No. 65 Dinsdag 6 Juni 1916. 10e Jaargang Zijn Engelsche vrouw, Oltgave va» 4» Ntaunlooi# Vaosaot8ebsp „ONS BLAB". Alkmaar. Butaan! BfiBBDSTBAAT IS Telefoon Mo. 433. Dit blad verschijnt Dinsdag Donderdag en Zaterdag BLAD ABONNEMENTSPRIJS ^75Jct. per kwartaal franco huis. llCTct. met geïll. Zondagsblad bij I '1 vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers van de courant3 ct. van het Zondagsblad. 5 ct. ADVEH7ENT1ËN: Van 15 regels50 ct. Elke regel meer10 ct. Reclames per regel25 ct. Kleine adv.30 woorden bij vooruitbet. 30 ct. y Onze Vlaamsche broeders. Ahvie aandachtig de grooie burger beweging van de laatste tijden èn tijdens dezetT oorll'og ètai vóór dezen oorlbg reeds onder de Vlamingen en W,aten volgde, dien is het duidelijk gewonden, dat er iets hééJ gevaarlijks broeit, iets héél gevaarlijks voor 't ganschie BieHgenland. Aanstonds na het uitbreken van den oor log' werd te Amsterdam onder redactie van Dr. René de Gliercq en Dr. A. Jacob liet dagblad „De Vteamsühie .Siem" op gericht, waarin aS spoedig over den grooten burgerlijken strijd werd .vóórtgetwist met onverminderdefelheid: diat allies' in Vlaan deren Vteamsch moest wezen, diat gebro ken moest worden met alles, wat ook maar in 't minst zweemde naar Fransch. Weffinu, dezen strijd hebben wij steeds sympathiek gevonden Vlamingen en Walen behóóren ook niet bij elkaar en het schoons Vlaamsche Beven, mag niet' ver- franscht worden; 't zou eeuwig zonde zijn! Doch getuigt het jammer genoeg niet van een eigenaardige karaktertrek onzer zuidelijke broeders, alis wij hen. op zoo'n onbeholpen wijze hun strijd zien vóórt strijden in zoo ongunstige en voor heel het vaderland zoo gevaarlijke omstandig heden? Wij zeggenop onbeholpen wijze want beseffen die dóórdravers niet, diat op deze wijze niets anders bereikt wordit dan d!e later eens nadeel! berokkenende anti pathie der toeziende neutralen Wij zeggen: in deze voor het vaderland zoo gevaarlijke omstandigheden. want beseffen die dóórdravers niet, dat een in nerlijk verdeeld land een licht bemachtigde prooi is pn blijft van de grage landt- roovers, die 'loeren èndat onderling gekrakeel natuurlijk min of meer in 't ge heim warm stoken? De dóórdraversi, zij wileni uit Duitsche handen zelfs het schijnbaar Vlaamsche ge schenk aannemen! België's fiere koning heeft in dieze reeds vroeger zijn imeening .te kennen gegeven: hij wenschite heel verstandig, met het ook op anders onvermijdelijke verbrokke ling dier Belgische macht dat de strijd gestaakt zou worden tijdens dén oorlog, René de Clercq en Dr. Jacob werden wegens hun verzet in deze van hun rijks ambt ontheven; en wat zien wij nu gebeuren? In pene op 27 -Mei gehouden algemeene vergadering hoeft [het Algemeen Neder- ïandsch Verbond van Brussel en Omstreken na eene rede, gehouden door Dir. Jacob, zich niet algemeene stemiment, min eene ont houding, uitgesproken voor bestuurlijke scheiding van Vlaanderen en Walenland en tevens eene solidariteitsverklaring afgelegd met de twee door de Belgische Regeering ontslagen ambtenaren Dr. René de Clercq en Dr. A. Jacob, De afdeeüngen Antwerpen en Lier van A'. N. V. namen reed's vroeger een. ge lijkluidend besluit. Zondagavond werd door de algemeene vergadering van de GroenJngerwaeht van 'Brussel en Omstreken de volgende motie onder geestdriftige toejuichingen en met algemeene stemmen aangenomen „Leden en genoodigdlen van de Groé» ningerwacht vergaderd in het Vlaamsch Huis, te Brussel, op Zondag 28 Mei 1916; Na de uiteenzetting gehoord te hebben van Dr. Aj. Jacob, in zake het standpunt FEUILLETON. dioor Rudolf Strafz.' ingenomen door hem en Dir. René de Clercq, als hoofdopstellers va» „De Vlaam sche Stem"; Bietuigen hunne volstrekte solidariteit met beide genoemde Vlamingen; Keuren volmondig af dat 'de regeering loyale Vlamingen heeft gebroodroofd we gens hun Viaamschgezinde werking, en dit te meer daar andere Belgische ambtenaren geheel vrij. blijven hunne afwijkende op vattingen ongehinderd' te verdedigen Drukken den wcnsch uit, dat de staat kundige verhoudingen van het Vlaamsche volk bij het herstal van' den vrede zoo danig geregeld wordt, dat het over zijn eigen lotsbestemming 'kunne beschikken; Besluiten, allien eendrachtig en onverpoosd te ijveren om de verwezenlijking van het Vlaamsche beginsel te bevordlereni; En brengen deze motie ter algemeene kennis."- De Katholieke leider Advokaat Lodiewijk Dosfel, een der stichters van de vroegere „Vlaamsche Stem", sprak enkele diagen ge leden in het etapengebied pp „eene druk bezochte vergadering, belegd door dien Ka tholieken Vlaaimschen Student en bond, ten voordieele van het bezoek der nieuwe Vlaamsche HioogesdhooL Ér was buitengewoon veel geestdrift, vooral onder de aanwezige Vlaamsche stu denten. I Aldus luiden de officieele berichten; Dat is in hoe onkenbaar geworden ge daante pok dat iS Widsverraad. Dat is misschien, niet opzettelijk heulen met den algemeene» vijand Wij vinden het erg jammer voor de warme sympathie, die wij immer voor de Vlamingen gevoelden,— zóó, dat het ons zelfs spijt deze laakbare gedragingen van velen onder 't Vlaamsche volk in ruime ren lering té moeten verkondigen doch 't is de waarheid: zoo gaat men zijn nationale» ondiergang tegemoet en zóó zal spoedig de tijd komen, diat wij niet meer kunnen spreken van „onze Vlaamsche broe ders" BINNENLAND. NEDERLAND EN DE OORLOG. Onze kaashandel op Duitschland. Da lieer J. J. Stuyt Pm, voorzitter van de Vereeniging van Kaashandelaren in Noord-Holland, deelt mede, dat het bericht, als zoude de levering va»' kaas aan de Z. E. G. thans plaats vinden door tus- sohenkomst Van bovengenoemde vereeni ging, beslist onjuist is. Vee-uitvoer naar Duitschland. Bij O'ldenzaal zijn Zondagmiddag 46 wa gons rundvee de Duitsche grens overge gaan. De granaten van zacht staal. „De Metaalbewerker" meldt, dat de firma, die aan ons leger granaten leverde van Zjacht staal', -die niet zulten springen als Zij, worden afgeschoten, waarvan de Mi nister van Oorlog 'in die Kamer melding maakte, is de firma Nering B|öget te De venter. Dit was dus de vaderlandslievende firma! Ontvlucht. Wij vernemen, diat een der te Hoek Van Holland aangebrachte Duitsdhers, een vaan drig, is ontvlucht. De „Koningin Wilhelmina". Men seint dLdj. 4 Juni uit Vlissingen: De mailboot „Koningin Wiffliefeina" kwam 81. Hij stond voor een zij-ingang van het Fa riemen r. Hij las werktuiglijk de mede- deeling op een bord er naast, dat hier slechts toegang was voor vreemde diploma ten, de Lords en hunne oudste zoons. Daarnaast zag hij, als bewaker van de poort, een -grooten, zwarten; blonden poli-, tieagent met den lederen band' van zijn hellm onder de lippen. Hij zag een grooten automobiel voorrijden, waar een jonge man Jfl rok uitstapte, de jas los omgeslagen, die in het gebouw verdween. In de menigte rondom hem werd fluisterend1 die naam' van dezen hertog genoemd. Men kende hier in het land de groote pairs van aanzien, zooals int Duitschland de bondsvorsten. Dat ahes was niet nieuw voor John Wilding. Hij had het ïn zijn lang leven dozijnen, honderden malen kunnen waarnemen. Maar ■vandaag veroorzaakte het bij hem' een doffe 'verbazing. Hij bad', het vreemde gevoel, alsof do geheele vertooning hier, de don kere muren Va»' mensdien, die in de lucht triltendp verwachting alleen daar was voor hem, alsof hij, de stflBie mam uit de City, d'e eigenlijke speelbal was van den strijd tusscheti Duitschland en Groot-Briitanië Hij slikte een paar maall heftig. FIij voelde iets in, zijlii keel zitten, dat hem den. adem benam. i Hfi werkte zich met moeite en' geduldig langs het gebouw tot aan. «Set ijzeren hek rondom het groote plein van Westminster. De uitgestrekte, door de zwarte onbestem de deining van hoofden omgeven vlakte, lag als in maneschijn door het blauwachtig heldere electrische licht. Een menigte auto mobielen hield stil voor het portaal. Hun schrille dubbelbogen puilden sfaperig-stra- lend uit, nauw tegen elkaar gedrukt, als een kudde monsters in het donker. Zwijg zame groepjes menschen, chauffeurs, die naren, poortwachters stonden, er naast. Nu en dan drong zich nog,, met d'e porte feuille onder den arm, een nakomer door de menigteben afgevaardigde, die zich verlaat hadl, of een ander politicus. Men meende in het ztvijgen de schreden te kunnen hoore», waarmede de eenzame ge stalte over het leege plein naar de hel verlichte poort liep. Op eens beweging: Hier of daar was een/' bericht uit het inwendige van het •gebouw naar buiten doorgedrongen: „De minister is opgestaan om de regeerings- verkl'aring af te leggen!" Nu valt de be slissing. John Wilding ging op de teeinen Staan. Het diende nergens toe Er viel niets te zien en bovendien was 't nacht. Het was slechts een onwillekeurige bewe ging, veroorzaakt door zijn opgewonden heid. Toen stond hij weer stil en wachtte geduldig met gebogen hoofd af, welke be slissing over Engeland en DüitscHïand zou vallen. En wat van hein zou worden tusschen de beide molensteenen. Hiji dacht aan de woorden van zijn neef, eergisteren in Frank fort. Vaag drong het tot hem door, dat de twee landen hem eigenlijk hetzelfde, wa- heden met 76 passagiers aan' boord om kwart over 6 uur binnen. De passagiers èn de mail vertrokken met den trein van 7.46 uur. Onder de passagiers' bevonden zich die be manning van' een Nederliandsclte petrole- umboot van een Betrotenm-Maatschapp ij te '«swGravehhage, welke contrabande vervoer de tusschen Engeteche havens onderling en naar Frankrijk. Zij had verhooging van gage gevraagd, welk verzoek werd afgewezen. Daarop web gerden enkele manschappen en toen werden alllen afgemonsterd!. Aanhouding Nederlandsche schepen. Naar het „Hblld." verneem/t, zijn dezer dagen verschillende vrachtschepen va»' de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" en van den „Rotterdaimsehen Lloyd" door de Engelschen aangehouden. Deze booten moesten, voordat zij haar reis voortzetten, eerst de analine 'lossen, die zij aan boord1 hadden. Alleen de „Rondo", waar de 1400 kisten, die zij meevoerde, verspreid wa ren over de geheele lading, mocht uit Dur ban vertrekken, .mits de lading in Indië ter beschikking van den Engelschen consul zou worden 'gesteld. De aniline was als gewoonlijk gecon signeerd aan den. Gouverneur-Generaal van NecL-Indië en is noodig voor de batik- industrie. Ter wille van. deze industrie maak ten d'e Engeltschen de uitzonderingsbepaling om deze aniline, hoewel Duitsch product, tie laten passeeren. Hiet gerucht loopt, dat de aanhouding zou zijn te wijten' aan het feit,' dat vroe ger verscheepte analine niet volgens de gemaakte afspraak werd gedistribueerd'. Wittebroodsverbod ingetrokken. De Minister, van Landbouw heeft bij gis- teren aan de burgemeesters gerichte cir- cula ire ingetrokken lo. met ingang van 19 dezer: het ver bod aan de meelfabrikanten om gebuild tarwemeel af te leveren; 2o. imct ingang van 24 dezer: het ver bod om wittebrood te bakken. Prijsbepaling gevorderde wol. Het Wioieomité heeft voor Friesland den prijs vain eerste qualiteit Noord-Hoillandsche wol bepaald op f 1.75 ipt_r4 K.G. Biij. afwij kende qualiteit, aan de hand van het ge geven voor 'eerste qualiteit, de waarde door den vertegenwoordiger van het legerbe stuur worden getaxeerd. Door burgemees ters is verzocht de schadeloosstelling op diezen taxatieprijs te bepalen. Geen vacantickaarten. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, staat vast, dat ook dit jaar geen vacawtie- kaarten zullen/ worden afgegeven, omdat de beperkte dienstregeling, welke in. ver band' met de 'tijdsomstandigheden nog steeds gehandhaafd moet worden, niet toe laat, dat aan het toch reeds groote aanibal reizigers door toepassing van goedkoope vrachtprijzen nog uitbreiding wordt ge geven. Hoe 't meevallen kan! Dat ondervindt men. te Zaandam 't Gemeentebestuur zat daar leelijk in de klem. De stad heeft veel geld noodig, d'e „begrooting" sloot niet, er was maar even f65.000 te kort en Ter Laan noch Duys nóch iemand anders wisten, waar ze die vandaan zouden halen..;.. Enfin ze wisten raad. Zij zetten leukweg, op de Blegrooting, f65.000 extra-bijdrage van het Rijk, zon der dat zij er natuurlijk iets van wisten of de Stajit daar inkomen wou! ren. Hij zou in elk zijn bedrijf hebben uit geoefend. Ook in een derde onverschillig in welk werelddeel ook. Hij bezat geen vaderland. Hij imiste het ook niet Hij had er nooit ernstig aan gedacht, dat h.ij er een zou kunne» hebben en. hoe het helm dan te moede zou zijn. Maar daar zagen anderen, wat verkeerds in. Zij beschuldigden hem van lauwheid. Het was hem, alsof er zich iets in en aan' hem wreekte, wat hij zelf iniet begreep. Hij zou hebben kun nen weenen, zooaTs hij daar onder de menigte wachtte, een zandkorrel aan de zee, 'een onder tienduizenden/ en toch andiers dan de anderen. Die rondom hem stonden waren Blritten, ondanks hun vischbloedige kalmte ademloos wachtende Biritten. Hij bekommerde zich niet om zijn volk en om zijn land. Hij zorgde voor zijn geld, willdle geldl verdienen aan. wat er gebeurde. En „het was hem allsof juist daarom/deze beide vreeselïjke machten van beide zijden der Noordzee steeds nader op hem aandron gen, hem tusschen/ zich drukten als een noot Het waren de menschenmenigten, die den ouden Cityman van. rechts pn links, van achter en van voren benauwdenv zoo- dat hij ternauwernood meer adem kon haten. Hij steunde. Hij keek naar een politieagent om, die hem zou kunnen hel pen. Maar op hetzelfde oogenblik kreeg hij lucht. Er kwam plotseling béweging iin de raas- sa, een warreling ontstond', die in. het mid den der menigte zijn oorsprong nam, zich voortzette over de zee van hoeden, zichi verder voortplantte en brak tegen de ver wijderde huizenrij. Een. man drong zich Maar toen kwamen Gedeputeerden. Wilden dat niet goedkeuren. Brachten de heeren aan 't verstand, dat zij daar in Zaandam, maar niet over 's Rijks schatkist te beschikken hadden Goed, het moest dus anders. 'n Tweede truc werd verzonnen. Nu werd' de Ontvangst van den Hoofde- liijkem 'Omslag verhoiogdl met f 65.000 maar.... het procent van die»/ omslag werd zóó gesteld, dat er toch onmogelijk f 65.000 meer uitkomen kon. Neen, zeiden Gedeputeerden weer. 't Is weer niet recht-door-zee. Maar 't Zaandamsche procent-cjfer is al zóó hoog opgevoerd, dat zelfs een „roode" Raad begrijpen gaat,-hoe er aan .alles een grens is. Edocher kwam. uitkomst. Vanwege de oorlogswinst! Die heeft het inkomen der Zaansche handels- en industriekoningen zpó vermeer derd, dat met het vastgestelde procenlt die f65.000 er nu uitkomen, jia er nóg wat voor d'e gemeentekas, overschiet. 't Kapitaal heeft Zaandam gered.... Aan den anderen kant 'n bewijs, te meer, hoe /geweldig de verschuiving en de aan was van die vermogens in deze oorlogsjaren. is /geweest. Waarlijk, met zulke uitkomsten behoeft 'er aan het noodigste geen gebrek te worden geleden'(„Friesch Dbld.") Een nieuwe kruiser. Op de werf De Schelde te Vlissingen is de kiel gelegd voor een kruiser, te bou wen voor de Neclerllandsche marine. Ongeregeldheden te Soerabaja. Het Tweede Kamerlid Hugenhoiltz heeft die volgende vragen tot den Ministervan Marine gericht: Is de minister bereid' aan de Kamer vol ledige .mededeelingen te doen omtrent de jongste ongergeldheden, die te Soerabaja onder het marinepersoneel (hebben plaats gehad? Wat is daar gebeurd? Welke zijn. de oorzaken? Op welke wijze heeft de regeering de orde hersteld? Wat heeft ze gedaan tot wegneming van de bestaande grieven? Welke zijn de direct uit het voorgeval lene voortvloeiende gevolgen? Minister Posthuma. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, "de heer Posthuma,1 vertrekt a.s. Woensdag naar Ruurlo, tot het voortzet ten van zijn rustkuur. De rust, die Z.Exc. fot dusver te 's Gra- venhage heeft kunnen genieten, heeft hem, naar wij vernemen, reeds veel goeds ge daan. Nieuwe Hollandsche Haring. De eerste nieuwe Hollandsche haring is Maandag aan Hj. M. de Koningin aange boden. Deze was aangebracht door bet loggerschip VL 8 „Maria", schipper M. v. dl Berg, van de reederij zeevisscherij- maatschappij „Excelsior" te Vteardingen. BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. Over den grooten zee steg komen er van Duitsche en van Engalsdhc zijde..;., over- wininiingsberichte» Toch is dit laatste, afgescheiden van de verliezen, die de bei'de vloten leden, duide lijk. Dat er aan, beide zijden niet helden moed gestreden werd, mag men gerust aan nemen. De Engafsche marine 'heeft haar ouden roem: gehandhaafd!, idle Duitsche door de groepen heen en schreeuwde. Ginds weer een. Daar een gentleman/ met grijzen hoogen hoedi. Ben vierde, een vijfde, waar heen m/en keek. En steeds dezelfde kreet: „De minister heeft gesproken! Uitdagend tegen Duitschland! Hij verwerpt de nota van antwoord der Berlijnscbe regeering Engeland blijft op zijn standpunt staan...." „Dat wordt mongen een zwarte Vrijdag op de beurs, als sedert jaren niet!" zei naast John Wilding iemand tegen zijn mak ker. Een ander zei wild en krijgslustig tot zijn vriend: „Je kunt er op aan, dat nu spoedig de lichten op de Noordzee gebluscht zulten worden!" En daar weer een derde luid' en barsch: „Ach wat! De City heeft zcb al' gedekt tegen- den koeris van moig-en." „Ik niet!" dacht John Wilding met een vreemde, hem onaangename kalmte. „Ik ben geruïneerd1 geruïneerd ge ruïneerd. Ik had mij toch niet staande kunnen houden. Maar nu komt ér een krach, waarover nog lang zat worden gesproken/! Het zat een schandelijk schouwspel! zijn voor eiken achtenswaardigen koopman! Hij had een gevoel, alsof hij reeds nu niet meer tot de geiheenschap der gentlemen behoorde. Hij trachtte tusschen de opge wonden. groepen uit te komen. Hij richtte zich schuw naar het duister, naar de Theems'. Daar op de Embankment was het geheet leeg en verlaten. Alleen die dubbele rij lantaarns schemerde in een eindeloos zich langs den oever uitstrekkende lijn den nacht in. Daar liep hij snel heen, bleef plotseling staan, keek verbaasd1 naar d'e eenzaam en spookachtig ten hemel zich verheffende naald van Cleopatra, schudde heeft getoond, dart zijl idle mijiitaire tradities van het Duitsche leger ook ter zee kan- handhaven. Maar het te doen voorkomen, dat deze slag da superioriteit van de Duitsche vloot heeft getoond, is ni/et van overdrijving vrij te pleiten. Eén overzicht van hetgeen bij Jutland' ge beurde doet zien, dat die Engelschen ten slotte, ook al hadden zij groote verliezen geileden/, meester van. de zee bleve», dat de Duitsche vloot niet in staat was- de blok kade te breken-, maar naar haar basis moest terugfceeren. Wanneer die strijd van invloed zou moe- ten zijn voor de „heerschappij ter zee", da» is hij voor dé Duitsdhers als verloren te be schouwen. Ondanks den betoonden moed', ondanks de verliezen, die dé» Engelschen werden toegebracht, is de D/uitsdhe vlooit er niet in geslaagd', de blokkade te verbre ken. In zooverre slechts mogen, de Engel schen zich dius een o>verwinning toereke nen, dat zij de Duitsche vloot naar hare basis terugjoeg. Aan het Italiaansche front wordt nog steeds hardnekkig gevochten. Uit Weenen wordt bericht.: Daar de Italianen oip den bergrug ten Zuiden van het Possina-dal /e» voor ons front van den Monte' Gengio tot Asiago met sterke troepen hardnekkig tegenstand bieden, zijn in deze streek hevige ge vechten ontstaan. Onze troepen wisten de vijandelijke stellingen te naderen; ten Oos ten van den Monte Cengio hebben zij be langrijke vorderingen gemaakt. De v plaats Gesuna ligt reeds binnen ons front. Waar de vijand tot tegenaanvallen overging, wend hij afgestegen. Gisteren hebben wij 5600 man, onder wie 78 officieren, gevangen genomen en 126 paarden buitgemaakt. Uit Rome: Langs het front van Poshina en Asco beproefde de vijandelijke infanterie op dén avond van 2 Juni een aanval te doen in de richting van Onaro, ten Zuid-Oosten van Aruero. Zij werd bij een krachtigen tegenaanval teruggeslagen. Gisteren had in den loop van den dag een hevig artillerie-gevecht plaats. In den namiddag werden .zeer groote massa's in fanterie aangevoerd tegen onze stellingen tusschen den Xomo- en de» Posina-pas. Zij werden met zeer ernstige verliezen terug- Op het plateau van Sette Comiuni duurde de strijd om het bezit van den Cengioberg met wisselende kans voort. Langzamerhand' schijnt het dus daar ook tot den positie-oorlog, miert veel verliezen en weinig voordeeten, te komen. Een stout stukje heeft ee» Italiaansche duikboot uitgevoerd: Den 28sten Mei 's avonds, zoo meldt de „Ag. Stel", wist een Italiaansche torpedo boot de haven Van Triëst te naderen én daar een torpedo "te Janceeren op een koop vaardijschip, dat er voor anker lag. Het schip zonk. Er werd in de haven onmiddellijk met zoeklichten gewerkt en de artülfenie- trad in actie. De Italiaansche torpedoboot werd echter niet geraakt en keerde behouden naar haar uitgangspunt terug. In hert ,Westen woedt de Verdun-oorlog nog met onverminderde heftigheid voort; nu is het weer het fort Vaux, waarop de Duitschers, met gedeeltelijk succes, al hun krachten samenspannen. Maar ook op an dere punten van het Westelijk front ont brandt de strijd met groote hevigheid. B'ij het hoofd, alsof hij alles niet meer be greep, wat rondom hem gebeurde en voelde een loodzware moeheid. Een hartbeklem- mende benauwdheid. Een rijtuig kwam aan. Hij riep het en reed weer naar zijn kan toor. Akelig stil, uitgestorven ate een groot kerkhof lag de City. Het geratel van de cab klonk straten ver. De donkere ge- daate van de hier en daar voor de Blan ken staande bewakers keerden onderzoe kend het hoofd om. Wat dat wel zou be- teekenen? De bewaker van hét huis Wij ding trad dadelijk wantrouwend nader, toen het rijtuig stil' hield. Hij herkende zijn heer. groette en opende de poort. Hij waag de het niet zijn verbazing te uiten. Hij zag alleen nog den chef der firma snel in zijn privékantoor gaan en hoorde hoe binnen den sleutel' werd omgedraaid. Waarom John Wilding dat deed wist hij zelf niet. Nu, midden in den nacht, stoor de niemand hem toch'. Hij handelde zuiver, werktuigelijk. Alles aan hem was nog1 slechts werktuigelijk, oök dat hij nu zijn boeken te voorschijn haalde en bij het schijnsel van dé electrische tamp begon/ te rekenen. De cijfers dansten voor zijn oogen. Neen. H'et waren zwarte punten. Een/ geflikker, een ang9t. Hij sloot d'e oogleden. Hij was doodmoe. Een paar maal bewoog hij zich nog en haalde zwaar adem. Toen zat hij heel stil, met het hoofd op de borst Zijn rechterarm hing omlaag../.. ÏJKordrt vervolgd.} HU HUI Uil LU LU LU LU JJ

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 1