l Boesterd, A. G. den Endel, 1. F. M. Fortein, A. Leguit, P. N. Ringers, Sr., F. H. Thomson, A. F. Boesterd, A. G. den Endel, I. F. M. Fortein, A. Leguit, P. N. Ringers, Sr., F. Thomson, A. F. BINNENLAND. I ALKMAAR. Heer-Hugowaard en Omgeving Noord-Scharwoude en Omgeving MULDER QUAX Het besluit der R. K. en der Anti-rev Kiesvereen. is dus Is dat niet blilij i J. F. M. Endel. 't Kan er op één edem aankomen I INGEZONDEN. dringt de St. Peterburgsche „Wjedo-mosti" aan op het spoedig bouwen van meer or thodoxe kerken. Alsof dit middel wat hel pen kon! Reedis thans hebben de ortho doxen in bovengenoemde gouvernementen viermaal zooveel kerken als die katholie ken. Maar wat voor nut hebben die ortho doxen van die kerken, als ze leegstaan? De «hittegolf» In Amerika, is weer teruggekomen. Er zijn weer 19 doo- den en bijna 100 bezwijmiogen geconsta teerd in New-York., in Philadelphia 17 doo- den enz. Gelukkig kondigden de weervoor spellingen ditmaal een spoedige daling der temperatuur aan, als een gevolg van re genbuien. Wat te New-York het lijden door de hitte heeft verhoogd, was, dat de ijsleveranciers de vraag niet meer aankonden. De nieuwe hittegolf kenmerkt zich, evenals de vorige, door een hoog vochtigheidsgehalte van de lucht, hetgeen de weersgesteldheid nog te drukkender maakt. Als typische bijzonder heid zij nog gemeld', dat de Amerikaansdhe vlieger Atwood, 'die met een passagier een vlucht had ondernomen van New-York naar Washington, en die onderweg geland was te Baltimore en Atlantie City, het om die warmte heeft moeten opgeven. Esperanto. Omtrent het Tweede In ternat. Congres van Katholieken te 's Gra- venhage van 14—19 Augustus a.s., kunnen wij het volgendie berichten. Abbé Richard- son, Voorzitter van die Internationale Ka tholieke Esperantisten Unie, ontving, zooals wij reedis vroeger mededeelden van Z. D. H. Mgr. Gallier verlof, ora geestelijke gun sten bij den H. Stoel aan te vragen voor de deelnemers van bovengenoemd Congres. Z. H. Paus Pius X heeft, met die grootste welwillendheid en van ganscher harte den Rauselijken zegen met volle af laat gesêh-onken aan al degenen, die het Internationaal Katholieken-Congres in den Haag bijwonen. Mgr. Oiamhene, lid van hiet H. Officie te Rome, die geregeld met het Pauselijk Hof .verkeert en zeer gezien is bij Z^ H. Mgr. Ciamhene, de prelaat, die de baanbreker van Esperanto in Italië mag genoemd wor den en die reeds een oorspronkelijk werk in die wereld-hulptaal heeft uitgegeven, heeft bericht aan |aibbé RichardBon, dat hij gaar ne wil fungeeren als voorzitter der Com missie tot samenstelling- van een Kerkelijk Handwoordenboek in Esperanto-, Hij sdireef tevens, met verzoek dit op- te v-atten, als zijn openlijke belijdenis omtrent Esperanto: „Mi estas profunde konvinkita, ke Espe ranto povos tre uti-li al la Eklezio-, Mi tute ne hontas min publike mo-ntri Esperant- anianto". f Dit beteekent: Ik ben diep o-veirtuigdi, dat Esperanto zeer nuttig kan zijn voor de Kerk Ik schaam mij volstrekt niet mij publiek te betoonen als iemand die Esperanto liefheeft. Het eedswetje. In de gehouden ver- gaidieri-ng van de Eerste Kamer der Staten- Generaal werd zo-nder debat of stemming goedgekeurd het 'wetsontwerp to-t voorzie ning in de bestaande onzekerheid ten aan zien van den eedsvortn. De eerste. De Staten van Groningen hebben tot lid van de Eerste Kamer geko zen den heer J. B. Westerdijk, lid van Gedeputeerde Staten van dat gewest. Neemt hij de benoeming aan en dat zal hij ongetwijfeld! dan do-et met hem de eerste vrijzinnig-democraat zijn intrede in de Eerste Kamer, zegt Land en Volk. Socialistische oprui erij. In het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam weid deze \veek eene protestmeeting gehouden te gen het optreden der politie en militairen op Kattenburg, uitgaande va-n de S. D. A. P, en den Amsteidamschen Bestuurders- bond, i M!r. P. J. Troelsto, die hier als eerste spreker optrad!, deelde p-.a. mede, dat na hem een familied van den man, die het ergst gewond werd op Kattenburg (den bootwer ker Hoinmai) mediedeeli-ngen zo-u doenom- 'rent den verwonde, en men zou dan kun nen vernemen, dlat de dood van dit slacht offer aanstaande was. Klagend ri-ep spr. nog uit: „Besto-nd er wel redlen om dit leven af te snijden?" Het familielid van den bootwerker Ho-m- ma bevestigde, vervolgens de mededeeling van Mr. Troelstra, dat de man waarschijnlijk tjinnen enkele uren zou overlijden. Naar de directeur van het Binnengast huis nu den volgenden dag mededeelde, lijir deze mededeelingen geheel uit de lucht 'gegrepen, vain a i-ort. z onjuist en leugenach tig. De toestand van Ho-mma was en is op hot oogenblik zeer bevredigend'! j Maar met zulke leugens pakt Troelstra een dolkje in! •j, e—ttmammammian—— Stoomtram-Maatschappij Egmond— lkmaar Bergen In de gebonden verga- V bring van aandeelhouder* van de Stoom- i am weg Maatschappij Egmond—Alkmaar -ergon in de Unie alhier, werden de balans n winst en verliesrekening over bet jaar 910 goedgekeurd en bet dividend bepaald jp vier procent, welk dividend dadelijk ba ilbaar is gesteld a de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer O. Bosman, werd be oemd tot bestuurslid de heer Mr. W. O, .'tasman te Alkmaar, terwijl de beer J. 0. f'jleher, periodiek aftredende, als zoodanig »rd herkoien. f Hiermede hebben wij de oer te berichten, dat als onze CORRESPONDENT voor zal optreden de Heer J A K Ti E R- M IVBetaalmeester van „Nieuw Leven" te Heer Hugowaard en als CORRESPONDENT voor de Heer IV. KOOIJ, Betaalmeester te Noord Scharwoude. Beide Heeren behartigen reeds sedert eenige jaren onze belangen aldaar en zijn bereid op aanvraag alle gewenschte inlichtingen versohaffen. Kassiers en Commissionnairs in Effeoten. ALKMAAR. - PURMEREND. Toelatlngs-examen R. H. B. S. Tot de 1ste klasse werden toegelaten: J. D. Staats, G. Blokhuis, W. 'K. Boogh, J. C. A. Boxman, R. Brusset W. M. A. ter Laag, H. C. Ondj, A. Manuel, H. Ondersta!, Hj G. Reitsma, B. Habeirmehl, W. F. Stoel, C. P, Wagenaar, M. L. Wamsteker, C. E. Wittenberg, W. Wijker, M. A. Wijn, P. J. Dolk, G. N. v. dl. Horst, M. W. V. d. Vegt, D. Zaadlnoordijk, Jacoba de Groot, J. H. Bakker, H. B. Beeker, W. J. Bleeksma, L. J. Butter, C. P. Eecen, G. A'. M. Gar- ritsen, Johannes de Groot, P. Honig, W. Horst, H. Lammerschaag, A. Melchior, A. A. Mo-erel, A. Pranger, E. Schermerhorn, Ni-kolaas C. Schmidt, Pieter Schmidt, C. Schoort, W. Slatemaker, J. C. W. Stri-ck van Li-nschoten, A. Wiglandi, C. Zon, Tj. Hoek stra. Tot de 2de klasse; J. W. Wi-cherink en F. A. van Loenen. Tot de 3dle klasse: H. L. J. Vi-nke. Rijksla-ndbouwscWo-ol te Vitge. n i n g e n. Or^e stadgenoot de heer R. O. van -dier Veen slaagde voor h-et getuigschrift 3-jarigen cursus aan gemelde school. 1 Vacature Uitenbo-sch. De liberale kiesvereen. „Eensgezindheid" besloot voor - deze vacature geen eigen candidaat te stel len, dodh deze over te laten aan de S. D. A. P.-^én -dien dbor hare partij te stellen can didaat over te nemen. De S. D. A. P. stelde den heer Verkerk candidaat. Ook de heer Fenijn werd ge noemd, doch deze wensch-te zich niet meer beschikbaar te stellen. Herstemmingen voor den Ge meenteraad. De S. D. A. P. besloot in hare deze week gehouden vergadering met ajgemeene stemmen om zich' bij die herstem mingen te onthouden. Dit advies zal bij circulaire nadler worden toegelicht. Bevorderd Onze oud-stadgenoot, de heer J. W. Vcrkuijl is bevorderd! van de 2e klasse Rijkslandbouwschool te Wageningen naar de jje. Overgangs-examea R. H. B. School. Bevorderd van de lute naar de 2 ie kla«ie. J, L. l'Eprgoiol, W. Araiugb, E. 0. Foor, H. J. Garriteen, O. Kloosterboer, K. Kwan tee, P. M. Legnit, O. H. Mjjt», O. Nierop, C. Nobel, P. v. d. Speck Obreen, J. Schel linger, G. Schouten, G. M. Steijn, W. K/P. Tegel, O. Vleier, H. J. Vonk, A. Wiglama, P. J. Arnold, A. Berkhouwer, G. Tb, Gar- ritaeD, A. W. Goetmakeri, L. T. F anee. A. V. d. Gragt, E. v. Meir, A. H. Poethuma, A. 0. A. Roos. B. D. de Roos, J. F van Rijn, P. J. van Twiik, M G. H v. d. Veen, R. G. Veenebos, H M A. Wijo, P. H. A. IJspeert, A. v. Djjk, H. A. Verkuijl, O. B. G. Njjenhul», W. 8. Zeevat D. P. Zweedijk 4 Afgewesen. 'Vam idle 2de naar de 3-de klasse. Joh. A-ddens, J. C. W. Koker, W. Niéuw- land, 'J. L. W. Blokhui-s, D. de Haan, P-. J. Leermeijer, A. C. W. Nieuwkoop», D. Pat- harst, Th. van Spall, J. Idle Vries, A. J. Wam steker, W. P. idle Frenne, A. L. J. v. d. Moer, F. Dijkers, E. v. dl. Kop, C. H. Ruijg- ro-k, C. T-eensma, J. Koster (voorw.) H. A. Meijer, C. Pijper, A. E. V. Smorenberg, A. Visser, N. S. H. Boxman, H. J. jW. Flens, A. Huijser, A. Kroon, H. C. Laimo-t, W. C. die Liefde, W. D. v. Mouri-k, M. Huijser van Reenen, Joh. de Veer, Joh. .Ven- niik, J. Weijerman, P. v. dl Wonde, M. F. Berkhout, H. G. D. Hendriks, R. v. d. Oord, H. Bater (voorw.) W. F. v. d'. Goes (voorw;.) 8 afgewezen. Van de 3de naar de 4de klasse. A. M. Cock, h. M. v. Rijsdlorp, F. H. - J. v. dl. Ben, A. Bro-ere, H. de Groot, G. v. Hilten, J. Lameijer, N. Zwiepi, J. Beeker, W. v. A Heij, A. G. Melchior, W. J. W-es- teirtiiof, Tj. Vellinga, J. A. Bau-dl, P. Maats, W. Wi-tteveen (voorw.) G. Jansen (voorw.) S. E, Abcouwer, A. v. Gastel, M. Paleari, j W. Schermerhorn, J. Fortuin, D. J. Sieswer- da, G. A. J. Boogh, J. Houtsmuller, 7 af- gewezen. Van idie 4de naar de 5de klasse. P. J. Boom, A. Hekket, S. C. T-uijn, W. Zaaidlno-ordijk, A. v. Heckerss, G. Jansen, E. W. Melchior, R. E. W-ieringa, J. Th. y. Asperen, J. C. Deknatel, A. Peeckk, L. C. Wi-ntersteijn, G. Rissink, A. Snethlage. Chr. Knaap, S. J. An-dlri-essen, Afgewezen 13. Verdachte hnlzen. Aan het Tieoenwal is een politlepoat geplaatst b(j een verdacht hals Legaat. Door den heer A. Prins, alhier overleden 27 Jnni 1911, le gelegateerd aan de Fiusetichting alhier, een bedrag van f 50 vrij van successierechten. Jubileum. Donderdag hsrdacht Mej. Schoonhoven—Vetter baar 25 jarig jubileum als verlciknndige. Die dag ging niet onop gemerkt voorbjj. Van alle huilen in de Rid derstraat wapperde de driekleur, terwijl van verrchlllende lijden stoffelijke blijken van b langitei'ing warden aangeboden o.a een prachtig bloemstuk van zeven dankbare moeders uit de Schoutenstraat. De R, K. Ki-esvereen. „Vrijheidl en Recht" vergaderde Donderdagavond. Eenig punt -der agenda was: de a.s. herstem mingen. Na-dlat de voorz., de heer J. F. v-an Don, de goed bezochte vergadering, had geopend en de secr., de heer F. Eg- gers, idie notulen had gelezen en goedgekeurd zag, -ging d'e voorz. na den uitslag der ge houden -stemming, om te ko-men tot de vraag: Hoe moet gehandeld worden, nu we voor die herstemmingen staan? Onze candiidaten zijn d-e heeren den Boesterd en Endel, in de eerste plaats hebben we te ietten op die po sitie van deze beiden. Het -antwoord op de gestelde vraag te ge ven is reedis voorbereid in eene gecombi neerde veig. met de anti-revolutio-nnairen- Spr. zegt: we zijn met dleze p-artij bij de stemming in 't geweer opgegaan, amidlermaal zullen we in -den a.s. strijd scho-uder pan schouder staan. In varfaan-d met de voorstellen van het be stuur deelt de voorz. nog mede, dat ge sproken is met den voorz. d'er liberale ki-esvereen., teneinde te kennen de bedoeling van bet schrijven i-n d-e vorige verg. meege deeld, waarin de liberale kiesvereen. schreef, dat zij had' besloten de zetels der aftr. kath. candiidaten niet te bemoeilijken, indien de R. K. Ki-esvereen. er toe ko-n besluiten o-pi ge lijke wijze 'te handelen ten opzi-chte van de zetels der aftredende liberale candidaten. Het bleek, dat dit schrijven doelde op de vier openvallende zetels der aftredende leden, waarvoor gesteld waren de heeren die Lange, de Wit, Cloeck en Visser Edoch de .heer Visser bedankte vo-or de hem aan geboden candidature en toen verscheen in die A. C. van 24 Juni het volgende bericht: In die gisteravond gehouden vergadering van de Liberale Kresvereeniging „Eensge zindheid" weird, nadat mededeeling was ge daan dat de heeren Mulder en Visser had den verklaard' geene candidatuur te kunnen a-anva-ajiden, en dat de 'heer Fortuin in district 1, waarin hij aftreedt, opnieuw zal worden candidaat gesteld door een gro-ep midden standers, besloten terug te komen op het besluit der vorige vergadering, o-m voor de vier te vervullen zetels in kiesdistrict I met vier candidaten uit te ko-men, en voorts o-m waar voor -d-e vacature Fortuin d;us geen candidaat zal worden gesteld het af tredende lid, den heer Fortuin, te steunen. De kwesti-e ging ten slotte over de vraag o-f die ca-ndidatuur Fortuin zal worden ge steund dan wel of hij niet zal worden bestre den. Met 17 tegen 9 stemmen sprak die vereeniging zidh uit in eerstgeno-emden zin. Toen di-t bericht wals verschenen meende de Kath. Ki-esjvereen., dat de toestand nu was verandlerd', o-mdat de libl Kiesvereen. den can-didaat Fortuin niet direct stelde. Om zekerheid hieromtrent te erlangen ging eene deputatie naar de voorz. der libl kies- vereeniging., die desgevraagd antwoordde dat het courantenbericht juist was en o-p een vraag;, of d'e lib. kiesv. dus hare leden o-mbeflt diri-e zetels in district; I leene verplich ting voorschreef o-m d'e candiidaten te stem men maar omtrent den vierden zetel n.l. die van den heer Fortuin den leden meer dere vrijheid' werd toegestaan, werd be vestigend' geantwoordzoodat de voor ziitter der liberale kiesvereeniging ook duidelijk erkend e het recht der R. K. Kiesv. o-in voor den vierden zetel een ander n.l. den 'heer Ri-ngers te stellen.; Na- langdurige en warme discussiën werd het bestuursvoorstel n.l. om in district I die candiidaten de heeren J. F. M. En-del (R. K.) A. G. -dien Boesterd (A. R.) |Cn F. H. Ri-ngers (C. H.) -officieel te stellen aan genomen, evenals het voorstel van het be stuur om in district III, waar in herstem ming komen d'e heeren J. Cloeck (v.D.) en F. H. Ringers (C. H.), niemand! aan te bevelen, maar zich onzijdig te houden, zo-o- d|at de kiezers district III in hunne keuze geheel worden vrijgelaten. Na een woord van -opwekking en wij- zendie op de plicht als lid der Kiesvereen. zi-cb aan ih'aair besluit te houden werd: deze geanimeerde verg. door den Voorz. gesloten. too ontvangt g() Kieiera in district I, uw stembiljet 100 moet het er nit lien, ali gij bet hebt ingevuld. Volgens den uitslag dier o-p 31 Dec. 1899 gehouden volkstelling bedroeg het aantal Kath. inwoners van Alkmaar 7312. Op 31 Dec, 1909 beidlroieg dat cijfer 8309 De Katholieken zijn dus bijna 1000 in aantal vooruitgegaan. Bij geen dier gezindten is idle vooruitgaing zoo sterk' Bij de Ned. Harv. (die het grootst in aantal zijn) bedroe gen -diiie cijfers op 31 Dec. 1899 8501 en op 31 Dec. 1909 8990 alzoo- eene vermeer dering van 489 of slechts de hel ft van het cijfer der Kath. Is 'het nu onbillijk, dat de kath. die 2/5 deel idler bevolking-uitmaken, en fbans slechts 4 van d'e 17 gemeenteraadszetels bezetten, o-p één der nieuwe zetels aanspraak maken? Kiezers in district I, die de billijkheid voor staat, die den Kath. recht wilt laten weder varen, stemt als één man op- idien Kath'. can didaat, den heer Dat leeren een paar feiten van zeer recen- ten datum. We lezen in „die Standaard" van giste- r e n onder dë rubriekGemeenteraadsverkie- ki-ezingen FRANEKER Herstemming voor le den van den gemeenteraad: „(Buitengewone vacature). De Haan (soc.- dem.) 422, Zomer (a.r.) 423, zoadat de laat ste gekozen is. De Raadi, tot heden bestaande uit 6 vrijzinnigen, 6 kerkdijken en 1 socias- list, telt thans (o-o-k in verbandl met de vorige stemming) 9 kerkdijken en 4 vrijzinnigen. HEEMSTEDE. Herstemming Periodieke verkiezing 3 zetels. Uitgebracht 865 geldige stemmen. Q. v. d. Berg (aftr.) 405, W. C. van Meeuwen (aftr.) 430, C. Tromp 434, J. Jates 419, L. de Wildé 419, H. A. Waller 411, Geko-zen de heeren: W. C. van Meeu wen, C. Tro-tnp en L. die Wilde. (De heer De Wilde i-s -o-uder in jaren dan de heer Tates) Twee voorbeelden, die duidelijk bewijzen, hoe het er bij de herstemming op één stem kan aankomen. Kiezers, o-verweegt dit eens goed', ga de cijfers eens na en gij komt tot de conclusie, da-t STEMRECHT STEMPLICHT. Schoolfeest der R. K, Jongensschool. Wenscbt een onzer jongens nog de vroe gere „prijsui'tdleeling" terug? We geloo-ven het ni-et. - Want kleintjes en grooten hebben zich heerlijk vermaakt, en zouden er hun j|rijs gaarne vo-or geruildihebben. Het schoolfeest deze week is dan ook uitstekend geslaagd. Leuk weird het reeds ingeze-t met een feestelijke ommegang dloor eenige straten. Daar stapten ze heen o-p Idle maat -der muziek, hoog houdend de talrijke vlaggen, die de blij-gezo-ngen liederen |der jonge patriotten kleurig illustreerdlen. Zoo- trok men dan o-p naar de Vo-ormeer, waar een gepavoiseerdle salonboot der „Alkmaar Packet" aan den steiger lag. Weldra hadden de 400 jongens hun plaatsje gevonden, ze konden allen boven, o-p, het dek, blijven, en dus alles goed- zien. .Thans vo-egden zich de leden va-n het schoolbestuur en die der St. Josef-club bij den stoet, terwijl zich ook een vijftal Eerw. Heeren Geestelijken aan boord' begaven. Weldira dreef de witte, boot met de opgaande rijen van trillende vlaggetjes 1 door het kanaal, steeds verder dragend de juichende jongensschare, zingend en sprin gend op de tonen der muziek roepend en wuivend naar maag en vriend', die aan den oever stond of zooi lalng mogelijk met. die feestboot „meeliep". Na een uur varens was Schoorldlam bereikt Weldrai ging het nu weer in dezelfde ojde, met rijen -van vier, muziek voorop, naar Schoort, waar die stoet na een half uur aan kwam. Daar werd'en de jongens in den grooten tuin va-n den hr. Timmerman ont haald op melk krentenbrood!, worstbrood ,£n koek, zoodJat ze over eenigen tijd go-ed „op voer" stonden. En toen ging 't de dui nen in, in groepjes van 25 ongeveer. Wat waren die jongens gauw boven, dank voor al de flinke houten trap, daar ter plaatse aangebracht. Nu ging el-k clubje onder lei ding van zijn onderwijzer, een verschil lenden kant uit. Je zag spoedig op me- nigen duintop een groote vlag waaien, en troepjes erbij in h et geel-witte zandl of het donkergroen gewas, zoodat je een kiekje uit den Transvaal-oorlog meende te zien, met patroon-omkranste Boeren, op die „Kop jes". De jongens vermaakten zich hier met allerlei spelen, hielden wedstrijden in duin op en af; één clubje trok, pnder aanvoering van bun hoofdman, als onver moeibare Padvinders tot dicht bij üe zee Om zes uur moesten allen beneden weer present .zijn, en ze waren er. Ze lieten zich de koek, krente- en worstbroodjes, en voor al de heeriijk-frissche limonade, extra' goed smaken, en kregen nu nog gelegenheid! zich in dien speeltuin te vermaken. Ook werden dloor eenige heeren hog wedstrijden in zak- loopen, handloopen met hindernissen enz. georganiseerd, zoodlat 't overal prettig toe ging. Om kwart over 7 werd „verzamelen" geblazen, en dlaar ging het weer in de bes te orde naar Sdhoortdlaxn Muziek en zang en luidl „hoera'" riep menigen bewoner van het stille Sdhoorl' uit stal en schuur, uit ka mer en werkplaats, wie ziet niet graag die -blijde jeugd? Bij Schoorldarri 'n blijde ver rassing: Hollenberg was er. Dat beteeken- de: straks een „blijde incomste" met feeste lijk vuurwerk. Te o-ngeveer kwart voor ne genen passeerde d'e boot de Spoorbrug, waarna men het Bengaalsdh vuur ontstak. Tot die aankomst toe schitterde fantastisch li-cht, nu en dla-n onderbroken door hoog-vlie- gendle vuurpijlen, slanke bogen beschrijvend' en veel-tintig licht. Een talrijke menigte ge noot van di-t immer oog-streelend gezicht en niet minder van het blijgejuich der kinders- sdhaar, hoog-opklinkend1 tegen de muziek vanh et bovendek. Weldra ligt de boot aan den steiger; de jongens vinden nai wat zoeken spoedig hun wachtende moeders en vaders en zusjes, die wel een beetje ja- loersdh zijn. 't Is zwart van die menscihen; boor, plechtig klinkt daar het volkslied! waar mee het 'muziekkorps dat zich heel den dag- uitstekend van 'zijn taak kweet, een mooi slot aan Idlen feestdag maakt. Hadden aldus „de gro-o-ten" heerlijk ge noten, ook de kleintjes werden niet verge ten. Zij werden gistermiddag in de school overvloedig op allerlei lekkers onthaald, en vermaakten zi-ch gezamenlijk eenigen tijd op een speelterrein aan „de Vest". We kunnen ini-et nalaten, het ijverig school bestuur geluk te wenschen met den uitste kenden aflo-o-p- van de vo-or onze Roomsche sdhooljeugdl nieuwe feesten, welker instel ling een goed idee geweest is en ongetwij feld de populariteit onzer Roonisdhe jon gensschool periioogt. Moge het door rui me bijdragen in staat gesteld worden, steeds zulke mooie, maar niet-goedkoo-pe, fees ten te geven. UITGEEST. Uitslag stemming voor deu gemeenteraad. Geldig uitgebrachte stemmen 369 P. Groot (Prot.) 266 stemmen, M. yan Twniver (Prot.) 132, J. Zorjee (R. K.) 179, N, Zonjee Ti. (R. K138, L. Zonneveld (R. K.) 211 et°mmen. Zoodat xijn herkoien de aftredende leden de beeren P. Groot en L. Zonneveld en er herstemming xal plaats hebben lunchen de heeren J. Zorjee (aftr. en N. Zonjee Ti. EGMOND AAN ZEE. Uitslag herstem ming. H. B. Middelkamp (lib.) 74, W. Mole naar (lib) 71 stemmen. Alioo gekoxen H. B. Middelkamp (lib Aan de Katholieke Kiezers in DistrictTII. De R. K. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" besloot in hare vergadering yan Donderdag j.l. om bij de herstemming in Di strict III tjjsschcn de heeren Cloeck en Rin gers zich van aanbeveling te onthouden. Ik kan mij met di-t besluit best vereeni gen, En a-Is de katholieke kiezers in district III zich nu onthouden zal niemand hun dit kwalijk kunnen nemen. Maar er zal wel alle moeite aangewend! worden om -hen toch over te hallen pin te gaan stemmen. Men zal vooral poging bij hen aanwenden om stemmen te winnen voor den christelijk hi'Storischen heer Ringers. Wat moeten zij nu doen? Ik voor mij denk er zoo over: In het derde district zoo goed als in het tweed'e is de katholieke candidaat den 6en Juli glansrijk gekozen door dien zeer vele kiezers van links geen socialisten maar vrijzinnigen op hem stemden. Zondier dien loyalen steun zou de uitslag geheel anders zijn geweest. Mij (komt het nu billijk voor, dat d'e katho» lieke Kiezers, INDIEN zij toch bunnen stem willen Uitbrengen, dit indachtig zijn: Zij mogen in geen geval door hunnen, stem uit te brengen op den heer Ringers er toe mede werken, diat de liberalen een zetel v er liezen, nadat dezen door hun steun ons hielpen onzen zetel te behou- <1 e Een Katholiek Kiezer. (Tegen de plaatsing van bovenstaand in gezonden stukje hadden wij geen bezwaar, omdat de R, K. Kiesv, besloten heeft de kie zers in distdrict III vrij te laten. De Kath, Kiezer, inzender .van dit stukje maakt van die vrijheid gebruik, en wij kunnen dit er wel |aan toevoegen, dlat wij met insstemming het iijgezondene plaatsen.)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 2