V Maandagavond wilde de heer D Koomen, I" wonende te 't Woud gemeente Bergen, op de "^iaatate tram die naar Alkmaar reed, springen, b toen hij viel en daaronder geraakte. Het trampersoneel noch een der inzit tenden heeft daar iets Van bemerkt, ten minste eenige veldwachters, die van bet vliegterrein waren teruggekeerd, vonden den man met het bij de enkels verbrijzelde been langs de rails liggen. Ce Alkmaarsche Viiegweek. ËGMOND-BINNEN. Bevolking dezer gemeeDte op 1909 ingedeeld naar de leeftijden. M. 0 jaar 1—4 jaar 5-6 7-9 10-11 12 13 14 15 16- 19 20 21- 25- 30- 35- 18 24 29 34 39 40 - 44 45-49 50-54 55-59 60- 64 65-69 70 en daar boven 20 98 38 67 40 14 21 18 27 51 19 19 53 58 58 64 38 45 26 26 23 16 35 31 Dec. Vr. 33 109 54 58 44 20 15 18 20 53 21 12 44 64 51 53 44 37 25 24 25 20 27 871 c i i I f •iC' 'y Totaal 882 URSEM. Krulsverboed Op den len Pinksterdag werd 's avonds om haif 8 een fbok bexoch- te propaganda vergadering gehouden door bet Kruisverbond »8t. Bavo». 't WaB de eerste dag der kermis, doch ban goede ge woonte getrouw deden ome Roomschen dien heiligen dag daaraan niet mede en zoo wa ren er 's avonds ver over de honderd per sonen aanwezig om aandachtig te luisteren naar den ZeerEerw. Pater Jerualdue, die sprak over «Karakter en Drankbestrijding'. Op een onderhoudenden en dikwerf humo iistischen toon wist de capucQner pater ztyn gehoor hiervan te overtuigen, dat in den strijd tegen de alcohol ons karakter gevormd en gestaald wordt. De Eerw. kapelaan dankte den Pater en collecteerde op het eind der vergadering met open schaal voor de kas van het Kruisverbond. Dat was het eerste deel van de propa ganda voor het Kruisverbond. Het tweede deel kwam op Pinkstertwee, onder de beide HH. Mitsen. Dezelfde Oapucijner pater preekte toen en overtuigde een ieder dat drankbe strijding een liefdewerk was, aangenaam aan God, voordeelig voor de naasten en ons zelf. Zulke dagen, met zulke overtuigende woor den kunnen niet zonder vrucht blijven. Feest. Onze gemeente secretaris de heer Jos. Hille en zyn waardige ega vierden op den 2en Pinksterdag hun gouden huwelijks feest. Reeds Vrijdags te voren was het recep tie geweest, waarop verschillende autoritei ten bun gelukwentchen kwamen aanbieden. Dien avond zongen de heeren koristen, wier directeur de heer J. Hille is, een toepasse lijk lied en Maandag was de groote feest dag. Ia de versierde kerk plechtige Hoog mis tot intentie van het gouden Bruidspaar waarorder het koor zong en zeer verdien stelijk een Miz van Fr. Wit, voorafgegaan door de Veni Creator van Beitjes en ge volgd door een Hollandsche cantate.[De kerk was meer dan vol. ST. MAARTEN. Onweer Tijdens het onweder van Zater dagavond sloeg de bliksem aan den Groen- velderweg in den schoorsteen van hst door Kaptein en de wed. Burger bewoonde buis, zonder ecbter brand te veroorzaken. De schoorsteen werd geheel van het dak ge slagen, de vrouw alsmede een paar kinderen van Kaptein kregen eenige schrammen aau het hoofd, doordfft de spiegel, die aan den schoorsteen hing, stuk geslagen werd en de stukken glas zich door de kamer verspreidden en de kalk van dea muur afsprong. De heer W. Mul, uit Behagen, die daar juist aan wezig was, kreeg ook een bebloed gezicht. SCHERMEER. Onweer. By hst zware onweer dat Zater dagavond woedde werden 2 koeien van den heer W. de Geus Jbz. door den bliksem gedood. De zoon en do a> beider van de G. werden beiden op den grond geworpen, doch bekwamen gelukkig geen letsel. Ook werden aan de Noordervaart een 3 tal telefoonpalen en een hek getroffen. HEILO. Dadelijk werd de geneeskundige hulp van Dr. Hoekstra ingeroepen, waarna hij onder hevig lijden naar het St. Elisabethgesticht —werd vervoerd, waar hij onder behandeling T van Dr. van Dam werd gesteld. CASTRICUM. Plechtige consecratie der nieuwe parochiekerk. Het comité is druk bezig de drie eerepoorten voor de kerk en pastorie op te richten en het terrein aldaar te ver 'sieren. Verder deelt men ons mede, dat ook ■7. de Burgemeester en de Kerkmeesters zullen aanwezig zijn bij het verwelkomen van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem aan de grens der gemeente by Noorddorp. By deu spoor {TL overweg zal het fanfarecorps gereed staan om Monseigneur >eene biyde inkomste< binnen de gemeente te bereiden t UITGEEST. Rectificatie. Het is ons gebleken, dat in 1ST. V ons verslag van den gemeenteraad, voorko mende in het nummer van Zaterdag 11., een font is geslopen. De heer Zorjee beeft d.I. gestemd voor het toestaan van het gebtulk van een locaal in de openbare lagere school ten behoeve van de vereen, van afschaffers, Wy merken hierby ter vergoeiyking op. dat onze verslaggever voor de eerste maal de vergadering by woonde en aan bem een plaats werd verschaft, van waar het zeer veel moeite kost alles te volgen. Een volgende maal een geschikter plaatsje en dan zal wel een juister verslag volgen. AKERSLOOT. Vergadering. Zuoals uit achterstaande advertentie biykt ve gadert de R. K Kies- vereenigmg Zondag 18 Jnni 's avonds half 7 by den heer O. Dekker. Ongetwijfeld zal het overbodig zijn de kiezers voor den gemeen teraad aau te sporen deze vergadering bij te wonen. Het belangtyke punt der agenda zegt genoeg en om nu tot een doeltreffend be slnit te komen en een eensgezinde candidaat- ■teliing te verkrijgen is bet beslist nood- zakeiyk dat de belanghebbenden en dat zyn alle kiezers voor den gemeenteraad deze byeeokomst bijwonen. Reeds doen verschillende praatjes de ronde en worden candidaten genoemd, niets daar van mag van onzen kant voor waarheid worden aangenomen, omdat de algemeene vergadering beeft te beslissen en zy alleen. Het besluit daar genomen is het parool on zer kiezers. KOEGRAS. Onweer. Zondagavond werd in den Hel derichen polder de kapitale hoeve, bewoond door den heer Jimmink, door den bliksem getroffen en brandde tot den grond af Van den Inboedel kon weinig gered worden. Ge lukkig gebeurdeu geen persooniyke ongeluk ken. Verzekering dekt de aanzienlijke schade. ZIJPE. Gemeenteraadsvergadering op Dinsdag 6 Jnni 1911 's morgens 10 unr. Afwezig waren de heeren de Moor, de Wit, Groot en de Mann. De voorzitter opent de vergadering, waarna voorlezing der notulen, welke zonder op of aanmerking worden goedgekeurd en geteekend. Punt 1 der agenda. Benoeming onderwij zers te Burgerbrng en te St. Maartensbrug Met algemeene stemmen werden gekozen de heeren Hoofdbruin ea Speet. Eerstgenoemde kan dadeiyk en laatstgenoemde 16 Jnni in dienst treden. 2. Ingekomen schryven van den heer Schuit, dat hy zyn benoeming als lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt, K In de daaropvolgende rondvraag stelt de voorzitter voor den heer Stroaker, Ryksveld wachter te 't Zand, wederom de jaariyksche gratificatie van f 50 toa te kennen. Met al gemeene stemmen verleend. Tevens kan de voorzitter nog mededeelen, dat beztek en teekening der Nooider Stoomtramiyn gereed en goedgekeurd syD, zoodat tegen Augustus de aanbesteding tegemoet kan gezien wor den. Hierna s'uiting. DE RIJP. Goed afgeloopen, Ds vrouw van K- Woestenburg, bezig zijade op den wal met he spoelen kon het evenwicht niet honden, met het gevolg, dat zij voorover ia het water viel, waar bet nogal tame'.yk diep was. Een buurman, die te veel beweging in bet water zag ging eens kyken en wist baar op het droge te brengen, zoodat zy met den schrik en een i at pak vry kwam PURMEREND. Raadsverkiezing. Ondanks de geruch ten welke er rondgingen zal de heer H O. Oud by zyn periodiek aftreden wederom een candidatuur van >De Vrijheid» aan vaarden. De R K. Kiesvereeniging vergadert Maan dag met het oog op de a.e. raadsverkiezing. Telephoongespreken gedurende Mei '11 Locale gespreken 2160 Interlocals van Purmerend 443 naar Purmerend 290 Locale ceigesprekken 2 Interlocals 27 Internationale 1 Totaal 2923 Concert. Zondagavond gaf bet fanfare corps «Excelsior», directeur de heer H Prijs, een goed geslaagd concert ln de «Tuinbouw» wat werd bygeWoond door een tairyk publiek. Ia aanmerking genomen het korte bestaan der vereeniging werdm de verschillende nummers flink uitgevoerd. De naam der vereeniging, «Excelsior», zy haar aanbevolen. WARMENHUIZEN. Kranig. Oas Fanfare-corps «Tavenu» behaalde alhier by de 3e Bfdeeling Sectie B., korpsen, die in deze afd. nog geen eersten prijs hebben behaald, den eersten prys met bet eigen gekozen nummer «Souvenir de St. Rome,» fantasie J. Farigaul. Onze dichterlyk aangelegde corr. doet op dit bericht Volgen Onze hulde voor uw dapper voorwaarts gaan Veel succes steeds op uw baan. NOORD-SCHARWOUDE. Concours. Gedurende de Pinksterda- g'en is alhier, ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan der Harmonie „Excelsior", een groot Nationaal Concours van Harmonie ën Fanfarecorpsen gehouden. Het weiland naast de Ned. Merv. Kerk was Voor deze gelegenheid als feestterrein ingericht en dat de commissie van voorbereiding hierin vol komen was geslaagd bewees wel de keurige wijze waarop voor afzetting, versiering en verlichting (gas) van het groote terrein was gezorgd!, ln ruime mate waren Idle gele genheden voor de ontspanning van het pu bliek aanwezig: stoomcaroussel, cake walk cinematograph, luchtschommel, kramen, ten ten enz. waarvan gedurende dé Kermesse d'eté op alle drie dagen Idoor het publiek in ruime mate werd geprofiteerd1, vooral de cake walk mocht zich in een diruk bezoek ver heugen. Maar laten wij die dingen niet voor uit loopen. De opening van het concours geschiedde Zaterdagavond door den EdeL Achtb. heer burgemeester Brinkman, diie in welgekozen woordien de totstandkoming en bloei van het thans feestvierend Harmioniegezelsdhap herdacht en hulde bracht aan den ijver van bestuur en leden die dit groot Nationaal Concours 'h ebben doen tot standkomen, waar na de voorzitter, de heer E. Zeeman hulde en diank bracht aan de verschillende com- missiën voor die hulp en steun welke zij in deze aan „Excelsior" hebben verleend. Na deze opening werd door het Harmoniegezel schap een concert gegeven, waarin een 8-tal muzieknummers op verdienstelijke wijze ten gehoore werden gebracht. Zondag ten 12 ure had ten raadhuize de officieele ontvangst plaats van die Jury, be staande uit de heeren v. Aaken van Amers foort, Maas van Alkmaar en Stenz van Breda, benevens de Directeuren en Presidenten der deelnemende gezelschappen en werd deeere wijn aangeboden, waarna een optocht der deelnemende corpsen plaats had door de ge meente, welke echter dloor de warmte niet goedl tot zijn recht kwam. Te ongeveer 2 uur opende K et Fanfarecorps van Oosthui zen de rij van Fanfarecorpsen die aan het concours deelnamen, De uitslag v. den iwed- strijdl op- dezen dag was al volgt: 3e Afdeeling, sectie A le Prijs (verg. zilv. medl) „Andante" te Oosthuizen met 119 punten. 2e Prijs (zilv. medaille) „Kunst ha Arbeid" te Zdl Scharwioude met 99 punten. 3e Prijs (bronzen medaille) „Princes Juli ana" te Purmerlandi met 82 punten, 3e Afdeeling, sectie B: le Prijs A (verg. zilv. medl) „T. A'. V. E. N. U", te Warmenhuizen met 119 p. le prijs B (verg, zilv. medl) „Eensgezind heid" te W|ormer met 113 p. 2e prijs A (zilv, medl) „Crescendo" te Sloterdijk met 99 p, 2e prijs B (zilv. medl) „Crescendo" te Oude Niedorp met 96 p. 3e prijs (bronzen medl.) „Wiilhëlmina" Ransdorp met 75 p. 2e Afdeeling. le Prijs (Verguld zilv, med. („Oefening kweekt kunst", (personeel suikerraffinaderij) te Amsterdam met 110 p. 2e prijs niet toegekend! 3e prijs A (bronzen medl) „Texels Fan farecorps" met 84 p, 3e prijs B (bronzen med. „Eensgeziridl- heid te Zunderdofp met 76 p, le Afdeeling. le prijs (verg. zilv. medl) „WaterlandscH Fanfarecorps" te Buiksloot met 115 p. j Afdeeling uitmuntendheid, le prijs A '(verg. zilv. medl.) „Edam's Fan farecorps" met 128 p. le prijs Bi (verg. zilv. medl) „Koningin W.ilhelmina" te Beemster met 119 p. 3e prijs (zilveren med1.) „Eendracht" te Den lip met 91 p. Bij den eerewedstrijd tusschen de eerste prijswinners was de uitslag: le prijs „Edams Fanfarecorps te Edam. 2e prijs „Koningin Wihelmina" te Beem ster. 3e prijs „Waterlandsch Fanfarecorps te Buiksloot. Hiermede was de wedstrijd voor dezen dag afgeloopen en ging het talrijke publiek zich opgepaste wijze vermaken. Dit laatste ste kunnen wij gerust verklaren, want geen wanklank werd vernomen en het geheele feest verliep ordelijk en netjes. Was de wedstrijd op Zondag alleen gehou den voor Fanfarecorpsen. Maandag werd hieraan deelgenomen döor Harmoniege zelschappen en een afdeeling Fanfare. Wie- gens de warmte was. de op het programma voorkomende optocht voor Wezen dag afge last. en werd om 1 uur de wedstrijd door de 3e Afd'. Fanfare geopiend, De eenige prijswinner in deze afdeelimg was ons Lan- gedijker R. K. Fanfarecorps „Kunstgenot" dat voor de eerste maal 'aan een concours deelnemende met 94 punlten den 2en prijs; bestaande uit een zilveren medaille met di ploma behaalde. Bravo l De le en 3e prijs werden niet toegekend'. Voor de Harmonieaïdeelingen was de uit slag als volgt: 3e Afdeeling sectie A. le prijs (verg. zilv. med) „Harmonie" Zaandam met 113 p. 2e prijs (zilv. med'.) „Wjlleiti v, Zuijien" (post en telegraafbearnbteit) Amsterdam met 101 p. 3e prijs (Bronzen med.) „Wjnkel's Har monie" met 76 p. 3e Afdeeling sectie B. le prijs (verg. zilv. mijd1.) „Kuhst na Ar beid" Hoorn met 110 p. 2e prijs niet toegekend. 3e prijs (bronzen medljj „Excelcior" te Amsterdam met 84 p. 1 2e afdeeling.. le Prijs (verg. zilv. meid)' fielder's Har moniekapel" met 118 p. t v Bij den Eerewedstrijd tussghen de eerste prijswinners behaalde „fielder's Harmonie- kapel" den eersten en „Harmonie" te Zaan dam den tweeden prijs. Het publiek dat thans na afkoop van den wedstrijd aan de Ikermesse de eté en het bal in de open lucht deelnam was nog talrijker dan Zondag en ook thans had het feest een vroolijk en ordelijk verloop. Dinsdagmiddag gaf „Excelsior" weer een concert, terwijl de feestelijkheden des avonds met een schitterend vuurwerk werden beslo ten. ZUID-SCHARWOUDE. Ongeluk. Toen die omnibus van den heer de Boer Maandagmorgen bij ide Krom- mehrug een ander rijtuig moest passeeren, haalde de bestuurder die door de scherpe draai in de straat dit rijtuig niet zag aan komende veel uit waardoor het paard, dat den zwaren wagen bij het neergaan van de brug niet kon houden met Ide borst en kop an éen der ramen van het pasgebouwde café „De Rioode Leeuw" terechtkwam. Hevig bloedend werd het dier afgespand en naar de stal geleid. Gelukkig hadden geen per-" soonlijke ongelukken plaats en kwamen de inzittenden met den schrik vrij.: LANGENDIJK. Woensdag 5 Juli a.s. zal Z. D. H. de Bisschop in onze parochie het H. Vormsel toedienen. WARMENHUIZEN. Onweder. Zaterdagavond ontlastte zich een hevig onweer boven ons dorp, zóó he vig, dat slechts enkele oude menschen zich zulk een 'hevig, kortbijzij nd onweer konden herinneren, Diat 't kortbij was is gebleken, Een stee- uen gevel van een nieuw [huis is tamelijk be schadigd, en in een kamertje was allesschil derijen, behangpapier, kastje enz., óf be schadigd óf verplaatst. Eigenaardig: een stel vaasjes op een kast staande, vond men in dezelfde volgorde, geheel ongeschonden, onder de kast, die zelve wel beschadigd was. De inwoonsters, die in eene andere kamer bijeen waren, kwamen gelukkig met den schrik vrij, RURMEREND. Brandstichting. K. S., een zwerver, die op 20 April 1,1. bij )C. V. alhier onderdak had bekomen en toen een brandenden lucifer geworpen in een hoeveelheid stroo, waar door brand1 ontstond, een deel van de schuur waarin hij nachtverblijf had', afbrandde en er gevaar ontstond voor de bewoners der omliggende perceelen en bovendien voor hun have en goederen had zich verleden week voor d'e Haarlemsche rechtbank te verant woorden. Het O. M, eischte een gevangenisstraf v. vijf jaar. SCHAGEN. Uitslagaanbesteding. Het gemeen tebestuur: 1. het vernieuwen en onderhouden van gem. eigendommen; 2o. het verleggen en herstellen der gemeentestraten; 3a. de levering van het daarvoor benoodigde zand timmerwerk: P. Voorman f1279; J. R. Vlaming f1098; P, Stammes f1090; L. J. Overtoom f1028; gegund; metselwerk; S. Overtoom f540; S. Koning f514; H. Oielens f499; gegund; smidswerk: H. van Lint f127; H. Blok f125; C. M. Zwart f 110; verfwerk Js. Baars f379; D'. W,it voor f370.80; J. Dekker f370, gegund; het verleggen en herstellen van gemeen testraten: D'. van der Hulst f 0.14 per vierk M., J. Dienaar te Helder f 0.1175; de leverantie van zand; O. Borst en C. Kuit te Zijpe f 140 per kub:, iM., de overigen aldaar. ANNA-PAULOWNA'. Uitstag aanbesteding. Dijkgraaf en heemraden; het uitvoeren van bagger werk in de haven aan de Van Wijcksluis; A. Kraaijeveld te Zwijndrechtf0.29; A. La|- geveen te Medemblik f0.24; Prins van Wijn gaarden te Lutten aan de Dedemsvaart f 0.195 per kub. M. WORMER. Uitslag aanb esteding. Het gem. bestuur: het maken van een ophaalbrug met steenen landhoofden en ijzeren bovenbouw O. Rem te Warmer f3382; Tj. Tromp te Zaandam f 3180Oebr. Klinkenberg te Wior- meirveer f3080; O. Spekman te idem f2925- P. Wioud te Wormer f 2878, gegund'. ALKMAAR. Prov. Schietconcours. Op dit corcour* gcd. de Pukiterdagen te Hoorn gehouden, behaalde de Scherpzchuttersvereen. alhier in de af J. Korpz Geweer den 9en pry» met 24 treffera 195 punten, in de afd. Korps Buks een 5en prys met 24 treffer* 150 punten. Op de gelukabaan verwierf de heer B. Dekker een 5en prijs met 2 maal 17. Succes. De gymnastiekvereniging «De Haltei» had op de openbare uitvoering van het Ned. Gymnastiekverbond te '«-Gram hage groot succes. Zy behaalde de volgende pryzen le pry*, hoogste onderscheiding, persoon iyke wedetrQd, nationaal, de heer Jb. Schenke, lid dezer vereenigirg, in vrye oefeningen, rek, brug, paard, ringen, 100 M. hsrdloopea en verhoogsprii gen. Aantal deelnemers 50—100. 2e prys. Vereenigingswedstiyd in Estsfd- tenloop 500 M. Aantal ingeschreven vereeui gingen 40 loop er s de heeren Jb. Schenke, Jb. Heinis, D. Joon, H. Reurtlag en H. Linie boom. 3e prys. Vereenigingswedstrijd in hinder- nisloopen 100 Mwaarin 5 hindernissen. Aantal ingeschreven vereeniglngen 34; loo pers de heeren Jb Schenke, Jb Heinle, D. Joon. H. Reurslag en H. Lindeboom. 6a prys. Vereenigingswedstryd in snelduur- loop, 500 M. Aantal ingeschreven vereeni glngen 30 loopers de heeren Jb. Schenke, Jb. Heini*, D. Joon, H. Reurslag, J. Bos man, A. Droog, Jb. Laugeberg en H. Linde boom. Rechterlijke macht. By Kon. Besluit is benoemd tot recbter-plaatsvervanger in de arrond.-rechtbank te Alkmaar, mr. W. F. A- Verhoeff, advocaat procureur en kantonrech. plaatsv. alhier, opder toekenning van geiyk tijdig eervol ontslag nit lsatitgemelde betrek king Een buitenkansje. Naar de «Sch. Ort meldt had de heer K. Boot alhier het geluk het paard te wiDnen in de lotery te Dirk* land gehouden. Statistiek. Bevolking der gemeente Alk maar volgens den uitslag der laatst gehou den volkstelling op 31 Dec. 1909 ingedeeld naar de leeftijden en geslachten. M. Vr. 0 jaar 211 242 1—4 jaar 857 857 5-6 386 397 7-9 646 609 10-11 415 403 12 222 209 13 207 210 14 202 183 15 239 183 16-18 728 652 19 173 195 20 182 199 21-24 680 814 25 - 29 770 895 30-34 699 862 35-39 623 689 40-44 582 632 45-49 525 597 50-54 427 457 55-59 446 491 60 64 318 367 65-69 307 305 70-74 177 232 75-79 95 104 80 en ouder 89 94 10206 10878 Als boven ingedeeld naar den burger- ïyken staat, M Vr. Ongehuwd 5868 6141 Gehuwd 3918 3936 Gescheiden van tafel en bed 9 10 Weduwenstaat 386 760 Gescheiden van echt 24 31 Onbekend 1 10206 10878 Uit een vergefijking van belde staatjes blykt, dat, wanneer men dezen letftyd als grens stelt, boven de 20 jaar ongehawd waren 1400 mannen en 1802 vrouwen. Veel loopen deze cijfers niet uiteen, als men in aanmerking neemt dat de bevoking in totaal meer vrouwen dan mannen telt. Ook blijkt uit de laatste staat, dat het aantal weduwen in onze stad tweemaal soo groot is als dat der weduwnaars. De eerste dag van id! e Alkmaarsche vliegweek kenmerkte zich door eene ongunstige weersgesteldheid. Een onweersbui kwam opzetten, die den vliegers belette op te stijgen. Het aantal bezoekers was dien dag gering. Toen het onweer echter voorbij iwas en de 'wind Was gaan liggen tegen 8 uur steeg de heer Van Bussel op. Hij maakte een mooie vlucht. Even later vloog hij met den {heer Presburg, van het weekblad voor vliegkunst „Avia" De voorz. van het Comité, de heer Q. de Qroot, bracht den heer Van Bussel een woord' van welverdiende hulde. De tweede dag was een succesdag. Reeds om half 4 ging Van Bussel de lucht in en vloog ongeveeir 8 Iftiinuten. Het publiek verkeerde in dien tijd in ispainning, want het bleek, diat (de vlieger boven veel last had gehad van. rukwinden, aan het toestel was dit waarneembaar. Even later maakte Darioli zijn eerste vlucht, welke 5 minuten duurde. Beide vliegers werden idaarna door den heer Van Benthem toegesproken. Spr. over handigde daarna een lauwerkrans resp. in Hollandsche en Italiaansche kleuren. Twee vliegers tegelijk in de tucht Te kwart over 6 steeg Van Bussel weder op en een paar minuten later Darioli. De laatste vloog over den eerste heen. De Ita liaan bleef in de buurt :van |het terrein, terwijl Van Bussel een toertje maakte over de stad. Hij vloog boven Emmastraat, Laat, zette koers om de St. Dominicuskerk juist onder de predicatie, zoodat het gesnor der miotor in de kerk door de gieloovigen duidelijk gehoord werd over de Lange- straat, waar de menschen te hoop lie pen en uit die deftige heerenhuizen hee ren en dames met servetten nog voor 't was juist diner-tijd naar buiten holden, om de Groote Kerk in de richting van den Spoorweg en toen in Zuidelijke richting weer terug naar het terrein. Na een kwartier moest Van Bussel landen tusschen het eerste rangpubhek, gelukkig zonder ongelukken fe veroorzaken, er was aan zijn toestel een plankje losgelaten. Te 7 uur steeg Van Bussel weer op met den heer Wijers, luitenant ter zee. De vlucht duurde korter en was niet zoo mooi als Ide eerste. De matrozen op het terrein kwamen hun superieur gelukwenschen. Toen zou de de Alkmaarsche vlieger, de heer Schuurman, zijn kunst vertoonen Darioli liet zijn eendekker naar buiten ko rnet^ Schuurman nam er in plaats tamelijk

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 2