Derde Blad. Zaterdag 19 April 1913. Ho. 45 1 Arrondisssments-Rechtbank te Alkmaar. PLAATSELIJK NIEUWST GEMENGD NIEUWS. NAGEKOMEN KERKLIJSTEN OUDORR. BURGERLIJKE STAND. ZIJPE, ^AGENDA/a """CORRESPONDENTIE. H.H. Correspondenten, ALKMAAR. UITSLAO VEILING bij afslag "der door Not. Mr. A'. P. H. de Lange gehouden verkoopdngt op Dins dag 8 April in café „Central". 1. Wloonhuis en erf aan, de Lindelaan no. 29, groot 1 a. 7 c.a. Str. de hr. M. Molenaar f 1350. Niet verhoogd. 2. heit eeuwigdurend erfpaehtreciht van een Moestuin, gelegen achter perceel 1, met uitgang in de Akerslaan; groot 3a. 63 o.a. Str. de hr. M. Molenaar 300. Nieit verhoogd. 3. Woonhuis en erf aan de Lindenlaan no. 31, groent 1 a. 7 c.a". Str. de hr. Corn. Meijer 1370. Verhoogd door Gi. Mooij met f 5>— No. 1, 2 en, 3 gecombineerd eni ver- tooogd tot f 3075.door M. Molenaar en gemijnd met f 50.door Wj, Nieuw- boer. 4. Een heerenhuis met voor- en achtertuin 'aan den Kennemer- straatweg no. 166, gr. 3 a. 39 C.a. Str. de hr. D. de, Raat 7000. Ni-et verhoogd. UITSLAG VEILING bij afslag der door notaris J. v. d. Veen, gehouden verkooping op Dinsdag 11. iin café Central. 1. Hjiis en erf aan de Stee.weg te Alk maar, groot 1 are 29 c.a. Str. de hr. H. Wolzak f 2105 Verhoogd door J, Jonker met f 50. 2. Huis en erf, naast het vorige, groot 1 ara 26 c.a. Str. dé hr. W. A. Crane 2120.— Verhoogd door denzelfden met f 40. 3. Huis en erf, naast het .vorige, groot 1 a,ne 26 o.a. Str. ji'e hr. H. Wlolzak Gz. 2140.— Niet verhoogd. Een woon- en Winkelhuis met erf en schuur, ingericht' voor slagerij, met een afz. gebouwtje vooir Rook- inrichtilng staande aan den Rijks straatweg, hoek Nieuwpoortssteeg samen groot 1 are 38 centiaren. Str. de hr. J. Meijer, Nd. Scharvv. f 3230. Niet verhoogd. UITSLAG AANBESTEDING. De genie: bestek not 120: het .éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken der Cadettenschool aldaar, begr. f2115: S. Fraijman te Alkmaar f2315; J. Docregeest te idem voor f2313; F, F. de Munk te Idem f 2059. NOORDERSTOOMTRAMWEG MIJ. In het afgeloopen jaar ia blijkens het jaarverslag over 1912 met kracht gewerkt aan de totatandkoming van de IQn voor het gedeelte Schoorl—Schagen. Het baanvak Alk maar—Schoor 1 ia reeds sinds latg gereed Alle gebouwen aijn bijna voltoo'd, even eem de kunetwerken en de bruggen Ce boveabouw van de kleine bruggen ia op hot werk aangevoerd. De aardebaan ia geheel gereed. Ce bovenbouw van de draaibrug over het Noord-Hollandsch Kanaal ie ln volle bewerking op de f.brt'k. De peilers en remmlngwerken vcor die brug aijn ge heel gereed Een en ander dcet verwachten dat de geheele lfjn in het midden van het jaar 1913 in exploitatie zal kunnen worden ge bracht. Hoewel niet behoorende tot dit verslag kan reeds worden medegedeeld, dat in be glneel besloten is, de exploitatie van het baanvak BchoorlAlkmaar begin Juni van dit jaar te doen geichieden. OBSERVATIEHUIS. Bj) een wetsontwerp tot aanvalling der Justitie begrootÏDg voor het jaar 1913 wordt om. voorgesteld voor kosten van inrichting van een centraal observatiehnis bij het Rijks opvoedingsgesticht te Alkmaar f 4000 toe te etaan. De nadere beatudeeiing van de situatie van voornoemd gesticht heeft den Minister van Justitie van de mogelijkheid aangetoond aldaar eene inrichting èn tot vooronderzoek zco geestelijk als lichamelijk van manne lijke regeerings- en voogdij kinderen èn tot onderbrenging van althans een aantal pre ventief gedetineerde jeugdige beklaagden tot «tand te brengen met slechts zeer geringe kosten. Het ligt in de bedoeling dat het centraal obaervatiehuis geheel afgescheiden zal sf]n van het Rijksopvoedingsgesticht, waardoor iedere aanraking tnsschen de verpleegden ln de belde inrichtingen voerkomen wordt De algemeene leiding van het observatie hnis zon aan den Directeur van het Rijks opvoedingsgesticht kunnen worden opgedra gen. Het observatiehnis zal plaats bieden voor ongeveer 30 knapen, naar den leeftijd te «cheiden in twee afdeelingen. De psychiater aan het gesticht verbonden zal met het geneeskundig onderzoek der observandi zijn te belasten. Er zal tevens gelegenheid sQn voor hevigheid. Zij zullen des nachts ver blijven, in twee behoorlfjk bewaakte open slaapzalen. R. K. Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden. L lazen laatst een aardig .versje van dien ge kent Mem wel leuken Pater van Meurs. Wie zullen 't hieronder laten volgen De „jongelui" van onzen tijd, Poseeren op de sociëteit, Omwolkt Van 't puik sigaartje; Het „jongmensdh" vijftien jaar nog pas, Schreeuwt: „Jan, een vlammetje en een (glas, Allons, een hombre kaartje." Ziet eens, zulke jongelui zijn er in on zen tijd maar al te veel. En als men dan eens nagaat wie dat zijn vooral in giroo. te plaatsen tien tegen- éen dat 't kan toor- of winkelbedienden zijn. Van vereenigingen willen ze niet weten, ze zitten liever „in de soos." Maar todh is voor hen evenals voor andere vakken organisatie noodig! in den tegeriwo-ordigen tijd. En onze R. K. Handels-, Kantooren Winkelbedienden moeten in eene Ro.om- sche organisatie. Dat zal hun positie verbeteren niet en kel op stoffelijk maar bovenal op geeste lijk gebied. Principiieel zijn, dat is in, onze dagen noodig, meer dan anders. Daarom alleen is voor onze Roomsdhe Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden geen plaats in eene neutrale organisatie, waar ide stoffelijke belangen nummer 1 zijn en de geestelijke achteraan komen -of,vergeten worden! De Rooms olie organisatie komt ook op voor de geestelijke belangen en juist dat is zoo brood-noodig, dat er tegenwoor- dig (vioor gezorgd wordt. 'Bovendien >t is warempel lang geen roze- geur ien maneschijn bij de Kantoor- en Winkelbedienden: onder degenen, (dice men eiken laviond met licht demi-saisontje, brui ne schoenen met reuze-strikken, pvnoejnez, velourJhoed en wat dies mieer zij langs 's Heeren iwegen ziet paradeeren, zijn de meeste minimum-lijders. Hun zwaaiende wandelstok, eal danook wel meer dienen om ide crediteuren van het lijf te houden dan om als steun te dienen vanwege de volle portemonnaie die zij meevoeren. .Daarom èn om de geestelijke ,èn om de stoffelijke belangen van de R. K. Han dels, Kantoor, en Winkelbedienden is or ganisatie noodig op Kath. grondslag. Dat i-eder zijn eigen belang wel begrij pt:, dat niemand outbroke opj de verg. van Zondag inn het Bondsgebouw aan de Bierkade, 'smiddags 12 uur. DE REGLAME-WAGEN DER FIRMA BERIVOETS, Ons Zondagsblad bevat eene welgeslaag de foto van den reclame.wagen van de firma Gebrs. Bervoets, voorstellende een verkleind model van het magazijn te de- zerstede. De „kookschool" ging bepaald juist uit, toen de photograaf bezig was, want behalve den reclame-wagen zien wij op de jihoto tal van lieve jo-ngejdames- gezidhtjes. NAAR ROME. Door 118 leden van den R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra- chaël", zal eene reis naar* Rome warden) gemaakt. i Uit Alkmaar zijn dezen middag om 2 uur eenige leden vertrokken. De deelnemers, die geen vrijvervoer via Duitsch.land krijgen, zijn gister via Frankrijk vertrokken terwijl de overigen, die wel in die gunst vallen vandaag met Üe expres uit Amsterdam via Duitsdhland naar Bazel reizen. Te Bazel komt 'het geheele gezelschap bij elkaar, en hoopt op Maandag 21 April ten 1.10 nam. Je Rome aan te komen. Het programma tijdens het verblijf in Ro me is bereids door den ,Z(.E. Heer pastoor Mutsaers, algemeen geestelijk adviseur, vast gesteld, en Z.Eerw. zal ook tijdens het verblijf zijne hulp bij verschillende audiën ties en bezoeken verleenen. Op 24 April zal het gezelschap des avonds ten 11.55 weder vertrekken om 25 April te 7.05 nam. te Gösdhingen aan te komen. Daar zal dan worden gelogeerd, waarna den v-olgenden morgen een wandeltocht wordt gemaakt naar Fliiweln. Van Flüweln gaat de reis per boot naar Luzern, Zondag 27 zullen de reizigers via Duitsdh- land en Maandag 28 April via Frankrijk weder in hunne respi woonplaats terugge keerd zijn. - i RIJKSTUINBOUW-WINTERSCHOOL. Op uitnoodiging van het comité van ac tie voor de oprichting van eene Rijks- Tuinbouwwintetrsdhool te Hoorn hebben naar het N. v. d. D. meldt de heeren Van Hoek, directeur-generaal van den land bouw, en dr. van der Zande, inspecteur -van het Iandbouwjonderwijs, eene romd,- reis per anto gemaakt, vergezeld van de [heeren Hazeloopi, Rijks.fuinbouwLeeraar te Alkmaar, en H. J. Avis, voorzitter van hef comité van actie te Midwoiud. Da tocht ging van Haarlem1 naar Be verwijk, Alkmaar, De Rijp; Plurmerend, De Beemster en Hoorn. Voorts weid een be zoek gebracht aan Drechterland, over Enk huizen, Medemblik, weer naar Hioorn. Ten slotte werden nog, bezocht de Lan- gedljk en Alkmaar, waar de rondreis werd geëindigd. Samenspoekingen werden gehou den met de dagelijks che besturen der ge meenten Alkmaar, De Rijp, Plurmerend, Hoorn en Hoogkarspiel welke allen die school hadden aangevraagd). ALKMAARSCHE KEGELBOND. Stand van het onderling concours ge houden wordende in het gebouw „de Linie" van 17 tot en met 20 April. Korps wedstrijd: (50 balkn). de Unie, 232 punten; Zou er kans zijn? 279 punten; de Club I, 287 p.; de Club II 219 punten. Wedstrijd om het kampioenschap van den Alkmaarsdhen Kegelbond voor het jaar 1913. Serie van 18 ballen. Hoogste gooier 114 p. V r ij e.B aanwedstrij. 6 ballen. Hoog ste gooier 50 punten. Eereprijs 10 ballen. Hoogste gooier 67 punten. NIEUW POST- EN TELEGRAAF KANTOOR. Het Rijk heeft aangekocht het perceel aan de Koorstraat, waarin wijnhandel jen distelteerderij, van den heer Meienbrink en het daarnaast gelegen per-ceel hoek Heul, waarin kruideniersaffaire van den heer Kuys, benevens de daarachter gele gen pakhuizen met bestemming er een nieuw post- en telegraafkantoor te stichten; Bij elkaar bieden deze peroeelen eema flinke ruimte, zoodat wij niet twijfelen, of we zullen in Alkmaar ,niu ook eens een „grootsteedsdh" post. en telegraafkan toor krijgen. W|at de plaats betreft, achten wij het geen verbetering; vooral als wij jn. aan merking nemen, dat ook het telegraaf kantoor daar zal gevestigd worden. Wanneer wij overwegen; dat het markt wezen in Alkmaar nummer éen is en dat te vinden is juist in een ander ge deelte der stad, terwijl bovendien die kan toren, die zich om de markten met reden [hebben geconcentreerd, en de fabrieken en werven zich dichter bij de Nieuwe- sloot 'bevinden, dan kunnen wij tot onzen spijt omdat wij een post- en tele graafkantoor eene plaats in het cen trum eener stad wensdhen ^niet „met groote ingenomenheid" dit bericht aan onze lezers mededeelen. UITSPRAKEN. A. F. Th. C., rijwielhandelaar te Boven- carspel; bedriegelijke Bankbreuk; eisch: U/2 jaar gev.; vonnis: 1 jaar gev. H. B., schilder te Grootebroekbelee- diging; eisdh: f 20.boete subs. 10 d. hecht.; vonnis: f 10.boete subs. 10 d. hechtenis. C. H„, werkman te den Helder; mishan deling; eisdh: 14 d. gev.; vonnis: dito. P. J. M., vrouw van C. M. te Amsterdam (voorheen te Enkhuizen); onttrekking van een minderjarig kind aan de ouderlijke macht; eisch: 1 mnd. gev.; vonnis 3 dagen. H. J. E., dhemicus te Oegstgeest, onbe voegd uitoefenen, der geneeskunde; ei9dh: bevestiging van het vonnis van den Kanton rechter; vonnis: dito. J. ijle .O., zeevissdher te Egm. a. Zee; huisvredebreuk; eisch: 3 mnd.. gev.; von nis: 6 weken gev. Johs. B., Th. J. v. d. V, en C. K,, arbeiders te Zuid-Scharwoudevernieling eisdh: tegen ieder 2 weken gev.; vonnis: 1 week gev. Wl. A. M., bakkersknecht te, Alkmaar; on zedelijke handelingen; eisch: D/j jaar gev.; vonnisdito. UITGEEST. Raadsvergadering van gister. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen was1 dankbetuiging van den gemeente-opzichter voor zijn verhoogd sa laris. 2. Schrijven van den polder Kromme nie, welke toezegde mede te zullen Wer ken aan de verbetering betreffende ver pachting van vischwater 3. een verzoek v. h. Ned. R. K. Steenbe- werkersgilde „St. Marinus", afd. van St. Jan, om het uurloon der metselaars bij gemeentewerken te bepalen op 23 dt. en van opperlieden op 18 dt. per uur. En iniet langer te laten werken dan 11 uur per dag met eene zoodanige regeling, dat er 64 uur per week wordt gewerkt, zoodat er des Zaterdags vroeger wordt geëindigd. Voorz. zegt al meer dusdanig ver zoek te hebben gehad en dat er toen af wijzend op ,is beschikt. De hr. Zonneveld meent, dat er toen besloten was, voorloopig er niet op in 'te gaan. Wiardt dit dus nu verlengd? Voorz. wenscht, als er door de ge meente 'eene aanbesteding plaats heeft, er op terug te komen en stelt dus voor er voorloopig 'nog niet op in te gaan, Alzoo wordt besloten, 4. Een verzoek van verschillende ne ringdoenden en ingezetenen der gemeeinte; om niet op het adres, in de vorige vergadering behandeld, in te gaan en den kermis-Zondag te behouden. De hr. Koopman meent, dat er Ide vorige vergadering al genoeg over ge sproken is en verzoekt dus stemming. «De hr. Roos wensaht, als de Kjerrais- Zondag Iblijft maar dat er imeer politie-toe- Zidht ;is. Voorz. Vindt dit overbodig. Er zijn 8 Veldwachters. Als er nu een haag van veldwachters gezet moet worden, dan moet de kermis ook maar weg. De hr. Groot merkt op, dat het ver zoek der Geheelonthouders-vereen. meer gebaseerd was op de zedelijkheid. Hij meent, dat, vow wat er buiten Uitgeest gebeurt, de politie Itodh niet kan wezen. Voorz. zegt, dat, als er een paartje buiten de kom der gemeente aan den dijk gaat liggen, de politie dit niet voorkomen kan en anders gaan ze voorbij de grens paal Van Heemskerk. De hr. Zonneveld zou meenen, dat, als óm 2 uur de café's gesloten zijn, en de politie ieder een kant heenging naar de buitenwijken, er dan toch veel voor komen kon worden. De'hr. Koopman zegt, dat de politie dan juist in het. dorpi ook noodig is, Als kle café's gesloten zijn, komt er juist meer turn oer opi de straat. Voorz. acht het moeilijk te voor komen, dat er ■jen paartje aan den dijk gaat liggen. Anders zou men als in Stdhie. dam Inoefen doen en, eene verordening maken, dat er'geen personen van beiderlei geslacht bij elkaar aan den dijk mogen liggen. De hr. Zonneveld zou dit niet erg vinden. „Als het op geen andere manier tegen 'gegaan kan worden!" Hij vindt hef todh 'niet zoo het hoort. Voorz. belooft er voor ie zuilen zor gen, dat, als de kermis is geëindigd, dies nachts de politie de buitenkanten af zal loopen. Hij meent, dat dit het eenige: middel is. Men kan toch niet alles voor komen De 'hr. Kabel zou het betreuren, als de Kermis-Zondag weid afgeschaft. Veel neringdoenden Verdienen dien dlag heel wat en .dezen hebben het toch ook wel noodig MET 'ALGEMEENE STEMMEN W,ERD 1 EN SLOTTE BESLOTEN DEN KERMIS ZONDAG TE BEHOUDEN, zoodat ophet verzoekschrift afwijzend is beschikt. Ben Verzoek was ingekomen van den he,er R. v. d. Blonk, hoofd der school te Marken-binnen, om met het oog op zijn pensioen, daar hij de tweede helft van het volgend jaar zijn eervol ontslag hoopt te nemen, en hij nu 30 dienstjaren heeft, zijn 'salaris te verhoogen. Voorz. stelt voor om te bepalen een verhooging ha 25-jarigten diensttijd. Na éenige bespreking, stelt de hr. Groot voor, hef salaris met f200 te verhoogen. De hr. Koopman vindt dit verschil te groot en stelt voor om f 150 te ver hoogen terwijl de hr. Zonneveld voor stelt f 100 verhooging*. Het yoorstelGroot werd verworpen en dat van den heer Koopman aangenomen ipet algemeene stemmen (behalve die van den heer Zonneveld) 5. Een schrijven van den heer C. Twisk, atpbtonaar ter secretarie, was inngekomen, mededeelende !dat hij als klerk bij' d|en Rijks ontvanger volgens de nieuwe regeling deze werkzaamheden zal moeten laten varen. Daar hij dus die inkomsten zal moeten missen, Verzoekt hij om dit bedrag van de gemeente vergoed te krijgen, daar hij zich dan geheel ten dienste der gemeente kan stellen. Besloten wordt het verzoek in te wil ligen en adressant f 100 verhooging te ge ven. 6. Een schrijven van Gedeputeerde Sta ten behelzende de salarissen van Burge meester, Secretaris, en Gemeenlex>nfvanger te stellen voor deze gemeente op resp. f1150 f 1050 en, f575 was ontvangen. De hr. Koopman stelt voor, dit schrij ven bij acclamatie maar aan te nemen „Al stemmen wij het af, dat geefit toch niets! Dat hebben wij al eens meer gehad W,ij werden er todh toe gedwongen!" De hr. Kabel acht het billijk. Voor den Burgemeester f 900 was veel te Jaag, voor dezen is f1150 niets te veel. De Burgemeester moet overal in voprgaan: teekenen van lijsten enz. Dus werd besloten aan het schrijven van Ged. gevolg te geven. De rekening der Gezondheidscomm. ze telend te Beverwijk sloot in ontvangst en uilgaaf op een bedrag van f3362.11. Zij werd goedgekeurd. De begrooting dezer commissie van 1913 was bepaald in ontvangst en uitgaaf op f2025, waarin Uitgeest dit jaar moest bij dragen f49.45. Bij de rondvraag informeert de hr. Groot of de Voorz. van den gemeenteop zichter, al een schets van de school te Markenbinnen heeft ontvangen. Voorz. antwoord ontkennend. De hr. Koopman vraagt naar de lichtkwestie. Hij dringt op spoed aan. Voorz. antwoordt dat de adviseur dte instelt. Hij zal echter op spoed aandringen. Hij zal echter op spoed aandringen. Verder bespreekt de heer Koopman nog de rioleering. Hij zou zelf de helft wel willen betalen, als de waterloozing bij zijn woning beter werd gemaakt. Voorz. zegt, dat nu de sieenem en de oenten op zijn, dus dat dit wrfToor een volgend jaar zal zijn. De hr. Zonneveld had genieend,dat er nu een armvoogd benoemd zou worden Voorz. antwoordt al iemand te heb ben gevraagd, doch dezen Jiad het niet aan willen nemen. Hij verzoekt den heer Zonneveld de functie voorloopig nog te willen blijven waarnemen. Wlaarna de vergadering wondt gesloten. De voorjaarsveemarkt teHalf- weg. In verhouding met andere jaren was het aantal aangevoerd vee gelijk; het bedroeg wederom0 stuks. De veearts, die uit vrees voor mond- en klauwzeer ter plaatse was, voor het doen van een mond- inspectie, kon onverrichter zake naar huia toegaan, evenals de marktmeester, die ambta halve tegenwoordig Was. (Tijd.) De eerste vrouwelijke 111-eik controleur. Bij het dezer dagen te Utredht gehouden examen voor melkconfro- ieur, slaagde o.m. mej. M. Lobry van, Troo9tenburg de Bruin van Wageningeri. Als een bijzonderheid kan hierbij worden aangeteekend, dat mej. De Bruijn de eerste dame hier te lande is, die zich dit |dli. ploma wist te verwerven. v(W(eekblad voor Zuivelbereiding.)) Ook een middel. De Coöp. Laind- boiuwvereeniging te A'alten heeft beslaten om .als proef voorloopig de pers niet meer tot hare vergaderingen toe te laten ten einde te bevorderen, dat de leden, wan neer zij de verslagen niet meer in de bladen lezen, de vergaderingen zelf be- zoeken(Hand.) De dood komt overall! Donder dagavond vervoegde zich te Rotterdam die heer G. V., bedienaar van begrafenissen, wonende aan den Boezemsingel, bij de fa milie J., aan de Spiegeinisserkade 16c, om beschikkingen te treffen voor de begrafenis van hun zoon, die Woensdagmorgen gestor ven was. Nauwelijks was de heer G. V, bij de familie in de kamer binnengelaten! en op een stoei gezeten, of hij zakte in elkaar en was onmiddellijk dood. Dr. Krul, wiens hulp werd ingeroepen, kon niets anders dan den doodl constateeren. JMsb.) Moord en poging tot moord. Voor de arr. rechtbank te Breda diende Donderdag de zaak tegen L. H. uit Berkel, beschuldigd vain op; 9 Febr. j.l. zijn doch tertje door verdrinking van 't leven be roofd ta hebben, alsmede van poging van moord op zijn echtgenoote, die hij in 't water zou hebben geworpen. In deze zaak werden gehoord drie dies- kundigen en dertien getuigen. Het O.M, eisdhte 'een gevangenisstraf van vijftien1 (ja ren. Uitspraak 1 Mei a.s. Hotelbrand, Te Malone (in den staat New-York) is ponderdagnacht om een juur braind uitgebroken in het hotel WfiJscm al daar. Zeven menschen kwamen daarbij om het leven en 15 werden gewond. Zo. 7 nnr VroeRmiabaif 10 Hoogdienat ^Na de Hoogmis OateehUmaj en plaatsen betalen in de sacristie 's middags te half 3 Vespers Di. avonds half 7 Lof Vr. Feestdag van St, Maren», geen vasten dag, alleen onthondingsdag Vr. 's Bvonds half 7 Kruisweg van 6—8 nnr gelegenheid om te biechten Za. 's avonds v. 4 nnr tot half 9 biechtb. In date week Oatecbfernat volgens gewoonte Ingeschreven van 912 April Geboren: Immetje, d. v. Pieter Kater en Pietertje de Groot. Jacob, z. v. Johannes van Woesik en Antje Louwe. Petrus Sij brand z. v. Petrus de Moei en Hermina de Boer» Nicolaas Petrus, z. v. Adrianus Johannes Stuijt en Trijntje Schilder. Ondertrouwd: Arie Kapitein, 21 jaar, landbouwer, te Nieuwe Niedorp en Aaltje Boon, 20 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Pieter Schilder. 26 jaar, veehouder, te Heer- hugowaard en Gertrudis Johanna Louwe, 21 jaar, zonder beroep te Zijpe. Gerrit Schuijt, 23 jaar, veehouder, en Dieuwertje Francis, 23 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Gerrit Blaauboer, 24 jaar, landbouwer te Schagen en Geertje Schuijt, 20 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Jan Zeeman, 29 jaar, landbouwer en Trijntje Grootes, 28 jaar, zonder beroep,* beiden te Zijpe. Jacob Bruijn, 27 jaar, schipper te Zijpe en Jan netje Smit, 23 jaar, zonder beroep, te Helder. Getrouwd: Cornelis Zwart, wedn. van Maartje Stam en Maartje Verkroost, wed. van Christiaan Swart. Overleden: Gerrit Blaauboer, 69 jaar, wedn. van Antje Jimmink. Levenloos aan gegeven kind van het mannelijk geslacht van Anthonius Franciskus Meijer en Catha- rina Volkers. Klaas Waij, 44 jaar, z. v. wijlen Jan YVaij en Aafje Klein. ALKMAAR. GEMEENTE-WERKLIEDEN-VEREEN. „ST. ADELBERTUS", Ledenvergadering op Woensdag 23 April des avonds 8 uur in het Bondsgebouw. Opening. Notulen. Verslag Controleurs, Ingekomen stukken. Sluiting. METAALBEW;-VEREEN. „ST. ELOY". Maandag 21 April 's avonds half 9, zal de Heer J. Weber, gediplomeerd instru mentmaker, eene lezing houden. OnderwerpElectriciteit. Toegankelijk voor alle R. K. Metaalbe werkers. COMM. „EERBIED IN GODS HUIS." Ledenvergadering op Zondag den 20 April 1913, 's avonds half 8, ten huize van den heer Mooij, Koorstraat. AgendaJaarverslag van secretaris en penning vieester. Verkiezing-van twee be stuursleden, wegens periodieke aftreding. die Biog niet .hun nota over hot le Kwar taal 1913 Mzoródiein, worden verzocht (dit alsnog te doen.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1913 | | pagina 1