i Belangrijk bericht. liebknèchlt in staat van be schuldiging Gesteld. Berlijn, 9 Juni. (W.Bi) Thans met zekerheid bericht, dat tegen den aflVf caat dr. Karl Lielbknecht, lid van R'F en, Landdag, een aanklacht wegens poging tot verraad gedurende dien oorbY ingediend op grond van 89 van het »f boek van Strafrecht. Wele Heeft U onze gro KINDERSCHOEN] zoek aan ons Magaz pulante bediening, ter azet Artikelen. Daar aan onze za slke aanvraag, ook voo Ons vleiende ter g ANNA CATHARll lil 1 ui m AGENDA. NED. R.K. VOLKSBOND. Vergadering- van den Bestuursraad op Woensdag 14 Juni, 's avonds 8l/° uur, bij Firma Peperkamp, Breedstraat. COMITÉ „HULP IN NOOD". Onderafd. R. K. Volksbond. Zondag a.s., 11 Juni, in de Parochie kerk van den H. Dominicus, 's morgens .6 uur, H. Mis voor Donateurs en. Leden. R.K, PRORI.-CLUC „PIUS X". Onderafd. R, K. Volksbond. Den lteden worden verzocht dteel te nemen i, aan de Bedevaart van de Afkm. Broeder schap naar O. L. Vrouw ter Nood te Heito, op Tweeden Piiiksterdam a.s. Het vaandel der club is daar ook aanwezig. Vertrek per tram 9.15 's morgens. Aan vang der oefeningen te Hieil'o 10 uur. OBDAM. Donderdagavond om 7Va uur vergadering van de R.K. Kiesvereniging te Obdam in Café „de Admiraal". Bespreking: Verkiezing Prov. Staten, tevens: Verkiezing bestuurslid vacature- B. de Jong (overleden). PROPAG ANDiA-F IETSTOCHIT NAAR BEVERWIJK. Personen, die de propaganda-fietstocht op den 2en Pinksterdag naar de R.K. Drank- bestrijdingsmeeting te Beverwijk wenschen mede te maken, worden beleefd verzocht, zich v"r '12 Juni even op te geven bij D. van Diepen, Spoorstraat E. 3, alwaar dan verdere inlichtingen zullen worden, ge geven omtrent uur en plaats van vertrek. MARIA-VEREEN. KRU'ISVERBOND. Kaarten voor den „dag" te Beverwijk zijn nog verkrijgbaar a 10 ets. bij de bekende adressen. De tram vertrekt om 7.45. Vertrek der tram uit B. 6.12. DRANKBESTRIJDERSDAG BEVERWIJK. Half 11 uur 'smorgens H. Mis, waar onder drankbestrijders-predicatie door den WeJEerw. Heer H. Hemsing, Kapelaan te Rotterdam. Half één uur opstelling der optocht in de Meerstraat" (bij: het Stations plein). Half 2 groofe vergadering op de terreinen van de Kweekschool. Spreken zul len: de WelEerw. Pater Th. Appelman, S. J. Amsterdam; Mej. A. M. C. Mooij- man, Den Haag; H. C. Diep, Amsterdam. Gaat allen op naar Beverwijk! hoofdredacteur van. „Het Centrum". De laatste jaren nam hij geen actief deel meer aan de leiding van het blad', maar was er vroeger, toen het te Amsterdam verscheen, de zeer werkzame en opgewekte inspirator van. De .heer Koelman is, vóór hij aan „Het Centrum" optrad, ook eeniger» tijdl ver bonden geweest aan „De Tijd", waarvoor hij hoofdzakelijk feuilleton-arbeid verrichtte. Geruimen tijd redigeerde hij met mr. Eng. Gomperts het te Haarlem uitgegeven maandschrift „De Katholieke Gids". („Tijd.") BUITENLAND. OORLOOSOVERZICHT. Het Russische offensief tegenover het Oostenrijksch-fÜongaarsche front gaatkrach tig voort Het Oostenrijksche legerbericht had reeds erkend, dat de Oostenrijkers waren teruggetrokken voorbij Olyka tot l.uzk; thuns meldt het Russische bericht: Op 6 Juni ontwikkelden onze troepen hun offensief in de richting van Rowno en Kowel en zaten den verslagen vijand dicht op de hielen. Zij veroverden, na een ge vecht de streek van de stad Luzk en be zetten de stad zelve. Onze troepen maakten zich niet alleen van de linie der rivieren Ikwa en Styr meesier, maar zetten, na deze rivieren te zijn overgetrokken -hun offensief voort: In Galicié, aan de beneden-Strypa, nam onze infanterie door een krachtigen aanval de groote versterkingen van den vijand op liet froi.tTrybochouze-Jaslowiec. Onze troe pen kwamen tot zeer nabij de linie van de Strypa rivier. Buiten 't totaal van 40.000 gevangenen en den gisteren gemelde» buit, namen wij tijdens de gévechten van gisteren opnieuw 58 officieren en ongeveer 1 r.000 soldaten gevangen. De Italianen ondervinden al de vermin dering van druk door het Oostenrijksche offensief. Zij houden nii stand en maken weer kleine winst. Het oppercommando meldt dd. 8 Juni: In het Noordelijk 'gedeelte van de Val Tellino breidde» onze Alpenjagers het ver overde terrein in het Ortler-gebergte uit en bezetten den pas van Camosoi (3199 M.) en de hut op de Hochjoeh (3530 M.) In de Chies-vallei viel een vijandelijk deta chement onze post aan de Scorzade, stroom- opwaazts van Daone aan, doch werd door een tegenaanval uiteengejaagd. Griekenland geraakt in hoe langer hoe benarder positie. Een te Londen uitgevaardigde officieele verklaring zegt, dat de houding van Grie kenland, in verband met de overgave van Greksch gebied aan Bulgaarsche troepen, de geallieerden heeft genoodzaakt eenige voorzorgsmaatregelen te nemen, Om te be letten, dat de vijand door Griekenland voorraden zal krijgen, wordt voor Grieken land de handelsblokkade afgekondigd, dat wil zeggen, dat Griekenland van alle aan voeren van buiten wordt afgesneden. En geland heeft den uitvoer van steenkolen 'naar Griekenland verboden, en er zijn maatregelen genomen, om alle Grieksche stoomschepen, die op weg zijn naar Griek sche havens, aan te houden en op te bren gen naar Malta of naar Fransche Middel- landsche Zeehavens. Het blijkt uit de redevoering van Skoe- loedis in de Grieksche Kamer, dat de Grieksche regeering gemeend heeft, tegell over de Duitsche en Bulgaarsche regee ringen dezelfde maatregelen te moeten nemen als tegenover de geallieerden. Latere telegrammen melden, dat Grieken land gaat déuiobiliseeren De ministerraad besloot onmiddellijk een decreet te publi- ceeren, waarbij 12 oudere lichtingen naar huis worden gezonden ,vij vragen ons af, wat er nii toch van Griekenland worden moet Het Fransche legerbericht heeft eergis teren de overgave van het totaall in puin geschoten fort Vaux medegedeeld. Het is nu duidelijk gebleken, dat op 2 Juni' Duit sche troepen in een gedeelte van het fort waren binnengedrongen. Zij konden echter aanvankelijk van dit voordeel! geen gebruik maken,'daar de bezetting van het fort zich met heldenmoed' verdedigde. Maar na dar gentangen heldhaftige» strijd, waarbij de" bezetting van het fort was afgesneden en dus geen hulp meer van buiten krijgen, kon, en de voorraden ammunitie en lévens- middelen der bezetting geleidelijk waren uit geput, kon dit handjevol mensdhen het niet langer uithouden, tegen de steeds toenemen de sterkte der aanva!st'roej>en. Zij moesten zich ,overgeven en werdén krijgsgevangen gemaakt. Het totaal vernielde fort, waar over een zondvloed van projectielen was uitgestort, is thans in handen der 'Duitselvers. Er is echter een verschil) in de mede- deetingen omtrent de bezetting van de bij het fort aansluitende verdedigingswerken. Het Duitsche bericht meldde, dat ook d!ie werden bejet. de Fransche mededeeiing, dat die nog steedis in handen der Fran- schen zijn. Feitelijk doet dit er echter niet veel toe. Want hoewel het fort Vaux genomen is, werd daardoor toch geen beslissing ver kregen in 'eenige richting. "Achter dit fort stuiten de Diuitsche aanvallers, weder op een nieuwe linie van verdedigingswerken en ligt een nieuwe fortenlinie, die thans weder .moet worden bestórmïl. Gisterenmorgen had voor de Vlaamsche kust een artilïeriegevecht op grooten afstand plaats tusschen Duitéche voorpostenvaartui gen en vijandelijke monitors en torpedo jagers. Verschillende salvo's troffen doel. De vijand trok daarop terug in de richting van Duinkerken. De Duitsche schepen kre gen geen averij, 's Middags werd door een onzer marine vaartuigen een Fransch marine- gevechtsvliegtuig neergeschoten. De inzit tenden werden door een Qiizer zich in de nabijheid bevittende duitóbooten opgepikt en in de haven gebracht. Over den Zeeslag worden telkens nieuwe bijzonderheden bekend. De Engetsche Admir'aliteit maakt het vol gende bekend: In het officeefe Duitsche bericht over den Noordzeestag, dat vandaar in dé Neder- landsche bladen is opgenomen, wordt het verlies van de „Lützow", de Rostock" en die „Elbing" erkend buiten en behalve de „Pommern", de. „Wiesbaden" en. de „Frau- enlob", waarvan het verlies was bekend gemaakt in het offieeele Duitsche bericht van 1 dezer. Hét officieele Duitsche beri.cht herhaalt, dat de „Warspite", de „Princes? Royal", de „Birmingham" en de „Marlbo rough" tot zinken zijn gebracht. Zij zijn niet gezonken, doch behouden en wei ib de haven. De toestand ln China. De Pekingsche correspondent van de „Times" seint, dat de eerste minister Toean- sji-an aan de gezanten der geallieerden mo gendheden kennis gaf, dat die vice-presi dent Li-Yoean-hoeng het presidentschap op zich zou nemen en dat hij zelf ais m/inister van oorl'og alle maatregelen had' genomen om onregelmatigheden te voorkomen. De premier betuigde tevens zijn hoop, dat het optre/Jen van Li-Yoen-hoeng, d.oor de on afhankelijke provinoiën. geëischt, nu voor deze aannemelijk zou zijn en dat ik zich weer aan de neutrale regeering zonden onderwerpen. Sir J. N. Jordan gaf zijn voldoening te i kennen over die verklaringen en zeide, dat de rageerimg op den zedelijken steun der geallieerde regeering mocht rekenen. De Japan9che gezant en de andere gezanten sloten zich bij deze woorden aan. KERKLIJ3TEN. AKERSLOOT. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, half 8 voor Catharina Dekker hvr. van Barnardus Tiebie, 10 uur voor de Parochie, Collecte voor de sieraden. Voor de Hoogmis Veni Creator. Generale absolutie voor de leden der 3de Orde. Na de Hoogmis gel. om te biechten voor de Parochianen van de Schermer. Om 1 uur gel. om te biechten. Haf 3 Vespers met lied 29 Ma., H. Missen als op Zondag, half 8 tot zekere intentie ter eere van den H. Antonius, 10 uur voor Joannes Groen, half 3 Vespers, lied 30. Di., 8 uur voor Agatha Zoon, hvr. van Pi eter Delamare. Wo., Quatertemperdag, 8 uur voor Maartje Groot. Do., 8 uur voor Adrianus Leek overl. te Obdam Vr., Quatertemperdag. 8 uur voor Catha rina Meijne, lid v. h. Genootschap v. h. H. Hart. Za., Quatertemperdag. 8 uur tot zekere intentie ter eere van O. L. Vr. van Altijd durende Bijstand. Zo., Drievuldigheids-,Zöndag. Half 8 voor de Parochie, 10 uur voor Catharine Smit, hvr. van Cornelis Zijp. URSEM. Zo. half 8 voor Gerardus Overtoom en Margaretha Gerdes, 10 uur voor de parochie, 2 uur Vespers, 7 uur Lof. Ma. half 8 tot zekere intentie, 10 uur voor Grietje Mulder, 2 uur Vespers. Di. 8 uur md. voor Maartje Groot en kinderen. Wo. 8 uur md. voor Cornelis Commandeur. Do. 8 uur md. voor Antje Veldboer en Jacob Zweet. Vr. 8 uur md. voor Dirk v. d. Lee en Maartje Koster, 7 uur Lof. Za. 8 uur md. voor Dirk Schaap, van half 3 tol 4 uur en van 68 uur biechthooren. Overl,Aafje Bakker hvr. v. S. Brouwer, HEER-HUOOWAARD. Parochie van hiet H, Hart. Zo. Collecte sieraden, 7 uur tot zekere intentie, 10 uur voor de Parochie, half 3 Lof. Ma. 7 uur voor Giel Doodeman, 10 uur zekere intentie, half 3 Lof. Di. voor de geloovige zielen. Wo. 9 uur gez. maandstond voor Joannes Bos, half 12 Cath. voor de kleinen. Dó. voor R. Grippeling en Gr. Groot. Vr. voor Anna Wester en Anna Ribo, half 8 Lof. Za. voor J. Groot en D. Kunst, half 8 Lof. Zo. 7 uur voor Trijntje Noordstrand, 10 uur voor de Parochie. j Wo., Vr. en Za. quatertemperdagen, ge boden Vastendagen. WORiMER. St. Maria Magdatema. Zo. 6 uur Comm. uitreiken, 7 uur vroegmis half 10 hoogmis, 2 u Vespers daarna biechth. Ma. als gistei-en. Vr. half 4 biechthooren voor de kinderen, 's avonds 7 uur Lof. Za. van 35 en 68 uur biechthooren. Verder alles gewoon. 'T VELIO. Heden Hoogfeest van Pinksteren, de H.H- Missen te 7 en 10 uur, half 3 Vespers, 7 u. plechtig lof met feestpredikatie. Wo. om 7 uur Vredelof. Vr. 7 uur Kruisweg. Za. 7 uur Marialof en vanaf 3 uur gel. om te biechten. Deze week de H.H. Missen en Cath. naar gewoonte. Bediend: Margaietha Hu kmans hvr. van Corn. Noordstrand en Gerardus Sneekes. Overl.Aris Bijwaard. WORMERVEER. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, de H. H. Missen te half acht en te iq uur, waaronder Collecte voor de titerk,'smiddags te 3 uur Vespers. Ma. tweede Pinksterdag te half 9 uur gezongen H. Mis, waaronder eerste H. Com,, der kinderen, 'smiddags te 3 uur Vespers. Di. en Wo. te 8 uur H. Mis. Wo., Vr. en Za. quatertemper, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Do. te 1 uur gezongen H. Mis en 's avonds 7. uur lof ter eere van het H. Sacrament. Vr. en Za. te 8 uur de H. Mis en Za terdagavond van 46 en van 78 uur gelegenheid om te biechten. Cath. volgens gewoonte. Eerste H. Communie. Ma. tweede Pinksterdag, zullen 28 kin deren onzer par. namelijk 11 Jongens en 17 meisjes, hunne eerste H. Communie doen. SCHAGEN. Zo. Pinksteren, Collecte Broederschap H. Geest. 7 uür voor de Par. 10 uur W. Pastoors' geen Cath. 3 uur Vespers, biecht hooren na de Hoogmis en na de Vespers. Ma. 2e Pinsterdag. 7 uur voor Th. Groot, en overl. fam. 10 uur H. Meier, en overl. fam« Bakker. 3 uur Vespers. Na de Hoog mis plaatsen verpachting. Di. Sint Antonius 8, uur ter eere van H. Antonius. Wo. 8 uur gezongen H. Mis voor J. C. L. Dorbeck-Keet. Vastendag. Do. overl. fam. Keet en Timmermans, 8 uur Lof t. e. v. h. LI. Hart. Vr. 7 uur D. Koning en A. Weel, 8 u. voor G. Henneman. Vastendag. Za. 8 uur voor H. Brtlgemann, 8 uur Lof en Rozenhoedje. Vastendag. Zo. 7 uur voor P. van Nuland en S. VV. Kranenburg. j BediendK. Baars uit Schagerbrug en j S. Bakker. Overleden A. Strooband uit St. Jansteen (in Lutje Kolhoom overleden). ZUID-ZlJPlE. Zo. half 8 overl. leden van de Br. van den lev. Rozenkr., half 10 voor de Par., 2 uur PI. Lof met Roz. Na het Lof biechthooren zoolang, er biechtelingen zullen zijn. Ma. half 8 voor Arie Schouten zijn hvr. Geertruida Polder en Nic. Schouten, half 10 tot zekere intentie, 2 uur Lof met Rozenh. Di. half 8 tot zekere intentie. Wo. half 8 overl. fam. Hoedjes. Do. half 8 voor Maria Burger hvr. van Herman de Boer. Vr. half 8 voor Elisabeth Groot hvr. van Gerardus Visser als lid der Br. v. h 11. Hart. Za. half 8 voor Matthias Blaauw, van half 5 tot half 8 biechthooren. Wegens vacantie in de week geen leering. Overl.Elisabeth Groot, hvr. Gerardus Visser. SCHOQRlD. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, half 8 vroeg mis,, 10 uur Hoogmis, vóór de Hoogmis de Veni Creator, 2 uur PI. Vespers, geen Cath. Ma. half 8 vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur lof ter eere van het H. Hart met Roz. Wo., Vr. en Za. quatertemperdagen, geb. Vastendagen. Do.avond half 8 lof ter eere v. h. H. Hart. Za.middag van 37 uur biechthooren. Bediend Adrianus Dapper en Laurentius Dapper. Overl.Joannes Dekker en Elisabeth Tim- mer-Douzenberg. Deze week Cath. gewoon. PURMEREND. Zo. Hoogfeest van Pinksteren ofdeNeder- daling van den H. Geest over de Apostelen. De H.H. Missen te 7 uur half 9 en 9 uur, en te 10 uur de PI. Hoogdienst. Na den middag te 3 uur Vespers, te 6 uur PI. Lof met feestpred., van 46 uur biechthooren. Ma. 2e Pinksterdag, de H.H. Misseq als gisteren en te 3 uur Vespers. Wo., Vr. en Za. zijn quatertemperdagen, geboden Vastendagen. Wo.avond le 7 uur verg. van de Vrou- wenafdeeling der H. Fam. Do.avond te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr.avond te 7 uur lof ter eere van het Godd. Hart. Za. van 37 uur biechthooren, te 7 uur Lof der H. Maagd. Op de gewone dagen Cath. In de week de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 9 uur. NOORiD-ZIJPE ('t Zand). Zo. 7 uur tot zekere intentie, half 10 voor de parochie. Ma. 7 uur voor Petronella Moras, half 10 voor Joanna Hille. Di. 7 uur voor Willem de Boer en Geer truida Briefjes. 8 uur voor Joannes Slrooper, 8 uur overleden ouders. Wo. 7 uur overleden Ouders. 8 uur voor Petrus en Arie Portegijs, Afra Groot hvr. v. Cornelis Kruijer en Eerw. Zuster Ma. Afra Kruijer. Do. 8 uur voor Hr. Joannes Montanus Koelman, Mej. Kruijer en overl. ouders. Vr. 8 uur voor Jacobus Stuijt. Za. 8 uur voor Mej. Anna van Beusekom, wed. van den Heer Jac. Bergen. Heden Hoogfeest van Pinksteren, volle aflaat, onder de H.H. Missen collecte voor de militaire vereeniging, geen Cath,, 2 uur Vespers waarna gel. om te biechten zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zullen zijn. Ma. 2e Pinksterdag geen verplichting van Zondag vieren of Mishooren. De H.H. Missen als op Zondag, te 2 uur Vespers, waarna gel. te biechten, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zijn. Di. Feestdag v. d. H. Antonius, te 8 uur gez. H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof met preek. Wo., Vr. en Za. guatertemper, geboden vastendagen. Vr.avond te 7 uur lof t. e. v. h. H. Hart. Za. van 23 u. en daarna van 5 uur af gel. om te biechten. HEILO. Zo. 7 uur Vroegmis voor Meinardus Duin- meijer, half 10 hoogmis voor de gemeente, w. 0. pred., onder de H.H. Missen schaalc. voor de sieraden der kerk, half 3 Vespers waarna gel. om te biechten, z. e. a. biechte lingen z. z., 7 u. lof v. O. L. Vrouw ter Nood. Ma. 2e Pinksterdag, 7 uur vroegmis voor Corn. Morsch en Anna Molenaar, half 10 voor de leden der „Eeuwige Memorie", half 3 Vespers waarna gel. g. 0. t. biechten, zoo lang er achtereenvolgens biechtelingen zul len zijn. Vanaf Di. de H.H. Missen te half 8 en half 9. Op gewone dagen Cath., die van Ma. z. w. g. Do. 11 uur v.m. ALKMAAR. Donderdag a.s-, zal de stemming voor de leden dier Provinciale Staten van Zuiidi- Ftoffiand, Overijsel, Utrecht en Friesland plaats hebben. Of de Eerste Kamer „om" zal gaan, hangt voornamelijk van den uit slag dér Staten-verkiezingep in Z u i d- H o l- iand af. Donderdag a.s, is dius één be langrijke dag voor ons land. Vandaar dat wij besloten, evenals in 1913 bij de Tweede-Kamer-verkiezingen, den uit slag bekend te maken in de bovenzaal van de firma Peperkamp aan de Breedstraat. Wij zullen er naar streven, evenals in 1913, den uitslag zoo beknopt en duidelijk mogelijk bekend te maken en noodigen dien avond alle abonnees op „Ons Blad" uit. DE DIRECTIE. GEWIJZIGDE DIENSTREGELINGEN. Met ingang' van 8 Juni is de dienst regeling der tram EginondAlkmaar—Ber gen «enigszins gewijzigd. De tramtrein van Alkmaar naar Bergen vertrekt 8.22 voorin. inpia'ats van 7.45; die van 12.06 is vervroegd en ver trekt 11.35; die van 12.22 verlaat en ver trekt 12.31, aankomst te Bergen-aan-Zee 1.04; die 'van 7.32 nam. is twee minuten vervroegd 'en vertrekt dus om 7.30. In de richting van Bie rge n- a a n. Z e.e naar Bergen en Alkmaar zijn de volgende wijzigingen ingevoerd: uit Ber gen-aan-Zee vertrek 12.16, aankomst Ber gen 12.30, aankomst Alkmaar 12.47 (de tramtrein op onze dienstregeling aangegeven, als vertrekkende uit Bergen om 12.44 ver valt), de tramtrein, uit Biergen-aan-Zee om )1.06 is 3 minuten verlaat. De tramtrein van Alkmaar naar Eg- mond, aangegeven op onze dienstrege ling vertrekkende uit Alkmaar te 12.03, vertrekt voortaan 11.35, die van 1.07 te 12.42, terwijl de tramtrein/ uit Egmond naar Alkmaar, aangegeven op 12.30, vervroegd is en vertrekt om. 12.17. De tram Alkmaar-Amsterdam rijdt thans tot 't Schouw, de reizigers werdén van daar per boot naar Amsterdam ver voerd, dientengevolge is de dienstregeling voorloopig totaal gewijzigd en is' nu als volgtN Van Te Aankomst Aankomst Alkmaar Purmerend Schouw Amsterdayn 4.10 5.35 (alleen op Dinsdag) 5.40 7.00 8,00 8.45 7.45 9.10 10.00 10.45 10.15 11.40 1 2.30 1.15| 12.55 2.20 3.00 3.46 3.15 4.40 5,30 6.15 4.45 6.10 8.00 8.45 7.00 8.25 x Van Van Van Aankomst Amsterdam' Schouw Purmerend Alkmaar 6.00 6.45 7.20 8.45 8.00 8.45 9.20 10.45 10.30 11.15 12.00 1.25 1.00 1.45 2.20 9.45 3.30 4.15 4,50 6.1.5 6.00 6.45 7.35 8.55 8.05 8.45 10,05 Men gelieve deze nieuwe dienstregeling uit te knippen en te plakken op onze in Mei verschenen „Zomerdienst 1916". In dit nummer komt voor de nieuwe, dienstregeling der tram Alkmaar—School— Schagen en terug. Deze is op dusdanige wijze gezet) dat ze gemakkelijk boven de oude kan geplakt worden. NOORD-HOLLANDSCHÉ LEVENSVER- ZEKERINGS-MAATSGHAPPIJ, Gevestigd te Alkmaar. Uit het door de te Alkmaar gevestigde Noord-Hollandsche Levensverzekering-Maat schappij aan ons toegezonden verslag over het 25ste boekjaar, ontleenen wij het vól gende; Het verzekerd kapitaal is met f634.393 vooruit gegaan, en bedraagt f5.111.905.—. Het aantal verzekeringen is met 6821 ver meerderd en gestegen tot 58382. De premie-ontvangst is f 134.837.411 alzoo een vooruitgang van fll.005.97i, De premie-reserve is gestegen niet f 33.635 en bedraagt thans f261.064. Aan uitkeeringen en afkoop is betaald f40.395.95, verwacht werden 706.8 sterf, gevallen, terwijl werden waargenomen 498, alzoo 70.5 0/0 van de verwachte. Beleening op polissen is toegenomen met f 1.657.27 en bedraagt f 7.588.491/2. Hypothecaire leeningen zijn in 1915 we gens de economische crisis niet aangegaan, er is voor een bedrag van f6.601,75 af gelost, het saldo bedraagt thans f 154.941 Onroerende goederen vormen een bezit van f25.000.— na afschrijving van. f391. Het Effecten-bezit is groot f 57.552, waar, voor gereserveerd is f4.000.—. Inventaris-Mobilair komt aJs bezit tot een bedrag van f3.450.—, na afschrijving van f483.83, op de Balans onder activa voor. Aan rente is gewonnen f 9.894,99, het welk 4.32 «/o is van alle beleggingen. Het vermogen der Maatschappij bedraad in totaal f 296.945,—, Het dividend is bepaald op 5 Een volledige staat der hypotheken en effecten, alsmede een afschrift van het rap- port van 'de heeren Kloppenburg en Van Suchtalen, Accountants en L. Sayffardt, Ac tuaris, is in het verslag opgenomen. Commissaris Mr. A. Prins en Directeur J. Hofstee Jr., die krachtens de Statuten moesten aftreden, zijn als zoodanig her kozen. mnas- ti mmiBtiiCHii». HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 15e Klasse. 17e Lijst. No, '7421 premie van 'f3000. iNo. 20653 f 400, NQ. 9630 f100. DE RIJP. Uitslag van de op 7 Juni U. gehouden aanbesteding varr het gemeente- werk over 1916: Laagste inschrijvers: voor timmerwerk: Kj. Huimer f183.—; voor metselwerk: 0. Sijmons f325.voor schilderwerk: A. P. Kieft f72.50; aan wie het werk is gegund. ALKMAAR, 9 Juni. Kaasmarkt. Aange voerd 329 stapels, wegende 306.017 K.G, Fabriekskaas: Kleine f55, Comm. f52.50. Boerenkaas: Kleine f55.—, Comm. f54, Middelbare f43. ALKMAAR, 10 Juni. 30-paarden f 275— f600, 74 koeien en ossen f 100—f500, 100 nucht. kalveren f 15f30, 55- magere sela- pen f20—f42, 209 temmeren f 16—f27.50, 30 magere varkens f 28—f 52, 179 biggen, 10 w., f 14f23, 5 bokken dn geiten ij f 10, 4 kléine bokjes flf3. Beter per y2 ned. pond 70—80 ct., eieren per 100 stuks f 6.50—f 7. ALKMAAR, 9 Juni. Graanmarkt. Aangev. 486 heet. tarwe f 14—f 15, gerst chev. f 13.75f 14, haver f8.40f8.70, bruine boonen f 18—f38. wifte boon/en f34, groene erwten f 16—f34, grauwe f29—f32. ALKMAAR, 9 Juni. Tuinbouw- en Han- dalsver. „Algemeen Belang." Spinazie 81: 14 ct., postelein 1016 ct,, zuring 5 ct.. per mandje; raapstelen 4557i/2 ct. per 25 bos; rabarber 32 ct. per 5 bos; sla 28- 55 ct. per 25 krop; uien 20—34 ct. per 5 bos; wortelen 70100 ct. per 10 bos; meirapen 32—48 ct. per 5 bos; bloemkool le soort 26—29 ct., 2e soort 14—20 ct, 3e soort 4'/o ct., per stuk; komkommers 15 ct. per stuk; peulen 17J/225 ct., doperw ten 13 ct., aardbeien,45 ct., per pond NOORDSCH ARWOU DE, 9 Juni. Oroole muizen f9.40—f9.60, per 50 K.G.; driel. f 5.10—f 5,20, kl. m. f 2.10f2.30, per 31 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. Ochtendmarkt van 8 Juni: 15800 bos wqrtelen f 5.80—f 10.70. Middagmarkt van 8 Juni: 487 zak aardappelen f7—f7.80; 92 »k drielingen f 4.80—f 6, ASSENDELFT, 9 Juni. Aangevoerd: 860 koppen boter f 1.17i/2—f 1,30; 3800 kip eieren f 5—f 7.25 per 100. BEVERWIJK, 9 Juni. Coöp. Tuindersver. „Kennenrertand". Sla le soort f 1.60—f2, 2e soort f0.60—f 1, spinazie 1e soort fl® —f2.20, 2e soort f 0.70—f 1.40, per kist; postelein 40—80 ct., zuring 20—30 ct., p" ben; raapstelen 2—4 ct., radijs 2—4 ct, wortelen 2535 ct., per bos; komkommers le soort 14—20 ct., 2e soort 8—12 ct., F stuk; rabarber le soort 1015"ct., 2e soort 7—9 ct.. pieterselie 3—5 ct., selderie 4-6 ct., asperge le soort, dik 30—45 ct., 2e soort dun 1015 ct., id blauw dik 20-® ct., id id, dun 1012 ct., alles per bos: bloemkool le soort 25—40 ct., 2e soort 15 —25 ct., 3e soort 1015 ct., per stuk. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR. ONDERTROUWD: Petrus Antonius d'e Boer en Petroirf Maria de Winter. Jacobus Timmer e# Anna Volger. Johannes Héndricus j-v sephus Jonckbloedt en Maria Margaretlw Caaris. GEBOREN: 6 Juni. Anna Geertruida, d. v. Hendrik»' Johannes Gerdes en Maria Helena Kag»r 8 Juni. Cornelia, d. v. Jan van Til a Grietje van den Kommer. OVERLEDEN: 8 Juni. Laurentius Maria Dapper, 24 p TELEGRAMMEN. De behandeling zal waar9dhijnlijk b nenkort plaats hebben voor het „Kom"1 danturgericht" in de Lehrterstrasse Berlijn. Wij maken er U gebied van schoeisel. HET RUSSISCH OFFE1 Pet rog rad, 9 Juni. (Reut essen der Russen in Wolhyni Öureti voort. Behalve de reeds vroeger v| tog 13714 soldaten en 185 offitl evangen gemaakt. DE STRIJD IN GRIEKE1 Genève, 9 Juni. (Part.) ijj Dare bron wordt medegedeel ^aren en Duitschers zijn langs che grens koortsachtig aan i richting der geallieerde stc einde deze op te blazen" en dai te doen. Bij Gevgheli zijn mj Duitsche genie-soldaten in all naar de geallieerden aan het Heze op een, vastgestelden tijd laten springen. Reeds moe ende stellingen ondermijnd zij|i HET NOORSCHE S.s. „oi VERGAAN. Men seinde ons hedennacht ||cn: De stoomtrawler „Btruinl {hier aangebracht 32 man, vorr nen de geheete equipage van I jstoomsehip „Orkodal", dat van een jading mais naar AaJborg Dit stoomschip is op 70 mijïf tan Ijmuiden op een mijn gel< |torpcdeerd en zonk onmidldel De bemaunistg' redde zich en na medeneming van de s Irett en alle persoonlijke bezittin f toen door den stoomtrawler jppgepikt, die dadelijk naar IJm [le. Het ongeval had Vrijdag»» [uur plaats. DE PRESIDENTSVERKIEI2 VER. STATEN. Chicago, 9 Juni. (Reuter.) |za! hedenmiddag Roosevelt ca pen in de gewone Republikeinse ADVERTENTIJ Firma TH. KRAAKMAN 1 ALKMAAR. VOEL IN WIJN 8 GEDIS ANNQ 1804i TELEFQO Geboren NICOLA AS, |Z00N van R. H. A. RENCKENS. C. E. RENCKENS-Kj ïoorn, 6 Juni 1916, Gouw 20. Geboren DCH.TER van C. HENSELMANS en J. HENSELMANS— |0bdam, Juni 1916. Ondertrouwd PETRUS A. DE BC en PETRONELLA M. DE llkmaar, 8 Juni 1916. Ondertrouwd JAN H. J. JONCKBL en MARIE M. CAARI ïaarlem, T Alkmaar, 8 Jum 1916- t Heden overleed zacht ba voorzien te zijn van HH. Sacramenten der St onze geliefde Zoon en B LADBEïTIÜS MdBIE D in den ouderdom van 24 9 maanden. Zijn diepbedroefde A- DAPPERS. M. DAPPERS—Kak en Kindere Sehoorl, 8 Juni 1916. -i.j.'sé lil a

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 2