Kerklijsten B. en W. willen zich aan de Rijksregeling aansluiten en stellen derhalve voor, aan die ambtenaren der gëmeente, die een'tracte- ment van f 900 en daaronder hebben en voor wie de gemeentebetrekking de hoofd betrekking is, over 1916 een duurtetoeslag toe te kennen van 6 pCt. van hunne jaar wedde. B. en W. stellen voor te besluiten, dat deze regeling geacht kan worden te zijn ingegaan 1 Januari 1916 en de uitbe taling te doen geschieden in 4 driemaan- delijksche termijnen. 15 Ambtenaren zullen voor de toeslag in aanmerking komen. Indien het college zal kunnen besluiten tot aanneming van dit voorstel, zullen de kosten hiervan bedragen f 564. Dit voorstel werd bestreden, op de eerste plaats door het onderwijspersoneel. Op Maandag 10 April was ingekomen een missive van al het onderwijspersoneel uit de gemeente Zijpe, om geen duurte toeslag te geven, wijl zij dit min of meer opvatten als een bedeeling; doch met de eerstvolgende begrooting te komen met een flinke salarisverhooging voor allen. De heer Hooij was er tegen, omdat in dit voorstel gesproken werd van gemeente ambtenaren, dus niet alleen van onderwijs personeel. De gemeenteambtenaren hebben in 1915 verhooging gekregen met name de ambtenaren ter secretarie: f 200. De hr. Raat is tegen dit voorstel, wijl het alle ambtenaren betreft. Voorz. zegt, dat dit voorstel (duurte toeslag) is ingediend, omdat hiernaar door den hr. Raat in de Januari-vergadering is gevraagd. Nu blijkt uit hunne missive, dat men eenparig van duurtetoeslag niet ge diend is. Het lid Raat acht de salarissen hoog genoeg voor de draagkracht dezer gemeente; doch door de abnormale tijden acht hij» duurtetoeslag gewettigd. Na nog verdere besprekingen werd het voorstel tot duurtetoeslag voor alle amb tenaren door alle Raadsleden afgestemd. Het voorstel van den hr. Raat om de hoofden der scholen en het personeel een -duurtetoeslag te geven van ongeveer 8 pCt. dat was f 100 per hoofd en f 50 per onder wijzer of onderwijzeres, werd wegens sta king van stemming (5 om 5) aangehouden tot een volgende vergadering. Hierna komt ter sprake het verzoek van den heer J. Zeeman te Schagerbrug, om het perceel gemeentegrond gelegen tusschen het huis van Jimmink en de Gemeenteschool te mogen koopen. B. en W. adviseeren om verschillende redenen afwijzend te beschikken. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het voorstel om het Raadhuis aan te sluiten aan het telefoonnet kostend per jaar f 25 ontlokt een langdurige bespre king. Uit de besprekingen blijkt, dat men veel gevoelt voor aansluiting van de Bur gemeesterswoning; doch aansluiting Secre tarie minder noodig acht. Het desbetreffend voorstel wordt dan ook verworpen. Het voorstel-Brak om de burgemeesters woning te doen aansluiten, werd aange nomen. Hierna is aan de orde Benoeming van een bezoldigd Ambtenaar van den Burgerlijken stand; B. en W. stellen voor den Ambtenaar ter Secretarie ook te benoemen tot Ambte naar van den Burgerlijken stand. Deze is bereid voor het salaris van f 50 dat hij thans geniet als klerk bij den Burgerlijken stand, de verantwoording als Ambtenaar van den Burgerlijken stand op zich te nemen. Na bespreking wordt het yoorstel in stemming gebracht. Met 5 vóór en 5 tegen staken stemmen en wordt het voorstel ver daagd. (Het lid Bos heeft door zijn thuisblijven heel wat extra arbeid verschaft.) Bij derondvraag vraagt den - Heer Kreiger naar de inkwartingsgelden. Uit het antwoord van den Voorzitter blijkt, dat f 186 is ontvangen. Doch dit blijkt t 46 te kort te zijn. Hierover wordt nog steeds gecorrespondeerd; 't is niet de schuld der Gemeente. De heer Raat vraagt, hoe het staat met den schoolbouw te St. Maartensbrug; er was in de Januarivergadering reeds beslo ten spoedig te beginnen. De Voorzitter deelt mee, dat er gelukkig in de Gemeente werk genoeg is, en dat het grootste be zwaar is dat de materialen zoo ver bazend duur zijn geworden. De heer Zeeman vraagt hoe het staat met de rogge voor de bakkers en met de gelden voor de rogge. Uit de bespreking blijkt, dat er f 3000 is geleend voor rogge-aankoop. De Voorzitter begrijpt heel goed wat Zeeman bedoelt: doch bespreekt dat liever in Comité vergadering; alles komt terecht! H EER-HUQO WAARD. Palldlerviergaiderinjg van 11 Aprilt Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden ein Hoofdingelandenafwezig waren met kiarroisgeviing die Secretaris .en de Pesimpigi- mieiester, en de heer W|. v. Slo-o-terai. iDie Dijkgraaf opent de vergadering en brengt een woord van dank aan de heeren- v. id. Biusse en v. Lange, die vieille jaren met ijver de belangen, van den Polder heb ben gediend en zich nu genoodzaakt zien hun ontslag te neimien ate Heemraad. Als secretaris fungeert de heer J. Schil der. De geloofsbrieven van/ de herbenoemde Hoofdingelanden, de heeren K. van Stra- Jen ©ra K. van Lange, en van den heer C. Poland, nieuwbenoemd Hoofdingeland, ^wordlan nagezien en in, orde bevonden'. ■Aan de orde wordt gesteilld de rekening over 1915 en de begrootiinig voor 1916. De heer K. Konijn, belast -miet hiet On derzoek der boeken, rapporteert, dat al'Jes in orde is bevonden; rekening era begiroo- tirag worden, goedgekeurd en de penning meester geidéchargeerd voor zijn geldelijk beheer. De rekening over 1915 -geeft aan: Ont vangsten f54260.80, uitgaven f50038.13, voordeeliig saldto- f4222.66. De begro-oting 1916 sluit niet een, eind cijfer van f 59093.795, met f 731,795 voor onvoorzien. In de vacature Heem/raad v. d. Biusse wordt benoemd de heer K. Vani Stralen; in de vacature P,. v. Lange heeft -diens zoicm K. v„ Lange, blijkens ingekomen schrij ven, zich als sollicitant aamgemieild. Na 2 vrije stemmingen herstemming tusschen de heeren N. Pool, KL v, Lange en W|. Ap- peilman. De heer K. van Lange wordt benoe-mid miet 10 stemmen. Die benoemden nemen de functies aan. Alsdan gaat mem o-ver tot -die bespreking van eïectrische drijfkracht voor de bemaling miet als doiel proefnem-era mie-t die oude- pomp, dara kan- men zien wat h-et kost. De o-ude pomp zal dan ini dienst worden gesteld, terwijl ze- nu g-e-era dienst do-et. Op gevraagde -etn ingekomen 'rapporten van den -heler Wajlvisch, zelf leverancier, -era van dien heler Koolhaas, adviseur voor poilldierb-emA- fingein te Utrecht, worden behandeld. D|e heer WiaiMsch -dle-ett mede, dat d-e kosten van, stroom, gerekend 1600 uren per jaar, f 5000 zullen beid-opera; onderhoud hoogstens 2 pCt., de gdhieeile kosten voor de pro-ef zuilen, op f9000 kamera. Die heer Koolhaas wijst o-p de in 1907 ge-bouw-de, thans hier gebezigd wordende machine, waarmede zijns inziens in -hoofd zaak moie-t w-orden -do-org-qgaaim Maar to-ch is de prqef met electriciteit, waarover het Dag. Blestuur adviseert, wet aan- te b-ev-alleni. Later zuilen de ;niu nog nieuwe machines -eventueel door eïectrische -drijfkracht kum man worden vervangen. Kosten vara de proef rond f 7500 era f 5500 per jaar voor stroom, miet gerekend 800 u,ur per jaar en dan- 11 mi li-oen kub. M|. water te- ver werken. is gelijk tweederden van -het watein- bezwaar. Voor geheel eile-ctrisdhie bemaling zo-u globaal- 15000 ko-sten- mo-etdra worden b-egroo-t, volgens den adviseur, die d-e jaar- lijksch-e kost-en daarvan op f 7800- stelt. Bedrijfsv-erzek-ering -en levensduur -dier inrich ting ze-er gro-ot. iDe heer v. -d|. Oord vindt de somma van f 5000 zeer groot. Voorzitter: 't Zal heel wat s-te-en-kool uitwinnen. Die heer -V-ara der Oordi; Dat m-oet -dan ook wiel. Die heer Poot viradlt het niet dienstig o-m zoo in zeie- te gaa-n- met--een adviseur, die zielï leverancier is, als Wiailvis-ch. W-e moeten, ra-iet dan eerste den beste nemen-, die ter zich voor -bij ons aanbiedt. Voorzitter: Daarom hebben wij Koot haas ook advies gevraagd W,e do-en het niet, of op contract, waarin omschrijving vara voorwaarden, mo-et afgestoten warden. Die h-e-er Poland will gaarne -eerst gron dig onderzoek -do-or het Dagie'Mjkschi Bje- stuur. i Secretaris: Ate deze vergadering zich nu -e-ems in- beginsel uitsprak vóór -eile-ctrisoh-e 'drijfkracht -en het D-ageliijksch Blestuur wordt tot een zekere som gemachtigd voo-r de proef? Men kam ook wel tot den herfst wachten, maar dan is het weer ma-aftij-dl Dan zijn we toch voorzichtig geweest. En desn-oodls zo-u dan- nog weer een vergade ring met Hoofdingelanden kunnen- werden opgeroepen om er over te beraadslagen. M-et algeim-eene stemmen wordt het v-eor- steil-Oudhuis: de proef te we-m-en; alls- het mogelijk -era uitvoerbaar is, aangenomen. Voo-rzitteir: Dus het bestuur krijgt mach tiging tot probeeren. Maar w-e-lke somi uit trekken? Secretaris: -Begroot is f7500. Vo-orzitter: Als we- h-et voo-r minder kura^ men, krijgen -dan zulten we h-et wel doem, Voor alle zekerheid wordt besloten, goed keuring aan te vragen op f8000. De G-edL Staten- berichten -die verordening des polders op h-et berijden der weigeira, niet te h-ebb-en goedgekeurd. D-e secretaris, -die n.u afwezig dis, de heer F. Schilder, verzo-ekt f 100 veirihoogiing va-ra zijn, salaris, dat f 200 lag-er te- -ddini -d-ait van -den penningmeester. De werkzaamh-e-dlen raem-era to-e. Voorzitter: 't Komt mij te hoog voor, f 100. Om wat te1 geven; dacht ikf 50. Die penningmeester heeft wall f150 geihadl, doch heeft m-eer werkzaamheden. Miet op 1 ma algemeene stemmen, die h-eer Pool tegen, wordt overeenkomstig het voorstel van het Dag-eliijksch Biestuur, tot f 50 verho-oging varahet salaris vara dien secretaris besloten. .Alsdan komein- ter sprake -de ingekomen stukken o-ver verbetering vaarwater des pol ders. Gewezen wordt o-p beteren toestand- van producten aan -de markt, -etc. etc., alles te verkrijgen door verbetering van vaarwater, terwijl de waarde van l'a-rade- rij-ein -er door zal stijgen-. De Voorzitter zegt, dlat het Dagelijkseh, Biestuur geconfereerd heeft miet commlssie- l'e-dem en -dleze hebben. aangewezen- om be- bnghiebbenidlen t-e vertegenwoordigen,. -De Voorzitter zegt: Wij zijn rand ge- wie-est en h-et Dag. Biestuur ihiaeft o-o-k -een plan gemaakt: Totale kosten- f40.000. -Dian is -er n-o-g ing-eka-mem een- verzo-ek o-m. 't scheppen van. vaargelegemheid -om «verscheping bij den Hon-d-enweg niet meer no-odlig te doem; zijn.. Met -e-en overbrugde sluis in dien- weg zo-ude'n vee'l ingeterade-ni gebaat zijn. Voorzitter: Dit zijn de voornaamste plan nen, Laten we e-en o-verhaal ma-kern, die- reps idla-bet is. A,te rente -era onderhoudskosten er doo-r wordien opgebracht, is 't mij goed. Ten slotte verklaren, alten zich vo-or ver betering van hei vaarwater. Het Dag-el. Blestuur wordt gemachtigd om miet de commissieleden uit -die verschi-lBende de-e llen -dies polders overleg te plegen en z-co het beste plan te kiezen, Voorts wordt algemeen goe-dgevonden hiervoor goedkeu ring te vragen op eerae geldleening van f50.000, -a-an te gaan- tegen ho-ogstens 5 pCt. Voorts wordt goedgekeurd f 5000 kas- ge-ldteening aan t-e gaan. Bij de rondvraag brengt de heer J. v. d. Oord -die brug van W|. vj. d. M-ofeni ter sprake. -Die gemeente Bro-ek op Langen- diijk wit 50 pCt. in- de kosteini va-n aankoop bijdragen-, de gemeente. H-eer-Hugowaard 25 pCt. iein onze polder 20 piDit. 't Hangt nu op di-e 5 pCt. Spr. viradlt dat -niet go-ad, D'e Secretaris vindt, -dlat Biroe-k nog wel zal bij-draaien era 55 pCt. zail wilden bij dragen. De heer v.-dl Oord meent vara niet en wil -nu maar, -dat de Polder 25 pGt. zal bijdragen. Onze vro-egere commissie was ook al -erg voor opheffing, zegt s-pr. Miet 15 ste-mm-en voor wordt besloten; da.t de Polder in- plaats van 20, n.u 25 pCt. zal bijdragen. Aanschrijving hiervan aan de raden van Bfoiek -en Heer-Hugowaard1 zal volgen. f Die heer Poland dringt erop aan den molen-aar -eenige salarisverho-oging t-e geven zijn voorste® wordt verworpen; waarna, de vergade-ring w-erd1 'gesloten. SCHAGEN. Wo. 7 uur voor Th. Bleeker, 8 uur voor Eerw. Zuster Mechilina, Bieehthooren in twee biechtstoelen 's morgens en vanaf 3 uur. Do. Witte Do., Communie uitreiking om 7 u kwart over 8 en 9 uur. Om half 8 algem. Comm. kinderen Edelwacht. 9 uur hoog mis voor C. N. Vlaming. In de kapel voor M. Dorbeck, A. M. Dorbeck en overl. ouders, om 4 uur aanb. door Edelwacht, 7 uur aanbidding (Liedjes mee brengen). Vr. Goede Vrijdag half 8 uitstellling van H. Sacrament, kwart over 8 plechtigheden, 7 uur Kruisweg, na de plechtigheden en 's avonds vanaf half 7 biechtgelegenheid. Za. Paaseh-Zaterdag, 7 uur plechtigheden, half 9 Paaschmis voor W. en S. Plukker, 7 uur lof en rozenhoedje, Biechtgelegen heid 's morgens en vanaf 3 uur. Wij waterhalen van 1011 en van 45 u. Zo. 7 uur voor de parochie, half 10 voor B. Boersen, en overl. ouders. Overleden: G. Ranké. UITGEEST. Wo. Bieehthooren, uitgezonderd van 124 u. Do. Witte Do. half 8 wordt de H. Comm. uitgereikt, 9 uur gezongen H. Mis, 7 uur lof en overweging. Vr. Goede Vrijdag, half 8 uitstelling, 9 uur plechtigheden, 7 uur Kruisweg. Za. Paasch-Zaterdag, half 8 plechtigheden, waarna Paaschmis. Bediend Wed. Alida Zuijdam-Brommer en Cath. Bakkum-Bakker. OverledenJoannes Hoogeboom. EGMOND-BINNEN. Wo. van 68 uur gelegenheid om te biech ten, 7 uur voor Adriana Koning-Apeldoorn, algem. H. Communie der kinderen, half 9 voor Nic. Zuurbier en hvr. Wilha. de Waard, geheelen dag gel. om te biechten, behalve van 12 tot 3 uur. Do. Witte-Donderdag, 8 uur plechtige Hoog mis enz. voor Maria Groot-Ypelaan, geheel den dag aanbidding, 's avonds om half 7 lof en overweging. Vr. Goede Vrijdag, om half 9 plechtigheden enz., om half 3 oefening van den H. Kruis weg enz. Za. Paasch-Zaterdag, om 7 uur plechtige wijdingen, om half 9 gez. H. Mis voor Petrus Onj en Agatha Duineveldt, geheel den dag bieehthooren behalve van 123 u. Deze week verder geen Cath. OBDAM. Witten-Donderdag kwart over 7 uitreiking van de H. Communie, half 9 H. Mis, 'savands 7 uur gem. Aanb. Goeden Vrijdag te 7 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament, te half 9 plechtigheden, te half 3 Kruisweg. Paasch-Zaterdag te half 7 de wijdingen van vuur, Paaschkaars en doopvont, ongeveer half 9 Paaschmis, gelegenheid o. t. biechten. Wo.ochtend tot 11 uur en 's namiddags van 38 uur, op Paasch-Zaterdag in dezelfde uren. ZUID ZIJRE. Wo. half 8 voor Petrus Wijnkar én Cornelia Konijn van half 5half 8 bieehthooren. Do. 8 uur voor overl. weldoeners van het Lammerenfonds7 uur gemeensch. aan bidding. Vr. 7 uur uitstelling van het H. Sacrament; 8 uur plechtigheden; half 3 Kruisweg. Za. 7 uur Plechtigheden, daarna gez. H. Mis; van 4half 8 bieehthooren. Dinsdag leering. W ARMENHUIZEN. Wo. na de HH. Missen en des namiddags van 38 uur bieehthooren. Do. Witte Donderdag; na de gez. H. Mis van 8 uur wordt het Allerh. Sacrament in processie naar de Rustplaats overge bracht; 7 uur Openbare aanbidding. Vr. 8 uur de plechtigheden; 2 uur oefening van den Kruisweg. Za. 7 uur de plechtigheden; half 9 de Paasch mis, waarna tot half 12 bieehthoorendes namiddags van 8 tot 8 uur. Overleden: Helena Lingerak geb. Nannes. WORMERVEER. Wo. te 8 uur de H. Mis en gelegenheid om te biechten tot 12 uur en 's avonds van 58 uur. Do. Witte-Do. te 8 uur de H. Mis en de plechtigheden, Den geheelen dag uitstelling van het H. Sacrament, 's Avonds te 7 uur Luide Aanb. Vrijdag Goede-Vrijdag te 7 uur uitstelling van het H. Sacrament, te 8 uur de plech tigheden, waaronder collecte voor het H. Land., 's middags te 3 ure Kruisweg. Ze. Paasch-Zaterdag, te 7 uur de plechtig heden, ongeveer te half 9 begint de Paasch mis. Den geheelen dag gelegenheid om te biechten, uitgezonderd van 12 u. tot half 4. AKERSLOOT. Wo. voor overledene ouders Corvaage, 37 uur bieehthooren. Witte-Donderdag 7 uur bieehthooren, half 8 uitreiking van de H. Communie, 9 uur plechtige Mis voor de leden van de Broe derschap, der Ged. Aanb. Na de H. Mis Processie en ontkleeding van het Hoog altaar, 7 uur gem. Aanb. 'Goede Vrijdag, 8 uur uitstellng op het H. Graf, 9 uur plechtigheden collecte voor het H. Land, en 's middags om 2 uur oefening over het Lijden met vereering van de Reliquie van het Kruis. Paasch-Zaterdag 7 uur wijding van Paasch kaars en Doopvont, half 9 plechtige Paasch mis, H. Mis voor Petrus Kramer en Joanna Hollenberg, van 1112 en van 38 bieehthooren. Zo. Hoogfeest van Paschen, H.H. Missen om 7 uur en 10 uur. Half 9 uitreiking van de H. Comtnunie, om 7 uur tot zekere inten tie, 10 uur voor de parochie, onder de H.H. Missen collecte voor de sieraden van Kerk en Altaar. Gen. Absolutie voor de leden der Derde Orde. RURMEREND. Wo. de H. Mis te 7 uur, kwart over 8 en 9 uur, den geheelen dag uitgezonderd van 123 uür bieehthooren. Do. Witte-Do. gedenkdag der instelling van het Allerh. Sacrament, 's morgens te 7 u., half 8 en 8 uur zal de H. Communie worden uitgereikt, alsmede onder de pl. H. Mis van half 9na deze H. Mis zal Allerheiligste Sacrament den geheelen dag op het vernieuwde rust altaar worden uit gesteld. Dien morgen van 7 tot half 9 gelegenheid om te biechten, 's Avonds te 7 uur overweging van het feestgeheim. Vr. Goede Vr., gedenkdag van 's Heeren lijden, 's morgens te 7 uur uitstelling van het Allerheiligste Sacrament, te 9 uur de plechtigheden, 's middags te half 3 de oef. van den H. Kruisweg, 's avonds te 7 uur lijdensmeditatie. Za. Paasch-Za. te 7 unr de plechtigheden, en ongeveer te 8 uur is de Paaschmis, den geheelen dag, uitgezonderd van 12 tot 3 uur gelegenheid om' te biechten, 's avonds geen lof. Deze week geen Cath. LANGENDIJK, (Noord-Schar jcoudc), A. s. Woensdag 's morgens tot 10 uur en van 4 uur af bieehthooren. Do. de gedachtenis van de instelling van het Allerh. Sacrament. Van half 7 af ieder half uur gelegenheid om te communi- ceeren, half 9 gezongen H. Mis en pro cessie, 's avonds 7 uur gez. Aanb. Vr. 7 uur uitstelling van het Allerh-. Sacra ment, half 9 de plechtigheden, 's avonds 7 uur de oefening v. d. H. Kruisweg. Za. om 7 uur de plechtigheden en half 9 gez. H. Mis. Geheel den dag behalve van 124 uur bieehthooren. Vr. is het gebruik van zuivel en eieren ver boden. NOORD ZIJ PK. ('t Zand.) Wo. 8 uur.voor Mej. A. van Beusekom wed. van den heer Jac. Bergen. Ter eere van het H. Hart voor de stervenden. Do. 9 uur voor de Familie Hille. Vr. 9 uur, plechtigheden. Za. half 9 voor Hubertus Balvers en fam. BediendCornelia Moras. Overl.Petronella Moras, Petrus Zwemmer en Adrianus Glas. Wo. van 47 gel. om te biechten. Do. van 7 lot 8 uur en onder de H. Mis van 9 uur gel. de H. Communie te ont vangen, 's avonds 7 uur openbare aanb. Vr. sterfdag onzes Heeren, te 9 uur de plech tigheden waaronder collecte voor 't H. Land en 't Weeshuis te Jerusalem, te 2 uur Kruisweg. Za. Paasch-Zaterdag begin der plechtigheden ten 7 uur. Ongeveer half 9 de Paaschmis en van 2 uur af gel. opi te biechten. A. s. Zondag Hoogfeest van Paschen, onder de H.H. Missen collecte voor de arme Comm. kinderen. XUITJENHORN. Wo. voor Jan Stroet, van 4 tot 7 nur bieeht hooren. Do. 8 uur voor Dirk van Duin, 7 nur Lof met Aanb. Vr. 7 uur uitstelling H. Sacrament, 8 uur plechtigheden, 7 uur Kruisweg. Za. 7 uur plechtigheden gevolgd door de Paaschmis voor Jan Kos, van 9 tot 12 en 3 tot 7 uur bieehthooren. Bediend Margaretha Bierman hvr. Jac. Pater. URSEM. Wo. 7 uur voor Aafje Ruijter hv. v. Jacob Buijs, 8 unr voor Klaas Groot van Mijzen. Do. 9 uur voor de leden v. d. Broederschap van Altijdd. Aanb., 7 uur aanbidding. Vr. 9 uur de plechtigheden, 2 uur Kruisweg oefening. Za. half 10 uur gez. H. Mis, van half 3 tot 8 uur bieehthooren. BediendGrietje Schoen, Wed. Tames van Baar. SCHOORL. Wo.namiddag van 3 tot 8 uur bieehthooren. Do. Witte Do., half 9 gez. H. Mis en pro cessie, 's avonds 7 uur openlijke Aanb. Vr. Goede Vrijdag, half 8 uitstelling van Ons Heer, half 9 de plechtigheden, 's na middags 2 uur Kruisweg. Za. Paasch-Zaterdag, 's morgens om 7 uur de plechtigheden, half 9 gez. Paaschmis, 's middags van 3 tot 8 uur bieehthooren. BediendElisabeth Timmer-Duzenburg. BERGEN. Wo. den geheelen dag bieehthooren, behalve van 12 tot 4 uur. Do. 8 uur wordt de H. Communie uitgereikt, 9 uur de plechtigheden, 's avonds 7 u. lof. Vr. 8 uur uitstelling van het Allerh. Sacra ment, 9 uur de plechtigheden, half 12 de oefening v. d. H. Kruisweg. Za. 7 uur de plechtigheden, 8 uur de H. Mis, den geheelen dag bieehthooren behalve van 12 tot 3 uur. HEILOQ. Wo. half 8 voor Hendrik de Waard en echtg. half 9 voor Petrus Hoogland en echtgen., geheel den dag g. 0. m. te biechten, behalve van 11 tot 3 uur. Op dien dag begint 's morgens ten 7 uur de Novene voor de kinderen, die 27 April hun plech tige eerste H. Communie doen, de gewone Cath. Do. de H. Mis voor voor Anna Morsch geb. Molenaar, Witte Do. ten 7 uur en onder de H. Mis ten 8 uur uitreiking der H. Comm. Na de gez. H. Mis, processie, half 7 gem. Aanbidding. Vr. Goede Vrijdag, 7 uur uitstelling van het H. Sacrament, ten half 9 de plechtigheden, half 3 oef. van de H. Kruisweg, waarna v. d. reliquie v, h. H. Kruis, onder de plechtigheden schaalc. v. h. H. Land. Za. Paasch-Zaterdag, kwart over 7 begin nen de plechtigheden, waarna ten half 9 circa de gez. Paaschmis, van 10 tot 12 en daarna van 3 uur af gel. om te biechten. Bediend Hermanus Meijer, en Maria Kraak man geb. Kraakman. OverledenCornelis de Winter. DE RIJP. Wo. voor overl. leden broederschap gel, zielen. Do. Witte Do. 9 uur gez. H. Mis v. Joannes Bijvoet, den geheelen dag uitstelling, 7 u. gez. Aanb. Vr. 7 u. uitstelling, 9 u. plechtigheden en H. Kruisweg. Za. half 8 Wijding v. d. Paaschkaars, Doop vont en wijwater, half 9 gez. H Mis. Bediend: Maria Plukker wed. van Jan Braak en Gerrit Bart.. HEEMSKERK. Wo. 9 uur gez. maandstond, na de H.H. Missen en 's middags van 4 uur af gel, om te biechten. Do. Witte Do., kwart over 6, 7 uur en8u. zal de H. Communie worden uitgereikt, te half 9' plechtigheden en half 7 gem. Aanb. Vr. te half uitstelling v. h. Allerh. Sacr. en te half 9 plehtigheden en 's avonds half 7 Kruisweg. Za. Paasch-Za. te half 7 plechtigheden, onge veer half 8 H. Mis, daarna, gel. om le biechten en 's middags van 4 uur af. T VELD. Wo.avond 7 uur Vredelof. Do. uitreiking der H. Communie om 6 uur, om 9 uur de plechtigheden. Vr. om 8 uur plechtigheden, om 7 uur 's avonds Kruisweg. Za. plechtigheden om 7 uur ongeveer, 8 u. plechtige Paaschmis, 's avonds om 7 uur lof tot bekeering der Zondaars. Overl.: Maartje Smit hvr. van JanKoomen. Deze week geen Cath. Wo. half 7 uitreiking der H. Communie. Do.avond 7 uur gem. Aanb. BURGERLIJKE STAND. - ZUJPiE. Va-n 12 tot 14 April. Gletoonen: Jaap-k-e, -dl. v. Conniellis Dob- m-a- iem Maartj-e P-ost. Ondertrouwd: Petrus Bftkk-er, oud 28 j., landbouwer, wonen-die te Harenkarspe-1; en Cornelia Port eg ijs, o-ud) 24 j., woimeradie te Zijpie. Arie Birak, -o-udl 23 j., veeh-oüd-er, -era Grietje die Graaf, oudi 22 j., wonende bei-dien te Zijpe. Ov-erteidtenAriën G'llas, oud 75 jaar, we duwnaar van Jantje Hoek. WORMERVEER. Van- 7—14 April. Gieibonen: Anna- Maria Cornelia Paulina, dL v. J. J. F. Roelofs -ein O. vara Hellmondt, Gnid)artrouw-dA. 'Uytt-en-daeille en A. L. E. Noppe. Gehuwd: A. Hartog -en G. Groot. C. J-. Sneevliet era R. Wjndlliauw-er. OverliedenSybr-arad- H|OOpe, o-ud 8 jaar, z. v. Pi. J. Hoope en J. C. Ligtvoat. UITGEEST. Geboren: Ca-thariraa, dl. v. Nico-laas Baart «1 A'l-rda Li-efting. Thoim-aske,. d-, v. Pieter Schij-n-ho-f en ESsab-eth Bieth-a Stroois- ma. O verladenJan- Hoogeboom, weduwnaar va-n Ne-eltje Bilpetjes, oud 68 jaar. Maar tj-e Waagm-eester, echtgeno-ote van, ICIbas 'Hos Kz., oud 45 jaar. SCHAQE& Van 31 Maart8 April. Geboren Henrie, z. v. Wilhelm He-nr.cli Niestadt en van Maaike van Rijswijk. Monte Christina, z. v. Hartman Tolsma en van El'sabeth Bandsma. OverledenGerrit Banke, 65 j. echtgenoot van Johanna Hille. Ondertrouwd Abram Zijdewind, 38 j. en Maartje van der Horst, 27 j. Van 814 April OverledenDientje Dam, 21 j. ASSENDEEET, Van 17 April. Geboren Cornelis Grertrudis, z. v. Tacob Fatjes, en Margaretha Laan, Hermanus Nico- j laas, z. v. Johannes Jacobus Breudtl tü Antonia Johanna Pet rs. Cornelis. z. v. Jan van '4 Veer. en Aaltje de Roo. AM' Wilhelmina. d. v. Aiie N-colaas. Kramer, en Alida Wilhelmina Mollenaar. Overleden Jacob de Boer. 24 (aar. onge huwd. Van 7—14 April. Geboren: Jacobus Wilhelmus, z. van, Wilhelmus Hendrikus Gerardus Noom en Cornelia Schavemaker. Trijntje, d. v. Antoon Kleiin en Aagje Hos- Ondertrouwd: Jacob Kleijn en Maartje Valkoog.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 6