Laat, kik maar. Iengel an Jakker [Grootste keuze MARKTBERICHTE! Dolgorouki van C. Kooyman te Nieuwe Niedorp, berijder N. Stammes. Namiddags harddraverij. Ingeschreven 11 paarden. Ie pr. f200, Adi K van A.Sierds- ma te Mantgum, berijder M. Siderius. 2e pr., f 100, Bonnie M. van J. A. Oeersen te 'Wjoerden, berijder D. Lievense. 3e pr., f 50, Queen Esther van M. de Leeuw te Amsterdam, berijder J. van Leeuwen, 4e pr., f25, Alexandra van P. Hoek te Lutje broek, bejijder M. Siderius. Des avonds te half tien uur werd het vuurwerk afgestoken, Het slotnummer was „Leve de bugerrij", bedoeld was „Leve de burgerij". Een drukfout is mogelijk! Ook bij een vuurwerk! Dat blijkt! Brand. Door het vallen van eenige vonken van het afgestoken vuurwerk, ge raakte Dinsdagavond de hooischelf van den heer Joh. G., aan het Noord, in brand, welke geheel verbrandde. Door het spoedig optreden van de brandweermannen werd zeer zeker een ern stige brand voorkomen. ZIJPE. Naar wij vernemen is door Regenten van het .Burg. Arm-best. aan den Gemeente raad collectief ontslag aangevraagd. GRAFT. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn bij den veehouder M. de Jong alhier 12 konijnen gestolen. De politie heeft het zaakje in handen. AKERSLOOT. Dezer dagen vergaderde onze afdeeling van het „Wiitte Kruis". Slechts een 15-tal belangstellenden waren tegenwoordig, de vergadering echter was er niet minder pret tig door. Wie hoorden achtereenvolgens de ope- ningstoast, de notulen en het jaarverslag, welke, na het vragen van enkele gegevens, werden goedgekeurd. Daarna vernamen we, dat de rekening over het boekjaar 1912 sloot met een voordeelig saldo van f310.10 De begrooting over het komende dienstjaar liet het bestuur sluiten met een saldo van ruim f 290. Een commissie keek de zaakjes van den penningmeester netjes na en bevond alles uitstekend in orde. Als afgevaardigde voor de Algemeene Vergadering te Amsterdam koos de ver gadering den heer J. W). Sieverding en tot plaatsvervanger den heer J. v. 't Hof. Van de rondvraag maakten gebruik de hh. Sieverding en Besse, welke beiden hun zin kregen van den voorzitter, (die blijkbaar zeer gul was dezen avond met sympathiebe tuigingen, behalve met de bekende sigaren- kwestie. De h.h. musici kunnen echter ge rust zijn, ze bekomen een echte en bele gen sigaar vooral. Hoe langer het duurt hoe beter ze worden.) WARMENHUIZEN. Opening Veiling. Gisteren was voor W,armenhuizen en Omstreken een hoogst gewichtige, belangrijke dag. Toen toch is onder overgroote belangstelling de langverwachte veiling geopend. Deze ope ning heeft enorm veel succes gehad: niet minder dan CO vaartuigen met allerlei pro ducten des velds geladen lagen voor het vastgestelde openingsuur in den omtrek van het veilingsgebouw vastgemeerd en bou wers en kooplieden kwamen in grooten getale ons dorp bezoeken, om dit belang rijk feit gade te slaan. De besturen der Centrale veilingsverecni- ging waren alle panwezig, eveneens alle leden van „Koophandel", voorts de Bur gemeesters van Sint Maarten, Harenkarspel en W(annenhuizen. Ongeveer 11 uur opende de voorzitter der Centrale Veilingsvereeniging, de heer P. Slot KRz., deze gewichtige samenkomst Nadat hij allen welkom had geheeten, wees hij er op, hoe deze opening een feit van beteekenis is, waar men in het Noorden van Geestmerambacht reeds zoo lang naar gestreefd had. Het ideaal moge weze: één centrale veiling het goed recht der veiling te Warmenhuizen kan door niemand worden bestreden. Na de voordeelen dezer veiling zoo dicht bij, uiteengezet te hebben, daarbij wijzende op de steeds moeilijker wordende bestaansvoorwaarden, beval spr. de „jong geborene" in aller belangstelling aan, ho pende ld at het daardoor verkreeg een ge zond, krachtig lichaamhun bloedeigen kind moesten zij steeds flink steunen en een lang bloeiend leven verzekeren. Spr. prees daarna den heer Dirkmaat, architect 'te Broek op Langendijk voor de flink afgewerkte teekening, den hr. Buur aannemef te Burgerbrug voor de uitwer*- king. Hij droeg den heer Klant (betaal meester) op steeds onpartijdig te zijn, hij toch is de schakel, maar ook veelal het stootblok tusschen bouwers en handelaars. Tevens sprak hij de hoop uit, dat dte heer Tesselaar (keurmeester) steeds onpar tijdig uitspraak zou doen, zoodat het be drag tot een minimum blijft beperkt, zoo dat Warmenhuizen een waardige plaats zal innemen bij hare zustervereenigingen. jyierna verklaarde hij de veiling voor geopend. De hr. Kramer wenschte hierna de koopconditiën te hooren. Hem werd mede gedeeld dat de vereeniging „De Noord" besloten hadh ier te veilen, hier te lossen, hier te betalen. Met hier werd bedoeld de gem. Warmenhuizen, dus ook te Schoorldam De hr. Burger, voorzitter der ver eeniging „Samenwerking" te Harenkarspel verklaart dat zijne vereeniging met „De Noord" accQord gaat. Ook „De Noordwest" tuinbouwvereeniging te Eenigenburg, ver klaart bij monde van den heer Feemsma instemming. Voorloopig werd vastgesteld dat hetsluis- geki te Schoorldam door den koopman be taald wordt (dit bedraagt 30 ets. per praam.) De hr. S m i t, chef van dienst aan de Noorderstoomtram, verklaart dat de te vei len goederen om 6 uur hier vandaan gaan, direct te Alkmaar gewogen worden en direct worden getransporteerd. Opdat deze dag een plaatselijk karakter zou krijgen, had onze plaatsgenoot, de hr. Heman f 10 geoffreerd, te weten: f5voor den grootsten kooper, f2.50 voor den grootsten aanvoerder, f 2.50 voor wiet» de hoogste prijs besteedde. Nadat deze toezegging met gejuich geac cepteerd was, begon de veiling en werden de goederen achtereenvolgens ten verkoop aangeboden. Slechts een drietal verkoo- pers hielden hun waren op. Uien varieerden tusschen f 1.10 en f 1.20 Nep f 1.80 a f 2.35; Wortelen f 1.60 per 100 bos; Aardappelen 65 a 95 ct. per zak; Slaboonen f 2.0Ó de 100 pond; Haver- stroo 'f 4.00 a 4.70 de 100 bos; Roode kool 2.40 a f 7.00; Gele kool f 3.20 a f 3.50; Wiitte kool f 4.90 a f 13.10; Bloemkool 30 ct. a f 7.20. Voorts werd er nog een waggon witte kool verkocht voor f 170. Na afloop der veiling werden de genoo- digden geinviteerd om een verversching te gebruiken. Onder dit samenzijn werd nog menig welgemeend woopd gesproken. Verscheidene plaatselijke autoriteiten wa ren uit belangstelling nog aanwezig bij den afrit der eerste vijf waggons producten. Op denzelfden avond vergaderde het Cen- traal-bestuur der veilingsvereeniging, nog maals om hunne opgedane ervaring te be spreken en verschillende regelingen te tref fen. Moge de veiling voor de landbouwende bevolking van Warmenhuizen en omstreken gemak en voordeel baren, is onze wensch. A*L KMAAR. EEN REMBRANDT? Wij vernemen het volgende: Op 17 Sept. 1.1. kocht de heer Dik, brievenbesteller, wonende Kanaalkade al hier, te St. Pancras op het boelhuis van wijlen ds. Versteeg een schilderij voorstel lende: „de Aartsvader Abraham, offerende zijn zoon aan Godv op het oogenblik, dat een Engel uit den hemel daalt en de hand van Abraham, waarin het offermes, tegenhoudt." De kooper vernam later dat deze schil- derij wel van hooge waarde kon ;{ijn, nade- maal ze indertijd door wijjlen 2. K. HL Prins Frederik ten geschenke gegeven was aan den vader van ds. Versteeg, die rentmees- ter van Z. K. H. was. De heer Dik noodigde onzen gemeente archivaris, den heer C. Wl Bruinvis, tot een bezoek uit, die welwillend als steeds thans den directeur van het Rijksmuseum Jhr. v. Riemsdijk hierover heeft geschreven. Sommige kunstkenners meenen er een schilderstuk van Rembrandt in te ontdek ken. Intusschen blijft de woning van onzen brievenbesteller voortdurend veel bezoekers trekken, die deze schilderij in oogenschouw komen nemen. (Geplaatst in een deel onzer vorige oplaag). EEN STADSSCHOUWBURG. Naar wij vernemen zal de Zangvereerii- ging „Nieuw Leven" het initiatief nemen tot een adresbeweging aan den gemeente raad met het verzoek over te gaan tot het stichten van een stadsschouwburg en concertzaal. Het Bestuur zal zich tot ver- verschillende plaatselijke vereenigïngen wen den om ook haar steun in deze zaak te verkrijgen. LANDBOUWiCURSUS. Den len October ving in een der loka len van de St. Josephscholen de 2e twee jarige winterlandbouwcursus hier ter stede aan. Het bestuur van de afd. Alkmaar en om streken van den Prov. Noord-Holl. boeren bond heeft zich verdienstelijk gemaakt we derom zulken cursus op te richten. Uit het groote jretal leerlingen, niet minder dan 18, blijkt hoezeer de vorige cursus inden smaak is gevallen en dat onze veehouders in de omgeving zoo verstandig zijn nut te willen trekken van wat de landbouwweten schap leert. Die dezen cursus volgen zijn de verstandelijke (en verstandige) „voor trekkers" in den boerenstand en zullen later de voordeelen ervan ruimschoots ge nieten. Onder leiding van leeraars als de hee- ren Smeets en Snel moet deze cursus uit- stekend slagen. HOOFDPRIJS. De hoofdprijs der 'landbouwverloting is naar wij vernemen gewonnen door een sergeant-majoor van de Cadettenschool alhier. VOOGDIJRAAD. Bij Koninklijk besl. is benoemd tot lid van den voogdijraad te Alkmaar, mevr. A. P. de Ven, geboren Boon, wonende te Helder. STEDELIJK MUSEUM. Kostelooze bezichtiging op Zondag 5 Oc tober a.s., 's nam. van 1 tot 3 uur. In gang Breedstraat. Kinderen beneden 12 jaar worden niet toegelaten, van 12 tot 16 jaar slechts on der geleide. Gelijktijdig mogen niet meer dan 50 per sonen in de lokalen zijn. Het is verboden in de lokalen te rooken. IN HOOGER BEROEP, Heden werd aan het Gerechtshof te Am sterdam in hooger beroep behandeld de zaak tegen A. R., koopman in zilver en goud alhier, die op 8 April 1.1. door de Arr. Rechtbank a lhier was veroordeeld we gens overtreding van de Wet op de Waar borg tot f24 boete subs. 1 dag hechte nis. De Advocaat-Generaal bij het Ge rechtshof vroeg vrijspraak. SUBSI Dl EN. Onder volgnummer 199 is op de nieuwe Gemeentebegrooting evenals het vorig jaar een post van f1525 uitgetrokken: Deze post is samengesteld uit de na volgende subsidiën: Voor de eventueel in 1914 te houden landbouwtentoonstelling f 400.— instandh. pohtie.examen 10.— de eventueel in 1914 te houden pluimveetentoonst. van „Aves" 25.— drankbestrijding 200.— de openbare boekerij en leeszaal 300— bestrijding van tuberculose 300— een vakcursus aan typo- graphen 55— een cursus in landbouw- huishoudonderwijs aan het bestuur der Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, voors hands voor 5 achtereen volgende jaren 100— een leergang in het schil dersambacht, aan den Bond van Nederlandsche schil derspatroons 100— eventueele subsidie voor een trekhondenconcours 25— den Nationalen Bond voor Vreemdelingenverkeer te Utrecht 10— Totaal f 1525— DE NIEUWE WINTERD1ENST- REÖELING. De winterdienstregeling der Hl IJ. S. M. wijkt weer in menig opzicht van de zomer dienstregeling af. De voornaamste wijzi gingen laten wij hieronder volgen: Op de lijn A1 k m a ar—H oom zijn de volgende sneltreinen vervallenten eerste die, welke te 1.00 uit Hoorn yertrok en te 1.22 te Alkmaar aankwam; voorts die van 10.23 voorm. en van 1.57 nam. uit Alkmaar naar Hoorn. De lokaaltrein die Dinsdag te 4.55 voorm. uit Alkmaar naar Hoorn vertrok, is vervallen. Op de lijn Amsterdam—Alkmaar is de sneltrein van 9.57 uit Amsterdam, aankomst te Alkmaar 10.51 vervallen, evenals de „badtrein" vertrek uit Amsterdam 5.11 aankomst Alkmaar 5.46. De sneltrein van Haarlem te 1.12, aan komst te Alkmaar 1.53, is eveneens ver vallen. De sneltrein naar Amsterdam om 8.30 voorm. vertrekt nu weer te 8.35 tegelijk met den sneltrein naar Haarlem (beide zijn dus weder éen trein geworden, die te Uit geest gesplitst wordt). Zoodoende is de sneltrein naar Haarlem, die met den zomerdienst een afzonderlijke trein was, drie minuten vervroegd. De sneltrein van 10.03 's avonds naar Haarlem en Rotterdam stopt niet meer te Uitgeest maar blijft doorstoomen tot Haar lem, waar hij te 10.33 arriveert. De afstand Alkmaar—Haarlem wordt dus precies in een half uur afgelegd. ALKMAAR-HAARLEM. Tenslotte wijzen wij uitdrukkelijk op de nieuwe dienstregeling van de traan Alk maar—BeverwdjkHaarlem v.v., waarin ve le wijzigingen zijn gekomen, teveel om ze alle te releveeren, zoodat wij moeten volstaan met naar de hierbijgevoegde dienst regeling te verwijzen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een dasspeld, twee huissleutels, drie cein turen, vier portemonnaies, een schaar, een gouden ring, een broche, een postduif, een knipmes, een leerboe^, een hond, een kat, een schroevendraaier, een merktang, een onderstuk van een collier, een gymnastiek schoen, een zilveren armband, een R. KL kerkboek, een zilveren ringetje, een kinder doek. PLAATSELIJK~NIEUWS. NOORD-SCHARWOUDE. £,L andbouwbelan g". Maandagavond vergaderde de Tuinbouwvereeniging ten lo kale van den heer D Stam. In zijn ope ningswoord betreurde de voorz., de heer G. Barten, de geringe opkomst der leden. Na lezing der notulen, welke ongewijzigd werden goedgekeurd, werd aan de orde gesteld het punt: Rattenverdelging. Het bestuur had met de besturen van Zuid- Scharwoude en Oudkarspel geconfereerd en deze meenden, dat met de gezamenlijke verdelging moest worden voortgegaan. Waar echter het vorig jaar f 1600 aan premiën is uitbetaald en dit bedrag dit jaar wellicht zal verdubbeld worden, meen de het bestuur goed te doen de meening der leden te vragen of op denzelfden voet moet worden voortgegaan. Daar echter de kas reeds een groot bedrag voor dit doe! heeft uitgegeven, is het noodzakelijk dat alsdan door de leden nog eens rattengeld wordt betaald. Het algemeen gevoelen der leden is, dat het resultaat goed is geweest, de meesten weinig of geen last van de ratten hebben gehad en dus moet worden doorgegaan. Men besluit verder aan het Bannebestuur subsidie voor de rattenverdelging te vra gen en van de leden nog eens 2 cent per snees te heffen. Na eenige besprekingen wordt besloten eveneens door te gaan met den coöperatie ven aankoop van manden en riet. De oude commissieleden, de heeren D. Kansen en J. Barten Kz., worden weer benoema en in plaats van den heer F. van Die, die niet te bewegen is een herbe noeming te aanvaarden, de heer A. van Nienes. Bij monde van den heer D. Barten wordt verslag uitgebracht over den coöperatieven aankoop van kunstmest. In totaal is dit jaar door de leden 61.850 k.g. hulpmeststof betrokken tot een ge zamenlijk bedrag van f6458.69. Over het algemeen werd geroemd over het gehalte. Bij dé rondvraag vraagt de heer A. Borst hoe het met het spoor staat. De Voorz. antwoordt, dat het juiste niet kan worden gezegd. Wiel kan worden gezegd, dat het spoor er beslist komt, alles gun stig loopt en binnenkort een vergadering der aandeelhouders zal worden gehouden. Na mededeeling, dat de oude verkoop contracten zijn vervallen en de nieuwe ver plichtend zijn gesteld, sluit de Voorz. on der dankzegging de vergadering. Uitvoering der Invaliditeits wet. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, heeft goedgevonden in zijne beschikking, houdende aanwijzing van personen die ouden van dagen bij het aanvragen eener rente, als bedoeld in de artt. 369 en 370 der Invaliditeitswet, be hulpzaam zullen zijn, de navolgende wijzi ging te brengen: binnen het gebied der ren- tecommissie te Alkmaar, in de gemeente N- Scharwoude, op verzoek, in te trekken, de aanwijzing van C. F. van Duin, werkzaam ter secretarie van die gemeente, en aan te wijzen K. Keeman, werkzaam ter secretarie der gemeente Noord-Scharwoude. BUITENLAND. OVERSTROOMINGEN. In Spanj*. De onweersbuien die Maandag boven Spanje losgebarsten zijn, hebben aanzien lijke schade aangericht. Hier en, daar zijn overstroomingen ontstaan, die den oogst verwoest en alleenstaande woningen ver nield hebben. Reuter seint uit Madrid dat Almeria onder water staat en dat het spoor wegverkeer in Zuid-Spanje op verschillen de plaatsen gestremd is. Bij Saragossais een trein ontspoord; de sneltrein van Ma drid is te San Vincente blijven steken. Reizigers uit Valentia deelen mee, dat de oogst langs den weg tot aan Barcelona voor het grootste gedeelte vernield is. In Catalonië moest het verkeer op verscheide ne lijnen stop gezet worden. Portbaai staat ook onder water, naar uit Cerbère ge meld wordt, etl zoowel aan Fransche als aan Spaansche zijde is het spoorwegverkeer gestremd. Deze maatregel was noodzakelijk geworden omdat de treinen uit de rails lie pen. Bij deze spoorwegongevallen hebben evenwel geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. Te Cerbere, veroorzaakte het onweer geweldige overstroomingen. De bliksem viel op een der pleinen en doodde drie per sonen, terwijl verscheidene huizen, door de bliksem getroffen, in brand vlogen. .Volgens de prefectuur zijn er bij de cata strophe 14 dooden en 30 gewonden. In Turkijn Ook Konstantinopel is door hoog water geteisterd, tengevolge van zware regens. De voorsteden aan den Bosporus zijn over stroomd, het water dringt de houten huizen binnen en sleurt daken en meubels mee. De schade £s zeer aanzienlijk en ongeveer honderd mensclien zijn om het leven ge komen. De electriciteitscentrale, die aan den Gou den Hoorn gebouwd wordt, is ernstig be schadigd; 96 werklieden moeten verdwe-' nen zijn, vijf lijken zijn reeds opgevischt. Vijf gendarmen, die op den Gouden Hoorn voeren, moeten eveneens verdronken zijn. In de Bosporus-voorstad moeten 21 slachtoffers zijn. Nadere bijzonderheden over de overstroo mingen, welke door de hevige onweders werden veroorzaakt, toonen aan, dat de schade veel grooter is dan eerst gemeld werd. Het water en de meegevoerde stee- nen hebben tal van barakken en quaran taine-lazaretten bij Bnykoz vernield. Een duizendtal Mohamedaansche vluchtelingen waren daar ondergebracht. Verscheidene hunner zijn omgekomen; acht lijken zijn reeds gevonden. Op het Marmora.eiland zijn een 50-tal huizen en winkels verwoest. Te Constantinopet is het transportschip „Medjis" bijna geheel vernield. Het kwam in botsing met een torpedo, die vrij be langrijke averij opliep. Een matroos is ver dronken. Verkiezingen la ItellB. De ltaliaansche Kamer is ontbonden. De verkiezingen voor de nieuwe Kamer zullen den 26en October plaats hebben. Reuter seint uit Rome, dat in de uiteen. zetting van de motieven tot ontbinding der Kamer, wordt gewezen op de nieuwe kies. wet, die noodzakelijk een algemeene ver- kiezing meebracht, opdat de Kamer alle burgers vertegenwoordigt, aan wie deze wet het recht geeft deel te nemen aan het politieke leven. De nieuwe lijsten geven het kiesrecht aan 8.672.249 burgers, het- geen een vermeerdering is van 5.352.34Q kiezers. De nieuwe wet, die een flinke schadeloosstelling aan de afgevaardigden verleent, stelt de kiezers daardoor instaat om vertegenwoordigers uit alle klassen te kiezen. s GEMENGD NIEUWS. FEESTEN TE HAARLEM. Te Haarlem zijn de onafhankelijkheids, feesten Maandagavond begonnen met de militaire taptoe en de muzikale wandelin. gen met fakkellicht, welke een groote men. schenmassa op de been brachten. Ook was de illuminatie reeds gedeeltelijk ontstoken- o.a. prijkten de voorgevel en de vensters van het huis van den commissaris der Koningin, mr. dr. Van Leeuwen in een zee van electrische lichtjes, en vertoonde het stadhuis een gaslichtornament met de beeltenissen van Koning Wiillem I en Ko. ningin 'Wjlhelmina. Dinsdag was de groote feestdag. Des morgens hadden in verschillende kerkge. bouwen herdenkingsdiensten plaats. Des middags werd de historisch-allegori- sche optocht_gehouden. In den stoet zag men een groep Batavieren, edelen ter val. kenjacht, groepen uit de riddertijden, man. nen uit den Geuzentijd, onder wie in een groep Haarlemsche burgers Kenau Simons Hasselaer, en andere bekende figuren uit het Spaansche beleg van Haarlem, een groep Haarlemsche brandweer omstreeks 1813, een oud-Hollandsche reiswagen, een historisch-allegorische groep, een zegewa gen, waarop de Vrijheid, de Provinciën, het Driemanschap, de bruiloft van Kloris en Roosje. Na den optocht volgde een bloemencor- sOj waaraan vele rijtuigen en fietsen deel. namen. Ook was er een vigelante van 1813 en een vliegmachine van 1913. Over al trok de optocht veel bekijks en be langstelling, j Des avonds was het de groote illuminatie- avond. De Groote Markt waar een con cert werd gegeven, dat door duizenden en duizenden werd bijgewoond, bood een schit terenden aanblik. Aan het stadhuis prijkte een kostelijke gasverlichting, op een schild voorstellende onze onafhankelijkheid. In het midden de Nederlandsche Leeuw, rechts daarvan onze Vorstinne Witheimina, en links Koning Willem I, met de jaartallen 18131913. Voor het café „De Kroon" was, behal ve een a giorno-verlichting, vóór den in- gang een reusachtige kroon aangebracht, met de jaartallen 1813—1913, dat baadde in een vloedzee van hel wit electrisch licht, dat de geheele Markt, tot zelfs de Groote Kerk met de klok in een helder schijnsel zette, Vanaf de Groote Markt, had men een aar. digen kijk in de Zijlstraat, waar vetpotjes tusschen groen en bloemen en het wit van masten brandden. Het leek wel éen reusach tige eereboog. Eenzelfde effect, hoewel de versiering anders tfas, maakte de Smede- straat. Zoo waren meerdere straten schil ferend verlicht. Gistermiddag half twee had op het H. F. C. terrein aan de Spanjaardslaan het militair assaut plaats. Prachtig weer be gunstigde de uitvoering. Er was zeer veel publiek. De groote tribune versierd me! de wapens der elf provinciën, was druk bezet. Verschillende autoriteiten waren aan. wezig. De burgemeester werd bij zijn komst door het kinderkoor, dat de voorstelling met zang opluisterde met gejuich ontvangen Des avonds was er een groot kwartier- feest in het Kleverpark georganiseerd. Vandaag hebben er in den Hout groote nationale harddraverijen plaats; van avond wordt het feest met vuurwerk besloten 10 2-jarige. De oudste inwoner van Brielle, de heer Corstiaan Hagers, hoopt 4 October a.s. zijn 102en geboortedagte herdenken. De heer Hagers werd in 1811 te Maas sluis geboren. Het weer. Men vraagt zich af, of het goede weer nog van langen duur zal zijn- 'W|ij witlen er de aandacht op vestigen, dat de mannen van de wetenschap hebben opgemerkt, dat er dikwijls een groote over eenkomst bestaat tusschen het weer van September en dat van de eerste helft van October. Deze zes weken kenmerken zich steeds door kalmte en rust, dikwijls door zonneschijn. 'Zij vormen een overgangstij1! tusschen winter en zomer, en al staat in dezen „Altweibersommer" de zon niet meer zoo hoog aan den hemel, toch is in den regel de temperatuur zeer aangenaam. Som» is het zelfs werkelijk warm, zooals Zo"- dag j.l. b.v.' Melkvervalsching. Een boerinnet je uit Heemskerk, dat bij de melk, die ze aan een zuivelfabriek afleverde, ongeveer 12 pCt. water deed, is door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld, tot 5 dagen gevan genisstraf. De éisch luidde 10 dagen ge vangenisstraf. ,,'n Krentenmik" cadeau! Te Aal ten werd een echtpaar, dat bezoek van den ooievaar kreeg, door de buurtgenoote» verblijd met een krentebrood dat 50 pon zwaar en 175 centimeter lang was. TvvK personen moesten het brood dragen.. laatste berich VREESELIJKE M1SDAA MANTES, 1 Oct. (PARTICU vreeselijke misdaad heeft Din_ [plaats gehad in het naburige La |g0 K-M. afstand van Nantes gel boerenknecht, in dienst bij de f' raid, die den vorigen avond e nerkingen over zijn werk van roon had ontvangen, wekte dez [holst van den nacht. Hij overm [en sneed hem met een. snoeimes af. Hierop drong hij het vertrek Jérald binnen en doodde haar rijselijkste wijze. Vervolgens drong hij een and binnen en vermoordde de 79-jari noeder, benevens 4 kinderen va ■jaar. Een jongentje van 5 jaar bl I dien het niet werd opgemerkt Later betreurde de misdadiger, zen kleine niet gezien had. De m vluchtte in het huis van een zijne [leden en werd door de politi Kaald. Hij toonde niet het minst LIJK GEVONDEN. Men meldt ons uit Amsterdam d Nabij het terrein van de Entos gevonden van het 6-jarig knaapjt jsterdam, dat sedert Maandagmorg uist en 'het laatst gezien is in van een man, die het peren Alle teekenen wijzen er op, jtnaap h et slachtoffer is van een li DE TOESTAND VAN DR. P, J. F. VERMEI Naar wij heden uit Amsterdai nen was de toestand van het Eerst Jid dr. Vermeulen, van wiens p] ongesteldheid wij onder Binnenla nummer melding maakten, hedenmc |rerergerd. ko3dê~STAATSLOTËÏ HOOOE PRIJZEN. 5e Um 10e lQet No. 5358 7992 11417 12487 ell 1978 5643 8447 10596 166 elk f400. 5140 5407 14720 19296 19385 p 1749 7196 7837 10593 133' 872 16158 17761 18799 19004 e 11e lijst. Nos. 636 17157 17771 17858 ell 1292 4858 18794 elk f 40O. 1733 5028 5709 6842 9736 11060 '11339 14867 18545 elk f 2f No. 355 2622 6685 8612 1198 17134 19704 19850 1 9874 elk f 1' burgerlijke stai ALKMAAR. Geboren. 30 Sept.Marinus, z. v. I f weed ijk en Maria Sara Kamper, etrus, z. v. Jacobus Brons en Neel Maria, d. v. Hendrikus ddberg en Anna de Groes. a d van Willem Martinus Hollander Jein. I Getrouwd. 1 Oct.: Martinus v, Geertje van der Steen. Wilhe 1 "f Magdelena Dekker. 2 d irdus Smeltink en Anna BoDt. ■cobus Nieuwenhuijsen en Maria verweqPieter Groot en Geertje Reims. Overleden: 1 Oct. Nicolaas 1 1 2 dito. Petrus Marinus Anto nmerik, 3 j. HEEMSKERK [Ingeschreven van 15—30 Sept. LebD0ren' z- van J. Rol—Wiittebr K- van 't Slot—Grapendaal, Nijman Lute; z. van S. Zonn jj 5,van J- AardenburgK( n Tijms—Steijnz. van A. 1 Pnchem. Petrouwd. W, Wulp en C. M. B erdonk en M. Veldhuis, 'verleden. J. E. R. Thomas, 5 t- Tijssen, 55 jaar. KManurkt KOORD Oct. 5i.k.W.k*V 3Ï'S0- OommiuM «kuu f 32,—. Middelbar# f gevoerd 195 .tap,la. 1 NIEUW LEVEN (Station N.-Scharw SO Sept. muilen f -.70 -go f -.40 a -.45 11 muiien f 5 'otsohe f l._ ito

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1913 | | pagina 2