s£e*lel£jat9&. egmond-binnen. egmond aan zee. akersloot. heer hugowaard. aaatselijk nieuws. bergen. uit de weinige 'deelnemers voor 't herha- lings onderwijs. Aam Sidh. 1 is het aange vangen met 1 'meisje en aia'n soh. II met 3 meisjes en 5 jongens. AMSTERDAM. Parochie H. Nicolaas (Prins Hendrik-kade). Zondags: 7, half 9 en 12 uur stille H.H, Missen, 10 uur Hoogmis. ■Parochie H. Jozef („De Papegaai), Kalverstraat bij de St Luöensteeg. Zondags: 7 uur, half 9 en half 10 stille H.H, Missen, kwart yoor 11 Moogmis, ALKMAAR. Parochie van den S. Laurentius Zo. 61/» en 8 uur stille HH. Missen, 10 uur Hoogmis, half 5 Congregatie van den H. Aloysiu», 's avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaren met predicatie Rozenhoedje en gebeden Ma. 's av. 7 uur Congregatie der H. Maagd ook toegankelijk voor andere geloovigen met Octoberoefeningen De overige dagen der week 's av. 7 uur Lof met Octoberoefeningen Do. 9 uur ges. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel Za. 9 uur H. Mis ter eere van het Onbe vlekt Hart van Maria voor de bekeerir-g der sondaars Parochie van dm JET. Dominions. Zo. 6 uur half 8 en half 9 de stille HH. Miesen. half 11 Hoogdienet, na den middag ten 2 uur en half 4 de Catechismus ten 3 uur Vespers en ten 6 uur Feestcongre gatie voor de afd. Mannen met feeetpre- dicatle door den ZeerEerw. Pater Th. van der Geeat uit Zwolle Ma. 's midd. vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten Di. 7de der 15 Dicsdaagsche devotie ter eere van St. Domiuicus, ten 9 uur ges. Dienst ter eere van den H. Domiuicus Wo. ten 9 uur gez. Dienst ter eere der H. Kindsheid, 's av. ten 7 uur Congregatie lederen dag der maand October 's avonds ten 7 uur Rozenhoedje en gezangen ter eere der H. Maagd en daarenboven Dins dag en Vr(jdag predicatie Maandagmiddag ten 12 uur in ds kerk catechismus voor de kinderen die den 18en Oct. 11. hunne late H. Communie gedaan hebben Dinsdag ten 12 uur Catecb. voor de jon gens van 7 jaar die huune lstc H. Com munie nog niet gedaan hebben. Zaterdag ten 12 uur Catecb. voor de mei» jes van denselfden leeftjjd. St. Jozefkerk Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis 's av. half 7 Lof met gezangen. Ma. middag» van 6—7% uur gelegenheid om te biechten Di. 7de der 15 Dinsdagen ter eere van den H, Vader Domiuicus, zij die 2 opeenvol gende Dinsdagen de godsvruchtige oefa ningen bijwonen en op eeD dier 2 dagen communiceeren, kunnen een volle aflaat verdienen 's avonds 7 uur Lof met ge beden en gezangen ter eese van den H. Dominions Gedurende de maand October eiken avond in de week te 7 uur Lof, Rozenhoedje en gezangen SCHAGEN. Zo. de HH, Missen 7 uur en half 10, half 2 Catechismus, half 3 Vespers avonds 7 uur Lof en voorgeschreven gebeden Wo. 8 uur gez. H. Mis Do. en Vr. 's av. 7 uur Lof met preek en voorgeschreven gebeden Za. 's av. 7 uur Lof en voorgeschreven gebeden Zo. a.s. 1ste dag van het 40 uresgebed PURMEREND Zo. stille HH. Miesen te 7 uur en half 9, 10 uur de Hoogdienst, t» 3 uur Vespers en Rozenhoedje, 6 uur geen vergadering der MaunenafdeeliDg der H. Familie Gedurende deze week lederen avond uitge zonderd Woensdag te 7 uur Lof en voor- geschrevene gebeden Wo. Onder de H. Mis van 8^/4, uur het Rozenhoedje 's avonds 7 uur vergadering van de vrouwenafdeeling der H. Familie Za. 's middag» van 3—9 uur gelegenheid om te biechten, van 3—4% uur voor de kinderen Op de gewone dagen catechismus Di. Geen H, Mis te 7 uur HEILO. Zo. 7 uur Vroegmis met onderrichting, voor de gemeente, half 10 Hoogmis w.o. predicatie voor de lev. en overi. leden van het broederschap van den Lev. Ro zenkians, 's middags half 2 Catechismus, half 3 Vespers waarna vergadering voor de zelatrices van het Genootschap ter vereering van het Goddelijk Hart, 's av. half 7 Lof met voorgeschreven gebeden, i welk Lof ook gehouden wordt Di., Do. en Za. 's avond» ten half 7, op de overige dagen dezer week de voorgeschrevene ge beden onder de H. Mi» van half 8 Ma. 's morg. 7 uur begint de voorbereiding voor de kinderen der 1ste leering voor de '-•> generale H, Communie die zal worden gebonden Donderdag a.s. in de H. Mis van 7 uur, half 8 voor Koenraad Bruins -o en eebtgenoote, half 9 voor de overl. k familie Kok ,C Di. de HH. Missen half 8 en half 9 Wo. half 8 H. Mis voor Jacobus Enke 9 uur gez. Huwelijks Mis Do. 7 uur H Mis waaronder toespraak vóór de Generale Communie der kinderen van de eerste leering, half 9 de 21e H Mis j Vr. en Za. de HH. Miesen half 8 en half 9 Za. Jaarfeeet van de EH. Apostelen Simon en Judas, dag van devotie, half 9 ge zongen. H. Mis, na de HH. Missen komen de kinderen biechten die dit jaar zijn aangenomen, 's middags vanaf 4 unr ge legenheid om te biechten voor anderen Zo. 7 unr voor Petrus Mulder en eebtgen, half 10 Hoogmis voor de gemeente Gedurende deze week de HH. Missen half 8 en half 9 Van de laatste HH. Sacramenten voorzien: j Jacobus van der Peet In den Heer overleden Af ra Brakenhof Op gewone dagen de Catechismus BERGEN. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 1 uur Catechismus, 2 uur Lof mat voor geschrevene gebeden In de week de HH. Missen, om 7 en 8V4 uur Za. half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen, 's midd. vanaf 4 uur voor grooteren In deze week. Catechismus naar gewoonte Van de laatste HH. Sacramenten voorzien N. Vrasdonk; Wed. S. Duin en M. Morsch In den Heer overleden J. Punt 5CHOORL. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, kwart over 1 Catechismus, 2 uur Lof met Ro zenhoedje Door de week de H. Mis om 73/4 uur, met Rozenhoedje, behalve Donderdag Do. de H. Mis om 8 uur'b av. 7 uur Lof met Rozenhoedje Za. 's middags vau half 4 tot 7 uur biecht- hooren Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wilhelmina Polle— Louter Deze week Catechismus volgens gewoonte Parochie van den S. Adelbertus. Zo. 4e Zondag der Rosenkranemaandde Vroegmis voor ds parochie, de Hoog mis voor de z. v. z, Nicolaas Zuurbier en hvr. Wilhelmina de Waard, ton 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers met de ge beden Di. Feestdag van den H. art?engel Raphael Do, 'e av. half 7 Lof met de gebeden. Za. Feestdag vau de HH. Apostelen Simon en Judas, bijzondere dag van devotie Zo, 20de Zo. na Pinksteren, de HH. Missen te 7Vj en 10 uur, 2 uur Vespers waar onder Rozenkrans In de week de H. Mis kwart over 8 w.o. Rozenkrans Wo. 's av. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, w.o. Rozenkrans Za. van 37 uur biechtbooren, half 7 Lof en Rozenkrans Zo. om 7 30 uur en 10 uur de HH. Missen, om 1 uur Catechismus, cm 2 uur Ves pers met Rozenhoedje, daarna lied no. 64 Vr. 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart, daarna lied no 45 Za. na de H. Mis en van 3—6 uur gelegen heid om te biechten Catechismus naar gewoonte LANGENDIJK (Npord-Scharaóade). Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis met Preek, half 3 Vespers en 'e avonds 6 Marialof met de voorgeschr. gebeden Di., Do. en Za. 's avonds 7 uur Rozen- kranslof Ma, Wo. en Vr. Rozenhoedje na da H. Mis van half 9 Vr. 's av. 7 uur oefening van den H. Krnis weg Za. 's middags van 48 nar gelegenheid om te biechten In den Heer overleden Dirk Kramer Parochie SI. Dionysiws. Zo. 7 uur voor de Parochie; 10 uur voor G. Watervis, half 2 Catech. half 3 Lof Ma. 7 uur voor K. Wester Di. de fam. Tromp—Bakker Wo. O. Groot en A, Slïjkerman Do. J. Konijn, 9 uur voor P. Zuuibier en M. Biersteker Vr. 7 uur voor de Wed, Poland, 9 uur voor J. Buter en Tr. Grootjes Za. 7 en 8 uur voor F. D. v. Rijn en S. A. de Klerk Di. en Vr. 's av. 7 uur Lof Catechismus op de gewone dagen Van de laatste HH. Sacramenten voorzien P, Brink In den Heer overleden M. Buur Parochie van het H. Sart. Zo. 7 uur voor Hubertus Blank, 10 uur voor de Parochie, half 3 Lof met Rozen krans en voorgeschreven gebeden Ma. veor Jan van Zelm en Agatha van der Molen Di. voor Mareitje Groen hvr. van Dirk Bruin Wo. tot zekere intentie ter eere van den H Jozef, 's avonds 7 uur Lof Do. 9 uur gezongen maandstond voor Arie Volkers Vr. voor Piet Burgering Za. voor overi. ouders, 's av. 7 uur Lof Zo, 7 uur voor de Parochie10 uur voor Joannes Koomen - W ARMENHUIZEN. Zo. 7 uur Vroegmis, half10 Hoogmis, ten 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers, met de voorgeschrevene gebeden De H. Mis door da wrek 8 nar Ma., Wo. en Vr. na de H. Mis van 8 uur de voorgeschrevene gebeden Di., Do. en Za. 's avonds 7 uur Lof met de voorgeschreven gebeden Vr. na de H. Mis en van 3—8 uur gelegenheid om te biechten LIMMEN. Zo. 7 nur stills H Mis, half 10 Hoogmis half 2 Catechismus, haif 3 Vespers met Ro zenhoedje en verdere gebeden Do. 8 uur H Ml» en eerste H. Oom manie der klndere 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje In den Heer overledenWilhelmina Hol lander - Mannes Catechismus volgens gewoonte CASTRICUM. Zo.7 uur voor da .Parochie, 10 uur voor Jacobus Zonneveld, Ma. 7 uur bij de Eerw. Znaters voor Joan nes van Dam, 8 uur voor Jacoba Veldt— Schotvanger Di, 7 uur voor Gerardus en Gerrebrand Org, 9 uur ge». Maandstond voor Theo- dorus Kehl Wo. 7 uur voor Joanna Stuifbergen—Orfl Do. 7 uur voor Oornelis Castricum Vr. 7 uur voor Cornelia Res—Duin Za- 7 uur voor Willem Limmen en echtgen. 8 uur voor Joanna Zonneveld hvr. van Petrus Stuifbergen Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Dieuwertja van Velzen In den Heer overleden Cornelia Stuifbergen UITGEEST. Zo. 7 unr voor de Parochie half 10 voor Gerrit Albrink en Guurtje Terra collecte voor het Seminarie Hagaveid, 1 unr Oata chi»mu«; 2 unr Vespers, 7 uur Lof en Rozenhoedje Ma. half 8 voor Joannes Jacobus Oudewater en Wendelina Joanna Kroon, half 9 voor Jacobus Berkhout Di. half 8 voor Gerardus Schermer half 9 voor Antja Duiji meijsr Wo. half 8 voor Maria Cornelisse hvr. van Cornelie Roodeuburg, 9 uur voor bruid en bruidegom Do. half 8 H. Mis ter eere van het Al lerh. Sacrament, 9 uur voor bruidegom en bruid Vr. half 8 voor Nicolaas Schavemaker, half 9 voor Clasina Groen geb. Schavemaker Za. half 8 voor de wed. Fiottes—Tuin, half 9 voor Joannes Groen Van d.e laatste HH, Sacramenten voorzien ds wed. Maria Fraagman Meijne en Wil lem Plukker In den Heer overledenClasina Groen— Schavemaker Ondertrouwd Joannes Theodorus Aquol en Agatha Ry«. Barnardus Hoekstra en Carolina Vrouwe HEEMSKERK. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Lof met Rozenhoedje en verdere gebeden, half 7 H. Familie In de week, de HH. Missen 71/, en 81/i uur en Zaterdag alleen 8'/4 uur Catechismus als naar gewoonte Di. en Wo .Na de 1ste H. Mis de voorgeschreven gebeden voor de Octohsrmaand, Do. en Za. onder het Lof om half 7 de overige dagen na de 2de H. Mis Za. Feestdag van de HH. Apostelen Simon en Judas, dag van devotie, 8'/4 uur ge*. H. Mis 's middags vanaf 3 uur gelegen heid om te biechten ASSENDELFT. Zo. 7 uur voor da Parochie, 10 uur voor Nicolaas Olie, ha'f 2 Catechismus, half 3 Vespers en Catechismus Ma. 7 uur voor Cath. Dekker hvr. van J. Al, kwart over 8 Jgt. voor Jan Simonz. Kramer Di. 7 uur voor Aafle de JoDg hvr. van Com, Mooi), kwart over 8 voor Jacobus Al als lid der Br. van O. L. Vrouw ter Nood Wo. 7 uur voor Eva Kroon en Joannes Dekker, kwart over 8 voor Jacobus Kramer als lid der Alkm. Processie Do. 7 uur voor Anna Jak wed. Oom. Poel, 9 uur Jgt. Vr. 7 uur voor Cornel s Poel en Anna Jak, kwart over 8 tot zekere intentie Za. 7 uur voor Jacoba Gaal, kwart over 8 voor Jac. Koopman en Trijntje Gaal lederen Woensdagavond om kwart over 8 Apologetiiche Cursus, voor iedereen toe gankeigk KROMMENIE, Zo. haif 8 voor de Parochie 10 uur voor Antonia Joanna Rosmalen. Onder beide HH. Missen collecte voor het Seminarie Hageveld. Na de Hoogmis de Catechis mus, half 3 Lof met Rozenhoedje Ma. 7 uur voor Batholomeus Duin 8 uur voor zekere overledene Di. 7 nur Weekdienst voor Joanuea Waijper, 8 uur voor Maria Waijper Wo. 7 uur tot zekere intentie, 8 uur voor Willem Noom en echtgen. Do. 7 uur voor Joannes Schrijver, 8 uur maandstond voor Joannes van der Laan Vr. 7 uur voor Jacobus Al, half 9 maand stond voor Nicolaas Berkhout Za, 7 en 8 uur voor overledene Di., Do. en Za. om half 8 Lof In den Heer overleden Nicolaas Berkhout en Joannes van der Laan. Catechismus volgens gewoonte WORMERVEER Zo. de HH. Missen te half 8 en 10 uur, 's middags te 2 nur Catechismus, te 3 uur Vesper» Ma., Di, en Wo. te 81/* uur de H. Mis Do. 8 uur gez. H_- Mis, 7 uur Lof ter eere van bet H Sacrament Vr. te 8^/^ uur de H. Mis Za. 81/, uur de H. Mis, en 's avonds van 4 6 en van 7—9 unr gelegenheid om te biechten Do., Vr. en Za. te 12 unr Catechismus DE RIJR. Zo. HH. Missen 7 en 10 uur, half 2 Cate chismus, half 3 Vespers, half 7 Lof en Rozenhoedje In de week de H. Mis ten 8 uur daarna Rozenhoedje Wo. 9 nur gez. H. Mi» Vr. 's av. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus Za. Voor- en na de H. Mis en 's mid dags van 4—8 nur gelegenheid om te biechten Deze week Catechismus naar gewoonte URSEM. Zo. 7 uur voor da Parochie, half 10 voor Maria Hinke Nam. 1 uur Catechismus, 2 nur Vesper, met Rozenhoedje Ma. 7 uur voor Jan Meijer en J. Braas, 8 unr maanddienst voor Jan Meyer Di. 7 uur tot zekere intentie ter eere van den H. Antoniue, 8 uur maandd. voor de fam. Bakker en Rozendaal Wo. 7 nur Jaardienst voor Tentje Schouten, 8 unr voor Cornells Tessei en M Koppcs Do. 7 uur maandd. voor Pieter Veldboer en G. Ligthart, 8 uur gez. H. Mis tot inten tie van een 12% jarig huwelijksfeest Vr. 7 uur voor Joannes van 't Hof, 8 uur Jaardienst voor Maartje Groot Za. 7 nur voor Piet Pater, 8 uur maandd. voor Guurtje var. Lange Zaterdngnam. half 3-4, 6-8 biechthooren. Gedurende de week gewone dagel. Catech. Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Volkert Schoen ANNA-PAULOWNA1. Zo. half 8 voor een overledene, 10 uur voor de Parochie, 9 uur Catechismus, 3 uur Lof en Rozenhoedje enz Deze week Wo. en Vr. 8 uur groote cate chismus, Do. 8 uur midden-catechismus Gedurende de week ten half 7 nitreiking der H. Communie Ma. half 8 voor Jan Siykerman Di. half 8 voor een overledene Wo Do. overledene ouder» Vr. een overledene Za. 8 uur Byb, Geschiedenis, half 1 kleine catechismus 's middags van 4 tot 8 uur gelegenheid om te biechteD, 7 uur Lof, Rozenhoedje enz. ZUID ZIJRE, Zo. 7 uur voor Arie Louwe, half 10 voor de parochie, 's middags 2 uur Lof met Rozenhoedje Ma. 8 uur voor Matthias Blaauw Di. 8 uur voor Pieter- Polder, Gertrudis MeQering en hunne nakomelingen Wo. 8 uur voor Arie Schouten, zijn hvr. Geer- trnida Folder en Nicolaas Schouten Do. 8 uur voor Matthias Blaanw Vr. 8 uur voor Cornells Hoedjes Za. 8 uur tot zekere intentie SCHAGEN. De ziekte vereaniging >Help IJ zelf* ontving in het derde kwartaal f 75.80. De uitgaven bedroegen f28 64- Voor 30 ziekte dagen werd uitbetaald. Vier leden werden als lid ingeschreven. Kaasmarkt 18 Oct, Kleine boerenkaas f4150. De boerenplaats van S. Kroon te Groo te wal is in oaderhandschen verkoop over gegaan aan M. Kooij te Anna Paulowna voor f 47.000. HEER HUGOWAARD. Naar verluidt bestaat hier het plan tot oprichting eener R. K. Propagandaclub. Bravo 1 Moge dit plan spoedig werkelijkheid worden en door eendrachtige, krachige samenwerking van jonga mann-n veel goeds en nuttigs op po itiek en sociaal gebied tot stand worden gebracht. KROMMENIE. Teekenschool Deze week begon de teekencursus 1911—1912, opgericht door de R. K. Volksbond. Hiervoor hebben zich 44 leerlingen aan gemeld, n.l. voor bouwkundig- 22, voor machine- 12, en voor het handteekenen 10. Door het groot aantal leerlingen zijn tbans 2 lokalen van de Noorderschool, benevens het gymnastieklokaal in gebruik genomen. Als onderwijzers zijn aangesteld de heeren L. Groep van Wormerveer voor handteekenen, P. v. Walbeek van Baanbrugge voor het bouwkundig teekenen, terwijl voor het machine- teekenen wegens het bedanken van benoemde nog een onderwijzer zal worden aangesteld. OBDAM. Uitslag veiling. 1. Weiland te Hensbroek, groot 2.7310 H.A. KoeperJ. Hagenaar voor f7040.-. 2. Bouwland te Spierdijk gem. Spanbroek, groot 50 30 A. Kooper P. Schilder Jz. voor f 1101. ANNA-PAULOWNA. Uitslag veiling. Hais en erf en twee perceelen weiland aan den Stoomweg, samen groot 5 92 40 H.A. Kooper: de E.A. heer A. Peereboom Pz. te Wieringen voor f 6190. SCHOORL. Aanbesteding. Uitslag der aanbeste ding Het atnoveeren en weder opbouwen var ieen gedeelte van het café „de Roode Leeuw," allhiara I Ingeschreven werd door ide heeren: R. van Essen f29.19; 'P. fireied Cz. f28.28; P. Kooij- man f2797.50; P. den Das Jbz. f2783; C. Schotvanger f2760; 'C. Koel1 f2699. Aan den heer C, Koel lis- het werk gegund, V erslag van Ide vergadering der T uinbouwvereeniging. Tegenwoor dig 36 leden. Ingekomen schrijven van den heer Schitpzand Van Hillegom, dat de erw ten (wonder 'van Engeland) in orde waren ontvangen ,en het geld zijnde f 334 'was uitbe taald. De laatste leveringsdag van erwten is 19 October. Besloten werd! 8 November de eerste levering 'te houden van O. I. Kers, waarbij het geheele bestuur voor de gc-ede regeling zal zorgen. Een 10 tali personen gaven zidh op om deze kers naar Bergen te brengen. Bij de scborseneerenbespreking bleek, dat er on geveer 20 snees was. Geschat werd op- 150 kilo per 'snees. De heeren P. van Essen en I. Nieuwïand warden aangewezen omi ze te verkoopen. De prijzen werden goedi ver- wiaoht. 1 Na nog eenige mededeeiingen werd de vergadering te ruim, 9 uur gesloten. LANGENDIJK. O cs la a gd. Bij het deze week te Am sterdam gehouden 'examen Voor de acte wij.e- en ordeoefeningen L. O. zijn ge slaagd! de jongedames 'C. Duijves en A. Duijs, beidem leerlingen 'aan de R. K. kweekschool voor onderwijzeressen te Ber gen, 1 ZUID-SCHARWOUDE. O nd.er wij s. -Tot tijdelijk onderwijzeres alhier is benoemd me}. T. Blom te Alkmaar. „Lange Bal k" Woensdagavond is al hier een vergadering gehouden waartoe alle burgers per strooibiljet waren opgeroepen, met het doel -een bespreking te houden over de mogelijke verbetering van de z. g.n, Lange Balk id.i. de voetbrug die deze gemeente met de gemeente Heerimigowaard verbindt, Het algemeen gevoelen der ver gaderden was, dat inoodzake.ijk verbetering dient te komen in deze tamelijk Idruikke maar ook vreeselijk lastige iverkeersbrug. Van twee voorstellen n-.l. lalgeheele vernieuwing of ver breeding dei- brug, droeg het eerste de goed keuring weg der aanwezige belangstellenden Dodh hoe aan een nieuwe brug te ko men? -Deze vraag zeker wel niet de ge makkelijkste te beantwoorden werdl op gedragen 'aan een commissie bestaande uit de h-eeren: ds, Reinders, O. Bekker, R. Luiting, Ti. Kostelijk Pz. en L. van Rijs wijk, welke 'commissie een en ainrfer zal onderzoeken. Reeds door den Alg. Ned. W.ielr. Bomd is S-teun toegezegdi, terwijl subsidie zal ge vraagd worden 'aain de gemeenten Zd. Sdhar- woude <en -Heerliugowaard en van de ban- ne 'Zdi. Scharwoude. Voor het overige zal finantieele steun warden gevraagd bij de in gezetenen. i ,1 BROEK OP LANGENDIJK. Gevolg ld er hoog e groe nt e nprij- z e n. Alleen in de maanden Augustus en September is aan de veiling voor ruim een millioen gulden veriiatndelid. WORMERVEER. Melkoorlog. De gezamelijke melkleveran ciers in de gemeente Wormerveer hadden besloten met ingang van Maandag 16 Oct. den prijs der melk van 9 op 10 cent per liter te brengen. Nauwelijks was dit besluit hekend gemaakt, of van de zyde der huis moeders ontstond een algemeen verzet. In de verschillende wijken pleegde men overleg en van de zijde der huismoeders werd Za terdag j 1. een biljet verspreid, om geen melk te koopen, indien ze niet voor 9 cent per liter verkrijgbaar zou zyn. Tegenover het algemeen verzet moesten de melkver- koopers wel tosgeven en Maandag werd de melk algemeen weer tegen 9 cent per liter verkocht. R. K. Vakorganisatie. De alhier bestaande cacao bewerkers organisatie >St. Nicolaas* ie ontbonden en de leden dier vereeDiging hebben zich aangesloten by de afdeeling Wormerveer van de R K Fabrieksarbeiders vereeuiging »8t. Victor*, zoodat nu een flinke, kracht ge katholieke fabrieks arbeiders organisatie in onze gemeente bestaat. Concours. Op het Zondag j 1. te Rotter dam gehouden concours van dubbelkwartet- ten, bestaande uit mannen, behaalde het dubbelkwartet «Harmonie* alhier den tweeden prijs, 1 groote en 8 kleine zilveren medailles, uitgeloofd door Prins Hendrik der Neder landen, benevenB f 20. Maanidiagaivomü half aichf vergaderde de Raad, Aanwezig alle leden uitgezonderd de beer Mascihmteijer, (die buitens.ainds vertoeft, Na opening en jgvorlezing der notulen volgde eene besprekeng in zake de vuilné- biaan. De voorz. deelde mede, dat de reke ning van 1 de Min ad f 119.30 voor het ophalen van vuilnis enz. is voldaan. Vo-ctrts moeten nog worden voldaan de kosten van huur van een ietbiak enz. Die totale kosten van het ophalen bedragen tot heden pl.m- f 260. Die voorzitter zeide dat er wel een middel bestaiat de kosten van dezen reini gingsdienst te verhalen op de personen die daarvan gebruik maken. Ter secretarie wordt een s taat vervaardigd van kadastrale huur waarde der verschillende binnen de kom gelegen perceelen. De bijdrage kan naar het bedrag der 'huurwaarde worden geregeld Spreker zeide over deze heffingswijze lang teih ebben nagedacht, 't Is hem niet mo gelijk een billijken grondslag aan de hand te doen. De heer Veenihuijzen erkent de moeilijkheid een juiste grondslag te vin den doch het komt hem niet billijk vooï

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 6