PLAATSELIJK NIEUWS. INGEZONDEN. en accijnzen in Noord-Brabant en Zeeland In elk geval (schijnt het de bedoeling; der Regeering te zijn, een Roomsch.Ka- tiioüek in die hooge functie te benoe men. Mr. J. O. P a t ij n fMaandag overleed op bijna 75-jarigen leeftijd Mr. J. G:. Pa- tijn, Commissaris der Koningin in Zuid- Holland. Het debietrecht op tabak. Naar men uit 's-Gravenhage aan de „Tel." meldt, is het zoo goed als zeker, dat het wetsont werp tot heffing van een debietrecht op tabak in zijn tegenwoordigen vorm niet door de regeering zal wonden gehandhaafd. De groote tegenstand, die uitsluitend uit kringen van direct belanghebbenden, als si garenfabrikanten, sigarenwinkeliers en siga renmakers, is gekomen, en niet dus door politieke bijoogmerken is vertroebeld', schijnt aan het voornemen der regeering tot intrekking van dit ontwerp niet vreemd te zijn. Openbare leeszalen. Uit volkomen vertrouwbare bron vernemen wij, zegt de Msb., dat door Z. Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken een schrijven is ge richt aan de besturen der Openbare Lees zalen, die voor een subsidie uit 's Rijks kas in aanmerking wenschen te komen. De Minister eischt daarin, dat alle ge schriften van zuiver propagandistische strek king zullen worden geweerd, daar deze in plaats van een zelfstandig oordeel te hel pen vormen, dit integendeel belemmeren. Lectuur, die uit zedelijk oogpunt verwerpe lijk is, mag niet worden toegelaten terwijl de romanlectuur geen overheerschend deel van de bibliotheek imag vormen, doch slechts een bescheiden plaats mag innemen. Evenmin mag de openbare leeszaal een inrichting zijn tot het gaan lezen van dag bladen. Hoofdzaak zal moeten zijn: het verschaf fen van degelijke^ ontwikkelende lectuur, van datgene dus, wat door het kleinste deel der tegenwoordige bezoekers wordt gezocht. Ook zal aan personen beneden de acht tien jaren de toegang moeten worden ge weigerd, Een uitzondering wordt gemaakt voor 16- en 17-jarigen voor wie ouders of voogden schriftelijk toelating hebben ver zocht, Vacantiekaarten. Door de Staats spoorwegen zullen gedurende de maanden Juli, Augustus en September algemeene va cantiekaarten worden afgegeven. Evenals het vorig jaar zullen de prijzen bedragen le klasse f 4, 2e klasse f3 en 3e klasse f2 Deze kaarten zijn geldig van het station van afgifte naar een willekeurig ander station, echter» Hechts op den dag der uitgifte'., .Ook de Holiandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij zal bij wijze van proef gedurende eenige zomermaanden algemeene vacantie kaarten geldig over hare lijnen verkrijg- baar stellen, Veeartsen voor de bestrijding der tuberculose onder het rund vee. De directeur-generaal van den Land bouw, brengt ter kennis van belanghebben- den, dat eerlang, en naarmate de behoefte daaraan blijkt, bij den veeartsenijkundigen; dienst veeartsen zullen kunnen worden ge plaatst, die belast zullen warden met de bestrijding van de tuberculose onder het rundvee en, zoo noodig, met andere werk zaamheden den veeartsenijkundigen dienst betreffende. Do E. R. K nagevolgd, Wfj lezen in >De Verzekeringsbode» dat te Party* ia opgericht een Parijieho Maatach. van verzekering „La prospénté familiale", waar van directeur is geworden de heer Léon Daire. -Deze maatschappij geeft uitkeering bij de geboorte en bij het huwelijk van ieder kind, evenzoo als de E, R. Kf Levensver zekeringmaatschappij te Haarlem, die het; eerst deze soort verzekering heeft toege past. :Te Weeneu is onlangs een Roomsch Ka tholieke Levensverzekeringmaatschappij op gericht, die op 'dezelfde grondslagen als de E. R. K- berust. 1 IMen ziet dus dat het denkbeeld der op richters van de E. R. K. wordt nagevolgd! („N, HrL Crt,") BIJ Kon. besluit ztyn benoemd in de pros. Koord Holland tot heemraad van den polder Wieringer- waard, K. Schenk As., te Wleringerwaard tot heemraad van den polder de Zeevang, D. Laan Pr te Kwadjjk tot heemraad van den Anna Paulowna- polder, D. Bezelman Os., te Anna Panlowna in het bestnnr van den Prins Hendrik- polder op Texel, tot dijkgraaf F. Duinker, te Texel, en tot heemraad E. E. Stoel, te Alkmaar, en H. P. Kievit, te Texel. ASSENDELFT. Onderl. Brandwaarborg Maatschappij. Genoemde vereeniging hield verleden week hare jaarvergadering. Tegenwoordig 70 stem gerechtigde deelhebber*. De vooriitter opent en daarna worden de notnlen voorgelexen, welke èn om de nauwkeurige weergeving van de verhandelde 1 saken èn om den netten en dnideltyken vorm den warmen dank der vergadering inoogstten. y Het jaarverslag, waarin het wel en wee der maatschappij over 1910 vermeld werd, ondervond deselfde dankbare bejegening. Ka voorlesing der beide deskundige rap porten, welke tot goedkeuring adviseerden, 'werden de rekening, balans en winst- en verliesrekening over 1910 sonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Hier volgen eenige cijfer». Ontvangsten over 1910, het bedrag van f 35423,85. Hierbij *9n begrepen het kassaldo vorigen dienst ad f 3880,99 s en de opbrengst van het verkochte land ad f 15000. De uitgaven beliepen f 18067,12. de suivere winst over 1910 bedroeg f 6499,10. Een prachtig resultaatgeen wonder dat wij met trots spreken van >Onie Maatschappij.» De brandschade over 1910 bedroeg f 2236,84. Het reservefonds op 1 Januari 1910 bedroeg f 65241,33 Het aantal deelhebbers op 1 Jan. 1910 wat 778. Het aantal deelhebbers op 1 Jan. 1911 wa* 806. Over 1911 zal weer, evenals de beide vorige jaren, slechte de halve premie betaald worden. De verkiesing bracht beroering. Van de twee commissarissen, die moesten aftreden, doch weer direct herkiesbaar waren, werd eerste stemming de heer D. Pz. Jonge jans met 60 van de 70 stemmen herkozen. De andere commissaris tevens voorzitter der maatschappij verwierf slechts 33 stemmen, terwijl op den beer G. Gz. IJ ff 34 stemmen waren, uitgebracht. Er volgde nu een her stemming tusschen den voorzitter, den beer G. Jb. IJff, en den heer G. Gz. IJff. De voorzitter verkreeg 24 en de beer G. Gx. IJff 42 stemmen. Grillige stembus I De laatste nam de benoeming aan. Men was onder den indruk van het gebeurde er heerschte een angstige stilte, welke ver broken werd door den vice-vooriitter, den Ed.Achtb. heer K. Os. de Boer, die in wel- gekoxen woorden den aftredenden voorzitter dankte voor alles, wat hjj in 't belang der maatschappij gedaan had. Zoo was de campagne, opgeset tegen den heer IJS Jbs. gelukt, misschien wel te goed gelukt. Zoo erg was het niet bedoeld I Der gelijke bejegening heeft de heer G. Jb. IJS aan de Assurantie Maatschappij niet verdiend. Wie had dan ook kunnen vermoeden, dat de dissidenten uit het Koordeinde bondge nooten xonden vinden in het Zuideinde 7 En toch is het zoo geweestde etemmenctyfers, vergeleken met de presentielijst, wijzen het uit. De sneeuwbal, door eenige Koordeinden aan het rollen gebracht om den voorsitter G. Jb. IJff een schokje te geven meer knnnen de Koordeinden toch niet doen is door vele Zuideindere overgenomen en gevormd tot een renzenbal of klomp, welke den voorzitter heeft verpletterd. Bij de rondvraag kwamen nog enkele zaken ter sprake, veel animo was er niet meer, de fut was er uit. De heer Sikkes vroeg inlichtingen omtrent veeverzekering. Melk, met een vetgehalte van zooveel koma zooveel en met nul komma zooveel droge stof werd ons gespaard, doch koetjes van f 400 a f 500 zijn by genoemden spreker maar peuleschilletjei. Wat zyn die veehou ders gelukkige menschen tegenwoordig I De heer Sikkei kreeg tot antwoord, dat znlk dnur vee individueel op een aparte polis moest worden ingeschreven. Het bes! uur zou verder ook nog in over- wegirg nemen om de gelden tegen een voor iedereen gelijke rente, in bruikleen te geven a 4 °/0. Hierna sloot de vice-vooriitter de vergadering. De heer G. Gz. IJff, die zoo flink de benoeming tot bestuurslid in de plaati van G, Jb- IJff aannam, heeft den volgenden dag reeds zyn bedankje ingestuurd. De nacht heeft raad gebracht I 7 J.l. Zaterdagavond heeft het Assurantie- bestnnr vergaderd en besloten om op Zaterdag 1 April weer een algemeene vergadering te hondeD, ten einde in de vacature te voorzien. Op 1 Aprileen gekke datumToch hopen we, dat die dag den vrede, zoo noodig voor prettige verhoudingen in een gemeente, zal herstellen Het zy zoo I Benoemd. De heer H. M. v. d. Hart, onderwyzer aan de Koorderschool in onze parochie is tegen 1 Mei a.s. benoemd tot onderwyzer met verplichte hoofdacts aan de openbare lagere school te Moerdyk gemeente Klundert. Dat het den verdiensteiyken on derwyzer in zijn nieuwen werkkring goed moge gaan. Assendelft vooruit t Ka Assendelft met zyn waterleiding en styn electrisch licht in de ry van moderne gemeenten is opgenomen, begint het zich in dat opzicht te vervolmaken. Kaar men ons van bevoegde zyde mede deelt heeft de regeering pogiDgen in het werk gesteld om het land jl. gekocht door den heer Stuit, welk land ligt tegenover de boerdery van den heer L Kramer, te koopen, ten einde op dat terrein een post- en tele graafkantoor te boawen. Bovendien heefc zich ook een consortium gevormd om op het oveibiyvende gedeelte van dat terrein een kunstmest* en tevens een ysfabriek op te richten. Katnuriyk zal in die fabrieken van electrische beweegkracht gebruik ge maakt worden. Bravo I Assendelft vooruit I LANGENDIJK- St. Vincentius-blbllotheek. Gedurende het leesseizoen October 1910 tot en met Maart 1911 zyn aan 88 gezinnen 1318 boe ken ter lezing uitgegeven tegen 1465 aan 108 gezinnen in 1909—10. De oorzaak van deze vermindering moet worden gezocht in de oprichting der leesportefenille's, waaraan rnim 70 gezinnen deel nemen, zoodat er eigeniyk niet van vermindering maar van vermeerdering van het aantal lezers kan gesproken worden. Dese cyfers leeren weer hoe de bibliotheek aan een dringende be hoefte voldoet. Oud papier. Door de afdeeling van het liefdewerk >Ond Papier» alhier, werd in 1910 aan het Hoofdbestuur te Amsterdam 3022 K.G. oud papier gezonden. Over 1909 d.w.i, vanaf de oprichting in April bedroeg het aantal kilogrammen 1722. Een belang rijke vooruitgang valt dus te constateereu. Over het geheele land bedroeg het totaal verzamelde oud papier niet minder dan 1181.861 kilo's van welks opbrengst een som van f 13,061 werd uitgegeven aan werk- loonen, f 2000 werd gereserveerd voor Z. H. den Paus en f 1600 werd besteed aan liefdadige doeleinden. Deze cyfers bewyien van hoe groot nut het schynbaar waarde looze oud papier is, het moge voor alle Katholieken een aansporing zyn om dit schoons liefdewerk krachtig te steunen. i BROEK OP. LANGENDIJK. Groentenverzendlng. Gedurende de vo rige week zyn van de laadp'aats, 112 wagons groenten verzonden. Totaal zyn thans ver zonden 5161 wagons. W ARMENHUIZEN. R. K. Kiesvereeniging. Maandag 27 Maart vergaderde de B K. Kiesvereeniging. Aan wezlg 30 leden, bijna 100 absent. De voorzitter, de heer Joh. Kraakman As. heette de aanwezigen welkom met den Chr. groet, en verdedigde de candidatuur Joh. Burger Jacz., deze werd door onze B, K. Kiesvereeniging, hoewel niet aangeo'o'.enj by Schagen, (jammer genoeg) overgenomen. Voorts werd behandeld de motie-Veldman «Vorming Weerstandskas». Men gaf iu deze eau de afgevaardigden voor Alkmaar vrij man daat. Hierna lezing door den heer Jac. van Baar Op dnideiyke en bevattelijke wijze zette de spreker de noodxakelykheid uiteen, dat de B. K. Kiezers moesten kennen hnnnen rechten en plichten, dat zy zich moeten ontwikkelen, dat zy goed onderlegd moeten zyn in den godsdienst en ook kennis moe ten hebben van de inrichting van staat en gemeente. Ka de pauze behandelde de «preker de antithese, weas daarbij op de noodzake ïykheid, dat onze jongelingen reeds vroeg tydig zich moesten vereenigen in ontwikke lingscursussen, jonge gardes enz. om beter en op waardige wyie de rijen der kiezers eau te vallen. Met een warme aanbeveling voor de Katholieke zaak besloot spreker zyn duidelijke, leerzame lesing. Met e6n hartelijk woord van dank, was de vooriitter voorzeker wel de tolk van alle aanwezigen. De afwezigen zullen spijt gevoe len thuis gebleven te zyn, terwyi de aan wezigen allen voldaan waren. Wtyl de rond vraag niets opleverde werd de vergadering daarna met een woord van dank voor de opkomst gesloten. BERGEN. Dienstregeling tram. Van bevoegde zijde vernemen wy dat reeds van 1 Mei a.s. af 3 tramtreinen zullen loopen van Alkmaar naar Bergen aan Zee en omgekeerd. De uren van vertrek zyn geregeld ais volgt Van Alkmaar v.m. 8.50, 11 en n.m. 215 uur. Van Bergen aan Zee, v.m. 9 55 en n.m. 12.10 en 3,50 uur. Mond- en Klauwzeer uitgebroken. By den veehouder P. v. W., wonende Berger- meer alhier, is onder een koppel van 19-stuks hoornvee, mond- en klauwzeer geconstateerd AKERSLOOT. Aangifte van leerlingen. Ouders, die huune kinderen op de B. K. school wen schen geplaatst te zien met 1 April, kunnen zich daartoe vervoegen by het hoofd der school, den weled. heer J. Setnee. SCHAGEN. Jubileum. Den 9den April zal het 40 jaar geleden zyn dat de heer P. Jongejan als agent werd aangesteld van de Levensver zekering Maatschappy «Utrecht», DE RIJP. Benoemd By Kon. Besl. is met 16 April a.s. benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, de heer W. van den Bosch, thans in gelyke betrekking te Axel. LIMMEN. Verslag v. d. vergadering v. h. Kruisverband „St. Cornelius" den 19 Maart in locaal Winder te Limmen. ;De 'Z.Eerw;. Pastoor feliciteert degenen, die ide oprichting van het Kruisverbo-nd heb ben voorbereid, met hun resultaten. Nu is het oo-genblik gekomen, dat de aspirant- leden hun belofte moeten afleggen. Het hulpmiddel van zelfverloochening zal zijn: het insigne: een soort geloofsbelijde nis. Het kruis is het teeken van den na volger van den Koning der zelfverlooche ning. Statuten en huish. reglement worden met algemeene stemmen aangenomen. 31 af schaffers en 6 geheelonthouders teekenen de belofte. Met 22 van de 38 stemmen werdt tot voorzitter gekozen O. J. Meijer. Verder worden als bestuursleden benoemd de hh. J. .Dekker Pz, vice-voorzitter, J. Dekker iWz,..ts. eer. H'. V. id. Peet penn. C. Dek ker Pz. respectievelijk met 28, 21, 21 en 24 stemmen. Aan het eind ider vergadering spreekt de voorzitter een woord van dank aan den Z. Eerw. Pastoor voor zijne zorgen, aan de oprichting verbonden en hoopt, dat ook de ze vereeniging moge bloeien tot heil van Limmen. T uinb ou w vereeniging. Den 26 Maart 11'. werd alhier definitief opgericht „het Tuinbouwgilde „St. Martinus" meteen aantal' van 54 leden. De WelEerw. heer J. J. Vollering leidde de vergadering als lid van het comité van oprichting'; hij verklaarde Iden naam der vereeniging, en waarom de H. Martinus tot patroon was gekozen. En hij spoor de ide leden aan, om het helden voorbeeld van den Heiligen Strijder na te volgen in een heeten strijd tegen het voortwoeke rend socialisme, dat ook in deze gemeen te de ontevredenheid onder den arbeiders stand propageert. Het „geef ons heden ons dagelijksch brood" moet in het gedrag van den werkman geheiligd worden door het „Uw (wil, o God; geschiede op aarde"; zoo pok in idle uitvoering van het verhe ven werk dezer nieuwe vereeniging op Lim- mens' bloemenvelden: de zedelijke en stof felijke verheffing der tuinarbeiders. De ver gadering stemde door uitbundig applaus in met deze woorden. De statuten en het huishoudelijk, regle ment werden met algemeene stemmen vast gesteld. De contributie bedraagt voor de leden !l,0 ets per maand, voor de dona teurs f 1.00, alles bij vooruitbetaling te vol doen. Tot bestuursleden werden gekozen de hh. J. Dekker, voorzitter, J. Dekker Az., Se cretaris, C. Dekker penningmeester, J. v. |d;. Peet en J. Bakkum. Algemeen besloot de vergadering tot aan sluiting aan den Nedi. Boind van R'. K. Bloemisten en tuinlieden te Haarlem. Het „R. K. Tuinbouwblad" is iedere maand verkrijgbaar bij den secretaris. Na eene krachtige opwekking tot de le den, om alten iyloor den goeden naam van het gilde zorg te dragen, en het leerzame voorbeeld van den Goddelijken Werkman v. Nazareth na te volgen, weid de aangename vergadering met gebed gesloten. 'Moge deze prachtige bloem glansrijk bloei en en groeien, en goed leverbaar worden aan den Zegenaar (des levens! HEEMSKERK- B ij n a verbrand. Vrouw M. had ge daan met aardappels schillen en bracht de schillen naar achteren. Onderwijl vatten de kleertjes van haar vierjarig kindje óf door te kort bij Iden kachel zitten óf door tegen den kachel te vallen, vlam. De verschrikte moeder greep in hare radeloosheid het bran dende kind, liep er mede naar een nabij-ge- legen sloot en dompelde Ihet in het wa ter. Alles liep vrij goed af. Wel had het kind ernstige brandwonden bekomen. Doch, nadat de wonden door den geneesheer wa ren verbonden, kon de kleine naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd worden om daar te herstellen, PURMEREND. In de Broekermeer, nabij Broek-in.Water- land, is Zondagavond een vlampijp, der ma chine, van de laatste stoomtram van Am sterdam naar Edain gesprongen. In plaats van kwartier over tienen kwa men |de reizigers eerst ruim één uur te Edam aan. Verslag van de verg van de Centr. R. K. Kiesvereeniging 1 „Door Eendracht sterk" gehouden te Pur- m erend op Zondag 26 Maart. De voorz. opent de vergadering met den Katli. Groet en verzoekt den secretaris de notulen der laatste alg. verg. voor te le zen, welke onder dankzegging wouden goed gekeurd. Jaarvers! a g. .De secretaris wijst er op, dat de Propaganda door het optre den van sprekers hier en daar in het di- strikt wordt levendig gehouden en dat alle middelen, welke Ide Kieswet ons biedt wor den gebruikt om ons Kiezerskorps uit te breiden. Hij Idrukt den wensch uit, dat, daardoor, hoe onmogelijk dit ook schijnt, ook voor -ons idistrikt eenmaal de zege voor de Rechterzijde zal bevochten worden. Verslag van den penningmees ter. De rekening sluit met een batig sal do van f 32.681/2. V erk. van 2 leden van het Hoofd bestuur. De laftr. Jeden de Ifieeren Middel- hloff en Hendriksen wouden met algem. stemmen herkozen. Verslag der verg. Rrov, Bond. Naar aanleiding van de in dit yerslag voor komende bemerking over de slechte op komst op ide verg. van den, Pjrov. bondj ontspon zich" een debat pVer het al| 'of niet wenschelijke van het houden van verg. op Zondag. Hoorn wenschte aan denProv. bond voor te stellen eens de proef te nemen met eene verg. op Zondag en ver wachtte, dat de opkomst- dan wel heter zou zijn. Purmerend kon zich met dit voor stel niet vereenigenKath. moesten op Zon dag niet vergaderen, als het -op een an deren dag eenigszins mogelijk is. Goorn vond1 het verg. op Zondag zeer lastig en wilde liever voorstellen de verg. onzer Kies vereeniging niet meer op Zondag te houden. Daar jhet voorstel geen bijval vond, werd het niet in stemming gebracht. Daarna stelde Goorn voor de volgende Algem. verg. te Hoorn te hou|den in plaats van zooals tot nu toe steeds te Purmerend, welk voorstel met 10 tegen 8 stemmen wpud aange nomen. Verslag verg. van den Algem, Bond, Naar aanleiding van dit verslag vroeg de Afg. van Purmerend, Wat er van het voorstel Alkmaar n.l. het vormen van een weerstandskas voor zwakke distrikten was terecht gekomen. De afg. verklaarde, dat het voorstel niet was behandeld daar ihet niet intijds schrifte lijk was ingediend. V erk, afg. naa rden Al-g. en P.rov. Band. De heer Taverne werd bij acclamatie herkozen. Opgave van voorstellen voor den Alg. Bond. Purmerend stelde voor ditmaal zelf aan Üen Algem. bond voor te stellen maatregelen te nemen tot het vormen van eene weerstaudskas (Alkmaar impdht het eens weer niet intijds inge diend hebben). De voorz. twijfelt niet of het voorstel van Alkmaar zal dit jaar wei in den Algem, Bond behandeld wouden en meent te kunnen volstaan met het voorstel dat dan van Alkmaar uitgaat te ondersteu nen. Purmerend houdt echter zijn voorstel staande, hetwelk instemming gebracht, wordt aangenomen. Hierna sluit de voorz. de ver gadering met de Kath'. groet. (Wat dit laatste punt betreft, verwijzen wij naar Ihet verslag van dé Centrale te Alkmaar voorkomende in dit nummer. Redactie.) Politieke Propaganda dub. Vrijdagavond werd by den heer Jonk een vergadering houden ten einde een Politieke Propagai 'i- clnb op te richten. Een tiental heeren waien opgekomen, benevens de WelEerw. kapelaan Hoogeveen, die adviseur werd van de clnb. De heeren J. Boelofzen en B. van Alphen werden by dese gelegenheid tot voorsitter en secretaris gekozen, Kog werden eenige hnishoudelyke zaken besproken en spoorde de vooriitter en de Eerw. Adviseur allen aan om krachtig mede te werken ten dagen van verkiezing. Moge deze jonge garde of wel politieke clnb onder Gods zegen spoe- dig groeien en bloeien. Stukken, die niet geplaatst worden, kunnen niet worden teruggezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! Veigun ons s.v.p. voor onderstaand een weinig ruimte in uw veelgelezen blad, bij voorbaat daarvoor onzen dank. Zooals bekend is, werd bij raadsbesluit van 16 Maart LI. de heer v. Beu reini gen v. Helsdingen met algemeene stemmen benoemd tot geneesheer in onze gemeente. Dat dit besluit Ide algemeene instemming on zer gemeentenaren heeft verworven, laat zich begrijpen; immers, afgezien nog van het algemeen belang, is het voor het par ticulier belang van zeer groot gewicht een geneesheer op de plaats zelve te hebben. Laat ons hopen, dat het èn den heer v. Beuningen, die inmiddels zijne benoeming heeft aangenomen, èn den gemeentenaren die steeds verlangend naar een dergelijk besluit hebben uitgezien, mogen gelukken, door onderlinge samenwerking, in Limmen een blijvende standplaats voor een genees heer te vestigen, Eenige ingezetenen. Limmen 27 Maart '11. ALKMAAR. R. K. Centrale Kiesvereeniging voor de Tweede Kamer, district Alkmaar. Gisterenavond vergaderde de bovenge noemde vereeniging op Ide bovenzaal van den heer Peperkamp. Zij werd door 7 af- deelingen bijgewoond. De voorzitter de WelEd. Gestr. heer Mr. H. P. M. Kraakman opende ide vergadering met den Ghristelijken groet, waarna door hem de notulen werden voorgelezen we gens ziekte van (den eersten en afwezigheid van den tweeden secretaris. De notulen werden onveranderd goedge keurd, en geteekend. In Januari waren aan de afdeelingen kaarten gezonden, met ver. zoek om daarop te vermelden (het aantal le den dei' vereeniging waaraan door enkele afdeelingen gjevolg was gegeven, terwijl andere mondeling toelichtten, thans bleek uit de verschillende opgaven, dat het ge tal aangesloten leden 1365 bedraagt. Er bleek goed gewerkt te zijn in verschillende afdeelingen, waar voor door den voorzitter een woord van Idank werd gebracht. Wegens de plotselinge en voortdurende ongesteldheid van den secretaris, den heer A. Kusters, kon er geen jaarverslag worden uitgebracht, doch werd het een en ander door den voorzitter medegedeeld. Door den penningmeester, den heer J. J. Bak, werd verslag uitgebracht van den toestand der kas; welke sloot met een batig saldo van f 122.641/2. De boeken en bescheiden wer den nagezien door de heeren Kraakman van Warmenhuizen en Keet van Schagen, Zij brachten in hun rapport een woord) van dank uit aan den penningmeester voor zijn accurate boekhouding. De heer Lobaeh vraagt, hoe het mo gelijk is, Idat door de eene afdeeling meer aan de Centrale wordt afgedragen Idan dooi de afnder. Spr. meent ,als hij eene verge lijking maakt met Alkmaar deze dan te veel afdraagt. Hierover ontstond eene langdurige discussie. Door verschillende heeren wordt het woord hiero ver gevoerd o.a. door de af- gev. voor Schagen, welke afd. zeker naar verhouding het meeste af zou dragen. Het voorstel van Iden heer v. d. Meulen (Schagen) om. in elk geval zich dit jaar aan 't reglement te houden en dat eikei afdeeling' Va zal moeten afdragen werd daar op aangenomen. Door den heer van Don (Alkmaar) werd verslag uitgebracht als afgevaardigde naar- den Centr. Bond van R. K. Kiesvereeni- gingen, waaruit bleek, dat er 43 kiesvereni gingen vertegenwoordigd waren geweest en het voorstel Alkmaar, hetwelk te laat was ingekomen, nog door hem voorgelezen was doch niet behandeld geworden. De voorzitter bracht üeu heer van Don dank voor zijn nauwkeurig verslag. Door den heer Veldman (Heilb) werd weder een motie ingediend in verband met die van het vorige jaar tot het oprichten van een weerstandskas voor noodlijdende districten De heer Burger (Harenkarspel) vindt het beter er een voorstel van te maken, opdat dit punt dan spoediger behandeld zal wofj

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 2