t prijsbepaling van kaas voor Watersnood! Jan Groot Maartje Volkers Jacobus Kraakim V, Duitsdie expeditie tegen Egypte nog een lange voorbereiding eischen. Op het oogen- biik zijn 60.000 Turken in Syrië geconcen treerd. Dit cijfer moet op zijn minst ver driedubbeld worden, voor het expeditie corps aan een aanval op het Suez-kauaail kan denken, dlaar dit door uitstekend uit geruste legers verdedigd wordt. ALKMAAR. BlNNENiANDSCH, GEBRUIK. Meu schrijft ons: Door verlaging yan de maximumprijzen voor Januari en hand having van deze prijzen voor Februari werd op groote voorraden kaas in de Rijkspaknuizen het beschikbaar gestelde be drag van f2. per 50 Ko. vóór gewichts verlies en verzorging verloren. Groote hoeveelneden moeten worden af gestaan tegen denzelfden prijs ais waar voor ze zijn ontvangen. Waar verwacht wordt diat f 2 per 50 Ko. voldoende is om het gewichtsverlies en de kosten van verzorging te dekken en dit bedrag bui ten de schuld van de Suo-Commissie wordt verloren en iedere provincie door de Kaas- vereenigiug verplicnt wordt om mogelijke tekorten te dekken, is het noodzakelijk om tot aanvulling van dit verlies tijdelijk den prijs voor de kaas voor binnenlandtsch ge bruik, met ingang van 8 Februari, twee gulden per 50 Ko. te verlagen. Van een partij, waarvan het voor uitvoer naar het buitenland bestemde deel voor hoogsten marktprijs tot en met f2 daar be neden wordt verkocht, wordt, het voor binneniandsch gebruik bestemde deel aan de Rijkspakhuizen wanneer bet kaas is met minstens 40 pCt. vet in de diroge stof voor f31 per 50 Ko. afgestaan. In de gevallen van meer dan f2, tot en met f 5 beneden hoogsten, marktprijs wordt de voor binneniandsch gebruik bestemde hoeveelheid voor f 30bij meer dan f 5 tot en met f8 beneden hoogsten markt prijs voor f29 en bij ineer dan SS bene den hoogsten marktprijs voor f 28 afge staan. Voor kaas behoorende tot de klasse min stens 30 pCt- vet in de droge stof zijn de prijzen f7 per 50 Ko. lager en voor kaas van de klasse minstens 20 pCt. vet in de droge stof f 12 per 50 Ko. Ofschoon wij zeef groote voorraden kaas in de pakhuizen hebben en daarboven nog groote hoeveelheden bij die handelaren ge reserveerd zijn voor binneniandsch gebruik die wij niet kunnen overnemen wegens ge brek aan ruimte, kon een voorstel om het percentage voor binneniandsch gebruik te verlagen, tot onze spijt niet worden goed gekeurd. De Sub-Commissie v. Nrd.-Hollan4 a NOBEL. J. J. STUIJT. FL S. DE' VRIES. H. K. KOSTER. Februari 1916. HOOOER BEROEP. Naar wij vernemen heeft de Officier van Justitie bij de Arrondissements-Rechtbank alhier appèl aangeteekend tegen het von nis der Rechtbank, waarbij de vijf predi kanten van het hun tenlaste gelegde inzake de onderteekening van het dienstweigerings manifest, zijn vrijgesproken. ALWEER EEN RIJWIELD1EF. Door de politie alhier werd aangehou den een 17-jarigen jongen uit Amster dam, die bij het Waaggebouw juist een rijwiel inpikte. Hij werd door de politie medegenomen. 'PROCESVERBAAL Tégen T. W. is procesverbaal opgemaakt wegens het beleedigen van 2 agenten van politie. „INTER NOS". Dinsdagavond werd in de Harmonie „Het Zangersfeest" van G. von Moser opgevoerd. Af deelde de hr. Kenter vóór het eer ste bedrijf mede, dat het weer „Inter Nos" parten gespeeld had, en daarom, wanneer Brimborus zijn rol niet goed mocht kennen, om clementie vroeg, deze cle mentie was heusch niet noodig, „Het Zangersfeest" is goed geslaagd. Er was aangekondigd, dat er zou ge lachen worden, welnu^ wij kunnen gerust zeggen, dat men steeds gelachen heeft het is een uniek blijspel iedere rol heeft in dit stuk haar eigen aardige bekoorlijkheid, terwijl! ook ieder voor die rol geknipt was. De korte inhoud van het stuk is deze: Bij het te houden Zangersfeest zal Dr. S-cheffler optreden als feestredenaar. Zijn, vrouw Bertha verzet zich hiertegen, met het gevolg: de eerste oneenigheid in hun huwelijk. Nu komt Hartman, die doorS. was uitgenoodigdi, Hartnan heeft een vriend, Dr. Steeninan, medegenomen, die in zijn plaats bij den heer Sch-effkr zal logeeren. Daar Bertha echter gedreigd heeft naar iiaar broer te gaan, weet S. zich met zijn gast geen raad. Bij afwezigheid van Seheffler komt Ju lie, een nicht van, hem, binnen en deze blijkt een oude kennis van Dr. Steeman te zijn. S. had Bertha gezegd, dal dr. Steenman zijn nieuwe klerk was, zooclat zijn vrouw, die nu binnenkomt, den compliimenteusen Steeninan, maar steeds kort en gebiedend op het bureau van haar man wijst. Het gevolg der oneenigheid is echter,. dat' Bertha, naar 'haar broer gaat, terwijl Seheffler, die zich geen raad weet, Steen man naar zijn oom wil brengen. Als deze hoort, dat het bij Bolten is, waar Julie thuis is, doet hij dit gaarne. In het tweede bedrijf komt Bertha bij haar oom, en vertelt dezen, dat haar for nuis niet in orde is, waarom zij verzocht een paar dagen bij hem te mogen blijven. Bolten, die begrijpt, dat er meer achter zit, vooral daar Bertha gehuild heeft, zegt, dat hij straks wel eens over haar kookfor- nuis zal spieken, daar zij niet goed weeit, waar haar man zal blijven. Seheffler komt echter ook binden om te vragen of Steenman mag logeeren, Bolten vindt dit goed en vraagt hoe het met het fornuis is? Seheffler begrijpt er niets van en vertelt, dat zijn vrouw naar Rozenoord is. Hierna treedt Wilhelmina op, die vrouw van Bolten. DeZe is steeds bezorgd, dat Julie, die een nichtje van haar is, aean dén man zal komen, en doet steeds alle moeite haar geen omgang met 'heeren te doen hebben. Bolten is echter hierop niet zoo streng. Als zij nu weg gaat, verzoekt zij Bolten, een partijtje te schaken met Jullie, terwijl Steenman, die inmiddels is aangekomen, mag toekijken. Bolten wil echter gaarne een uiltje knap pen, en geeft zijn partij over aan Steenman. Bolten's vrouw komt echter binnen, en bang zijnde, dat Bolten. zal gaan slapen, verzocht zij hem een gietertje in zijn hand te houden. Enfin Bolten gaat toch slapen, Julie neemt stil het gietertje uit zijn hand en tusschen Steenman en Julie volgt een aan doenlijke liefdesverklaring. In het derde bedrijf volgt natuurlijk de ontknooping. Als Wilhelmina hoort, dat er een eerlijke jonge man om Julie komt, sluit zij deze in -een kamer op voor haar bestwiL Bolten brengt Seheffler en Bertha weer tot een v-erzoening, of liever tot een zeer eigenaardige ontmoeting, terwijl nu ook Julie uit de kamer, waar zij Steenman ont moette, kwam. De verloving volgde. Het zangersfeest mislukte echter door de vele ruzie, waarop Bolten voorstelde een groot verzoeningsfeest te vieren. te Wij kunnen gerust zeggen, dat alle me- despetendlen hun beste beentje voorgezet hebben, om het stuk te doen zijn een blij spel en zij zijn er in geslaagd. Het ge- heele stuk is een verzameling van pak kende tooneeltjes. Een beoordeeling van ieder afzonderlijk kunnen wij nalaten, daar wij andiers door den een te noemen, een andier minder hulde zouden brengen, terwijl ieder toch zijn rol „eenig" gespeeld heeft. „Inter Nos" kon wederom tevredai zijn, zij heeft een amusanten avond gegeven, wat door alle aanwezigen, gezien tiet da verende applaus zeker gewaardeerd werd. Moge „Inter Nos" op dezen weg voort gaan. De gedachte om ondier de pauze liedjes te laten zingen, bleek ook een goed idee te zijn. De liedjes werden tenminste door bijna alle aanwezigen gezongen. Meer en meer blijkt dat door het ac tieve werken van den Volkszang, hier ter stede, de populaire liedjes, welke op het programma waren gedrukt, steedis meer al gemeen worden. ON DERSTEUN1NGSFONDS. Deze onderafdleeli-ng van den Volksbond hield Woensdag hare alg-em. vergadering, in het Bondsgeboinv. Voorz. de heer Chr. Sinorenberg, open de die vergadering met gebed. In zijn openingswoord uitte Voorz. den wensob, dat het jaar 1916 weer goed moge maken, wat er in 1915 ie kort is gekomen „dat 1916 ons moge geven weinig- ziieken en veel gezondé leden zufflen mogen toe treden. Waarna door tien Secretaris, dien heer Vlaming, de notulen werden gelezen. Hierna werd door den Secretaris liet jaarverslag uitgebracht, waaruit wij no teerden, diat er 118 ledien aan het fonds waren. Dit cijfer nader onder de oogen ziende en in aanmerking nemende, dat de Bond 500 'leden telt, betreurde de Secr. het, dat er nog zoo weinig letten tot het Fonds toetreden. In 1915 waren 40 zieken briefjes uitgege ven. In dit verband wees Secr. er op, dat er zijn, die misbruik van het Fonds maken. Secr. hoopte, dat ieder zich aan het Reglement zou houden. De heer J. H. Mlthren, penningmeester, bracht daarna verslag uit: Ontvangen was totaal f657.42 en uitgegeven f713.78, al- zoo een nadeelig saldlo van f56.36. De bezittingen op 1 Jan. '16, bedroegen totaal f 1160.27. Het aantal donateurs wordt steeds klei ner en bedraagt thans nog 22. Spa hoopt, dat er spoedig vrede moge kome, opdat er dan meer donateurs toetreden. Voorz. brengt een woord van dank aan Secretaris en Penningmeester voor hun uitgebreid verslag en spreekt dien wensch uit, dat dit jaar voordeeliger voor het Fonds zal mogen zijn. Tot leden der comm. belast miet het na zien der boeken werden benoemd de hh. A. Mannes -en Hinke. De aftredendie bestuursleden, de heeren: J. Vlaming, S. Ruiter en J. Leeuw, werden herkozen. Bij de- Rondvraag werden nog verschil lende voorstetien gedaan tot aanwerving van nieuwe leden en nog enkele huishoudelijke zaken besproken. Voor de ziclerust der overleden leden de hh. Mannes en Baars en den donateur, den hr. J. Ji. Bak, werden 3 Gnze-Vaders en 3 Weesgegroeten gebeden. Waarna de vergadering werd gestoten. NED. R. Kj. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Maandagavond hield de afdeeling A'lkiniör haar jaarvergadering in café Hazes. De voorz., de heer J. C. M. Burkunk, opende de verg. met dien Glir. Groet heette daarna die leden welkom op deze jaarver gadering en betreurde het, vervolgens in zijn openingswoord, dat de Berw. Adviseur niet ter vergadering aanwezig was. Een tweetal ingekomen stukken betref fende eenige wenken omtrent die werk- loozenverzekering werden voor kennisge ving aangenomen. Ingekomen was een schrijven van het Bonds bestuur, mediedeelehde, diat, om het Plaatsing-bureau beter te doen werken dian voorheen het geval was, in iedere af deeling uit de leden een correspondent moet worden aangesteld. Met bijna alge- meene stemmen werd hiervoor gekozen, de heer A. Buissink. Een schrijven van den heer F. Eggers, waarin hij bedankte als lid wegens ver trek naar elders, werd voor kennisgeving aangenomen. Ingevolge een schrijven van het Bonds bestuur zal een krachtige propaganda ge voerd worden voor bet aanwerven van nieu we leden. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 13.88. Tot verificateurs tot het nazien der boe ken van den penningmeester werden geko zen -de hh. Heinis en Tromp. De voorzitter, bracht een keurig' jaarver slag uit van de werkzaamheden over de twee laatste vereen-jaren. Uit liet verslag stippen wij aan, dat er actie is gevoerd voor éten vrijen Zater dagmiddag voor de kantoorbedienden en voor vervroegde winkelsluiting voor win kelpersoneel in beide zaken met gedeelte lijk succes. Ingevolge de noodiregeüng van Minister Treub is de afdeeling aangestoten bij het Gem.-Werktoozenfonds. Opgericht werd een damesafdeeling, doch door gebrek aan voldoenden steun, is zleze niet kunnen blij ven bestaan. Twee leden hebben tegen ger-educeer- den prijs deelgenomen aan de Federatie examens, terwijl aan een geheel kosteloos ook het diploma werd uitgereikt. Een cir culaire is verspreid voor diuurte-toeslag. Door vergaderingen en verspreiding van propaganda-lectuur werd er propaganda gevoerd voor nieuwe ledien met een gunstig resultaat, terwijl thans nieuwe plannen in voorbereiding zijn. Opgericht werd een Vragenbus en tot reorganisatie van het Plaatsing-bureau is overgegaan, om betere resultaten te berei ken. Als gevolg van den crisis is het bestuur gewijzigd en heeft die afdeeling een verlies van eenige leden te boeken. Voorz. wees' verder in zijn verslag o-p gebrek aan voldoende medewerking der leden wat gebleken is uit verschillende feiten. Voorz. eindigdie met een' krachtige aansporing tot de leden om met vollen ijver mede te werken tot uitbreiding en bloei van de afdeeling. Een krachtig applaus was het loon aan den Voorz. voor het keurige jaarverslag. Tot correspondent van.het Bondsorgaan voor het plaatsen van verslagen en berich ten de afd. betreffende, werd gekozen de heer A. Buissink. Bestoten werd de maandvergadering te houden, op eiken eersten Maandag van de maand, 's avonds om 9 uur. De ver gaderingen zuilen, voortaan precies 9 uur 'beginnen. Een twee-tal nieuwe Beden werden gein. stalleerd. Na de ron-dvraag, die niets hizonders opleverde, stoot de voorzitter met een dank woord voor de flinke opkomst en gebed de vergadering waarna het Bondslied werd gezongen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een gouden dameshorloge met gouden ketting, gevonden Mei 1915 te Alkmaar. Een hond. Een briL Een rijwieiantaani. Een schop. Een paar handschoenen, twee portemonnaies. Een kwitantie. Een staart van een bont. Een bruine handschoen. Een veerenbemdje. LAATSTE TELEGRAMMEN. Men seint ons uit Den Haag d.dheden: De Tweede Kamer heeft die Suppletoire LandbouwbegTooting, waarbij voor 1916 twee milltoen werd aangevraagd ter bestrij ding van het mondl- en klauwzeer, aan genomen. HARING'UITVOER. Men seint ons uit Den Haag d.-d hedlen De Minister van L. N. en H. heeft besloten den -uitvoer van Ziiiderzeeharing in verschen en gedroogden toestand, tot 1 Maart a.s. zonder consent toe te staan. DE WATERSNOOD. Men seint ons uit Purmerend: Doordat de Schermerboezem Woensdag avond op peil was, werd niet meer ge maald1 en spuide Nieuwedüep niet, zoodat het water met razende snelheid door de sluizen te Purmerend i-.eenst roomde. Alzoo werd besloten deze sluizen dicht te maken. Woensdagavond werd hiermede begonnen en den geheeten nacht doorge werkt. Veel nieuwsgierigen stonden tot laat in den nacht te kijken. Het water achter de kistdammen steeg in weinige oogenblikken verschrikkelijk. Dentengevolge kwamen door die stadsriolen op verschillende plaatsen flinke plassen in de stad Woensdagavond om 11 uur was de kleine sliiuis dócht, terwijl heden morgen de groote sluis zoo goed als dicht was. <- Hedenmorgien vroeg is door militairen die kistdam op verschillende plaatsen ver sterkt, daar het water ondier deze kistdam men de stad weer in kwam. LUCHTAANVAL. LONDEN, 10 Febr. Officieel Bij den luchtaanval, welke gisterenmiddag op Kent plaats had, werden twee- vrouwen en een kind gewond Een aantal vliegtuigen der land- en zeemacht steeg op om die vijan delijke vliegers aan te vaien. Deze Baat sten keerden echter onmiddellijk terug. Omtrent luchtgevechten is nog niets ver-- nomen. UIT ANNA- PAULO WNA. Men meldt ons dat het herstellen van dien Zuiderzeedijk te Anna-Paulowna, opgedragen aam de fir ma v. d. Valk, te Amsterdam, v. f309.870 zeven weken zal duren. De dijk moet dan eene hoogte hebben van 2 meter boven A. P, In den nacht van Maandag op Dnsdag is er weder een zeer hooge vloed geweest. Het buitenwater stond 90 c.M. boven A. P., in den üostpokter was de stand wel 60 c.M. boven A. P. Het gevolg van dezen buitengewonen waterstand is dan ook weer zeer ontmoedigend geweest. Op verschillen de plaatsen is het over den Ewijeksweg lieen getoopen, zoodat in den Wiestpolder hét water 10 oentim. is gestegen. Het goede resultaat van het malen der vorige dagen is hiermede weder teniet gedaan. Htet herstelde gat in den Ewijeksweg heeft zich uitstekend gehouden; hier heeft het water zich geen doorgang kunnen ba nen. Oelukkig is de water stand niet zoo hoog geweest, dat die Molenvaartsweg overgeloo- pen is. Die Zuid polder beeft dan ook niet geleden van -dien hoogen waterstand, hier is de verkregen verbetering im den toe stand behouden. Men schrijft ons uit PURMEREND (Woensdagmorgen 9 uur). Hét water is wederom, gestegen. Zooeven is één der bemalingswerktuigen in werking gesteld. Er schijnen hier en daar nogal lekken te zitten, zoodat alsnog van geen resultaat kan worden gesproken. Algemeen was Jiet bekend', diat Z. K. H. de Prins hedenmorgen half twaalf een be zoek zou brengen aan het Noodhospitaal van de Roode-Kruis.afdeeling. Ruim half twaalf arriveerde Z. K. Hl per auto voor hét Burger Weeshuis waarin genoemde in stelling gevestigd' is. De heer B. H. Jurgens, Voorzitter der afdeeling, verwelkomde Z. K, H., waarna het afdeelingsbestuur het gezelschap rond leidde. Aanwezig waren de Transport-Bri. gade en de dames-helpsters, welke aan Z. IC H'. werden voorgesteld. Het toegestroomde nieuwsgierige publiek vond' het aangenaam, dat de Prins hierna met den Burgemeester een wandeling ging maken langs het overstroomde gedeelte der stad, zoodat zij die waren gekomen om den Prins te zien nu hun hart konden ophalen. Ruim half 1 stapte Z. K. H. bij de Amsterdammer Poort in de auto en behoorde diit hooge bezoek wederom tot het verleden. (Woensdagavond). Het water rijst voort durend BINNENLAND. ERNSTIG ONGELUK TE VLISSINGEN. t Omstreeks twee uur gistermiddag lan ceerde een torpedojager der Ned. marine, welke vlak naast de aanlegplaats dier mail booten lag, een torpedo, die terechtkwam in de ponton bij den steiger. Daar was op dat oogenblik personeel aan het werk, terwijl ook een aantal burgers zich op deze plaats bevonden. Een korporaal-stoker werd gedood, vier personen, eveneens tot de marine behoo rende, werden zwaar gewond. Twee perso nen worden vermist. Minstens tien of twaalf anderen, onder wie eenige burgers, werden licht gewond. Ontelbare ruiten in de naburige gebou wen zijn gesprongen. Aan de ponton is materiale schade toe gebracht. Aan het „N. v. d. D." wordt, nog ge seind: Bij het ontijdig afgaan van een torpedo van een torpedojager, liggende in de bui tenhaven, is een korporaal-stoker gedood, een sergeant der marine ernstig aan een der beenen verwond en naar het St. Jo- seph-ziekenhuis vervoerd. Drie andere per sonen zijn licht gewond door de ontptof- fing. De zuidelijke ponton is ernstig be schadigd en helt naar een zijde over. Ver der zijn talitooze ruiten in het station en an dere omliggende gebouwen gesprongen o.a. de kostbar» matglazen voor de wijzers der meteorologische inrichting nabij de sluizen De torpedeering van de „ArtemLs Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt ons inede, diat in zake de toipedec- ring der Artemis" een zeer ernstig ver toog, door tusschenkomst van den Neder- landscben gezant te Bierlijn tot de Dtuat- sche regeering gericht, onder overlegging van het ambtelijk proces-verbaal der ge- tuigenverkiaringen, zich gekruist heeft met een démarche van de Duitsche regeering. Deze beeft door tusschenkomst van haren gezant alhier aan den minister van buiten, landsche zaken medegedeeld, dat zij, na on derzoek van het gebeurde, waartoe zij ook de Nedierlandsche getuigenverklaringen te gemoet zag, eventueel bereid zou wezen, tot genoegdoening en schadeloosstelling en dat zij, reedis voortoopig haar leedwezen over het voorgevallene betuigde. De Kamerverkiezing te Apeldoorn. In de gisteren, Woensdagavond, gehou den vergadering van de Centrale Arutirevo- lutionnaire Kjesvcreeniging in het district Apeldoorn is na langdurige discussie be stoten om op grond van het nog geldende art 9 van het electoraal accoord van 1913, voor ditmaal den candidaat der christ.- historischen te steunen, onder nadrukkelijke verklaring echter dat men zich voor 1917 algeheele vrijheid van handelen voorbe houdt i i GEMENGD NIEUWS. Door don bliksem gedood. De tn.il. bouwer J. de Wit, te tiomoiehdyk, dit Maandagmiddag ear het ploegen was, went door den bllkiem getruffon en op dag ga- dooi. By laat een vrouw en vijf jeugdigs k nderec acuter. Een voordeel van een ton gouds. Raai bekend ia xal cereldaags ten aanvang I worden gemaakt inet de varbeu King taa dl Weitergaitabntk te Amsterdam. Het con tract met de Dmteche firma la den len I Februari geteekand en onmiddehyk daarni li het geld geeiort by de Ameteidamiciie Bank. By den tegeuwoordigea koen van d« Marken levert dat voor de gemeente een aaniieaiyk voordeel op- Ben gedeelte van de aannemingaaom, n. 1. het bedrag dat in Nederland verwerkt en betaald ion moeten worden, la omgerekend tegen een koera van 10.51, waarop by het maken der plannen waa gerekend, De reet van het bedrag ii echter aangekocht voor f0.42, waardoor de gemeente Amsterdam een onverwacht voor deel van ruim een ton geuit heeft. Van het gedeponeerde geld wordt, tot I het veritryken der respectieve betahngeter- rnljoeu, aan de gemeente 5j£ put. rente vergoed. (Ubld.) Een taaie. Een Franach intanterie-ier- gerat, die niet minder dan twee-en-aeventl| I granaaiacherven in ayo lichaam had gekre gen is in bet hospitaal te Blots van die I Qierveraameiiog ontiait. toyn herstel ia reedi soover ingetreden, dat hQ opnieuw geschikt ia bevonden voor den dienet te velde. Varken aan den electrisohen draad. I Gistermorgen wilden de Dndsche grenswach ten te tit. Marguerite een varken slachten, doch het dier wiet weg te loopen en kwam in aanraking met den electnschen draad. Bet beest was onmlddeliyk dood. Vergiftiging van honden. Te Almelo I houdt iemand noh gei u rnen tyi benig met het vergiftigen vau hunden. In een jatr •yds zyn meer dan honderd honden, waar onder kostbare exemplaren, als syn offer I gevallen. De pontie kan den dader niet ontdekken. AGENDA'S. ALKMAAR. NEDL R. K. VOLKSBO Zondag a.s, 13 Fobr, n de St. Lourectiuekerk 1 wijlen den WelEd. Beer J. Poorsitter. De leden worden id met insigne, tot de H. Haren. MARKTBERICHT! broek op lanq&ndij 74' 0 gele 4100 witte kfiO ssk 0— baal uien 00 bloemkool 2e koot t ad?, kool witte 1,70 a 160 a 8.32 a 000 a 0.- 9 F-br. 1 010 a t 0,00 a I 7400 gtle 2 10 I 470 z mitte 1,10 o 91 aak 1.60 a I WjORZEBUARKTBOND, doi 8 Febr. 0,— a 0J 4 00 a *18 10 1,00 a >9.2) 160 a >16 83 7 00 a 7,20 Oee-sche witte kool t 700 g f 0 •It kool per wag. f 703 a f 74 rtelen 0,— a 0,— per 9 Febr. Hwikool t 0,— a 0,— ode kool 1,70 a 14,— de 1,10 a 12 03 ntie 0,— a 0,— 7,00 a 7,10 tntcke witte kool 1 60 a Deer.sche witte kool, ptr wagon tie kool WARMENHUIZEN, 8 We kool f 0,— a 0.— p tie 0,— a 8 44 2,10 a 6 90 p. Heine wiite per tak f 2,28 k 0,1 6 60 a 7 80 liuchot 1,30 a f 2.—. 8CHAQBN, 10 Felr. 5 paarden 180,a ft «/tillen i eticren '200,— lZmag.oel&ekoeien 200,— B7 vetti 2C0,— 10 kuif koeien 220, I— vaarten 115 nacht kalveren 12- 57,- a a a a a a a a a a a 26,- a —j— a 16,— a 0.80 a 1.— a 1,86 a -,80 a 6,50 a 6 *4 410de STAATSLOTERIJ. 5e klasac 14e lyst No. 7714 t 26100 Ros. 7736 10768 20464 ieder f 1000. Ro. 62 7977 11320 12734 20206 leder f 400. Roe. 6679 11678 17926 18631 ieder f 200. Ros. 2623 3671 6667 8341 -12090 120171 13098 13434 18163 18742 16194 171611 leder f 100. 16e ïyst. Ro. 361 t 16.000. No. 18817 t 10.000, Hos. 300 1760 9770 12694 ieder f 1000, Rot, 611 2644 9973 12980 20338 leder t 400. Ros. 1884 9190 ieder f 200. Nos. 1637 1948 3182 4879 6394 7395 I i 9)04 10994 11386 12031 13469 13666 17501] 18573 18775 ieder t 100 BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: 3 Febr. Nicolaas en Maria, zi en d. van Nicolaas Abraham Godijn en Maria Am Zomerdijk. Pieter, z. van Hiermanus Hoff man cn Jansje van den Berg. 9 Febr. Jan, z. van Cornelis van Ruiten en Joukje van der Leest. 10 Febr. Alida Elisabeth, d. van Leendiert Paap en MeW Louise Christiana van der Meije. GETROUWD: 9 Febr. Hendricus Antomus Morscir, wc- duwnaar van Sientje Geldtermans cn Oesina Margaretha van Mosselaar. 10 Febr. Pjeter Jacobus Amonius Mee lis en Johanna Komen. OVERLEDEN: 9 Febr. Christina Habicht, gehuwd met Cornelis van den Bogaertte, 34 j. 9 Febr. Klaas Smit 61 jaar. Geeltje Ber gert 6 maanden. 10 Febr. Johannes Groot 51 Jaw. mag. schapen 9 vette idem 1275 overhouden lammeren 40 mag. varken» vette varken» 43 biggen 'J konijnen \73 kippen 65 kilo boter kaa» 891 kipeieren SOORN, Kaasmarkt, 10 1 Kleine Kaas f 78,—Gommis. Fabriekskaai f 81,— Middelbc. Aangevoerd 33 stapels ADVERTENTUf p -®ii»- -tew*- ra -«*»- -«kh Op den 13 Februari a.s, onze geliefde Ouders en hunne 40-jarige Ecbtveree te herdenken. Hunne dankbare kin behuwd-, kleinkii en pleegzoon. Waarland, Harenkarspel Fel -eSjTr»- Heden overleed, na een doch smartelijk lijden, vo van de" H.H. Sacramentei stervenden, onze geliefde Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 78 ja J. KRAAKMAK Echtgenoote en Kim Heilo, 6 Febr- 1916 Hiermede betuigen wij onze P^en dank aan familie, burei [enden, voor de talrpe ges F gegeven, ook aan de Eerw eestoyken van de St Jozefkt 9 Wijken van belangstelling, jetoond. F. FLORIS en Echt Kalkoven sbri phniaar, Febr. 1916. de vele blijken van bel welke wij ter geleg- nheid n latig Huwelijksfeest mochten betuigen wij aan allen on ohten dank, P. J. van den B Echtgenoote en k Innen, Febr. 1916.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 2