irmerveer fiaaen te half 8 en 10 nnr, smna,v3 nur Veapera. te 8 nnr de H. Mla. Mia 'a av. half 8 Lof. ergadering der xelatricen van Rozenkrans aan de Paatorie, H. Mia. ,-paulowna. :n helder. helder. een overledene, half 8 voor ToomAl. P. J. van Gelderen en Anna 9 voor P. Hazenberg en o familie. een overledene, 9 nnr Jaar- ?etrus Bierman, half 8 Lof, Jan Stet en Maria de Boer, overledene familie Meijer - Ef.H. Sacramenten voorzien: Lena Huiamani, Jacobus abeth Nas, Gerrit Klou». ;ena gewoonte. H. Mia en 'a av. van 6 'genheid om te biechten, te 12 unr Catechiamua. genheid om het plaataeogeld de Parochie, 10 nur tot 9 unr Oatechiamne 3 nur nhoedje. ekere intentie, 8 unr gr. en h. overledenen, overledenen. iverledenen 8 nur gr. catech, verledenen 8 unr Byb. Geach —8 uur gelegenheid om te 5arochie-Kerk ia, lO'/i nnr Hoogmia, 2 uur unr de Vespers, half 5 er H. Familie. 4 u. af geleg. tot biechten, rhismus op gewone dagen. Vrouwe-Kerk. ïur H. Mis10 unr Hoogmia Lof en predlcatie. Lof. 4 u. af geleg. tot biechten, atechiemug op gewone dagen. ïLIJK NIEUWS. JRMEREND. ran den Raad der Ge erend op Vrijdag 3 Juni art voor zeven. Aanwezig de hh. Vas Visser J. Vet de E.Achtb. heer F. X ilé, opent de vergadering vergad. van 15 en 29 April eurd. Kennisgevingen der Koningin in N. Holl, lag verleend aan den gem. Klunder wegens zijne be jke betrekking te Abcoude St. hebben goedgekeurd d. Omsl.' dienst 1910. W. is een overeenkomst iet Kohier H. Omsl. te la dat idit jaar de boekjes koste inden uitgereikt. St. hebben verdaagd de be- hetbesluit tot aankoop eiland en een gedeelte pot len Stationsweg, ukken I. de Bruin en anderen om •mis kramen en tenten in de mals vroeger te doen plaat it naar de Oostzijden (naar ae-advies). d. werkmansvereeniging en Raad om tiaar aanleiding djds gedaan verzoek in 1 voorgenomen aanleg van het Stationsplein het haar dendend terrein aan de ge dragen a fl.50.de vierk. den bouw van burger- of n bedoelde straat mogelijh len voor dit stuk naar hen prafe-advies. hoff is niet tegen het prac- vein, moet spr. evenwel op, en Raad iets kenbaar is ge' Werkmansvereeniging. Spr. i overweging willen geven van antwoord (15 Juli) ,e ^enschte eerst de beslissing ritrent den aankoop van het itationsweg en ten tweede i het groote bouwplan bet- aart door den heer Jurgefl5 deelde mede, dat de Conn" ilvorens door te gaan niet had willen Weten, of liging wel mee kon I van heerenhuizen op ging behoorend terrein- h'J j heeft voorgestaan de pzichten terzijde te staan 1"! i. -i H- s :r genomen raadsbesluit ragen aan B. en W. Enko e en zich dit niet. Enfin, '1L' aar B. en W, terug, van J. D. Schuiteinaker c" n bij >t R. K. Kerkgebo"^ plaatsen, werd in hal#" en 3K» ter afdoening.. het Het voorstel van B. en ,W, betreffende verbetering van het markwezen enz. en een om plan de geëmployeerden bij het marktwezen, voorzoover zij niet bij de pen sioengerechtigden behooren, bij eervol ont slag op 65-jarigen leeftijd een jaarlijksche toelage te verstrekken, zal bij de raadsleden ter lezing circuleeren. Op verzoek van den Voorz. v. Ged. St. namens Z.Exc. den Min. v. Binnenl. Zaken om art. 4 van de voorgedragen ver orde ning tot heffing van marktgelden in dier voege te wijzigen, dat de inwerking tre ding niet aan de eventueele Kon. goedkeu ring voorafga, werd nu bepaald, dat de datums van inwerking treding zal zijn 1 Juli 1910. Aan de Harddraverijvereeniging werd een crediet toegestaan van f200. Do 'AM. Purm. van den Bond van Smeden patroons in Ned. had verzocht om de Stads teekenschool ter harer beschikking te willen stellen voor het door haar te doen verstrek ken vakteekenonderwijs. Overeenkomstig het advies van hh, commissarissen werd afwij zend beschikt op dit verzoek. Besloten werd voorts op verzoek van de gymnastiek, en schermvereeniging„Hol landia" voor de eerlang te houden gewes telijke uitvoering en tumfeesten een crediet toe te staan a f200; de deelnemende veree nigingen officieel te ontvangen en een ge- meenteterrein toe tfc staan voor een te hou den kermisse d'eté. Voor een te houden afdeelingstentoonstel ling te Beemster van de Holt. M. van Landbouw werd f75 subsidie gegeven. Aan firma Brantjes en Co. werd een strook gemeentegrond in erfpacht afgestaan Schinkel zal zijn standplaats voor de Kino- mathograaf op de kermis kunnen behouden voorde jaren 1911, 1912 en 1913 tegen f450 per jaar onder voorwaarde, dat bij openbare feestelijkheden in die dagen voor alle school kinderen een kostelooze voorstelling gege ven wordt Vale kan de standplaats voor den Stoom draaimolen behouden Voor dezelfde jaren a f1075 per jaar. Vale wilde f1500 geven per jaar, mits geen rodelbaan jof levende brpg op de kermis werd toegelaten (te zwafle concurrenten) De Raad besloot vrij te blijven. Tot lokaal voor het onderwijs in de vrijs en ordeoefening zal worden ingericht het ach tergedeelte van de Bot er waag, mits de geopp perde bezwaren te ondervangen zijn. De kos ten worden geraamd' op f700. Blijkt deze ruimte nog niet voldoende I voor het onderwijs aan de leerlingen der drie scholen, dan zal het gymnastieklokaal aan school No. 1 zoodanig veranderd worden, dat het onderwijs in vak j (voor de leerlin gen van school (na 1 daar gegeven kan wor den zonder dat het hinderlijk is voor de an dere klassen. De kosten dezer verandering worden geraamd op f300 Tot assistent weger in de Kaaswaag werd benoemd K. Westmijze Gz., tot kaasdrager W. Vink en tot loondrager W. Appel. Tot leden van het stembureau (verk. Prov St.) werden volg. rooster aangewezen de hh. Koning en Vet, benevens de hr. Maats alsjSjd bedoeld bij art. 9 der Prov. Wet Tot leden van het stembureau (gemeente raadsverkiezing vac. van Rappard) werden benoemd de ihh. F. Middelhoff en Uitentius Tot onderwijzer met acte Fransdh aan sqhbjal1 Werd benoemd 'A. Beerens te Sluis, Op verzoek wend eervol ontslag onder dankbetuiging voor bewezen diensten ver leend aan den heer P, Beun onderwijzer aan school 1. Aangenomen werd het voorstel tot eene uitgave van f2500 uit het reservefonds der gem. gasfabr. overeenkomstig het adviesj van. de Comm. van Bijstand in het Beheer 'der gasfabriek, voor het aanschaffen van een horizontale stoomketel enz,, over de jaren 1910 en 1911. Bij de rondvraag werd toezegging gedaan strenger te handhaven het verbod van rij tuigverkeer over de Kaasmarkt op Dinsdag morgen. Hierna werd de openbare verga dering gesloten. Ongeluk. Dinsdagmiddag keerde de land man 8. van de markt alhier huiswaarts. In het rytnig zaten behalve S. ook twee vrou wen. Aan den Purmersteenweg hield 8. stil, om het hoofdstel, dat niet goed xat, even recht te schikken. Het hoofdstel raakte van den kop af. h'erdoor ging het paard er van dooi. Paard ,en rytulg geraakte met de in zittende vrouwen te water. Met veel moeite slaagde men er in de vrouwen, het rytuig en het paard op het droge te brengen. De vrouw van 8 was echter in zoo tren dge toestand, dat tij vervoerd moest wor den naar het gasthuis alhier. Woenedagmld dag is xy aan de gevolgen overleden. BERGEN. De verschyning van het eerste nummer Tan de «Bergensche BadDuin en Bosch- bode» deed «Het Nieuws» het volgende uit de pen vloeien Een nieuw Blad. Wy ontvingen het eerste nummer van de 'Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode», (een Biet te onthonden lange naaml, redacteur- uitgever O. Nannea Gorter. Het blad zsl wekelyks verschijnen tot xoolang het seizoen duurt, Het wordt gratis verspreid. Het »hoofd« is naar een teekening vr.n den kunstschilder Jan Bleya en ziet er heel aardig uit. De inhoud is in overeenstemming met de roeping die men aan dit orgaan als bode teekent. Het papier ie mooi. De druk kenrig. De uitvoering van de Bode maakt een aange- namen indruk. Een eigenaardige indruk krftgt men even wel by de lezing van het voorwoord, waarin wordt gezegd, dat het mooie van deze uit gave is, dat xy niet is ondernomen óm eenig finantieel voordeel te behalen, doch enkel en alleen om voor Bergen aan Zee en Betgen in t Bosch 1) reclame te maken en verder dat de Gemeente Bergen baar subsidieert met een bedrag van f 75. Wanneer nu deze subsidie kwam uit de kas van de vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer, dan zonden wy dit heel natuuriyk vinden. Maar uit de gemeentekas Wien geldt het voordeel der reclame? Direct niet de ingexetenen maar indirect wel de familie van ReeneD, wier eigendom men en ondernemingen te Bergen aan Zee hierdoor in waarde kan voornitgaan. Voegen we hierbij, dat het blad geredi geerd wordt door den uitgever, die zelf de risico schijnt te drageD, dan wil het ons voorkomen dat de naam van den uitgever niet juist is. 1). De cursiefeering is van de redactie van »Het Nieuws.») Woensdag a.s. zal het 25 jaar geleden zyn, dat de heer van Reenen benoemd werd tot burgemeester onzer gemeente. Naar wy vernamen, is de burgery druk in de weer om te pogen dien dag een on- vergeteiyke te maken, wat wy hem van harte toewenschen. De heer v. Reenen is de man geweest, die de gemeente in een kort tydperk tot hoogen bloei heeft gebracht, wij kunnen hieraan byna toevoegen >de opkomst van Bergen in zoo weinige jaren is zonder weerga». SPIERDIJK. De heer Johs. J. Hinke alhier, bestuurslid van de schaakclub D. I. Obehaalde Zondag 5 Juni in de Nationale schaakwedstrijd te Beemster, uitgeschreven door het «Schaak- blad», masndblad voor Nederland en Koloniën, den eersten prijs Hoofdklasse bestaande uit een vergnld zilveren medaille. GOORN. Algem. vergadering op Zondag 5 Juni, avonds 7 uur aan de Goorn, van de R, K. Kiesver. «Eenheid xy ons doel». De heer P. Bakker Gs., voorzitter, opende deze buitengewone vergadering met een wel kom aan de ledeD, maar inzonderheid heette by van harte welkom den spreker van dexen avond voor velen i nog een onbekende, maar aan het einde van deze bijeenkomst, zoo profeteerde de voorzitter, wellicht een vriend van allen. De heer Maas van Zwaagdyk had de uitnoodiging van het bestuur der R. K. Klesvereeniging om eene politieke lezing te houdaD, aangenomen. Aanweiig ongeveer 80 personen. Na mtdedeellng, dat de heeren K. A. Commandeur, burgemeester van Wognnm, en H. Byieveld van Amsterdam, tot candi- daten waren gesteld en een opwekkend woord van den voorzitter stemrecht te be schouwen als stempTcht, vei kreeg de geachte spreker bet woord. Van het begin tot het einde ademlooze stilte onder de hoorders. De spreker boeide hen door xyne pittige, warme, maar vooral echt katholieke rede. Zy, die steeds zeggen, gij Katholieken zijt dompers, gy loopt aan den leiband van den priester, zy hadden kunnen hooren, op welk eene heldere wyze spreker xyne hoorders overtuigde, maar xy hadden nog meer kun nen vernemen «Terug naar Christus», «alles herstellen in Christus», zoo heeft het over den gan ■chen aardbodem weerklonken. Hoe velen beschouwen echter godsdiei at als een privaatzaak godsdienst is goed in den huiseiyken kring, maar met het open baar leven beeft geloof niets te maken. Hoe is de tydgeest Wat levert lectuur en schouw burg O, gy verlichte eeuw de oudheid gruwde er van. Wat baren de kroegen en danshuizen Schending van den hnweiykstronw en waar blijft de eerbied voor ouderdom en ouderiyk gezag Op den 9den Juni 1909 echter heeft het Nederlandscbe volk nitspraak gedaan, de uitslag van den stembusstrijd toonde dat het een Christeiyke Btaat wilde wezen geregeerd door een christeiyk ministerie. Deze Ohristeiyke regeering most behouden biyven. Aan het werk met de a.s. Staten verkiezingen. Kiezers laat u toch niet weer- houden door allerhande scbynredenen Geeft den moed niet op, want als ge dat doet, zal het district Hoorn steeds links bfijven. Laat u door geeu nederlaag ontmoedigen. Hoe zwaarder strijd hoe grooter overwin ning. Eeresalnut aan den heer Commandeur burgemeester van Wognum, die zich leende tot een candidatuur, hoewel de kans van slagen nihil was. Volgt een kwartier pauze, waarna de spr. eenige «kiekjes» toont, heel aardig genomen uit het dageiyksche leven. Vooral de «afky kersfamilie» Het moet niet by afkyken biyven, maar er moet gehandeld worden. Het spreekwoord «Verzint, eer gij begint» een gulden woord, maar mannen, biyft toch niet eeuwig aan het verzinnen. Handen uit de mouwen Courage en vertrouwen En wat gezond verstand. De besluiteloozen Wil men tot daden komen, dan «wil het «jawoord» hen maar niet over de lippen komen, steeds hebben zy een berg van «maren.» Ik zou wel mee- doen, maar Hoe verleideiyk iz die rustige rust, maar ziet eene naar Frankryk. Ook daar dommelden de Katholieken in, en wat waren de gevolgen Geef gehoor aan den roepstem des Pau ■en «Vereenlgt u< Maar wees dan ook een waardig lid en niet alleen een lid dat contribueert of de feestavondjes bijwoont. Een daverend applaus en een welgepast dankwoord van den voorzitter viel deo spr. ten deel voor zijn leerzame en aangename lezing. De voorzitter sluit daarna de vergadering met een tot weerziens aan de stembus, b\j den etryd voor God en Keik, Vorstin en Vaderland. HEILO. Vergadering der schoolfeestcommissie op Woensdag 8 Juoi in het raadhuis. Aanwezig 16 leden. Na opening en lezing der notulen wordt overgegaan tot verkiezing van bestuurs en commissieleden. De vyf aftredende heeren worden herkozen, terwyi in de plaats van den heer H. Bakker Hz., die moest bedan ken, omdat hij naar een andere wyk is ver huisd, werd gekozen de heer H. Bakker van de Stick. Besloten wordt het schoolfeest te houden op 23 en 25 Aug Den eersten datum gaan de hoogste klas sen (5de en 6de) naar Amsterdam, waar o.a. Artis zal worden bezichtigd en den tweeden datum de andere klasse naar Schoorl per rytuig. Wedstryden zullen niet worden ge houden. Aan de verschillende commissie leden werden hun wijken aangewezen, om met ïyaten rond te gaan. Voor 1 Auge. moeten deze bij de penningmeesters de b. b. Beerda en Roiing ingeleverd zyn. Tevens zal dan den boeren gevraagd worden hun paard en rytuig beschikbaar te stellen. De verdere regeling in details zal in een volgende vergadering plaats vinden. Raadsvergadering. Donderdagmor gen tien uur vergaderde Ide raad der gemeen te Heiloo. Voorzitter de burgemeester. De notulen worden gelezen en onveran dent goedgekeurd. Hieruit bleek, dat het kohier voor den H. O, was vastgesteld op f 3352,60. Na vaststelling der notulen bracht dehr. I Frans nog even de afgekeurde iwoningen ter sprake. Ingekomen het proces-verbaal van kasveri ficatie. De heer Tonneman vroeg restitutie voor het betaalde bedrag van het pensioen. Ge durende den tijd, dat hij in militairen dienst is geweest, heeft hij pensioen moeten be talen, doch geen salaris ontvangen, B. en W. wensehen op dit request niet in te gaan, daar adressant f 100 voor de hoofd acte heeft ontvangen. De raad was het hier mee eens. Nog even werd gesproken over de woon plaats van den heer Tonneman, Sommige leden meenden, dat hij niet in Heiloo woon de; zooals in Ide aanstelling was bepaald, daar hij nog (al dikwijls, 's morgens zoowel als 's avonds in de richting Alkmaar was ge zien. De voorzitter zal er met, den heer Ton neman over spreken. Goedkeuring was ingekomen van Ged. Staten inzake het opstel verleend aan het Witte Kruis en van een leening. Van den heer Veldman was ingekomen het verslag van het heiihalingsonderwijs. Hij adviseert dit onderwijs aan beide scholen te geven. De afstanden tot de school acht hij te groot en bovendien komen slechts die leerlingen, die destijds deze school als dag school hebben bezocht. De hoogere kosten begroot hij op f 72. j De heer Maas Geest-eramus zou een jaar i willen probeeren, om te zien of de toe loop grooter zou worden. Het herhalings onderwijs acht hij bepaald nuttig. Meerdere leden zijn 'het hiermee eens. Be valt de proef niet, dan kan men het bij een jaar laten. Wel wenscht men een minimum te stellen voor de lessen te doen door gaan. Bij de aangifte zal worden bepaald, dat bij genoegzame deelneming het onderwijs aan beide scholen zal worden gegeven,zulks naar !het oordeel van B. en W. De heer Veltman zal met dit besluit in kennis worden gesteld. Verschillende af- en overschrijvingen wor den Igtoiedgekeurd. De voorzitter deelde medé, dat in tegen stelling met het vorig jaar reeds zeker was dat er ©en batig (saldo- zou zijn. Op We voordradht van zetters werden ge plaatst de heeren Mulder en Van der Mo len, aftredenden, en de heeren Van der Doorn en Admiraal. In Ide commissie tot wering van schoolver zuim worden herbenoemd de aftredenden. De heer Frans uitte zijne verwondering over de verschillende groote tekorten op en kele posten der begrooting. De voorzitter lichtte dit toe waaruit bleek dat jifet te krap opmaken der begrooting daarvan de oorzaak is. Bij de rondvraag zeide dé heer Frans Wat de beer Van der Aardweg hem had gevraagd wanneer hij nu zijn lintje zou krijgen. De voorzitter zeide dat daar reeds langen tijd geleden over is geschreven, maar ze zijn >er in Wen Haag niet zoo mild mee als vroeger. Ben ander: dus Ihij treft het slecht. De heer Maas Geesteranus meende dat hij dan zeker een medaille en geen lintje krijgt. De voorzitter bevestigde Wit en sloot daar Bedevaarten. Bij de herleving der aloude bedevaarten ter eere van O. L Vrouw ter Nood hooren wy van zeer velen die komen om hulp in hun nood of vermindering van hun kwel lingen te ontvangen door de voorspraak van Haar, die op «Kapel» van ouds werd ver eerd als «O. L. Vronw ter Nood» en ook als «Troosteres der bedrukten.» In bet begin echter van deze week werd een clubje aan gekondigd uit Utrecht, om te komen bedan ken. Zij waren vier in getal, Woensdag 1.1. ten 5 ure in Utrecht op reis gegaan en arriveerden hier even half acht, zoodat zy nog onder de eerste H. Mis konden com municeeren. Twee van dat viertal nit Utrecht kwamen onder opgave van naam en woonplaats, bekend maken, dat zy door ge bedsverhooring, onder aangeroepen hnlp van O. L. Vrouw ter Nood, waren hersteld van eene zeer ernstige ziekte, die de bediening van de eene had noodig gemaakt. Jaariyks zoo zeiden één van hen, zonden zy uit dankbaarheid komen near Hello. Twee dagen later zond iemand, die onbe kend wil biyven, van elders per post een zilveren rozenkrans, geteekend A. S. uit dankbaarheid aan de moeder Gods om het beeld er mede te versieren van O. L. Vrouw ter Nood te Oesdom. Dit laatste zal moeielijk zijn, dit is reeds de tweede zilveren rozenkrans voor hetzelfde doel. Het beeld van O. L. Vrouw ter Nood in de genadekapel is een kunststukje uit het atelier vau den bekenden kunstenaar Mengelberg. Zulk een beeld wordt niet versierd door het te beladen met rozenkran sen al zyn deze ook van edel metaal. Wan neer O. L. Vrouw ter Nood nog meer dank baren breDgt tot 'n cadeautje, dan bandelen dezulke wijzer met eens te informeeren wat het best te pas komt. Hun naam kan even goed bij die informatie onbekend biyven. Er liggen nu reeds meerdere rozenkransen cp het voetstuk van het genade beeld. SCHOORL. Alhier ia de R. K. kerk met een sieriyk uurwerk in den toren verrykt, d. w. z. was er vroeger reeds een nurwyxer, thans kan men op de minuut af zien, hoe laat het is. Alles het werk van den aan te recomman deeren klokkenmaker C. Dekker van Egmond aan Zee, die solied en gcedkoop een mooi stuk werk geleverd heeft. CASTR1CUH. Ongeval. Door het "breken van de voor vork van zyn nog byna nieuwe fiets, kwam Chr. B. werkzaam aan 't gesticht Duin en Bosch, zoo ernstig te vallen, dat hy bewus teloos bleef liggen. Door doktoren van bo vengenoemd gesticht werd hem hulp ver leend en geconstateerd, dat hy geen inwen dige kneuzingen had bekomen. Onweer. Gistermiddag woedde een hevig onweer boven onze gemeente. Voor het Raad- buie werden twee telegraafpalen door den bliksem getroffen. it SCHAGEN. na idle vergadering. De burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn is benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Schagen. Verdronken. Woensdagmiddag is de ma rinier 3e kl. W. van E. in het N.-Holland'ch kar aal verdronken. Hy had zich, met eenige kameraden, geoefend in het snelroeien en sprong na sfioop dier oefening en ondanks het verbond van den bevelvoerende, te water waarna hy plotseling in de diepte verdween. Kort daarna werd zyn ïyk opgevischt. Niet te herstellen. Een van de bestuur deren van de afdeeling Helder van de S. D. A. P., belast met het indienen van de can didateniyst voor de Provinciale Statenverkie zing, heeft dit vergeten. Eerst tegen half vyf des nammiddsgs bemerkte hy zyn ver zuim, en trachtte hy, haar nog in te leveren. Het Raadhuis was echter reeds gesloteD, terwyi de wettelijke tijd trouwens lang verstreken was. Het gekke van het geval is, dat hy als raadslid dien morgen reeds ten Raadhu'ze was geweest, ten einde inzage van de stukken, een Raadszitting betreffende, te nemen, en de lijst toen in zyn zak had. Benoemd is tot griffier by het kanton gerecht alhier Mr. N. A, Blom, advocaat en procureur te Tiel. UIT DE ZAANSTREEK. KROMMENIE. Marlavereenlging. Deze vereeniging hield op Maandag 6 Juni hare gewone driemaan- delijksche vergadering. Na opening door den ZeerEerw. adviseur, pastoor de Haas, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Als eerste puut op de agenda prijktHet aanschaffen van een vaandel, basloten werd een commissie te vormen, om te trachten de daarvoor becoodigde gelden byeen te verzamelen. Bereidwillig gaven zich een achttal dames daarvoor op. Verder werd besloten in October een propagandavergade ring te houden, ter opluistering daarvoor zonden eenige dames een tooneelstukje in studeer en. Hierna werd in beginsel besloten om in verbinding met Aeeendelft een bede vaart te organieeeren naar O. L. V. ter Nood te Heiloo. Nadere byzonderheden zullen later bekend gemaakt worden. Hierna werd een meisjeevereeniging opgericht onder patronaat van St. Agnes, voor meisjes van 11 tot 16 jaar. De contribntie bedraagt 10 cents per jaar. Deze vereeniging staat onder het be stuur van de Mariavereeniging. Nadat door de penningmeesteresse mej. O. van Straten, een lezing werd gehouden over «De drank- bestryding, een groot «tuk Christendom», werd de vergadering gesloten. Tuberculose. Op Dinsdag 14 Juni zal het consultatiebureau voor on- en' minver mogende tuberculoseiyders xyne eerste drie- maandelijksche zitting houden in het lokaal vau «Het Witte Kruis», Zuider kerkpad des namiddags om 3 uur. Roodvonk. Met het oog op het heerschen dezer ziekte, hebben B. en W. in overleg met de commissie, besloten de bewaarschool voor eenigen tijd te sluiten. Aanbesteding. By onderhandsche aanbe steding voor de uitbreiding van de coöpera tieve bakkery, was de hoogste inschryver de heer W. Stad van Koog a. d. Zaan, voor f 2750 en de laagste de heer M. Leguit, alhier voor f 2544.75. De begrooting was f 26.70. Onweer. Een hevig onweer ontlastte zich gistermiddag om half twee boven deze ge meente, vergezeld van een vreeseiyke hagel bui. Er vielen stnkken ijs van de groot'e van byna een duivenei. Van verschillende gebouwen zyn een aan tal ruiten stukgehageld. Van den veehouder J. Reijne is een paard in de weide door den bliksem doodgeslagen. WORMERVEER. Geslaagd. De heer Joh. Neuhaus, alhier, slaagde dezer dagen voor het examen boek houden van de vereeniging van leeraren in dit vak. De netto opbrengst der onlangs in «Oas Huis» gehouden bazar ter tegemoetkoming in de kosten van verbouwing der Christe- ïyke school aan het Krommenieërpad alhier, bedraagt f 442.79. Hierby zyn enkele giften inbegrepen. De oliefabriek «De Pyi» van de firma Pieper, staande aan den Wormerringdyk zal voorgoed gesloten worden. Wij hopen voor de werklieden, waaronder enkele onzer ge Ioof«genooten, dat ze spoedig een andere betrekking zullen vinden. Er zyn huisvaders met groote gezinnen by. De R. K. Klesvereeniging «Ieders Recht» alhier hield Zondag 5 Juni eene vergadering ter bespreking van de Prov.-Statenverkiezing. In aanmerking genomen de tropische hitte, was de opkomst bevredigend. De voorzitter, de heer J. Spekman Jzopende de verga dering, en gaf daarna het woord aan den heer J. C. Stevens, die een der twee afge vaardigden, naar de byeenkomst vau bestu ren van R, K. Ktasvereenigingen in dit district te Zaandam was geweest. Deze bracht verslag uit omtrent de daar gehouden be sprekingen, waaru't bleek, dat de RK Kles vereeniging te Zaandam slechts met één candidaat, den heer Baas, anti-revolutionnair zou uitkomen. Omtrent de te volgen handelwijze ontstond een langdurige discussie. Het resultaat was, dat met algemeene stemmen besloten werd de candidatuur-Baas over te nemen, terwijl met 25 tegen 7 stemmen werd besloten voor de tweede plaats den heer Joh. A. Laan aan te bevelen. Na voorlezing der statuten van den Pro vincialen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Noord Holland werd besloten zich by de zen bond aan te sluiten. By de rondvraag vroeg de heer N. J. Th. Matthyssen of het niet wentchelijk zou zyn om by wyze van proef de volgende maal niet op Zondag te vergaderen, aldus werd besloten. Da voor zitter sloot hierop de vergadering. Verkiezing Prov. Staten. Dinsdag 7 Juni zyn officieel candidaat gesteld voor de Prov. Staten in het kiesdistrict Zaandam K. Baas (a.-r) B. W. Binnendyk (s.-d.), J. Brinkman Hz (v. d J. E. W. Duijs (s. d.), Joh. A. Laan (lib.) en Mr. H, J. O. van Tienen (unie lib Herstemming is zeker, van deze candidaten heeft J. Brinkman geen kans om in her stemming te komen. Van het overige vyf- tal valt waarschijniyk B. W. Binnendyk af, boewei de mogeiykheld bestaat, dat óf Joh. A. Laan öf K. Baas afvallen, omdat Joh. A- Laan niet door de vryz. dem. gesteund wordt en Mr. van Tienen wel. Wyi bij geen mo- geiykheid door verschillende omstandigheden de verhouding der stemmencyfers is te be palen is men in dit district zeer benieuwd naar den uitslag. Alle partyen werken hard. MV BURGERLIJKE STAND. Uitgeest. GEBOREN7 Juni. Jacobus, z. van Jn. de goede en R. Veldt. 9 dito. Alida Bertha, d van Jn. Bakker en G. de Jong. GETROUWD5 Juni. J. N, Feyken en A. B. v. Hey«t. Wormerveer, van 3—10 Juni. GEBORENHendrik, z. van L. Andrea en J. Bottelier,. Guurtje, d. van O. Deur- man en S. Marrees. Jacob, z. van H. Brandenburg en O. Pet. GETROUWDJ. J. van der Veen (van Hoorn) en E. M. Voorn. O. Siekerman en G. Bakker. Krommenie, van 2—9 Juni. GEBORENGeertruida, d. van L. Jak en G, Zoomer. Sophia, d. van J. v, d. Geer en H. Bruijn. ONDERTROUWD J. J. Slooten (Wormer veer) en S. v. Lith. N. Krygsman en J. Max. GETROUWD: J. Bakker (ILtgeesl) en T. Bloem. K. van Hesse en G. Kiuishoop (Koog a. d. Zaan). H. Bakker (Zaandam) en 0. van Harlingen.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 7