Voor Bruiloften en Paiij J. A. NETTE HHOELS- tl MMIBfllCIIKI. Drukkerij voorbeen P ELCK WAT~ WILS. D. KEESOM en I M. VERDUIN Banketbakker en Kok, APPELSTEEQ 1. TELEF H. DOFFER T CATH. RIJPER BRUILOFTSLIEDJES AGENDA. VERGADERING v. di. R,K. CENTRALE KIESVEREENIGING v. 't 2e KAMER- DISTRICT ALKMAAR, Dinsdag 16 Mei 1916, te 6 uur n.tn., in lokaal vain de fa. Peperkamp, Alkmaar. Te behandidlein punten o-a.: Rekening en .Verantw. v, d|. Pianiningm. .Verslag v. di. Afgevaardigde naar dien A'lgem. Biondi Wijziging vaini Art. 3 en van Ark 20 van 't Reglement. Behandeling van de agenda va|n den Aigem. Bond, waaronder: Bespreking van het Stempilidht-rapport. KAMER VAN KOOPHANDEL. Heden (Donderdag) avond Si/2 uur verga dert de Kamer van Koophandel! en Fabrie ken ten Stadhuize. Dl Gl van Gulpen. In de plaats van dein heer J. H|. Cornelissen, die bedankt had, werd gekozen de heer B. Biesheuvel Azn. uit den IJ polder. Tot afgevaardigde naar de Algetn. Ver gadering in Den Haag werd gekozen de heer J. J. de Boer en tot plaatsvervanger de heer K. Kistemaker Azn. („Genitr,.") BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. Heel van uit de hoogte heeft Amerika de Duitsche antwoord-nota beantwoord nu Duitschland beterschap belooft, zal Amerika afwachten, of 't den Duitschers ernst is met die belofte. De nota zegt o.a. De regeering der Vereenigde Staten werd voortdurend geleid en teruggehouden door beweegredenen van vriendschap in haar geduldige pogingen om de kritieke vraag stukken, ontstaande uit die politiek welke de goede betrekkingen tusschen de beide landen zoo ernstig bedreigde, tot een min nelijke schikking te brengen. De regeering der Vereemgde Staten zal vertrouwen op het nauwgezette tenuitvoer- leggen dezer verklaring van nu af. De ge wijzigde politiek van de keizerlijke regeenng is ,van dien aard, dat zij het voornaamste gevaar voor de verbreking der goede be trekkingen, welke tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland bestaan, uit den weg ruimt. En inmiddels moet het Duitsche Wolf- bureau melden Het kan niet meer worden betwijfeld, dat het door een Duitsche duikboot op 24 Maart j.l. getorpedeerde vermoedelijke oor logsschip inderdaad identiek is met de stoomboot „Sussex". De Duitsche regeering gaf hiervan de regeering der Vereenigde Staten kennis en deelde haar mede, dat zij in den geest van de nota van 4 Mei hier uit de consequentie zou trekken. De strijd bij Verdun blijft vreeselijkde Duitschers schijnen hier, koste wat het kosten moet, te willen dwingen; het Fransche bericht luidt Het thans met kracht hervatte offensief van de Duitschers tegen Verdun duurt sinds 4 Mei onafgebroken voort met onge hoorde verbittering. Het Duitsche doelwit op den linkeroever van de Maas is steeds hoogte 304 en omgeving, In den nacht van 8 Mei was de strijd buitengewoon he vig rondom de stelling, welke de vijand trachtte te omvatten. Drie aanvallen van de Duitschers werden afgeslagen met ge weldige verliezen. Den volgenden dag werd een nieuwe aanval tot staan gebracht door ons spervuur. In het geheel lieten de Duitschers, zegt men, drie pas aangevoerde divisies van groote sterkte decimeeren, terwijl het resultaat nihil was. Dat „resultaat nihil" is natuurlijk weer Fransche beschouwing, doch uit de be richten blijkt wel, dat ondanks de grootste heftigheid der Duitschers nog niets afdoends werd bereikt. De Turken opereeren bij het Suez-kanaal zij behaalden daar buit: 240 honden, 120 kameelen, tenten, munitie, een paar mi trailleuses enz. Er zijn thans ook Italianen naar Egypte die Bardia hebben bezet. En de Russen zeggenI11 de richting van Erzindzjan hebben de Turken gisteren hardnekkige, schoon vruchtelooze aanvallen op onze stellingen gedaan. Na verpletteren de verliezen te hebben geleden, heeft de vijand tegen den avond zijn offensief ge staakt. In de richting van Diabekir hebben onze troepen de Turken van een bergketen verdreven, die zich in de streek van Moesj naar het Zuiden uitstrekt. In de richting van Bagdad hebben wij den vijand uit versterkte stellingen verdre ven en hem over aa?izienlijken afstand naar het Westen teruggeslagen. Tijdens de vervolging hebben wij hem nog een veld kanon ontnomen. Dat gaat „in de richting" van Bagdad Asquith heeft op een banket, dat ter eere van de Russische Doema-leden gege ven werd, er op gewezen, dat de beide regeeringen tot volkomen overeenstemming gekomen waren, zoowel wat de Turksche en Perzische kwestie als alle overige aan gelegenheden betreft, waarbij Rusland en Engeland beide belang hebbende gevolg de politiek zal men in oprechte samenwer king blijven voeren. ALKMAAR. BENOEMD. Bij Kon. Besluit zijn onze stadgenooten, de beeren J. Helder en Pj. J. Leemieijer, bei den van het 5e regiment Infanterie, benoemd tot reserve-tweedieJuitenant bij hun tegen woordig korps. EEN NIEUWE STRAAT. Heden heeft Ihiet heugelijk feit plaats gehad: Alkmaar is een nieuwe straat rijker gewordende zoogenaamde, befaamde „doorbraak" si geschied tusschen de Nieu- wesloot en de Achterstraat. Nog loopen de mens clien, een beetje schuchter over het nieuwe terrein, dat er altijd inog ietwat eigcndomme'lijk uitziet (de straat gelijkt nog; zoo weinig op een straat)doch alles went en de nieuwe verbinding zali den bewoners van deze burnt werkelijk een voordeel' blijken. BENO^Mo. Bij Koninklijk besluit van 9 Mei is onze stadgenoot, de vaandrig H. A. J. M. Kusters, benoemd tot reserve ze luitenant oij „-l 10e Regiment Infanterie. STATENVERKIEZING. Naaj- wij vernemen: heeft Jhr. Mr, Hi. Gevers desgevraagd te kennen gegeven, dat hij eenie eventueellie herbenoeming tot Jüidi der Provinciale Staten weinscht te aan vaarden. GEVONDEN VOORWERPEN. Benige portemounaies iniet een zonder geld, een fietspomp, een lorgnet, een hor logeketting, een mesje, een sjaal, een hals ketting, een kinderboezeuiar, .een kinder rokje en broekje, een mes, een- parapliuie, een, rijwieflaintaarn, twee armbandjes, een rozenkrans, een pakje suikergoed, een sir garenko'ker, e-en damiestaschje; een hon denpenning, een hondenihalsband met pen ning, een zilveren heerenhortogie, een gra naten armband met gouden slot, een vulr penhouder, een zilveren armband en een bosje touw. R. K, VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. Deze vereeniging hield Dinsdagavond 111 't caté ,,'t Guiiden Vlies" hare jaarverga dering. De Voorzitter, de heer H. Kenter, wees er 111 zijn openingswoord op, dat deze vergaderuig beter bezocht was dan de vorige, maar toen niet best. De opkonisi was met scliitterend; iodh handen de af wezigen ongelijk, want 'c was eeu animiee- remie avond. Na lezing der notulen bracht de Secre taris, de neer S. j. A. Keeaom, het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat in net ar- galioopen j,aar het Bestuur niet stil ge zeten heett: 3' groote .propaganda-verga- deruigen werden gehouden, due een suc ces waren voor de vereenigung'. Gememo reerd werd de tocht van het Voakszangorgiel door Alkmaar. Door dit propaganda-muck del werd naar buiten gewerkt met net re sultaat, dat de naam der vereeniging werd gevestigd en de volkszang op straat, bij uitvoeringen en op vergaderingen, meer en meer wordt verbreid. Een woord, van dank werd gebracht ,aan den eminemten Voorzitter, die met stevige vurst hei roer houdt omklemd en het schip in veilige haven stuurt; aan den heer Joh. Kuiper, den ijverigen directeur van het kinder koor; aan inej. G. Biioitn, die hare talenten zoo vaak beschikbaar stelde vooir de goede zaak, en den heer W. Vermeulen, die met zijn reien aan de propaganda-avoniden, eienie aangename attractie bracht. Tenslotte werd er in het verslag op gewezen, dat de ver eeniging, voor ha ie propaganda geld, veel geld noodig] heeft en het was daarom,, dat de Secretaris een, beroep deed op allen, opdat het ledental stijge; want over heit laatste viel1 in het afgeloopein jaar niet te roemen. Uit het daarop volgende versilag van den Penningmeester bleek dan ook, dat het met de financiën der vereeniging er niiet rookteurig bij staat. De uitgaven, over troffen de ontvangsten, waarvan, de eenige bron is de contributie der leden. Het ge bruikelijke aftreksonunetje luidde totaal aan ontvangsten f 463.211/2, uitgaven f 483.83, zoodat er een nadeelig saldio was van f 2O.ÖO1/2. Moge met het nieuwe vereenigingsjaar het aantal leden vermeerderen, dan kan de vereeniging den volkszang blijven pro- pageeren. Da rekening, doior de beeren Jo-s. Ver meulen en C. Hieniméiman nagezien, was in orde bevonden, zoodat die Penningmees ter, de heer W. Vermeulen, voor zijn ge houden beheer werd gediechargeerdi. De drie aftredende bestuursleden, de hee- ren S. J, A. Keesomr, P. J. van Kessel en W;. Vermeulen, werden herkozen. Met de regiem, euts-be-rziiening „ging het van een leien dakje"; dat punt was dan ook spoedig afgehandeld. Tot zoover wat der jaarvergadering is. Het Bestuur had' voor dezen avond een varieerende agenda opgesteid; teneinde het vervelende, waaraan, de meeste jaarverga deringen lijden, te voorkomen, had het een beroep gedaan op Mej. Truus Schou ten en den heer J. Wj. v. d. Aakster en eenige dames, het z.g. „Vliegend Koortje", vormend. Na, dat beroep is niet tevergeefs ge weest. De zang, dien de leiden te hooren kregen, was een welkome attractie. Mej. Truus Schouten vertolkte eenige liederen van C. van Reünies: „Als de ziele luistert" „Madonna-kindje" en „Oud Li-eken?'Elk itied had leven en de har monie tusschen woord en toom was, doet treffend. De heer v. d. Aakster zong: „De Wiied- sters" van Kees Andriesse „Holland's vlag" van Wi-ertz en „Hemelhuis" van Hullebroek. Uit het eerste lied vooral straalde een warme, devote stemming. Jam mer, echt jammer voor beiden, dat de zaal niet beter bezet was. ,,'t Vliegend Koortje" zong een viertal liedjes uit de Leeuwerk voor, die daarna, onder leiding van den heer Joh. Kuiper, door het publiek vverden, gezongen. Een warm, bravo, voor den heer Kuiper, die op eene leuke wijze de voorgezongen liedjes „er in wist te krijgen". Wat de zes dames, die ,,'t Vliegend Koor tje" vormden, gepraesteerd hebben, is wer kelijk eene openbaring voor ons geweest; ia het ensemble zat een muziek, een har monie, een klankschoonheid, aam kracht, die wij zelden, gehoond hebben. Eindigen wij ons verslag met een woord van lof aan Mej. G. Blïom, die de repetities leidde, en ook thans weer haar hart voor de zaak van den volkszang toonde dloor haar accompagnement. Het dankwoord van. den Voorzitter aan het einde dezer jaarvergadering aan allen, die hunne medewerking verleenden, was welverdiend. "Over het resultaat van, dezen zangavond kan het Bestuur tevreden, zijnmogen meer dere zulke avonden, voilgen, maar dat dian de leden, andere aansporen ze bij te wonen: ze zijn gezellig en. leerzaam. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: 8 Mei. Anna Hendrika en Meinoutje, ds. van Gijsbertus van Vegten en Simonetta Slot. GETROUWD: 10 Mei. Oerardus Jaspers en Trijntje van Diepen,. Hendrik Stam en Catharina Jonker. OVERLEDEN: 9 Mei. Klaas Blom, 49 j., wonende te St. Pan,eras. KERKNIEUWS. DEKEN N. J. SMEULDERS. Naar. wij vernemen is gisterenmiddag de hoogeerwaarde heer N. J.. Smoulders, deken en pastoor te Warmond, van de H.H. Sacramenten deir stervenden voorzien. De hooge lijder wordt verpleegd in die Maria-stichting te Haarlem. Wij kuruiedf onze ooren, haast niet ge- loove-n, als wij hoorein na alles wat er officieel gepubliceerd is wat een Wo'lff-telegram zegt: „Daar de „Tubantia" niet ten gevolge van eon Duitsehen aanval verloren ging, kan van een vergoeding door een Duitsch schip geen sprake zijn,." En we dachten, dat wij al zoo aardig op weg waren De Britsche krijgsmacht, die zich bij Koet-eLA-mara aan, de Turken beeft moe ten overgeven, zat naar een plaats in het midden vain, Rtein-Azië worden overgebracht om daar in krijgsgevangenschap te wor den' gehouden. Liebknecht zal niét worden vrijgelaten,; het spoedeischende voorstel daaromtrent werd verworpen Liebkniecht heeft zich bij zijn arrestatie verzet „miet lichamelijke ■kracht" dat schijnt de zaak nog érger te maken! Ook in Luxemburg zall de zomertijd ingevoerd' worden,. Joseph Plunkett, een der terechtge stelde lersche opstandelingen, is enkele uren voor zijn terechtstelling nog gehuwd met Grace Gifford; de huwelijksaankondiging verscheen, op 5 Mei in de „Irish Times". VenizeloiS is weer gekozen met groote meerderheid tot lid vanidie Grieksdiie Katner. Een nuchter berichtje, dat véél zegt! Gisteren was het 100 jaar geleden, ,dat in de Rotterdamsehe 'haven, bet eerste stoomschip versoheen. Gisteravond zijn van uit Utrecht per extra-trein via fientheim naar Diultschilaiid uitgevoerd 267 koeien, die ingeschreven waren in het Ned. Rundveestamboek. De z om e r t ij d zal in Engeland den 27 dezer worden ingevoerd. Van Engelsche zijde wordt er eens gauw op attent gemaakt, dat de Duitschers otschoon zij het eerst den zomertijd invoer den» met moeten denken, dat zij den zomertijd ook „uitvonden"; neen, de uit vinder was een Engelschman, Willett ge naamd. In Duitschland en Oostenrijk eet men Meikevers! Ze hebben ©eini groot eiwit en z-etm-eelgehalte. Scboolkinderemi verzamelen ze en de voedings-eentrale te Wieeniein koopt ze voor 50 ets. per Kilo, zoo zegt het „Ber liner Tageblat". Ons prachtig stoomschip de „J. P. Coen," zal worden „opgelegd"; nog uit voorzichtigheid In Portugal zal de staat v,an beleg afgekondigd worden. Een particulier, Joseph Coweir; uit S,laydon-on-Tyne, looft 200 pd.st. uit als bekroning voor den vlieger, die een Zeppe lin boven Brits,ch gebied of Britsche territo riale wateren naar beneden weet te haten. GEMENGD NIEUWS. Een lieve dochter. Zondag heeft te Ijmuiden, de oudste dochter vaini zekeren G., schipper op een stoomtrawler, die op de kinderen zou passen, terwijl die oudiers naar Egmonid waren, een kast openge broken en, uit een, kistje, inhoudende f 2700, f 700 weggenomen, waarmede zij de plaat heeft gepoetst. („Teil") Ironie van het noodlot. De „brave" Briand, minister-president van Frankrijk, die indertijd in de Fransche Kamer het wetsontwerp over het afbreken der betrek kingen tusschen den Franschen Staat en den H. Stoel ingediend heeft, de „brave" anti-clericale Briand heeft bij zijn jongste bezoek aan Rome een eigenaardige verras sing beleefd. Hij werd namelijk in Rome bij zijn be zoek aan het door den Franschen gezatn Barrère opgerichte lazaret voor Fransche gewonden door de uit Frankrij k ver jaagde Zusters van S. Carlo van Nancy ontvangen. De overste, Zuster Victoria Chardel, heeft hem op zijn rondgang be geleid, en Briand kon niet nalaten, zich over het werk der Zusters en de uitste kende inrichting van het lazaret vol lof uit te spreken. Ongetwijfeld heeft het op den beroemden cultuurstrijder een zekeren indruk gemaakt, dat de Fransche gewonden op Italiaanschen bodem door de uit haar vaderland ver dreven Zusters verpleegd worden. Zoo is de loop van het noodlot. Van Combes, die de verschrikkingen der Kathol eke hospitalen ondervinden moest, tot Venito Mussolini, die door de zuster van Mons. Scotton verpleegd wordt, allen hebben zij zich met eigen oogen van de verschrikkelijke misdaden der Fra'ters, Priesters en Zusters moeten overtuigen. Het is het stille en toch welsprekende antwoord der vervolgden aan hun ver volgers. Giftige planten. Bij den landbouwer v. d. B. onder Amersfoort moesten de vorige week twee runderen worden afgemaakt, omdat zich verschijnselen van vergiftiging voordeden. Maandag had een onderzoek plaats van wege het Utrechtsch Landbouw- en Kruid kundig Genootschap naar de planten in het weiland, waar de runderen hadden gegraasd. Het onderzoek had tot op heden nog geen resultaat. Inbrekers gevat. Te Doetinchem is ingebroken in de villa van Ds. S. Doornbos. De bewoners waren afwezig. De dieven zijn binnengekomen door pannen van het dak te verwijderen en hebben alles nagesnuffeld. De daders zijn gevat, 't Waren twee 19- jarige leerlingen van onderwijs-inrichtingen aldaar. Ze hebben volledig bekend. Geen bruin brood. In Zelhem in den Achterhoek mag alles. De burgemeester schijnt alles wèl te vinden. Terwijl heel de wereld bruin brood eet, smullen ze daar lekker van 't wittebrood. Niet hier en daar in een enkel gezin. Maar gewoon weg ieder die er zin in heeft. Van AZ. Is dit niet voor de bewoners van omliggende plaatsen reden tot ontevredenheid? Het wordt tijd, dat men het gemeentebestuur nog eens goed inlicht, wat moet en niet moet. „Maasbode." ALKMAAR, 10 Mei Tuinbouw- en, Han- dalsvereentging „Algemeen Bieferrg". Spinazie 512 ct., postelein .131/216 ct», zuring, 56 ct., alles per mandje; sla 22—50 ct., per 10 krop; radijs 32—48 ct., raapstelen 3036 ct., per 25 bos; rabarber 24—38 ct., per 10 bos; asperges 16—30 ct., per bos; wortelen f 1.—per 10 bos; prei 26 ct., per 5 bos; bloemkool 16 22 ct., komkommers 21 ct, per stuk. HOORN, 10 Mei. Veemarkt. 1 kalfkoe f 300, vlug2 nuchtere stachtkalveren f 10, vlug; gewogen 10 vette varkens per kilo f0.64 a f0.90, vlug; 86 overhouders f40 a f50, matig; bokken f3, vlug. HOORN, 11 Mei. Kaasmarkt. Kleine f63, Commissie f62.50, Fabriek f63, Fabriek Commissie f 60. Aangevoerd 100 stapels. TELEGRAMMEN. DE „VENDETTA", VAN DEN BALKAN-STRIJD. Weien en, 10 Mei. (Part.) De „Albani- stche Korrespondenz" bericht uit Skoietari: Den 29'en April vereenigdien zich de hoof den der voornaamste stammen te Sko>etari om over de quaestie der bloedwraak te beraadslagen. Die maarschalk Trolmann hi-elid 'n red-e, waarin hij de noodzakelijkheid betoogde, dat ale stammen een landvrede zouden bezweren en, één wiet moest gelden voor de geheele natie. Daainnoe voerde de stadsconwnanda-nit kolonel Dichte! 't woord, die verklaarde, dat de- Albaneezen d,e wa penen slechts moesten voeren ter verdedi ging van hun land en niet tegen hunne broeders. Die hoofden van alle stammen sloten daarbij een landvrede voor dien duur van zes maanden. Milaan, 10 Mei. (Part.) Volgens berich ten uit Athene zijn de Biuilgaarschie troe pen langs de 'Grieksche grens versterkt ge worden. Random Monastir hebben de Duit schers stellingen opgeworpen. Het in de laatste dagen, aanhoudend- bombardieeren van d-eze stelingen door de artillerie der botrd- genooten wijst op' een offensief van dezen kant. Te Monastir zetelt ,d-e Biullgaarsch-Oos- te-nrijksch-Duitsohe Staf, teneinde d-e bewe gingen der troepen te leiden. De Grieksche bevolking aan de Servische grens is door de Fransche leg-erautotriteiten, v-erzooht ge worden de dorpen- te ontruimen. DE ACTIE _DER SERVIERS. Ber lijn, 10 Mei. (Part.) Die „Vossisch-e Zeitung" verneemt uit Sofia: Naar uit Athene bericht wordt, zullen-twiee Servische divisiën te Saloiniki landen, tezamen-30.000 man, waarvan de helft r-e-eds is aange komen. Ook op andere punten der Gri-eksch- Maoedonsiche kust moeten Servische troe pen ontscheept zijn geworden. Kolonel Waschitsch; die onlangs door den Gri-ek- schen Koning in audiëntie ontvangen werd, zal bet bevel o-ver alle "Servische troepen iin- Macedonië op zich nemen. VREDESVOORWAARDEN Londen. Uit New-York wordt aan de „Daily Ne-ws" geseind, dat de „New-York Tribune-" een telegram openbaar maakt uit Washington; meldende, dat de vredesvoor waarden, welke aan Duitschland zoud-en worden gesteld, voorwaarden zijn, die af komstig zijn van het hoogste gezag. Deze voorwaarden zijn: de teruggave van. die bezette gedeelten van België en Frankrijk, de insteling van- bufferstaten, bij Polen en den Balkan, vrij van Rus-sischen invloed, doch niet noodzakelijk onder Duitsch, toe zicht, de geheele teruggave aan Duitsch land van zijn koloniën; de Dardanie-Ile-n im „bevriende handen". UIT SPANJE. Par ij s, 10 Mei. (Part) Uit Madrid wordt gemeld, dat in een vergadering te Valla- dolid door beambten dier Noordersipoorwe- gen gehouden, tot eene vreedzame staking is besloten, hetwelk door de spoorwegen van geheel Spanje is g-ftedgekeurd. De regeering heeft maatregelen genomen om onlusten te voorkomen, en het verkeer te handhaven. VAN DE BELGISCHE KUST. Van de Grens, 10 Mei. (Part.) Bij de laatste ontmoeting voor Ostende van de Diuitsche en Engelsche torpedojagers trok ken de Duitsche schepen spoedig onder het bereik van hunne kustbatterij-en terug. 24 Duitsche matrozen werden gewond door granaten; één marine-soldaat werd door een granaat gedood. PIT GRIEKENLAND: Boekarest, 10 Mei. (Part.) Het blad „Minerva" verneemt uit Athene, dat bin nenkort leen hervorming van het kabinet Skoulbudis te wachten is, naar deze in d-ein taatsten ministerraad heeft in gemaakt. Dit schijnt noodzakelijk door aftreden van Dr-agomiris en Theotom', Naar gemeld wordt zal in het kabinet een, aanzienlijk reed-er plaats ADVERTENTI6N~ Getrouwd: CORNELIS GROOT en JACOB A P. BOMMER, die mede namens wederzij dsche L hun dank betuigen voor de vele be«| van belangstelling, bij hun huwelijk,/' vonden. Egmond a. d. Hoef. 10 Mei 1916. K-cw®—-««»- -w*. f Op den 16en Mei hopen 1 T geliefde Broeder en Zuster E hunne 25-jarige Echtvereenif® B te herdenken. Dat zij nog lang gespaard T blijven, is de wensch van Broeder en Zuster I Jn. VERDUIN. 1 G. VERDUIN— Akersloot, Mei 1916. E -O- BS- Den 14en Mei as. hopen geliefde Ouders 1 T a en hunne 40-jarige Echtvereeniginj te herdenken. Hunne dankbare behuwd- en kleinkindera Krabbendam, gem. Warmenhuizen, Mei 1916. -4-<1KB Hi in 300 soorten, direct leverbaar. Speciaal vervaa liederen worden binnen een leverd. GEVRAAGD: een flinke loopjongen, ln FEIJEN'S Schoenmagazijn. Een tweede bakkersknecht B vergevorderd leerling, bij H. EICKHO Verdronkenoord, Alkmaar. Een net burgerman van middelt» leeftijd, vraagt Iemand bl) zich, om j lig samen te leven, hetzij man of n van ongeveer denzelfden leeftijd. Br. fr. no. 93, Bureau „Ons Blad." GEVRAAGD: een J ON GEN, die in bet bakkersvak we opgeleid te worden, bij W. DEKT' brood- en banketbakker, Kritzingerstral Haarlem. GEVRAAGD: een R. K. Dienstbode, (liefst Dagdienst! door S. FRAIJMAN, Verdronkenoord Alkmaar. GEVRAAGD: zoo spoedig mogelijk een nette R Huishoudster, (40 50 Jaar), bij een duwnaar (werkman) zonder kinderen, Br. onder lett. H., bur. van dit bill Zoo spoedig mogelijk gevraagd, MEISJE, 16 Èt 17 jaar, bij de Wedi A. KROON, Grootesloot, Oudesluis. Gevraagd een R. K. RAAS KNECHT, tegen hoog loon, aan de fabriek „Ons Belang" te Heer-Hugow Spoedig of direct gevraagd een HOUDSTER ot weduwe, om bij een vrouw behulpzaam te zijn. Brieven letter K, bureau „Ons Blad". Wegens huwelijk der tegenwoordige»' gevraagd een BOERENMEID, R. K.,g kunnende melken, tegen half Juni, bij OUDEJANS, Blauwe Poort, Beemster. Terstond gevraagd een nette K- DIENSTBODE, bij J. A. VAN ZANT Heemskerk. Zoo spoedig mogelijk gevraagd flinke, nette DIENSTBODE, bij J. N. K Purmerender weg, Beemster, bij PunM TERSTOND GEVRAAGD: een WERKMAN, liefst kunnende n bij J. ZWEMMER, Wogmeer, Spierdijk GEVRAAGD een nette R. K. DIENSTBOD®, D. BROERS, Kapel, Heilo. Er biedt zich aan een R. K. BOE® KNECHT, goed kunnende melken rijden. Brieven onder letter N, bureau dit blad.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 2