Alk Begrafenisonderneming, J. B. PEPERKAMP. MUZIEK VOCB DEN DANS. Handicap Harddraverij. LeukeSniiboonen^ Verhuurder van Paarden en Rijtuigen. HAAST Os Schager Paardenloten Maar ARIE heelt nog een kleins voorraad. A. van Twuijver, Schagen. Karmis te T GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN. 50 cents per lot. TREOING 9 OCTOBER 1913. Hoofdprijs: Waarde 600 IIULDEH. 12, 13 on 14 OCTOBER. Café „De Jonge Prins", G. A. DE WIT. jen heer Zuidervaart besloten om aan den jjeer Barnhoorn, die de afdeeling zoovaak van raad dient, een gratis abonnement op De Haarl. Hanze" te bezorgen. Op voorstel van den heer Stam werd besloten, dat de secretaris opgave zou doen van de namen en adressen der sigaren fabrikanten, die tevens lid der afdeeling fcjjn om zoodoende te komen tot oprich ting eener sterke onderafdeeling der Hanze n,|, van Sigarenfabrikanten. Ten slotte, en wel een waardig slot, kwam de adviseur aan het woord. Vooreerst dank te Z-Eerw. den Voorzitter den heer Berg- feld, voor diens hartelijke woorden tot hem gesproken bij zijn installatie. Z.Eerw. ver klaarde, dat hij met den middenstand mee leefde en dat men hem ten allen tijde bereid zou vinden om voor het welzijn van den middenstand fli het algemeen en vooral van den middenstand van Assen- jplft, zijn beste krachten te geven. Daar na ging Z-Eerw. over tot een korte, doch zeer duidelijke uiteenzetting van wat de p. K. Midderast.-organisatie beoogt en sti puleerde vooral deze drie zaken: De or ganisatie van den middenstand is noodzake lijk, anders wordt deze stand, de kern der maatschappij, doodgedrukt tusschen socia lisme en kapitalisme; de R. K. midden standsbeweging beoogt niet alleen het tij delijk maar ook het geestelijk welzijn der leden; de R. K. middenstander behoort thuis in de R. K. Middenstandsvereeniging. Met groote aandacht werd dit referaat aangehoord en alle leden ontvingen den stelligen indruk, dat ze in pastoor v. d. Berg een geestelijk adviseur hebben ge kregen, met een warm kloppend hart voor de belangen van den middenstand en met een breeden helderen kijk op alles wat met middenstandsorganisatie in verband staat De voorzitter dankte den Z.Eerw. ad viseur voor diens leerzame redevoering en nadat op voorstel van den heer Stam in beginsel besloten was tot het houden van ontwikkelingsavonden, sloot de voorzitter, met Christelijken groet de vergadering „Tastbaar succes! Vier nieuwe leden gaven zich op. Moge de Hanze onder het adviseur schap van Past. van den Berg tot grooten bloei komen! LANGEND1JK- R. K. Prop. club. Donderdagavond vergaderde de R. KL Propagandaclub. Be handeld werd een voorstel van de Fede ratie om onder elkander meer voeling te houden en als middel daarvoor dat op de alg. vergaderingen der onderscheiden clubs een bestuurslid der Federatie als spreker optreedt. Het oordeel der vergadering was echter dat, wil men voeling met elkander houden, een vergadering van alle propa gandisten, waar dan een inleiding met debat wordt gehouden, meer wenschelijk is. Het voorstel der Federatie werd niet aangeno men, maar een voorstel in bovengenoemden" geest zal worden ingediend. De wijkregeling werd voor het a.s. sei zoen iets gewijzigd vastgesteld en tot com missaris voor wijk III (Noord-Scharwou- de) benoemd de heer Pu Horio. Hierna werd door den Qeest. Adviseur de Sociale Cursus voortgezet, waarop een geanimeerde gedachtenwisseling volgde. Aan de leden werd uitgereikt een exem plaar van pater Boomaars' „Sociale Vraag." Op een verzoek van den voorz. ver klaarden de heeren P. Duyves, J. Bergen, A. Oroen en J. Kunst zich bereid als bibliothecaris behulpzaam te zijn in de St. Vincentius-Bibliotheek wélke Zaterdag wordt geopend, waarna de vergadering werd ge sloten. Salarisregeling. Door den Ge meenteraad is de volgende nieuwe salaris regeling vastgesteld. Voor het hoofd der School: beneden 5 dienstjaren f 1000, waar na 5 driejaarlijksche verhoogingen ad f 50 en als maximum n.l. boven 20 dienstjaren f1300. Voor de onderwijzers: beneden 2 dienstjaren f 600, waarna 6 driejaarlijksche verhoogingen ad f50 en als maximum n.l. boven 20 dienstjaren f950. Verder verplichte hoofdacte f200, hoofd- acte fioo en tuinbouwacte f50 meer. KROMMENIE. Eindelijk heeft ook Krommeniedijk zijn i gasverlichting. Na jarenlang vergeefs daar- °m te hebben verzocht, is eindelijk door de medewerking der raadsleden aan het verlangen der Krommeniedijkers voldaan en is nn ook dat deel van onze gemeente uit djn duisternis verlost. Deze gebeurtenis heb ben zij niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Woensdagavond stonden drie rijtuigen klaar voor het gemeentehuis, om de raadsleden af te halen en hun een feestelijke ontvangst Je bereiden in het lokaal van den hr. Krijgsman. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de hr. J- Komen, sergeant le kl. bij de Infanterie, eeft met gunstig gevolg examen afgelegd a's opvoedkundig ambtenaar bij de Rijks gestichten. R- K. Volksbond. De patroonsfeesten voor den R. K. Volksbond zullen gehouden worden op 26 en 28 Oct. Door de too- neelvereeniging „St. Bonifacius" zal dan worden opgevoerd „St. Stephanus", too- neelspel in 5 'bedrijven, door Fr. Chr. Kops O. M. HE1LO. benoeming. 23. D. H. de Bisschop an Haarlem, heeft tot geestelijk adviseur er alhier opgerichte R. K. vereeniging an bloembollenknechten benoemd den J;0™', pastoor J. C. J. Seuter. 'ot voorzitter is gekozen de heer Schou ten en tot secretaris de heer Kraakman. Na de bestuursvergadering in de eerste helft dezer maand zal in de zaal van den heer H.outenbosch nog voor het einde dezer maand, eene a lgemeene vergadering worden gehouden. HEEMSKERK. Men meldt ons uit Oesdom Woensdag arriveerde onder klokgelui de bedevaart, van het Kruisverbond en van de Mariavereeniging uit Heemskerk. Zlij wa ren per extra-tram, bestaande uit 12 wa gons, aangekomen aan „Kapellaan". Tal van in het wit gekleede bruidjes met strooimandjes, bouquetten of bloemtakken in de handen vergezelden dit jaar hunne processie. In de bedevaartkerk stonden een drietal vanen uitgesteld, die zij hadden me degebracht. Ten tien ure deed Pater Jo-nathas, uit het Capucijnenklooster te Wijkeroog de Hoogmis voor de 350 pelgrims in de be devaartskerk, Kapelaan van Dieren hield de predikatie. Ten half éen hielden zij kruiswegoefening eh ten half 3 lof met processie over het genadeoord. Ten half 5 vertrokken zij per extra-tram van af Ka pellaan. Hun toenemend getal wettigt het besluit, eene afzonderlijke processie uit de parochie Heemskerk voortaan te houden. Een 90 pelgrims uit Heemskerk hadden zich de vorige week bij de Wlijkers aangesloten Het Broederschap van O. L. V. ter Nood zal ook in Heemskerk worden opgericht. Tenslotte nog iets over de pro cessiekaars, die wel eenig mag genoemd worden onder de velen, aan weerszijde van de genadekapel geplaatst. De votief- kaars is versierd met zacht blauwe en gele kleuren en met talrijke glinsterend e steentjes als bezaaid, hetwelk een schit terend effect maakt. Aan de vele godvruch tige bezoekers bevelen wij aan, dit eens aandachtig te bezien. Het loont de moeite! GRAFT. De Onafhankelijkheidsfeesten zijn hier Dinsdag en W,oensdag gehouden. Het feest werd geopend in de Hervormde kerk waar Ds. H. Wi Bosch de betee- kenis in 't kort uiteenzette. Daarna werden de schoolkinderen, na een optocht met mu ziek door de gemeente te hebben gehouden, rijkelijk onthaald. Verder werden er Volks spelen gehouden, waarvan wij de prijs- winners hieronder laten volgen: Ringsteken op fietsen (voor heeren) 1ste prijs: P. Roelofsen; 2e Nic. Smit; 3e Jn. Duin. Tonrijden (voor gehuwden), 1ste prijs M. Wloestenburg; 2e H. Zweep; 3e A. Hooiboer. Wedloop met hindernissen (voor vrouwen) lste prijs M. de Boer; 2e G. Smit, 3e. N. Schrama. Hoepelen met hindernissen (voor jongens) lste prijs Nic. Roelofsen; 2e Nic. Zwaan; 3e P. Taam. Wedloop met hindernissen Jvoor jongens) lste prijs G. van Diepen; 2e Jb. Smit; 3o. Jn. Zwaan. Houtjesrapen (voor jongens) lste prijs A. Blauw; 2o. P. Heirois; 3e Joh. Stoop. Blaadjes met balletjes (voor meisjes) lste prijs G. Schuurman 2o. G. Renses; 3e. L. Klinkenberg. Vlaggenspel (voor meisjes) lste prijs B. Visser; 2o. A. Schermer; 3o. M. Blauw, Handdoekenwasch (voor meisjes) lstepr. T. Roelofsen; 2o. B. Kalverboer; 3e M. Klinkenberg. GEZEGDEN VAN BEKENDE PERSONEN. Borgesius. Het draait altijd hierop uit, dat ik bij zulke gelegenheden de baas van 't spul ben. Lely. Terwijl anderen luchtkasteelen bouwen, mag ik toch wel een zee gaan dempen. TELEGRAMMEN. Den Haag. Reuter seintde liberale partij, gaf de Regeering van Chili be richt,* dat er vanaf heden weer een liberaal minister van #W,aterstaat regeert (bouw van havens enz.) Den Haag. Naar verluidt moet de minister van Landbouw voornemens zijn, de teelt van kool op bizondepe wijze te bevorderen. („de Roskam"), HIJ WAS BAAS! Deze week zou te Beesd een jong paartje trouwen. Alles was er voor gereed. De buurt vlagde en de bruiloftsgasten bega ven zich naar het hqis van de bruid. De vader van deze weerde hen echter van zijn erf, zoodat ze moesten terugkeeren. Alle pogingen om den man tot andere gedachten te brengen, mislukten. Zelfs een boodschap van de secretarie deed hem niets anders zeggen dan: „Ze moeten maar zes weken wachten", en zonder zich verder om iets te bekommeren, ging hij naar zijn aardappelland. WONDEREN DER TECHNIEK. Aan de manoeuvres in Twente werd o.a. deelgenomen door militaire vliegers. Tus schen eenige jongens ontspon zich naar aanleiding van dit vliegen het volgende gesprek door „het Volk" vermeld: Heb-ie de vliegmachien vanmiddag ook ezien? Joa. Zol-ie d'r wel 's in willen zitten? Ikke niet; want dan kunje wel dood vollen. Och, jonge ze doet tegenwoordig een korset an mit balientjes, van onderen wied. A' j'er dan uut valt kom-ie heel zachtjes noar beneden, 'n Automobiel zit tegenwoor dig ók zukke kleppe an; a' j' dan valt vangt ze oe op. Ik heb eheurd, dat laatst 'n man in Amsterdam op stroat is gaan liggen en dat 'r 'n automobiel óver hem hen ging. Doe die er óver hen wa§, sprong- ie zoo op en der mankeerde hum niks. Dat lieg-ie; doar geleuf ik niks van. Wiel woar; den had netuurluk 'n bier- boek. Hier nam 't gesprek een andere wending. HAAR TELEGRAM. In de grootste Opgewondenheid snelde een dame het telegraafkantoor binnen en verklaarde den beambte, dat zij direct een telegram aan haar man moest verzenden. Heei goed, antwoordde de ambtenaar, daar liggen telegramformulieren. De zenuwachtige dame greep er een en schreef: „Beste George, ik heb je iets vreeselijks te melden, maar schrik niet, beste, want het maakt de zaak niet beter en gelukkig zijn de kleinen en ik er heelhuids afge komen. Ik weet niet hoe het gekomen is en de keukenmeid weet het ook niet maar vannacht js ons huis in brand ge vlogen en tot den grond afgebrand. Denk eens aan! Is je al ooit in je leven zoo iets vreeselijks overkomen? Ik was half krank zinnig van zenuwachtigheid. Maar maak je niet overstuur, beste George! De kleine en ik zijn in veiligheid en er is nog heel wat gered. En denk eens aan hoeveel er ger het nog had kunnen zijn! Als ons kindje eens verbrand was. 't Is om van te rillen, maar gelukkig, George, ligt het gezond en wèl in zijn wiegje! Natuurlijk ben ik dadelijk naar mama geweest, die al in doodsangst zat, omdat ze nog niet wist, dat wij gered waren. Ik begrijp er niets van, hoe het gekomen kan zijn. Begrijp jij het? Zou misschien iemand het. aange stoken hebben? Kom dadelijk naar huis, George. P.S, Denk er vooral aan, dat de kleine en ik niet het minste letsel hebben be komen. M." Hier is het, sprak zij tot den ambte naar en r eikte hem de zeven telegram formulieren over, die ze volgeschreven had. Misschien kan het wel een klein beetje ingekort worden. Ja, misschien wel, sprak de ambte naar, na het geheeie stuk gelezen te hebben Hij nam een ander formulier en schreef: Ons huis vannacht afgebrand. Kleine en ik ongedeerd. Kom terstond. Marie. (Geld.) KINDERMOORD. Betreffende het vinden van het lijkje van den 6-jarigen vermisten knaajp,. Hendrik de Klerk, aan de overzijde van het IJ, waar van wij r-eeds in ons vorig nummer onder laatste berichten melding maakten, verne men wij nog het volgende: Donderdagmorgen omstreeks half elf, vond een vrouw, die op een akker bij de Buik- sloterham bezig was afgesneden planten in een greppel te werpen, op ongeveer 50 Meter afstand van den dijk in een greppel aan den middenweg het lijkje, dat op den rug lag. Het lijkje toonde zoodanige sporem van geweld, dat als vaststaande moet worden beschouwd, dat men hier te doen heeft met een wandaad van de ergerlijkste soort Onmiddellijk nadat .de vrouw het lijkje gevonden had, waarschuwde zij den heer Folmer, pachter van den Buiksloterham, die de politie van het feit in kennis stelde. De commissaris van de 6e sectie, de heer Fundter de Beauchene, begaf zich dade lijk, vergezeld van den politiefotograaf naar de plaats van het afschuwelijk misdrijf. Omtrent den dader bestaat nog niet het minste vermoeden, aangezien het omge haalde land geen sporen van voetstappen achterlaat. Het iis nu zeer bezwaarlijk nadere ge gevens daaromtrent gewaar te worden. Slechts enkele lucifers werden rondom het lijkje gevonden, hetgeen er op schijnt te wijzen, dat het misdrijf des avonds heeft plaats gehad. Omtrent den aard van het misdrijf kun nen wij nog mededeelen, dat om den hals van het 'kind de das strak aangehaald was, zoodat het niet onwaarschijnlijk is, dat het ongelukkige slachtoffer geworgd is. Alle teekenen schijnen er op te wijzen, dat men hier wel degelijk, zooals wij reeds in ons eerste bericht als ons vermoeden uitspraken, met een lustmoord te doen'heeft Het parket stelde des middags ter plaat se een uitgebreid onderzoek in. Met politiehonden wordt niet gewerkt, aan gezien men vermoedt, dat het lijkje reeds eenige dagen aldaar gelegen heeft. De ongelukkige ouders van het vermoorde knaapje werden eerst later op.de hoogte van het ontzettende feit gesteld, en zou den daarna met het lijk geconfronteerd worden. Nadat de Justitie haar voorloopig onder zoek des middags had beëindigd, werd het lijkje ter schouwing naar het gasthuis over gebracht. De uitslag der Donderdag te Haarlem gehouden harddraverij luidt als volgt: le prijs f 200 door J. A. Oeersen te Woerden met Bonny. M. donkerbruine mer rie, berijder Lievense; le premie f 150 door C. Harmeyer, Beverwijk, met Connv, zwarte merrie, ber. Jansen; 2e premie f 50 Schuyl, Rotterdam, met Nera, zwarte mer rie, ber. Schuyl Jr., en 3e premie f 25 door P. Wiinia te Follega, met Avontu rier, schimmel merrie, bereider de eigenaar. Een alphabet voor China. De Chineesche regeering heeft het voornemen het vele duizende jaren oude teekenschrift door een alphabet van 42 letters te ver vangen, om daardoor het aanleeren der Chineesche taal voor buitenlanders gemak kelijk te maken. Sociaal-democraat 2e klas. Voor het kantongerecht te Amsterdam heeft zich volgens „De Tijd" het publiek nogal geamu seerd bij de behandeling van een geval, dat in hooge mate den lachlust opwekte. Een der voorname socialistische kop stukken, een wijdbefaamd rechtsgeleerde, stond terecht wegens het plaats nemen in een compartiment 2e kl. van een spoor- waggon, terwijl hij slechts voorzien was van een kaartje 3e klas. Een conducteur had Zi.Ed.Gestr. gesnapt en verbaliseerd, daar hij, zooals hij voor het kantongerecht verklaarde, de overtreding door Zi.Ed.Gest. niet kon toeschrijven aan onbenulligheid in welk geval wel eens iets door de vin gers wordt gezien. Zi.Ed.Gestr. als pleiter in eigen zaak, gaf als verontschuldiging op, dat hij in een .2e klas compartiment was gestapt, omdat van de 3e klas alle coupé's reeds gesloten waren, daar de trein op vertrek ken stond. Hij meende, dat de conduc teur bewijs had gegeven, niet te weten, waar hij staan moest. De conducteur ook niet mis ont kende dit, maar voegde erbij, dat Z.Ed. Gestrenge in zijn geval dan gelegenheid had gehad om aan een tusschenstation van plaats te verwisselen, zoodat hij met deze uitvlucht niet verder kwam en in elk ge val „niet wist, waar hij zitten moest" of zich maar van den domme hield. Wij hebben van deze Rechtszaak ver geefs een verslag gezocht in „Het Volk" Geen vegetariërs. Volgens Het Ho telbedrijf is op de Landbouwtentoonstel ling te Den Haag aan vleeschspijzen het gewicht van tien koeien en zeven varkens verorberd. Slootwater in een stoomketel. De „Pr. Gr. Ct." schrijft: De eerste dag van de stoomtramweg Groningen—Drachten is geëindigd met een minder aangenaam avontuur, dat, naar te hopen is, zich niet te vaak zal herhalen. De tram, die Woensdagavond om 10.71 te Groningen moet aankomen, toen zij on geveer ter hoogte van het huis van gedele geerden aan den Pelzerweg was gekomen, totaal uitgeput en bleef staan. Oorzaak...... gebrek aan stoom. Of de machinist den ke tel niet voldoende gevuld had, of dat de ketel te weinig capaciteit heeft, weten we niet. Een feit is dat de tram den afstand niet kon halen, zoodat water uit een sloot moest worden geschept. Toen de locomotief weer op stoom was gebracht ging de reis verder; gevolg tram 10.17 te laat aan en de laatste van 10.50 te laat vertrokken. E r g e r 1 ij k Zondagavond reden twee heeren en een dame uit Amsterdam over Deventer per auto naar Hengelo, 's Avonds ruim tien uur was men genaderd tot op een uur afstand van Holten. Daar reed men tegen een touw, dat over den weg gespannen was. Het touw ging, daar de voorruit omhoog stond, over de hoofden der inzittenden heen. De dame werd daarbij de muts van het hoofd gerukt. Een eind verder waren nog drie touwen gespannen. (Hbl.) P URM-EREND, Ingeschreven van 22—29 Sept. 1913. Geboren. Catharina Anna Maria, d. van Johannes Theodorus Josephus Munnikhuis en Antje Brakenhof f. Nicolaas Adrianus, z. van Hendrik Deenik en Dirkje Cornelia Koedam. Witse, z. van Cornelis Tromp en Aaltje Eggers. Ondertrouwd. Jan van Braam en Pieternel Riphagen. Getrouwd. Adriaan Westmijze en Maartje Waterhout. ANNA-PAULOWNAL Ingeschreven van 15 Sept.—1 Oct. 1913. Geboren. Elisabeth^, d. van Rens Wai- boer en Jantje Kooij. Ondertrouwd. Jacob van Dijke, oud 33 jaren en Geertje Kaan, 35 jaar beiden al hier. Josua van Leeuwen, oud 28 jaren, te Rotterdam en Jannetje Jongejan 27 ja ren, alhier. Dirk Roosloot, 25 j. te Ber gen en Neeltje Roosloot, 20 j. alhier. Getrouwd. Herke Meilink en Alida Maria Margaretha Leurs. Cornelis Vlaar en Mar- retje van Baaren. Stanislaus lohann Oi ler, en Maria Antomia Benema. WARMENHUIZEN. Ingeschreven van 1—30 Sept. 1913. Geboren. Klaasje, d. van Jan Dekker en Neeltje van der Oord. Joannes, z. van Cornelis Groot Az- en Huberta Maria Ta- mis. "Johannes Gerardus, z. van Martinus Pronk en Neeltje Quant. Geertruida Ali da, d. van Gerrit Groet en Neeltje Boon. Maria, d. van Pieter Groot en Maria de Ruijter. Ondertrouwd. Antonius Nannes 22 jaar, kruidenier, en Alida van der Wansem 22 jaar, z. ber. beiden alhier. Simon Ligthart 25 jaar, landbouwer en Catharina Vader 23 jaar z. ber. beiden te Warmenhuizen. Wijbrand Bruin 26 jr.. schipper wonende te Zijpe en Dieuwertje de Geus 22 jaar zonder beroep, te Warmenhuizen. Getrouwd. Cornelis Breetveld 30 jaar tuin der te Castricum en Anna Burger 30 jaar zonder ber. te Warmenhuizen. Simon Ligt hart 25 jaar, landbouwer en Catharina Va der 23 jaar z. ber. beiden te Warmen huizen. LIMMEN. Ingeschreven over de maand Sept 1913. Geboren. Anna Maria, d. van Cornelis Veldt en Cornelia Buutveld. Elizabeth Adria- na, d. van Bernardus Jacobus Meijer en Cornelia Verver. Martha Maria Johanna, d. van Bernardus Rengnier Kuilman en Maria Wiokke. Johanna Cornelia, d. van Klaas Beentjes en Grietje Commadeur. Ondertrouwd. Adolf Louis Hendrik Din- gerdis, weduwnaar van Maartje van den Berg oud 33 jaren, fabrieksarbeider te Alk maar en Agatha Tiebie, weduwe van Pieter van Leeuwen, oud 37 jaren, zonder beroep, wonende te Limmen. Elbert Docter, oud 29 jaren, tuindersknecht en Maria Bdester- bos, oud 26 jaren zonder beroep, beiden wonende te Limmen. Getrouwd. Frederik van der Peet, oud 26 jaar, tuindersknecht te Limmen en Anna Catharina Vaal, oud 24 jaar, zonder ber. te Limmen. Adolf Louis Hendrik Dingerdis en Agatha Tiebie. Overleden. Jacob Koot, oud 78 jaren, z. ber., echtgenoot van Maartje Vreeker. WORMERVtER. Ingeschreven van 26 Sept.—3 Oct 1913. Geboren. Jacobus, z. van Si. Spekken en C. P, Pronk. Cornelia, d. van C. Oosthuizen en M. Fonteijn. Maartje, d. van G. Vijzelaar en M. Keijzer. Johannes Ni colaas, z. van P, J. Ran en C. H. M. Becker. Hendrik Jan, z. van J. Keijzer en M. Eckhart. Ondertrouwd. J. Lieshout en G. Kok. S. J. Kingma en C. de Jong (van Hilversum) Getrouwd. C. D. Boere en M. van der Have (van Haarlem). UITGEEST, Ingeschreven van 21—29 Sept 1913, Geboren. Anna Maria, d. van Ib. Hijne en A. Verduin. Getrouwd. G. Honing en N. M. Kor- ver. M. de Vries en I. C. Geitenbeeke. J, Verstede en I. A. Henke. ZIJPE, Ingeschreven van 27 Sept.—1 Oct Geboren. Geertje, d. van Aris Nannls en Neeltje Meereboer. Maria, d. van Floris Teunis Schotvanger en Catharina Doorn. Ondertrouwd. Cornelis Dekker, 22 jaar, timmerman, te Oude Niedorp en Catha rina de Wiaard, 24 jaar, zonder beroep te Zijpe. I Getrouwd. Cornelis Banning en Grietje Wonder. KROMMENIE. Geboren. Willem, z. van F. Vredenburg en T. VogeL Aafje, d. van S. Kuijper en P. Kaat. Getrouwd. I. Dovis (van Wlormerveer) en C. de Wit BEEMSTER. Geboren. Alida Anna, d. van lohannes Nicolaas Kok en Dina Out. Maria Agatha, d. van [acobus de Wit en Elisabeth van Kampen. Mhrinus Jacobus, z. van Gijsber- tus Verweij en Gerdina Wiihelmina Stoel- horst Getrouwd. Wouter Prins, 27 j. en Geertje Oudejans, 19 j. Aanbevelend, BREED8TRAAT 48. Telef No. 1 zijn aan het Hoofdiepót nitrerkooht. Aanbevelend, Flink orkest van ds Kleine Kapel »a® Limmen. Maandag 13 October, Beleefd aanbevelend,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1913 | | pagina 7