Bede om steun. ELCK WAT WILS. HINOUS- li WIBEIIICHUi. J J. ZIJP Dz., f I A. DUIJVES J. ZIJP Dz., A. DUIJVES 1 Er biedt zich aan te; bet R. K. Burger-buitenmi 5 TIMMERL nette Bedii een flinke v «n flinke BAKWAGEN, dens de huidige omstandigheden tot de positie van milicien werden teruggebracht, indiien zulks noodig mocht zijn, vergoeding tcte te kennen, echter tot geen hooger be- drag dan 60 cent per dag. Uitvoer van tuinbouwproducten. De Minister van Landbouw heeft inge trokken een 17-tal beschikkingen, door hem genomen 'in het tijdvak van 21 Aug. 1915 tot 7 April j.L. en betrekking hebbende op den uitvoer van diverse tuinbouwpro ducten. Afval van erwten. De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat afval van erwten, wait betreft het depo- neeren voor binnenlandsch verbruik, komt te vatten onder dezelfde bepalingen welke van kracht zijn ten opzichte van niet voor menschetijk gebruik geschldrte groene erw ten. i („St-Ct.") Nederlandsch stoomschip gezonken. Reuter seint uit Londen: Het Nederland- sche stoomschip „Otis Tarda" is gezonken. De kapitein en de bemannng vian de „Otis Tarda" zijn te Yarmouth geland. De achtersteven van het schip was weg geslagen door een ontploffing. De bemanning had zich' int de booten begeven'en werd opgepikt door een voor bijvarend stoomschip. Alle opvarenden zijn ongedeerd. v (|Het s.Sv „Otis Tarda" behoorde aan de reederij L. en L. Pieters te Rotterdaniu Het was een schip van 759 ton, gebouwd in 1884.) Landbouw-Centrale. In -eene te 's-Gravenhage, onder voor zitterschap van Mr. J. T. Linthorst Homan, Voorzitter van het Nederlandsohi Landbouw- Comité, gehouden vergadering van Voor zitters van de ten vorigen jare opgerichte „tevensmiddeten-vereenilgingen", werd' in beginsel besloten' tot oprichting van eene vereeniging, ten doet hebbende te bevor deren, dat in het algemeen belang de normale handelsbetrekkinigem op landbouw gebied tusschen Nederland én het buiten land' moeten in stand gehouden ern zoo noodig hersteld (Landbouw-Export-Bjureau). De vereeniging, waartoe als leden zuilen kunnen toetreden vereenigiingen, welke de regeling van de beschikbaarstelling van levensmiddelen voor binnenlandsch ver bruik en de regeling van den uitvoer daarvan ten doel hebben, zal zich met inachtneming van alle behoeften van den binnenlandsehen verbruiker bezighouden met den buitenlandschen afzet van land- bouwvoortbiengseten en het uit den weg ruimen van aan den aanvoer van Tand- bouwbenoodigdheden in den weg staande moeilijkheden. Door aldus de producenten en handelaren van en in landbouwproducten te qrganisee- ren, zal het mogelijk worden een centrale leiding te geven bij het bewerkstelligen van den uitvoer van een na voorziening van de binneniandsche behoeften! overblij vend: surplus van landbouwproducten en zal ertegen gewaakt kunnen worden, dat mark ten voor ons land verloren gaan, welke vóór den oorlog met opoffering van jaren lange moeite en veel kosten: verworven wer den. doch die door den oorliog werden of dreigen te worden verstoord. BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. Begon de pers der Centrale Mogendheden al eenigszins liet vermoeden te wekken, dat de geweldige „Vorstosz" der Russen nu langzamerhand tot staan kwam... uit Pe- trograd wordt thans melding gemaakt van een legerfeit, datmisschien wel een der voornaamste zal blijken, te zijn van heel deze oorlogsperiode. De Russen hebben Pflanzer's Boekowina- leger in tweeën gesneden en drijven het eene gedeelte naar de Roemeensche grens en het andere naar de Karpathen. 't Is een kort bericht, doch als 't waar is zéér veelzeggend. Uit Weenen was den vorigen dag be richt „In Boekowina is de vijand onder ge vechten met onze achterh ede de Sereth tusschen de Pruth en de Dnjester overge trokken. Aan de Strypa en in de streek van Radziwillof is de dag naaf verhouding kalm verloopen. In goed geslaagde afweer-gevechten ten Zuid-Oosten en Noord-Oosten van Lokaczy in Wolhynië hebben onze troepen tot nu toe 1300 man gevangen genomen en een kanon en drie machinegeweren veroverd. In de streek van Kisielin maken de aan vallen der verbonden legers vorderingen. In hardnekkige gevechten tusschen Sokul en Kolki hebben wij opnieuw hevige aan vallen van den vijand afgeslagen. Bij Gru- ziatyiï, waar de vijand met een sterke strijdmacht voor de vierde maal onze linie tracht binnen te dringen, wordt verbitterd gestreden." Men bedenke, welk een indruk deze overwinning op de Koémeensche bevolking maken zal; dat volk heeft zich indertijd reeds eens in dier voege uitgelaten, dat het zich wel eens aansluiten zal bij die partij, die 't sterkst blijken zal. Nobel is anders, maar „a la guerre com- me a la guerre"! Te Parijs heeft gelijk men weet een conferentie plaats gehad voor economische zaken. En thans is van de daar genomen besluiten mededeeling aan het publiek ge daan. Nadat den bondgenooten de strijd met de wapenen, ondanks al hun pogingen om een botsing met de centrale rijken te ver mijden, was opgedrongen, bereiden zij zich thans in onderling overleg voor op een strijd op oeconomisch terrein, die niet alleen den vrede zal overleven, doch op dat oogenblik zijn vollen omvang en kracht zal bereiken. De vijand heeft blijkbaar ten doel de heerschappij te erlangen over de productie en de markten der heele wereld en aan andere volken een onduldbaar juk op te leggen. Tegenover zulk een ernstig gevaar achten de regeeringen der entente mogendheden het haar plicht alle maat- regelen te nemen, die noodig zijn om aan den eenen kant voor haarzelven en voor alle onzijdige markten volledige oecono- mische onafhankelijkheid en eerbied voor een gezonde handelspraktijk te waarborgen, en aan den anderen kant om de organisatie van hun oeconomisch verbond op duur- zamen grondslag te verzekeren. De conferentie heeft daarom besloten om eenige besluiten te onderwerpen aan de goedkeuring der regeeringen van de entente mogendheden, j Is het eigenlijk niet een beetje dwaas om zóó in oorlogsroes besluiten te gaan nemen voor den tijd, als de roes geweken zal zijn... als men over deze kwestie's dus héél anders denkt? Enkele dier besluiten luiden De bondgenooten komen overeen, dat het voorrecht der behandeling als meest begunstigde natie gedurende een bij onder linge overeenkomst vast te stellen aantal jaren niet zal worden toegekend aan vij andelijke mogendheden. De bondgenooten besluiten, om ten be hoeve van de bondgenooten vóór alle andere landen hun natuurlijke hulpbronnen beschikbaar te stellen gedurende den ge- heelen tijd van het herstel op het gebied van handel, nij verheid, landpouw en scheep vaart. Hieromtrent worden bizondcre regelin gen getroffen. De bondgenooten zulten ter bescherming van hun handel, nijverheid, landbouw en scheepvaart tegen oeconomisdhe bedreiging door het overvoeren van de markten of andere praktijken op 't gebied der oneer lijke mededinging een tijdvak vaststellen, gedurende hetwelk de handel der vijande lijke mogendheden zal worden onderwor pen aan een bizondere bejegening. Hun goederen zulten worden onderworpen hetzij aan invoerverboden of aan een ander bizon der stelsel van doelitreffenden aard. Bizon dere voorwaarden zullen ook wonden ge steld voor de schepen van vijandelijke landen. Uit Griekenland komen berichten, die belangrijk zijn en misschien nog belang rijker zullen worden. De Bu'largen gaan verder op Grieksch gebied'. Er schijnen nieuwe operaties van de Bulgaren op Grieksch grondgebied op handen. De soldaten van Koning Ferdiuand zouden er zich niet toe bepalen hun op marsch naar Oostelijk Macedonië voort te zetten, maar zouden eveneens trachten van Mona9tir uit naar den kant van Fiorina op te rukken. Men verzekert, dat de tweede Biulgaar9che divisie, die zich tusschen Xan- thi en Oktsjiiiar concentreert, voorberei dende maatregelen neemt voor een nieuwen opmarsch.. De Bulgaren zouden voornemens zijn de Mesta over te trekken, welke naar Seres,, Drama en Kavalla leidt Er wordt melding gemaakt van een opmarsch der Bulgaren ten Oosten van Fiorina. Bulgaar- sehe contingenten zouden zich naar Os- tro'vo wenden. Men verzekert, dat tusschen de regee- ringen te Sofia en Athene een schriftelijke overeenkomst is aangegaan, waarbij de Biul- gaarsche troepen gemachtigd worden alle Grieksche fortificaties in Macedonië te be zetten. De commandanten van de Grieksche forten hebben reeds op dit stuk formeele lastgevingen ontvangen. Een minister verklaarde, dat Griekenland niet voor de geallieerden zou wijken. Maar er zijn geen tevensmiddelen en alle schiepen, die ze moeten aanvoeren, worden opgehou den. En naar een Reuterbericht meldt, hééft het Kabinet Skoelöudis ontslag genomen. Als de honger of de vrees voor honger met dem afkeer voor de Bulgaren en met Venizelós en zijn machtige partij gaat sa menwerken, zou de reigeering zelve en zelfs de Koninklijke troon well eens aan 't wan kelen kunnen gaan. In een Russisch blad werd Koning Con- stantijn laatst zelf heel brutaal den raad gegeven: maar liever te verhuizen naar een oord, waar 't beter is voor zijn gezond heid De Vereenlgde Staten en Mexico. Tusschen de Vereenigde Staten en Mexico dreigt oorlóg. De speciale gezant Rogers in Mexico City deelt het ministerie van buitenlandsche zaken mede, dat hij een bijzonderen trein heeft besteld omi de vreem delingen naar Vera Cruz te brengen. In de hoofdstad hebben verscheidene demon straties tegen de vreemdelingen plaats, maar zonder geweldplegingen. Het vtootprogram, bevattende den bouw van 6 groote schepen, waaronder 2 dread noughts; is goedgekeurd. Wilson, Daniëls en leden van de vloot- comimissfe uit dien senaat, hebben eveneens tot maatregelen besloten om het vlooit- personeel in verband met dem toestand in Mexico uit te breiden. De talrijke Spaansche kolonie in Mexico heeft zich telegrafisch tot koning Alfonso gericht, om zijn tusschenkomst in te roe pen. teneinde een oorlóg tusschen de Ver eenigde Staten en Mexico te voorkomen. De Spaansche pers ondersteunt dit verzoek krachtig. Uit New-York wordt aan de „Frankfurter Zeitung" geseind: Volgens hier ingekomen berichten komt het dagelijks voor, dat de grens geschonden wordt. Carranza is niet bij machte, de anarchie in Mexico te be teugelen. Alle Amerikanen vluchten; Ame- rikaansche officieren zijn van meening, dat voor pacificatie een half millioen manschap pen vereischt worden, die ^lsdan dlrie jaar noodiig zouden hebben. ALKMAAR. iwa* Voor de Missie van Piater J. Kerk- hoff (Oeganda) Door bemiddeling van Hein Schouten, W:ar,uien-huizen f 4.50 't Veld1: ter eere van den Antonius - 1. Tot zeikere intentie - 0.25 N. N. te Limmen - 2.— N. Ni., Schoorl - 1.25 N. te Alkmaar - 1,— De uitslag der herstemmingen in Zuid-Holland en Gelderland. Morgen (Vrijdag) worde ij in de pro vincies Zuid-Holland en Gelderland de her stemmingen gehouden. Jn de Zuid-Hoilandsche districten: 's-Gra- venhage, Rotterdam 1, II, ill, IV en VI, Gtoude en Dordrecht hebben herstemmingen plaats; evenals in de Gelldersche'districten: Aarteim, Arnhem, Ede, Tielj, Zutphen en Voorst. Verleden week hebben wiji de uitslagen der stemmingen in café „Het Wapen van Heemskerk" aan die Breedstraat bekend gemaakt; op soortgelijke wijze zullen wij Vrijdagavond de uitslagen der herstem mingen mededeelen. Wij vertrouwen, dat de belangstelling even groot zoo niet grooter zal' zijn dan, verteden week. Toen kon de benedenzaal van gemeld café de groote menigte niet bevatten, reden waarom Vrijdagavond de uitslag; i!n de bovenzaal zal worden bekend gemaakt. REGEERINGS-AARjDAPRELEN. Die Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt bierbij ter algemeene kennis» dat ingevolge heden ontvangen bericnt ge ene Regeerings-aardappelen meer kunnen wor den verstrekt, zoodat de Laatste bestelling niet is kunnen worden uitgevoerd. COLLECTE GEWAPENpE DIENST. Naar wij vernemen, heeft de collecte voor den gewapend-en dienst, te Alkmaar op 19 ien 20 Juni 1916 gehouden, op gebracht het brutobedrag van f 149.29. GESLAAGD. Te Nijmegen slaagde voor het eind-exa men St. Canisius College (gymnasium) de heer L. Schlichting alhier, voor diploma Bl. R, K. VOLKSBOND; Dinsdagavond vergaderde de afd. Alk maar van den Ned. R. K. Volksbond: in Café „Van Gijzen", onder voorzitterschap van den heer Baart. ,De Voorzitter opende met gebed en heette allen welkom. Spr. herdacht de vie ring van het Encyclliiekfeest en de voor rechts zoo goed afgeloopen Raads- en Provinciate St aten-verkiezingen, waarna Bondslied en notulen. Na installatie van 16 nieuwe leden, volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor den Centrallen Raad. Besïoten werd) zóó' mogelijk den heer Hullselmans van Wormerveer candidaat te stellen voor het Centraal1 Bestuur. De" Voorzitter bracht de duurte der levensmiddelen-voorziening ter sprake. Na een drukke discussie, waaraan door eenige leden werd deelgenomen, werd aan het Dageiijksch Bestuur opgedragen een com- missre te benoemen uit het Blestuur, welke commissie voor Alkmaar im deze zooveel mogelijk zal zien te bereiken. Naar aan leiding van verschillende klachten der leden, zal zij, zoo mogelijk nog deze week een onderhoud aanvragen met den Burgemees ter. Besloten werd inzake de Schouwburg- kwestie een adres aan den Raad te zenden; waarin gevraagd zal worden het voorstel- v. d. BoschLeesberg betreffende de cen suur aan te nemen, doch tevens op de slecht gekozen tijd1 te wijzen; om, nü ge meentegeld uit te geven' vóór een schouw burg. Door eenige leden werden bij de rond- vraag eenige huishoudelijke zaken bespro ken, waarbij o. m. werd gevraagd spoed te maken met de bouwvereeniging. Met gebed slo-ot de Voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. R.K. MILITAIREN-VEREENIGING. Het Symphonie-orkest „Jubal" heeft gis terenavond, onder leiding van zijnen emi- raenten directeur, den heer H. A. Maas, aan de bezoekers van het R.K. Militair Tehuis aan de Lindegracht, eenige aangename wij mogen wel zeggen:, eenige door kunst genot verhèffende uren gesdhonken. Het programma., dat, zóó uitgevoerd' als het onder leiding van den heer Maas ge schiedde, bij alle aanwezigen zéér in den smaak viel', bevatte: „Amerikaansche Marsch" (trot and1 Öne Stép) van Wolfe Gilbert, Moderne Stijl van Berger, „The Julian" van Kleinecke, en méér. In stille bewondering aanhoorden de aan hoorden de aanwezigen het meesterlijk- knappe xylqphon-spet van den heer L. Goet- tel, toen hij- „Krotalou", eene compositie van den heer M^as, uitvoerde, daarbij zaoht- kens begeleid door de vete violen. Ons schoone Volkslied was hier voor zeker ook wèf op z'n plaats. Na qen gezellige pauze werden nog ten gehooren gebracht: „Hello Boys!,, Ou verture „Die drei' musketiere" „Ave Maria" en Loin du Bal" De R.K. Militairen dezer vereeniging heb ben getoond de welwillend gegeven uitvoe ring van het Symphonie-orkest zéér op prijs te stellenook meerderen, o. a. de geestelijkheid en enkele officieren had den zich niet onbetuigd gelaten, doch toon den hunne belangstelling door zelfs van buiten de stad deze uitvoering te komen bijwonen. Dat deze uitvoering een welgeslaagde was, bewees het spantaan en telkens lang durig applaus. Op zulke avonden vergeet een iang-gemo- bilis,eerde iets van zijn mohitósatié-fleeden dat is óók een voorname bedoeling! BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: 20 Juni. Arte, z. v. Dirk Miessen en Geertje Heertjes. GETROUWD: 21 Juni. Petrus Antonius de Boer ,en Petronella Maria de Winter. 22 Juni. Jacobus Timmer eh Anna Volger. OVERLEDEN: 20 Juni. Jan van Riei, 53 jaar. het Zondagnummer van de Voss. Zeit. een advertentie van de Dresdner Bank bevat, volgens welke „in de laatste gevechten" 26 ambtenaren van die bank sneuvelden. De Bank für Handel und Industrie kon digt in hetzelfde nummer het sneuvelen van 16 beambten aan. Zaterdag j.1. is in Oostenrijk een ver ordening verschenen, waarbij aan alle bur gers wordt gelajt, alle kook- en keukengereed schappen van nikkel, kooper en messing, lepels en vorken van nikkel of koper, waschketels enz. van kooper, messing, brons en toonbankgewichten, enz., kortom alles wat van* een der genoemde metalen ge maakt is, aan de overheid af te leveren. De Fransche vlieger Nungesser heeft onlangs zijn zevende Duitsche vliegtuig neergeschoten. Twee dagen daarna viel hij een kabelballon aan, die brandend neer stortte Dit was de tweede kabelballon, die hij vernield heelt. Nungesser heeft aan 55 luchtgevechten deelgenomen. De Vossische Zeitung verneemt van goed onderrichte zijde te Weenen, dat het Oostenrijksch-Hongaarsche leger gedurende den geheelen storm-aanval der Russen, aan geschutmateriaal slechts vier moderne bat terijen verloren heelt. Wat de Russen, aan kanonnen hebben buitgemaakt, waren over het geheel genomen oude 25 ponders, die in stelling gebracht en aldaar ingebouwd waren, en niet meer meegenomen konden worden. Had mag gevraagd Oostenrijk dan zóóveel oude kanonnen op bedreigde pun ten staan Die onderstelling is haast een beleediging Er wordt den laatsten tijd veel gespro ken over een nieuw soort granaat, bij het Russiche leger in gebruik. De Daily Express weet nu te vertelen, dat deze granaat Japansch fabrikaat is en dat de lading be staat uit een geheel nieuw ontploffingsmid del, veel sterker dan de totdusver bekende explosieve stoffen. A. Ik zag laatst iets grappigs. Ik zag een eend een sloot overzwemmen en een kater op zijn staart zitten. B. Onzin, dat kan niet. A. Ja maar, de kater zat op zijn eigen staart I GEMENGD NIEUWS. Hoe geweldig ook de Duitsche verlie zen moeten zijn, blijkt o.a- uit het feit dat Verdronken. Eergistermorgen zijn 2 kellners van het familiehotel te Paiterswolde, M. en H. Hageman, van Amsterdam, in het PaterswoMer meer verdronken, doordat de zeilboot, waarin zij met nog twee andere kellners zaten, omsloeg. Geen bod op wittebrood. Door de politie in de gemeente Wónseradeel werd wittebrood in beslag genomen, wat door het publiek werd afgekeurd. Het brood' zou ten Gemeentehuize publiek verkoaht vtorden, doch men sprak af geen eixkël bod te doen. Men htófd er zidh aan en het brood moest weer opgeborgen worden. Smokkelaars betrapt. Vier Duit- schers, kooplieden uit Essen en Keulen, ver toevende te Rotterdam, zegt de „N. R. Gt.", zijn aangehouden in een pakhuis aan den Feijenoorddijk, waar zij bezig waren fles- selven met Slaolie., stukken, spek, kazen en zeep te verpakken in manden,- welke ver der met kropsla werden aangevuld; met het doel, gelijk zij bekend hebben, een en ander naar Duitsch'tand uit te voeren. Zij waren voornemens deze manden te laden in een spoorwagen, die op hun bestdling geplaatst was op den Persoonsdam, voor het gebouw van de groentenveiling. De kellner als fietsendief. Te 's-Gravenhage is Zaterdagavond op het per ron der H, IJ. S. M. aangehouden de këtlner H. A. de L., die reeds lang werd gezocht wegens verduistering van een ontel baar aantal! rijwielen, die hij in hotels deed bezorgen. v Zijn aanhouding was o. a. verzocht door de politie te Amsterdam, Alkmaar, Hilver sum, Gouda, Delft, Breda, Leiden, 's-Gra venhage, enz. Ontvlucht uit een goederen wa- g e nk Zaterdagavond zijn op het station te Eist (Betuwe) uit een verzegelde goe derenwagen ontsnapt en 'later door de .poli tie achterhaald een tweetal Belgische sol daten, uit Duitsche gevangenschap ontko men, Heldersche woningtoestanden De volgende advertentie komt voor in de „Hieldersche Courant" Een woning te huur gevraagd; is geneigd op verlangen in de brand- assuarantie te komen, wil ook een vaste kruidenier, is ook niet onwillig de huur- ophater 5 gulden te geven; wil ook op verlangen de huur met 25 cent verhoogeu, enz. enz. Bir. enz. Bericht van inzet. In de qp Maandag 19 Juni 1916 gehou den veiling door Notaris M. Gouverne zijn de iperceeten te Alkmaar in 'bod ge bracht als: Heerenhuis, tuin en erf, aan het Ver- dronkenoomd, Wijk C 36, igroot 2 aren 11 centiaren, o|p f 3900. Woonhuis en erf aan het Fnidsen, Wijk C' 33, groot '1 are 5 centiaren, oip f950. Woonhuis, slachtplaats en erf, aan het Fnidsen Wijk C 35, groot 1 aire 44 centi aren, op f1155.—. De combinaties en eindtoewijzinig hebben avonds na 7 uur, in het Koffiehuis op Luttik plaats op Maandag (26 Juni 1916, des Oudoip van A. M. -Hazes. ALKMAAR, 21 Juni. Tinbouw- en Han- delsvereeik „Algemeen Belang", Spinazie 11—15 ct., postelein 6—14 ct., zuring 5i/2 ct., per mandje; rabarber 36 ct. per 5 bos; sla 35—70 ct. per 25 krop; uien 28—42 ct. per 5 bos; wortelen 45—50 ct. per 10 bos; meirapen 36 ct. per 5 bos; bloemkool le soort 2023 ct., 2e soort I2V2—17 ct., 3e soort 510 ct., komkommers 10 ct., per stuk; peulen 16—27 ct., aardbeien I51/2 —21 ct., per pond; id; 8—10 ct. per mandje; tuinboonen 13—14 ct., staboonen 35 ct., pf, 100 stuks; andijvie 20 ct. per 25 struik- aardappelengroote muizen f 1.30, drit! ling-en f 0.921/2, kriel f0.75, p. JA mandje, TELEGRAMMEN. MilNISTERlCRISIS IN GRIEKENLAND. Londen, 21 Juni. (Reuter.) Uit Athene wordt aan de „Daffy News" bericht, dat het kabinet Skoeloedis is afgetreden. D'E DOORBRAAK VAN HET LEGER, v. PFLANZER-BALTIN. Pet ro.gr a dl, 21 Juni. (Havas.) Dte recli- tervjeugei van het Oostenrijksche iteger trekt in wanorde terug. Het wordt bevestigd, dat het l^ger-v. Pflanzer.Baltin in tweeën is gesplitst. Deze nederlaag brengt de positie van -het leger v. Bofhiner aan de Strypa in igevaar. 'DUITSCHi LEGERBERICHT. Berlijn, 21 Juni. (W,B,) Officieel be- richt uit het Hoofdkwartier: Legtergroep-Von Hindenburg. De aanval, len van onzte troepen ten N.W, en ten l van Dunabur.g, in de omstreken van Du. batowka -en N.O. van Smorgon, evenals aan beidie zijden van de Krewo hadden succes. In de streek van Dubatowka werden verschillende Russische stellingen overhoop geloopen en meer dan 2öffi" gevangenen gemaakt, mitrailleurs en- mijnwerpers buit gemaakt. De bloedige verliezen van- den vijand zijn zwaar. De stations Zatesze en Molodetzjno wer den door Duitsche vliegers-eskaders aan. gevallen. Legergroep-Leopold van Beieren: De toe stand is onveranderd'. Legergroep-Von Lisingen. Bij Groeaia. tyn, ten W, van Kolki over de Styr, weiden Russische troepen, die daar oprukten, door een tegenaanval teruggedreven. Vijandelijke aanvallen werden afgeslagen. Ten N.Wi van Loezk bood de vijand tegen ons opdringen krachtigen tegenstand. De aanvallen worden voortgezet. Hier en bij Groeziatyn- verloren de Rus sen 1000 gevangenen. Ook ten Zuiden van de Turya, rukken wij vooruit. Legergroep-Von Bothmer: Toestand on veranderd'. DE ZEESLAG B,IJ HET SKAGERRAK. Kopenhagen; 21 Juni. (WiBi.) Vol gens dagbladberichten zijn in Skagen gis teren 12 lijken -van Duitsche zeelieden, die door visschers zijn aangebracht, onder groo te deelneming van de zijde dér autoritei ten en de bevolking op het kerkhof ter aarde besteld. In 12 rijk met bloemen versierde kisten werden de lijken in een gemeenschap pelijk graf bijgezet, behalve twee officie ren, die in bijzondere graven dicht bij hun kameraden werden begraven. Het Deensche ministerie yan marine liet op de Duitsche oorlogsgraven een prachtige palmversierimg aanbrengen. Ds. Busch sprak aangrijpende woorden aah de graven. De Duitsche consul Kali dankte namens het Duitsche volk Voor de gfóotè belang stelling. ADVERTENT18N. Getrouwd: PETRUS A. DE BOER en PETRONELLA M. DE WINTER, die mede, namens wederzijdsche familie, hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Alkmaar 21 Juni 1916. Bij deze vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen gelieiden Echtgenoot en Vader, den Heer JAN VAN RIEL, na het ontvangen van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouder dom van 53 jaar. Wed. J. VAN RIEL—Trap en kinderen. Alkmaar, 20 Juni 1916. Lindelaan 23. bi y i Op den 29 Juni a.s. hopen onze jj gl geliefde Kinderen, Broeder en Zuster -t K en i £3 hunne 25-jarige Echtvereeniging te A ëj herdenken. B Huniie liefhebbende Moeder, 3 jë Broeders en Zusters. jj Receptie van 11.30 tot 1 uur. ij S Zuid-Scharwoude, Juni 1916. Ei 3 a,aaaaaaa5öaaaaaaHaMj«iaaaaaa|j Op den 29 Juni a.s. hopen onze geliefde broeder en zuster, en i hun 25-jarige Echtvereeniging 'e 8 herdenken. Hunne liefhebbende Broeder en Zusters, te Nd Scharwoude, Heilo, Castricum en Oudkarspel. Nd. Scharwoude, Juni 1916. laaas 'iaaaia^aaisaBHHa^aaA11 DANKBETU Onzen hartelijken dar neming betoond bij hete ■innia geliefde Echtgenoo Icornelia TERHAAK Een Augustus of eerde Dienstbode gevraagd, bij BOSCH, Mient C 25. Terstond gevraagd een 1 bij D. v. d. HEIDE' te - Wegens sterfgeval gev lishoudster, liefst van SUIKER, H.H. Waar Terstond gevraagd e| oerenmeld, goed kunnt C. BERGER, Waardd de huishouding, in een burgergezin. Br. onder [Ons Blad". TERSTOND GE\j een bokhouder R. K. v« [jeitenfokver. aan den Lan alaris f50.tot aan 31 lok en kortvoer word Aanbiedingen aan den |ES te Zuid-Scharwoude pnlichtingen worden gege1 GEVRAAG een HUISHOUDSTER R 50 jaar uit de Boerenstal Judorp. TERSTOND GEI en vast WERKMAN, w bij de Wed. P. ZWEMh brug Gem. Zijpe. Banketbakkerij, Spoi Wordt gevraagd een gi f>ij N. J. v. d. KAMER. GEVRAAG bij Wed. P. WIJTE, Wo: gevraagd, om bij de ro NICO ROOZEN, Heiloo Er wordt gevraagd ei jol een Werkster voor [eek bij C. BOS, Waagp A. G. BLAAUwTcëïffe GEVRAAG en BLOEMISTKNECHT, N J- J- DE GRAAFF, i TE H'UUi Te bevragen bij G. D ude. BROED 19 Prachtige jonge Manne pliers en mooie poppen NRANZIJN, Fnid: Het beste en soliedste f 1 e koop een soliede hi Ceres", bij J. H. VA pStewind. S^'\de aan de hoop. ^bURGEkmO, Zuider TE KOOI cS™ilan' Hell°- Aan lie ETTENKAR te koop, TE KOOJ zeldzaam best, mak prageu bij Jn, BOERS! *ompetoren. TE KOOI »ea beste WERKPAARDE ^armenhuizen. TE KOOI en zoo goed als nieuw x x, ,voor zieken. cn kreed met 6 ran I IERS, Huigbr.str. 8. r/u koop een flinke mell nevcn Bur. „Ons Bla

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 2