TWEEDE BLAD. Zaterdag 30 Juli 1910. No. 60 Ons Geïllustreerd Zondagsblad. KALENDER voor de dagen der week. 31 JULI- drankbestrijding. 'gemengd nieuws. ONS BLAD. I. Platen. Een nieuw koningspaar in Europahet zevende Middenitandscongree, te Arnhem gehondenconcours hipplque te Hoofddorp (3)hulde der Amiterdamsche Baadaleden aan Mr. van Leeuwen; Mr. A. de Jong, de eerste rechtsche wethouder te Botterdamhet Belgische Koningspaar in ParSJs; het luchtschip-ongeluk te Leichlingen bij Dusseldorpeen staaltje van de moelelijk heden der moderne kanonnen-industrieW. G. Streefkerkpostduiven wedstrijd in België; lastige belangstelling. II. Tekst. Het zevende Middenstands congres; Hoogmoed komt vóór den val (ver volg); Aan de oevers van den Indes (slot); Ier elfder ure (novelle)Voor onze Jongens eu MeisjesAan de table d'hóteTe pakken genomen. 31 Juli. Zondag. H. Ignatius van Loyola, S. J., Belijder. EvangelieDe doofstomme genezen. Marcus VII: 31—37. 1 Augustus. Maandag. St. Bavo's verheffing. i Augustus. Dinsdag. H. Alphonsus Maria Liguori, Leeraar. 3 Augustus. Woensdag. Vinding der reliquieën van den H. Stephanus. 4 Augustus. Donderdag. H. Dominicus, Bel. 6 Augustus. Vrydag. O. L. Vrouw ter Sneeuw. 6 Augustus. Zaterdag. Gedaanteverandering des Heeren op Thabor. Elfde Zondag na Pinksteren. Vijfde Zondag der Maand. Les uit den eersten brief van den H. apostel Paulus aan de Korlnthlërs XV, 1-10. Broeders! Ik maak u het Evangelie be tend, dat ik u gepredikt heb, dat gij! ook hebt aangienoemn, waarin gij ook volhardt, waardoor gij ook zalig wordt, indien gij het, zooals ik het u gepredikt heb, vasthoudt; of gij moest zonder reden geloofd hebben. .Want ik heb u ïn de eerste plaats datgene overgeleverd, wat ik ook ontvangen heb dat Christus voor onze zonden gestorven is, naar de Schriften; en dat Hij1 begraven is, en dat Hij op den derden dag verre zen is, naar ide Schriftenen dat Hij gezien is door Kephas len daarna door de (elf apostelen. Vervolgens is Hij gezien door meer dan vijfhonderd broeders tegelijk: en van deze zijn er velen tot nu toe in leven, eenigen echter zijn ontslapen. Verder is Hij gezien door Jacobus, vervolgens door al de apostelen. Én het laatste van allen is Hij ook gezien door mij; die als het wa re de ontijdig geborene ben. .Want ik ben de minste der apostelen, die niet waardig ben een apostel genoemd te worden, cwn dat ik de Kerk van God vervolgd JitebL Doch door de genade Gods ben ik wat ik ben, en zijne genade jegens mij is niet te vergeefs geweest. Evangelie volgens den H. Marcus; VII, 31—37. Te dien tijde verliet Jesus het gebied van Tyrus en begaf zich' door Sidon naar de zee van Galilea, midden in het gebied der tien steden. En men bracht tot Hem eenen man, die doof en stom was, en smeek te Hem, dat Hij Henzelven de hand zou op leggen. Hij nu nam hem afgezonderd van de schare tot Zich, en stak zijne vingers in dcszelfs ooren en, gespuwd hebbende, raak te Hij deszelfs tong aan,en opziende naar den hemel, verzuchtte Hij en zeide tot h«n: ephpheta! dat is: word geopend! En terstond werden zijne ooren geopend, en werd de band zijner tong losgemaakt, en sprak hij goed. Hij !nu gebood hun, dat zij bet niemand zouden zeggen. Maar hoe meer Hij hun dit gebood, zooveiel te meer ver meldden zij het, en zooveel te meer ver wonderden zij1 zich, zeggende: Hij heeft alles wel gedaan! en de dooven heeft Hij doen hooren, én del stommen doen spre ken i - 'i f Isat Xeldia. (TJit het Franscli) 'De beurt ie aan u juffrouw I» 'Mieichien wil mijnbeer eeret binnen gaan I Ik wil liever nog wachten.» Degene, die aoo eprak en daarb(j be scheiden plaata maakte voor de deur myner werkkamer, waar ijj met andere bexoekers wachtte, wae een magere, armoedig, slecht uitziende vrouw uit het volk, een oude doek om de schouders geslagen, zenuwachtig, In alkander gedrongen. Zfl wachtte tot het aatit, altyd weer anderen den voorrang gevendeze wilde seker den tijd hebben m3 een zaak, die haar seer ter harte ging, uitvoerig uit te leggen. Sindelfjk waren alle beioekers weg en 'ad ijj by my in de kamer, verlegen, aarzelend.. 'Mynheer Pastoor» 'Ga zitten, juffrouw! Waarin kan ik u van dienet zyn?» De vrouw ze moeet nog in haar beste jaren zyn, maar de stryd om het bestaan deed haar ouder ecbynen dan ze werkeiyk was ging met de noodige omhaal zitten, legde haar geldzakje en de met eetwaren gevulde mand op baar knie en begon «Neem me niet kwaiyk, Mynheer Pastoor, dat ik u lastig val, maar ik zit in de grootste verlegenheid ik kom u een grooten dienst vragen.» Onderdanig lag ik myn vouwbeen ter zyde, en zette my in myn stoel om te hooren en geboord te worden. Ik kende zulke voor redenen genoeg, en wist ook wat jammeriyke klachten in den regel plachten te volgen. >Om 't kort te maken, mynheer Pastoor, kan u my niet helpen aan een post als portierster of huisbewaarster Ik keek vreemd op ik meende eerst niet goed gehoord te hebben. Maar de smeekende en op mij strak gerichte oogen der tegenover my zittende vrouw, zeiden my, dat het haar bittere ernst was met haar vraag. >Arme vrouw, ge kunt me evengoed vragen, of ik niet weet, hoe ge op de maan kunt komen.» Tranen sprongen haar in de oogen. >Ach God, ik heb zooveel moeite gehad myn eerste betrekking te vinden.» >Hoe, ge waart reeds ln zulk een be trekking Zeker, ik ben het nog, nu nog I» «Dan biyf daar toch in.» «Onmogeiyk «Onmogelijk? Waarom?» «Ach ja I Waarom De arme, zichtbaar ter neer gedrukte vrouw, droogde hare tranen en vertelde: «Myn tegenwoordige betrekking is niet slecht, ik was steeds daarmee tevreden, ook de huisheer die my zelden iets te verwyten had. Daar kwam het noodlot! Het is nu byna een jaar geleden wy hadden de vyfde verdieping reeds geruimen tyd leeg staan, niet dat er iets op de kamers viel aan te merken, sy waren zeer goed, zelfs was er een badkamer en lift, de huur was billijk, maar er waren geen liefhebbers voor te vinden. De buisheer werd reeds ongeduldig, en liet doorschemeren dat wy, eigeniyk ik, want myn man was overdag meest door zyn arbeid van hnis, dat het dus my zeker aan den noodigen yver ontbrak. «Daar kwam op sekeren dag een heer in onze portierswoning, o ik herinner my nog iedere kleinigheid, een seer goed gekleed heer, donkere oogen en donkere baard, die wilde de vyfde verdieping zien. «Ik liet hem de appartementen zien, ze bevielen hem buitengewoon. Hij kwam met my naar beneden en bleef een tydje by iry in myn woning praten, die hy zeer net vond ingericht, liefkoosde myn beide kinderen en wilde ten slotte onmiddeliyk He huur sluiten. Myn man was dat'nu juist niet naar den zin, hy zou liever wat hebben nagedacht en onderzoek gedaan hebben naar myn nienwen huurdermaar deze drong my tot spoed en dan my scheen de zaak xeer gunstig toe, kortom ik sloeg toe en nam niettegenstaande den merkbaren tegenzin van myn, de huur penningen aan. «Nu, tot nu toe was alles goed gegaan, byna te goed. Drie maanden toonde de nieuwe huurder zich minzaam. Hy verscheen dlkwyis in onze woning, om persooniyk zyn brieven en couranten te halen, bracht voor mijn kinderen bonbons, en gaf ons een vrykaart voor de comedie. «Werkeiyk, een ideaal van een huurder 1 Ziet ge wel I» zei ik dlkwyis triompheerend tot myn man. «Na drie maanden werd door overiyden weder een verdieping by ons vry. Men ver huist in onze rustige woning slechts door noodzakeiykheid, of als men naar het kerkhof verhuist. «De vrygekomen kamers waren nu echter spoedig betrokken. Onze huurder hielp my ze aan een vriend van hem verhuren. Lang zamerhand kregen de beide mannen altyd meer vasten voet in ons huis, se werden bepaald vertrouweiyk met onzen huisheer. Maar ook begon ik op te merken, dat ze tegenover my een zekere terughoudendheid aannamen. Ik kon my dat niet goed ver klaren, ik was de oude gebleven en had in niets myn plicht verzuimd. «Er hangt iets in de lucht en niet iets aangenaams voor ons», oordeelde myn man. «Dit was ook myn inzicht, maar ik waagde niet my daarover uit te laten. We moesten afwachten. Dit was ik al lang te weten gekomen, de beide laatste huurders waren socialisten. «Daar kwam eens des avonds laat een hunner in de portierskamer, ging eenige malen in de kamer heen en weer en bleef eindeiyk, de beide duimen in de zakjes van syn vest gestoken, voor een kruisbeeld staan, dat by myn bed hing en een aandenken myner ouders was. «Breng toch dat domme ding van hier weg», zeide hy op minachtenden toon. «Ik stond op en staarde hem onthutst aan, ik meende niet goed gehoord te hebben. «Ik wil, dat ge dit beeld uit het portiers- buis verwydert, het hindert my«, voegde hy er honend en nog verachteiyker aan toe. «Ik dacht, hy beeft seker te veel gedron ken, want hoe kan hem dit onnoozele kruis beeld hinderen wie zon het kunnen schelen of dat hier hangt of niet?» «Dit krnis is een geschenk myner moeder op myn trouwdag», antwoordde ik daarom rustig en vriendeiyk, «Nu en wat verder?» «Wy zyn Katholieken, mynheer». «Nu en wat verder?» Hy bleef my uit dagend en spottend aanzien. «Nu kwam ook myn bloed aan het koken. «Wat verder?» herhaalde ik geraakt, «wat verder Wij hebben het lief en houden het in waarde en ik denk er geen oogenblik aan bet van zyn plaats te verwyderen «Hy vertrok en sloeg de deur met geweld dicht. «De volgende week kwam de huisheer. De laatste twee jaren had hy het niet noo- dig gevonden, maar nu wilde by het geheele huis door en nam hy alles zeer nauwkeurig op. Nadat hy overal was rondgeweest, bleef by in onze kamer gekomen, ook voor ons kruisbeeld staan. Het was voor hem niets nieuws, want wy hadden het beeld in de eerste dagen van onze aankomst reeds op gehangen. «Nu deed by alsof hy het voor de eerste maal zag. «Gy moet dat beeld hier verwy deren», zeide hy, een weinig verlegen scheen het my toe. «Maar mynheer I» was alles wat ik smar- teiyk getroffen en geroerd hem kon antwoor den. Op dit oogenblik kwam myn man bin nen. Ik moet zeggen, myn man houdt zyn godsdienst hoog en zou niet gedoogen, dat onze kinderen zonder bidden naar bed zou den gaan. «De huisheer keerde zich naar hem toe. «Ge zult zeker verstandiger zijn dan uw vrouw en op myn verlangen dit kruis ver- wyderen». «Dit kruisbeeld verwijderen?» herhaalde myn man, ala kon hy zyn ooren niet ge- looven, «maar waarom mynheer «De portierswoning is een neutraal terrein en die wandversiering kwetst de aesthetische gevoelens uwer huurders.» «Niet dat ik weetNoch de generaal, die de eerste, noch de familie N., die de tweede verdieping bewonen, hebben ooit eenige aanmerkingen daarover gemaakt.» «Ja, maar het is stootend voor uw laatste huurders.» >0, komt de wind dien kant uit.» Het was den socialisten een doorn in het oog en voor die twee moest ik het sinnebeeld van myn geloof verwyderen. «Het gaat n ook eigenlijk niet aan waar om. Ge hebt slechts te gehoorzamen en dit kruis weg te nemen, en ala het kruis niet gaat, gaat gij I Begrepen 1» «Ook hy ging en sloeg met geweld de deur dicht.» <?Wat nu zoo eindigde de arme vrouw met eeu flauwen glimlach, die my door de ziel sneed, haar verhaal. «Nu heb ik te kiezen of liever ik heb reeds keuze gedaan.» «Ge wilt liever nw goede betrekking op geven, dan «Ja, duizendmaal lieverIk wil liever hongeriyden en myn brood op straat bede len, dan om zoo te zeggen myn God te verloochenen. Myn dierbaar kruisbeeld in een hoek verstoppen en dat voor een paar socialisten, neen, voor dien prys houd ik myn betrekking niet!... Eu zoo mynheer Pastoor, kom ik by n, om uw hulp te vragen.» «Goede vrouw, ik zou willen, dat ik u zon kunnen helpen, tot myn spyt ben ik nog onmachtiger dan gy.» «Dan zal God my helpen I Hy en zyn heilige Moeder zullen mij niet verlaten, neen, dat kunnen zy niet.» zy ging moede en terneergebogen, zooals zy gekomen was, en toch met heiligen vrede op het gelaat. Ik keek haar door het venster na. Het was een regendag, somber en treurig. De grauwe lucht scheen op de daken te vallen. De vrouw vervolgde haar weg dicht langs de huiieD, ala was sy door de verachting die men haar geloof betoonde, zoo ter neer gedrnkt, dat sy het niet waagde in het midden der straat tusschen de andere men- schen te gaan. «O Frankryk I Frankrijk fluisterde ik en liet het gordyn voor het venster neer. «God en de Heilige Maagd zullen my hel pen!» Dit rotsvaste vertrouwen dat de arme vrouw dit woord had doen spreken, heeft haar niet teleurgesteld. Twee dagen later hadden wy een nieuwe betrekking voor haar gevonden. P..E. VIII. Is alcohol een voedingsmiddel? Deze vraag heeft eeuw aan eeuw de ge leerde wereld bezig gehouden. De een be schouwde alcohol als een voedingsmiddel, de ander als een vergif. De oorzaak hiervan zal wel de te zoeken zijn in het feit, dat wer keiyk de alcohol een gevoel van meerdere energie schenkt, welk gevoel dan weer plaats maakt voor dat van verslapping en uitputting. Eerst werd de wyn, daarna bet bier als by uitstek kracht en gezondheid gevend, ge- hnldigd. Eindeiyk werden ook aan de sterke dranken diezelfde kostbare eigenechappen toegeschreven. Meer en meer komen de geneeskundigen echter hiervan terugalleen als by uitson dering verneemt men nog soms een stem, die het gebruik, anders dan op medisch voorschrift, niet bepaald echadeiyk acht. Hoewel de alcohol due niet ais voedings middel mag meer mag worden aangemerkt, wordt toch nog 150 millioen gnlden aan drank uitgegeven tegen 100 millioen aan brood. Door proeven heeft men aangetoond, dat het gevoel van kracht of van warmte, dat men waarneemt, valsch ia. Men heeft twee afdeellngen soldaten om het langst laten marcheeren en twee groe pen arbeiden om het hardst laten werken. Van beide bekwam de eene groep een ma tige alcoholische verkwikking, de andere al leen water. Wat was de uitslag De eerste twintig minuten ongeveer was de alcoholafdeeling de waterafdeeling vooruit; zy verloor echter spoedig dien voorsprong en aan het einde was het voordeel aan de zyde der waterafdeeling. Den volgenden dag werd de proef anders om genomenhet resultaat was hetselfde wederom won de groep zonder alcohol het van de groep met alcohol. Hieruit biykt, dat de alcohol de krachten niet vermeerdert, maar vermindert, dat hy niet versterkt, maar verzwakt, dat hy den arbeid niet verlicht, maar verzwaart. Degeiyke voeding en ruit, dat zyn de middelen om tegen^den arbeid te kunnen. Men zegge dus niet«Ik drink om kracht te krygen» maar «Ik drink niet, om zoo myn krachten te sparen.» Een voedingsmiddel ia alcohol dan ook niet, tenminste indien we hieronder verstaan datgene, wat tot opbouwing van het lichaam dient. Vet, eiwit, suiker, zetmeel, zout en water, ziedaar onze voedingsmiddelen. Behalve deze stoffen zyn er echter ook, die, hoewel zelf geen voedsel bevattende, toch de voeding bevorderen. Evenals steen kolen by verbranding warmte schenken, geeft ook de alcohol (die voor 9/io 'n ons lichaam verbrandt) tijdeiyk aan het lichaam een hoo- gere temperatunr en versnelde voeding. Maar na korten tyd is door middel van den ther mometer aan te toonen, dat het lichaam een nog lagere temperatuur heeft dan voorheen. De voor elke verbranding noodzakeiyke zuurstof (een bestanddeel der ingeademde lucht) is dus misbruikt deze verbranding is het lichaam slechts echynbaar voordeelig geweest. Tegelijk met de verbranding heeft de alcohol nameiyk zyn vergiftige werking uitgeoefend. De alcohol gedraagt zich dus als een brandstof, welke by verbranding wel warmte verspreidt, maar tevens het voorwerp, dat verwarmd moet worden (de kachel, de machine) aantast en sloopt. Hoe meer alcohol iemand tot zich neemt des te grooter is het tydeiyk gevoel van warmte en kracht, doch des te sneller ook wordt het lichaam vergiftigd, des te spoe diger worden de krachten gesloopt, het lichaam uitgeput. K. Merkwaardig. In een tuin te Krimpen a. d. IJsel, begint thans nog een pereboom te bloeien Bagchus als drankbestrijder. Een der afgevaardigden naar de algemeene vergade ring van den volksbond tegen Drankmisbruik, die te Scheveningen wordt gehouden, heet- Bagchus Zwaar gestrafte onvoorzichtigheid. Twee Amsterdamsche knapen waren in de nabyheid van Muiden op de veeren van een anto gaan staan. Een hunner sloeg van zyne gevaariyke plaats, zonder dat de be stnnrder van het voertuig zulks merkte. De stoker van een jnist passeerende stoomtram vervoerde hem naar Muiden, waar hy by een geneesheer werd binnengebracht. Zyn toestand is zeer ernstig. De razende dood. Op den Wouden- bergschen weg onder Leusden is het ongeveer I3-jarig dochtertje van den heer L. door een automobiel van mevr. E. te Zsist, bestuurd door den heer B., overreden. Zwaar gewond werd het een naburige woning'binnengedra gen, waar het binnen enkele oogenblikken overleed. Een souvenir. De bokser Jeffries, die zich onlangs voor een kapitale som door den neger Johnson een pak slaag list toe dienen, zal levenslang doof biyven. De doktoren hebben verklaard, dat door de- vreeseiyke slagen beide trommelvliezen zyn gescheurd. Mooie sport. Een afschrikwekkend voorbeeld voor belasting-ontduikers vertelt het «Berliner Tageblatt.» De firma Hartmuth (potloodenfabriek) te Budweis (Bohemen,) die gedurende meer dan 10 jaren de belasting ontdook, werd tot een boete van niet minder dan een millioen kronen veroordeeld. Onderhandelingen 'kder firma met de regeering leidden tot een ver mindering der boete tot 612.000 Mark. Tevens echter werd zy 25 pOt. hooger in de bedrijfs- belesting aangeslagen. Een candldatenlljst zoek. De «Nykerk- scbe Ct.< schryft Een diefstal, zooals misschien nog nooit plaats vond, is bier waarschyniyk gepleegd, of wel, er is hier een voorwerp verloren geraakt, dat nooit te voren onder de verlo ren voorwerpen werd aangetroffen. Er is dan, gestolen of verloren een candidateniyst. De man, die zich voor de candidatuur van den heer R. Nieboer zooveel moeite had gegeven en met pryzenswaardigen yver het by de wet vereischte aantal namen van kiesgerechtigden had byeengegaard, bewaarde de lyst, die al dagen te voren ln gereedheid was gebracht sn die men al veel te vroeg op de secretarie had willen inleveren, met groote zorgvuldigheid, in 'n afgedankt koffie- zaakje gewikkeld, in een tafellade. Op den dag voor de inlevering der ïysten is het kostbaar document verdwenen. Alle pogingen om het verloren schaap terug te vinden bleven zonder resultaat, zoodat van een inlevering der candidateniyst op het Gemeentehuis geen sprake kon syn. De vliegweek te Heersnveen. Enorm groot is de belangstelling voor de a.s. vlieg- demonstraties te Heerenveen, zegt het «Hld.» Er zullen extra treinen en trammen loopen. Men rekent dageiykz op een vervoer van 6000 personen. Te Leeuwarden worden stoombooten afgehuurd voor de reis naar Heerenveen, wijl men vreest 's avonds per spoor geen plaats te kunnen krygen. Teekenend is zeker wel, dat een beurt schipper de volgende week niet vaart met het oog op de vliegweek te Heerenveen. Van uit Groningen is de eigenaar van een groote zaal aangezocht, die zaal tydens de vliegdagen te verhuren voor een gezelschap uit die stad De kapelmeester van het «Heerenveensche Muziekkorps» heeft een vliegmarsch gecom poneerd, waarin het Wilhelmus en Friesche Volkslied voorkomen. De garage voor het vliegtoestel op Thialfs terrein is reeds gereed zy is 15 M. lang, 13 M. breed en 8 M. boog. Het zullen drukke dagen worden, ala het weer meewerkt. Heden kwam de aviateur Van Maasdyk met syn bipIan-Sommer uit Parys te Heeren veen aan. Een millioen te verdienen. De rook, die uit de groote amelteryen opstygt bevat altyd gassen, die voor de geheele omgeving zeer schadeiyk zyn. Tot dniver is men er niet in geslaagd die schadeiyke werking tegen te gaan. De Ametikaaniche Amalga mated Copper Company, die eenige van de grootste smelteryen ter wereld bezit, heeft thans een prys van een millioen dollar uit geloofd voor den uitvinder van een afdoend middel. Die prys lijkt wol zeer hoog, maar is verklaarbaar, ais men bedenkt, dat menige groote maatschappy schatten heeft moeten betalen aan schadevergoedingen. Nog kort geleden is in den Utah een smeltery ter waarde van acht millioen dollar op last van de overheid gesloten, omdat de rook voor de bevolking zoo nadeelig was. Persgas, De Beriynsche correspondent van het Hbld. geeft enkele byzonderheden omtrent de ondervinding, die men in de Duitsche hoofdstad heeft opgedaan met het nieuwste middel tot straatverlichting, het pers gas. Berlijn de beste verlichte stad ter wereld, naar men zegt schaft in de hoofdstraten het electrisch gloeilicht af, om het plaats te doen maken voor pers gas. De eerste proef werd genomen in 1902. Deze slaagde niet byzonder. Eerst toen het gelukte «Invertlampen» te fabriceereu voor pers-gas, begon de zegetocht. Meer en meer wordt de electriiche bol verdrongen. En wie dan ook de moeite ge nomen heeft eene vergeiyking te maken in de lichtsterkte, zal zich hierover niet ver wonderen. Het pers gas kan practisch in iedere licht sterkte aangewend worden. Het heeft de eigenschap zich met de noodige verbrandings lucht te mengen, terwyi aan het gewone gas buitenlucht toegevoerd moet worden, waar door het warmte afgeeft, die voor de licht- vorming verloren gaat. By persgas wordt de warmte nagenoeg zonder verlies in licht omgezet. Het aansteken geschiedt automatisch, zoo dra de pompen beginnen te werken. Pers-gas is veel goedkooper. En waar schyniyk, omdat de vlam veel en veel sachter licht verspreidt, is het beter voor de oogen dan electrisch licht. Bovendien brandt het geiykmatiger. Een krachtige oude. De 90-jarige J. M. te Sambeek is, zyn ouderdom ten spyt, nog krachtig en sterk, zoowel van lichaam als geest. Dageiyks trekt hy er nog op uit, om, ge wapend met de zicht, het koren af te slaan. Ongetwyfeld behoort het verrichten van dergeiyk zwaar werk in den avond van het leven tot de zeldzaamheden. De reddende bruiloft. Een gouden brui loft heeft een groot aantal menschen te Brus sel het Ieren gered. In de Rue Notre-Dame- du-Soleii staat op een binnenplaats een oud gebouw, waarin vroeger een koffiehuis was gevestigd. Werklieden waren Maandagoch tend beiig met herstellingen aan het onde gebouw, toen er trompetgeschal werd ge hoord. Het was eeu gouden bruiloft, die voorafgegaan door muziek een optocht maakte door de buurt. De metselaars lieten hun werk in de steek en alle menschen kwamen uit de huizen om de vertooning te zien. Nau- weiyks waren zy in de straat, of met don- derend gekraak stortte het bouwvallige ge bouw in elkaar en vernielde de daken van de lagere huisjes. Zonder die gouden brui loft, die precies op tyd verscheen, waren zeker velen omgekomen. Nagemaakte zigeuners. De zoogenaamde Zigeuners, die in de buurt van Winterswyk rondzwierven blijken niet anders, dan schooi ende Amsterdammers te zyn, wier uiteriyk eenigsxins het Zigeuners type draagt. In alle vakken bestaat toch oneeriyke concurrentie. Een kostelijk stemmetje. Oaruso, die weer te Rome verbiyf hondt, heeft daar aan een dagblad medegedeeld, dat hy met de Metropolitan Opera te New-York weer voor drie jaar contract heeft gesloten, en zich verplicht heeft voor vyftig gastvoorstellingen

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 5