Arrondissements-Bechtbank te Alkmaar. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. CORRESPONDENTIE. BURGERLIJKE STAND. idat ideze jaren van bloei onder mijne re- geering liebben mogen zijn. U dankende voor uwe welgemeende wenschen voor mij en ide mijnen, besluit ik met Iden hartgron- digen wensch voor het geluk en den voor uitgang van 's Gravenbage." De genoodigden wenden bij deze ge legenheid aan H. M. voorgesteld, terwijl ververschingen werden aangeboden. Inmiddels waren de velen die door de politie, in het belang der orde, op een af stand waren gehouden, tot het Paleisplein toegelaten en aldus in de gelegenheid ge steld van hun aanhankelijkheid jegens de leden van het Vorstelijk Huis te idoen blij ken. (TE AMSTERDAM werd te kwart vóór elf idoor het garnizoen, bestaande uit de infanterie, artillerie en cavalerie, gekleed in groot tenue, een marsch door de stad ge maakt. Begeleid door de immer opwekken de militaire muziek en begunstigd door het zonnig voorjaarsweder, trok het militaire schouwspel veel bekijks. Op Ihet Hugo de Grootplein wierd te 10 uur door het Kinderzangkoor, bestaande uit ongeveer 200 kinderen, dat als onder- afdeeling aan de buurtvereeniging „Frede- rik Hendrik" is verbonden onder leideng van den heer J. Stoomberg, een aubade gehouden. Debietrecht op tabak. Het ont werp, waarbij wordt voorgesteld een de bietrecht op tabak te gaan heffen, is bij de Tweede Kamer ingediend. Het recht zal worden geheven van ieder die tabak in ihet klein verkoopt, waaronder mede wordt verstaan verkoop van tabak bij iedere hoe veelheid, aan personen die niet zelf daarin handelen. Onder „tabak" wordt verstaan: tot verbruik bereide tabak, en mede sigaren, sigaretten, karotten en snuif. De verkoop wordt onderscheiden in a. verkoop als win kelier, logement, koffiehuis, buffet of kiosk houder en b. 'verkoop op iedere andere wijze. JDe {belasting bedraagt 10 pCt. van het jdebiet. Het belastingjaar loopt van 1 Ja nuari tot en met 31 December. De verkoopers moeten debjetregisters hou Iden, die zijn in 'te richten en bij te hou- Iden volgens bij algemeen maatregel van bestuur te bepalen voorschriften. Binnen vijf dagen na afloop van het belastingjaar woirdt (hel idebietregister ten 'kantore van iden ontvanger ingeleverd. Daarna volgt de de finitieve aanslag in de belasting, maar in het begin van 'het jaar heeft een voorloo- p<ige aanslag plaats, bij wijze van schat ting, zoo dat dadelijk kan worden betaald Na. afloop van ihet jaar wofidt het ver- Schil, dat te veel of te weinig betaald! mocht zijn, dan verrekend. De heffing vangt, volgens het ontwerp aan op 1 Januari 1912. De wet zal heeten „Tabakswet". De opbrengst van de belasting wordt op 2 millioen geschat. Verkiezing Prov Staten van Noord- Holland vacature Wonder. De liberale kiesvereen. te Schoorl stelde candidaat de heer A. J. Peeck, burgemees ter aldaar. De liberale Kiesvereen. Langedijk, Sint Pankras stelde candidaat de heer M. J. Kroon, burgemeester van Oudcarspel. ALKMAAR. Alg. R. K. Prop -Club „St. Petrus". Oader presidium van den heer F. Eggere hield bovenstaande corporatie j.l Donderdag een flink bezochte vergadering in bet lokaal van den heer Konijn, Dijk. Na opening op de gebruikelijke wijze en lezing der notulen door den len secretaris, Installeerde de praetns een zevental nienwe leden. Spr. releveerde dat het tot beden nog nimmer in de club was voorgekomen zoo veel leden op een vergadering te kunnen inlijven. Hij schrijft dit echter toe aan de gevoerde actie van den leatsten tjjd waar door bet vuur onder de jonge roomechen is opgewekt. Vervolgens bracht de voorzitter, als afge vaardigde naar de vergadering van den Nat. Bond van R K. Soc. Prop. clubs op 29 Jan. j.l, te Rotterdam, een nauwkeurig verslag uit, waarbij hjj o.a. mededeelde, dat het voorloopig bestuur van dezen Bond thans definitief werd gekozen en bestaat uit de heeren A. C. v. Zjjp te Rotterdam ais voorz en vervolgensB. A. Tennissen (irnhem), G. v. d. Aa (Almelo), C. M. O v. Zwet (Den Haeg). W. G. Klomp (Amersfoort), A. H. J -Engels (ambtenaar van het Centraal Bureau der K. 8. A. te Lelden) en Joh. 0. M Bur- knnk (Alkmaar) Bovendien werd op die vergadering besloten het werk der retraiten voor propagandisten krachtig te bevorderen. Spr. brengt nog een woord van buide aan zijn mede afgevaardigden, terwijl de secr. alsnog een aanbevelend woord doet booren voor de retraites. Een Ingekomen voorstel van enkele club leden werd na geanimeerd debat, aangehouden tot later, terwijl een toegezegde lezing over »de Beeldendienst der Roomsche kerken», tot later werd uitgesteld. Vervolgens deelde de voorz. nog onder applaus mede dat werden aangeworven 319 leden voor de Kath. Kiesvereenalsmede 50 geheel nieuwe kiezers, bovendien werden op verschillende wijten ook alle Inlichtingen verstrekt aan aangifte kiezers. Ten slotte gaf de praesns de verg. nog kennis dat het bestuur besloot in te gaan op de aanbieding ln >de Voorhoede» n.l. gedurende de maand Maart gratis exemplaren ter verspreiding te ontvangen en zal bier mede deze week reeds worden aangevangen. Na eon levendig rondvraag debat sluit de voori, op de gewone wijze de geanimeerde bijeenkomst. Voor Z. H. den Paus. Vrijdag 17 Maart zal het 50 jaar geleden zijn, dat het ééne Italië weid uitgeroepen. Het Zondagsblad «Heilige Familie» heeft daarom bet deukbeeld geopperd den Vader der Christenheld te vertroosten in dit jaar van droevige herinneringen door of op19 Maait St. Joseph of op 26 Maart den Oc taafdag van St. Joseph eene Algemeene H. Communie te houden tot intentie van Z. H. Naar wij vernemen zal in overeenstemming hiermede ook de Algemeene H. Communie bij de plechtigheid der Opdracht van de Mannen-Congregatie op den Qctaafdag van St. Joseph, 26 Maart a.s., opgedragen worden tot deze intentie. Uitslag veiling. Gehouden door notaris Gottmer van Obdam, op 6 Maart 1911. Boerenplaats gelegen in de Egmondermeer. No. 1, Huis en eif, strijkgeld 8. N. Bak ker, veihoogd door 8. P. Kaptein met f 5 Nos. 1 m 2, Gecombineerd, gemijnd door J. Zantvoort, met f 5.—. Nos. 3 en 4 niet gemijnd. Nos. 5 en 6 niet gemijnd. Nos. 7 en 8 gemijnd door P. Asjes met i 5. Het geheel gecombineerd. Benoemd Bij besluit van den minister van financiën, vau 5 dezer, zijn met ingang van 1 Mei, herbenoemd ln den raad van beroep voor de vermogensbelasting te Alk maar, tok flfli de heer J. L. Th. Groneman, te Wieringerwaard, en tot plaatsvervangend lid, de heer J. F- Kool Pzn-, te Alkmaar. Vervroeging van de Kaasmarkt Naar wij vernemen, circuleert er een adres van directeuren van kaasfabrieken bij de kaaskoopers, om' de markt des Vrijdags in plaats van om 10 jiur om 9i iuur te doen aanvangeaïAVordt er door de kaas koopers voldoende adhaesie aan dit adres betuigd, dan zal men zich wenden tot den Raad dezer gemeente. ASSENDELFT. ELECT R1SCHE TENTOONSTELLING. Vrijdagmorgen, den marktochtend, zijn de landbouwwerktuigen, welke op de electr. tentoonstelling waren geëxposeerd, met elee trische kracht in beweging gebracht. (De „boeren" vergeef me dit woord, ik kan in dit speciale geval moeilijk varf „heeren" spreken waren in groot aan tal aanwezig en met de grootste belang stelling werd de demonstratie der werk tuigen gevolgd. In 't bijzonder werd de aandacht gewijd aan de „karn" geëxposeerd dooir den heer P. Dunnebier alhier. is heusch gekarnd! Gekarnd met elec- trischen stroom. Trillend van emotie ,ook een boer kan geëmotioneerd worden stond men om den karnton, welke gevuld was met 50 Liter room. Het motortje werd ingeschakeld en daar begon het karnen. De druif draaide regelmatig snel; misschien wel te snel vol gens sommigen. „De room kon wel schif ten", zeide men. „Schiften"? „wat is dht" vroeg onze adjunct-directeur, en mèt licht te hij het deksel des ka'rntons op om het edhter weer vliegensvlug neer te slaan, wat niet verhoedde, dat Z.Bd. bedekt werd met een legio witgele roomspatjes; nu wist hij nog niet wiat schiften was. Wjat een pret w:as er Ik dwaal af. De tkarn werkte prachtig; in 9 imnt. was zij laf. Men stond perplex. De temperatuur wees 57 gr. aan; de boter was hard, en bij weging constateerde de heer Tiroost, dat de karn van zijln 50 L'. room 27 pnd. boter had geproduceerd. Voor waar een prachtig resultaatDe heeren elec- triciens lachten witjes en Dunnebier's borst zwol op van zpo'n schitterende reclame voor zijn „karnP. aan stroom kostte het 1.1 ets, (zegge 1 en een tiende cent), Wij verwijzen bij dezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie, waarin ide ihëer Dunnebier, handelaar in fietsen en landbouwwerktuigen, te Assen- glelft, de electrische karn enz. enz, aan-t biedt. Lezing. Zaterdagavond hield de Wel- Ed. gestr. heer A. Ten Bosch, electro-tech. nisch ingenieur uit den Haag voor een vrij talrijk publiek de aangekondigde le-i zing over „De electriciteit voor licht en ambacht." Met muisstijüe aandacht werd de gezellige bevattelijke causerie, welke af gewisseld wend door de vertooning van projectieplaten, waarop de electrische kracht in het kleinbedrijf werd gedemonstreerd, door het auditorium gevolgd. De dankbaar heid uitte zich in een hartelijk applaus en wend bij [het slot door den voorzitter |dën .WelEjd. Heer K. Cz. de Boer, met eenige welgekozen woorden bevestigd. 'Jn een volgend nummer hopen wij op deze belangrijke lezing uitvoeriger terug te komen. EGMOND AAN ZEE. Het pauselijk decreet «Qaam Singular! Chriatna Amore» beeft een buitengewonen feestdag gebracht aan de R. K. Vacantia- kolonie te Egmond aan Zee. Zondag 1.1., den eeraten van de Vaaten, hebben aea gelukkige kleinen, die vanaf 16 September door den paatoor der parochie ernatig ijjn voorbereid, voor de eerate maal het Brood der Engelen ontvangen. De plechtigheid geschiedde in allen een voud onder de Vroegmis van balt 8 nre. De gelnkkige kinderen hebben vooraf den H, Vader in een dankbaar achrijven hun groot voorrecht medegedeeld. Het waa daarom een seer blijde verraaaing, aoowel voor den paatoor ala voor de kinderen zelf, op den vooravond van dan Grooten Dag een tele gram uit Rome te mogen ontvangen, hetwelk vertaald aldna Inidt A. F. Suidgeeat, Paatoor, Nederland. Rome, 2 Maart '11. De Allerhelligate Vader aanvaardt vol gaarne het dankbaar bewija van kinderliefde der tea kleinen die weldra het Allerhelligate voor de eerate maal van het altaar inllen genieten, wenacht bun en n vooral alle geluk, dat Hij aegenend afameekt. KARDINAAL MERRY DEL VAL LANGENDIJK. Men achrjjft ona Het ia mij een behoefte om het achltte- rend eerheralel dooi Langendjjka Katholieken deter dagen gebracht, bekend te maken. De aluitlngadag van het veertignren gebed viel samen met het rampaalig uur, waarin die diepgevallen priester op ons dorp God en Christns iin laiteren. Aan het vermanend woord in de welsprekende predikatie hebben ome kath. dorpagenooten gehoor gegeven, en op den dag waarop bet >Weg met Hem», «Kruialg Hem» werd herhaald, heeft ona «Leve Jeana» die kreten overatemd, want naar ik nit goede bron heb vernomen waa het aantal H. Communiën in die drie dagen nltgereikt ruim 2600, en de proceaaie een ware zegetocht door onze kerk. God spare LangendQk 1 EEN PAROCHIAAN. HARENKARSPEL. in de Maandag 1.1. gehouden Raads zitting werd tot verloskundige benoemd Mej„ Modder-Rozen te Alkmaar. De in diensttreding werd bepaald op 1 April a.s. De fn eene vorige vergadering benoemde verloskundige Mej. de Jong-Meurs had be dankt. ln navolging van de besprekingen in de vorige vergadering door iden voorz. ge- 'daan omtrent den Maximum leeftijd der schoolkomende kinderen, werd besloten dat kinderen, die Mei ter schooi mogen ko men, vóór 1 Januari van (dat jaar den leef tijd van 5 jaar bereikt moeten hebben dus (het vorig jaar 5 jaar oud zijn gewoijden een en ander miet het oog op! jd'e Rijks subsidie. |Na eene uitvoerige discussie werd be sloten, dat de nieuwe verordening betref fende schoolgeldheffing in werking zal tre- Iden 1 Juli 1911 overeenkomstig |het volgend tarief. Per Maand. Inkomen. i Kind 2 Kinderen. Ieder kind meer- Tot f 500 Van f600 tot 800 0.20 0.35 0.10 800 11.00 0.35 0.55 0,15 1100 1400 0 50 0,76 0 20 1400 1700 0.65 095 0,25 1700 2000 0,80 115 0.30 2000enhoogei 0,95 1,35 0,35 Deze verordening was door B. en W. daargesteld gebazeerd op den Hoofd, Om slag. In een volgend nummer hopen wij een uitvoerig verslag van deze gemeenteraads zitting op te nemen. PURMEREND. Ongeluk. Maandag la uit de Hoornache Ringvaart bij de Rolpaal 't lijk opgehaald van zekeren E. gepensioneerd Indisch militair en naar het Gasthuis alhier vervoerd. Vermoedelijk heeft bij door verdrinking zich van het leven beroofd. Benoeming. Bij Kon. Besluit ia benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen alhier, de heer J. ter Laag, thana ala zoo danig te den Helder. De 12l/j-j»rlge regeering van H. M. de Koningin ia hier zeer kalm herdacht. Van verschillende openbare en partlcnliers ge bouwen woei de vlag met wimpel. Dat God Haar nog vele jaren voor ona spare ia ona aller wenach. WAARLAND. Malkprljzen. V<oor de melk geleverd van 7 Jannari tot en met 4 Februari werd Zater dag 11. per 100 K.G. nitbetaald, ala volgt W. Zut, directeur van «Hoop op Zegen» te Waarland f 5 80, J. Ligthart, dir. van «Nooit Gedacht» te 't Veld f 5,35. J. Wit, dir. van «Het Klaverblad» te Zijdewind f 5.30 Auto-ongeluk. Te Aairdenhout heeft ide chauffeur van den heer Everts zon der diens toestemming met eenige vrienden een tocht gemaakt. De auto liep tegen een booml iDe machine van f 12000 werd ver brijzeld. De chauffeur Dorger en zijn vriend de chauffeur Van der Linden werden bei den ernstig gewond. Een andere chauffeur die met zijn meisje uit de auto sloeg, wer den beiden niet gekwetst. De anderen kwa men er vrijgoed af. Een ongevraagd certificaat. Bij eene de vorige week te Enschede gehou den aanbesteding voor den bouw van een ambtswoning voor den burgemeester schre ven de aannemers, in met de voorwaarde, |dat indien een met name genoemd op zichter werd betast met het opzicht over dit ;werk, de inschrijvingssom met f 3000 werd verhoogd. Erg prettig voor den betreffenden func tionaris dunkt ons niet. Maar ook hier zal wel gelden. Tu V voulu, George Daudin. jDat zal een duur gebouw wor- d e n. De Fransdie Bazaar te 's Graven- Ihage heeft te Arnhem een paar groote panden in de Roggestraat aangekocht, voor te zamen f 110.000, om aldaar een itiot-l dern verkoophuis op te richten. (De moeite waard. Op een verkoo- ping van stamboekvee te Birmingham is Donderdag f 18,900 voor één korthoorn-i stier betaald. Nadeelvoorden Veehandel. Ten gevolge van het heersdien van mond- en kleuwzeer in de provincie Groningen ont staat reeds heel wat schade. Een expotrt- Jiandetaar te Winschoten heeft te Nieuwe- schans tachtig koeien staan, die vjoor Oos tenrijk bestemd waren, maar nu niet over de grens mogen, ln het Oldambt staat de Iheele handel stil. De koeien zijn nu al een derde in prijs gedaald. Eendeserteur. De marinier A. ten H. van Den Helder, sinds eenigen tijd als de serteur uitgeweken naar Duitschland, is dooi de marechaussee te Hoogeveen gearresteerd. Verduistering. De firma Van Wen sen en Co te Leiden, kwam tot de ont dekking dat een bediende die meer dan 35 jaar bij haar in betrekking was, haar in Ide laatste jaren voor een bedrag van f 20.000. heeft opgelicht. De politie heeft de zaak in handen. Een kras biljarter. De Australische beroepsbiljartspeler Gray heeft de serie van 1438 punten waarmee hij Wiolensdag en Donderdag (het wereldrecord op het zak- kenbiljart verbeterde, opgevoerd tot 1576 punten. (Heden weiden niet minder dan 9 zaken in (den tijd van 3 uren voor de Rechtbank behandeld. Het schoot ditmaal flink op.; Mo. 1 van de beklaagden was Cornells Johannes v. d. N., zonder vaste woonplaats Deze had -jzich op 2 Februari te Hoiorn schuldig gemaakt aan diefstal va'n een paar schoenen. Ex werd tegen hem 4 maanden gevangenisstraf geeischt. Hij moest eerst betalen. Nicotaas V., werkman te Limmen{ was in kien nacht van 18 op 19 Janujari in| 't café van de wed. Visser te Limimen, ter wijl er een Propaganda-vergadering werd gehouden van de afdeeling Limmen der Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, welke tegen entree toegankelijk was. Aan dit laatste wilde hij niet voldoen. Hij was binnenge drongen zonder te betalen. lste getuige, Arie Bult, onbezoldigd rijks veldwachter aan Duin en Bosch te Castri- puim, |had tegen bekt. procesverbaal op gemaakt omreden hij op verzoek des voor zitters en van den veldwachter de zaal niet wilde verlaten. 'Terwijl hij een mes trok, had hij gezegd: tot den veldw. „ik zal je kapot steken." Jacob Jongejan, bloemkweeker te Lim men verklaarde als voorzitter van genoem de vereeniging bekl. te (hebben aangemaand de zaal te verlaten waaraan deze geen ge hoor had gegeven. Hij had toen de hulp van den veldw. ingeroepen. Bekl. was niet verschenen. Er werd hem door den E.A. heer Off. wegens huisvre debreuk (15 gld, boete of 15 dagen hech tenis geeischt. Diefstal. INicolaas Petrus R. de V„ smidsknecht te Hoorn, had op 12 of 13 Jan,. 2 beitels gestolen uit de timmermanswerkplaats bij het in aanbouw zijnde gymnastieklokaal. Bekl. Ihad weinig genot van het gesto- lene gehad. Terwijl hij met een vracht rijder meereed, had hij ze uit de zak ver loren en 'werden ze later in den vracht wagen gevonden, paar bekL nog al eens een zoodanig feit had gepleegd, werd tegen hem we gens diefstal 2 mlaal gepleegd 6 maanden gevangenisstraf geeischt. 21 Jaar oud, verpleegde geweest in het Rijksopvoedingsgesticht, 2 maal door den Krijgsraad veroordeeld en nu in de gevangenis. Antoi.ius Franciscus H bloemist te Alk maar, vroeger in dienst geweest zijnde als matroos entoen door den Krijgsraad eerst voor 2 maanden en tater voor 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld, had op 23 Ja nuari 11. een ijzeren plaat liggende aan den Nieuwlandersingel, toebehoorende aan de Noord-Zuidhollandsche Trammaatschap- pij weggenomen en verkocht Aris Frederik Schreuder, volontair bij de politie te Alkmaar, had bekl aangetroffen bij 't pakhuis van den heer Gillis Bekl. zeide op diens vraag de plaat te hebben gekocht van een onbekend persoon Hij zou kijken, of hij hem nog kan vin- |den doch bleef toen weg Hendrik Hemps, opkooper te Alkmaar, had van bekl. eerst een stuk ijzer gekocht voor 54 cent. Een half uur later was bekl. weer bij Ihem gekomen met de ijzeren plaat, welke getuige kocht voor 63 cent Bekl, had gezegd nog meer te kunnen koopen bij Idën heer Gilles. 3de getuige Lodewijk Gilles, koopman te Alkmaar, zegt dat bekl. wel bij hem was geweest iets te koopen, Üoeh niet de plaat van hem had gekocht. Dirk Oosterwoude,' goederenagent der Tramwegmaatschappij, verklaart denzelfden avond' de plaat te hebben vermist Er ston den 8 platen aan den Singel overeind één lag er voor. 'Bekl ontkent Ide plaat te hebben ge stolen. Hij had ze van een onbekend per soon gekocht, iDe EA. heer Off. vindt dat bekl. gezeg den niet 'erg met elkaar kloppen, üiijl heeft eerst verklaard, de plaat te^ frezen ge kocht van den heer Gilles en nu weer van eeri onbekend persoon. (Z.EA. eischt voor den oud-Rijksopvoe dingsgesticht verpleegde 3 maanden gevan genisstraf. Op de vraag van den Pres. of bekl. nog iets heeft te zeggen antwoordt deze: „ik vind het niet mooi om iemand, die onschuldig is te straffen." Kattendief Klaas B., koopman te Sohagen, had te Callantsoog, op 27 Januari een -kat, toebe hoorende aan Cornelia van den Berg wed, Thomas, terwijl deze afwezig Vvas, mede genomen, hetwelk uit de 5 getuigen, hier toe gedagvaard, werd bewezen, (De Off. meent voldoende bewijzen te (hebben. De diefstal is wel niet zoo zwaar (daar (de waarde van de kat mogelijk 75 cent of een gulden is, doch voor de eige naresse mogelijk wel tien gulden. .Z.EA. eischt tegen bekl. een maand ge vangenisstraf. Een kunstmeststrooier. Jan V., arbeider oud 64 jaar te Schager- iwaamd, gem, Harencarspel had op 14 Ja nuari kunstmest weggenomen, welke toebe hoorde aan Dirk Kuiper, landman te St. Maarten. Bekl. zegt hiervoor vergunning te hebben gekregen van Hendrik en Pieter Borst. lste getuige Jan Schenk, boerenknecht te St. Maarten, verklaart dat zijn baas land heeft liggen in de gemeente Harenkarspel, waar 14 Januari zakken met kunstmest ge vuld jop stonden. Get. had gezien in den namiddag van dien (dag, kiat bekl. iets op zijn bouwland strooide. Wat weet hij niet, daar (hij er te ver af was. |Bekl>. zegt, dat het kunstmest was ge weest, welke hij den 20 Januari had ge< kocht. De Pres. zegt: Dat kan toch niet, wat je den 20sten koopt, kan je den 14(den nietj zaaien Maartje Borst, Galgerkade Harenkarspel Terktaart te hebben gezien, dat bekl. bij de zakken op 't tand van Kuiper ;was geweest, waarop bekl. zegt, dat weet ik wiel, ik ben er met een emmertje van mijn kunst mest heen gegaan 0111 te zien of het de-, zelfde was of dat ik was bedrogen." Dirk Kuiper, landman te St. Maarten, i?eg't bekl. geen toestemming te hebben gegeven. De off. zegt, dat bekl. volhoudt met te 2leggen, dat, hetgeen hij den 14tden ge bruikt, den 20sten heeft gekocht. Z.EA. mieent, dat dit (toch niet gaat en eischt 2 weken gevangenisstraf tegen bekt. Op Ide vraag des presidents of bekl. nog iets heeft op te merken, antwoordt, deze „lk ben er niet mee tevreden, ik goei het in Ihooger beroep" Pres. zegt: „Dan dien je toch eerst de uitspraak af te wachten!" Rumoer in de Belgische Kamer. De Kamer besprak gisteren de interpel latie betreffende het onderwijsconflict van het vorige jaar in de gemeente Muysen. Heftige incidenten hadden er plaats. De socialist Hubin bespuwde den Katholieken afgevaardigde Wauwermans. Tenslotte stelt de socialistische afgevaardigde Van (der Vel de een dagorde voor, waarin de houding van het gemeentebestuur van Muysen wordt afgekeurd. De voorzitter van den minister raad verzet zich tegen den voorrang, die verworpen iwoindt met 76 tegen 10 stem men. Vele afgevaardigden der meerderheid had den de zitting verlaten op het oogenblik van ide stemming over Ide dagorde van Van der Velde, welke wordt aangenomen met 75 tegen 13 stemmen. Prov. Staten van Noord-Holland. I11 de gisteren gehouden vergadering der Prov. Staten van Noord-Holland werd tot griffier der Staten gekozen, in plaats van wijlen Mr. A. A. Land, Mr. P. Dozij, hoofd commies ter Prov. Griffie van Noord-Hol- land. Aan heeren Correspondenten in het rige meen deze vriendelijke opmerking Meermalen gebeurt bet, dat u tgebrelde verdagen te laat binnenkomen, en, om op tijd de courant te doen verichljnen, niet meer kunnen worden opgenomen. Teneinde dit en het bekorten van ver ■lagen, wat den heeren wel onaangenaam i* maar van omen kant met het oog op de plaatirnimte vaak noodzakelijk, zooveel mc- gelflk te voorkomen, verzoeken wij H.H Oorreipondenten beleef! beknopte verdagen in te leveren. One atreven ia onzen lezera «elck wat wila* te geven en daarom zooveel mogelijk nienwa nit verschillende plaataen, wat niet beteekent zooveel mogelijk nienwa uit één plaati. Alkmaar. Geboren3 Maart. Jan, z. van Pieter Tromp en Barber Staaaen. 4 dito. DavLl a. van Hendrikna Schaddenhorat en Geert ja Schouten. 5 "dito. Aagje, d. van Jacob Hartland en Aagje Kaper. Hendrik Nico- laat, x, van Willem Raczijn en Aaltje Koning. 6 dito. Jan, z. van Nicolaaa Jonker en Oor- nelia Veldman. Johanna, d. van Krijn Schaddenhorat en Maartje Zorgman. 7 dito. Margaretba Anna, d. van Simon de Vrlea en Klaaaje IJpema. Ondeitronwd Jan Band, timmerman, 24 j. en Anna Ida Korver, zonder beroep, 19 j-, belden te Alkmaar. Pieter van Twu(jver,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 2