TWEEDE BLAD. 1 Woensdag 28 Juni 1916. No 74. 30 JUNI. •NS BLAD. Vrijdag na het Octaaf van H. Sacramentsdag Feest van het Allerheiligst Hart van Jezus. Onze gedachten nemen haren oorsprong, in het hart en onze woorden zijn daar van de tolken. Voor deze stelling hebben we niet minder, dan het goddelijk getui genis van den Meester zelve, toen Hjj 3en Farizeërs toevoegde: „Hoe kunt gij góed spreken, daar gij slécht, zijt? De mond toch spreekt uit de volheid des harten."' Met deze woorden Zijner aanbiddelijke lippen gaf de H'eer Jezus ons tegelijk te kennen, hoe wij over de bewegingen en de gezindheid van Zijn eigen gezegend Hart kunnen oordeelen. De mensch kan tegen zijn gemoed1, tegen beter-weten-in spreken, maar in den God- inensch is geen bedrog, geen dubbel hart. Bij Hem is alles oprecht, eenvoudig en rechtvaardig. Deiihalve sprak Hij, Zijne woorden uit Zijn Hart. Zijne woorden gaven getrouw weer, wat daar in Zijn gemoed omging. Van Zij'ne heilige lippen daalt gij tot Zijn heilig Hart af, waar alles van liefde blaakt en vervuld is van medelijden en overvloed. Van erbarming voor ons, en wel in diermate, dat dé profeet in ver rukking uitroept: „W:at toch, o^Heer! is de mensch, dat Gij op hem Uw hart gesteld hebt?." Luisteren we eens aandachtig en eer biedig naar enkele uitingen van die tee- dere liefde, welke met 's Heeren mensch- wording zelve in dat aanbiddelijke Hart werd uitgestort: Waanneer Hij op aarde ver schijnt spreekt Hij die weinige maar zinrijke woorden, ons bij den profeet en bij den apostel opgeteekend, in het. Oude en in het Nieuwe Testament vermeld: „Ecee Venio" „Zie Ik kom". Zij waren de uitdrukking niet der lippen, maar des harten en zóó verreikend van beteekenis. Zie ik komt' u,it den hemel naar de aarde uit Mijn paradijs naar eene dorre woes tenij Van Mijne jubelende Engelen, tot i een volk, dat M.ij niet erkent en niet aanneemt tot een hardnekkig en on gevoelig geslacht. Van de hoogste geneugte tot de diepste éllende van armoede en koude en honger en vermoeienis. Ik kom gesteid tot een teeken van tegen spraak en belastering. Ik korra tot te leurstelling en verlatenheid, tot verraad en verloochening. Ik kom. tot smart en smaad Ego in, fiageffe paralus sum; Ik ben bereid, geheel gereed, ter kas tijding en geesélroeden, Ik het Lam ge slachtofferd van het begin 'der wereld af. Noodwendig moet dat Hart, om zóó te spreken, vól geweest zijn van erbarming, vervuld van. mededoogen en onbeperkte goedertierenheid. Deze woorden waren het begin van die overvloeiïng, welke nimmermeer zat op houden uit te stroomen naar alle kanten. Tijdens Zijn openbaar leven deed de Hieer Jezus Zijn, lief devol Hart steeds meer en, meer kennen. Daar hooren. we woorden van innig medelijden,: „Ik ben niet gekomen om rechtvaardigen te roepen, maar zondaren. Ik ben gezonden tot de schapen van het huis van. Israël, die verloren zijn. Er is meer blijdschap bij de Engelen in het hemel, over één, zondaar, die boetvaardig heid doet, dian, over negen en negentig rechtvaardigen, die geené boetvaardigheid noodig hebben." Daar vernemen we woorden Van bemoedi ging en vertroosting: „Komt tot Mij, gij allen, dip belast en betaden zijt en ik zat u verkwikken. Leert van Mijl, want Ik ben, zachtmoedig en ootmoedig van harte en gij zult rust vinden voor uwe zielen. Ik ben de goede Hierder -en Ik ken mijne schapen ien mijne schapen kennen Mijde (jfoedie Herder geeft zijn leven voor zijne schapen," Daar komen tot ons Lessen van. gelaten heid ien kalme berusting in Gods vader lijke voorzienigheid: Weest niet angstig hezoigd voor uw leven, wat gij zult eten, noch voor uw lichaam, waarmede gij u zult kleeden,! Aanschouwt de vogelen des hemels, dat zijl niet zaaien noch maaien, noch in schuren verzamelen; en uw Hemel- sche Vader voedt ze. Zijt gij niet veel voortreffelijker dan zij? En wat zijt gij voor kleeding bezorgd? Beschouwt de leliën des velds, hoe zij groeien; zij arbeiden en spinnen niet; en toch zeg Ik u, dat zelfs Salomon in al zijne heerlijkheid niet ge kleed was gelijk eene van deze. Indien nu God het gewas des velds, dat heden is en morgen in den oven geworpen wordt, aklus kleedt, hoeveel te meer u, klein.- geloqvigen Slaan' we een laatsten blik in dat goddelijk Lfart van Jezus tijdens Zijn vervolging en hei lig 1 ij de n? Wat zachtzinnig-rechtvaardige beklaging, toen zij Hem wilden steenigenVele goede werken heb Ik gedaan, om weilke dezer Werken steenigt gij Mij? Wat. zoete-vergevende berisping in den olijvenhof! Vriend! waartoe zijt gij ge komen? Judas, verraadt gij den Zoon des menschen' met een kus Wat vriendelijke terechtwijzing in het huis van Kaiphas, bij' dien wederrechtelij- ken kaakslag! Als Ik kwalijk gesproken heb, geef mij' getuigenis van het kwaad; maar heib Ik goed gesproken, waarom slaat gij' Mij? Wat schier-moedérlijke vertroosting op den Kruisweg! Dochters van Jerusalem, ■Weent niet over Mij, maar weent over u zielven en over uwe kinderen. Want komen zuilen, de dagen, waarop men zeggen zal: Zalig de onvruchtbaren en de schoot, die niet gebaard heeft.;... Dan zal men begin nen tot de bergen te zeggen: Valt op ons; en tot de heuvefen: Biedekt ons. Want als ni|en met het groene hout aldus handelt, wat zal er met het dorre ge schieden? Wat wondervolle woorden van veront schuldiging envergevingsgezindheid1 van Zijn. kruis, op den Calvarieberg! „Vader, vergeef het faun, wan-t zij', weten niet wat zij. doen!" t Wie is in, staat de lengte en breedte te meten, de hoogte en diepte te pelten, van die bronwel, van dien oceaan van liefde in' Jezus' heilig en aanbiddelijk Hart? Maar Liefde vraagt wederliefde. Geven/ we dan gevolg aart Jezus' zoete uitnood/ging: Fiii mi! praebe cor tuum MihH Mijn/kind1 geef Mij uw hart! Hebt derhalve uwenl hemel- schern Bruidegom lief „ex toto cordetuo" uit geheel uw hart! Zegt zonder ophou- deni: „Mijn Jezus! ik bemin. U." Alkmaar, denl 26en Juni 1016. ML P, A. OOMS, D'. P, BINNENLAND. VAN HET BINNENHOF. Vergadering van Vrijdag 23 Jun:. Minister van G ij n heeft zijn verdedi gingsbelastingen verdedigd in een rede, waarvan de onderdeelen als dróóg zand aan elkaar hingen en waarin Z.Exc., die overi gens gelukkig voor hen die gedwongen zijn naar hem te luisteren! een aange naam en prettig causeur is, telkens van den hak op den tak sprong, zoodat het nog al moeite kostte te ontdekken wat de spreker nu eigenlijk precies wilde. Intusschen is duidelijk geworden, dat de Minister van Financiën zich bij de afwer king van zijn taak om ons te verlossen van de vermoedelijk 400 millioen groote oorlogs lasten wil houden aan dezen regel: op het oogonblik zooveel mogelijk halen van de belastingschuldigen zonder dezen evenwel al te veel te knijpen en wat dan nog over blijft in wat langzamer tempo doen op brengen. Z.Exc. gelooft niet, dat we na den oor log zooveel meer zullen produceeren dan voorheen en thans; zoodat we het zullen moeten zoeken in de richting van versobe ring. En daarbij is de wijze Van belasting- heifing van groote betèekenis. Niet alleen uit het inkomen toch, maar ook uit extra besparingen zullen de belastingschuldigen moeten vinden wat zij moeten opbrengen. En daarbij dient gezorgd te worden dat in die richting niet zoo ver wordt gegaan, dat het kapitaal zoodanig wordt aangetast, dat er van extra-besparing en van inhalen dier besparing geen sprake meer kan zijn. Daarom achtte de Minister het 't best op drie jaar te laten drukken de ongeveer 80 millioen, die hij nu vraagt en verder nog 12 il 15 jaar minder zware lasten te doen opbren gen ter opruiming van het restant der ooilogslasten. Voorts bleek uit de rede des Ministers, dat, Z.Exc. voornemens is de oorlogs-op- ceuten op de lagere aanslagen in de Per- soneele Belasting te verminderen of op te heffen. Vin zijn voornemen tot waardebepaling van het onroerend goed 1 aar de verkoop waarde wilde Z.Exc. niet afzien, daar dit een cadeau van 7 8 millioen zou betee- kenen aan een aantal grondeigenaars. Tegen het denkbeeld-d e Geer om de eenjarige in drie jaar te betalen belasting te vervangen door een normale driejarige heffing had cle Minister geen bezwaar, al vernachtte hij van één belastingbiljet, waar van men schrikt, dan ook meer aansporing tot bèsparing, dan van hetzelfde in drieën geknipte biljet, en al zag hij bovendien wel eenigszins op tegen het dan noodige diie maal schatten der verkoopwaarde van de onroerende goederen. Bovendien verklaarde Z.Exc. zich bereid de heeren Kooien en de Monte ver L o r e n in zooverre tegemoet te komen, dat de hoogere bedrijfsinkomens wat zwaar der, de middelmatige, vermogens wat minder zwaar zouden worden getroffen. Hij zegde daarvoor een wijziging toe, waardoor het heffingstarief voor inkomens boven de f 4000 en vooral voor die boven f 10.000 zal wor den, verhoogd en de middelmatige vermo gens niet naar boven doch naar beneden zullen worden afgerond bij Massificatie voor het helfïngstarieË Er komen dus. belangrijke veranderingen in de Regeeringsontwerpenveranderingen, welke, naar de Minister verwacht, 15 mil lioen meer zullen opbrengen. Verder werd er lustig op los gerepliceerd. We vermelden daarvan dankbaar het ernstig protest van den heer Mar chant (V.-D.) tegen de ongeloofelijke bekrompen uitlating van den Minister, dat door de sociale wetgeving onze volkskracht niet zou worden verhoogd. Vrijheid om Processie te houden. Naar aanleiding van den indrukwekken- den stillen ommegang te Breda schrijft de Nieuwe Tilb. Courant: Wat wij wenschen en, bij gelegenheid van den stillen ommegang te Breda nog weer eens in herinnering willen brengen, is, dat de Grondwet zoo veranderd worde, dat op alle plaatsen, waar er door den aard der bevolking geen overwegende re den is om hette laten, de Katholieken hunne processies kunnen houden als zij het wei'schm. Wanneer men straks aan liet wijzigen der constitutie gaat, is er reden genoeg om opk I hieraan aandacht te schenken. En zeer goed ware een verandering, zooals Mr. Arnold Borret S. J. het in zijn voortreffelijk proefschrift heeft voorgesteld, om nl. aan de gemeentebesturen de bevoegheid te ver kenen, „in afspraak met de Kerkgenoot schappen te regelen de wijze, waarop de vrijheid tot het houden van openbare gods dienstoefeningen in en op voor het open baar verkeer bestemde plaatsen zal worden uitgeoefend". Provinciale Statenverkiezingen in Overijsel. 1 De uitslagen van de eergisteren in de provincie Overijsel gehouden herstemmin gen voor de l'rovinciale Staten zijn de volgende OMMEN Aantal kiezers 6665, uitgebrachte stem men van onwaarde geldig 6no. Mr. W. J. baron van Dedem, (lib. aftr.) 3090. H. W. van Haeringen Pzn., (a.r. aftr.) 3020. Gekozen baf on van Dedem. Rechts verliest hier een zetel. ZWOLLE Aantal kiezers 5374, uitgebrachte stem men van onwaarde geldig 4631. J. Balkestein, (a.r.) 2154, Mr. D. van Laer, (lib. afir.) 2406, Mr. J. van Setten, (lib. aftr.) 2381, J. L. Vleeming, (lib.) 87. Gekozen van Laer en van S e 11 e n. De Staten van Overijsel zijn-dus 0.11. Voor de verkiezing bestonden zij uit 24 Rechtsche en 23 Linksche leden, nu uit 23 Rechtsche en 24 Linksche leden. LIMBURG. De Staten bestaan thans, evenals voor de verkiezingen, uit 45 Rechtsche leden. Noord-Hollandsch Propaganda Comité van het Diocesaan Eruisverbond. Zondag 25 Juni vergaderde bovenge noemd Comité in. het Andreas-Patronaat te Amsterdam. De Rekening en Verantwoording van de Gewestelijke Propaganda-Commissiën in het lste en 2de District 'werd' goedgekeurd en zal aan .den penningmeester van den Diocesanen Bond worden gezonden1. De werkzaamheden der nieuwe Commis sie werden besproken en besloten1 werd den Zeer Eerw. Heeren Pastoors toestemming tot oprichting van een K. V. te vragen. Het Blèstuur werd als volgt samenge steld: J. F. van Nes, Voorzitter; F, Wüst, 2de Voorzitter; Hl C. Hiep, Seoretaris- Penningmeester, J. J. Cremerplein No. 6 huis, Amsterdam. De Commissie zal 3 maal per jaar ver gaderen, in Augustus of September in een plaats nader door het Bestuur te bepalen; in December te Amsterdam; in April' of Mei te Alkmaar. Verschillende huishoudelijke aangelegen heden werden gergeid1. ALKMAAR. JUBILEUM. Vrijdag wapperde van het gebouw der Noord-Hollandsche Levensverzekering- Maatschappij, Hofplein alhier, de driekleur, een teeken, dat het dien dag 25 jaren ge leden was, dat de Maatschappij werd op gericht. Ook de Directeur den Heer J. Hofstee Jri, vierde tevens zijn 25-jarig jubileum als zoodanig. Geen wonder, dan ook, dat dit feit feestelijk werd herdacht. Ten tien ure ongeveer werd de jubilaris het feestelijk versierde kantoor binnenge leid, waar het kantoor personeel stond op gesteld. Bij monde van den chef, den Heer Burkunk, werd de jubileerende Directeur hartelijk gelukgewenscht en een lraai inktstel aangeboden. In zijne toespraak wees de Heer Burkunk er op, dat de bloeiende toestand, waarin de Maatschappij thans vei keert, het werk is geweest van den Directeur, die door onvermoeiden aibeid de „Noord-Hollandsche" eene waar dige plaats heeft doen innemen onder de zusterinstellingen. Ook waardeert het per soneel den Directeur als een humaan patroon, die op aangename wijze steeds met het personeel omgaat en met zijne belangen rekening houdt, waarom het hem dan ook mag gegeven zijn, nog langen tijd in het belang van de instelling werkzaam zijn.' Eene deputatie, van H.H. Agenten, res- sorteerende onder het bijkantoor Rotterdam met den Directeur van dit Bijkantoor, den Heer Backx, aan het hoofd, kwam den jubilaris complimenteeren, hem een eiken houten boekenkast aanbiedende. Ook van de andere bijkantoren en van particuliere zijde gewerden den jubilaris zeer vele blijken van belangstelling, wel een bewijs, dat de heer J. Hofstee bij zijn personeel m hoog aanzien staat. Zeer zeker kan hij dan ook met veel genoegen op dezen 1 ag terugzien, die hem als een aan gename herinnering zal bijblijven. Wij wen schen den ij verigen Directeur nog vele jaren toe, waarin hij voorzeker evenzeer zijne talenten zal blijven wijden aan de Noord- Hollandsche Lev. Mij., zooals hij dat tot nu toe steeds heeft gedaan. Dat de Maatschappij zich in gestadigen bloei mag verheugen, blijkt wel hieruit, dat het aantal verzekerden, hetwelk op 1 Jan. van dit jaar 58.362 bedroeg met een ver zekerd bedrag van f 5.n 1.905, thans is gestegen tot respectievelijk 61.746 en t 5.436.391. (Zeer tot onzen spijt hoewel geheel buiten onze schuld bleef het boven staande, op welks plaatsing wij zoozeer prijs- stelden, in ons vorig nummer achterwege.) BROODVOORZIENING. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden dat de eerstvolgende verwisseling van broodkaar ten zal plaats hebben op Vrijdag 30 Juni 1916, in het bureau voor Levensmiddelen voorziening Limmerhoek No. 8, welk bureau daartoe op dien dag geopend zal zijn van 91 en van 25 uur; en dat op dien datum aan bakkers en meelhandelaren geen meel zal kunnen worden verstrekt. PROMOTIE. Na verdediging van een academisch proef schrift, getiteld „Acuut Symmetrisch Oang- reen en verwante ziektebeelden van infec tieziekten", werd bevorderd tot doctor in dé geneeskunde, de heer A'Jbert Weléker, géboren te Alkmaar. DE NOORD-HOLLANDSCHE TRAM. Nadatvan half Januari de Noordhol- landsche train op verschillende trajecten van het net niet gereden heeft, zulRn op 1 Juli alle lijnen weer voor het verkeer geopend worden. NED. R. K VOLKSBOND. Door de afd. Alkmaar vani den, R. K. Volksbortd' is aan den Raad der gemeente Alkmaar het volgenlde adres gericht: Geven/ eerbiedig te kennen: Jib. Blaart en J. Hl F. Mühren, resp. Voorzitter en Secretaris van de Afd. Alk maar van den Ned. R. K Volksbond', .ver tegenwoordigende 13 aangesloten vakver- eenigingen met pl.ni,. 500 leden; gevolg gevende aan een in de algemeene ledenvergadering van 20 Juni j.l. genomen besluit: le. dat zij het betreuren met het oog op de dure en ernstige tijdsomstandig heden, dat die Raadi het Schouvburgplaii, zooals door BI. eii W. is voorgesteld, zal aanvaarden dat zij vart meening zijn, dat het doen tot standi komen van 'een schouwburg ge voegelijk tot betere tijde:» kan worden uit gesteld era de gemeentegelden beter voor andere doeleinden van meer diriimgenden aard kururaen besteed worden; redenen,, waarom zij1 Uwen Raad beleefd verzoeikera vooralsnog geen' voorschot uit de gemeentekas voor dit doel toe te sfaan, doch de gemeentegelden te bestedien aan e« te bewaren voor hulp bij de leniging van den oogenblikkelijiken en. niet min der toekomstigeti nood en daarmede zoo spoedig ritogelijk een aanvang te maken; 2e. dat zij, indien d'e Raaid) ondanks de bezwaren onder le. genoemd, toch meent aan de totstandkoming van een schouw burg te moeten' medewerken, van. oordeel zijn, dat de Raad er voor moetwaken, dat in een door de Gemeente ondersteunde schouwburg diets vooTlcome wat een groot deel der bevol'khifg in zij'n godsdienstige en zedelijke gevoelens zou kunnen kwet sen; reden, waarom zij Uwen Raad dringend verzoeken Uwe medewerking althans af hankelijk te willen maiken van een bepaling in den geest van het door de Heeren 0. Ij. Mi. van dein Bosch en Mr. Leesberg ingediende amendement, dat n.l in den schouwburg niiets zal geduld' worden wat in strijd is met de regelen van de chris telijke zeden; 3e. dat zij, indien zondier een derge lijke bepaling, Uwe Raad] zijn medewer king tot het voorgestelde plan verleent, zich du vrijheid veroorloven ten sterkste daartegen te protesteeren. Het Dag. Bestuur van den Ned. R, K. Volksbond, Afd. Alkmaar. (w.g.) J. BAART, Voorzitter. J. Hl F, MÜHREN, Secr. INGEKOMEN PERSONEN. J. G. Kemper, R.K., winkejjuffr., Hout- til 50, Bevérwijk. G. M. van R.iel, RlK-, ass. in de huisfa., Wiesterweg 44, Hoorn. J. Berhmann, N'.I., db., Wes- terweg 53, Amsterdam A. Schoonho ven, D.G., leeri machinist. Van der Woude straat 34, de Rijp. O, Puffing, z., kleer maker, Oeesterijeg 1, Bkaigen. P. J. Stins, N.Hl, z., Nieuwpoortsiaan 6, Biloe- menciaai T. de Jager, Oer., barbier, Houttil 34, Arnhem. D. de Lange, N.Hl, machinist H.IJ.S.M., Kiniheimstraat 4, Helder. H, Addirak, N.H./R.K., fa- brieksarb., Stuartstraait 25a; Stad Doetin- chern. Ai. R. W. Switzar, R.K., winkel- juffr., Hóuittit 30,Vlaardingen. R. B|an- kestein, N.HL, los werkman, Geest 20, Haar lem1. J. Blaauw, DiG./N.H., z., Kenn.- straatweg 142, Amsterdam. *A. Visser, N.HL,' z., Bergeriveg 48, Bergen. M. Tolle, N.Hi., costuumnaaister, Gasthusdstraat' 3, Den Haag. A., Q. J. Waanders, N.HL. fcellner. Stationstraat 79, Ootmarsum. *,P, J, Piortegijs, 'NI.HI., los werkman, Fnidsen 64, Biergen. D. Frankfort, N.H., db.. Stationsweg 33, Enkhuizen. J. de Brouwer, z. opz. mach. HLIJ.S.M., Stations weg 186, Schoten. J, Greidanus, N.H., winkelchef, Laat 144, Zaandam. K. G. Botter, N.HL, rijksklerlk Bel., Snaarmans- laan 139, Amsterdam. G. Kraak, z., klerk Rijiksontv., Parkstraat 8, Loppersuml HL W. C, van Berge, N.HL, condl Alfcm, Packet, Turfmarkt la, Amsterdam. Si. A. Hoog land, N.HL, bakkersknecht, Houttill 5, Win ket. Hi. J. Elffring, N.H., broodbak ker, Geest 1, Rijnsburg. Wied. J. DL de Mooij, Rem., z. Fnidsen 44, Leiden. J. Haazendónk. N.H./G.K., koetsier, Land- straat 45v Den Haag. D. Huurnink, IfHL. timpierman H.IJ.S.M., Egmondermeer 1, WarnsvetdL J. G. Balder, R.K., z.. Oosterburgstraat 1, Amsterdam. J. G. M. C. de Lugt, DG-, z., Payglóp 3, Haar lem. J.. Spaan, N.HL, sigarenfabr., Bier kade 9, St. Pancras.HL van Zon, N.H., vuiurstaker, Ziegtis 46, Rotterdam. G. Marijn, R.K., lueTt. machinislt, Snaar- mansraan 78, Deventer. S. G. Siewers, N.H., machinist H.IJ.S.M., Molenbuurt 25, Apeldoorn. E,. Ml J. Nieuwenhuijzen, R.K., huishoudster, Verdronkeneord' 61, Am sterdam. A. Koch, E.L.j onderwijzeres, Spoorstraat 15, Blroek op Langendijk. W. E. Zomerdijk, RlK., nachtwacht boter- fabriek, Verl. Landstraat 13, Hfeiloo. R. Visser (Wedt Brands), N.H., z., Steijn- straat 72, Hieiloo. C. Marcus—De Jong, N.Hl, Limmerhoek 44a, Amsterdam, A. Schot, N.H., kraamvrouw-verpleegster, Sche- teldoekschhaven 6, Koedijk. A. Kroese, N.H'.. boekhouder N.O.I., Stationsweg 33, Bergen. J. Tromp, R.K., z., Koorstraat 9, Oost-Indië. K. Hl. Scheppers, L. d. H., simid, Landstraat 41, Utrecht. J. Wi. M. Veer, R.K. onderwijzeres, Spoorstraat 22, Bergen. C. J,. de Bruijn, N.HL, win kelbediende, Zevenhuizen 10, Nijmegen. D. Veldhuizen, Gër., strijkster, Ropjeskuil 72, Schoten. J. At W, Bondam, N.H,, coliectrioe Staatsloterij, Wiesterweg 21Scliö- terfaiïdl p. C. Dijkman, N.H., db., Ritsevoort 1, Haarlem1. .R. Hcogterp, N.H., db.. Kennemerstraatweg 87, Gouda. B. Florijn, R.K., arbeider ^LIJ.S.M.. Druivenlaatt 49, Uitgeest. J. Bi. Bul ten, N.H.., rangeerder H.IJ.S.M., Direbbel- straat 17, Winterswijk. A. E. W. Wor tel, RLK., onderwijzeres, Frieschewcg 2, Wels-en. M. E. Amoureus, N.H1., z., Geesterweg 18, Utrecht..R. van Noord', z. l'eert. machinist, Van der Wioudestraat 20, Helder. W. Ertsen, N.H., z.. Lin- denlaan 61, Valbuig. S. Visser, N.H., ass. huishouding, Dijk 24, Wormerveer. VERTROKKEN PERSONEN. T. Frankenouth, z,, Koningsweg 21, Er- melo. -- N. Heinis, mediste, Oudegracht 203, Den Haag. Wi Olij', z., Molen buurt 16, Amsterdam. C. Q. Ootjers, db., Nieuwpoortsiaan 58, Hetilooi S>. Hoek, los werkman, Comp.straat 15, Z- en N.-Schermer. N. de Moor, vrachtrijder, Westerhofje 1, Oudkarspet H. Bieke, z., Nieuwpoortsiaan 162, Assendelft. J. Walvis, electro-itechnicus, Nieuwe- sloot 38, Rotterdam. T. A. Tesselaar, z., Van der Woudestraat 1, Amsterdam. *G. van de Kappelle, z., Achterwezel 48, Batavia. J. J,., Boekhott, db., Stations weg 26, Noordwijk. M. Groen, arbei der, le Landdwarsstraat 4, Oudiorp. J. van Maarseveen, ass. huisih., Kenemerstr.- weg 13. Rheden. W. J, Busdhi, slagerskn.. Geestersingel 49, Noordwijk. J. A. Haij- kens, banketb.-lkn.. Langestraat 63, Aduard, J. F. van Veigten, schitderSkn., Bioem- straat 26, Noordwijk. J. H|. Konings- Kars, z., Hiofje Steijnstraat, Z.- en N,.- Scharwoude. M. Pl. Dekker, z., Karne- melkbuurt 16, Leiden. A. de Moes, z., Tuinstraat 36, Haarlem. W. Stoppels, z., Stationstraat 79, Blierum. G- M. Kra mer, z., Achterdam 31, Sdhoóri. A. H. 1. Broers, db., Mient 12, Nijmegen. E. Andela, huishoudster, Fnidsen 119, Gaas- terlandi F. P. N. Eggers, boekhouder, Nieuwlandersinget 10, Amsterdam. L. M. Rjigter, db. Dijk 13, Amsterdam. T. van Diepen, strijkster, Ramen 21, Harenkar- spell J. Rötgers, sigarenmaker, Kwee- renpad' 15, Amsterdam. C. G. Verduin, z., Laat 182, Beverwijk. F. Lafargne, db., Heiligland 8, HëAloo. Gl. H. P. van de Graaf, z., Zeglis 52, Dordrecht. W. Hop, vuurstoker, Limmerhoek 30, Purmierend. Wed. A. Kiestra, ass. huish. Augustijnensteeg 2, Herkingen. A. Stuurman, O.I. ambt., Oudeigracht 247, Ba tavia: P. Hoogland, tabakskerver, Gees- tersinigel '57, Hoorn. J. A. van Geen- huijzen, kantoorbed, Verdromkenoord 48, Amsterdam. E. Diomhof, winkelfujj,., Vr. en Dr., Den Haag. K. Blaesjou, winkeljuff., Keetgracht 8a, Hoorn. W. J. Victor, arbeider Kweerenpad 8, Amster dam. H. Schoonhoven,kantoorbed., He kelstraat 18, Bergen. L. Hl. Schmitz, si garenmaker, Geest 11, Venlo. P. Visser, verpleegster, Stadsziekenhuis; Amsterdam. C. den Nijs, schilder, Van der Woudestr, 39, Uithoorn. J. Ozinga, huishoudster, Heiligland' 8, Rotterdam1. A. G, J. Waan ders, kellner. Stationstraat 79, Haarlem. C. Fqk, warmoezier, Fnidsen-64, Bieem- ster. E. Wijnberg, conducteur, Gr, Nie.uwland 74a, Velsen. E. Banning, boekhoudster, Nieuwpoortsiaan 140, Am sterdam. Hoofd1 van een 'gezin. KERKNIEUWS. DE NIEUWE PAROGHIE AAN „DE BAARSJES" TE AMSTERDAM. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft opgericht een bouwcommissie voor de nieuw te stichten parochie van O. I.. V. van Altijddurenden Bijstand aau „de Baarsjes" te Amsterdam en heeft bememd tot voorzitter dezer commissie den Wel- eerw. heer J. P. Huibers en tot leden de heeren W. Th. Th. Schouten, W. H. van Alphen, Ghr. L. M. E?kes en J. Meekman. („St. Bavo".) Z, D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Directeur van de Gon- grégatie der Eerw. Zusters Ursulineü te Bergen en rector van het ist. Antonius- Pensionaat aldaar, den Weleerw. heer M. J. Zijm, en tot rector van het gesticht „De Heibloem" te Heythüizen (L.), den Weleerw. heer ti. G. de Wolf, die kapelaan was te Amsterdam (H.H. Nicolaas en Barbara). MGP. MEEUWISSEN. Men meldt uit Amsterdam Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier, Bisschop van Haarlem, bracht gistermiddag eenrbe zoek aan Z. D. H. Mgr. J. G. Meeuwissen, wiens gezondheidstoestand voortdurend achteruitgaat. KUNST OPEN LU QHlTSPE L TE VALKENBURG'. Een ons gezonden prospectus geeft bij zonderheden omtrent het openlluehitthieater te Valkenburg, dat 29 Juni zal worden ge- opeind en omtrent het drame „Saul's Ver werping" van den priester Abt. van Dielft. Het aangelegd theater biedt ruimte aau duizend toehoorders, die in 24 rijen, elk met een nieter tusschenruimite, waaiervor mig tegen dé heuvelhelling worden ge plaatst. Het toemeet is deel in, dé'els vóór eendiepe en breede imengelllgirot, welke dlrae uitgang'en heeft, waardoor de behoeften van het spél ten doll'e kunnen worden be vredigd. 'Het tooineelgiezels'chap, dat dezen zomer in Git theater zaiï optreden, is dat van den heef Vincent Biergheggev die het vorig jaar te Oisterwijk met „De Verloren Zoon" sucoes mocht iinoogsten. Dit gezelschap is sindsdien uitgebreid en versterkt. Het béstaat thans-, behalve dein leider, uit d;e heeren: Ghariles Gilhuys, Daan van Olefen Sr., Daan van Ode feu Jr., Jacq,. van Hoven, Joh. Brandenburg, Louis Kooyman, Ad. Verzijl,- Coen Hls- stuk, C. Lageiman en de dames: Marie G'ilL huys—Sasbadh, Bëtty Hooy, Nettie Huffi- stadt. f

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 5