VEGTEL. TWEED! BLAD. Zaterdag 20 April 1912, No. 35 Geschiedenis der Parochie Oudorp. Eerste Ki Ons Geïllustreerd Zondagsblad. Op ter stembus! VEGTEL. BURGERLIJKE STAND. Lev. Mij te Haarlem. f 1.500.000. f 50.000. ONS BLAD. Het ge illustreerde Zondagsblad van deze week bevat de volgende PLATEN: De afgebrande pastorie te Huissea H. M. de Koningin-Moeder in Den Haag (2 foto's). Koninklijk bezoek aan Rot terdam (4 foto's). Groenten- en fruitvei ling te Rijswijk. Een zeldzaam jubileum. Gesticht van St Joannes de Deo te Haar lem. Een Hollandsche tentoonstelling te Londen. Luitenant Raland, f De „Titanic". Een diamanten huwelijksfeest. De Haag- sche fietsclub „Vooruit". TEKST: Vorstin en volk. De erfgenaam van een troon (vervolg). Na lange scheiding (vervolg). Voor onze Jongens en Meisjes. KALENDER voor de dagen der week. 21 April. ZONDAG. H. Ansehnius, Kerk leeraar. 22 Apr tl. MAANDAG. H.H. Soter en Ca- jius Pausen en Mart. 23 April. DINSDAG. H. Greorgiius, Mart. 24 April. WOENSDAG. H. FideJis van Sig maringen, Martelaar. 25 April. DONDERDAG. H. Marcus, Evan gelist Vóór de H. Mis wordt de Litanie van alle Heiligen gebeden. 26 April. VRIJDAG. H.H. Cletus en Marcel- linus, Pausen en Mart. 27 April. ZATERDAG. Z. Petrus Canisius, Belijder. 21 APRIL. Tweede Zondag na Paschen, Les uit den eersten brief van den H. apostel Petrus; II, 21-25. Veel geliefden! Christus heeft voor ons geleden, ui een 'voorbeeld achterlatend, op dat gij zijne 'voetstappen zourit volgen; Hij, die geen zonde 'gedaan heeft en in wiens mond geen bedrog 'gevonden is; die, als Hij gescholden werdj 'niet wederschold, als Hij leed, niet dreigde, maar Zich: over gaf (tan dengene, die Hemi onregtvaar- dig veroordeelde: die 'onze zondlen zelf in zjjn lichaam 'gedragen heeft op ihet hout. opdat wjj, der zonden afgestorven, der geregtiglheid zouden leven; door wiens striemen gij genezen 'zijt. Want gij waart als dwalende schapen; 'maar nui zijt gij bekeerd tot den 'Herder en Opziener uwer zielen. Evangelie volgens den H. Joannes; i H-16, Te dien tijde sprak Jesus tot de Pha- rizeën: Ik ben de goede H erder. De goede herder geeft zijn 'leven voor zijne schapen. De huurling echter 'en die geen jherdier is, wiens eigene 'schapen het piet zijn, ziet den wolf komen. en verlaat die sdhapien, en neemt de vlugt: en die wolf rooft en verstrooit de schapen. De huurling nu vlugt, omdat hij een huurling is, en de schapen hem niet ter harte gaan. Ik ben de goede Herder: en Ik ken de mijnen, en de mijnen kennen Mij, gelijk de Vader mij kent, en Ik den Vader ken: en Ik geef mijn leven t voor mijine schapen. Nog andere schapen hch Ik, die niet van dezen schaapstal zijn; ook die moet Ik herwaarts voeren; en zij zullen mijne stem 'hooren, en het zal wor den ééne kudde en één herder. Van welwillende zijde mochten wij een artikel over de geschiedenis der Parochie Oudorp ontvangen, 't Is te groot om het in zijn geheel weer te geven, zoodat wij ihet bij gedeelten wekelijks in „Ons Blad" zullen afdrukken. Waar bij de samenstelling gepiut is uit de meest betrouwbare en officieele bron nen, verdient deze artikelenreeks de volle belangstelling onzer lezers. Stil en eenzaam ligt ten, O. van Alk maar het dorp Oudorp, dat voorzeker een fraaie parochie-kerk bezit. Misschien ver wondert men er zich over, zulk een groote kerk in het kleine dorp te vinden; doch al is het dorp klein de parochie geens-i zins, zij omvat de dorpen Oudorp; St Pancras, Oterleek, en gedeelten van Hugo- .waaid en 'van Koedijk. De naam zelf zegt reeds dat Oudorp oud is, en dat is ook zoo, vele eeuwen bestaat het dorp era ook de parochie. De geschiedenis van de parochie zul len wij gaan beschrijven §n aldus behan delen: L De St. Laurentius—parochie in de Middeneeuwen, II. Tijdens ide Reformatie. "I. De statie Otudorp, welke later pa rochie wordt. I. ST. LAURENTIUS—PAROCHIE ■in de Middeneeuwen. In de grijze oudheid moet Oudorp geen dragelijk oord geweest zijn. Omgeven door meren, poelen, plassen, zooals Voormeer, roonim;eer, (ingedijkt 1561), Zwinmeer (1567), Heer Hugowaaird, Schermer, lag het als een onbegaanbare modderpoel en een onherijkbare plaats. Hoe armzalig zal moeder natuur het bedeeld hebben met haar schoonheid, hoe weinig vruchtbaar held zal zij aan diit, telkens overspoeld land, hebben kunnen schenken. Dodh voor den vvoesten stam der West- Friezen, tuk op vrijheid en daarvoor alles veil hebbend, was deze landstreek een natuurlijk bolwerk tegen de Franken. Ach ter deze groote meren en plassen leefden zij veilig en konden zij gemakkelijk hun vrijheid handhaven. Den stoeren Fries was het toch onmogelijk zijjn nek te bukken onder het Frankische juk; zij duldden geen vreemde overheersching. Radboud en diens opvolgers zouden alleen hun vor sten blijven. Maar al te goed kenden zij landpad en waterweg, wanneer zij over Sdhermeer naar Alkmaar trokken om te plunderen, en daarna weer ijlings terug- doken achter de watermassa, veilig tegen de woede der aangevallenen, De haat tegen de Franken bracht als van zelf mee haat tegen het christendom, om dat (dl'it de godsdienst der Franken was. Doch Gods genade overwon en in de dagen van St Wiillibrordi drong het chris tendom wel langzaam, maar toch meer en meer door. Heilo was de uitverkoren plaats van den grooten Apostel, vandaar trok hij verder het land' in. Is de H. Wilübrord in Oudorp geweest? Wij weten het niet, mogelijk is door een der priesters, die de Apostel achterliet omi de verkondiging v, h. Evangelie verder voort te zetten, de bekeering Van deze streken bewerkt. Er zijn er ten minste di'e meenen, dat hier in Ide Ode eeuw een kapel gestaan heeft, toegewijd aan St. Willi'broid, wat volgens hen doet denken aan een stichter, die niet lang na St. Wiliiibrord leefde. Doch al te maal gissingen, waartoe eigenlijk ook noodig, 'niemand zal ontkennen, dat Oudorp reeds eeuwen bestaat. In de elfde eeuw is hl-et bekend onder den naami van A1- dendorp, versierd met een flinke kerk toegewijd aan den H. Laurentius. St. Pancras behoeft voor Oudorp in ouderdom niet onder te doen. Het is reeds vroegtijdig bekend onder den naam van Vroonloo, of Vroon-en, dat beteekent vrije plaats. Deze naam is sinds eeuwen omgezet in St. Pancras, naar den schuts patroon St. Pancratius (12 Mei' feestdag). St. Pancratius, in Phrygle uit een adellijk geslacht geboren kwami als 14-ja- rige Jcnaap in Rome onder de keizers Dio- cletiaan -en Maximiiaan 300. Daar werd hij (door den paus gedoopt en in het ge loof onderwezen. Niet lang daarna werd hij om het geloof gevangen genomen en daar hij standvastig weigerde den godlen te offeren, onthoofd en ontving hij aldus de kroon der martelaren. Een adellijke vrouw lOctavilla nam des nachts het lijk op (en begroef het op den weg Aurelia. Oterleek, (Otterfoort of Okvoort) lag als ,een eenzaam eilandje te midden der groote waterplassen. Het schijnt vroegtij dig een eigen parochie geweest te zijn wier kerk toegewijd was aan den H. Dio- nysius. 1 (Wordt vervolgd) Maandag als. zal er verkiezing gehouden warden in het district Hoorn ter voorzie ning in de vacature ontstaan dioor de be noeming van den heer F erf, afgevaardigde ter Tweede Kamer, tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Tot het district Hoorn behooren de vol gende plaatsen: Hoorn, Ziwaag, Berkhout, Avenhorn, Urse ia, S,che rme rh oirn Oudendijk, Beefs, B e e mi s t e r, Oost huizen, Wiarder, Midde.l'ie, Kwadijk, Purmerend, Edam, Katwo-ude, Mon nikendam en Marken, zoodat ook zeer vele lezers van Ons Blad Maandag ter stembus zullen worden opgeroepen. „Wat geeft 't! 't ls toch niets gedaan! 't Zal er opi mijn stem toch niet aanko men" en meer degelijke motieven zulten er aangevoerd worden ami thuis te blijven. Een stem kan echter wel degelijk den doorslag geven! De geschiedenis heeft het geleerd De partijen links zijn verdeeld. De heer Fock, liberaal, een der can- didaten, een man, die op staatkundig terrein honderdmaal meer kan presenteeren dan zijn ooncurrent was den vrijzinnigen niet goed genoeg en naast hem werd: geplaatst den vrijzinnigen candidaat de Jong, een propagandist uit Den Haag bijna zoo rood als een vurige socialist. De Jong verklaarde zich in eene verg. te Beemster gehouden voor Algemeen Kies recht, met uitzondering van enkelen, ook door d>e socialistische partij, uitgesloten. Dfus een Algemeen Kiesrecht als de rooien. Ook wil hij Vrouwenkies recht. Dan hebben we nog een vrijzinnigen can didaat alias „landbauwspjecialiteit" zoo heet het tenminste die durft te vertellen te Hoorn: „De samenstelling der Tweede Kamer is geen logische maar een toeval lige. Men stuurt er geen menschen van er varing heen Alsof hij de wijsheid in pacht heeft! Diie beweer^ dat we thans „een ondeskun- digen minister" van Landbouw hebben, als of Minister Talma den landbouw niet steunt door subsidies aan boerenleenbanken, ten toonstellingen, landbouwonderwijs en - cur sussen enz. Die heer Avis, Midwoiud,- braühit nog Woensdag 1.1. op een verg. van d;en Bond v. Zuivelfabrieken de Regeering hulde. Dan hebben we n og een vrijzinnigen can didaat in Frans Netsdher i n Alkmaar ver scheidene malen candidaat geweest en die het nu in Hoorn wil prabeeren. „De (vrijzinnige) organisatie is in het district Hoorn te slecht (er is geen Cen trale) dan dat men daarmede zou mogen betoogen, dat de candidature Teunissen niet te verdedigen is" zei de baas zelf. Dus ze zijn het lang niét eens Ook de socialisten komen natuurlijk uit n.l. met den hr. Hoejenbos uit Den Haag Alzoo .links heeft keuze genoeg! En rechts Kiezers in het district Hoorn! V-oor U is er maar ééne keuze. Dat is de Regeering steunen in haar arbeid. Aan de daden der Regeering'sympathie betuigen en dat doet ge uw stern zal spreken, als ge uw' s-temi uitbrengt op den can didaat der christelijke partijen, op den hr. Leest gij t elkens en telkens niet in de bladen, hoe de zedelijkheidswetten, diïe wij aan dit ministerie danken werken. Wordt daardoor geen einde gemaakt aan het schaamteiooze exploiteeren van vrouwen, aan een der zonden waarvan de groote Apostel Paulus zegt „dat zij ondier Chris tenen zelfs niet genoemd mogen worden" Ons 'Ministerie heeft zijn werk gereed liggen: een ziektewet, een bakkerswet, inva- !i Site its- en oiuderdomtsverzekering, tarief- wet, wet voor de landarbeiders enz. Deze arbeid dient gewaardeerd te worden Die katih. werklieden hebben verleden na jaar te Utrecht rmet hun stem uit te bren gen voor een daartoe gestelde moitie op grootsc'he wijze dankbaarheid- en hulde ge bracht aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den heer Talma. Landbouwers uit het district Hoorn, gij kunt 'dit thans do-en door uw stembiljet! In het district Hoorn viel er aan de rechterzijde gestadige vooruitgang waar te nemien, De candidaten der christelijke partijen brachten het in 1897, 1901, 1905 en 1909 respi tot 1935 1167 2219 en 2465 st. zoodat in 1909 de heer Wesseling het tot eene herstemming bracht. Thans moet de rechterzijde o-ok alle krachten inspannen om te voorkomen, dat de heer Vegtel bij eerste stemming uit valt. De Katholieke kiezers gaan dus vol moed Maandag ter stembus om hun stem uit te brengen op bun candidaat, den heer PURMEREND. Geboren: Engelina Anna Die vera, d. v. Jan Jonk en Johanna Molenaar. Cornelis, z. van Jacob da Boer en Maartje Boontjes Wilhelmus Adrianus, z. van Wilhelmus Adrianus Worsteling en Elizabeth Francma Kruine. Johannes Bernardus, z. van Cornelis Greuter en Guurtje van Assema. Johannes Adriaan, z. van Dirk Cornelis Hendrikse en Tona Johanna Vogel. Stijntje, d. van Evert Groot en Dirkje van der Velden. Ondertrouwd: Jacobus de Wit en Mar- garetha Wilhelmina Groot. Arend Lampe en Maria Helena ter Horst. Jacob Ton en Trijntje Veis. Lambertus Willem Struving en Niesje Ton. Simon de Wit en Femmeije Neeltje Wezel. Dirk Lof en Neeltje Planjer. Samuel de Hart en Elisabeth de Vries. GehuwdGerritKuijt en Antje Walbrecht. Willem Krijgsman en Christina Nomes. OverledenPetrus Nicolaas van Baar, oud 17 maanden, z. v. Cornelis Johannes van Baar en Catharina Smal. Petronella Johanna Snoek, oud 82 jaar. Johanna Kramer, d. van Jan Kramer en Aatje Humme. Jo hanna Jonker, d. van Cornelis Jonker en Jantje Schouten. BEEMSTER. Geboren: Wilhelmus Alphonsus, z. v. Pe trus v. Diepen en Hillegonda Anna Oudejans Trijntja, d. van Klaas Ruijterman en Jan netje Leegwater. Simon, z. van Joannes Spaander en Guurlje Couwenhoven. Maartje, d. van Daniel Hellenberg en Aaltje Hooij- berg. Ondertrouwd: Pieter van Langen, 24 j. en Elisabeth Catharina Groot, 22 j. Pieter Bark, 25 j. en Neeltje Doets, 21 j. Corne lis Prins, 24 j. en Cornelia Schoenmaker, 21 j. Wijndel Jongens, 21 j. en Antje Brom- mersma, 20 j. Jacob Bakker, 27 j. en Cla- sina Offers, 23 j. Pieter Pronk, 22 j. en Marijtje de Ruijier, 21 j. Gerrit Eijssen, 24 j. en Guurtje Pels, 26 j. Dirk Jonges, 22 j. en Susanna Laan, 22 j. Getrouwd: Lourens de Bakker, 23 j. en Jantje Waal, 26 j. Cornelis de Reus, 23 j. en Jannetje Slagt, 24 j- Overleden: Willem de Haan, 53 j., echt genoot van Aaltje Boon. Cornelis Duijves, 75 j., echtgen. van Grietje Schaatzbergen. UITGEEST. Tot 19 April. Geboren: Simon, z. v. W. Twiske en A. Smit. Willem, z, v. K. Schipper en J. ten Wol de. Wilhelmina Johanna, d. v. K. Poot en C. Mooij. Hendrik, z. v. H. W. Janssen en L. v. d. Wihlen. Aart, z. v. L. v. d. Kommer en A Nielen. Adriana, d. v. Jn. Bus en N. Kok. Jan, z. v. J. Bak en M. Ooms. Engelmundus, z. van D. Bak- kum en A. Molenkamp. Jan, z. van C. Akkerman en N. Burger. Gerrit, z. v. Jo hannes van den Kommer en Aaltje Kuiper. Catharina Maria, d. v. Cornelis Kok en Maria van der Does. Geertje Anna, d. v. P. Zuurbier en C. Jonker. Nicolaas, z. v. J. Berkhout en J. van der Laan. Cornelis, z. van A. Vrouwe en M. Bakkum. Ondertrouwd: Arie Deijle, weduwn. van Maria Castricum, en Petronella Heijne. Izaak Vooren en Barbara Geertruida Dek ker. Jacob Meijer en Jannetje Berghuis. J. Vonk en Anna Twaalfhoven. C. v. d. Kom mer en M. Groot. GetrouwdH. Kluft en K. E. Grundel. WPRMERVEER. Tot 19 April. GeborenJohanna Clasina, d. van K. Bartels en C. Koopman. Johanna Elisabeth d. van J. Bakker en J. Jacobs. Willem z. van D. Bakker en M. J. M. van Til. Leen- dert, z. van B. Meijns en H. J. Zomerdijk. Dirk, z. van M. J. Stam en 1'. Bakker. Her- manus Theodorus, z. van J. S. A. Bloem- raad en A. Schuifstra. Johanna Catharina d. van T. de Vries en J. Pijper. Sophia Hendrika, d. yan T. Boot en H. van de Geer. Arend, z. van P. Stelling en J. Beths. OndertrouwdG. H. Osterthun (van Haarlem) en G. Stelling. J. Brushe en D. Oudejans. A, Hammersma en G. Rond. J. P. Sierhuis en J. A. de Leeuw. H. Bruins en W- Plukker. J. Smit en A. van der Hout. GehuwdD. Rem en G. Stolp. K. Vloon en N. Huisman. W. Koppen en C Klootwijk. S. Halff van Koog a.d. Zaan en W, J. Tesink. Levenloos aangegeven Een dochter van P. Wester en A. Lundahl. Een dochter van G. G. Mol en M. Beugeling. OverledenPieter Sint, oud 74 jaar, gehuwd met N. Raap. Neeltje Eelman. 39 j., geh. met J. C. F. Wiebrecht. Sophia Blank, wed. van D. Vloon, 75 j. Willempje Kuijt, oud 67 jaar, gehuwd met J. Koop man. Sophia Blank, oud 74 jaar, weduwe van D. Vloon. Maria Johanna Pieters, oud 80 j. wed. van P. Ligthart. HEEMSKERK. Geboren: Simon Engelmandus, z. van Johannes Schuurman en Petronella Zonne veld. Johannes, z. van Ilendrikus Stengs en Elisabeth Hoogewerf. Petrus Johannes, z. v. Johannes Beentjes en Guurtje van Dui- ve .voorde. Adrianus Wilhelmus, z. v. Jacob de Ruijter en Cornelia van Zelf. Petronella Catharina, d. v. Bernardus Nijman en He lena Voormeer. Pieter, z. v. Jan Rol en Christina Johanna Wittebrood. Antonius, z v. Jan de Wit en Nicola Fatels. j Ondertrouwd: Johannes van der Son, tuinder, 27 j. alhier en Grietje De Zeeuw, 21 j. te Castricum. Petrus Hoedjes, land bouwer, 32 j. van Schoorl en Alida Maria de Wildt, 27 j. alhier. Antonius Egidius de Wildt, landbouwer, 25 j. alhier en Kla- s'na Winter, 25 j. van Uitgeest. Cornelis Kramer, landbouwer, 29 j. van Assendelft en Margaretha Zonneveld, 24 j. alh'er. OBDAM, Ingeschreven over de maand Maart. Geboren: Joannes Hendrikus, z. van Jo hannes Immink en Aaltje Jonker. Elisabeth Catharina, d. van Gerrit Bot en Anna Ca tharina Bijvoet. Joannes Theodorus Jo- sepheus, z, van Johannes Nicolaas Buis en Dieuwertje van Diepen. Ondertrouwd Mattheus van der Lee en Aagje Munster OverledenJacob Dekker, echtgen. van Antje van Diepen, 58 j. HARENCARSiPEL. Ingeschreven over de maand Maart. GeborenNicolaas, z. van Dirk Bruin en Marijtje Hoogeboom. Geertruida, d. v. Nicolaas Mulder en Maria Zoon. Gerardus z. van Simon Bruin en .Dieuwerije Stoop. Gerardus Johannes, z. van Jan Hof en Anna Broersen. Johannes, z. van Louren- tius Stoop en Trijntje "an Duin. Alida, d. van Johannes Petrus Tesselaar en Trijntje Filmer. Anna en Cornelia, dochters van Arie Plok en Aagje Stoop. Trijntje, d. v. Obbe Jan Zwaan en Maartje Francis. Fran- ciscus, z. van Willem Kaandorp en Catha rina van Straaten Gerbrandus Johannes, z. van Arie Duives en Trijntje de Jongh. Agatha Petronella, d. van Johannes Bes en Aaltje Admiraal. Adrianus, z. van Pieter Dekker en Trijntje Tesselaar. Johannes Petrus, z. van Pieter Kooij en Krelisje Kaptein. Ondertrouwd en gehuwd: Jan Bos, 24j. te Noordscharwoude en Trijntje Kuin, 24 j. alhier. Jan van Dijk, 24 j. alhier en Antje Kuiper, 22 j. te Oude-Niedorp. OverledenKlaartje Hoving 37 j. echtgen. van Toppe Sinnighe Damste. I B-ERGEN. Ingeschreven gedurende de mnd. Maart. GeborenJohannes Nicolaas, z. van Jacob Meijer en Doortje Zwakman. Grietje d. van Dirk Swaan en Maartje den Das. Trijntje, d. van Lourens van den Berg en Petronella Timmer. Cornelis Jacobus, z. v. Jacobus Teunis Briefjes en Johanna Wil helmina Gehrels. Cornelia Jacoba, d. van Johannes Abbo en Jacoba Brakenhoff. Anna Maria, d. van Pieter Leering en Trijntje Jonker. Johanna, d. van Hendrik Schotten en Catharina Klanker. Maria Anna, d. v. Jacobus Hollenberg en Hillegonda van Leeuwen. OverledenJansje, d. van Cornelis Schot ten en Alida Bakker, 15 mnd. Nicolaas, z. van Johannes Vrasdonk en Guurtje Min zestien jaar. ZIJPEk Ingeschreven van 1317 April 1912. GeborenCatharina Brigitta, d. van Ni colaas de Heer en Anna Maria Catharina de Beurs. OndertrouwdKlaas Borst, arbeider, 23 j. te St. Maarten en Jannetje Ott, z. b. 20 j. alhier. Klaas Ploeger, spoorwegar- De netto productie nadert de De jaarlijkecfae premie In Parcehiën waar nog niet vertegenwoordigd, R. K propagandistisch aan gelegde vertegenwoordigers gevraagd. beider, 29 i. te Purmerend en Aaltje Broens z. b. 24 j. alhier. Arie Raven, arbeider 24 j. te Helder en Aafje Doorn, z. b. 21 j. al hier. Adrianus Johannes Stuijt, veehouder, 27 j. te Schermerhorn en Trijntje Schilder z. b. 25 j. alhier. ASSENDELFT. Burgerf. Stand tot 19 April. GeborenMaria Columba Anna, d. v. Jan Vrouwe en Mathilda Verheijden. Ca tharina, d. van Gouwe de Jong en Maartje Boon. Johanna Gerarda, d. van Arie van Gelderen en Aaltje Snijder. Margaretha Maria, d. van Jacobus Theodorus Tambach en Elisabeth Jak. Gerrit, z. van Wieger IJff en Maartje Grim. Ondertrouwd: Klaas de Boer en Trijntje Schipper. Paulus van Loon en Anna de Jong. Theunis IJff en Aafje Jongejans. |o: hannes van der Laan en Johanna Maria Terra. Jan Kakes (van Krommenie) en Wilhelmina Corver. Martinus van Gelderen en Alida van den Eng. Cornelis Kleijne en Aagje Bakker. Nicolaas Zuidervaart en Maria Catharina Johanna Velzerb er. Willem Heijne en Theodora Rot. Jacob de Wit (van Wormerveer) en Pietertje Steijn. Jacob Jongejans en Antje Booij (van Aker sloot.) Getrouwd: Klaas de Boer en Trijntje Schipper. Overleden: Jannetje de Vries, 57j-, geh. met Dirk Hart. Dieuwertje Krom, oud 6a jaren, gehuwd met Hermanus Visser. CALLANTSOOG. Geboren: Dora, d. van Frederik Mooij en Grietje Otio. Gerard, z. van Pieter Jo hannes Zipp en Guurtje Kruijsveld. Nico laas, z. van Klaas Verwer en Trijntje Schouteo. Albert, z. van IJf Dekker en Jantje de Leeuw. Getrouwd: Arie van den Berg, 26 j. te Den Helder en Cornelia Vos, 19 jaar alhier. Ondertrouwd en getrouwd: Reijer Kos, 25 j., en Trijntje Bakker, 25 j. beiden al hier. Martinus Adriaan Vos, 22 j. en Al- berdina Rijkers, 2i j. te Anna Paulowna. OverledenNeeltje Ruitenburg, 7 mnd. H HUGO WAARD. Ingeschreven over de maand Maart. Geboren: Gerritje, d. van Dirk Boontjes en Dieuwertje Raven. Geertruida, d. van Gerrit Hartland en Geertje Leegwater. Cornelis, z. van Jacob Vijn en Brechtje Pluister. Cornelis, z. van Cornelis Stam en Grietje van Leien. Maria Bathildis, d. van Cornelis Wilhelmus Offringa en Grietje Hinke. Elisabeth, d. van Dirk Wijnker en Antje Dekker. Maria Catharina, d. van Cor nelis Zuurbier en Elisabeth Ruiter. Jacob Jacobus, z. van Dirk van der Zei en Pou- lina Hollenberg Maria Jozelina, d. van Nicolaas Huiberts en Catharina Wijte. Agatha Maria, d. van Bernardus Mattheus Dekker en Anna Helena Wilhelmina Gie- lens. Jacobus Hermanus, z. van Simon Jo hannes Out eu Maartje van Diepen. Nelly Alida, d. van Jan Wagenaar en Dieuwertje van den Oord. Maria, d. van Fredenk Liefhebber en Grietje Langedijk. Ondertrouwd: Jacob Zwemmer, 28 j.en Neeltje Koemeester, 21 j. beiden alhier. Overleden: Bregje Groot, 58 j. wed van Jacobus Rood. WARMENHUI2EN,. Ingeschreven van 1 31 Maiarti. Geboren: Anna, dochter vain Dink Sik kink en Trijntje Groot. Elisabeth; dochter van Arie Commandeur en Catharina Gouds blom. Pietertje, dochter van Jacob Deliver en Grietje van der Steen. Ondertrouwd: Geene. GetrouwdGeene. Overleden: Neeltje Schrijver, 32 jaar, edht- genoote van Pieter de Vet Wz. Jannetje Hartbeke, 62 jaar, echtgenoote van Ian de Vet Hz. Grietje Groot, 79 jaar, echtgienoote van Jacob Bleeiker, eerder gehuwdi met Jan Mul, DE RIJP. Geboren: Jelle Cornelis, z. van A. Brou wer en T. de Wiit. Theodorus, z. van D. Nibbering en E. Woestenbmrg. Catharina, Josephina, d. van P. de Vries en F. Bij voet. Dieuwertje, d. van M. Nibbering en C, Veldbo'er. Huibert, z. v. P. Hop en O. Kieft. Vrouwtje, d. van J. Wiit en D. J. de Ooede. Cornelis, z. van C. Hejjnis en M. Bootsman. Maria, d. van S. Hoek en O. Droog. OndertrouwdMaarten de Haan, 25 (van Purmerend) en Maartje Mesman. Jan de Heer, 22 j. (yan Beemster) en Jan netje Maria Nat, 21 jaar. Overleden: Petrus Molenaar, 8 weken, z. van A. Molenaar en G. Krijgsman. Juriaan de Jonge, 68 j., weduwn. van Antje Scher mer. Andries Tol, 5 mnd., z. van A. Tol en E. C. Polman. Maria, 3 dagen, d. v. S. Hoek en O. Droog.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1912 | | pagina 5