedeelte der West-Friesche processie (dekenaat Wer- fershoef.) Er behoorden toe 529 pelgrimi, vergezeld door deken Vergeer en zes andere priesters. Per extra trein waren zy ten 10 ure aangekomen te Heilo en trokken met burgemeesters toestemming in optocht naar de genadekapel, waar pastoor Seuter beate gemoet ging en onder gelui van beide klok ken hen, onder het zingen van Maria's litanie binnen leidde. Na een singende H. Mie, waaronder het Heilosch koor de geiangen uitvoerde, volgde een predikatie en daarna deed de Deken een gebed, 's Middags hall vier hadden zij lof in de parochiekerk, die toen zoo gevuld was, dat sommigen buiten stonden. Tegen half zes vertrokken zy met extra trein. Donderdag 1.1. tegen acht ure arriveerden ruim honderd pelgrims uit Boveucarspel aan het station te Heilo met den gewonen trein waarin eenige expres wagons waren voor de pelgrims. Bij aankomst ter Kapelle werd een zingende H. Mis opgedragen door den kapelaaD, waarvoor zy eigen zangers en mir- dienaars hadden medegebracht, 's Middags ten 2 ure deed pastoor Burgers afscheldelol in de Heiloscha kerk en vertrokken zjj legen half vijf na de afspraak «volgend jaar in groater getal I» Zondag as. komt Beverwijk per extra- trein tegen 11 te Heilo. Eerst Hoogmlein de parochiekerk, daarna in optocht en met vaandels en brnidjes, volgens bekomen per missie, te voet naar Kapel waar verschil* lende oefeningen plaats hebben. In dea middag terug naar de kerk, waar sluitlngi- lof wordt gehouden. Woensdag a s. komt het tweede deel der West Friesche processie ten 9 ure per extra- trein te Heilo van daar met bekomen per missie in optocht naar kapel, waar eene zingende H. Mis de verschillende plechtig heden zal openen, 's Middags in optocht nBar de parochiekerk, waar slnitingslof wordt gehouden. Tot dit doel bebooren uit hel dekenaat Werfershoef de volgende vijf paro chies Spierdijk, Obdam, Hoogwoud, Spat' broek, Ursem. Pastoor P. Stroomer of Lamberschagen (de Weere), zal evenals vat het eerste gedeelte de hoofdleider zyn. Verkeerd begrepen. Eenige csfshonlet» verhuurden in de laatste weken stoelen voor de kapel aan de pelgrims. Dit is niet over eenkomstig het doel, een groot gedeelte dei kapel te laten zonder stoelen of banket ten einde er meer menrchen er in plaat' te doen vinden. Uit Haarlem meldt m6n nader Op 5 Juli komt de processie met ixtrl trein en trekt onder klokgelni naar Bon putte, waar in de kapel een solemneel8 Hoogmit wordt gecelebreerd met drie Hoereo. Ook 's middags zal het lof plaats hebbes in de genadekapel. Onder klokgelui begeven zy zich naar Heilo terug Aan den Bel loschen burgemeester Jhr. N. van Foreei' zou permissie worden verzocht door d» Bisschopsstad, om in optocht te mogen gaan EQMONDE! Donderdagavond vergadi ,De Drie Egmonden" te Hoef de afdeeling Egtnon^ bloembollencultuur. Door den voorzitter, d> tus, wend het verslag van leden aan de bloementen rijm voorgelezen, hetgeen zigen met applaus begroe PURMERFN Provinciale Staten. A gesteldJ. Koopman, Beemt schut, Jisp (lib) J. E. W. (soc.) J. G. van Knykhof, J De christelijke partyen hel verkiezing geen candidaat g Ongelukken. Zekere K mer werd Woensdag eenzkle door by in een ierput viel. spoedig uitgehaald doch is de gevolgen bezweken. Te Upendam is bet dak den vrachtryder Vergaay ini den man, wijl by het niet een groote ramp is. Verplaatst. Wy verwyi naar nevenstaande advertei Bleekemolen die syn saak de nieuwe zaak liet er keuj 'T ZAND. Algemeene vergadering va vereeniging op Woensdag 8 half aobt, in het lokaal v A. de Wit te 't Zand. Door afwezigheid van den heer G. P. de Wit, wordt geleid door den vice voorzl P. Doedens, die deze vergadi opent. Punt 1. Voorlezing der vorige algem. vergadering, we worden goedgekeurd. Punt 2. Gemeenteraad»vert is zoo mogeiyk met een eigi te komen. Punt 3. Verslag van de naar de CBntr. en de algem. den Bond van R. K. Kiesvere van door den afgevaardigdi zakeiyk verslag werd uitgebr: Punt 4, Rondvraag, leven opdaarna sluiting door der met gebed en dank aan de opkomsthet doet spreker hy zyn blik laat gaan over mannen, die altyd op hun pc het geldt de groote katholieki dat zy steeds zoo mogen doo TUITJEHORN Alhier vergaderde Woensdf huize van den heer K. Komt der katholieke vereenigingen ii om te komen tot een gemeens voor den te houden feestavom van het Sint Joseph-patronaat Onder leiding vaa den Zeer pastoor der parochie, kwam St. Josephcomité, waarvan oo van Baar, koordirecteur, die zal zyn de leiding van een ii zangstuk op zich te nemen zullen er zich voor spannen degeiyk tooneelspel op te voe dat er genoeg liefhebbers met hunne krachten mede zn het welslagen daarvan. Mogen de plannen naar ge vulling gaan, is ons aller wen BSSB^bsbsi^BI Het bezoek van het B koningspaar aan on Naar verluidt, zou het in verwachten bezoek van het ningspaar voorloopig aldus dat Koning Albert en zijn eerst te Amsterdam aankomt ten Koninklijke Paleize ontva .worden en dat na het verblijf stad, op de terugreis naar Br zoek aan de residentie zou wor Onweer. Ook uit België komen nu vil berichten over ontzettend no uit Sart-lez-Spa, Stavelot, Tul donck, Voortkapel, Waalsch, 1; breffe enz. Overal werd door het verniel belangrijke schade aangericht M en de gebouwen. Van persoonlijke ongel uk kei intusschen geen melding gem Voor do Rothschlli De Parijsche bladen vernem- dat een onlangs te Mentone c tenlander zijn vermogen van lioenen vermaakt heeft aan..., I bankiershuis Rotschild. Dus ze noodlijdenden Spoorwegongeluk MONTLUCON, 10 Juni. E> woon hevig onweer gepaard ga Weldige regenbuien, heeft op Plaatsen op de spoorlijn van St. Montluoon verzakkingen veróo Het gevolg daarvan was dat tion Vallon een trein derailleerd en twee beambten werden ged< Ben pe.rsonen gewond. Nieuwe aardachokke AVELLINO, 10 Juni. Hed< p"1 10 minuten over twaalf schok gjpvoeld'. Schade werd I ncht, 4

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 2